fout' dupeert Nuon-klanten Imm FAILLISSEMENTS LEEGVERK00P 'Schandalige Huisartsen hameren op vaccinatie tegen nekkramp 'Advocaat/Van Hanegem een prima duo' Veiling radiofrequenties tot 2004 afgeblazen Hoog opgeleide allochtone meisjes zitten zonder man Leidsch Dagblad het w Huwelijk r Cieba Guinness-record Fordmuseum Er is werk aan de winkel en u profiteert:. Leidse galapremière 'Mariene' in aantocht Leidsch Dagblad Generale repetitie voor Het Huwelijk Horrorscenario: Auto weg, kind weg CAO bij Corus test voor andere bedrijven aterdagbijlage Rerlijk 'flechazo', liefde op het gezicht, was het niet tussen wnprins Willem-Alexander en (Argentijnse Méxima Zorre- Maar na een eerste ge- rekje op een exclusief feest in rilla - in het voorjaar van 1999 is het raak. Het was het begin een romance, die volgende lek bekroond wordt met een Bvelijk. Zesendertig jaar na Beatrix, trouwt er weer n troonopvolger, r gelegenheid daarvan is de za- dagbijlage van deze krant mor- geheel gewijd aan deze ge- urtenis. In deze speciale ERBIJ der meer Ie liefdesgeschiedenis die in anje begon djdens de Feria de riL ïen uitdaging waar ik zin in De kroonprins en zijn ont- aoiing. louwplannen villa Eikenhorst Wassenaar: berusting en be- ip rond koninklijke woning. Maxima moet zich staande Jen in koninklijk mijnenveld. Zorreguieta's: hang naar sta- 5 en een voorliefde voor sport. Van Willem I tot Beatrix. Over- thtvan twee eeuwen Oranje- dijken. Conclusie van stadshistoricus: fcoma helpt de 'Republiek Am- itdam' om zeep. NR. 428B2 LOSSE NUMMERS 1,05 2,31 ZATERDAG 1,50//3,31 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad vrijdag 25 JANUARI 2002 van 10.00- 16.00 uur De gróótste selectie Tl kantoormeubelen 2000 m- SHOWROOM! Eanloormeubelen Tienduizend gebruikers missen geld Brandweer uit New York te gast in Leiden Rien van Kessel Valt omhoog' in politiek Ter Aar door Peter Groenendijk leiden - Tienduizend klanten van energiebedrijf Nuon in Noord- en Zuid-Holland hebben nog geld te goed van het bedrijf. Zij kregen al op 4 oktober vorig jaar te horen dat zij een bedrag van Nuon te rugkrijgen, omdat zij vorig jaar te veel hadden betaald voor hun stroom en gas. Maar Nuon heeft het geld nu, een kwart jaar later, nog steeds niet overgemaakt. Het gaat om bedragen variërend van honderd tot enkele duizen den euro's. In de rest van Neder land speelt het probleem niet. De Consumentenbond spreekt van 'een schandalige fout'. Een van de vele gedupeerden uit de regio is L. Vester uit Voor hout. Hij heeft nog ruim 2.000 euro te goed van Nuon. Dat is het bedrag dat hij vorig jaar te veel betaalde voor zijn gasver bruik. Maar hij wacht nog steeds op teruggave. „Bovendien moet ik in 2002 opnieuw een hoger maandelijks bedrag betalen dan vorig jaar. terwijl ik toen al te veel betaalde. Het lijkt erop dat Nuon bewust te veel geld vraagt en te laat terugbetaalt. Zij krij gen de rente waar ik recht op heb." Nuon meldt dat in totaal tien duizend klanten in Noord- en Zuid-Holland net als Vester al drie maanden op hun geld wachten. „Wij hebben verschil lende automatiseringssystemen moeten combineren tot een nieuw systeem", aldus een woordvoerder. „Daarbij zijn fouten gemaakt. De teruggave van geld aan klanten is daardoor geblokkeerd. Wij maken die fout nu zo snel mogelijk goed." Nuon zond eerder al aan tien duizenden klanten verkeerde jaarrekeningen en stelde ook verkeerde termijnbedragen op voor 2002. Ook toen noemde het bedrijf de automatiserings omzettingen als oorzaak. Nuon hoopt dat alle problemen nu definitief zijn opgelost. Voorhouter Vester is niet gerust gesteld. „Een telefoniste van Nuon vertelde mij dat ik het geld pas in mei 2002 krijg. Als dat waar is, krijgt Nuon dus een half jaar lang rente over mijn geld. Dat accepteer ik niet." Klanten van Nuon die lang op hun geld moeten wachten, krij gen in principe geen vergoeding voor de misgelopen rente. „Maar als deze meneer dat toch wil, moet hij een klacht indie nen", zegt de woordvoerder. „Dan zoeken we een oplossing." De Consumentenbond vindt het onbegrijpelijk dat Nuon weer in de fout is gegaan. „Het bedrijf is toch al koploper als het gaat om klachten van klanten", zegt een woordvoerder. „Hier gaan ze weer. Ik vind het ook erg makke lijk om een automatiseringspro bleem als excuus te gebruiken. Het zal wel kloppen, maar daar heeft de klant niets aan." Nuon had de gedupeerde klanten zelf moeten informeren, vindt de Consumentenbond. „Nu lezen mensen het in de krant, terwijl ze niets van Nuon hebben ge hoord. Dat is schandalig. Het lijkt wel of het Nuon allemaal geen bal kan schelen." (advertentie) TEAKHOUTEN TUINMEUBELEN EN ANDERE HOUTSOORTEN Deckchair Buckingham bijzettafel normaal hillegom - Het Hillegomse Den Hartogh Fordmuseum wordt opgenomen in het Guinness Book of Records. Het museum herbergt de grootste particuliere verzameling Fords ter wereld. 'Welkom bij de selecte groep van houders van een Guinness Wórld Record', meldt een brief van Guiness. Behalve de brief heeft de trotse museumdirec teur, Léon Roest, ook een certifi caat gekregen. Het museum aan de Hillegomse Haarlemmerstraat heeft 206 ge restaureerde Fords - auto's en trucks - uit de periode tussen 1903 en 1948 staan. Het Fordmuseum maakt inmid dels ook jacht op een ander we reldrecord. Op zaterdag 11 mei moeten niet minder dan dui zend oldtimers van vóór 1967 over het Zandvoortse racecircuit rijden. Dat betekent het grootste 'défilé' van oude auto's dat ooit is gehouden. Het huidige defilé- wereldrecord staat op 871. (advertenties) We gaan verbouwen en dus ruimen we onze voorraad op. Accessoires (o.a. Alessi) prijzen we af met 25%. Op diverse showroommeubelen krijgt u tot 60% korting. U bent van harte welkom. Zondag 27 januari a.s. zijn wij geopend van 12.00 - 17.00 uur. CQ van c|er horst Binderij 2, Amstelveen, 020 641 25 05. Spectaculaire Opruimprijzen met kortingen tot wel 50%! Kom snel langs. Met de auto: A4, afslag Leiderdorp (afslag 6). Informatie nummer: 071-5416585. MEUBELPLEIN LEIDERDORP KIJKEN KUNJEOVERAL, SLAGEN DOEJE BIJ MEUBELPLEIN LEIDERDORP. door Nancy Ubert regio - Huisartsen in de Leidse regio voe ren uit eigen beweging actief campagne voor vaccinatie tegen hersenvliesontste king. In wachtkamers hangen pamfletten om patiënten daarop te attenderen. De GGD heeft daar geen bemoeienis mee. Tegen de bacterie die nekkramp kan ver oorzaken, is tegenwoordig een vaccin verkrijgbaar. Niet de GGD, maar pamflet ten in de wachtkamers van verschillende huisartsen geven daar informatie over. „We weten dat verschillende huisartsen dit onder de aandacht brengen. Dat doen ze op eigen initiatief', reageert een woordvoerder van de GGD. De gezond heidsdienst keurt de actie van de huisart sen niet af, maar geeft ook geen onder steuning. „Wij volgen het landelijk beleid en wachten totdat het vaccin in het inen tingsprogramma van het rijk is opgeno men. Dat is het moment waarop wij met een campagne beginnen." De Leiderdorpse huisarts C.M. Everaarts wil daar echter niet op wachten. „Waar om zou je niet inenten als het vaccin al volop verkrijgbaar is. Ik heb mijn eigen kinderen ook laten inenten. Het rijksvac cinatieprogramma, dus ook het GGD-ad vies, laat misschien nog wel een jaar op zich wachten. Terwijl we hier wel praten over een uiterst gevaarlijke ziekte." Uit gegevens van de GGD blijkt dat het aantal kinderen in de regio Leiden dat in het ziekenhuis wordt opgenomen met nekkramp het afgelopen jaar is gestegen. De GGD weigert echter concrete cijfers te verstrekken. „Het woord stijging roept de gedachte op dat het ziektebeeld om zich heen slaat. Terwijl we gewoon in een golfbeweging zitten. Straks daalt het aan tal gevallen weer. Het is niet onze taak naar buiten te brengen om hoeveel pati ënten het gaat. Wel om de mensen te in formeren over de symptomen die bij de ziekte horen." Everaarts neemt liever het zekere voor het onzekere. Nu inenten, kan veel ellende voorkomen. „Overigens moeten mensen zich wel realiseren dat het vaccin niet tegen elke vorm van nek kramp beschermt. Wel tegen het beestje dat heel vaak de ziekteverwerker is. Als we nu in een regio zouden wonen waar die vorm van hersenvliesontsteking niet voorkomt, had ik niet zo hard gelopen." Pagina R5: 'Dat vaccinatiebeleid moet snel rondkomen' leiden - De gelijkenis is treffend. Jasperina de Jong en Mariene Dietrich. In 1972 speelde De Jong al eens de Duitse diva. Ze doet het nu opnieuw. Deze week zijn er try-outs van de voorstelling. In de Leidse Schouwburg is maandag 4 februari de galapremière van 'Mariene'. De verwachtingen zijn hoog gespannen, want aan deze productie is door hetzelfde team gewerkt als aan de musical 'Piaf waarmee Liesbeth List de afgelopen seizoenen triomfen vierde. In de voorstelling zingt Jasperina de Jong ook een aantal liederen van Dietrich. „Zingen kon ze eigenlijk niet", zegt ze vandaag in een interview met deze krant. De gelijkenis zit meer in de benen dan in de stem. „Ik heb dezelfde be nen. Net zo mooi. Heerlijk, heerlijk." Pagina R6: 'Je ziet wat je nooit zou mogen zien' Foto: ANP/Robert Vos barcelona/gpd - Frank de Boer vindt Dick Advocaat en Willem van Hanegem 'een pri ma duo' om het Nederlands voetbalelftal te coachen. .Advocaat als de man voor de groep, Van Hanegem meer tussen de spe lers, als de man die op de details let", zegt de aanvoerder van Oranje. „Ik ben echt heel tevreden." Vandaag werd het duo gepresenteerd op het kantoor van voetbalbond KNVB in Zeist. Advocaat, die overigens ook in dienst blijft bij Glasgow Rangers als technisch directeur, stond ook hoog op het lijstje van aanvoerder De Boer. „Nou ja, zo veel keus was er na tuurlijk niet. Want zo veel potentiële bonds- coaches zie ik ook weer niet. Hans Jorritsma (teammanager, red) is in Barcelona geweest en polste alle internationals. Dat was kort nadat Louis van Gaal bekend had gemaakt dat hij zou opstappen. Jorritsma vroeg van alles. Hij noemde namen, hij vroeg of we een buitenlandse bondscoach zagen zitten. Maar deze oplossing had bij mij de voor keur." De Boer vindt niet dat de aanstelling te veel tijd in beslag heeft genomen. „Het is vóór de EK-loting en vóór de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland. Keurig op tijd." De Boer bestrijdt dat nu een vervelende pe riode is afgesloten. „De verhalen over de spelers die een totaal andere aanpak wil den", zegt hij, „zijn overdreven. Het was ge woon iets té onder Van Gaal. Want één ding staat voorop: Van Gaal blijft gewoon een heel goeie trainer." De verdediger zegt zelfs alweer te verlangen naar de kwalificatie reeks voor het Europees kampioenschap in Portugal.Al zit daar wel een vervelende zo mer met het WK tussen. Daar moeten we dan maar doorheen." Phillip Cocu, linkermiddenvelder of -verde diger bij Barcelona en Oranje roemt in een reactie de ervaring die Advocaat meebrengt. „Hij heeft bewezen dat hij veel in zijn mars heeft. Er kunnen nog mooie dingen gaan gebeuren." Cocu kent Advocaat nog van zijn periode als trainer bij PSV. „Hij heeft daar prima gewerkt en successen behaald." Over Van Hanegem zegt Cocu alleen verha len van anderen te kennen: „Maar ik denk wel dat het goed zit." Pagina R13: Tegenpolen aan het roer Oranje den hjlag/hilversum/gpd - Het kabinet ziet af van het omstre den plan tien fm-radiofrequen- ties per opbod te verkopen. Daardoor zouden veel beluister de zenders als Sky Radio en Ra dio 538 uit de lucht kunnen ver dwijnen. Staatssecretaris Van der Ploeg (cultuur) stelt vandaag in de ministerraad een alterna tief voor, waarbij de huidige sta tions hun zendrechten behou den, maar er wel fors voor moe ten betalen. Daarnaast krijgt een aantal nieuwe zenders toegang tot de ether. De bestaande ra diostations reageren 'voorzich tig positief. Tegen de zenderveiling rees vo rig jaar fel protest. Radiostations riepen hun luisteraars op de Tweede Kamer te bedelven on der protestbrieven, telefoontjes en e-mails. Dat had effect. Een meerderheid van het parlement riep het kabinet op de plannen in te trekken. Na maanden studie er is nu een alternatief plan, dat vrijwel zeker op steun van de Tweede Kamer kan rekenen. De huidige zen ders kunnen tot het jaar 2004 zendrechten kopen. Nieuwko mers moeten eveneens diep in de buidel tasten. Het kabinet verwacht in totaal voor ruim 200 miljoen euro aan inkomsten. Omdat er meer belangstelling is dan beschikbare etherruimte, zal een commissie de nieuwe zenders beoordelen op hun ge schiktheid. De grote commerciële radiosta tions reageren 'voorzichtig posi tief. Sky Radio, Radio 538, Yorin FM, Classic FM, Noordzee FM en Radio 10 Gold kunnen voor lopig blijven waar zij zitten. „We zijn blij dat we de komende jaren even van het gezeur af zijn", aldus Martin Banga van Sky Radio en tevens voorzitter van de Vereniging voor Com merciële Radio (VCR). „Ik had echter liever gehad dat de hele kwestie voor acht jaar afgetikt zou zijn." Op het feit dat de zen ders meer zullen moeten gaan betalen voor hun frequentie, wil Banga nog niet ingaan. Zelfmoordaanslag in hart Tel Aviv Jeruzalem - Het centrum van Tel Aviv is vanmorgen opge schrikt door een zelfmoordaan slag. Volgens een woordvoerder van de ambulancedienst zijn er veel slachtoffers. De radio meldde dat zeker tien mensen verwondingen hebben opgelo pen. De dader zou zijn omge komen. De bom was volgens de radio bevestigd aan een scooter en ging af toen het voertuig het busstation passeerde. Argentijnse zon op huwelijksmunt lelvstad - De speciale zilveren herdenkingsmunt van tien euro voor het huwelijk van kroon prins Willem-Alexander en Maxima bevat onder meer het zelfde zonnetje als op de Argen tijnse peso en de twaalf sterren van Europa. Het is volgens de Amsterdamse ontwerper Hans van Houwelingen uniek dat een Nederlandse munt een Argen tijnse 'klop' krijgt. Vijftal opgepakt na mishandeling NOORDWiJK/KATWiJK - Vijf man nen zijn vannacht opgepakt omdat ze op de Noordwijkse Hoofdstraat een 30-jarige Noordwijker en een evenoude Tilburger in elkaar hebben ge slagen. De slachtoffers hoorden twee vrouwen om hulp roepen, van wie er een bij de keel werd gegrepen. De Noordwijker en Tilburger schoten te hulp waar na de vijf mannen zich tegen hen keerden en op het tweetal insloegen en -schopten. De mannen konden uiteindelijk ontkomen naar een drukke taxistandplaats. Daar dropen de belagers af. Dankzij aanwijzin gen van een getuige konden zij later op de Tjalmaweg in Kat wijk worden aangehouden. Het vijftal zit nog vast. Schorsing Stam vijf maanden rome - Jaap Stam is door het Italiaans olympisch comité CO- NI voor vijf maanden geschorst wegens doping. De Nederland se international kreeg de straf plus een boete van 50.000 euro omdat hij eind vorig jaar posi tief was bevonden op nandro- lon. Er was tien maanden ge- eist. De schorsing gaat met te rugwerkende kracht in op 16 november, zodat Stam medio april weer op het veld staat. Stam en zijn club Lazio gaan in beroep tegen de uitspraak. Pagina R13 door Roelf Reinders oegstgeest - Steeds meer alloch tone meisjes en vrouwen zitten zonder man. Potentiële partners van allochtone afkomst zijn te conservatief, te laag opgeleid en hebben een te afwijkende denk wijze om voor de relatief hoog opgeleide allochtone vrouwen een serieuze kandidaat te zijn. Dat zegt psycholoog en psycho therapeut Indra Boedjarath uit Den Haag. Een groeiende groep Turkse, Marokkaanse en Surinaamse vrouwen is bang over te blijven, stelt zij. De oorzaak is het ver schil in opleiding. Allochtone meisjes doen het op scholen be ter dan allochtone jongens en beginnen vaker een universitaire opleiding. „Hierdoor verloopt de matching met jongens uit de eigen groep moeizaam", zegt Boedjarath. „De jongens vol doen niet aan de wensen van opleidingsniveau en denkwijze. Behalve lichamelijke kenmerken zijn dat belangrijke zaken waar op mensen elkaar uitzoeken. De jongens en meisjes zitten ge woon niet op dezelfde golfleng te. Het gevolg is een groeiende groep goed opgeleide meiden zonder partner." Hoog opgeleide, blanke Neder landse meisjes kennen dit pro bleem al langer. „Maar bij de Turkse, Marokkaanse en Suri naamse vrouwen is er nog extra dimensie van de familie. Die vraagt zich af wanneer ze nou eens gaat trouwen. Allochtone vrouwen staan onder meer druk dan autochtone." Allochtone meisjes en vrouwen zoeken hun geluk daarom steeds vaker bui ten de eigen groep. Ze proberen het bij de autochtone, blanke jongens en mannen, zegt Boed jarath. „De kans om iemand te vinden is dan groter." Maar de zoektocht naar een aantrekkelijke, blanke partner zorgt vaak voor problemen met familie. .Allochtone families kunnen moeilijk accepteren dat de meisjes hun geluk buiten de eigen groep zoeken. Die gaan dan bijvoorbeeld eisen dat de partner moslim wordt." De Haagse psychotherapeut constateert dat hoog opgeleide allochtone meisjes ook steeds vaker in de psychiatrische hulp verlening terechtkomen omdat ze in conflict komen met hun culturele achtergrond. „Hoe succesvoller de allochtone vrouw, hoe meer zij zich van de eigen groep vervreemdt", stelde zij gisteren in Oegstgeest op een congres over de hulpverlening aan allochtonen. 0 vjtl controle nabezorgrtg) Ik neem een: maandabonnement automatische betaling C 18,25 I kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau 6q automatische tetalng is mjn Handtekening: 400114 Stuur deze bon in een envelop. V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl iet rrk

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1