Doden bij aanval op VS-bureau r - 4B-> verkopen? Een skeletje in een pakketje Aanslag in India opgeëist Ziekenhuis amputeert gezond been K Informatiedag de bijlage Ruim Baan RUIM BAAN fftV Brievenbus Leids getint Leidse wethouders geven Aalmarktproject niet op Peggy Lee (81) overleden Leidsch Dagblad raëlisch ger trekt ibluz binnen r imer wil iranties voor intechvrij eten tnsporteurs ooien bij loorrading van Kins wptop ennie Huisman ildgebrek bij uterspeelzalen Voorschoten Kompas Kaageiland verkoop irmen Martin Caite ziel van een mens is een wolk: altijd in weging en liranaeriijk Perioden met regen 'O' NR. 42829 LOSSE NUMMERS 1,05 2,31 ZATERDAG 1,50 3,31 Leidsch dinsdag 22 JANUARI 2002 OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad 072-5196868 ,i afklacht tegen 'ei imatoloog 1 het LUMC Nancy Ubert id i: geest - De Oegstgeestse ■ti Jtherapeut Jan van der heeft bij justitie een straf- t ingediend tegen een reu- t i loog van het LUMC. Van Ttjleide beweert dat zijn echt- die in augustus 2001 is i/Jeden, veel leed bespaard ijn als de arts 'haar serieus genomen'. Ook bij de tencommissie van het C en het Regionaal Me- Tuchtcollege heeft de tgeestenaar zijn beklag ge- Bij de drie instanties is de /efcie in onderzoek. ki der Heide heeft zijn klach- ilt lok vastgelegd in het boek i/i a, ik dans in mijn hoofd', lij onlangs in eigen beheer uitgegeven. Daarin be- ft hij dat zijn vrouw, die al 'ege de zeldzame auto-im- ïziekte SLE jaren achtereen behandeling bij de speci- D< vas, in 1999 bij de arts aan- iole omdat zij ernstige pijn haar onderrug had en t/And moe' was. De behande- geneesheer schreef de en toe aan een pees- en eursontsteking als gevolg immuunziekte. Het echt- vermoedde een andere en vroeg om een MRI- De specialist weigerde ■h an mee te werken", zegt ■ei der Heide. In april 2001 liet os ichtpaar op eigen kosten oe IRI-scan maken, die uitge- e longkanker in vergevor- stadium aan het licht Calcutta/rtr-afp - Bij een aan slag op het kantoor van het Ame rikaanse informatiebureau (USIS) in Calcutta, in het oosten van In dia, zijn vanmorgen vijf agenten gedood en raakten twintig men sen gewond. De aanslag werd ge pleegd door vermoedelijk twee daders op één of twee motorfiet sen, aldus de politie. Volgens het Indiase persbureau UNI zijn drie gewonden er slecht aan toe. Het hoofd van de USIS zei dat ook personeelsle den van het bureau gewond zijn geraakt. In het centrum, opge richt ter bevordering van de Amerikaanse cultuur en onder wijs, bevinden zich kantoren van de Amerikaanse persatta ché, alsmede een bibliotheek. De aanvallers namen het ge bouw en de politie met automa tische wapens onder vuur. De bewakers schoten terug, maar de aanvallers slaagden er in te vlissingen/gpd - Bij een be jaarde vrouw uit Zoutelande is in het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen vorige week dins dag het verkeerde been geam puteerd. De fout is volgens het ziekenhuis het gevolg van een 'complex van factoren'. „In het ziekenhuis is iedereen ge schokt", reageerde directeur J. van den Blink gisteren. De medische fout is door het ziekenhuis gemeld bij de In spectie voor de Volksgezond heid. „Alle betrokken mede werkers worden op dit mo ment gehoord over de toe dracht", zegt Van den Blink. Volgens de directeur is de be trokken chirurg zeer aangesla gen. Gevolgen voor het func tioneren van de arts zijn vol gens Van den Blink 'op dit moment niet aan de orde'. De inspectie wacht het interne onderzoek van het ziekenhuis af. „We hebben de familie ons medeleven betuigd en aange boden hen op alle mogelijke wijzen bij te staan in het vin den van een zo goed mogelijke toekomst. Uiteraard is een materiële schadevergoeding daar onderdeel van." De vrouw van omstreeks ze ventig jaar lijdt volgens haar familie aan een vergevorderde vorm van gangreen, of wond koorts, aan een been waardoor amputatie noodzakelijk was. In een verklaring stelt het zie kenhuis dat 'de eerste indruk is dat het om een toevallige sa menloop van omstandigheden gaat en dat er geen gevaar is dat een dergelijke fout zich op nieuw kan voordoen'. Het on derzoek zal naar verwachting enkele maanden duren. ontkomen. Een lid van een groep die eerder een Indiase za kenman heeft ontvoerd, heeft volgens de Indiase minister van binnenlandse zaken Advani vanuit Dubai de verantwoorde lijkheid voor de aanslag opge ëist. De groep heeft volgens de be windsman banden met de be langrijkste inlichtingendienst in Pakistan. Staatssecretaris Swa- my van binnenlandse zaken leg de eerder de schuld bij extre mistische moslims die door Pa kistan zouden worden gesteund. De aanslag toont volgens hem aan dat de Pakistaanse presi dent Musharraf nog niets tegen zulke extremisten heeft onder nomen, zoals hij wel had be loofd. De spanningen tussen In dia en Pakistan zijn opgelopen na de aanslag op het parle mentsgebouw in New Delhi vo rige maand. Aanvankelijk zei dc politic dat Voor de Amerikaanse ambassade in New Delhi is de bewaking opgevoerd na de aanslag in Calcutta. Foto: EPA het Amerikaanse consulaat in de stad doelwit van de aanvallers was. Het consulaat zit in een an der gebouw, enkele straten ver derop. De aanval vond 's och tends vroeg plaats, net toen de bewakers werden afgelost. Het gebouw, aan een van de drukste straten in de miljoenenstad, wordt zwaar bewaakt. Die be waking is aanzienlijk opgevoerd na de aanslagen van 11 septem ber in de VS. In de omstreden Indiase provin cie Kashmir zijn gisteren zeker 11 leden van een moslimgezin gedood. Acht slachtoffers zijn kinderen, zo heeft de Indiase politie gezegd. Volgens de poli tie drongen gewapende mannen de woning van de familie bin nen en schoten ze de bewoners in koelen bloede dood. Militante moslims hebben de laatste tijd herhaaldelijk hindoes en isla mieten vermoord, omdat die in formanten van het Indiase leger zouden zijn. Het kleinste dinosaurusskelet ter wereld in de handen van zijn vinder, de Argentijnse paleontoloog Juan Bonaparte. Foto: Mark Lamers Argentijn ontlokt oh's en ah's bij Naturalis door Rody van der Pols leiden - Het heeft iets weg van pakjesavond. In gespannen af wachting hebben enkele weten schappers van Naturalis zich rond een tafel verzameld, waar op een met plastic en tape om wonden pakketje ligt. Dan krijgt de Argentijnse paleontoloog Juan Bonaparte een schaar in handen gedrukt om de verpak king te openen. Oh's en ah's vullen de ruimte. Want dat is hem dan: het kleinste, volledige dinosaurusskelet ter wereld, overgevlogen uit Argentinië. En Naturalis mag hem, als eerste museum in Europa, tentoon stellen. En dat is niet niks. „Hier doe je als paleontoloog een moord voor", zegt een van de weten- (advertenties) tdvoerder D. Ketting van it) UMC wil niet ingaan op de ee liende klacht van de Oegst- enaar. Volgens hem duurt Si iog enkele weken voordat k iekenhuis zijn standpunt u bepaald. w Regionaal Medisch Tucht- in Den Haag geeft ook commentaar op de zaak. onderzoekt of iets met it moet worden gedaan. aR5: therapeut schrijft regulier Matigheid toe 4Ï1 Een mooi vak leren en meteen al goed verdienen zaterdag 26 januari schappers. Want het skeletje mag dan in een handpalm pas sen, met zijn 215 miljoen jaar behoort de Mussaurus Patago- nica, oftwel de Muishagedis, wel tot de oudste dinosauriërs die op aarde hebben rondgelopen. Bovendien gaat het om een di nosaurusbaby, waarvan er maar zeer weinig overgebleven zijn omdat de kleine botjes zo dun en kwetsbaar waren. Het is dus niet verwonderlijk dat Juan Bonaparte, die het skelet in Argentinië ontdekte, het klei nood hoogst persoonlijk bij Na turalis komt afleveren. Als een bezorgde vader observeert de 73-jarige paleontoloog het nieu we, tijdelijke onderkomen voor zijn dinosaurusbaby. Enthousi ast loopt hij van de ene naar de andere vitrine, daarbij de na men mompelend van de ten toongestelde dinosauriërs. „Een heel mooi museum", vindt de Argentijn. In paleontologische kringen is Juan Bonaparte een grootheid. De Argentijn deed tijdens zijn carrière talloze spectaculaire vondsten, waaronder die van de Muishagedis, die - in tegenstel ling tot wat zijn naam sugge reert - wel drie tot zes meter groot kan worden. In 1979 ont dekte Bonaparte de dinosaurus baby tussen de brokstukken van een aantal dinosauruseieren. Dat het skeletje goed bewaard is gebleven waarschijnlijk te dan ken aan een overstroming, waardoor het nest met een laag modder werd overdekt. Dat Lei den over de primeur beschikt, is indirect te danken aan Méxima. Het natuurhistorisch museum in Buenos Aires wilde al een tijd iets doen in Europa. Door het koninklijk huwelijk is de keus op Naturalis gevallen. De Mussaurus, vanaf 25 januari te zien in het museum, is een voorproefje van een heel legertje dinosaurussen dat wordt over vlogen voor de tentoonstelling 'Dino Argentino' eind oktober opent in Naturalis. door Wim Koevoet leiden - Een referendum over het Aalmarktproject is bijna on vermijdelijk, nu het overleg tus sen een groep tegenstanders en het college op het laatste mo ment is afgekapt. De wethou ders R. Hillebrand (PvdA) en A. Pechtold (D66) kunnen er na een chaotisch weekeinde en een lange werkdag nog niet over uit. „We zijn verbaasd én teleurge steld." Hillebrand ziet nog maar 'één redding", zoals hij zelf zegt. „Nee, ik grijp dit vraaggesprek niet aan om me met een drama tische oproep tot de Leidse kie zers te wenden. Ik vertrouw op hun beoordelingsvermogen." Voor de definitieve referendum aanvraag moeten 4.000 handte keningen worden gezet Hille brand: „Door die handtekening niét te zetten, zegt de kiezer dat hij overleg prefereert boven een alles-of-niets-referendum. Een referendum waarbij het Aal marktproject wordt wegge stemd, betekent een stap terug in de tijd van minstens tien jaar. Daarmee is niemand gediend. Want zelfs de grootste tegen- de zorg is zo gewoon nog niet! Diaconessenhuis LUMC Rijnland Ziekenhuis De informatiedag wordt gehouden van 11.00 15.00 uur in bovenstaande ziekenhuizen Vandaag bij deze krant: Alles over de banen- en opleidingsbeurs vrijdag t/m zondag a.s. in het Kennemer Sportcentre. NOORD - HOLLAND Foto: GPD den haag - De PTT heeft vanochtend op de ijsbaan bij de Haagse Hofvijver het nieuwe model brievenbus gepresenteerd. Het huidi ge model werd in 1960 in gebruik genomen. De nieuwe bus werd ontwor pen door het Leidse bu reau Ninaber Crouwel. Bij de onthulling waren zowel staatssecretaris De Vries als schaatser/postbesteller Piet Kleine aanwezig. Ordina schrapt bijna 300 banen bilthoven/amersfoort - Het Utrechtse softwarebedrijf Ordi na laat bijna 300 banen ver dwijnen. Klanten als KPN en Ericsson plaatsten de laatste tijd geen orders meer. De reor ganisatie treft de vestigingen in Bunnik, Bilthoven en Amers foort. Ordina probeert binnen het bedrijf ander werk te zoe ken voor de mensen van de be dreigde afdelingen. In totaal telt Ordina 4200 personeelsleden. Keurmerk voor taxi's op komst den haag - De taxiwereld werkt aan een eigen keurmerk, dat nog dit jaar het licht moet zien. De kwaliteitswaarborg moet klanten de zekerheid geven dat ze te maken hebben mef een vakbekwame chauffeur, die over goed materieel beschikt en servicegericht is. Een woord voerder van Koninklijk Neder lands Vervoer heeft dit vanoch tend verklaard. 'Kind niet beter af met voogd' Amsterdam - De situatie van kinderen die onder toezicht van een gezinsvoogd zijn geplaatst, wordt zeker niet altijd beter. Ruim 70 procent van de kinde ren is er na twee jaar even slecht of zelfs nog slechter aan toe. Dat blijkt uit onderzoek van de Vrije Universiteit in Am sterdam. 'We vertrouwen op de kiezers' standers van het plan dat nu voorligt, vinden dat er in elk ge val iets moet gebeuren met het stadshart." Eind vorige week leken de ge meente en de actievoerders tot een akkoord te komen dat voor alle partijen voordelig leek. De gemeente zou haar omstreden Aalmarktplan van tafel halen, waarna de indieners hun refe rendumaanvraag zouden intrek ken. Een breed samengestelde klankbordgroep zou voor 1 ok tober een nieuw plan moeten maken. Het akkoord werd be reikt met een grote afvaardiging van de Werkgroep Referendum, waarvan Aalmarktbewoner M. Meelker de voornaamste woordvoerder is. Hij verwachtte dat de rest van de werkgroep zou instemmen en hij beloofde zich hard te maken voor het ak koord. Waarom de werkgroep zich dit weekeinde toch niet achter het akkoord heeft geschaard, en nu alsnog met een volksraadple ging dreigt? De wethouders we ten het niet. Pechtold zegt dat hij zaterdagavond, toen het be loofde telefoontje van de werk groep uitbleef ("We hadden bij hoge uitzondering de nummers van onze mobieltjes gegeven') al nattigheid voelde. Zondagavond laat belde hij weer, maar nog al tijd was er geen witte rook. Maandagochtend lag er ineens die 'eenzijdige verklaring'. Van middag is er nog een allerlaatste afspraak, vóór de raadsvergade ring van vanavond. Levert dat niks op, dan zal vrijwel zeker de weg worden vrijgemaakt voor een referendum over het Aal marktproject. Foto: AP/Maurice Seymour los angeles/ap - De Amerikaan se zangeres Peggy Lee, bekend geworden met klassiekers als 'Is That All There Is', 'Big Spender' en 'Fever', is gisteren in haar woning in Los Angeles overle den aan de gevolgen van een hartstilstand. Haar dochter heeft dat vanmorgen bekendgemaakt. Lee is 81 jaar geworden. De carrière van de op 26 mei 1920 als Norma Deloris Egstrom ter wereld gekomen Lee om spande meer dan vijf decennia. Ze debuteerde in de jaren dertig en sloot zich begin jaren veertig aan bij het orkest van Benny Goodman, met wie ze diverse platen opnam. Behalve als zan geres maakte Lee ook naam als actrice. Voor haar rol in 'Pete Kelly's Blues' (1955) werd ze ge nomineerd voor een Oscar. Ze zong onder meer popsongs, grote shownummers en trage ballads en bereikte daarmee een status die vergelijkbaar is met die van Billie Holiday en Ella Fitzgerald. In 1969 leverde 'Is That All There Is' de zangeres een Grammy-award op. Pagina Gesprek van de Dag: Een stem vol opwinding Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 wel NaamDMD V Straat gratis. Postcode Plaats Telefoon (i.v.m. controle nabezorgmg) Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 Handtekening: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau 84 automatische betaling ts mijn bank-yonummer L 712141 400114 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl DE WERELD OM JE HEEN

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1