Oranjebuurt eist halvering van de huur ■MMXltiMiilÉÊÈhM EEN VORSTELIJK LEPELTJE 7 DUIN BOLLENSTREEK SPRINGTIJ slechts t Rijnschool Katwijk groeit uit zijn jasje Opknapbeurt voor Noordwijks plein Politie extra alert bij Jeugdhuis Katwijk appartementen ings de Rijn !i Valkenburg R5 Nu al een voorbode van de lente Leidsch Dagblad Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR €22,00 jcenburc - Valkenburg wil B^ien twee jaar appartemen t-bouwen langs de oever van -^Rijn. Dat moet gebeuren op 9|plek waar de bedrijven Uxem i (othandel in schuimplastic) Jmtzigt (handel in bouwma- alen) zijn. Uxem verhuist 1 dit jaar naar een nieuw II d in Lelystad. De 18 perso- lsleden verhuizen mee. Dat ^1©kt voor de gemeente Val- V burg de weg vrij om het be- lilnmingsplan Dorp '99 uit te 3f ren, waar de appartementen 1 oren. Katwijkse Ontwikkelings 0(atschappij (KOM) ontwikkelt gebied langs de boorden van "«Rijn. Uxem heeft de 3000 kante meter grond verkocht de KOM, die ook de grond Omtzigt bezit. De verwach- is dat de bouw van de wo- gen over twee jaar kan be ien. De gemeente wil eerst 1 bouw van 47 appartementen de Joghtlaan afwikkelen, rpuyt van de Katwijkse Ont- 0 kelings Maatschappij ver- 1 :ht dat de woningen er in 4 'of een jaar later' zullen De nieuwe wijk langs de gaat er anders uitzien dan andere wijk Schelphoek, "Jfcs het water. C rt: „Het nadeel van de Tjelphoek is dat niemand an- ~|s dan de bewoners zelf de "terkant kan bereiken. In de uwe constructie moet het er wel bereikbaar ziin. Men- moeten de gelegenheid krij- i om daar te vissen, naar de itjes te kijken of gewoon even I elaxen." Guyt verwacht dat appartementenblokken zul- r verrijzen, waartussen Val burgers zich naar de oevers ei de Rijn kunnen begeven. gens het bestemmingsplan - eten er rond de vijftig wonin- i komen. obr Uxem komt daarmee een aan een verblijf van 25 jaar /alkenburg. In 1977 verhuis- ■iet bedrijf vanuit Amsterdam m in het Rijndorp. De laatste gfen bleek de ruimte te krap. b intensieve speurtocht naar Ti grotere locatie leverde vol- directeur A. Berghuis niets ,De verhuizing is eigenlijk ;edwongenzegt hij. lurgemeester. Wat ooit de t degelijke baan van het id was, dat is nu het terrein ir artiesten. Want wie de en vrouw in de straat van 9 zijn geschiktheid moet vertuigen, in plaats van een mmissie vol politici, die kan et wel schudden als hij zich alleen op de inhoudelijke Inten van zijn werk richt. De mensen willen een leuk koppie zien, en cadeautjes. J aftick Buddenberg weet dat. )j Steekt zijn tijd in het rj samenstellen van een -) verantwoorde garderobe, «huwt de publiciteit niet en %>et graag iets leuks voor zijn j dorpsgenoten. Alleen aan 4 Sassenheim is zijn Êmpagnekunde niet besteed. |)aar zijn ze nog te blasé om een gratis feestje van de Éurgemeester aan te nemen, e volle agenda', 'Partner mag niet mee', nee, aan de Sassemers valt geen eer te behalen. De eerste rgemeestersverkiezingen zijn natuurlijk niet voor niets litgeschreven in Brabant en ider de rook van Rotterdam. Daar waar ze carnaval en cadeautjes van politici wel Iegelijk weten te waarderen. Het enige probleem is dat iardingen nog niets van Rick reet en Rick zo mogelijk nog inder van Vlaardingen. Maar tfls Henk Binnendijk in zijn leste dagen zocht 'The Bud' ewoon dé winkelstraat op in zijn nieuwe thuishaven. En daar, op het Liesveld in dit geval, kek sjaaltje om, trouwbaarste blik op, maakte lij contact met de volslagen freemden die straks op hem loeten stemmen: „Mag ik je en vraag stellen? Mag het ook jn persoonlijke vraag zijn?" Ja, •je hebt het vak geleerd in de puin- en Bollenstreek of niet, natuurlijk. De eerste reacties van de (Vlaardingers waren nog wat auwtjes. Maar wij hebben het 1 al gezien: 'Slick Rick' gaat winnen van die stugge I Groninger. Rick is een topartiest en dat heeft het Inieuwe burgemeesterschap pdig. En Sassenheim? Dat is er tot in lengte van dagen toe veroordeeld zich saaie, igestelde burgemeesters te laten welgevallen. Zonder cadeautjes van Rick uddenberg. Vlaardingen, This Iid's for you. 'hat's in a name let is toch ook verwarrend, geef nou toe. Kom je als ietsvermoedend Duitser op ntie aan de kust en om te zaterdag 2 FEBRUARI 2002 door Roza van der Veer sassenheim - De huur van de hui zen in de Sassenheimse Oranje- buurt moet worden gehalveerd. Om dat te bereiken, gaan de huurders massaal naar de huur- commissie. Het geld dat ze op die manier besparen, willen ze in een speciaal fonds stoppen waaruit ze juridische bijstand kunnen be talen. Dat is nodig omdat de be woners in de clinch liggen met de Woonstichting Vooruitgang over het at dan niet opknappen van hun huizen. De bewonersbelangenvereni ging Voortvarend '97 ligt al ge ruime tijd in de clinch met de woonstichting over hun wens om de 112 huurhuizen in goede staat te brengen. De huizen hebben onder meer veel last van optrekkend vocht waardoor vloeren verrotten en muren schimmelen. Daarnaast verkeert veel houtwerk in een slechte staat en lekken de daken van sommige huizen. De woonstich ting zegt dat renoveren zo'n 65.000 euro per huis kost en is niet bereid om dat bedrag voor de panden uit te trekken. De be woners menen dat er vooral sprake is van achterstallig on derhoud dat Vooruitgang ge woon moet uitvoeren. De gemeente Sassenheim be middelt in deze kwestie. Die heeft onlangs een bureau inge schakeld om eens goed naar de opknapkosten te kijken. Uit dat rapport blijkt dat 95 procent van het bedrag per huis nodig is voor werkzaamheden die inder daad onder de post onderhoud vallen. Bovendien kunnen de kosten wellicht lager uitvallen als niet wordt gekozen voor het injecteren van de funderingen van huizen. De woonstichting wil ze daarmee tegen optrek kend vocht beschermen. Vol gens het onderzoeksbureau kan het goedkoper zijn om het grondwaterpeil lager te krijgen of een drainage aan te leggen. Wethouder Van Beek: „In het rapport wordt echter niet gerept over achterstallig onderhoud. Ook niet of de woonstichting iets te verwijten valt." Dat laatste doet de bewonersbe langenvereniging inmiddels wel. Vooral het feit dat de woon stichting zich al voor het uitko men van het rapport distanti eerde, heeft kwaad bloed gezet. „De woonstichting woonde de presentatie alleen bij als toe hoorder", aldus F. Homan, voorzitter van Voortvarend. Die opstelling was voor de huurders de druppel die de emmer deed overlopen. Zij eisen bij de huur- commissie een halvering van de huur. „Huurders hebben name lijk gewoon recht op onder houd." Ook overwegen ze een gang naar de Inspecteur van de Volksgezondheid. Homan wijst erop dat niet al leen de bewoners de wijk in stand willen houden. „Er is een motie in de raad aangenomen waarin werd gezegd dat de woonstichting het achter de huizen gelegen volkstuincom plex alleen mag kopen als de huizen worden opgeknapt. Ze kunnen dus niet de hele wijk platgooien en de volkstuinen opruimen en overal nieuwe hui zen neerzetten." Bij de Woonstichting Vooruit gang was niemand bereikbaar voor commentaar. katwijk - De Rijnschool in Kat wijk heeft dringend behoefte aan een nieuw en vooral groter gebouw. De school voor speci aal voortgezet onderwijs is mo menteel gevestigd aan de Com mandeurslaan, maar kan haar leerlingen daar niet meer kwijt. „We hebben meer dan negentig leerlingen en de school blijft groeien. Het past gewoon niet meer", vertelt directeur J. Lug- tenburg. „Uit pure nood moe ten we nu leegstaande lokalen van basisscholen in de omge ving huren." In de Commandeurslaan be staan geen mogelijkheden voor uitbreiding of het plaatsen van noodlokalen. Verhuizen is vol gens Lugtenburg de enige optie. „Hier is geen ruimte, we zitten muurvast. Alleen nieuwbouw op een andere plek is een oplos sing." Het huidige pand is niet alleen te klein, maar voldoet ook niet meer aan de eisen die het soort onderwijs op de Rijnschool stelt. „Wij geven praktijkonderwijs voor kinderen die niet in staat zijn om regulier voortgezet on derwijs te volgen. Het is de be doeling dat zij zichzelf kunnen redden als ze van deze school komen. Daarom geven we vak ken als techniek en verzorging. Deze vakken vragen extra facili teiten op school en die zijn er nu niet." Lugtenburg weet niet waar hij de nieuwe Rijnschool het liefste ziet verrijzen. Hij heeft nog geen zicht op mogelij ke locaties, maar hoopt binnen twee jaar te kunnen beginnen met bouwen. De gemeente is op de hoogte van de problemen van de Rijn school, maar heeft nog geen 'formele aanvraag voor nieuw bouw' binnen. „Pas op dat mo ment kunnen wij serieus naar een oplossing gaan zoeken", zegt een woordvoerder. ussE - Het hoeft nog niet, maar ze zijn er wel: bloeiende bloemen in de Keukenhof. De natuur, een beetje in verwarring gebracht door de hoge temperaturen, zorgt er namelijk voor dat deze krokusjes hun kopjes nu al boven de grond uitsteken. Op 21 maart, de eerste officiële lentedag én de openingsdag van de we reldberoemde bloemententoonstelling, zullen deze vroege vogels er hoogstwaarschijnlijk niet meer zijn. Maar er wordt voor vervanging gezorgd: de duizenden internationale lenteliefhebbers zullen het dan doen met tienduizenden andere kleurige en fleurige natuurproducten. Foto: Henk Bouwman noordwijk - Noordwijk gaat het openbaar plein tussen de Stak- man Bossestraat en het Gruene- pad opknappen. Het terrein wordt opnieuw bestraat en er worden bomen, hagen en sier heesters geplant. Het terrein is totaal 3000 vier kante meter groot en was vroe ger een beruchte hangplek. De rondom liggende scholen had den veel overlast van de jonge ren. Door acties van de politie is de overlast sterk afgenomen. Het college wil het plein op knappen omdat het er verpau perd bij ligt. Bij hevige regenval blijven er plassen staan. Het speeltoestel komt op een andere plek. Verder worden de basketbalpalen vervangen door twee combinatietoestellen, waarbij zowel gebasketbald als gevoetbald kan worden. De gemeente wil de hekwerken langs de scholen aan het zicht onttrekken en er hagen voor plaatsen. De hagen mogen niet te hoog worden. Het zicht op de scholen moet, uit oogpunt van sociale controle, goed zijn. Het opgeknapte plein biedt ruimte aan een mobiele contai ner waar speelgoed voor kinde ren van 4 tot 14 jaar wordt uit geleend, onder toezicht van de nieuwe stichting Jeugd- en jon gerenwerk Noordwijk. De gemeenteraad moet nog wel beslissen over het voorstel. katwijk - De politie is vanavond extra alert op overlast bij het Jeugdhuis in Katwijk. Burge meester Wienen wil voorkomen dat opnieuw tientallen jongeren de bezoekers van de jeugdsocië- teit in de Voorstraat provoceren. Hij noemt de ongeregeldheden van vorig weekeinde 'een kwalij ke zaak'. Een ruzietje dat uit mondt in een rellerige samen scholing van circa zeventig jon geren, is in zijn ogen 'ongein', waar een eind aan moet komen. Wienen verwacht dat de kans dat de situatie met de rondhan gende jongeren escaleert, steeds kleiner wordt. „Je ziet dat de on rust oploopt en dat het vorige week rumoerig werd, maar waarschijnlijk ebt het ook weer weg. Alhoewel het karakter van de situatie verandert door de publiciteit erover en nu de poli tie er bij is geweest." De afgelopen weken kwam een groep jongeren van rond de vijf tien jaar op zaterdagavond naar het Jeugdhuis. Volgens voorzit ter D. Bamhoom van de Chris telijke Jongerenvereniging is een oude ruzie tussen twee scholie ren de aanleiding'Voor de tram melant. Afgelopen weekeinde belde hij de poütie toen de groep herrie schoppers was gegroeid tot circa zeventig. Die dreef de groep uit een. Desondanks vond Wienen dat het lang duurde voor de po litie reageerde. Al op vrijdag ver zocht Barnhoorn, die de onrust zag aankomen, om preventief te surveilleren, maar daaraan gaf de politie geen gehoor. Voor vanavond zijn daarover betere afspraken gemaakt. Wie nen: „Je kunt niet voorspellen wat er gebéurt. Voorbeschou wingen hebben ook niet zoveel zin. Ik wacht liever af of de rust en bezinning straks terugkeren. Pas als dat niet gebeurt, wordt het zorgelijk." Een politiewoordvoerster laat weten dat de politie de opstoot van vorige week als een incident beschouwd. „Er wordt zaterdag gewoon gesurveilleerd, net zoals op andere plaatsen." (advertentie) Het is een vreemdeling zeker, die verdwaald is zeker? Als het sinterklaastijd was, hadden ze dat bij de Sassenheimse CDA-fractie ongetwijfeld gedacht. Want wat doet PvdA-lijsttrekker Albert Vink nu in de kamer van het CDA? Overweegt hij een overstap? Of probeert hij alvast de CDA'ers te winnen voor een voortzetting van het afspiegelingscollege? Nee, eigenlijk is het wel duidelijk. Hij polst alvast wat zijn kansen zijn als er op termijn ook in Sassenheim een burgemeesterverkiezing wordt gehouden. En dan, zo gaat Rick Buddenberg bewijzen in PvdA-bolwerk Vlaardingen, sta je als CDA'er een stuk sterker. Zeker in Sassenheim. Foto: Mark Lamers 101 1 lan] beginnen kun je in Katwijk geen Zimmer Frei vinden. Dus ga je een stukje naar het noorden en tref je Noordwijk. En wat zegt de reisgids: mooie hotels daar, in Noordwijk. Kom je daar dus aan, ga je op zoek naar dat mooie nieuwe sprookjeshotel, vind je op je plattegrondje de naam Palaceplein. Goed, dan kom je daar dus, en danhoor je van al die autochtone Noordwijkers dat het Palace Hotel al in 1978 is afgebrand. Daar rest alleen het Gat van Palace van. En dan is er natuurlijk het parkeerterrein Palaceplein. Lekker is dat. Je mag wel in dat gat of desnoods op het parkeerterrein, maar ja, een tentje heb je dan natuurlijk ook niet bij je. En dan nog, probeer die haringen maar eens in de tegels te rammeien, dat lukt niet hoor, echt niet. Geen wonder dat het nieuwe Palace Hotel graag wil dat dat Palaceplein een andere naam krijgt. En dan later natuurlijk het Picképlein Palaceplein gaan noemen, dat spreekt vanzelf. Maar dat is een meerjarenplan. Dus indachtig de gebeurtenissen van dit weekeinde hebben wij al een suggestie, en in andere steden bestaat die naam al, dus het is zó gewend. Noem dat Palaceplein gewoon Oranjeplein. Waarom zou dat de gemeente wat uit moeten maken? Palace is geeneens een Nederlands woord. En what's in a name. Of zouden Mol en de Boer déar dan weer problemen over maken? Nou, dan hadden ze hun hotels gewoon de Hotels van de Vuurtoren moeten Baten Noordwijk loopt een flink bedrag aan baatbelasting mis. Iemand op het gemeentehuis heeft vergeten om de belastingheffing op de nieuwe Hoofdstraat te publiceren. Niet zo slim. Dan kan-ie namelijk niet geheven worden. Dat is duur, zo'n vergissing. Zo'n tweehonderdduizend euro. In guldens is dat nog veel meer. Vingers moeten er wijzen, schuldigen moeten er komen, koppen moeten er rollen. Maar eerst moet er worden uitgezocht of de schade nog te herstellen is. En wat doet Noordwijk dan, om daarachter te komen? Als het een flink bedrag aan inkomsten dreigt mis te lopen? Als ze, kortom, een beetje op de centen moeten passen? Nou? Dan huren ze twee - niet één maar twéé - externe, goed in rekeningen schrijvende, bureaus in om de zaak te onderzoeken. Komt tijd, komt baat. Anton Diedrich en Eric de Jager voordeeltjes exclusief voor lezers Thuis genieten van een "koninklijk kopje" koffie of thee, dit gevoel krijgt u met dit mooie verzilverde lepeltje met de afbeelding van Willem-Alexander en Maxima. Stempelmaker-graveur de heer Dirk Rous uit Schoonhoven heeft dit mooie lepeltje speciaal voor u gemaakt. Op dit fraai vormgegeven lepeltje staat een dubbelportret van kroonprins Willem-Alexander en zijn toekomstige bruid Maxima. Achterop het lepeltje staat de datum van hun trouwdag, 2 februari 2002. Met de aanstaande bruiloft in het verschiet is dit een mooi cadeau voor liefhebbers van ons vorstenhuis, maar ook bij de echte verzamelaar mag dit verzilverde lepeltje niet ontbreken. Lezers van onze krant kunnen nu in het bezit komen van dit unieke vorstelijke lepeltje. De adviesprijs is 5,70 maar, tegen inlevering van onderstaande bon betaalt u als lezer van het Leidsch Dagblad slechts 3,95. Het lepeltje is te verkrijgen bij de receptie van het Leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82 in Leiden. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur. Tegen inlevering van deze bon bij de receptie van het Leidsch Dagblad betaalt u voor dit vorstelijke lepeltje. Openingstijden: ma t/m vrij van 8.30 tot 17.00 uur. Zolang de voorraad strekt

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17