25.99 Informatie en inspraak nieuwe regels Schiphol ALDI informeert ALDIinformeert ALDI informeert ALDI I actueel 1 Ontwerp-uitvoeringsbesluiten en milieueffectrapport 'Schiphol 2003' gepubliceerd v ENSDAG 23 JANUARI 2002 De overheid ziet het als haar taak de omgeving van Schiphol te beschermen tegen de overlast van het vliegverkeer. De werking en handhaving van de milieu- en veiligheidsnormen voor Schiphol zijn niet zo effectief geweest als het kabinet in 1995 voor ogen had bij het besluit tot aanleg van de vijfde baan (Planologische Kernbeslissing Schiphol en Omgeving). Daarom is besloten de wetgeving voor Schiphol aan te passen. Op 30 oktober 2001 heeft de Tweede Kamer een voorstel tot wijziging van de Wet Luchtvaart voor Schiphol aangenomen. Kern van het nieuwe wetsvoorstel is dat Schiphol bij de ingebruikname van de vijfde baan in 2003 voortaan als 'gewoon bedrijf' behandeld gaat worden. Dit betekent dat de overheid de milieu- en veiligheidsnormen vaststelt en deze controleert. Daarbinnen kunnen de gebruikers van de luchthaven naar eigen inzicht hun activiteiten uitoefenen. Groei is alleen mogelijk voor zover deze binnen de gestelde normen past. Daarbij moeten de normen, in ver gelijking met het besluit uit 1995, een gelijkwaardig beschermingsniveau bieden, maar beter uitvoerbaar en handhaafbaar zijn. De nieuwe normen zullen worden vastgelegd in twee uitvoeringsbesluiten, het luchthavenindelingbesluit en het luchthavenverkeerbesluit. Deze besluiten bevatten ook een aantal regels voor de bebouwing rond Schiphol en voor het baan- en routegebruik. Er is onderzocht welke effecten de nieuwe normen en regels zullen hebben en of er - zoals de nieuwe wet beoogt- een gelijk waardige bescherming van de omwonenden zal plaatsvinden. De resultaten van het onderzoek zijn nu gepubliceerd in het milieueffect rapport 'Schiphol 2003'. Op dit milieueffectrapport en de beide ontwerp- uitvoeringsbesluiten is de komende periode inspraak mogelijk. Inzien stukken Het mjlieueffectrapport, het ontwerp-lucht- havenindelingbesluit en het ontwerp-luchthaven- verkeerbesluit 'Schiphol 2003' liggen ter inzage van 23 januari tot en met 22 februari 2002 tijdens kantooruren m de gemeentehuizen en openbare bibliotheken van de volgende gemeenten. Voor locaties en adressen kunt u het informatienummer 0800-8051 bellen. Aalsmeer Landsmeer Alkemade Liemeer Alphen a/d Rijn Lisse Amstelveen Muiden Amsterdam Nieuwkoop Bennebroek Noordwijk Beverwijk Noordwijkerhout Bloemendaal Ouderamstel De Ronde Venen Sassenheim Diemen Ter Aar Haarlem Uitgeest Haarlemmerliede Uithoorn en Spaarnwoude Velsen Haarlemmermeer Warmond Heemskerk Weesp Heemstede Zaanstad Hillegom Zandvoort Jacobswoude U kunt het milieueffectrapport en de ontwerp- uitvoeringsbesluiten gedurende de vermelde periode ook inzien op de provinciehuizen van de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Economische Zaken en de bibliotheken van Rijkswaterstaat directie Noord-Holland, directie Zuid-Holland en directie Utrecht (kantooruren) Voor locaties en adressen van deze instellingen kunt u ook het nummer 0800-8051 bellen De tekst van de genoemde drie stukken en achtergrondinformatie over de inspraak procedure kunt u vinden op de website van de programmadirectie Ontwikkeling Nationale Luchthaven van Verkeer en Waterstaat: www.onl.rld.nl. Informatieavonden Om omwonenden van Schiphol en andere belangstellenden m de gelegenheid te stellen persoonlijk informatie in te winnen en vragen te stellen over de nieuwe regels voor Schiphol zullen er drie informatieavonden worden ge organiseerd. Tijdens deze avonden kan ook mondeling worden ingesproken op het milieu effectrapport en de ontwerp-uitvoerings besluiten De avonden vinden plaats op 14 februari, gemeentehuis, Hoofddorp 19 februari. Zaantheater, Zaandam 21 februari, Vrije Universiteit, Amsterdam Het programma van de informatieavonden is als volgt 19.00 uur Start informatiemarkt (vrije inloop) 19.30-20 15 uur Presentatie nieuwe regels Schiphol 20.30-21.30 uur Mondelinge inspraakgedeelte 22.00 uur Afsluiting avond Voor meer informatie over de informatie avonden kunt u het nummer 0800-8051 bellen. Inspraakmogelijkheden ledereen kan van 23 januari tot en met 22 februari 2002 zijn of haar mening geven over het milieueffectrapport en de ontwerp- uitvoeringsbesluiten 'Schiphol 2003' U kunt gedurende deze periode uw reactie schriftelijk indienen bij het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat 'Schiphol 2003' Kneuterdijk 6 2514 EN Den Haag Inspraakreacties kunnen ook via Internet worden ingestuurd op de website van de programmadirectie Ontwikkeling Nationale Luchthaven van Verkeer en Waterstaat: www.onl.rld.nl Verder kunt u ook mondeling inspreken op de informatieavonden die tijdens de genoemde periode worden georganiseerd. Meer informatie Voor informatie over het milieueffectrapport 'Schiphol 2003', de ontwerp-uitvoerings besluiten 'Schiphol 2003', de inspraakprocedure of de informatieavonden kunt u gratis bellen tussen 9:00 en 21:00 uur met het nummer 0800-8051 van de Postbus 51 Infolijn Via dit nummer kunt u ook een exemplaar van de stukken aanvragen 2[GARANTIE Wastafelmengkraan Thermostaat badmengkraan keramische schijven en messing thermostaat-patroon - met baduitloop - temperatuurbegrenzer bij 38 graden C - hartafstand: 150 mm. m - comfortabel en veilig A Q An' water- en energiebesparend L&fl *fi ind. installatietoebehoren IWI WW en NL-gebruiksaanwijzing Hfl. 107.96 Thermostaat douchemengkraan - keramische schijven en messing thermostaat-patroon temperatuurbegrenzer bij 38 graden C - hartafstand 120 of 150 mm. fm) -comfortabel en veilig - water- en energie- A a A A besnarend ™fl flfl* en NL-gebruiksaanwijzing Hfl. 88.13

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21