Safin binnen beter dan buiten Tegenpolen aan het roer van Oranje SPORT Voetbalseizoen lijkt voorbij voor Stam R13 Regenbui helpt Rus aan finaleplaats op Australian Open Johansson de beste nobody Van der Wiel speelt geen rol van betekenis vrijdag 25 JANUARI 2002 tb ,r elaar langer C Utrecht ht - Frans Adelaar heeft ^•ntract verlengd bij FC De trainer bereikte iet bestuur van de club instemming over een .re verbeterde verbintenis j jtini 2003. Adelaar 04*1) IS 1 maart 2000 hoofdtrainer. n(j seizoen leidde hij de club le vijfde plaats in de ere- 50 1 en Europees voetbal. l0"jVergoossen Hft bij Genk j- Het contract van Sef ossen bij Racing Genk, mfcp tot medio 2003, is na te ilfjaar al opengebroken t een jaar verlengd. In de an itenis is een opvallende S' de opgenomen. Genk kan januari 2004 een optie 1 waardoor de Limburgse sp r voor onbepaalde tijd vastgelegd. Genk is kop in België en verrast met tief en aanvallend voetbal. ■jj Witschge aat Haarlem tra sp em - Assistent-trainer Rob k« ige gaat weg bij eerstedi- ior ub Haarlem. De oud-in- ai ional stopt na één seizoen is hterhand van hoofd- /et Heini Otto. „Ik heb ge- de dat bij Haarlem de rol ;h« sistent voor mij te weinig ee dt. Dat is achteraf een Jan inschatting van me ge- aldus Witschge. an udobond is nu' ccompleet 'EGEiN - De chaos bij de ond Nederland (JBN) is leet. De bondsraad, be- le uit afgevaardigden van stricten, heeft het ver- Cin bondsvoorzitter Vliet definitief opge- Jit een vertrouwelijk rap- i gebleken dat 424 van de indsafgevaardigden tegen nblijven van Van Vliet Ie preses, die twee weken in zei zijn functie ter be ing te stellen, wil van wij- hter absoluut niets meer mm Als het aan mij ligt blijf nei voorzitter. Dan moet idsvergadering maar be- 1", aldus Van Vliet. iS|V heeft ^1 binnen e richt - De Bank Neder- 1 Gemeenten heeft giste- )de stichting Geusselt een le- erstrekt van 1,36 miljoen )aarmee kan de financië- ihouding van voetbalver- g MW aan de eisen van VB voldoen en krijgt de 0 1 e proflicentie terug. De richste eerstedivisionist larover woensdag moe- schikken, maar de voet- id verleende uitstel. Issa van Zuid-Afrika «rfes) duelleert met John Men- Ghana. Foto: EPA ils schaars ifrika Cup 00 r i/bamako - De Malinese 00 lalliefhebber vindt tot dus- 7.' les bij het toernooi om de '5 iCup prachtig, maar het 0( ten op doelpunten begint igzamerhand erg lang te 00'. G teren eindigden Gha- uid-Afrika en Mali - Nige- 00 O-O. Nigeria heeft in groep isver pas één keer ge- d en is met vier punten dicht bij een plaats in de nales. In groep B viel ie productieve beperkin- veel te genieten bij tegen Zuid-Afrika, dat een groot aantal kan- inut liet. Hans Vonk irenveen hield wel weer schoon. re voortaan art defensie •am - Feyenoord-trainer :o| iarwijk heeft het midden- uo Patrick Paauwe - Paul lit uit elkaar gehaald, ve wordt de nieuwe cen- •erdediger van de Stadion- Volgens Van Marwijk zijn elftal een nieuwe di- ie gekregen met Paauwe Ihart van de defensie en ran Wonderen naast Paul III op het middenveld, iwe is slim, hij heeft het eel dat hij met zijn linker- makkelijker opent op en hij straalt rust uit. Dat elangrijke voorwaarden ren centrale verdediger." door Martijn van Beeten Melbourne - De Australian Open, het zijn twee toernooien in één. Van hitte en wind, naar wedstrij den onder een dak. Melbourne heeft wat Wimbledon nooit wil hebben, die overkapping bij re genbuien. Vanochtend was het de redding voor de Rus Marat Safin, die in de buitenlucht op een nederlaag afstevende in de halve finale tegen Tommy Haas. Nattigheid bracht aan het begin van de vierde set redding: 6-7,7- 6,3-6, 6-0 en 6-2. De grote wending kwam op 2-1 in sets voor Haas en 1-0 in games voor Safin. Na drie kwar tier was het dak gesloten, de baan opgedroogd en een Russi sche reus opgebloeid. In ijltem po won hij de vierde set en daarna stoomde Safin door naar de finale tegen de Zweed Tho mas Johansson. Fitheid is een kwaliteit op de Australian Open, zeker nu het einde nadert en de hitte toe slaat. Haas en Safin legden tij dens de wisselingen van speel - helft steevast een met ijs gevul de handdoek in de nek. De laat ste liet zich na anderhalve set al behandelen aan zijn kuiten en maakte in de buitenlucht een lamgeslagen indruk. Haas, iets scherper, was aan het eind van de derde set aan de beurt. De Zweed Thomas Johansson zal op een hotelkamer met air conditioning lachend hebben gekeken. Hij won gisteren al in vier sets van de Tsjech Jiri No- vak. Dat was een avondpartij in een prettig koel Melbourne. Haas en Safin mogen die indruk soms niet maken, ze zijn wel fit begonnen aan de Australian Open. De Duitser heeft het ima go van een glamourboy. Eigen schuld als je rijdt in een rode Ferrari en een uiterlijk hebt dat werkt als een magneet op vrou welijk schoon. Safin werd in Melbourne vooral geportret teerd als de tennisser met prachtige blonde vrouwen in zijn 'playersbox'. In de vierde ronde tegen Sampras werd hij aangemoedigd door zes schoonheden, vanochtend za ten er twee. Haas tobte lang met zijn ge zondheid, werd vaak terugge worpen door een haperende rug. Vorig jaar heeft hij een fy- melbourne/gpd - Er moest een finalist komen uit de grote groep onbekenden in de on derste helft van het schema op de Australian Open. Het werd Thomas Johansson, de Zweedse nummer achttien van de wereld. In een vijfsetter versloeg hij gisteren de Tsjech Jiri Novak: 7-6, 0-6, 4-6, 6-3 en 6-4. Johansson tegen Novak, het duel der nobody's. De directie van Channel Seven, het televi sietherapeut aan zijn begelei dingsteam toegevoegd en sinds dien kan Haas ook marathons aan. Haas leverde tegen Safin in de stijl van Becker een bewijs van zijn fitness door perfect te volleren na een snoekduik. Nu vindt Haas dat de Duitse tennisbond die fysiotherapeut wel mag betalen. Op de burelen peinzen ze er niet over om die honderdduizend euro op te hoesten. Davis Cup-captain Mi- siestalion dat de rechten heeft van de Australian Open, ver zocht de toernooi-organisatie zelfs om een halve finale van de vrouwen naai" donderdag avond te verschuiven. En schertsend werd al opge merkt dat een demonstratie wedstrijd van de door water pokken gekwelde Lleyton He witt meer kijkers zou trekken. Het duel der naamlozen werd nooit opwindend, maar was wel spannend en langdurig. chael Stich houdt tzich wijselijk afzijdig in het conflict. In Melbourne is een perfecte conditie cruciaal, maar ook het vermogen om je aan te passen aan de omstandigheden. Haas had daar grote moeite mee. Zijn ritme was gebroken door de lan ge pauze en voor hem trad de wet van de remmende voor sprong op. Tweemaal kwam hij dit toernooi terug van een 2-1 achterstand in sets, maar een voordelige marge verlamde de Duitser. Zeker toen hij tijd kreeg om na te denken. Safin heeft zich na een mager jaar 2001 behoorlijk hersteld, maar verviel tegen Haas lang in oude fouten. De Rus bleef te passief vanaf de baseline, durfde het te zelden aan om het net op te zoeken. Mentaal blijkt hij een langzame leerling. Zijn coaches Alexander Volkov, Andrei Che- snokov en Mats Wilander, alle drie kenners van de geheimen van het tennis, probeerden hem slimmer, rustiger en vooral ver standiger te maken. Ergens in het ingewikkelde brein van de Rus kwam die informatie in de file te staan. Een regenbui gaf hem de tijd om eindelijk de juis te keuzes te maken. Safin was wereldrecordhouder in het breken van rackets en ook vannacht sneuvelde er weer een. Het kwam hem aan het be gin van de tweede set op een waarschuwing van umpire Mike Morrissey te staan. In de Rod Laver Arena, die met 33 graden drie sets lang aanvoelde als een magnetron, leek Safin weer eens over te koken. Het bleef gelukkig voor hem bij wat gepruttel. door Jaap van Essen porto - Het is een bijzondere combinatie: Dick Advocaat en Willem van Hanegem. Twee te genpolen aan het roer bij Oranje. De samenwerking kan geweldig uitpakken, maar net zo makkelijk kan het een drama worden. Raar is het natuurlijk wel. Tot tweemaal toe bedankte Dick Ad vocaat (54) de afgelopen maan den na lang nadenken voor de functie van bondscoach. Nu wordt hij het toch. In een ge kunstelde constructie, samen met Willem van Hanegem (57). Het is een wat onwaarschijnlijke combjnajie. Typisch Nederlands ook, .zo lekker poldermodel: we kunnen niet kiezen-en stellen ie dereen een beetje tevreden. In ieder normaal voetballand is er gewoon één bondscoach die de baas is. Zo niet in Nederland, wij hebben er gewoon twee. Als voetballers konden Dick Ad vocaat en Willem van Hanegem het wel vinden met elkaar. Ze speelden even samen toen ze in hun nadagen wat dollars op haalden bij Chicago Sting in de Amerikaanse profcompetitie. In die tijd (1979) deelden ze zelfs steevast een hotelkamer en ke ken samen naar iedere sport wedstrijd die er maar op de tele visie vertoond werd. Soms vie len ze samen in een bed in slaap, zo wil de overlevering. Er gernissen waren er voor zover bekend nauwelijks, of het moet de toen al 'Schotse' zuinigheid van Advocaat zijn geweest, waarover Van Hanegem nog wel eens cynische grapjes maakt. De loopbaan van beiden als voetballer laat zich moeilijk ver gelijken. Advocaat was een ge waardeerd werkertje op middel matig niveau. Van Hanegem was vooral de briljante midden velder van topclub Feyenoord en het Nederlands elftaf, waar voor hij maar liefst 52 maal uit kwam. Overigens, Van Hanegem hield ook wel van hard werken in wedstrijden. Was er tussen de voetballers Ad vocaat en Van Hanegem ten minste nog een beetje overeen komst, als trainer bleken zij vol strekt verschillend in hun aan pak. Advocaat is de man die al les bepaalt, overal zeggenschap in wil. Gèen echt enge 'con- trolfreak' als Van Gaal, maar hij komt er toch dicht bij. Van Hanegem was altijd veel makkelijker. Hij wekte veelal de Dick Advocaat. Foto: GPD/Rein Gelijnse indruk dat hij 'maar iets deed' op de trainingen, een beeldvor ming die hij zelf overigens be strijdt. Van Hanegem hecht ver der veel waarde aan warmte en gezelligheid. Een fundamenteel verschil is hun beider benadering van de spelers. Van Hanegem legt veel verantwoording bij de voetbal lers zelf. Feyenoord werd onder zijn leiding kampioen in 1993, met een elftal dat zorgde dat de Rotterdamse horeca op ook stil le avonden goede omzetten draaide. Elftallen onder Dick Advocaat werden nooit als ver kapte gezelligheidsverenigingen gezien. Van Hanegem kwam als trainer nogal eens in de problemen door zijn emotionele manier van werken. Regelmatig raakte hij teleurgesteld wanneer spe lers de door hem geboden vrij heid misbruikten. Ook met de clubleiding kwam hij vaak in conflict. Bij vrijwel iedere ver eniging waar hij werkte trok hij letterlijk huilend de deur achter SCOREBORD Marat Safin. Foto: AFP zich dicht. Boos en teleurge steld. Advocaat plande het allemaal wat rationeler. Hij wist meestal wel wanneer het tijd was om te verkassen. Hij ging in 1994 pre cies op tijd weg bij Oranje en verliet vier jaar later ook uitste kend getimed PSV. Nu weer kan hij met opgeheven hoofd Glas gow op gezette tijden verlaten. Twee zo verschillende coaches, samen aan het roer van Oranje tijdens de EK-kwalificatie, dat wordt boeiend. Vooral is het in teressant om te zien hoe de uit eindelijke rolverdeling tussen Van Hanegem en Advocaat gaat worden. Wordt 'de Kromme' de veldtrainer, die lekker tussen 'zijn' jongens staat en ze groten deels hun gang laat gaan? Wordt Advocaat de man van de organi satie, het management en de strenge regels? Bij zo'n rolverde ling is het onvermijdelijk dat Ad vocaat en Van Hanegem ooit met elkaar in conflict komen. Kwestie van prioriteit en loyali teit. Ook in tactisch opzicht ligt er een klein probleempje. Wim van Hanegem is een voorstander van vleugel-aanvallers: 4-3-3 dus. Dick Advocaat opteert meestal voor 4-4-2. Hoe wordt dat opgelost? En het is natuurlijk ook vreemd dat Dick Advocaat tot tweemaal toe nadrukkelijk bedankte voor Oranje en nu toch bondscoach is. En Wim van Hanegem wilde van meet af aan juist dolgraag bondscoach worden en is nu toch min of meer assistent. Voorts zijn er wel meer vragen. Zoals, hoe reageren de spelers op de komst van de twee (in hun ogen) bijna bejaarden? Voor zover bekend heeft geen Oranjeklant de laatste maanden gevraagd om de aanstelling van Advocaat dan wel Van Hane gem. De vraag is dan ook ge rechtvaardigd of beide coaches deze generatie spelers nog wel echt kunnen raken. Voor de jonge spelers van Oran je, vaak beticht van een gebrek aan discipline, nog een aardig weetje. In 1975 speelde Heino Otto zijn eerste en enige inter land. Otto was als chauffeur naar Schiphol gereden om en kele ploeggenoten af te leveren die waren geselecteerd voor een interland tegen Joegoslavië. Op de luchthaven zag bondscoach Knobel Otto en nam hem met een in zijn selectie op. Dat moest wel, want ene Willem van Hanegem bleef zonder zich af te melden zomaar weg bij Oranje. wijk aan zee - Alexander Bare- jev uit Rusland heeft na de tiende ronde van het Corus- schaaktoemooi alleen de lei ding in handen. Terwijl con current Alexander Grisjoek gis teren remise speelde, klopte Barejev in een marathonpartij van zeven uur en negentig zet ten zijn landgenoot Drejev. Hel was een partij met vele fa ses. Pas na een fenomenale eindspelbehandeling zegevier de Barajev. In de grootmeestergroep B van het toernooi speelt Leide- naar John van der Wiel geen rol van betekenis. In de achtste partij, tegen de Chinese IM Yu, had Van der Wiel grote moeite zijn openingsvoordeel te ver zilveren. Een scherp gespeelde Franse partij met tegengestel de rokades, werd in de tijd; noodfase door zetherhaling re mise gegeven. Na de partij ver liet Van der Wiel mopperend de speelzaal: „Het is een da lend niveau, heel slecht. Ik ben niet tevreden over mijn partij en." Oegstgeestenaar Ivan Sokolov daarentegen won in een aan vallende stijl met de zwarte stukken in een Spaanse partij en gaat nu met de Pool Michal Krasenkov aan de leiding in de B-groep, beiden hebben zes punten uit acht partijen. In de C-groep verzuimde Ste fan van Blitterswijk te winnen van GM Ian Rogers. Na een zorgvuldig veroverde pluspion kwam Van Blitterswijk in de tijdnoodfase heel dicht bij het juiste winstplan. Door een schoonheidsfoutje in de afwer king was Rogers was er als de kippen bij om de remise te for ceren. Jan Smeets ging in het zesde speeluur alsnog onderuit tegen IM Joost Berkvens. Nadat Smeets een kwaliteit had ge wonnen, zat er in de tijdnood fase, plotseling een matwen- ding in voor Berkvens. Smeets bleef toen óók zo sportief om zich mat te laten zetten. Uit de partijen van vandaag, zaterdag en zondag heeft Smeets twee punten nodig voor z'n IM- norm. De Roemeen Andrei Istratescu gaat in de C-groep aan de leiding met 4,5 punten uit zes partijen. vervolg van voorpagina rome/gpd - De Spaanse ex-in- temational Josep Guardiola, bij twee tests betrapt op nandrolon, kreeg gisteren wel dezelfde boe te als Jaap Stam, maar een maand minder schorsing. De commissie vond dat de Brescia- speler dit verdiende vanwege zijn 'volledige medewerking aan het onderzoek'. Kennelijk gold dit voor Stam niet. Opvallend was dat tegen Guar diola een jaar schorsing was ge- eist en tegen Stam tien maan den. De Kampense voetballer testte positief na de wedstrijd Lazio-Atalanta op 13 oktober. Hij werd op 16 november voor lopig geschorst. De definitieve schorsing gaat met terugwer kende kracht in. zodat Stam vanaf 16 april speelgerechtigd is. Het eerste duel dat hij weer zou kunnen spelen is Lazio - Hellas Verona op 21 april. De Italiaanse competitie loopt tot en met 5 mei. Dat is nodig omdat het Ita liaanse nationale team vanaf eind mei het WK voetbal in Ja pan en Zuid Korea speelt. De strafcommissie bepaalde ook dat beide spelers, die blijven volhouden dat zij niets hebben gebruikt, gedurende vier maan den op willekeurige tijdstippen op doping zullen worden getest. De strafcommissie bleek niet ge voelig voor de resultaten van ei gen tests na inspanningsproe- ven die de verdediging van Stam presenteerde. Zijn advocaat mr. Jan Kabalt had eerder in de pu bliciteit gebracht dat hij niet het argument van 'vervuilde' voed- selsupplementen zou gebrui ken. De 'nandrolon-gevallen' Edgar Davids (Juventus) en Frank de Boer hadden dat wel gedaan. Davids zag zijn schor sing vorig jaar teruggebracht tot vier maanden. In Stams urine werd bij een eer ste onderzoek 6,5 nanogram nandrolon per milliliter gevon den, bij de contra-expertise 4,5. Voor mannen is 2 nanograrh het maximum. Stam heeft steeds zijn onschuld betoogd. PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 24 januari 5 - 6 - 7 - 10 - 23 - 24 - 31 - 35 - 36 - 43 - 47 - 48 - 54 - 58 - 62 - 63 - 66 - 73 - 77 - Frankrijk: Lens - Paris SG 1 - 1 Turkije: Besiktas - Bursa 2 -1 Mali. Afrika Cup. Groep A: Mali - Nigeria 0-0. Stand- 1. Ni geria 2-4 (1-0). 2. Mal. 2-2 (1-1). 3. Libe ria 1-1 (1-1). 4. Algerije 1-0 (0-1). Groep B: Ghana - Zuid-Afrika 0-0. Stand Riad. Golf Cup. Qatar - Oman 2-1 (0-1) 7. Al-Dhabit 0-1 (strafschop). 58 Al-Tamimi 1-1, 90. Al- Bashir 2-1. Saudi-Arabiê - VAE 1-0 (1-0). 3. Al-Ja- maan 1-0. Stand: 1. Qatar 3-9, 2. Saudi-Arabiê 3-7, 3. Oman 3-3, 4. VAE 3-3, 5. Koeweit 3-2, 6. Bahrein 3-1. BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 94-85, New York Knicks - Phoenix Suns 96-91, Orlando Magic - Miami Heat 92- 87, Milwaukee Bucks - Seattle Superso- nics 88-99, Houston Rockets - New Jersey Nets 98-103, Denver Nuggets - Dallas Ma vericks 97-104, Sacramento Kings - Utah Jazz 113-80, Portland Trailblazers - Mem phis Grizzlies 120-82 BOKSEN Debrecen (Hon). Internationaal toernooi. -67 kg: Oztürk (Ned) wint op punten van Gaidalov (Rus) 14-12. -76 kg: Serdjoek (Ned) w.o.p. van Brich (Eng) 13-10. GOLF Perth. Johnnie Walker Classic, 1,4 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1. Jaidee (Tha) 67 slagen (-5). 2. Campbell (NZe), Garcia HANDBAL Helsinki. Mannen, kwalificatie WK 2003. Groep 3: Finland - Nederland 26-23 (12- 15). Scores Nederland: Van Olphen 8. Schmetz 5, Nijdam 3, Overkleeft 2, Beers 2, Duin 1. Budding 1, Nusser 1 HOCKEY Kuala Lumpur. Zeslandentoernooi, man nen. Vijfde speelronde: Nederland - Maleisië 3- 2 (1-0) 18. De Nooijer 1-0, 42. Nawawi 1-1, 47 Shanmugam 1-2, 55. Klaver 2-2, 60. Buma 3-2. Nederland: Vogels; Lomans, Van Weel. Ja- zet en Van der Weide; Eikelboom, Delmee en De Nooijer, Van Wijk, Buma en Derikx. Wissels Ronald Brouwer, Booij, Taekema, Geeris, Klaver. Japan - Nieuw-Zeeland 3-3, Pakistan - Au stralië 2-2. Eindstand: 1. Pakistan 5-13 (21-5), 2. Australië 5-9 (15-11), 3. Nederland 5-7 (14-12), 4 Nieuw-Zeeland 5-5 (10-12), 5. Maleisië 5-5 (8-11), 6. Japan 5-1 (6- 23). Finale: Pakistan - Australië, om derde plaats: Nederland - Nieuw-Zeeland SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-toernooi. Grootmeestergroep A, tiende ronde: Tim man (Ned) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Adams (Eng) 1/2-1/2. Moro- zevitsj (Rus) - Piket (Ned) 1-0, Grisjoek (Rus) - Gelfand (Isr) 1/2-1/2. Barejev (Rus) - Drejev (Rus) 1-0. Leko (Hon) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Goerevitsj (Bel) - Kasimdz- hanov (Oez) 1-0. Stand: 1. Barejev 7. 2. Grisjoek 6 1/2, 3 Adams, Khalifman. Morozevitsj 6. 6. Leko 5 1/2, 7. Timman. Goerevitsj 5. 9. Gelf and. Lautier. Drejev 4 1/2, 11. Piket 4. 13 Kasimdzhanov 3 1/2, 14. Van Wely 2. Grootmeestergroep B. achtste ronde Jonk man - Krasenkov 1/2-1/2; Cuijpers - Soko lov 0-1; Nijboer - Stefanova 1/2-1/2; Tre- gubov - Peng 1-0; Van der Wiel - Yu 1/2- 1/2; Werle - Skrypchenko 0-1; Stand: 1-2 Sokolov, Krasenkov 6 punten, 3. Nijboer 5,5; 4. Tregubov 5; 5. Jonkman 4,0; 6-7. V d. Wiel. Yu 4, 8. Stefanova 3,5; 9. Cuijpers 3; 10-11 Peng, Skryp chenko 2.5; 12. Werle 1,5 punten. Grootmeestergroep C, zesde ronde: Nep - Arakhamia 0-1, Smeets - Berkvens 0-1; Stellwagen - lordachescu 1/2-1/2; Istrates cu - Klinova 1-0, Rogers - Van Blitterswijk 1/2-1/2; Stand 1. Istratescu 4,5 punten; 2-3 lordachescu, Rogers 4; 4-5. Arakhamia, Berkvens 3.5; 6-7 Van Blitterswijk, Stell wagen 3; 8. Smeets 2.5; 9-10. Klinova, Nep 1 punt. SKI Hakuba (Jap). WB skispringen, 120-me- terschans. 1 Widhólzl (Oos) 272,8 punten (131,0 m 135,0), 2. Horngacher (Oos) en Koch (Oos) 249,6, 4. Yamada (Jap) 245,2, 5. Miyahira (Jap) 242,5, 6. Ritzerfeld (Dui) 232,8; 22. Mayr (Ned) 199,9 (114 111.5) Stand WB: 1 Malysz (Pol) 1210, 2. Han- nawald (Dui) 1059, 3. Hautamaki (Fin) 771 Kreischberg (Oos). Wereldbeker snow board, parallel reuzenslalom. Vrouwen: 1 Posch (Ita), 2. Pomagalski (Fra), 3 Windahl (Zwe), 4. Riegler (Oos), 5. Renoth (Dui) 44,09, 6. Meisser (Zwi) 46,04; Nederlandsen: 19. Nicolien Sauer- breij 46,40, 41. Marieke Sauerbreij 49.25.47 Boerma 52,14. Stand WB: 1 Blanc (Fra) 6030, 2. Ruby (Fra) 5490, 3 G unther (Oos) 4430, 14. Nicolien Sauerbreij 2312. Mannen: 1. Grabner (Oos), 2. Huet (Fra). 3. Krassmg (Oos), 4. Eiselin (Zwi), 5. Grü- ner (Oos) 39,74. 6. Copp (Zwe) 39,58. Stand WB: 1 Kosir (Slv) 6810, 2. Grabner 4930. 3. Bozzetto (Fra) 4372. TENNIS Vrouwen Dubbel, halve finales: Hingis/Kournikova (Zwi/Rus/8) - Raymond/Stubbs (VSt/Aus/1) 6-1 6-0. Finale: Hingis/Koernikova (Zwi- /Rus/8) - Hantuchova/Sanchez-Vicario (Slw/Spa/13) 6-2 6-7(4-7)6-1. Mannen Halve finale: Johansson (Zwe/16) - Novak (Tsj/26) 7-6 0-6 4-6 6-3 6-4, Safin (Rus'9) - Haas (Dui/7) 6-7 7-6 3-6 6-0 6- Dubbel, halve finales: Knowles/Nestor (Bah/Can/9) - Johpson/Palmer (VSt/2) 6-1 Gemengd dubbelspel, halve finales: Etlis- /Suarez (Arg) - Hill/Vis (Aus/Ned) 3-6 6-4 WIELRENNEN Doha. Ronde van Qatar. Vierde etappe, Ras Laffan - Doha: 1. Lod- do (Ita) 125.5 km in 2.28.59, 2. Nazon (Fra). 3. Wilhelms (Dui), 4. Smirnov (Lit). 5. Skelde (Den), 6. Backstedt (Zwe). 11. Kemna, 21. Schmitz, 48 Reinerink 6.36, 53. Hiemstra, 56. Van Velzen 12.08, 57. Voskamp, 58. Löwik, 98. Van der Kooy 12.21 Algemeen klassement: 1Nazon 12.43.21, 2. Wilhelms 0.01, 3. Backstedt (Zwe) 0.06, 4. Kemna (Ned) 0.11, 5. Lau rent Jalabert (Fra) 0.13, 6. Mengin (Fra), 28. Schmitz 6.03, 35. Hiemstra 6.52, 42.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25