'Een goede weerman is een kameleon' MEDIA Oprah helpt Amerika verder na 11 septembei Nieuwe chef Tubantia Engelse tv-presentator wil meedoen aan het Songfestival Verbod op blad rond NCRV's Willem Wever John Bernard pakt zijn biezen als mensen gaan zeuren over het weer Adam Curry naar BNN hilversum - Adam Curry gaat vanaf 8 maart bij BNN op Radio 2 elke vrijdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur een muziek programma presenteren. Curry presenteert het programma sa men met Jeroen Kijk in de Veg- te. In dit nieuwe programma ligt de nadruk op muziek uit de jaren 80. Daarnaast komen er regelmatig artiesten langs in de studio voor een live-optreden, wordt er aandacht besteed aan actuele onderwerpen en is er veel ruimte voor interactie met de luisteraar. vrijdag 25 JANUARI 2002 Connie Chung Foto: AP CNN strikt ABC-gezicht Washington - Nieuwszender CNN heeft een van de bekend ste gezichten van het Ameri kaanse televisienieuws gestrikt. 'Anchorwoman' Connie Chung verruilt ABC voor de nieuws zender uit Atlanta, aldus The Washington Post. Chung pre senteerde eerder samen met Dan Rather het CBS Evening News. Bij CNN krijgt Chung een eigen nieuwsprogramma tij dens de best bekeken uren van de (Amerikaanse) dag. Eerder deze maand werd bekend dat CNN-presentator Larry King een verdubbeling van zijn sala ris tegemoet kan zien. Hij gaat 14 miljoen dollar (ongeveer 15,8 miljoen euro) per jaar ver dienen. Met de loonsverhoging wilde CNN naar verluidt voor komen dat de wereldberoemde presentator naar de concurren tie zou gaan. SBS 6 stopt met Springer en seks Amsterdam - SBS 6 gaat stop pen met het uitzenden van seksprogramma's en de talk show van Jerry Springer. Dat heeft F. van Westerloo, direc teur van het SBS-concem (SBS- 6/Net5/V8) donderdag gezegd. Het schrappen van deze pro gramma's maakt deel uit van de nieuwe koers die Van Westerloo wil varen. Volgens hem hebben kijkers de buik vol van reallife- concepten (Big Brother, Blind Vertrouwen, De Bus) en van programma's die een goedkope of ordinaire uitstraling hebben. Met ingang van dit jaar is SBS daarom begonnen met een nieuwe filosofie die in de om roepwereld te boek staat als 'feel good tv'. Geldgebrek bij VPRO-serie TV7 den haag - De makers van de nieuwe VPRO-serie TV7 kam pen met geldgebrek. Daarom is besloten slechts negen afleve ringen te maken en niet tien, zoals aanvankelijk de bedoeling was. TV7 is de opvolger van Hertenkamp en wordt vanaf 27 februari op Nederland 3 uitge zonden. „We hebben ons een beetje op de personeelskosten verkeken", zegt scenarioschrij ver en acteur Frank Houtap pels. „Het bleek dat we heel veel mensen nodig hadden." De cast van de komische dra maserie over een noodlijdend tv-station bestaat uit acteurs van het theatergezelschap Mugmetdegoudentand. Tevens treden enkele bekende tv-ster- ren als zichzelf op. „Die moeten natuurlijk ook allemaal worden betaald. Hoewel ze niet veel vroegen, omdat ze het gewoon leuk vinden om mee te doen", aldus Houtappels. Uitgeverij SUN naar Amsterdam amsterdam - Uitgeverij SUN vertrekt na 32 jaar vanuit Nij megen naar Amsterdam. De uitgeverij, destijds opgericht als Sosjalistiese Uitgeverij Nijme gen, is twee jaar geleden gefu seerd met Boom Pers, die het hoofdkantoor in Amsterdam heeft. SUN verhuist naar ver wachting in mei naar Amster dam. zo heeft directielid S. van de Wiel bevestigd. Bij de fusie was het nog de bedoeling dat SUN als zelfstandige werkmaat schappij in Nijmegen zou blij ven bestaan. Vorige week is echter besloten dat het uit fi nancieel oogpunt beter is om de Nijmeegse activiteiten ook in Amsterdam onder te brengen. SUN is bekend om de fraai ver zorgde uitgaven op het gebied van kunst, ethiek, filosofie en architectuur. van onze mediaredactie hilversum - Het Commissari aat voor de Media geeft de NCRV geen toestemming om het blad Willem Wever te lan ceren. De NCRV is al enige tijd van plan om (in samenwerking met Sanoma Tijdschriften) het programma in tijdschriftvorm op de markt te zetten. De titel van het populaire jeugdprogramma Willem We ver zou ook worden gebruikt in de titel van het tijdschrift. Daar maakt het Commissariaat voor de Media bezwaar tegen, omdat de naamsbekendheid van het televisieprogramma met publieke gelden zijn be taald en dat het tijdschrift dus in de particuliere uitgeefsector op een oneigenlijke wijze con curreert. Overigens heeft de NCRV het er niet bij laten zitten. De pu blieke omroep is reeds naar de rechter gestapt. enschede/anp - Jan van Nus (59) is de nieuwe hoofdredacteur van het regionale dagblad Twentsche Courant Tubantia. Dat is gisteren door de hoofdre dactie bevestigd. Van Nus was al een jaar waarne mend hoofdredacteur. Dat ge beurde naar aanleiding van een functiewisseling van toenmalig hoofdredacteur Gerard Drie huis, die zijn baan verruilde voor het directeurschap bij deze krant. Van Nus heeft zijn hele journa listieke loopbaan in Twente ge werkt. Hij begon in 1961 als leerling-journalist bij de stadsre dactie van Dagblad Tubantia in Enschede. Daarna was hij bij deze regiona le krant onder meer chef van de nieuwsdienst. In 1992 volgde de benoeming tot adjunct-hoofdre dacteur. Deze functie behield hij ook toen de krant enkele jaren later fuseerde met de Twentsche Courant. Het dagblad TC Tubantia wordt uitgegeven door Wegener en verschijnt in een oplage van 140.000 exemplaren in de regio Twente. Bij de krant werken momenteel 172 journalisten. hilversum - In Nederland is het al vaker voorgekomen dat een grap uiteindelijk een hit wordt. In Engeland is die kans ook aanwezig nu een tv-presentator meedoet aan de voorronde voor het Eurovisie Songfestival. De voorronde wordt gehouden door de publieke omroep BBC. De organisatie ontving zeshon derd inzendingen waaronder die van Jonathan Maitland, presentator van een consu mentenprogramma bij de commerciële omroep ITV. Hij is bezig met een boek over hoe de muziekindustrie voor de gek kan worden gehouden en wilde kijken hoever hij zou komen. Maitland investeerde honderd gulden voor de opnamen en een paar uur in het lied I Give In en werd door de British Aca demy of Composers and Song writers uitgenodigd voor de voorronde waaraan 8 liedjes meedoen. De winnaar gaat naar het Eurovisie Songfestival op 25 mei, waar Nederland overigens ontbreekt. De BB( vreest het scenario dat Mait land en zijn band ook de vo ronde winnen en heeft inmi dels verklaard dat het zich h recht voorbehoudt een mee fotogenieke kandidaat naar songfestival te sturen. Voor Maitland is de grap in middels een serieuze zaak g worden. Hij is met de band danspasjes aan het instudei voor de voorronde in maait door Monique Brandt hilversum - Nog even, en hij is 65 en precies 45 jaar aan het werk. Voor Neerlands meest po pulaire weerman John Bernard is de komende zomer dan ook een mooi moment om op te stappen bij 'zijn' zender RTL 4. Niet dat hij er genoeg van heeft, maar de ge zondheid van zijn laat vrouw te wensen over. Niet die van hem zelf dus, al deed één van de rod delbladen het onlangs voorko men alsof hij aan kanker zou lij den. „Ongelooflijk, wat een flau wekul! Ze hadden het opgeschre ven alsof het een interview was, terwijl ik nog nooit met die men sen heb gesproken." Als het even kan wil het echt paar Bernard dus in redelijk goede gezondheid nog een paar mooie reizen maken. Australië, Nieuw-Zeeland, de Verenigde Staten, Indonesië; het zijn de verre paradijzen die vrijwel elke bijna-gepensioneerde voor de vuist weg opnoemt. Om er ver volgens nooit naartoe te gaan. Maar ja, hij moet toch wat zeg gen? En de intentie is er écht. „Ik geef toe, het is een vrij lasti ge beslissing geweest om te stoppen. Iedereen die ik raad pleegde zei: 'doe het niet', en zelf werk ik nog steeds reuze plezierig. Maar er zijn belangrij kere dingen dan werk." Voorlopig is hij nog dagelijks te vinden op zijn werkkamer, am per een steenworp afstand van de redactie van het RTL nieuws. Via de computer blijft hij in zijn hokje op de hoogte van het weer in de hele wereld. Bernard, in middels voorzien van een stevig formaat sigaar, is een onmisbaar onderdeel van de nieuwsredac- tie. „Ik ben geen weerboer die af en toe opdraaft om mijn stukje af te draaien. Ik kom nu net uit de middagvergadering, heb een verhaaltje verteld over de smog op de Po-vlakte, dat wordt waarschijnlijk een item deze week." Elke avond voordat hij de uit zending in gaat, loopt hij stee vast even naar buiten. Van zijn papieren en computer weet hij hoe het weer zou moéten zijn, maar hij vindt het toch belang rijk om zelf nog even te gaan kij ken. Hij kijkt graag naar de lucht, hij voelt, ruikt, proeft. „Daarom hou ik van motorrij den en rij ik graag in een open auto. Dan voél ik wat er om me heen gebeurt. Ik loop echt niet voortdurend omhoog te kijken, maar nog steeds kan ik echt ge nieten van een mooie avond lucht zonder metéén te denken: dat wordt morgen rotweer. Bernard's fascinatie voor het weer ontstond tijdens de oor logsjaren toen hij nog een Rot terdamse kleuter was. „We woonden ten tijde van het grote bombardement in het westelijk deel van de stad. Het was angst aanjagend, de paniek van de mensen, de rook. De herinne ring aan die dagen staat in kleur in mijn geheugen gegrift, als een lsd-achtige herinnering. Tijdens dat bombardement zijn we de stad uit gevlucht. Terwijl overal bommen uit de lucht vielen, stond er tussen de rookwolken opeens een paard en wagen voor de deur mijn oom Tinus uit Nootdorp, vlak onder Delft. Hij zei: 'jullie moeten weg hier, het is niet veilig. De hoogst noodzakelijke spullen gingen mee, en vervolgens hebben we de oorlog doorgebracht op zijn boerderij. Maar goed ook, want ons huis was weggevaagd door de bommen. Ik ben echt als boerenjongetje opgegroeid. Ik ging mee melken, hooien. In die tijd keken de boe ren de hele dag naar de lucht, wat ook logisch was, want de Duitsers stonden geen weerbe richten toe. Je moest dus om je heen kijken. Léren kijken. Of je nu zeiler bent, een vogelaar of gewoon veel belangstelling hebt in het weer, als je er iets van wil begrijpen, moet je kunnen kij ken, en dat heeft oom Tinus me geleerd." Computer Toen Bernard zelf in de jaren tachtig meteorologie doceerde op de Landbouw Universiteit Wageningen bracht hij dat zijn studenten bij: om je heen kij ken. „Het eerste wat ze vroegen was meestal: 'waar is de compu ter?" Maar Bernard nam ze uit wandelen. „Onderweg liet ik ze in het gras zitten. Kijken. Vervol gens keerden we langs de rivier terug, en in de verte zag je van die grote schoorsteenpijpen waar rook uitkwam: het ene moment was de rook plat, het volgende moment waren het grote bollen. Je ziet een wolk, na vijf minuten is die weg. Sommi ge wolken worden groter, ande re niet. Het ene moment kun je kilometers ver kijken, het vol gende moment gaat dat niet meer. Eenmaal terug op school praatten we erover en plaatste ik de theorie, het waarom, erach ter. Het grappige is dat de stu denten die ik weer ben tegen ge- Elke avond voordat hij de uitzending in gaat, loopt hij even naar buiten. Van zijn papieren en computer weet hij hoe het weer zou moéten zijn, maar hij vindt het toch belangrijk om zelf nog even te gaan kijken. Hij kijkt graag naar de lucht, hij voelt, ruikt, proeft. Foto: GPD komen, juist die praktijklessen zo leuk vonden." Het weer was aanvankelijk niet Bernards grootste passie. Als middelbare scholier was hij al lid van een zweefvliegclub en vervaardigde hij vliegtuigmodel letjes van balsahout, die hij dan met een touwtje probeerde de lucht in te krijgen. In het laatste jaar op de HBS haalde hij zelfs zijn vliegbrevet. Dat alles in de hoop ooit piloot te worden. Vanwege zijn ogen werd hij ech ter afgekeurd voor de Rijkslucht vaartschool, en nu nog kan hij af en toe bevangen worden door een kortstondige petsbui als hij weer een vlieger voorbij ziet ko men met een bril op. Dan maar het weervak in. Bij de luchtmacht, in zijn geval op ba sis Soesterberg, kon je een op leiding volgen tot weerdienstof- ficier, mét salaris. „En ik heb er geen dag spijt van gehad. Vlie gen blijft fascinerend, ik heb ook veel gevlogen. Als ik de kans krijg zit ik in een vliegtuig. Nog niet zo lang geleden bestuurde ik een gloednieuwe Jumbo, het was een proefvlucht. De lucht in met 350 ton onder je, dat is ge wéldig. Maar aan de andere kant: een vlieger leidt ook een betrekkelijk eentonig bestaan. Je vliegt naar een bepaalde be stemming, zit twee dagen in ene hotel en vliegt weer terug. Het is minder romantisch als ik toen dacht." Via het KNMI en - tegelijkertijd - een docentschap bij de Land bouw Universiteit kwam Ber nard terecht als weerman bij het NOS Journaal. Na bijna twee jaar stapte Bernard, die in die tijd samen met Harry Otten Me- teo Consult op poten zette, in 1989 over naar RTL 4, waar hij al ruim twaalf jaar onderdeel is van het RTL Nieuws. En op feestjes komt hij nog steeds, zij het dat de aanwezigen hem vooral niét over het weer moe ten doorzagen. „Natuurlijk mo gen ze naar mijn beroep vragen, maar als ze gaan zeuren ben ik weg. Ik heb een goede vriend die arts is. Die klaagt altijd dat mensen op een verjaardag altijd tegen hem aan beginnen te zei ken. Dan hebben ze een pukkel, en dan willen ze die toch even snel laten zien. Sodemieter op, dat is niets voor mij." Gebaren Een goede weerman is een beet je een kameleon, vindt Bernard. „Ik kan een praatje houden voor een wetenschappelijk publiek, maar ik kan datzelfde praatje ook aan een publiek van 'gewo ne mensen' overbrengen. Zet twee weermannen bij elkaar en je denkt, waar hébben ze 't in hemelsnaam over? Een weer man of vrouw moet het leuk vinden dingen te verduidelijken in gewone mensentaal. Daarbij moet je je bewegingen niet te groot maken. Een toneelspeler op een groot podium kan grote gebaren maken, maar een tv- schermpje is zó klein. Elk gebaar heeft een betekenis. Tijdens één van mijn allereerste uitzendin gen stond ik in de camera te praten, toen ik in mijn ooghoek een brandweerman zag lopen. Ik kijk naar hem, en op dat mo ment denkt de kijker: daar ge beurt iets! Wat mis ik? Dat leidt dus af. Nu weet ik: al dondert de boel in elkaar, ik ga gewoon door." RTL heeft hem niet voor niets gevraagd beginnende presenta toren te coachen, na zijn ver trek. Bovendien heeft hij nog andere aanbiedingen op zak, die allemaal te maken hebben met lesgeven. Bernard heeft ook wel iets van een leraar. Hij is dol op allerlei weetjes die hij nauwkeu rig optekent. Misschien dat er ooit een boek van komt, mis schien ook niet. „Uitgevers bie den me altijd meteen een voor schot aan als ze horen dat ik schrijf. Maar dan moet het wel op hun manier. Daar heb ik geen zin in." Zijn specialisme is de krijgs macht en het weer. Zo was op aandringen van Bernard eens de voltallige nieuwsredactie op kantoor gebleven omdat volgens hem de Golfoorlog zou uitbre ken. En inderdaad, vijf minuten na de start van de oorlog was RTL in de lucht. „Het eerste wat Harm Tazelaar, hoofdredacteur van het nieuws me vroeg to vertelde dat ik wegging was kan je toch wel bellen als aan de hand is?' Ik heb voo veel belangstelling voor de die het weer heeft gespeeld belangrijke militaire operai Eén van de bekendste voor den is Hitier al in het najaa 1939 ons land hadden willi binnenvallen. Door de wee omstandigheden is dat ech vijf keer uitgesteld. Op heti ment dat de Tweede Werel log uitbrak was het prachti weer, niet alleen voor para tisten en vliegtuigen, maar voor de troepen en de tank niet in de modder zouden nen vastlopen. En zo had raai Eisenhouwer altijd eer teoroloog binnen handber Neem Afghanistan. De pul opinie is op een valse man beïnvloed door de Amerik generaals, die de extreme 1 omstandigheden aan hebb gevoerd als de reden waaj snel moest worden ingegi De Afghaanse winter, dat z iets verschrikkelijks zijn. I als je goed keek naar de r rubrieken, zag je alleen ma blauwe luchten en overhei 's Avonds had men er een jack aan, want de avonden er koud, tja, maar al met al zin. Opmerkelijk genoeg h( elke nieuwszender, elke n.É en elke krant het klakkeloo voor waar aangenomen, z< te informeren of dat nu alli wel waar was." De RTL-weerman benut di mende maanden om af te ken van zijn werkzaamhec Vervelen zal hij zich in iedi val niet, want hij is naar eij zeggen 'een allesvreter'. H zamelt oude camera's, bra weerauto's, speelgoed, ver elke zaterdagochtend het j rond de plaatselijke hocke ,1 den, is dol op toneel, kuns jazzmuziek en maakt graaj turele reizen, samen met z vrouw. De televisie zal hij 1 echt missen. En het weer, blijft altijd zijn aandacht h Jj den. „Het mooie is, mense 11 veel minder afhankelijk ge51 den van het weer dan vroe s In de moderne samenlevii r je alles regelen, verzekeren) troleren. Het weer blijft ec altijd de onzekere factor. I mooi, toch? GEKNIPT Ik zou wel iets minder lang wil len zijn en dat heeft met mijn werk te maken. Omdat ik lm 89 ben, moeten mijn tegenspeel sters altijd op een verhoging staan. Acteur Daan Schuurmans in de Veronicagids. Ik ben een moeilijk mens. Ik kan hard uit de hoek komen, ben slecht van vertrouwen en vraag veel van mijn mensen. Zingen is voor mij geen spelletje. Zangeres Mathilde San ting in VARA TV-Magazine. Anders dan Klaas Wilting vind ik niet dat ik mijn korps repre senteer als ik op de televisie bij een dominee ga zitten oreren of ik weet bij Waku Waku de naam van een exotisch knaag dier te rade. Politiewoordvoerder Anne Gee- lof in Panorama. Maxima is een typisch Argen tijnse, zelfstandige carri èrevrouw uit de hogere sociale klasse. Haar hartelijkheid is ook typisch Argentijns: mensen voor je winnen is heel belangrijk De Nederlandse stugheid begrijpen Argentijnen niet. Zuid-Amerika correspondent Ineke Holtwijk in KRO Studio. Waar ik recent echt het schuim van op mijn bek kreeg was dat we een uitzending van Nova no ta bene openden meteen door Mariska Veres Foto: Dick Hogewoning hem zelf aangeboden telefonisch interview met de vader van dat kind van Nulde. Onlangs gepensioneerd Nova- joumalist Pieter de Vink in VARA TV-Magazine. De Bulgaarse ploeg logeerde ook in het hotel en dat was best spannend. Sjoukje en ik hadden de leeftijd waarop we het man nelijk schoon een beetje begon nen te ontdekken. Presentatrice/commentatrice en oud-schaatster Joan Haan appel in VARA TV-Magazine. gen dat ze verliefd op me waren. Dat had ik potverdomme toen moeten weten. Ik zat altijd maar thuis en dacht dat nie mand mij leuk vond. Zangeres Mariska Veres in VARA TV-Magazine. Maxima is zo innemend dat heel Nederland verliefd op haar is. Ik ook? Ik vind het wel een mooie vrouw, maar ik ben ge trouwd met de mooiste vrouw van Nederland. Zanger Marco Borsato in VARA TV-Magazine. koudheidje, dat zo over is, maar een virus dat tot in elke vezel van onze samenleving is door gedrongen. Journalist Jan Blokker in HP- /De tijd. Met blond ben je seksbom en blij meisje tegelijk. Actrice Mickey Hoogendijk in HP/De Tijd. Emancipatorisch gezien is blond niet de meest geslaagde haarkleur. Actrice Tanja Jess in HP/De Tijd. Mijn vader zei altijd: Er moet een beetje mannenvlees aanzit ten - niet dat magere gedoe. Daar kan ik mij in vinden. Mooie mensen zijn genereuze mensen, mensen die kunnen weggeven. TV-presentatrice Caroline Ten- sen in Elsevier. Ik zou niet woester of vrijer wil len leven. Ik houd van mijn le ven en omgeving, zoals ze zijn. CDA-fractieleider Jan Peter Balkenende in Opzij. Melkert gaat altijd tot het gaatje en als hij daar is slaat hij er nog een gaatje bij. Staatssecretaris Hans Hooger- vorst in Vrij Nederland. Veel fans durven nu pas te zeg- Onze gedoogcultuur is geen ver- hilversum - Wat te doen na 11 september? Goede raad is duur, zeker in Amerika waar een be zoekje aan de psychiater veel meer ingeburgerd is dan in Eu ropa. Gelukkig is er de Oprah Winfrey Show nog. In de uitzen ding die vanavond bij RTL 4 te zien is, helpt Oprah Amerika verder na 11-9. Het is een typische Oprah-show met een typisch Oprah-onder- werp, bedoeld voor het typische Oprah-publiek met van die typi sche Oprah-oplossingen. Of an ders gezegd: Oprah houdt de blanke middenklasse voor dat een ramp ook zijn goede kanten heeft en dat een schok als de aanslagen ervoor kan zorgen dat je keuzes maakt in je leven, die je al veel eerder had moeten maken. Daarmee biedt de show een kijkje in de gedachtenwereld van de blanke Amerikaanse vrouw uit de middenklasse die soms wanhopig probeert werk en privé te combineren. Wat is nog belangrijk na 11-9?, is de kernvraag waar Amerika zich mee bezig houdt vier weken na de aanslagen, toen de show werd opgenomen. Wat is het goede aan de acties van Bin La den? Oprah weet het. Het is een wake up call voor elke Ameri kaan. Word wakker en bedenk jezelf: is dit het leven dat ik wil leiden of moet ik toch een paar keuzes maken, een paar vuiltjes wegwerken? Is het tijd voor een scheiding, een nieuwe baan, zal ik het toch goed maken met een oude vriend of moet ik ook eens gelukkig zijn met wat ik heb? Oprah heeft voor de gelegen heid de kalende dr. Phil uitge nodigd. De man die raad geeft aan de hand van simpele vuist regels en spreuken die recht streeks lijken te komen van de tegeltjes aan de muur bij zijn moeder thuis. Voordat hij zijn nationale, openbare therapie begint, wijst Oprah eerst op het vlaggetje op de revers van zijn pak. We hebben te maken met een vaderlandslievende man. De vloer is voor dr. Phil. „Dacht je dat je een leven vol zekerhe den leidt? Nee. Je bent je leven nooit zeker. Je bent niet kogel vrij, morgen kan het afgelopen zijn. Dus leef alsof dit je laatste dag is en stel beslissingen niet uit. Haal iets positiefs uit elf sep tember. Je weet simpelweg niet hoe lang je nog te leven hebt. Stop met het verbranden van daglicht." Dr. Phil heeft zijn huiswerk ge daan. Na elf september ke Amerikaan voor ziel vragen beantwoorden, schrijf de antwoorden op er wat mee", gebiedt PI 1: wat was belangrijk vt en wat is belangrijk nu? wat heb je verwaarloosd! 3: wat beloof je plechtig belangrijk te vinden? Vr wat zou onbesproken blij niet gedaan als je vand< 1 mand zou verliezen? En v wat moet je doen om te volgens de nieuwe eisen aan jezelf stelt? Ga er maar aan staan. G< heeft Oprah een paar n' bereid gevonden voor de ra te vertellen hoe zij hui Bl na 11-9 willen veranderend er een vrouw die haar loor bij de aanslagen York en het contact me ouders verwaarloosde. Ni deels te laat en heeft ze sp Phil is streng: „Get over i m delijden hebben met jez ra niets op. De enige maniei01 op je je gedrag veranc door het gewoon te doen! |9 Dolf Rogmans Oprah Winfrey is vanav^ zien bij RTL 4 om 00.05 ui

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 10