Eindelijk drainage voor Rijnegom in het Zoeterwoudse 'e tango zit bloed LEIDSE REGIO Bedankt vrijwilligers. Oegstgeestenaar klaagt, maar zorgt slecht voor eigen buurt Hoofdpijn gen steiger voor aterskivereniging Kannerschool krijgt nieuwe toegangsweg 'Vijftien jaar lang hebben we hier al last van water' Namens de sponsors: 23e Leidse Blues- Jazzweek Het was wederom fantastisch en..... perfect georganiseerd! Restaurant In den Houtkamp breidt uit door Nancy Ubert oecstgeest - Bewoners van Oegstgeest klagen over hun dorp, maar dragen zelf nauwelijks bij aan de kwaliteit van hun directe woon- en leefomgeving. Die spiegel werd hen zaterdag in het Gemeentecentrum voorge houden, tijdens de drukbezoch te presentatie van de uitkom sten van een 'toekomstonder- zoek'. KPMG Consulting heeft eind vo rig jaar, in opdracht van de ge meente, de meningen, behoef ten en ideeën van burgers geïn ventariseerd. Van de resultaten hebben honderden Oegstgees- tenaars zaterdag kennis geno men. Ze vormen de basis voor een toekomstvisie die Oegst geest wil opstellen. De gemeen te hoopt met dit stuk duidelijk te maken, dat Oegstgeest als zelf standige gemeente een goede toekomst tegemoet gaat. De in woners steunen dit streven. Aansluiting bij Leiden wekt bij hen aversie op. Sa menwerken met omliggende gemeenten is prima, zolang dit niet leidt tot een karakterverandering van het dorp. Oegstgeest mag niet verstedelijken. Het is bijna een karikatuur, vindt een medewerker KPMG Consulting NV, dat het onderzoek heeft ge leid. De gemiddelde Oegstgeestenaar, die in ver gelijking met burgers uit andere gemeenten een 'Laten we allemaal beginnen ons eigen straatje schoon te vegen' hoger inkomen heeft, een betere opleiding heeft genoten en er een actiever verenigingsleven op na houdt, zorgt slecht voor zijn naaste buren en di recte omgeving. „Laten we allemaal beginnen ons eigen straatje schoon te vegen", zei burgemeester Timmers. „U kunt wel vinden dat de gemeente de boel beter moet onderhouden, maar u mag zelf ook best een steentje bijdragen." De inwoners van Oegstgeest hechten veel waarde aan een hoogwaardige woonomgeving. Leefbaarheid, veiligheid, rein heid, toegankelijkheid en uit straling: het mag allemaal nog beter, vinden zij. De burgers verwachten dat de gemeente zorgt dat het beter wordt. Daar voor willen ze ook dieper in de buidel tasten. Tegelijkertijd be seffen de burgers dat zij zelf ook een bijdrage zouden moeten le veren. Burgemeester Timmers is daarom vastbesloten de inwo ners meer te gaan betrekken bij de zaken die in het dorp spelen. „Bijvoorbeeld door wijkgesprekken en buurtspHekuren te hou den." Een ander aandachtspunt voor de toekomst is het woningaanbod. Vooral ouderen en jongeren kun nen moeilijk een huis vinden. Omdat de gemeen te bijna geen ruimte meer heeft voor nieuwbouw, moeten renovatieprojecten een oplossing bieden. raken ;stgeest maandag 28 JANUARI 2002 rcEEST - Een bewoner van leridolaan betrapte zater- acht een man die probeer- te breken. Een tik op de aeg de inbreker op de Aan de Dirck van Swie- an werd ook vergeefs ge- »erd in te breken. Bij een ak in een huis aan de jelaan werden drank, ca- 's en rugzakken gestolen. itis stunten Oegstgeest cégeest - Met het Oegst- i e se bedrijf Endorfine orga- Va rt het medium www.be- uitje.nl een gratis stuntdag gstgeest. De stuntdag aan larlemmerstraatweg 7 van half tien tot vijf uur. door Jan Preenen zoeterwoude - Bewoners van de Nassaulaan in Zoeter- woude-Rijndijk lijken eindelijk te worden verlost van nat te kruipruimten, schimmel, stank en optrekkend vocht. De gemeente voorziet vanaf volgende week ook het laat ste deel van de wijk Rijnegom van drainage. Naast de Nassaulaan gaat het om de straten tussen de Rijnegom- merstraat en de Vijf Meilaan. De bestaande drainage wordt doorgespoten. Jarenlang klaagden met name bewoners van de Nassau laan over wateroverlast. In sommige gevallen bleken ka mers niet eens meer te gebruiken. Ontluchten, een wa terafstotende laag onder het huis, een laag zand, niets leek te helpen. Of liever gezegd, bijna niets. „Ik heb zelf drainage aangelegd, omdat mijn kelder een paar maal onder water stond. We moesten de tuin toch verande ren. Daarom hebben we de drainage maar meteen mee genomen", aldus W. van der Krogt. Als een van de weinigen had hij de laatste tijd geen pro blemen meer. Anderen des te meer. Zij drongen jaren geleden bij de gemeente al aan op maatregelen. Een jaar geleden werd daarom besloten een onderzoek in te stel len. Er werden peilbuizen geslagen, waarbij het niveau van het grondwater een halfjaar wekelijks is gemeten. De conclusie was dat ook het laatste stukje van de wijk Rijnegom drainage moest krijgen en wel op heel korte termijn. De gemeente trekt daarvoor 105.000 euro (ruim 230.000 gulden) uit. Bewoners zijn blij dat nu 'eindelijk echt' iets wordt gedaan. Of zoals A. Westgeest opmerkt: „Vier jaar geleden hebben we dit al bij de gemeente aangekaart. Vijftien jaar lang heb ik al twee pompen on der het huis, maar dat is water naar de zee dragen. Ge lukkig komt de gemeente nu in actie. Men dacht dat de maatregelen elders in de wijk voldoende waren en dat bij ons niets gedaan hoefde te worden. Ik hoop dat die drainage effect heeft. We willen nu wel eens af van die overlast." OP LOCATIE Met grote, ernstige ogen kijkt hij om zich heen. Linnen tasje met reclameopdruk over de schouder, pen in de hand. Enigszins achterdochtig loopt hij op een baliemedewerkster van de Oegstgeestse bibliotheek af. Een jongen van een jaar of 25. „Kijkt u maar uit, mij hebben ze al te pakken gehad. De bibliotheekdame richt haar blik op de jongen. Hij is mager, heeft een verwarde haardos en spreekt in razendsnelle zinnen. Kan ze hem misschien ergens mee helpen? „Ik wil u waarschuwen. Hij graait in het linnen tasje en haalt een verfomfaaid schriftje tevoorschijn. Vouwt het open en laat de vrouw een reeks wis kundige formules zien. Ze fronst haar wenkbrauwen en kijkt de jongen peinzend aan. Te ingewikkeld voor haar, zegt ze. „Ze hebben chips in mijn hoofd gezet. Daar komt het allemaal door. Ik had het eerst niet in de gaten, maar nu weet ik het ze ker. Ze hebben me geopereerd en dingen in mijn hoofd ge daan. U gelooft het misschien niet, maar het is echt waar. De vrouw kijkt om zich heen, geen collega in de buurt. Wil hij soms een boek lenen? „Hier, kijk, hier hebben ze in gesneden.Hij wijst op zijn sla pen. „En toen hebben ze die chips erin gezet. En nu willen ze me weer opereren.Op ver trouwelijke toon buigt hij zich voorover naar de vrouw achter het bureau: „Ze denken dat ik hef niet in de gaten heb, maar ik weet het precies. Ze houden me niet meer voor de gek. Oh nee." De vrouw staat op en laat haar leesbrilletje aan een touwtje om haar nek bungelen. Zoekt hij soms een boek over computers? Dan wil ze hem best de weg naar de juiste boekenkast wij zen. „Nee, geen boeken nu. Daar heb ik geen tijd voor. Ze zitten achter me aan. En ze mogen me niet te pakken krijgen. Ik wil niet dat ze nóg een keer in mijn hoofd zitten. Sinds die operatie heb ik heel vaak hoofdpijn. Hele erge hoofd pijn." Hij grijpt zijn hoofd vast en staart met gepijnigde blik voor zich uit. De vrouw zwijgt en kijkt nogmaals om zich heen. Haar collega's zijn achterin de ruimte boekenkasten aan het vullen. „Nou, dan ga ik maar weer snel, want anders is het te laat. Ze kunnen elk moment ko men. Hij stopt het schriftje te rug in zijn tas en tovert een on gemakkelijk lachje op zijn ge zicht. „Sorry, dat ik u heb las tiggevallen." Erna Straatsma Heineken Luba Groep Sikkens Verkoop West Kamsteeg Auto Lease Leidsch Dagblad Deloitte Touche Heerema Marine Contractors TeekensKarstens advocaten notarissen Tekststudio Intekst Rai speelautomaten Barning Muziek Sligro Gemeente Leiden DMO CONNEXXION Openbaar Vervoer Logia David Nieuwenburg Bloemen Stichting Stadsparkeerplan Zaalberg makelaardij F-Sound Fa. Hoppezak Zn. Bemape Bouw DJ Sound Ursus Maxum Bols Brouwketel Combi Filippo Winkelhof Ricard Dynamic Solutions Porto Pino Van Haasteren Honda Jazzcafé the Duke Anne Akerboom, Bram van den Berg, Martin Bergwerff, Kees Bol, Kiki Breet, Lennert Breaker, Sander Brugman, Freek BanRobbie Carree, Rat van Caadenkerk, Edward Coster, Koos Davidse, Fons Delemarre, Mechteld Repelaar van Driel, Gerard Driessen, Evert-Jan Duindam, Cor Elzenga, Paal Flin, Nienke Ftohmann, Freek Fl Iper, Marja ter Horst, Thijs Houben, Martijn van Iterson, Judith Jansen, Sonya Kerkvliet, Lon de Kier, jyeliné Kranenburg, Kees Krispijn, Marco Ligtvoet, Martin Ligtvoet, Jan Lau, Willemijn Lelyveld, Theo Jansen, Ed de Jong, Henk Koelewijn, Elly Kusters, Sylvia Mannesse, Wout Oadinga, Tine Peterse, MichePPOotjes, Wout Philippo, Martin van Polanen, Patrick Ravensbergen, win).,de Reus, Bram Roest, Marcel Schikraft Riemara Schaivens, Cor Slegtenhorst, Jan Siere, Cor Smakman, Carolien Timmermans, Chantal Timmermans, Dirk Ryckborst, Roderick Schouten, Bram Streefkerk, Sophie Uhl, Paal Uljee, L ander van veen, Dick Wansink, Jannie Wansink, Kate Wansink,' Gerard Weenibk, Frits Westra, Henry Wijnen, Thea van Zeideren, Wendy Zi dan en Baukje Zit mate - leiderdorp - Restaurant Boerde rij In den Houtkamp gaat uit breiden. Eigenaar Ton van der Horst heeft plannen om het naastgelegen voormalige club gebouw van de scoutinggroep Vrienden van de Houtkamp bij de horecagelegenheid te trek ken. Het gemeentebestuur van Lei derdorp gaat akkoord met deze uitbreidingsplannen en heeft al een bouwvergunning afgegeven. Van der Horst wil nog niet op de verbouwing vooruidopen. „De buitenkant van het clubgebouw blijft gewoon staan, alle muren blijven gehandhaafd. Alleen van binnen wordt het pand omgeto verd tot een horecagelegen heid." Na de verbouwing wil hij de extra ruimte gebruiken voor 'grote partijen en presentaties van bedrijven'. „Want plekken waar dat soort activiteiten mo gelijk zijn, zijn er niet zo veel in de regio." i1c'»ond - De snelvaar- en wa- ,/ereniging Kagerplas krijgt °°Jlijk een eigen start- en lan- kteiger. De gemeente War- "4 staat de vereniging toe ajfüen meter lange en drie brede steiger te bouwen Dieperpoel, tegenover het 'Pl^je Faljeril. ^3 1993 opgerichte waterski- "^ging is met driehonderd de grootste van Neder- ''Vooral voor beginnende fotjskiërs is een steiger ge- "3, omdat starten vanuit het erg lastig is. Sinds de zo- fan 2000 maken de water- in de Dieperpoel gebruik drijvende steiger, verleende de provincie fergunning voor de bouw 'I en steiger vlakbij de mon- j/an de Sassenheimervaart. aanleiding van protesten sceüe provincie die vergun- ichtveer in. Het jaar daarop odijeen nieuwe bouwaanvraag id e vereniging niet gehono- spij omdat de steiger te veel -ht* zou opleveren voor het chtie scheepvaartverkeer. Dat TOijelvaar- en waterskivereni- Lagerplas nu toch een stei- ger mag bouwen, komt doordat de rechter vorig jaar de bezwa ren van tafel heeft geveegd. De Dieperpoel en het Norre- meer vormen één van de speci fiek voor snelvaren aangewezen gebieden in Nederland. De plas sen hebben daardoor een bo venregionale functie. De aanleg van de steiger in de Dieperpoel zal volgens een woordvoerder van de gemeente Warmond ge paard gaan met een verbetering van de verkeerstekens in het ge bied. Met verlichting en fluores cerende borden zal de snelvaar- route worden gemarkeerd. Tot 21 februari kunnen belang hebbenden bezwaar maken te gen de bouw van de steiger in de Dieperpoel. De gemeente Warmond vermoedt dat ver schillende mensen zich met hun bedenkingen zullen melden, 'omdat sommigen nu eenmaal niets moeten hebben van snel varende boten'. J. de Ree van de waterskivereriiging zegt niet te begrijpen waarom iemand be zwaar zou kunnen hebben te gen de bouw van een steiger. Verder weigert hij op de zaak in te gaan. ituls tijdens de kennisquiz. Foto: Eric Taal anje vrijgezellenavond voor Maxi's en Lexies lancy Ubert en Jan Laman oude nam dit weekeinde voorproefje op de Nationale ^9lzellen Avond die i februari, mf g voor huwelijk van ntJ/Villem-Alexander en Maxi- 'lleórreguieta, wordt gehouden. nejMeester/Don Bosco kwa- 4^aterdagavond ioo 'Maxi's' n gelijk aantal 'Lexies' sa- De eerste twee uur werden kippen en hanen van elkaar leiden gehouden. Jan Laman .pet de mannen op, Nancy volgde de vrouwen. nzalen zijn van elkaar ge en door een vouwmuur. ie ruimte symboliseert Ne- v/fid, de andere Argentinië. Vannen worden naar Hol- gedirigeerd. In het geboor- i van Méxima klitten erijes meisjes en vrouwen al ag%an elkaar. Dik, dun, jong, tetgebonden of vrijgezel: van- gifeerste moment hebben ze lol. Er wordt wat afge- en |en -gelachen. In een hoek aaje zaal staat een wit wiegje. 'I I het geslacht en de naam eerstgeborene', staat op iter boven het babybed. De hilariteit in de hoek is groot. Van een hechte vriendinnen- club dragen alle meiden een oranje boa en kartonnen kroon tje. „Ik heb een oranje string aangetrokken", meldt Els Uljee als ze dat ziet. „Is dat ook goed? Uljee is 'een beetje' vrijgezel', zegt ze. „Ik heb een stevige lat- relatie. Maar het kan nooit kwaad om goed om je heen te blijven kijken naar de producten die nieuw op de markt zijn ge komen." Aan de 'koude kant' wachten de mannen op wat gaat komen. Vrijwel allemaal hebben ze een glas bier in de hand. 'We zijn hier en willen vermaakt wor den', stralen de kerels uit. Aan de koninklijke puzzel met 1000 stukjes wordt nog niet gewerkt. „Jongens, laat alles als een war me deken over jullie heen val len", roept Rik van der Geest, een van de leden van het Oran jecomité dat het Zoeterwoudse vrijgezellenfeest heeft georgani seerd. Overigens is de scheiding van mannen en vrouwen in 'Ne derland' niet helemaal doorge voerd: achter de bar staan alleen maar vrouwen. Even later begint in beide zalen de kennisquiz over het prinselijk paar. Is een bewering wel of niet waar? Bij 'waar' ga je aan de ene kant van het lint staan, bij on juist aan de andere. Een half uur later begint in Argentinië de tan- goles. In de spoedcursus leren de dames niet alleen de eerste passen. Ook aan hun gezichts uitdrukking wordt gewerkt. „Denk aan de zwoele blik. Kijk als een echte Argentijnse. 'Ik wil je wel, maar je krijgt me niet ge makkelijk', straalt die uit." De meisjes met boa laten zich hele maal meeslepen. „Die tango zit in ons bloed", vinden ze. „We hebben immers net rode Argen tijnse wijn gedronken." Ondertussen doen de kaaskop pen bloedserieus de stoelen dans. In Holland begint het op een verjaardagspartijtje te lijken, met alle kwajongensstreken die De Lexies Roland van der Post en Bart Van Vreedendaal wachten op wat komt. Foto: Eric Taal daarbij horen. Huilende vrouwen. Terwijl het nummer Don't cry for me Ar gentina' door de speakers klinkt, wordt een wedstrijd uien snij den gehouden. Makkelijk voor de kok van restaurant De Mees ter, die voor de volgende dag ui ensoep op het menu heeft staan. Laura du Prie behoort tot de drie snelste uiensnijders. Maar dat is niet het enige waar zij trots op is. Net als haar acht vriendinnen van Scouting Zoe terwoude draagt zij vanavond een zelfgemaakt shirt met op borsthoogte de tekst 'je bent een beetje dom'. Op het achterpand staat 'maximaal' gezeefdrukt. „Helemaal zelf gemaakt", klinkt het trots. Terwijl de vrouwen ui en snijden, happen de mannen met de handen op de rug naar koek. Klokslag elf uur wordt van speelzaal gewisseld. De verschil lende seksen proberen ervarin gen uit te wisselen, maar de or ganisatoren jagen de kippen en hanen rap uit elkaar. Wat de vrouwen al hebben geleerd, wordt nu de mannen voorge schoteld en omgekeerd. Een paar minuten voor midder nacht is het wat onrustig bij de vrouwen. „De verveling slaat toe, we beginnen de mannen te missen", concludeert Suzanne Zaal. Aan de 'mannelijke kant' wordt gefraudeerd met de klok. De tijd wordt flink terugge draaid. Kennelijk willen de he ren de confrontatie uitstellen. Als klokslag twaalf de vouw muur opengaat en de mannen het Wijhelmus brullen, is de schok te groot voor de dames. „Zoveel mannelijk schoon", klinkt het. Massaal deinzen de vrouwen achteruit om een paar seconden later in ganzenpas het 'kippenhok' te verlaten. Onder tussen begint de band XLNC dansklassiekers te spelen. Tot in de vroege uurtjes blijft het feest in Zoeterwoude. Geen wanklank te horen, geen onder huidse agressie te bespeuren. „Zo gaat het bij onze dorpsfees ten altijd", merkt iemand op. oegstgeest - Een nieuwe toe gangsweg moet de dagelijkse verkeerschaos rondom de Oegstgeestse Prof. Dr. Leo Kan nerschool oplossen. De school voor speciaal basis- en voortge zet onderwijs gaat de weg voor een groot deel zelf bekostigen. Directeur P. Hooft noemt de huidge situatie 'verre van ide aal'. Omdat de Kannerschool een regionale functie heeft, stro men de personenwagens, busjes en taxi's die de kinderen vervoe ren, toe. „Ik denk zo'n dertig stuks." Het verkeer moet over het terrein van zorginstelling Curium rijden. Zowel de Kan nerschool als Curium vinden dat dit 'vragen om problemen is'. De kinderen van Curium lo pen ook over het terrein. Vol gens Hooft is er in al die jaren nog geen ongeluk gebeurd. „Maar dat wil niet zeggen dat er niets veranderd hoeft te worden. Er moet een veilige ontsluitings- weg komen." De nieuwe toegangsweg kan ge maakt worden door de rondweg langs Curium enkele tientallen meters door te trekken naar de Kannerschool. Het is de bedoe ling dat vanaf de Endegeester- straatweg een nieuwe weg wordt aangelegd richting de A44. Die moet uiteindelijk ook de Kannerschool bereiken. De huidige route blijft toegankelijk voor fietsen en voetgangers. De Leo Kannerschool betaalt zelf het overgrote deel van de aanlegkosten. „Ik heb daarover lang met het bestuur gestoeid", zegt Hooft. „Met dit grapje is meer dan een ton gemoeid. Als ik dat bedrag in de school zou kunnen steken, heb ik wel ande re wensen op mijn lijstje staan." De gemeente is om een bijdrage in de kosten gevraagd. Binnen kort wordt de raadsleden ge vraagd 34.000 euro beschikbaar te stellen. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11