Vechtlustige Langeveld naar WK SPORT j-PSV'er Xavier lar Liverpool Charité is koppositie al kwijt 2 ortvliet aan de M ig in Emiraten V woensdag 30 januari 2002 Ril is-Jan Bovelander. lieffoto: United Photos de 5| ivelander in if Oranje wijk - Oud-international Jan Bovelander is voorlo- 1 toegevoegd aan de techni- staf van het Nederlands yteam. De voormalige ornerspecialist gaat in elk komende week mee op lingskamp in Egypte. Of de voudige international ook iet wereldkampioenschap lala Lumpur (van 24 febru- it 9 maart) wordt ingescha- I, is nog niet bekend. „We n in onze technische staf oefte aan iemand met veel ationale ervaring", aldus dscoach loost Bellaart. ris-Jan gaat niet als trainer naar Egypte, maar hij gaat veel aan individuele bege- ig doen. Zijn kennis van de fcorner alleen al is uniek." .00! 50 bei 50 rn, oningen haalt rid)ekweg terug ei)ningen - FC Groningen tft Claus Boekweg weer in de en gesloten. De 35-jarige lediger keert met onmiddel- ingang terug naar het Oos- irk na zeven jaar FC Zwol- laarvoor speelde Boekweg ;n seizoenen voor Gronin- Wanneer Boekweg stopt io#oetballer, treedt hij bij Gro- r,e.gen als jeugdtrainer in >nd«pst sj opBO rschoten '97 geschakeld irschoten - Flet eerste zon- elftal van Voorschoten '97 is 5doorgedrongen tot de laat- estien clubs in de Amstel In de strijd om de dis- ibeker verloor de ploeg gis- vond op eigen veld met 1-2 DCV. Voorschoten kwam d een kwartier voor tijd op sprong door een doelpunt v a Jan Zoetemelk, maar vier 3 2 iuten later leidde DCV al ;r door twee treffers van ut Hokka. ARC wordt waar- zonder te spelen toe- iten tot de achtste finale. Te- mi stander Rood Wit 2001 1 im niet opdagen. De wed- d tussen Noordwijk en Kat- werd afgelast. in Beek trainer azerswoudse B. Jerswoude - René van Beek bmend seizoen trainer van fterswoudse Boys. Hij volgt 3 van Bohemen op, die naar l vertrekt. Van Beek, die in □bezit is van het diploma Oe neester II, is afkomstig van 1 Boys. Hij woont in Gou- humacher snel ij< nieuwe auto vo jijjCELONA - Michael Schuma- r is ook in de nieuwe Ferrari m. De wereldkampioen For- Jle 1 raasde gisteren rond op circuit van Barcelona. Met Jer' 1,444 reed de Duitser van al- op jders de beste tijd. Zijn Bra- ianse teamgenoot Rubens i5 s richello eindigde met 0,163 ;nglonde achterstand op de ,lik ede plaats. Michael Schu- chers broer Ralf kwam in de :t< iams-BMW tot 1.19,407 en - daarmee bijna een volle se- ten de minder snel. ji dhabi - Stilletjes hoopte Poortvliet nog op een voet- lub in Nederland of België, het werd Bani Yas in de inigde Arabische Emiraten. 48-jarige Poortvliet zat al rele maanden thuis nadat hij "g seizoen kampioen werd FC Den Bosch in de eerste lie. Hij volgt bij Bani Yas n|iUiens Westerhof op. haag - Liverpool staat op punt verdediger Abel Xavier r te nemen van Everton. Als voormalige PSV'er vandaag medische keuring goed irstaat krijgt hij bij Liverpool vierjarig contract. Hij zou vanavond al kunnen mee- len tegen Leicester. Liver- >1 betaalt Everton 800.000 id voor de 29-jarige Portuge- nternational. Xavier vertrok eptember 1999 van PSV r Everton. Lissese junior-veldrijder debuteert in Zolder in mondiaal toernooi DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sportredactie.Id@damiate.hdc.nl door Peter van der Hulst lisse - Sebastian Langeveld lijkt voor het veldrijden te zijn gebo ren. Het gevecht tegen modder, kou en allerlei obstakels vereist een ijzeren wil. En daar heeft de net 17 jaar geworden Lissenaar geen gebrek aan. „Technisch kan Sebastian nog wat beter worden, maar dat compenseert hij met zijn inzet. Hij kan in een wed strijd drie keer doodgaan", zegt Kees van der Wereld. De bonds coach selecteerde de eerstejaars junior voor het WK dat zaterdag in het Belgische Zolder wordt ver reden. Langeveld blijft er nuchter onder. „Elke wedstrijd die ik rij, ga ik volle bak. Het is toch nor maal dat je zo goed mogelijk wilt presteren." Het talent van Langeveld kon zich op geen beter moment aandienen. Het veldrijden is aan het veranderen. De modderige parcoursen wijken steeds vaker voor snelle en relatief 'schone' omlopen. En dat is in het voor deel van Langeveld, meent Van der Wereld. „Hij moet het niet hebben van extreem zware wed strijden." „Ik kan de bagger wel aan, maar heb toch liever een wat snellere ondergrond", rea geert Langeveld. De Lissenaar is pas drie jaar echt serieus met wielrennen be zig en in die periode groeide hij in zijn leeftijdscategorie uit tot een nationale topper. Tijdens het onlangs gehouden NK ein digde Langeveld als tweede ach ter Lars Boom. Voor Van der Wereld was het slechts een be vestiging van zijn verwachtin gen. De bondscoach had op grond van de prestaties in Over- ijsse en Diegem al een plek in de WK-ploeg voor Langeveld gere serveerd. „Ten opzichte van Lars Boom heeft hij zelfs terrein gewonnen." Maar of het genoeg is om op het WK een rol van be tekenis te spelen, durft de bondscoach niet te voorspellen. „Voor de junioren zijn er inter nationaal niet zo veel wedstrij den. De Nederlanders zoeken het buitenland wel op, maar de Duitsers, Fransen en Zwitsers rijden uitsluitend in eigen land. Daarom kunnen zich verrassin gen voordoen." Langeveld heeft er wel vertrou wen in. „Dit seizoen hebben we al een paar maal tegen wereld toppers gereden. In Hoogstraten was bijna iedereen erbij. De Zwitsers en Fransen niet, maar zij zijn volgens mij niet beter dan de Belgen, Tsjechen of de Hollanders. In Hoogstraten werd ik vierde op twee secon den van de winnaar. De onder grond daar is vergelijkbaar met Zolder. Het is net als bij ons in de duinen." Sebastiaan Langeveld: „Elke wedstrijd die ik rij, ga ik volle bak. Het is toch normaal datje zo goed mogelijk wilt presteren." Foto: Dick Hogewoning Al vroeg in het seizoen deed de debuterende junior van zich spreken. Hij won verrassend in Harderwijk. Van der Wereld: „Na het NK op de weg is Sebas tian zich volledig op het cross seizoen gaan richten en je ziet het resultaat. Toch promoot ik het op deze leeftijd nog niet om op één paard te gokken." Lan geveld wil dat ook niet. Adri van der Poel en Richard Groenen- daal hebben voldoende aange toond dat op latere leeftijd een combinatie van veld- en weg rennen heel goed mogelijk is. „Ik doe het allebei heel graag. Ik hoef nog niet te kiezen. Mis schien over een paar jaar, maar dan zie ik het wel." En misschien kiest de talentvolle veldrijder dan wel voor de weg. In april van het vorig jaar werd Langeveld niet voor niets door de Rabobankploeg uitgenodigd om een stage mee te maken. De trainingen verliepen goed en in de vlakke wegwedstrijden kon hij makkelijk meekomen. De heuvelachtige Ardennen lagen hem minder. „En daar kijken ze heel erg naar. Maar ik vind het niet zo erg dat ik niet bij de Ra bobank zit. Zij hebben een be perkt seizoen met crossen." Re den ook waarom de Lissenaar, die bij RTV De Bollenstreek be gon, afgelopen jaar van 't Lucht schip overstapte naar de ploeg Cyling 2000. .Alles is daar ver zorgd en ik kan mijn eigen plan ning maken." Deze weken wordt zijn agenda door de bondscoach bepaald. Van de KTS in Voorhout, waar hij de opleiding houtbewerking volgt, kreeg hij enkele dagen vrijaf om deel te nemen aan een trainingskamp in Beek/Ubber- gen. Afgelopen weekeinde volg de de laatste wereldbekerwed strijd in Heerlen. Een wedstrijd die Van der Wereld gebruikte om de startposities voor het WK te kunnen bepalen. Langeveld vertrekt van de derde of vierde rij. Een definitieve beslissing moet de bondscoach daarover nog nemen. Voor Langeveld is dat niet onbelangrijk. „Sebasti an is een jongen die het in de eerste ronde nog wel eens moei lijk heeft. Hij heeft wel een ster ke tweede en derde ronde. Dan rijdt hij vaak in een ruk naar de kop toe." Langeveld weet waar zijn coach het over heeft. „Af en toe gaat het goed, maar als je slecht weg bent, kun je in het begin ook moeilijk passeren. We hebben specifiek op het starten ge traind. Met zes anderen telkens vijfhonderd meter rijden en dan maar kijken wie het eerste het veld in duikt." Op de dag dat Willem-Alexander en Maxima elkaar het ja-woord geven, wordt duidelijk of die ex tra sessies zin hebben gehad. Het WK is voor Langeveld ge slaagd als hij een plaats bij de beste tien verovert. Lukt het niet, dan wacht het jaar erop een mooie herkansing. Van der Wereld, die zijn pupil met de Belg Mario de Clercq vergelijkt - 'hij haalt het laatste beetje uit zijn tenen om voor het podium te gaan' -, zegt daarover: „Se bastian heeft dit jaar heel veel progressie gemaakt. Volgend jaar is hij weer een jaartje ouder en het parcours in Monopoly is helemaal op zijn lijf geschre ven." A lphense Boys en trainer Pe- A ter Wubben hebben over eenstemming bereikt over con tractverlenging. Ook assistent Jan Verwoerd en jeugdtrainer Niek Oosterlee blijven op sport park De Bijlen. Rob van de Wijngaard heeft voor een sei zoen bijgetekend bij FC Lisse (zo). Jan Blankespoor (keepers trainer) volgt zijn voorbeeld. Leon Annokee wordt de nieuwe jeugdtrainer Jos Rump blijft nog een jaar bij Van Nispen. Bij SJC gaat Roland Ebbinge nog voor een jaar bijtekenen. Dat heeft Frans Sjardijn inmiddels bij Alkma- nia ge daan. Bert Kort en SJZ zijn het ook met elkaar eens ge worden. Daarente gen ver laat Wally Gallert de Sint Jans club. Pe ter Hol- stein ver trekt bij v.v. Al phen Sasha Tuyt (oud-spe ler van Meer burg) wordt de nieuwe trainer bij vierdeklasser ASC. Rob Over- kleeft verruilt Oudewater voor NSV uit Noorden Buiten de Leidse regio komen we nieuwe nieuwe namen tegen bij Tone- gido (Chiel Jansen als technisch manager), DCG (Rowdy Bakker, nu nog speler bij De Beursben gels), VEP (Herman de Haag en Dick Ernst) en Desto (Dennis van den Ing, nu nog Bodegra ven). Eki Korte vertrekt bij .ADO Den Haag. Bart Logchies (Ar gon) en Frans Schuitemaker (Nijenrodes) tekenden voor een seizoen bij. Joop Koster is de nieuwe trainer van Soccer Boys Zaalvoetbalvereniging Bax heeft in Tom Daey Ouwens een nieuwe voorzitter. Voorhouter Day Ouwens was in het verle den voorzitter van de KNGV en directeur van de Leidse Groenoordhallen Zwart Wit '28 uit Rotterdam moet het sei zoen afmaken zonder doelman Jan Flokstra en verdediger Maurice Wilkes. De spelers le verden uit onvrede over het be leid van trainer Philip den Haan hun spullen in. Rob Kiebert (RKAW), volgend seizoen trai ner van SC Feyenoord, hoopt in mei de cursus coach betaald voetbal af te ronden. Kiebert loopt stage bij eerstedivisieclub Sasha Tuyt. Archieffoto: Mark Lamers Excelsior Bart Rietveld (Ter Aar) is als reserve aangewezen bij het WK cycle cross in Zolder. De KNWU zal Zeddam bij de UCI voordragen als Nederland se kandidaat voor het WK cyclo cross in 2006 Alfons Slootjes (Hazerswoude) en Martin de Groot (Hillegom) zijn geslaagd voor het diploma wielertrainer A. Voorschotenaar Jan Jansen is toegelaten tot de nieuwe cursus Wielerverenigingen De Bol lenstreek (Lisse) en Avanti (Al phen aan den Rijn) gaan samen met één ploeg deelnemen aan de clubcompetitie Noord. Ook Trias, met 12 regionale renners, is in het district Noord in gedeeld. De eerste wedstrijd is de Ronde van Gro ningen op zater dag 9 maart Robin van Ga len, de succes volle coach van De Robben, gaat de Hilversumse waterpoloclub verlaten. De KNZB heeft Van Galen gevraagd jeugdbonds- coach te worden De jeugdige Leidse schermster Lara Lou- werse is in Gouda tweede ge worden bij het jeugdkampioen schap floret. Haar broertje Ed gar werd in zijn categorie derde Sander Geerling en Michael Platt van Slank en Kwiek waren de besten bij de regiokampi oenschappen turnen in Alphen aan den Rijn Richard Pleeth (A-junioren) en Sabine Gorter (B-junioren) wonnen in het Al- phense sportpark Zegerplas een cross meetellend voor het Zuid- Hollands crossklassement. Bij de senioren werd Tim Brouwer de Koning (Leiderdorp) derde De Fin Kari Nennonen is door de Nederlandse Bowling Bond aangesteld als bondscoach De belangenvereniging voor prof wielerploegen heeft bij de orga nisatie van de Tour de France een verzoek ingediend om dit jaar 22 ploegen te laten deelne men. De laatste jaren gingen er 21 van start De Holland Bas ketball Week is voorgoed van de baan in Rotterdam. Het basket- baltoernooi was tien jaar erg populair in Haarlem, groeide uit zijn jasje en verhuisde in 1998 naar Rotterdam leiden - Als een jojo gaat Berry Charité heen en weer in het tussenklassement. Vorige week haalde hij iedereen in de top tien in maar nu is de spits van Rijnsburgse Boys zijn kopposi tie alweer kwijt. Met een '5' zakte hij naar de gedeelde achtste plaats. De nieuwe koploper is Juul Emanuelson van FC Lisse, die al weken in de topdrie staat. Zijn cijfèr voor de gestaakte wedstrijd tegen De Beursben gels is nog niet meegenomen in de berekeningen. Eén 9 Er viel het afgelopen weekein de slechts één '9'. Dat hoge cij fer werd, opvallend genoeg, gegeven aan reservekeeper Raymon Kuipers van Noord- wijk. die tegen Capelle de tweede helft in het doel stond. Noordwijk versloeg de koplo per en boekte het hoogste dag gemiddelde (7,17). Dat is ruim twee punten hoger dan het daggemiddelde van Rijnsburgse Boys (5,15). Het elftal van Charité staat onder aan in het ploegenklassement. Juul Emanuelson. Archieffoto: United Photos de Boer Rijnsburgse Boys-Quick Boys 0-4. Scheveningen-ARC 1-0. CLUBKLASSEMENT Rijnsburgse Boys: Kranendonk 7 85. Knoop (Dag) (7,17) Gemiddeld Hegie 6 64. Redel 5 Van Orssagen 6 Van Grootveld 6 1. Noordwijk 6,70 Roest 5 De Munck 5 Toxopeus 7 Gelderblom 6 2. ARC (6,55) 6.69 Van Berkum 6 57. Ketting 5 Bakker 7 72 Ben Saïd 3. Quick Boys (6.91) 6,67 De Roode 5 De Graaf 5 Groeneweg 7 Blom 7 4. Ter Leede (--.—) 6,63 Van Lochem 5 Slingerland 4 Ouald el Hadj 6 Cabeza 6 5. FC Lisse (-.-) 6,47 Koldenhof 6 Charité 5 Verheij 7 6. Katwijk (--.--) 6,45 Freke 5 7. Rijnsburgse Boys (5.15) 6,44 Quick Boys: Tuinenburg 7 Flaton Van Dam 7 83. Guijt Schoneveld 7 Timmermans Mussche 7 Beltman Ravensbergen 6 Lievaart Van Meggelen 6 Petrici 76. Van Rijn - 71 Bekx Capelle-Noordwijk 0-1. 8 Korff 7 W. de Jong - 42. Kuipers 9 Reinders 6 Van der Niet 7 Pitti 8 Korbee 8 Van Dam 8 Kottenhagen 7 Herpers 8 Van der Laan 6 De Kort SPELER VAN HET JAAR SPELERSKLASSEMENT 1. Juul Emanuelson (FC Lisse) 7,23 2. Mark Helder (Katwijk) 7,21 3. Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,17 Jelle Korbee (Noordwijk) 7,17 5. Raymond Flaton (Quick Boys) 7,11 6. Mark Jansen (Ter Leede) 7,10 7. Edgar van Schie (ARC) 7,09 8. Maurice Balkhoven (ARC) 7,08 Maurizio Cabeza (ARC) 7.08 Berry Charité (Rijnsburgse Boys) 7,08 11. Marco Korff (Noordwijk) 7,07 Naam: GeraHol. Sport en club: dammen bij de Rijnsburgse Dam Club. Geboren op: 8 februari 1975, te: Lienden. Woonplaats: Leiden. Vorige club: Denk en Zet in Ochten. Beroep: assistent-in-opleiding biologie. Ik doe onderzoek naar het jakobskruiskruid. Opleiding: de Landbouwuni versiteit in Wageningen met als studierichting plantenver edeling en gewasbescherming. Sterke punt: ik ben heel gedul dig. Ik kan me lang blijven concentreren. Zwakke punt: mijn spel in tijd nood. Als ik intuïtief zetten moet doen, ga ik snel de mist in. Zolang ik de tijd heb, is het oké. Beste trainer: ik leer van alle mensen. Ik heb geen specifiek voorbeeld. Bij dammen zijn al tijd spelers bereid om samen met jou de partij te bekijken. NK-dammen: ik heb goede kans om me te plaatsen voor de eindronde. Tijdens het NK zelf, waaraan tien vrouwen meedoen, zal ik wel tot de zwakkeren behoren. Ik heb in de halve finale nog drie ronden te gaan en sta eerste in de pou le. De eerste twee plaatsen zich voor het NK en het afgelopen weekeinde heb ik volgens mij de sterkste speelster, Marieke Quant, gehad. Schaken: dat is een heel ande re sport. Als kind heb ik het wel eens gespeeld, en als ik praat met schakers dan besef ik dat er overeenkomsten met dammen zijn. Een collega van mij kan heel goed schaken. Ik heb al eens met dammen van hem verloren, maar daarmee zeg ik niet dat alle schakers goede dammers zijn. Schaken kan best interessant zijn, maar je kan maar een ding goed doen. Favoriete dammer: Ron Heus- dens. Wintersport: nog nooit ge weest. Ik kan me voorstellen dat het best leuk is, maai' voor lopig heeft een zonvakantie bij mij meer prioriteit. Dit jaar ga Foto-. Mark Lamers UIT DE DEKKING ik naar Salou. Daar speel ik een tiendaags toernooi. Voor mij perfect; een combinatie van een beetje denken en strand. Winterspelen: ik kijk dolgraag naar het kunstrijden. Ik vind dat schitterend om te zien. Het is een sierlijk, er worden knap pe prestaties geleverd en het is altijd spannend om te zien of een sprong lukt. Andere spor ten zal ik niet echt missen. Respect voor: eerlijkheid. Hekel aan; mensen die alleen aan zichzelf denken. Politiek: ik ben er vrij slecht van op de hoogte, vind het ook niet bijster interessant. Leefbaar Nederland: ik hoop niet dat die partij al te veel ze tels behaald. Ik maak me er toch wel zorgen over als heel veel mensen achter hun prin cipes staan. Het klinkt alsof die partij erg beschermend is: Ne derland voor Nederlanders houden. Het lijkt dat het voor buitenlanders er niet gemakke lijker op wordt. Maxima: ik ben niet van plan om zaterdag te kijken. Ik vind het prima dat ze gaat trouwen, maar wat heb ik daar mee te maken. Mooiste plekje in de regio: de duinen en dan specifiek Meij- endel. Daar groeien de plantjes waarnaar ik onderzoek doe. Maar het heeft niet alleen met mijn werk te maken, ik vind het sowieso een mooie omge ving. Hoogtepunt: als dammer ben ik nog aan het groeien. Ik hoop dat we met RDC 3 promove ren. We staan op dit moment bovenaan in de poule. Dieptepunt: de halve finales van het NK, enkele jaren gele den. In heb toen maar twee punten gehaald. Dat was erg weinig. Ik damde pas een jaar of twee, drie. Euro: ik gebruik ze, het is geld, maar ik zal ze niet gaan verza melen. Favoriete internetsite: www- .kndb.nl; vooral om uitslagen op te zoeken en om, met be hulp van partijnotaties, wed strijden na te spelen. Alle par tijen uit de halve finales van het NK staan 4|> de site. Daar mee kan ik me voorbereiden op mijn tegenstander. Dammen op tv: ik zal het wel leuk vinden, maar ik kan ook begrijpen dat het aan de mees te mensen niet is besteed. Schaken lijkt ten opzichte van het dammen een plusje te heb ben. Ik weet niet waarom dat is. Toekomst: ik kijk een jaar vooruit en hoop dan gepromo veerd te zijn. Ik weet niet of ik daarna in de wetenschap wil blijven werken, maar ik ben er wel vrij zeker van dat er plaats blijft voor het dammen. Peter van der Hulst

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23