Ruwaard bewijst zijn waarde voor KRV ^£3 SPORT Brugman enige knokker Saturnus Ter Leede verrassend onderuit Tiende Masterstitel, elfde NK, 29 achtereenvolgende partijen ongeslagen 4 Thuisspeler Thepass verliezer in twee finales Wedstrijd val w Koudekeri kort gestaakt^ Vier keer l rood in de? vijfde klasa VCL onderu in Duindorj» Remises KRV en Alkmania maandag 4 FEBRUARI 2002 vrouwenvoetbal, eerste klasse - Alkmania kwam niet verder dan 1-1 tegen RVC'33. De voor sprong, op het bord gezet door Jolande Ruiter, werd vlak teniet gedaan. Ook KRV speelde ge lijk, met dezelfde cijfers tegen Rijsoord. De ploeg uit Katwijk kwam op achterstand door een eigen goal van Miriam de Mooi. Verv olgens kroop KRV door het oog van de naald toen een goal voor Rijsoord werd afgekeurd. Jacqueline Geiteman maakte uiteindelijk gelijk op aangeven van Sabine Fdiets. Ter Leiede 2 boekte een nipte zege op MKV29:1-0. Dubbele hattrick Tamara Schaafstra vrouwenvoetbal tweede klas se - UVS veegde de vloer aan met Duivesteyn: 1-9. Tamara Schaafstra was met zes doel punten de gevierde vrouw, ter- ui jl Flora van Veen, Danielle van Putten en Jaclyn Lewaka- bessy de andere treffers maak ten. Pas na negen goals deed Duivesteyn iets terug. Koploper SJC won eveneens overtuigen de van DONK: 4-0. Renske van der Niet (2x) en Wendy Duprie (2x) maakten de goals. Bij Iduna tegen Floreant stopte de teller bij 0-5. Wietske van der Steen draaide een corner bin nen de lijnen, terwijl een twee de comer van haar door Lotte Gesman werd afgemaakt. Iduna liep verder uit door weer Ges man. Mar ga de Blanke en Es ther de Boer. Bernardus kwam goed weg bij DWO. Kim de Boer maakte de winnende goal. FC Lisse speelde 2-2 tegen Tricht. Gabriëlle Mosk en Ver sluis scoorden. UDO gelijk met tien man vrouwenvoetbal derde klasse - UDO kon maar tien vrouwen op de been brengen maar scoorde drie keer tegen Iduna 2: 3-3. De goals waren van San dra Susan (2x) en Coba de Vreugd. Docos verloor met 3-0 van hekkensluiter DVC. Oegst- geest worn met 3-2 van Rijns- burgse Boys. Josine Meurs scoorde drie keer voor Oegst- geest, nadat Rijnsburg nog op 1 -0 voorsprong was gekomen door een goal van Claudia de Haan. José Hogewoning maak te de tweede Rijnsburgse tref fer. Bankzitter redt Lisse a-junioren tweede divisie - UVS kreeg met 1-3 klop van VCS. De Leidenaars kregen be hoorlijk wat kansen, maar al leen Frank Jansen wist te sco ren. FC Lisse en Katwijk deel den de punten: 2-2. De Katwij- kers openden goed, maar pas in de tweede helft schoten Mauri ce Varkevisser en Hans Messe- maker raak. Invaller Mustapha Yilnis behoedde Lisse met twee treffers voor een nederlaag. Alphense Boys scoort op tijd a-junioren derde divisie - Kop loper Alphense Boys ontsnapte aan een gelijkspel tegen UW. Dankzij Paul Wijsman, die pal voor tijd een pass van Martin van Kalkhoven goed inschatte: 1-0. Voorschoten '97 grossiert in grote uitslagen Dit keer won het met 4-3 van Vreeswijk. Uit blinker Shemiel Constansia, Ri chard Nadzji, Christiaan Blik- man en Geert-Jan Jonk verzorg den de doelpunten. DIOK verliest geflatteerd amsterdam - DIOK verloor in de eerste ronde van het beker toernooi geflatteerd met 27-7 van Ascrum. Na een 7-0 voor sprong voor de Amsterdamse rugbyers kwam DIOK nog wel op gelijke hoogte en na rust (12-7) stapelden de kansen voor de Leidenaars zich op. Binnen een kwartier kregen ze twee op gelegde mogelijkheden om de achterstand te verkleinen, maar zonder resultaat. Ascrum toon de zich heel wat slagvaardiger. De wedstrijd van The Bassets tegen Castricum werd ver plaatst naar volgende week. Rugbyteam krijgt pak slaag: 88-o tb lis i - Het Nederlands rugby team kreeg in de openingswed strijd in het zeslandentoemooi voor B-landen een pak slaag van gastland Georgië: 88-0. Bij rust stond Oranje al met 31-0 achter. De ploeg van neo- bondscoach Robbie Allen kwam in de Georgische hoofd stad Tblisi op alle fronten te kort, maar ontbeerde vooral snelheid en fitheid. De Leidse inbreng in het nationale team bestond uit debutant Hayo Feitsma en DIOK-aanvoerder Wilnus Versteijnen. door Menno Schraven katwijk - Drie keer sloeg hij toe, waar van twee keer op een wel heel prettig moment. Al in de allereerste minuut scoorde KRV-spits René Ruwaard tegen Monster. Drie minuten na rust kwam ook de 2-0 van zijn schoen, waarna de Katwijker precies halverwege de tweede helft onder de derde goal eveneens zijn handtekening zette. En met iets meer geluk en precisie hadden dat er nog wel wat meer kunnen zijn. Zo bijzonder is het niet. driemaal sco ren in één duel. Maar de teller stond voor centrumspits Ruwaard pas op vier. Zeven keer zat de oud-speler van w Katwijk (jeugd), Quick Boys en Ter Leede dit seizoen langs de kant met een hamstringblessure. Tussendoor speelde hij wel, maar pas nu bewees hij zijn trainer Fred Eijsberg een dienst met zijn trio goals. Tegenstander Monster stond vooraf gelijk met KRV (13-18), maar had nau welijks iets in te brengen tegen de Kat- wijkers. KRV domineerde vanaf het al lereerste fluitsignaal, zette met twee spitsen opvallend veel pressie en Mon ster kwam daardoor uiterst moeizaam aan aanvallen toe. Een schot van Si mon Varkevisser direct aan het begin, na een hoge voorzet vanaf de linker kant, werd door de Monsterse doelman onvoldoende gekeerd. Ruwaard knalde van dichtbij raak: 1 -0. KRV zette direct daarop alle schroom van zich af, gehol pen ook door het ontbreken van vijf basiskrachten bij Monster. Kansen wa ren er achtereenvolgens voor Hans Ro vers (kopbal en schot). Ruwaard (3x). waarvan een niet te missen kans vanaf één meter waarbij de bal toch over het doel vloog, en Simon Varkevisser. De magere 1 -0 was voor Eijsberg, ver antwoordelijk voor de komst van Ruw aard. reden om niet al te gerust de tweede helft in te gaan. „Je weet nooit of zo'n ploeg via een corner of vrije trap plotseling op 1-1 komt." Ruwaard verloste zijn trainer van dat doemsce nario. door opnieuw vlak na het begin- signaal te scoren. Omsingeld door drie man, maar onvoldoende gehinderd, nam Ruwaard de bal op zijn borst aan. draaide zich om en schoot van een meter of dertig in de uiterste hoek. Ruwaard - paardenstaart en indruk wekkend bovenlichaam - nam voor alle zekerheid ook de 3-0 voor zijn reke ning. Nadat de Katwijker vlak ervoor nog een uitstekende kans had laten lig gen. rondde hij een mooi opgezette aanval over links af, na een combinatie met Hans Rovers. Eijsberg (die dit sei zoen een moeilijke start kende bij KRV nadat hij was overgekomen van Val ken'68) toonde zich verheugd met het resultaat. „We houden thuis onze on geslagen status. Toch wil ik er eerst ze ker van zijn dat we niet degraderen. In Den Haag noemen ze deze poule niet voor niets de 'poule des doods'." KRV - Monster 3-0 (1-0). 1. Ruwaard 1-0. 48. Ruwaard 2-0,66. Ruwaard 3-0. Scheidsrechten Hertog Toeschouwers: 125. Gele kaart: Wilco van uer Ven (Monster). KRV: Schouten, Barnhoom, Van 't Wout (46. Herlingerr). Verloop, Duin. Hoek. Zalin, Rovers (84. Hufkes)Ruwaard. Varkevisser. Van Dijk (72. Van Delft). door Peter Klein leiden - Twee finales bereikte Randy Thepass in het badmin- tontoemooi van zijn eigen club Veglo. Twee keer ging de hoofd prijs aan de thuisspeler voorbij. In het enkelspel moest Thepass Lefon Ching van Culemborg na vijf games laten voorgaan. In het dubbelspel met Björn Hofkes was het befaamde Shuttlewou- de-koppel Rob Burgerjon en Danny Plug in vijf sets te sterk. In de B-afdeling koos Veglo voor de dit seizoen in de competitie ingevoerde gametelling tot ze ven punten volgens rallypoint- systeem. De eindstrijd leek daardoor zeer snel afgelopen. Ching won de eerste twee door gangen met 7-2, maar verkeek zich op de veerkracht van Thepass. De thuisspeler pakte de derde doorgang met dezelfde cijfers en overleefde in de vierde reeks een aantal matchpoints om alsnog een vijfde game af te dwingen. Daarin was Ching met 7-4 toch te sterk. In de halve finale was Ching na vier games de meerdere geweest van Björn Hofkes. Thepass on dervond weinig problemen van Wouter de Lijster van het Al- piherlse Flair, die de 'coming- man' van Veglo, Rene Doove, in de kwartfinale de voet had dwarsgezet. Met Ellen van der Voort bereikte Doove wel de fi nale in de mixed. Gewonnen werd van Elise Zandstra en Mar co Overes. Bij de B-vrouwen ging de hoofd prijs naar Ilka de Jong. De speel ster van het Haagse DKC zorgde met Analiste Sandra Kroon van Björn Hofkes (voorgrond) en Randy Thepass konden de dubbelspeltitel van het Veglo badmintontoernooi niet in eigen huis houden. Foto: Henk Bouwman BC Lisse voor tenminste een spannende slotronde, die pas na vijf games (7-2 7-2 3-7 1-7 7-2) in haar voordeel werd beslist. In de halve finales was nauwelijks sprake van strijd. Elise Zandstra van Flair en Marleen Hoogen- doom van Veglo sprokkelden elk maar vijf punten bij elkaar. De finalisten grepen samen de titel in het dubbelspel. In de C-categorie bereikte Paul van Leeuwen drie finales. Hij verloor ze alledrie, waaronder de single tegen clubgenoot Peter den Boer. Bij de vrouwen was Anita van der Zeeuw van BC Leiden oppermachtig. Sacha La- mers van Veglo haalde in de eindstrijd drie punten binnen. door Anne Brouwer handbal - Saturnus kreeg in de uitwedstrijd bij Groene Ster een pak slaag: 37-18. Al in de eerste tien minuten gaven de Leidenaars de wedstrijd compleet uit handen: 9-1. Het fysiek sterke Groene Ster speelde niet dende rend, maar Saturnus liet het op de eigen sterke punten afweten. De ploeg van Nico Mooren moet het normaliter hebben van hard werken en daar van was geen sprake. Daarbij waren steunpilaren Hans van Leeuwen en Hans Nieuwenhuis beiden uit vorm. Voor rust (17-9) wist Saturnus enkel te scoren doordat Groene Ster laconieker ging spe len en veel gebruik maakte van wisselspelers. In valler Fedor Brugman, die uitkomt in het derde team, probeerde met lef en overtuiging het tij te keren. Saturnus leunde zwaar op Brugman, die zes doelpunten maakte. Een andere opvallende speler was de invallende keeper Marijn van der Sterre. Mooren: „Ondanks hard trainen en de goede sfeer ontbreekt in wedstrijden de absolute wil om te winnen. Een achterstand wordt niet aangepakt met een inhaalrace, maar als het ware geaccepteerd." Bij de vrouwen speelde Foreholte in eigen huis een enerverende wedstrijd tegen Gemini: 18-17. In het eerste speldeel kwam Foreholte op 10-8, maar na rust wist Gemini het verschil om te zetten in een 15-17 voorsprong. Daarbij bleek de verde diging van de thuisploeg nog altijd een zwak punt. Foreholte zette in de laatste tien minuten een eindsprint in en na een break-out van topscoor- ster Peggv van Drongelen (zes treffers) werd de stand gelijk. Vervolgens maakte Esther Hoeks het winnende doelpunt nadat Gemini tot vijfmaal toe verzaakte zelf te scoren. Stompwijk '92 verloor met 15-24 van koploper Quintus 2. Na een 1-0 voorsprong nam Quintus het heft in handen en liep uit tot 1-6. Ook bij de rust was de schade nog beperkt tot vijf punten: 7- 12. Een goede inhaalrace bracht Stompwijk zelfs voorbij de tegenstander, 14-12, maar daarna was het gedaan met de Stompwijksen. Quintus hoefde maar een beetje aan te zetten om tot de 15-24 te komen. Toch was trainer Lenie van den Bosch po sitief gestemd: „Met het niveau dat hier is neerge zet, komen de punten vanzelf." Anne Brouwer vrouwenvoetbal hoofdklasse - In de thuiswedstrijd werd Rei ger Boys compleet onder de voet werd gelopen, maar zater dag in Heerhugowaard wist landskampioen Ter Leede dit niet te herhalen. Het team van trainer Ronald Vermond ging met 3-1 het schip in. In de derde minuut liep Cindy Burger na een steekpass van Jeanet van der Laan alleen op de keepster af maar Burger schoot over. Daarmee leek het zelfvertrouwen van de ploeg weg te zakken. De rest van de eerste helft ging gelijk op. De thuisploeg liet gedreven en de gelijk voetbal zien, waarbij het team met comers gevaarlijk uit de hoek kwam. In het tweede speldeel wilde Ter Leede meer opbouwen en minder met lan ge ballen gaan spelen. Die strijdwijze werd doorkruist door een fout van Esther Scheenaards. Haar pass werd onderschept en dit resulteerde in een tegengoal. Ter Leede bleef goed combineren en zette Reiger Boys onder druk, met een goede, maar geblokte kans voor Saskia Drommel tot ge volg. Uit de daaropvolgende comer van Drommel profiteer de Burgen 1-1. De druk op Reiger Boys bleef toenemen, maar door een uit val kwam de Heerhugowaardse ploeg opnieuw op voorsprong, terwijl keepster Bianca van Da len bij de reddingspoging een aantal gekneusde ribben op liep. Daarna viel de beslissende 3-1 toen in de achterhoede Cindy Burger en Ilse Witteman elkaar in de weg liepen. Door de blessure van Van Dalen moest Burger noodgedwongen onder de lat plaatsnemen en ging Ter Leede met tien speel sters verder. Anja van Ginho- ven, net terug uit Australië, werd vervolgens in de kleren gehesen om de wedstrijd uit te spelen. Ver in de blessuretijd liet Marion van der Ploeg een uitgesproken kans liggen. Ter Leede: Van Dalen (80. Van Ginho- ven), Huizer, Scheenaards. Van der Laan. Hogewoning. Poldervaart (62. Van der Marei), Burger. Witteman (60. Van der Ploeg), Noom. Drommel. Dijkhuizen. door Govert van Veen veghel - Twaalf euro vijftig. Voor vijf kwartiertjes drieban den. Volkslied, tv-camera's, Margo Vliegenthart, het was er allemaal. Maar een middagvul- lend programma werd het nooit En een wedstrijd evenmin. De arbiter deed nog even zijn best om het langer te laten duren, de finale van het NK driebanden in Veghel. Hij stelde aarzelend voor even te pauzeren. Maar Dick Jaspers deed wat een top sporter moet doen. Hij was snel, hij was gretig en hij was onver biddelijk voor arme tegenstan der Harrie van de Ven. Dick Jaspers is 'buiten catego rie'. Voor de 29ste achtereenvol gende keer won hij gisteren een partij op de Masters, tegelijker tijd het officiële NK driebanden. De organisatoren weten zich in middels geen raad. Ze zinnen, zo zeggen ze schertsend, maar met serieuze ondertoon, op Dick Jaspers legt aan. Foto: CPD/Cor Viveen maatregelen om het Jaspers moeilijker te maken. Misschien is het beter om de tegenstander volgend jaar een setje voor sprong te geven. Onzin natuur lijk. „Maar dit moet niet veel langer meer duren," vond Ben Velthuis van de Stichting Drie banden Nederland. Het NK driebanden als de grote Dick Jaspers-show. Ook al de den andere elementen dit keer hun best de aandacht voor zich op te eisen. Arbiters gingen in de fout, spelers gingen elkaar te lijf en enkele laatste poulewed strijden kenden verdachte uit slagen. Maar uiteindelijk was het dus weer gewoon Dick Jas pers. Voor de tiende keer won hij de Masters, voor de elfde maal werd hij Nederlands kam pioen. Een record, dat Jaspers elke keer weer zelf verbetert. Niemand, in de historie van de KNBB-kampi- oenschappen, vanaf 1926, komt in zijn buurt. Herman Popeyus en Rini van Bracht kwamen nog het verst. Ze behaalden acht na tionale titels. Popeyus is overle den, Van Bracht is uitgespeeld op niveau. Dick Jaspers nog lang niet. Jaspers' superioriteit blijkt ook derde klasse zaterdag won nipt van Hazerswi Boys:2-l. Leiden was op t veld het eerste half uur heei meester. Raymond Klinken^ na een vrije trap van Jan F Stahlie, en Willem Hartenj op aangeven van Hafid Houssi, zetten de Morschbi ners op voorsprong. Na dei wilde Leiden de gunstige si- consolideren. Toch slaagde»^ zerswoudenaar Perry Zaal 1 een gaatje in de Leidse afweft vinden. Alphia speelde 1-1 gj tegen SEV. „Eigenlijk warenN' twee punten te weinig", mead Alphia-aanvoerder Edward |u ros. De Alphenaren grossier! in kansen maar wisten diep te verzilveren. De Leidsdp dammers scoorden vervolii uit een counter. De gelijkniv kwam van de voet van ten Berge die een strafschop» nutte. T< vierde klasse zaterdag wedstrijd Koudekerk - Ro< burg werd zaterdag wegen: enigheid op het veld vijf r ten gestaakt. Nadat de schÉ rechter Roodenburger Hen' Amsterdam uit het veld hai$ stuurd, was hij de heftig prq terende Leidenaars even ia Het duel werd gewonnen is Koudekerk dankzij een tr|s van Marco Potman. Sempejs tius heeft eindelijk de nogyt cante eerste periodetitel in zich opgeëist. SVOW gaf op gen veld goed partij maar bk> uiteindelijk met 1-6 veel te voor de Hagenaars. Het 4>] punt van SVOW werd gen door Romano Alexander. Tie bleef Wassenaar in een rorr lige partij met 1 -0 de baas. I Egberts kroonde zich bij tot matchwinnaar. Kagia i in de laatste vijf minuten dai Mark Glas een 1-1 gelijkspej gen Abbenes. Joep Zwaï had daarvoor Abbenes op sprong gezet. In de D-afdeling waren de hoofdprijzen in de singles voor Marcel van Galen van BC Leiden en Regina van Veen van BC Rijnsburg. vijfde klasse zaterdag - «Ij aanvoerder DWO mocht vailr luk spreken dat het tegen nummer twee, SJC, een 1 -li ling in de wacht kon sla1 DWO opende de score, mad de gelijkmaker van Richardfc rijt had SJC veruit het best Jl het spel. WSB kwam door ij 2 zege op Foreholte weeil, stapje dichter bij de koploP Ruud Duivenvoorde, Ton] Vondelen, Ron Schenk en Paume waren trefzeker L- WSB. Richard Muilwijk enf tor Duivenvoorde maakten Voorhoutse doelpunten. Fe won door Frank Klein, Jd Steijner en Saïd Bezzai verdh met 3-2 van De Jagers. Be: (LFC) en Van de Berg (Dar gers) werden met rood vaiet veld gestuurd. Ook bij GWÉ gen Marine vielen twee io kaarten. De Hagenaars fc Spronsen en Van Os mo®< vroegtijdig vertrekken, ie won met 4-1, mede door eet gen doelpunt van Marine ntoj inzet van Danny Kortekaaste bin van der Lans, Dennispc Velzen en uiteindelijk tochlr tekaas maakten de andere br senheimse treffers. it uit zijn toemooimoyenne. Het is meer dan een half punt hoger dan dat van de beste concur rent. Gisteren sloot de 36-jarige Willebrorder het NK af met een eindgemiddelde van precies twee. Dat was geen record. Eer der, in 2000 en 2001 ging hij daar met 2.056 en 2.027 nog bo ven. Het NK is voor Jaspers maar een opwarmertje voor het interna tionale seizoen. Voor de meeste Nederlanders biljarters vormt het evenement het traditionele hoogtepunt van het jaar. En zo kan het gebeuren dat in de on derlinge wedstrijden het mes op tafel komt. Zoals in de confron tatie tussen Anno de Kleine en Ad Koorevaar. Beiden botsten, letterlijk en figuurlijk, in de kwartfinales. Ze kregen wegens wangedrag een officiële waar schuwing van de arbiter. Het geen een zeldzaamheid is in een toch ogenschijnlijk zo keurige sport als biljarten. vijfde klasse zondag - VCI met 2-1 onderuit tegen dorp. Bij rust leidde Dui) door een treffer die vi Leidse aanhang uit een bi spelsituatie werd Duindorp verdubbelde de waarna Casper den Holl« iets terugdeed door een pi te verzilveren. Leidsche sleepte een 1-1 gelijkspel wij Real Zoetermeer. Na aöja stand maakte Peter Marks jfo uit een strafschop.. GOL fj verloor van JAC met 2-0j wedstrijd ging lang gelijl Nadat het eerste tegendoi nam GOL Sport meer risict verkeerd uitpakte. Alphen j, van RFC '95. Goran Dol scoorde al in de eerste m%t de enige goal. m

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 26