Een bijna historische 0-0 in Leiden k heb me opgevreten van ergernis' SPORT Degradatie Gemini een kwestie van tijd Veglo handhaaft zich niet op eigen kracht in derde divisie RDC komt toch nog in problemen S9 Nederlagen DIOK en The Bassets cessen voor isers Lantrok iDe boksers van Chris ok kenden een succesvol l jnde tijdens de Zuid-Ne- i idse Kampioenschappen •da. Bas Lantrok won za- j zijn partij in de halve fl op punten van Anwar, 'rt loor hij naar de A-klasse /p oveert. Gisteren versloeg van der Louw in de klasse kilo Van der Krogt. Ook eeg de overwinning na het en van de punten. De fi- van de klasse -79 kilo tot jwas een 'makkie' voor -jarige Gegard Mousasi 5 n opponent Brand in de )e ronde knock-out sloeg. 3i nde week bokst zowel Bas 01 ok als Faissal Belghanou ialc in de A-klasse. nkhorst it veldrit 8 i - Harm Bronkhorst heeft eede en laatste cyclocross onen in de onderlinge tmeting tussen renners a RTV Swift en RTV De Bol- eek. De favoriet uit an r-Vennep verwees gister- w' nd in Leiden op het zware i iurs van 'de Bult' zijn 5 genoten Peter Reitsma en ert Rutgrink naar de plaat- tee en drie. Bij de vetera- pgevierde Dolf Meijer. De v ter van Voorhout bleef r send Leen van der Niet ,1, iordwijk voor. Als derde ie Ton van Eijk (Hillegom) kleine veld nieuweün- - apten Lissenaar Jordi r (eerste), Roald Bode uit ïheim (tweede) en Leide- )ennis Kreder naar het 3inL er zege sveld R INSTAOT - Marianne Vlas- L eeft gisteren in de Duitse a Freudenstadt ook de le wintertriatlon van het I ese circuit gewonnen. il bandstoten p' r De Bruijn G. ik - Jean-Paul de Bruijn is en in Nijkerk Nederlands ioen bandstoten gewor- )u )e biljarter uit Hulst ie in de laatste ronde geen Mi lij versloeg Ad Klijn over- ld in tien beurten. Hij 3 t zijn toernooigemiddelde e' lee op ruim 11,5. De 1is enige rivaal Michel van ert ut won zijn laatste partij - an titelverdediger los rs, maar zijn moyenne iets lager uit. maandag 21 januari 2002 .eiden-coach Hoekstra ziet ploeg voorsprong op knullige wijze uit handen geven door Pieter van der Vliet rugby- In het laatste speelweek- einde van de rugbycompetitie is DIOK er niet in geslaagd van hek kensluiter Hilversum te winnen. Lange tijd zag het ernaar uit dat het duel een historische o-o zou worden, maar in de slotfase red de Hilversum het vege lijf in de ereklasse: 0-5. De Delftse Studen ten degraderen na het 49-9 ver lies tegen Ascrum. Hilversum moest winnen om degradatie te voorkomen en dus kwamen de mannen uit het Gooi met opgestroopte mouwen naar Leiden, waar DIOK nog treurde om de te vroeg gekomen winterstop. Voor de gedwongen onderbreking was de Leidse ploeg immers net goed gaan draaien. Het frappante was dat beide ploegen wel in de buurt kwa men van eikaars scoregebied, maar niet in staat bleken de bal over de scorelijn te brengen. DI OK had zwaar ingezet en zag de van een blessure teruggekeerde Wilnus Versteijnen de kar weer trekken. Met Tom Suring en Jac- co de Klerk als routiniers moest er iets moois uit komen. Maar de punten bleven uit. Hilversum haalde alles uit de kast en maak te het de thuisclub uiterst moei lijk een fatsoenlijke aanval af te ronden. In de line-out speelde Marcel van Loon als in zijn bes te dagen, maar ook hij kon zijn ploeg niet aan het scoren krij gen. De uiterst curieuze rust stand van 0-0 was het gevolg. In de tweede helft was het al niet veel anders. Beide ploegen stonden elkaar naar het leven op jacht naar de verlossende punten. De straffe wind en de harde regen maakten het de kemphanen nog eens extra las tig. Pas in de allerlaatste minuut kon Hilversum met een inter ceptie de Leidse verdediging Vier DIOK'ers in selectie Oranje Amsterdam - Vier spelers van het Leidse DIOK zijn opge roepen voor de nationale se lectie. De nieuwe rugby- bondscoach Robby Allan heeft voor de oefenwedstrijd tegen BAOR, het in Duitsland gestationeerde Britse leger- team, Wilnus Versteijnen, loost Leemans, Mark Schoon en Andrew Chandler uitge nodigd. De wedstrijd wordt zaterdagmiddag gespeeld. Al len gebruikt de oefenwed strijd als voorbereiding op het zeslandentoemooi dat in het eerste weekend van fe bruari begint met de wed strijd in en tegen Georgië. verschalken, de enige try van de wedstrijd laten noteren en daar mee degradatie voorkomen. In Roosendaal speelde The Bas sets een wedstrijd tegen de plaatselijke commando's om 'des keizers baard'. Beide mid denmoters hadden niets meer te winnen of te verliezen. Het zelf vertrouwen van de Sassenhei- mers liep een forse deuk op. want de ploeg van coach Iain Krysztofiak verloor afgetekend met 56-5. In de eerste helft gaf The Bassets Roosendaal goed partij, on danks de vele omzettingen door blessures. De thuisploeg leidde halverwege met 15-5 en niets leek een leuke wedstrijd in de weg te staan. Maar vooral in de tweede helft maakte Roosendaal korte metten met de aanvalsdrift van de Sassenheimers. Line- outs werden gewonnen, de pe naltykicks werden benut en het verschil in punten liep op. Maar Marcel van Loon van DIOK springt hoger dan zijn Hilversumse opponent. Foto: Mark Lamers met uitzondering van de 41-jari ge Chris Sever, die zijn af- scheidswedstrijd speelde, liet The Bassets het er lelijk bij zit ten. Het laatste fluitsignaal kwam bij de stand van 56-5 dan ook niets te vroeg. De Haagsche Rugby Club pro longeerde in Castricum de landstitel door met 7-28 te win nen van de plaatselijke favorie ten. door Chris Hartman volleybal - De volleybalsters van Gemini/Kangeroes staan na de 0-4 nederlaag tegen Spivo met een been in de derde divi sie. De ploeg uit Voorschoten kan alleen in theorie nog aan degradatie ontsnappen. Na het vertrek van vijf basis krachten is Gemini duidelijk een maatje te klein voor de tweede divisie. Gemini bestreedt Spivo met slechts zeven speelsters. Om uiteenlopende redenen wa ren Anique Hukker, Sandra van der Valk en Ineke Boersma niet beschikbaar. In drie sets was Spivo duidelijk sterker dan Ge- mini: 17-25, 16-25 en 12-25. Al leen in het derde bedrijf slaagde het team uit Spijkenisse er niet in afstand te nemen van de thuisclub. Gemini, met Margot Kouwenberg als verdienstelijk acterende spelverdeelster, bleef bij tot 24-24. Toen moest het team alsnog afhaken: 24-26. Ge- mini-speelster Lucie van Lui- nen: „Het passen en verdedigen was bij ons het zwakke punt. Bovendien missen we aan het net een afmaker." De mannen van Leython kregen eveneens klop. In Leiderdorp verloren zij met 1-3 (17-25, 25- 21, 15-25 en 22-25) van DKJO, een ploeg die eerder in het sei zoen ook al met 3-1 won. Chris- tophe George kampte met een knieblessure en werd daarom door spelverdeler Ronald Ver- hey niet vaak in het spel betrok ken. Leython-coach John Groen liet Martin Verhey beginnen in de basis. De opvallendste speler bij DKJO was een lange aanval ler die in de eerste helft van het seizoen nog tot de selectie van eredivisionist Dynamo behoor de. Tegen zijn smashes was het Leython-blok meestal niet opge wassen. Groen: „We hebben twee problemen. Aanvallend maken we te veel fouten en ser verend blijven we onder de maat. Of de service is te makke lijk of de bal gaat in het net." In de promotieklasse stond bij de vrouwen de derby tussen Leython en RW op het pro gramma. Leython won in Rijns burg met 3-2 (14-25, 25-23, 22- 25, 25-15 en 11-15). In de laatste set werd een vroege achterstand (0-4) RW fataal. Bij Leython, tweede op de ranglijst achter het ongenaakbare Tonegido Voor burg 3, was de concentratie niet optimaal. Alleen buitenaanval- ster Josine Verbeek haalde een ruime voldoende. De opvallend ste speelsters bij RW waren Corien Dijkhuizen en Simone Verhey. Spelverdeelster Corien Offereins maakte bij RW haar rentree. Het op de derde plaats staande Kalinko verkleinde de achterstand op Leython tot twee punten door met 4-0 van NOVO te winnen. Het tweede vrou wenteam van Leython verloor de uitwedstrijd tegen Skania met 3-2. Bij de mannen geven de top- ploegen in de promotieklasse el kaar geen duimbreed toe. Na zaterdag staan Castellum en WO/Aspasia weer gelijk aan kop. Punch volgt het tweetal op een punt. Castellum boekte in Alphen aan den Rijn een be nauwde 3-2 overwinning op de routiniers van Gemini/Kange roes. Castellum pakte de eerste en tweede reeks met 25-22. Ge- mini, met libero Remko van Reijn en aanvaller Ronald Be- suyen als uitblinkers, eiste de twee volgende speldelen voor zich op: 23-25, 23-25. In de be slissende vijfde set bezat het jeugdige Castellum wat meer kracht en conditie: 15-9. WO/Aspasia had in Zoetermeer geen kind aan Zovoc 2, 0-4. Dat was opmerkelijk, want aan Rijn- woudse kant ontbraken maar liefst drie spelers: Bas van der Slik, Maurice Guiaux en Hans Wemer. Bij WO/Aspasia, en thousiaster en agressiever dan Zovoc, kwamen alle aanvallers regelmatig tot scoren. Boven dien ontregelde de ploeg de aanvalsopbouw van de tegen stander met een lastige opslag. NOVO, tiende op de ranglijst, had door een overwinning op het bezoekende VELO Zovoc kunnen passeren. Dat lukte niet, want de Noordwijkers verloren de partij in de Northgohal met 1-3 (24-26, 14-25, 25-21 en 27- 29). Kees van de Meent, de trai ner/coach van NOVO: „Het ge luk was dit keer niet aan onze zijde. Er zat absoluut meer in dan een 1-3 nederlaag." In de eerste set verspeelde NOVO, we derom opererend met twee spelverdelers, een 15-9 voor sprong. In de vierde reeks slaag de het er niet in twee setpunten te verzilveren. - tenno Schraven tbal „Drama's." Zo ver- de BS Leiden-coach Mar- lekstra het onbegrijpelijke verlies van zijn team tegen Bouncers. Met nog drie- halve minuut te spelen Leiden nog voor met 89- laar ondoordachte acties niet goed uitspelen van s nval tegen inmiddels nog vier spelers van Almelo, /s n de nederlaag voor Lei- l Veertien seconden voor ond het plotseling 91-91. lakker miste voor BS Lei iet schot en beging een vaama de wedstrijd vanaf e worplijn door de bezoe- pie verd beslist. Twee spelers voor de thuisclub niet af ipen. Guard Steve Deul en namese international Ke- aley waren samen goed '5 punten (respectievelijk 32 punten). Bij rust stond nog voor met 52-40, le voorsprong zelfs al rich- ivintig punten had kunnen Ook een 72-63 tussen- na drie kwarten, bleek uit- ijk niet voldoende te zijn. 221 vanaf de vrije worplijn iden kansen liggen: 11-21 iver 17 uit 21 voor Almelo. 56 balende Hoekstra: „De K' lalance sloop er op een g' :n moment weer in. Ik m ie opgevreten van erger- j st sommige spelers weer >8.! uisgaven en zelfs in time- iab n discussie met mij gin- f2 in op het veld vervolgens hm of verkeerde beslissingen !0t l De komende twee we- 01 an ik wegens mijn werk :ov trainingen geven. Ik ben °pc iwd hoe ze er in de vol- 13 wedstrijden dan voor 1 BS Leiden: Moinat 29 (11 Br) ids), Bakker 22, Ver- n 14, Van Weeren 10. vli ovs peelde thuis tegen Rowic het begin een verloren ihr|njd, 71-97. Binnen vijf mi- keken de Voorschotena- :SoNen een 2-11 achterstand (V aarna het eerste kwart via !|SC net 7-25 werd afgesloten. René Mulder, die zich nog wel enige kansen 'egedicht, had de beschik king over slechts zes fitte spe lers. Guard Frank Alkemade on dervond veel pijn van een scheenbeenblessure, Curtis de Roo was eigenlijk ziek en center Martijn Kunnen is voor twee weken op wintersport. Het der de kwart, na een ruststand van 27-54, ging opvallend genoeg gelijk op (20-20), maar het hoge tempo en de fysieke verdediging van de ploeg uit Dordrecht wa ren te veel voor Blitz om nog dichterbij te komen. Het missen van acht vrije worpen hielp daarbij ook niet, terwijl Rowic in totaal 16 driepunters raak schoot, waarvan een groot aan tal door ex-international Marco de Waard. Scores Blitz: Van Dorp 14, De Roo 13, De Gee 11, Verwoerd 10. Tegen het op papier zwakkere Haaglanden 2 kon MSV geen moment goed in het eigen spel komen en verloor daardoor met 66-71. Vooral aanvallend kwa men de guards en forwards niet uit de verf, waardoor veel scores inside gezocht moesten worden. „Je wordt dan voorspelbaar om te verdedigen", verklaarde coach Burhan Alibegovic voor een deel het verlies van zijn ploeg. Na een 32-33 ruststand kenden de Noordwijkers in de tweede helft nog wel een ople ving, waarin ze een achterstand van twaalf punten goedmaak ten, maar daarna was de koek ook gelijk op. Een aantal MSV- spelers raakte gefrustreerd, liep technische fouten op en kreeg het tij dan ook niet meer ge keerd. Volgende week wacht de koploper in de promotiedivisie, Early Bird. Scores MSV: Vegter 15, Koek 15, Van Leeuwen 14, Aanhaanen 12. Vrouwen GIBO Groep/Grasshoppers haalde een uiterst benauwde, maar evenzeer knappe zege op Hoofddorp (64-58). De Katwijk- sen schoten zelf het ontzettend magere percentage van 25% raak, maar lieten zich daardoor niet van de wijs brengen In de eerste helft kreeg de thuisclub maar liefst 42 punten tegen (36- 42). Coach Rick Driessen: „Dat aantal is nog geen één partij Carola de Jong van Grasshoppers wordt verdedigd door Taneisha Le- non van Hoofddorp. De Katwijksen wonnen nipt. Foto: Dick Hogewoning voorgekomen, des te knapper is het daarom dat we deze wed strijd toch nog binnenhaalden en vooral niet op wilden geven. Door allerlei blessures kunnen we fysiek niet voldoende bren gen, ook qua hoeveelheid speel sters vormen we momenteel een labiele ploeg. Door in de tweede helft wel goed te verdedigen en vooral ook veel rebounds te pakken en weinig ballen te ver spelen, zien ze dat je toch elke wedstrijd kan winnen." Scores Grasshoppers: Tanja Bröring 16 (10 rebounds), Dries sen 15 (13 rebounds), Fecteau 14, Versteeg 13. BV Leiderdorp mist nog altijd de juiste vorm, maar hard wer ken en beslissende scores in de laatste minuten leverden een 62-70 eindstand tegen Utrecht op. Leiderdorp had als voordeel dat bij Utrecht international Pe tra Rutgers ontbrak, maar de thuisclub speelde beslist niet onaardig en nam in het derde kwart zelfs brutaal de leiding. Een score in de laatste seconde van dat kwart bracht Leiderdorp op een magere voorsprong van één punt. Postief was het optre den van juniore Kee Brinks en Iris Lindner. De laatste is nor maliter de derde center in de pi korde bij Leiderdorp, maar pak te in deze wedstrijd veel minu ten. Lonneke Bransz en Mariska van Zegveld waren in foutenlast, waarna Lindner hun rol met verve oppakte. In de slotfase speelde Leiderdorp de aanval een aantal keer op rij goed en vooral slim uit en Het het Utrecht niet meer tegenscoren. Scores BV Leiderdorp: Bransz 18, Van Zegveld 14 (14 re bounds), Brinks 12, Renske van der Voort 11. BV Lisse, zonder Joke van de Heuvel, Marianne Schuit en Me- lanie Rodewijk, verloor met 47- 71 van een completer BV Lely. Lisse trof het niet dat ook center Monique Kortman geplaagd werd door een licht geïrriteerde knie, die voluit gaan op voor hand onmogelijk maakte. In het treffen opereerde de thuisclub voor de rust te statisch om de gasten in moeilijkheden te bren gen. Lisse, dat te vaak balverlies leed tegen het agressief opere rende Lely, miste bovendien de greep op de verdedigingsre bound. Een gretig Lely profiteer de dankbaar en koerste nog voor de rust bereikt was naar een niet meer te achterhalen voorsprong. Aan Amsterdamse zijde was zaterdag een belangrij ke rol weggelegd voor Esther van de Bosch (ex-Lisse en Grasshoppers), die het spelletje nog niet verleerd bleek te zijn. Scores BV Lisse: Hemminga 18. door Peter Klein badminton - Nog voor Veglo zijn laatste compe titieduel bij Duinwijck 6 aanving, was de span ning rond de degradatie uit de derde divisie al geweken. Mededegradatiekandidaat BC Weesp had zijn allerlaatste wedstrijd inmiddels met 3-5 verloren van Slotermeer 3, waardoor Veglo zijn voorsprong van een punt op Weesp behield. Voor het Leidse team, onbekend met dit feit, was met een 2-6 nederlaag eveneens geen eer wegge legd. Invaller Björn Hofkes en de mixed van El len van der Voort en Rolf Driessen zorgden voor de twee punten. Vorige week greep Spotvogels met een knappe overwinning bij Onder Ons de laatste strohalm. Door een luttel punt af te pakken van DKC 5 konden de Leiderdorpers degradatie naar de dis trictscompetitie voorkomen. Maar Spotvogels verloor thuis met 2-6, terwijl mededegradatie kandidaat Duinwijck 8 wel een puntje afpakte van Onder Ons en definitief een gaatje sloeg. Da ve Fredriksz en de mixed van Yvonne van Zijp met Peter Bus scoorden voor de 'vogels' de twee punten. De kampioen in deze afdeling van de vierde divi sie, het nog ongeslagen ZIGO uit Alphen, liet zich in de allerlaatste competitieronde met 6-2 verrassen door Conservatrix/Velo 4. Yorick Lim burg won zijn enkelspel. Danielle Meijer en Co- rina Nielen behielden met een zege in het vrou- wendubbel hun ongeslagen status in dit onder deel. BC Lisse verraste in de derde divisie eveneens. De Bollenstrekers snoepten de nog zonder punt verlies zijnde kampioen Orbiton 2 het eerste puntje af. Lisse had lange tijd uitzicht op meer dan 4-4. Het gemengddubbel van Sandra Kroon en Edwin Dierckxsens ging na een 2-0 voor sprong alsnog met 7-8 in de vijfde game verlo ren. Het mixedduo had eerder de singles wel winnend afgesloten. Ook Rogier Moorman won de een tegen een en voegde daar een gewonnen dubbel met Dierxsens aan toe. De eerste twee teams van Flair sloten de compe titie met een 5-3 nederlaag af. Het al naar de der de divisie gedegradeerde vlaggenschip verloor met die cijfers van Duinwijck 3. Nicole Mosterd en Robert-Jan Hamersma zorgden voor de 2-2 tussenstand na de enkelspelen. Alleen het man- nendubbel van Pieter van Maasdam en Bas van Zeist leverde verder nog een punt op. De vrou wen zorgden voor de drie punten, die het twee de team bij Conquesto 2 weghaalde. Elise Zand- stra en invaller Marian Brons wonnen hun sin gles en hun samenspel. door Jan Bey dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) verloor in de strijd om de titel twee belangrij ke matchpunten aan Heijmans Excelsior. Het werd in Rosmalen 16-13. Met nog twee ronden te gaan is het benauwd finishen voor de Rijnsburgers, want de club heeft slechts twee match- punten voorsprong op TDV, dat in de volgende ronde op bezoek komt. De strijd in Rosmalen leek lange tijd in een gelijkspel te eindigen. Nadat Cor van Dusseldorp en Eric Hogewoning onder druk in een simpel zetje liepen en verlo ren, brachten Richard Krom hout en Arjan Hogewoning met goede winstpartijen de stand weer in evenwicht. Op de overi ge borden zag het er toen goed uit voor RDC, maar Dennis Bosch ging tegen Karen van Lith door z'n vlag en topscorer Mi- chiel Kloosterziel kwam na een goede omsingelingstechniek niet verder dan remise. Richard Meyer had vanaf de opening groot voordeel en bracht de ploegen op 10-10. Marc Bremer bouwde met rustig spel een su perieure stand op het bord en won, maar de tegenstander van Arjen de Mooij had iets verder gekeken en Eric-Jan van Reenen fiep in een lastig eindspel tegen een paar slimme zetten aan, waardoor de wedstrijd nipt ver loren ging. In de tweede klasse stond het cruciale duel tussen de num mers drie en twee, Samen Sterk en het Leids Damgenootschap (LDG), op het programma en de Hazerswoudenaren waren met 15-12 de gelukkige winnaars. Het geluk was na de wedstrijd nog niet op, want de koploper in deze klasse verloor, waardoor Samen Sterk nu aan de leiding gaat. De wedstrijd gaf - zoals zo vaak bij deze streekgenoten - een ge lijkwaardige strijd te zien. Piet Swart bracht de Leidenaars aan de leiding door Micha van Tol met een slagzet te verslaan. Maar toen gingen pal achter el kaar de LDG'ers Hans Kreder en Hein van Winkel in goede stel lingen in de fout. Martin de Jong bracht Samen Sterk op een 9-3 voorsprong door een verrassen de afwikkeling tegen Henk Meester. Leidenaar André van de Kwartel kon onvoldoende voordeel bereiken tegen Linda Schnieders en moest in remise berusten. Evert Br®ttstring deed nog wel iets terug aoor zich naar dam te offeren, maar Jan Slin gerland werd positioneel door Jo Fijen van het bord geschoven. Hans Tangelder boekte nog wel een klein Leids succesje door Erik Hoogendoom op remise te houden en heel even leek het erop dat de laatste twee borden voor een gelijkspel zouden zor gen. Maar na de zege van Fred Ong op Bram Doeves bleef Har ry Dekker tegen 'Houdini' Ri chard Treur op remise steken. De Katwijkse Damclub (KDC) verloor nu eens met 'normale' cijfers. Tegen het sterke Rotter damse Charlois werd het slechts 9-18. Cees van der Bosch en Jan Vrolijk wonnen hun partijen en Jaap van Duyvenbode, Jan Paschier en de weer beschikbare Frans de Jonge deelden in hun partijen de punten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25