Emerton neemt revanche op zichzelf BETAALD VOETBAL Drie punten zijn voor PSV enige positieve tegen Fortuna 1 Onmachtig RKC verliest bij FC Den Bosch tgenslag ijft Bosman S3 thtervolgen Enkele dagen rust voor Hofland Feyenoord heeft geen kind aan Roda JC: 5-0 trecht komt zware week goed door lyenoord wacht Kalou terdam - Ivoorkust is alweer ia een week uitgeschakeld in ..kfrika Cup maar Feyenoord "Iht nog steeds op Bonaven- >3 i Kalou. De Rotterdammers iben nog geen contact gehad ^CqI de buitenspeler en kunnen 6n hopen dat hij binnenkort ijgkeert. „Ik weet alleen dat CasVan Mali naar zijn geboorte- Cod is gevlogen", verzuchtte Pieher Van Marwijk van Feye- |^rd. „Wij hebben hem niet jicflien bereiken. Dat klinkt 2'2,t maar dat is geen nieuw iiaibleem. Vraag het maar aan 90. of andere clubs. Er zijn Rod*ieIijk geen goede afspraken d-of te maken. We hopen dat 1 - dinsdag terugkomt. Maar fer weten doen we dat niet." treaker' op veld Enschede chede - De hoogste tempe- lur op 2 februari in Neder- l sinds 1926 bracht een tbalsupporter zaterdag- '2 'tid in Enschede kennelijk in 54ere sferen. Kort na de rust je eredivisiewedstrijd FC l $ite - De Graafschap ver- jde de man zich als heuse 2'7mer iemand die naakt flrent, op het veld. Alleen (O jeen soort bivakmuts met Ojop de afbeelding van Méxi- pp maakte de naaktloper naar dolle capriolen, voor ga hij door suppoosten van het tin werd gejaagd. Het duel hij een stand van 0-0 door e |ncident een paar minuten maandag 4 FEBRUARI 2002 i).raar/gpd - John Bosman, l^hersteld van een langdurige blessure, is naar verwach- i). bpnieuw voor enkele weken hakeld. Een echoscopie vandaag uitwijzen of de van AZ zaterdagavond te- jWtesse een spierscheuring rechter bovenbeen heeft lopen of dat het om een ing gaat. „Dit kan er nog iij. Net nu ik weer iets van itlaatklep had gevonden", man. lits, vrijdag 37 jaar gewor- ordt het hele seizoen ach- ;d door tegenslag. Hij al in de tweede competi- idstrijd ernstig geblesseerd pen knie. Ook toen gebeur- et tegen Vitesse en kwam er i tegenstander aan te pas. D. lipaar maanden later over- Gh< zijn vijfjarige zoontje bij Vei verkeersongeluk. Vorige t maakte Bosman als inval- rentree in de competitie- i ïTtrijd tegen Groningen. Hij r een staande ovatie van het r tegen Vitesse ging het j mis. Bosman stond als in- '€n hooguit een kwartier in veld. „Ik nam een bal aan, nlttde weg en voelde meteen it mis was. Toen moest ik log een sliding maken om in de ploeg te houden." gebaarde meteen naar dat hij gewisseld moest :n. „Dat moet mij weer ge it. Geblesseerd aan een ibeen waar ik nog nooit eb gevoeld. Weer eruit. Af- :lijk van de aard van de Jure reken ik toch zeker op -vier weken." door Henk van Weert siTTARD - Bibberend van de schrik en met nul-komma-nul uitstraling bereikte PSV zater dagavond het einde van de wed strijd tegen Fortuna Sittard. De landskampioen won met 0-1 van de hekkensluiter. Daarmee is over PSV al het positieve ge zegd. De Eindhovenaren zakten af naar een droevig niveau, in een wedstrijd die een forse score had moeten opleveren. „Dit was bar slecht. Snel de bus in en* wegwezen. We speelden hier net zo slecht als uit tegen Sparta. Toen verloren we, nu hebben we in ieder geval drie punten", zo vatte trainer Erik Gerets de prestatie van zijn ploeg kort samen. „Tussen ons en Fortuna is op de ranglijst een groot verschil. Op het veld was dat verschil er niet." Fortuna Sittard-PSV was anti-re clame voor het voetbal. Dat mo gen de gasten zich aanrekenen. De ploeg van Gerets liet alleen in de openingsfase iets zien. Daarna was PSV vooral bang. Bevreesd om een voorsprong kwijt te raken tegen een ploeg die op degradatie afstevent. Te gen elk ander team zou deze ploeg schade hebben opgelo pen. Het geluk van Gerets was dat Fortuna Sittard geen aanval ler had die een doelpunt kan maken. PSV speelde voor het eerst in lange tijd met Bruggink, Ven- negoor of Hesselink en Kezman samen. Waar Gerets zich zelf tot nu toe vaak verplichtte tot een keus van twee uit dit drietal, voerde hij ze nu alledrie op. Gakhokidze bleef in eerste in stantie op de bank. De rol van Kezman was het inte ressantste. In het verleden heeft Gerets wel eens met zijn drie aanvallers gespeeld, waarbij Kezman als linksbuiten opereer de. Dat pakte nooit goed uit, omdat de Joegoslaaf nu een maal geen speler is die krijt aan zijn linkerschoen wil hebben. Dat hoefde nu ook niet. PSV speelde zonder linksbuiten. Kezman dook bij elke aanval aan de zijde van Vennegoor of Hesselink op en Bruggink zwierf om dat duo heen. Op rechts was Rommedahl de vierde aanvaller. De offensieve manier van spelen - Van Bommel was vaak de vijf de aanvaller - leverde PSV heel snel profijt op. Al in de vijfde minuut was het raak. Romme dahl gaf de bal perfect voor, Vennegoor of Hesselink kopte strak in en de Limburgse doel man Hesp was kansloos: 0-1. In het volgende kwartier draai den de Eindhovenaren Fortuna Sittard dol. PSV drukte de Lim burgers met goed en gevarieerd combinatiespel naar achteren. Technisch en tactisch waren de verschillen groot. Maar PSV ver gat iets essentieels. Scoren. Het overwicht leidde in de rest van de eerste helft tot niets. Alleen Bögelund verscheen een keer gevaarlijk voor het doel van Hesp. De Deen slaagde er niet in om zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht te maken. De landskampioen mocht van ge luk spreken dat de tegentreffer uitbleef. Cramb kreeg pal voor Lodewijks in de 27ste minuut een dot van een kans, maar de Schot faalde. PSV heeft dit seizoen de neiging om nogal zenuwachtig te wor den als de voorsprong lange tijd miniem blijft. Dat gebeurde ook in Sittard. De twijfel sloop in de ploeg, PSV werd almaar slechter en Fortuna groeide. Aan het be gin van de tweede helft was er zelfs sprake van evenwicht tus sen de teams. Met nog twintig minuten op de klok verving Ge rets Vennegoor of Hesselink door Gakhokidze. Dat gebeurde volgens de trainer niet uit teleurstelling over de prestatie van het aanvalstrio. „Die drie gasten hebben brute pech gehad dat het elftal niet draaide. Zonde." Voor het publiek was er op dat moment al lang niets meer aan. „Wij willen voetbal zien", zon gen de meegereisde supporters uit Eindhoven. Ze hadden gelijk. Voetbal was er niet meer te zien in de tweede helft. Overtredin gen wel. Van Bommel maakte een onnodige charge op het middenveld, die hem een gele kaart en een schorsing tegen RKC Waalwijk morgen oplever de. Die overbodige actie paste wel bij de wedstrijd. Fortuna Sittard: Hesp: Emeran, Dirkx, Akerboom en Hermans; Heering (75. Van der Hoeven), Van Dieren, Haelder- mans en Landerl (46. Krijgsman); Cramb (83. Meszaros) en Gommans. PSV: Lodewijks; Bögelund, Ooijer, Hof land (36. Nikiforov) en Bouma; Van Bommel, Bruggink en Vogel (84. Addo); Rommedahl, Vennegoor of Hesselink (71. Gakhokidze) en Kezman, eindhoven/gpd - PSV kan morgenavond in de competi tiewedstrijd tegen RKC geen beroep doen op Kevin Hof land. De verdediger kampt met hoofdpijn en moet enkele da gen rust houden. Wegens dui zeligheid moest Hofland zater dag tegen Fortuna al na 36 mi nuten worden gewisseld. De Limburger kreeg opnieuw last van hoofdpijn, nadat hij een bal had weggekopt. Uit een hersenscan bleek dat Hof land geen ernstig hoofdletsel heeft opgelopen. De interna tional was net hersteld van een lichte hersenschudding die hij overhield aan de wedstrijd te gen NAC, vorige week. door Marcel van der Kraan Rotterdam - De nacht na de uit schakeling in het bekertoernooi tegen PSV kon Feyenoorder Brett Emerton de slaap niet vatten. Te gen de ochtend had hij de wed strijd tien keer overgespeeld en misschien wel honderd keer had hij opnieuw de door hem die avond gemiste en beslissende strafschop voor Feyenoord geno men. De balende international was daarna slechts met één ding bezig. Hij zocht revanche, revan che op zichzelf. Roda JC heeft dat moeten we ten, want in de met 37.000 fans gevulde Kuip was de 23-jarige Emerton gisteren niet te hou den. De meest begeerde voet baller uit de Kuip, voor wie zon beetje alle topclubs in Engeland in de rij staan, ging als de brandweer over het veld. In 90 minuten zag hij meer van zijn landgenoot Zeljko Kalac, doel man van Roda JC, dan van Ed win Zoetebier. Zo vaak was hij, als rechterverdediger, in het strafschopgebied van de Lim burgers te vinden. Binnen drie minuten bezorgde hij Feyenoord een bliksemstart in de vorm van een 2-0 voor sprong. Na een pass van Paul Bosvelt prikte Emerton de 1-0 langs de uitkomende Kalac en nog geen twee minuten later werd hij op dezelfde plek aan zijn shirt getrokken door Kevin van Dessel. De toegekende straf schop liet Emerton na het deba cle in Eindhoven wijselijk aan zich voorbij gaan, al bekende hij dat de misser in het bekerduel de eerste in jaren was. „Voor het olympisch elftal van Australië nam ik ze altijd. Ik kan me niet eens herinneren wanneer ik er een heb gemist." In elk geval klaarde Pierre van Hooijdonk het karweitje op rou tine: 2-0. Uit een vrije trap van Emerton kopte Feyenoords top scorer even later bijna nummer drie in, maar Kalac redde op dé doellijn. Die derde goal kwam er toch wel, want Emerton ging na rust opnieuw op avontuur en bleek ongrijpbaar voor vier Ro- da-verdedigers. „Aanvallend was Emerton top", complimenteerde trainer Bert van Marwijk na afloop zijn pu pil. „Hij heeft altijd maar die drang om naar voren te gaan." De coach van de Rotterdam mers was tegelijkertijd niet blind voor de twee steekjes die Emer ton verdedigend liet vallen. Hoewel de Australiër liever als rechtermiddenvelder opereert, vindt Van Marwijk dat inmid dels wel is bewezen dat de spe ler als rechtsback het meeste rendement oplevert. „Van nature is hij geen verdedi ger, maar hij kan wel verdedi gen. Als hij van achteruit komt, bestrijkt hij de hele rechterkant. Staat hij verder naar voren op gesteld, dan vind ik hem een heel andere voetballer." Boven dien dwong Emerton gisteren de Japanner Shinji Ono naar binnen te trekken. Daarbij maakte Van Marwijk de vergelij king met het duo Vreven- /Tanghe bij FC Utrecht. „Tanghe trekt naar binnen en dan komt Vreven op. Zo moet het bij ons ook lopen." Het sterke optreden van Em- merton was voor de leiding van Feyenoord het bewijs dat er niets mis is met de verdediger. Van Marwijk: „Na afloop van PSV-Feyenoord kreeg üc de vraag wat er met hem aan de hand is. Tegen FC Utrecht speelde hij een prima tweede helft, vandaag was het top en dus blijkt hij woensdag gewoon een slechte dag te hebben ge had. Dat kan iedere voetballer overkomen." Emerton had de afgelopen da gen even tijd om na te denken cht/anp - FC Utrecht is een e voetbalweek goed door 's- men. De 'knokploeg' van ;e9er Frans Adelaar hield gis- 1 iddag in de eigen Galgen- d het hoger geklasseerde "fonveen op 0-0. Daarmee een Friese revanche voor ft"tnidweekse bekemederlaag "•otrecht (3-1) uit. sflomstedelingen bleven vori- Sfeek bij de hervatting van de fdpetitie ook tegen titelkandi- ^Feyenoord op de been (2- jGenoeg reden voor tevre- leid", concludeerde Ade- te „Natuurlijk hoop je stiekem )Sfbeer punten, maar achteraf ik zeggen dat we hebben waarop we recht had- "4b ploegen hadden in de Galgenwaard winstkan- FC Utrecht kende vooral dprima eindfase. Een doel- f van spits Dirk Kuyt werd wegens vermeend enspel en in de voorlaatste put kreeg de mentaal en fy- iaIsterke thuisploeg geen straf- na een vermeende over ling van Radomski op Tieme Klompe houdt Dirk Kuyt tegen. Foto: Cees van Hoogdalem f®ie. o<te c - door deze beslissingen ue arbiter Oskam het gedaan Ie fanatieke aanhang van FC icht. De fluitist viel in voor •ga Temmink, die zich we- ^jprivé-omstandigheden had '"hield. Oskam hield het bij n,fen grimmige duel redelijk in land. Na een kwartier had il aan drie spelers van het FC Utrecht (Vreven, zani en De Jong) de gele kaart uitgedeeld. Daarmee be vestigde Oskam in een vroeg stadium zijn autoriteit in de Gal genwaard. „Ik moet de scheidsrechter een compliment maken", merkte Heerenveen-trainer Foppe de Haan monter op. „Het gaat er bij FC Utrecht zowel op het veld als op de tribunes altijd behoor lijk agressief aan toe. Oskam ging niet mee in alle hectiek. Dat bleek wel in de slotfase, toen hij die twee gedurfde be slissingen nam." Het beste voetbal kwam van Heerenveen. De Friese ploeg, die dit seizoen pas één keer won in een uitwedstrijd, combineer de vlotter en was technisch vaardiger. Vooral Lurling onder scheidde zich. De behendige linkerspits van Heerenveen was een plaag voor Vreven, die han den en voeten tekort kwam om over het matige bekerduel. „Soms probeer ik moeilijke din gen te doen, terwijl een simpele bal de oplossing zou moeten zijn. And then you're in trouble..." In topwedstrijden, beseft hij, moet de bal ook wel eens richting tribune. Maar te gen Roda JC wilde hij toch voor al weer mooie dingen doen. „Ik was zo gefocust op deze wed strijd." Of het Rotterdamse publiek hem ook volgend seizoen nog kan bewonderen, is de vraag. Feyenoord heeft in de winter stop duidelijk gemaakt dat over een directe verkoop naar bij voorbeeld Leeds United, Liver pool of Newcastle United niet valt te praten. Maar in de zomer zou de club de tientallen miljoe nen wel eens kunnen gebruiken. Emerton: „Ik hoor heel veel ge ruchten. Ik heb zelf met geen enkele club contact, dus wacht ik maar af wat er gebeurt." Na dik een uur vond Emerton het tegen Roda JC kennelijk wel genoeg. Tomasson en Van Hooijdonk tilden de score in de slotfase naar 5-0. Van Hooijd onk maakte zijn zeventiende, Tomasson zijn dertiende van dit seizoen. Dertig goals in negen tien duels. Een mooi aantal, net als de vijf goals die Feyenoord tegen Roda JC scoorde. Toch was het spel van Feyenoord, vooral voor rust, lang niet zo in drukwekkend als het uiteindelij ke resultaat Verdedigend rom melde de thuisclub maar wat aan. Met uitzondering van Pa trick Paauwe, die solliciteert naar een plaats in het Neder lands elftal. Feyenoord: Zoetebien Emerton, Loovens, Paauwe en Rzasa; Ono, Bos velt. Van Wonderen (66. Dos Santos) en Elmander (46. Smolarek); Tomasson (79. Van Persie) en Van Hooijdonk. Roda JC: Kalac; Sonkaya, Senden, Luy- pers en Van Dessel (78. Lachambre); Nygaard, Vandenbroeck, Rudge (78. Van Dijk) en Soetaers (66. Tchoutang); Sonko en Anastasiou. zijn speelse tegenstander af te stoppen. Lurling miste in de negende mi nuut de eerste grote kans van de enerverende wedstrijd. Hij schoot in vrijstaande positie voorlangs. Daarna was ook All- back met een fraaie omhaal, door doelman Wapenaar op de lat getikt, dicht bij een treffer. De keeper van FC Utrecht redde na de rust ook bekwaam op schoten van Nurmela en Selako- vic en op kopballen van invaller Bak Jensen. „Wapenaar hield ons in de wedstrijd", gaf Adelaar toe. FC Utrecht: Wapenaar Vreven, Zwaanswijk, Touzani en Van Mol; Tanghe. De Jong, Bosschaart en Van den Bergh; Gluscevic (71. Jochemsen) en Kuyt. Heerenveen: Ditewig; Venema, Klom pe. De Nooijer en Edman; Jensen (62. Bak Jensen). Selakovic (62. Vayryncn) en Radomski; Nurmela. Allback eii Lur ling. den bosch/anp - RKC mag de trainer van het jaar in huis hebben, na de winterstop pakte Martin Jol nog geen enkel punt. Uit gerekend in twee Brabantse derby's liet RKC het afweten. Willem II klopte RKC vo rige week in Waalwijk met 0-1. Met dezelf de cijfers won ook het bescheiden FC Den Bosch van RKC. De Belgische spits Bart van den Eede tekende na 44 minuten, na een hoogstandje van Mourad, voor de enige treffer. Na de treffer van Van den Eede, het enige wapenfeit voor rust, liep RKC zich de hele tweede helft lang stuk op de Bossche de fensie. Opnieuw eisten Van der Hoom, Uneken en gatendichter Michels een hoofdrol voor zich op. RKC kreeg dertien comers maar scoorde niet. Kansen op 1-1 waren er voor Van Diemen, Molhoek, tweemaal Cornelisse en pal voor tijd voor invaller Kolk. RKC had geluk, toen arbiter Van Dijk in de 58ste minuut FC Den Bosch een glaszuivere penalty onthield na een overtreding van Nascimento op De Freitas. FC Groningen - NAC NAC heeft nog een lange weg te gaan om de status van subtopper in de eredevisie te verkrijgen. Zo mat als de Bredanaars zich in het Oosterpark tegen FC Groningen ma nifesteerden, was ronduit een blamage. De Groninger degradatiekandidaat strafte het zielloze spel van NAC in de tweede helft ge nadeloos af: 3-0. De ploeg van trainer Ten Cate rommelde maar wat aan en ging na rust door per soonlijke fouten onderuit. De coach was na afloop opmerkelijk mild over zijn falende spelers. Ook voor zijn centrale verdediger Penders, die bij 0-0 een strafschop veroor zaakte en daarvoor rood kreeg. „Hij moest slecht dekken corrigeren met een overtre ding. Laten we maar niet te lang bij deze nederlaag stilstaan." Voor rust ontsnapte de Bredase verdediger Penders aan een rode kaart toen hij de doorgebroken Robben onreglementair stopte. De NAC'er kon niet anders, omdat hij geknoei van Versteeg moest corrigeren. Tot grote woede van het Groninger publiek liet scheidsrechter Jol het bij een gele kaart voor Penders. In de tweede helft werd de persönele nood bij Groningen nog groter. Tuhuteru bleef geblesseerd achter in de kleedkamer. Hugo was zijn vervanger. De ommekeer in het duel was de rode kaart voor Penders. Hij hield in het strafschopgebied Drent vast. Nu trok Jol meteen rood. Boussaboun schoot de strafschop binnen. Daarna sla lomde Hugo door de Bredase defensie (2- 0) en stelde Robben de zege zeker. AZ - Vitesse AZ - Vitesse (0-0) was een slaapverwekken de partij voetbal. Desondanks zaten beide coaches Van Stee en Sturing na afloop te glunderen als waren zij glorieuze winnaars. Ze hadden niet verloren en zagen positieve zaken in hun ploegen. De ruim 7000 inge dutte toeschouwers waren de verliezers. Vitesse moest zich het meest schamen. De met veel perikelen omgeven Arnhemse club verzuimde te winnen. Acht minuten na rust besloot de 19-jarige Mbamba in jeugdige overmoed zelf te schieten uit moeilijke hoek. Naast. Als hij simpel breed had afgelegd op de vrije Peeters, had de Belg een niet te missen kans gehad. Een minuut voor rust had de 17-jarige Hofs met een moeilijke volley het door Moens verla ten doel ook al niet kunnen treffen. Dezelf de tiener kende vijf minuten voor tijd pech met een kogel tegen de onderkant lat. FC Twente - De Graafschap FC Twente is teleurstellend begonnen aan een serie van drie belangrijke thuiswed strijden. De ploeg van trainer John van 't Schip moest zaterdagavond in Enschede in het degradatieduel met De Graafschap ge noegen nemen met 0-0.. „Ik ben duidelijk niet tevreden", bromde Van 't Schip. „Zowel het spel als het resul taat viel tegen. We hebben te weinig afge dwongen voor de vereiste overwinning. Dat is heel teleurstellend." Beide ploegen waren gebrand op drie pun ten. Daardoor ontstond een afwisselende wedstrijd, evenwel zonder hoogstaand voetbal. De aanvalsopbouw van De Graaf schap oogde iets gevaarlijker. FC Twente, dat in Enschede nog nooit voor de compe titie verloor van De Graafschap, kampte op de helft van de tegenstander opnieuw met problemen. De thuisploeg had moeite het spitsenduo De Gier/Booth te bereiken. Na een halfuur greep Van 't Schip in. Hij bracht de Duitser Cziommer in voor de po vere Van der Laan, die vol onbegrip de ca tacomben indook. Kort daarna kwam ook Houwing erin voor de geblesseerde Booth. Na de rust was ,er genoeg voor beide doe len te beleven. Zowel FC Twente als De Graafschap, dat vijf maanden geleden in Kerkrade de laatste punten pakte in een uitwedstrijd (0-1), ontbeerde evenwel een koele afmaker. De door FC Twente ge vreesde Schulp kwam pas in de 79ste mi nuut het veld in. Hij scoorde in oktober tij dens het eerste onderlinge duel in Doetin- chem liefst drie keer (4-2). Ook de voorma lige Ajacied bleef deze keer droog staan. EREDIVISIE FC Groningen - NAC 3-0 (0-0). 54 Boussaboun 1-0 (strafschop), 72. Hugo 2-0, 83. Robben 3-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 10.800. Rode kaart: 53. Penders (NAC). Gele kaart: Pen ders. FC Utrecht - Heerenveen 0-0. Scheids rechter: Oskam. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Vreven, Touzani, De Jong (FC Utrecht), Edman (Heeren veen). Willem II - Ajax 1-3 (1-0). 42. Ceesay 1-0, 60. Victoria 1-1 (eigen doelpunt), 90 Machlas 1-2, 90. Ikedia 1-3. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 14.700. Gele kaart: Mariana, Sjoekov (Willem II). Feyenoord - Roda JC 5-0 (2-0). 2. Emerton 1-0, 5. Van Hooijdonk 2-0 (strafschop), 52. Emerton 3-0, 66. Van Hooijdonk 4-0, 70. Tomasson 5-0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 37.000. Gele kaart: Vandenbroeck, Soetaers (Roda JC). FC Den Bosch - RKC Waalwijk 1-0 (1-0) 44. Van den Eede 1-0. Scheidsrech tenvan Dijk. Toeschouwers: 5355. Gele kaart: Plum (FC Den Bosch), Molhoek, Nascimento, Van den Berg, De Graef, Van Diemen (RKC). FC Twente - De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 13.400. Gele kaart: Pothui zen, Ten Hag (FC Twente). AZ - Vitesse (0-0). Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 7136. Gele kaart: Opdam, Dibi (AZ), Kreek, Peeters (Vitesse). Fortuna Sittard - PSV 0-1 (0-1). 5. Ven negoor of Hesselink 0-1. Scheidsrech ter- Braamhaar. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Van Bommel (PSV). Topscorers: 1. Van Hooijdonk (Feye noord) 17, 2. Van der Vaart (Ajax) 14, 3. Vennegoor of Hesselink (PSV), To masson (Feyenoord) 13, 5. Allback (Heerenveen) 11,6. Hoogendorp (RKC) Tanghe (FC Utrecht), Van den Eede (FC Den Bosch), Landzaat (Willem II) 10. 10. Gluscevic (FC Utrecht), Cristia- no (NAC) 9. Programma: morgen: RKC - PSV; 6/2: Feyenoord - Fortuna S.. NAC - Sparta, Roda JC - FC Utrecht. 1 Ajax 20 13 3 4 42 46-24 2 PSV 21 12 4 5 40 44-24 3 Feyenoord 19 12 3 4 39 45-16 4 Heerenveen 21 10 6 5 36 36-16 5 FC Utrecht 21 9 7 5 34 42-29 6 NAC 21 10 4 7 34 36-34 7 Vitesse 21 9 7 5 34 23-22 8 RKC 21 8 4 9 28 27-23 9 Willem II 22 6 10 6 28 35-36 10 NEC 21 7 5 9 26 17-33 11 Den Bosch 20 6 7 7 25 29-28 12 AZ 20 7 4 9 25 22-25 13 Graafschap 20 6 4 10 22 27-33 14 FC Twente 21 4 10 7 22 24-29 15 Roda JC 21 6 4 11 22 20-33 16 Groningen 22 6 4 12 22 26-45 17 Sparta 20 4 8 8 20 20-39 18 Fortuna S. 20 2 4 14 10 19-49 EERSTE DIVISIE Heracles - FC Zwolle 0-1 (0-0). 90 Ri chard Roelofsen 0-1. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 6800. Gele kaart Richard Roelofsen, Schol, Lijzen (FC Zwol le). Go Ahead Eagles - Veendam 2-0 (1-0). 20 Kooijman 1-0, 80. Leferink 2-0. Scheids rechter: Van der Hilst. Toeschouwers 3500. Gele kaart: Zuidam, Leferink, Sol (GA Eagles), Janssen, Tzvetkov (Veendam). Stormvogels Telstar - Eindhoven 3-3 (1-3). 6. Mihci 0-1, 10. Holwijn 1-1, 22. Jong- bloets 1-2, 37. Yahiaoui 1-3, 59. Oostrom 2-3, 63. Van den Herik 3-3. Scheidsrech ter: Karremans. Toeschouwers: 1423. Ro de kaart: 57. Temrukov (Eindhoven) 2x geel. Gele kaart: Tevreden (Telstar), Ja cobs, Thijssens (Eindhoven). Topscorers: 1. Hofstede (VW), De Vries (Dordrecht'90) 13, 3. Stroeve (Heracles) 12,4. Lopes (Excelsior), Den Ouden (RBC) 11, 6. Weerman (Emmen), Boogers (Dor drecht'90), Mutsaers (MW) 10, 9. Tzvet kov (Veendam), Buffel (Excelsior), Oosting (Emmen), Henar (Helmond Sport), Van Eij- keren (AD0 Den Haag) 9. Programma: 6/2: TOP Oss - Go Ahead Eag les; 8/2: Eindhoven - Heracles, Excelsior - Volendam, Helmond Sport - AD0 Den Haag, RBC - Haarlem. FC Zwolle - VW, 9/2: Emmen - Dordrecht'90, Veendam - Cambuur. 1 Excelsior 21 14 5 2 47 49-17 2 FC Zwolle 21 13 5 3 44 37-23 3 Emmen 21 12 5 4 41 35-20 4 ADODenHaag 21 11 6 4 39 34-20 5 RBC 21 11 5 5 38 45-26 6 Cambuur L. 21 10 4 7 34 32-24 7 Veendam 20 9 5 6 32 35-31 8 Volendam 21 9 3 9 30 38-30 9 Haarlem 21 .8 6 7 30 27-28 10 Dordr. '90 20' 8 5 7 29 39-31 11 GA Eagles 21 6 7 8 25 31-39 12 WV 21 7 2 12 23 37-42 13 Helmond Sp 21 5 8 8 23 21-31 14 Telstar 21 5 7 9 22 29-29 15 Heracles 21 6 4 11 22 27-33 16 MW 21 5 5 11 20 29-39 17 Eindhoven 21 2 5 14 11 24-55 18 TOP 21 2 3 16 9 16-67 Derde Periode 1 FC Zwolle 5 5 0 0 15 9-3 2 Emmen 5 3 1 1 10 7-2 3 ADODenHaag 5 3 1 1 10 11- 7 4 Excelsior 5 2 3 0 9 13- 6 5 Volendam 5 3 0 2 9 10- 7 6 Helmond Sp 5 2 2 18 8-5 7 VW 5 2 2 1 8 10- 8 8 GA Eagles 5 2 2 18 5-3 9 Heracles 5 2 2 18 7-6 10 Dordr, '90 4 2 1 17 7-6 11 RBC 5 2 0 3 6 7-8 12 Haarlem 5 1 2 2 5 6-8 13 MW 5 1 1 3 4 9-12 14 Cambuur L. 5 1 1 3 4 6-10 15 Telstar 5 0 3 2 3 7-9 16 Eindhoven 5 0 2 3 2 5-10 17 TOP 5 0 2 3 2 5-16 18 Veendam 4 0 1 1 3- Brett Emerton wordt belaagd door Mare Nygaard. Foto: ANP/Robert Vos

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21