rigon voert >endeldienst SPORT Fiks slaat gat met Tempo door scherpe verdediging )e Zijl/LGB heeft moeite iet anti-polo Alliance rM--~ OP zit in de puree door 'belachelijk' doelpunt AZC neemt wraak voor verlies in bekerfinale Crescendo en KZ: trainer weg Alkemade kan niet zonder Rengenhart De Danaïden speelt weer te wisselvallig door Michel van Cent korfbal - Fiks en Tempo maak ten in hun streekderby duidelijk dat zij niet voor niets de onder ste plaatsen in de eerste klasse bezetten. Beide achttallen speel den met grote inzet, maar scho ten bijzonder zwak. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zeven doelpunten voor rust (8-7) uit strafworpen of vrije ballen voortkwamen. De spelers stel den hun vizier daarna wel wat zuiverder, zodat alsnog een aar dig duel ontstond. Fiks dwong tussen de 36ste en 52ste minuut een overwicht af door scherp verdedigen. Theo Vreeken (2), Marleen Boom gaard, Dominique Roest, Jerry Buurman en Henrik Hooimeijer bouwden na 9-9 een voorsprong van vier punten op (13-9, 14-10, 15-11). De bezoekers uit Alphen misten duidelijk de schotkracht van de geblesseerde Marcel Haagsman en Elmer Veenman. Toch kregen zij in de slotfase nog een kans om terug te ko men, omdat hun tegenstanders slecht op balbezit speelden. Martijn Hooijer (2), Maaike van Rijswijk en Erik Holthausen haalden op tot 16-15, maar daar bleef het bij. De Danaïden toonde zich bij DKC zoals vaker deze competi tie wisselvallig en verloor dan ook met 19-15. De formatie van Rob van der Stelt was in de eer ste helft goed op dreef. Zij dic teerde namelijk vanaf 2-2 via 3-6 tot 8-9 (rust) het scoreverloop. Na de pauze kreeg de aanval het door het gebrek aan lengte en scherpte steeds moeilijker. Ook de verdediging liet steken vallen, zodat er na 11-11 een achter stand ontstond (13-11, 16-12). Invallers Kim van Nood en Leon van Paridon scoorden wel, maar dat mocht niet meer baten. Martijn van der Meer (5), Ame Heijman en Mark Rietbergen (3) waren het best op schot. Al in de eerste twintig minuten maakte Pemix korte metten met ESDO. Mark Piket, Huig Schoonderwoerd (2), Saar Kar stens, Inge en Frans Treur had den al gescoord, alvorens de de gradatiekandidaat uit een straf- worp iets terugdeed (1-7). De af werking liep na de paal wisseling terug, omdat de aanval te veel op de doorbraak ging spelen en de concentratie verslapte. Coach Perry Venema gunde de onervaren Bianca Schoonder woerd, Manon Lalau en Bart Vreeken enige speeltijd zonder dat de overwinning in gevaar kwam: 9-15 winst. Het zag er even naar uit dat Ma- djoe zijn eerste overwinning zou behalen, ten koste van HKC(U). Jos Star (3), Andrew van Duij- venbode, Erwin Kellner (2), Arenda Heemskerk en Marco Ravensbergen hielden hun club tussen 3-1 en 9-8 aan de leiding. Bij die stand misten de Rijns burgers-Mak voor rust een straf- worp. Dat bleek de inleiding voor een matige de tweede helft De hekkensluiter van de tweede klasse G had geen schot meer, miste bij 9-13 weer een straf- worp, en verloor toch weer afge tekend met 11-17. Fluks verraste met een 12-11 overwinning op lijstaanvoerder Luno. Het achttal van Robin Sommeling had aanvankelijk al le moeite om de vijandelijke hoofdaanvallers aan banden te leggen. Dat resulteerde na 2-2 in 2-5 en 5-7 (rust). Esther Hoek en René Spaanderman kregen in het vervolg wel greep op deze schutters, mede door goede rug dekking. Dat gaf zoveel zelfver trouwen, dat de zuiverheid in het schot terugkwam. Oscar Verloop (3), Frank van Meijgaar- den (2), Mira van der Luijt en Ramses Duindam zorgden voor de indrukwekkende ommekeer. Velocitas incasseerde bij Weide vogels een teleurstellende 10-6 nederlaag. De Leiderdorpers vielen voorspelbaar aan: telkens werd de bal snel naar de paal- positie gegooid. Bovendien maakte Velocitas in de opbouw heel veel plaatsfouten. Eduard Richter (2), Elsbeth de Mooij en Marjan Snatersen lieten de sco re nog zo'n veertig minuten tot 5-4 gelijk opgaan, maar drie te gentreffers op rij brachten een onoverbrugbare achterstand tot stand. KZ Leiden blies de kampioens- strijd in de derde klasse C nieuw leven in door leider Olympiek te verslaan: 9-10. De rood-blauwen hadden veertien minuten nodig om de score te openen, maar namen daarna via goals van Joost Kwestro (2), Brenda van Leeuwen, Ed Dubbeldeman en Mark Zierikzee het heft in han den (5-3, 5-8). De Leidenaars misten de rust om deze voor sprong vast te houden (8-8). In valler-coach Martin Verhorik zette op 9-9 Maartje van Ber- kum in bij de aanval. Dat bleek een goede ingreep, want zij gaf Kwestro vier minuten voor het eindsignaal de winnende goal aan. De aanvallers van Crescendo wisten de lijvige verdedigers van Badhoevedorp met ruim opge zette acties goed te ontlopen en schoten van afstand regelmatig raak. Ook in defensief opzicht ging het goed, resulterend in tal van onderscheppingen. Jasper de Jong, Michel Wijnen (3), Car men Zitman, Wijnand Alberts (2), Nischa Verwey en Johan Baak zorgden na amper 28 mi nuten voor 12-4. Interim-coa ches Saskia en Peter Baak zagen hun ploeg wel even verslappen (14-6, 17-12), maar de zege kwam nooit in gevaar. Arjan Baak luisterde zijn debuut op met het laatste doelpunt 22-14. korfbal - Crescendo en KZ Leiden zijn middenin het korfbalsei zoen hun trainers kwijtgeraakt Ron van der Berg stopte bij de eerste club om privé-redenen, terwijl Peter Bierens vond dat het onderling vertrouwen tussen hem en de selectie onvoldoende was om door te gaan. Beide derdeklassers zoeken de vervanging voorlopig in eigen gelederen. Saskia en Peter Baak, voormalig spelers van het eerste, verzorgen tot het eind van de competitie de technische leiding bij Crescendo. Martin Verhorik nam giste ren de coaching waar bij KZ Leiden, maar het is nog onzeker of de oud-speler deze functie de komende weken zal vervullen, Ver horik treedt volgend seizoen in dienst van Crescendo. De Danaïden en Fluks moeten ook op zoek naar een nieuwe trai ner. Ron van der Stelt en Robin Sommeling hebben aangegeven dat zij na twee seizoenen genoemde clubs gaan verlaten. Som meling had bij Fluks het meeste succes, want hij behaalde in zijn eerste jaar een dubbel kampioenschap in de vierde klasse. idenaars staan nog steeds op honderd procent rWim Siera - Het eersteklassetreffen De Zijl/LGB E l liance was een kopie van het duel van voor winterstop. In Zaandam wonnen de Leide- 35h 5 al moeizaam met 7-8 en ook zaterdag in len was het verzet van Alliance taai. De Leid- oploper won wel, zij het met miniem ver- L 7-6. het tot op het laatst toe spannend bleef in zwembad De Zijl was vooral te danken aan nindere dag van de Leidse aanvallers. Het vi- van de Zijl/LGB stond zaterdag niet op up. Ze kwamen wel vaak in kansrijke positie, ir stuitten steevast op de handen van doel- iSjoerd Veenings. De Zijl/LGB scoorde maar 31 keer uit 29 doelpogingen, was dan ook niet verwonderlijk dat het anti- spelende Alliance lang mocht hopen op puntje (5-5 en 6-6). Doelman Robert van el verstoorde die Zaanse illusie. Hij maakte de stand 7-6 een overtalsituatie van de Zaan- iloeg knap onschadelijk. Voor De Zijl/LGB irden Serge Dietz (2), Joost Wielaard (2), in Martijn, Ivo Dietz en Rob Dubbeldeman. teklasser Vivax verstevigde zijn positie op de door concurrent Aquapoldro te ver- il De Oegstgeestenaren waren in het zwem- Poelmeer met 11-8 te sterk. De formatie uit Idoom had zaterdag niet veel in te brengen n het degelijk spelende Vivax. De ploeg van hel van der Zeeuw nam al snel het heft in den en leidde na de eerste periode al met 3- en voorsprong die naarmate het eenzijdige 1 vorderde vlot werd uitgebouwd (11-6). Ie slotfase profiteerde Aquapoldro nog van centratieverlies van Vivax. De Apeldoomers si met twee doelpunten de stand een beter Vivax verzamelde negentien punten uit duels en deelt samen met Rapido de plaats. Voor Vivax scoorden Niels Plas- (2), Koen Plasmeyer (2), Sjors Verburg (2) lartijn Odems (2). Marco Mulder en Bram doo namen een doelpunt voor hun reke- wijk overleefde het duel tegen Donk maar De ploeg van de afzwaaiende trainer Ruud tvier had het zwaar tegen de lomp spelende denaren, maar ze boog niet In de slotfase erkstelligde Katwijk de vierde zege van het De Katwijkers wonnen met 10-11. Het Iwas er niet een om door een ringetje te ha- Daarvoor werd er veel te hard gespeeld in zwembad De Tobbe. Katwijk was wel de be ploeg en wist dat lange tijd in cijfers uit te ken. vierde periode kwam Katwijk op een 6-10 sprong en leek een ruime zege in het vat te ~fen. In de laatste minuten gebeurde echter zijn broek en Donk kreeg door zijn afwezigheid uitzicht op puntenwinst Katwijk scoorde echter als eerste uit een strafworp (9-11). In een hecti sche laatste minuut bleef Katwijk met moeite overeind. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (3), Mark Sieval (3), Kjeld Boonstoppel (2), Arie van der Horst, Cees van Duin en Hans van Duin. Tweedeklasser Sassenheim was te onervaren om het sterke DAW partij te bieden. De ploeg uit Alkmaar won gedecideerd met 14-8. Het verschil werd gemaakt in de derde periode. De Alkmaar- ders Gepen weg van 7-5 naar 11-6. Ondanks goed spel van het jonge Sassenheim in de laatste periode was DAW toch een maatje te groot Voor Sassenheim scoorden Robert Langeveld (2) en Rene de Bruin (2). Koudekerk komt maar niet uit de gevarenzone. Ook gisteren werd verloren. De Futen uit Am stelveen was met 13-4 veel te sterk. De ploegen gingen in de eerste periode gelijk op (2-2) maar in het vervolg van de wedstrijd kwam het condi tiegebrek van Koudekerk aan het licht. Voor Koudekerk scoorden Lars Bergsma (2), Martijn Oosterveen en Sander Emeis. Derdeklasser Alkemade en SWNZ waren weer eens goed tegen elkaar opgewassen. Beide ploe gen komen al twee jaar tegen elkaar uit en nog nooit rolde er een winnaar uit de bus. Ook zater dag hielden ze elkaar in evenwicht 5-5. In de derde periode had Alkemade de zege voor het grijpen. De 5-3 voorsprong haalde de streep echter niet Voor Alkemade scoorden Jeroen Du- vekot (2), Ivo Scholz, Ruud Koster en Ronald van der Tang. Vrouwen LZ 1886 kwam er zaterdag niet aan te pas tegen Heidelberg. De Leidse vrouwen verloren met maar liefst 12-4. Alleen in de tweede periode kwam LZ goed voor de dag. Het profiteerde ech ter niet van een aantal overtalsituaties. In het vervolg van het duel was Heidelberg een stuk slagvaardiger. Voor LZ 1886 scoorden Noeki Klein (2)., Bemadette Roeloffs en Biurakn Hak- verdian. De Zijl/LGB leed het eerste puntverlies in de competitie. De vrouwen van trainer Rob van Berkel kwamen tegen DWT niet verder dan 1-1. Iefke van Belkum zette de Zijl/LGB nog wel op voorsprong (1-0) maar dat bleek later het enige wapenfeit van de koploper van de tweede klasse. De vrouwen van Alkemade waren kansloos te gen Alliance. De ploeg van trainer Pierre van Beek verloor met 9-4. In de laatste periode was Alliance oppermachtig. De formatie uit Zaan dam liep weg van 5-3 naar 9-4. Voor Alkemade scoorden Merel Klein, Heieen Schoo, Yvonne Sterenberg en Danielle Wesselius. door Ron Hoogendam r Michel van Gent - Met een gefrustreerd gevoel Je TOP huiswaarts uit Heerenveen. hoofdklasser uit Sassenheim leek te- de lokale BW een 16-16 gelijkspel te alen, maar trok toch nog aan het sie eind. De scheidsrechter gaf de sploeg eerst een strafworp (die werd list) en keurde vervolgens een snijbal J, waardoor het 17-16 werd. „leder- de hal vond die beslissingen bela chelijk, maar het kost ons wel een be langrijk punt", treurde coach Jenne War- rink na over de anti-climax, die zijn ploeg weer helemaal terug in de degradatie strijd bracht. De Sassenheimers begonnen het duel te gen mede-degradatiekandidaat BW Hee renveen noodgedwongen in een nieuwe opstelling. Johanna van Drongelen en Mascha Nieuwenhuijzen vervingen Bregtje van Drongelen (knieblessure) en Petra van Niekerk (griep), terwijl Sander Harmzen na een afwezigheid van twee weken weer in de basis stond. Zij speel den naar behoren mee, sterker Harmzen was met zeven doelpunten topscorer. Het waren juist andere, meer ervaren spelers die last hadden van zenuwen. Dat leidde tot krampachtig spel en een wis selvallig patroon in de afwerking, zoals de 7-3, 8-6 (rust) en 11-7 tussenstanden aangeven. Na 15-11 gooide TOP alle schroom van zich af en het begon aan een sterke in haalrace. Goals van Sander Harmzen, Stanley Lardé (2) en Steven Baart herstel den het evenwicht met nog vijf minuten te gaan (16-16). Coach Wairink vroeg een time-out aan, waarbij hij opdracht gaf op balbezit te spelen om het punt vast te houden. Dat zou door het arbitrale op treden niet lukken. BW Heerenveen-TOP 17-16 (8-6). Doelpunten: Sander Harmzen (7), Judith Kok, Tim van der Horst (3), Stanley Lardé (2) en Steven Baart. 'njcrlies tegen Oost-Arnhem: 12-14 JMaarten Dekker - Theoretisch liggen er nog gelijkheden, maar de reële op- voor Sporting Trigon zijn gisteren uitgeput. De Leidse tollers verloren in een alles- ietsduel van Oost-Arnhem 14) en legden zich aansluitend r bij het onvermijdelijke: na seizoen degradeert Trigon al- ruit de hoofdklasse. neergang past in het stra il van de voorgaande jaren, rin de hoogstspelende dub Leiden geregeld tussen fd- en overgangsklasse pen- urr. Ie. Trainer Bram van Geflfen h;|k dit keer van een leerzaam op het hoogste niveau, 1 dat was natuurlijk veel te door de bocht Sporting on stuitte dit jaar wederom iet aloude probleem dat de er niet in slaagt om goede 3ers bij andere dubs weg te i.l en. Alleen op die manier er op korte termijn overle- jkansen in de hoofdklasse, lat versterkingen uitbleven, ikte Trigon zich aan het be- van het seizoen begrijpelijk lig illusies, maar dat laat on- et dat de Leidenaars in de ivan de tijd geregeld kansen n liggen op een onverwacht itieve ontimoping. In een EI Ie met mindere goden als Blauw Wit Heerenveen en Arnhem had Trigon beter 1-i [ien presteren dan het de af- pen tijd deed. Alleen de wedstrijd tegen de Am- Jimers eindigde in een over- ling. wedstrijd van gisteren toon- tens temeer aan dat de ploeg er meer uit had kunnen halen. In de Vijf Meihal waren Oost- Arnhem en Sporting Trigon aan elkaar gewaagd, al zegt dat niets over het niveau dat ze haalden. Vooral de eerste helft was ver schrikkelijk slecht, volgens Van Geffen een gevolg van de druk die de spelers voelden. Wat de oorzaak ook was: de schoten waren bijzonder onzuiver, de passing was slordig en de taak verdeling chaotisch. Oost-Arnhem produceerde iets minder afzwaaiers dan Trigon en leidde daardoor bij rust met 3-6. Na de pauze kwam de ploeg van Van Geflfen beter voor de dag. Lang bleef het verschil twee doelpunten in Arnhems voor deel. maar bij 8-10 lukte het Tri gon om die marge weg te poet sen. Twee invallers waren daarvoor verantwoordelijk: Alfred Lam- booy en Daan Niesing. Dat tweetal toonde zich wel schot- vaardiger dan hun voorgangers René Becker en Johan ter Hofte, maar in defensief opzicht eisten de wissels hun tol. Meteen na de vakwisseling kon Lambooy zijn tegenstander niet van een score afhouden. Maarten van Vliet zorgde uit een strafworp nog wel voor 1111, maar daarna sloeg de balans toch door naar de verkeerde kant: 11-14. Van Geffens commentaar was mild. „Je kunt wel de hele wed strijd lang kritiek uiten, maar daar word je niet beter van. Je moet dit allemaal zien in de aanloop naar volgend seizoen. Dan kunnen we profiteren van de ervaring die we nu opdoen." Het is allereerst de vraag of Van Geffen daar zelf nog bij betrok- tafeltennis - Bij Letystad/Alkema- de United kwam de afwezigheid van het talent Frank Rengenhart (met Jong Oranje actief bij de Open Sloveense kampioenschappen) de ploeg duur te staan. Het Veense team van de scheidende coach Co Claussen - zo aardig gestart met de 5-2 zege tegen TTCV - behaalde op de tweede speeldag bij debutant Branderstad slechts een 4-3 over- ken zal zijn, want zijn eenjarige verbintenis is nog niet verlengd. Binnenkort gaan trainer en be stuur over de toekomst praten. Het zal dan over meer gaan dan alleen de vraag wie er volgend jaar op de trainersstoel zit Van Geffen wil discussiëren over hoe de club zich voor de toekomst kan verzekeren van korfbal op hoog niveau. Het lijkt verdacht veel op een herhaling van zetten. Van Gef fens voorganger Peter Schallen- berg drong er herhaaldelijk op aan dat de club een toekomstvi sie zou ontwikkelen, maar dat is nog altijd niet gebeurd. Daar door is er nog steeds niet beslist over cruciale vragen als 'zijn wij bereid onkostenvergoedingen te betalen voor spelers die we wil- Liane de Groot van Sporting Trigon neemt een doorloop. Foto: Henk Bouwman len aantrekken?' Als dat soort amateurisme niet wordt uitge bannen, zal Trigon nog heel lang doorpendelen. Tussen de overgangsklasse en de eerste klasse. Sporting Trigon - Oost Arnhem 12-14 (3-6). Doelpunten Sporting Trigon: Maarten van Vliet 4, René Becker, Wen dy van Hooven 2, Liane de Groot. Jo han ter Hofte, Alfred Lambooy en Daan Niesing 1. Niels Piasmeier van Vivax ligt oog in oog met de keeper van Aquapoldro. Vivax deed goede zaken door met 11-8 te winnen. Foto: Dick Hogewoning door Dirk Kloos waterpolo - AZC/ Sprey Hout heeft tegen FIZC De Robben bewezen dat het verlies in de bekerfinale een vergissing is geweest In Hilversum kon de ploeg van coach Robin van Galen alleen in de eerste periode gelijke tred houden met de Alphenaren. Daarna was AZC op alle fronten sterker 3-8. Team manager René Cramer blikte tevreden terug. „Ik denk dat we nu op 75 tot 80 procent van ons kunnen zitten. Het was alweer een stuk beter dan vorige week. Vooral verdedigend zat het goed in elkaar. Pluspunt was boven dien dat we niet reageerden op het fysieke spel van De Robben in de derde periode. We bleven rustig. We zijn al met al weer op de goede weg." AZC speelde in Hilversum zonder Kimmo Thomas en Jary Göbel. In de openingsfase hadden de voorwaartsen van AZC het vizier niet scherp gesteld: 1-1. In de tweede perio de werd het verzet van de Hilversummers gebroken. Onder aanvoering van de sterk spelende Niels Zuidweg bracht AZC een 2-5 voorsprong op het scorebord. Bij De Rob ben sloop de irritatie in het speL Dit vertaal de zich in fysiek geweld. Vanuit een gesloten verdediging met aan het hoofd de goed keepende Ronald Sol werd De Robben terug gedrongen. Treffers van Björn Boom en Tjerk Kramer vergroot ten de marge naar 2-7. De laatste zeven mi nuten waren hierdoor een formaliteit Perio destanden: 1-1, 2-5, 2-7 en 3-8. Doelpunten AZC: Niels Zuidweg (3), Björn Boom (2), Kjell Boom, Pieter Boot en Tjerk Kramer. LZ 1886 herstelde zich van de nederlaag van vorige week tegen De Ham. Zonder tot goed spel te komen waren de Leidenaars met 11- 9 de meerderen van VZC uit Veenendaal. De debutant in de hoofdklasse is voor een groot deel, zowel verdedigend als aanval lend, afhankelijk van de inbreng van ex-in- temational Marco Kunz. LZ-coach Wim Sie ra had dan ook besloten de Veenendaler een persoonlijke dekking te geven. Desondanks kon Kunz toch vier keer scoren. In de eerste periode was LZ de betere ploeg. Twee man- meersituaties en enkele goede kansen wer den echter gemist. Aan de andere kant was Kunz bij een numerieke meerderheid wel trefzeker, zodat LZ halverwege de eerste pe riode tegen een 0-1 achterstand aankeek. Jan Langerhorst kon in het eindsignaal van het eerste speldeel de verdiende gelijkmaker binnen tikken (1-1). Tot 5-5 hielden de ploe gen elkaar in evenwicht. Daarna drukte LZ het betere spel uit in een voorsprong. In een rommelige fase met veel uitsluitingen liep LZ weg naar een voordelige score van 11-6. In de slotminuut liet LZ de Veenendalers nog tot 11-9 terug komen zonder dat de ze ge in gevaar kwam. Periodestanden: 1-1, 5- 5, 8-5, en 11-9. Doelpunten LZ 1886: Jan Langerhorst (3), Mirko Zuidweg (2), Joeri Klein (2), Mathieu Spros, Michiel Schrama, Frans Langerhorst en Marco Kerkvliet. winning. Rengenharts plek werd ingenomen door Maroun Nader, maar de 16- jarige had in de fraaie speelzaal in Schiedam veel moeite met de servi- ceopvang van zijn opponenten. Te gen de tot nu toe goed presterende Arjan Karbaat (14-12, 11-8, 11-9) viel het nog reuze mee met de op positie. In de partij tegen Bastiaan- se viel Nader met 3-0 door de mand. Teleurstellend was ook het met 3-1 verloren duel van Merijn de Bruin tegen Karbaat, die heel slim gebruik maakte van zijn snelle forehand. De Chinese kopman Xue Xin Wang overklaste met twee keer een 3-0 triomf de jonge Schiedam mers en dat deed hij tevens in de soepel gewonnen dubbel met De Bruin. Avanti leed zijn tweede grote ne derlaag in de eredivisie. In Veghel bij TTCV incasseerde de Hazers- woudse ploeg opnieuw een 5-2 ver lies. „Ja, het gaat ere slecht", ver zuchtte kopman Nftrtin Groene- wold, die maar niet kan wennen aan het nieuwe systeem met games tot elf punten. „Een wereld van ver schil, ik speel nu veel onzekerder en angstiger dan in games tot de 21." Groenewold miste eerst in de ope ningspartij tegen Van Kempen (3-1) de scherpte om van zich te doen spreken en liep vervolgens na de pauze tegen Jos Verhulst achter dè feiten aan. Ronald Peeters had ook al weinig in te brengen tegen de Brabantse kopman en moest na een wisselvallig duel ook Gert Jan van der Braak feliciteren (3-1). De grootste smaakmaker bij Avanti was zaterdag Jaap Schilperoort. Schilperoort zette aanvankelijk in een fraaie partij Van der Braak een hak (1-3) en zegevierde ook 'duide lijk' met 3-2 in de slotpartij tegen Van Kempen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23