komt tekort tegen SHO AMATEURVOETBAL Lugdunum countert in slotfase naar zege Sleutels heeft aan één helft genoeg Stompwijk verrast Lisse Woubrugge doet aan prijsschieten Racing klopt 'lexi spelend' DSO: 3- Roberto Boom weer goud waard voor Leidsche Boys SJC beter dan LFC vijfde klasse zaterdag - LFC met 1-2 verslagen door een be ter voetballend SJC. Hans de Ridder (strafschop) en David van der Holst scoorden voor de Noordwijkers. Evert Groen voor de Leidenaars. GWS had een veldovervvicht tegen DVC maar verloor toch met 0-1. Op de Boshuizerkade was Leidsche Boys de mindere van DWO en verloor: 0-3. RFC '95 verloor nipt met 0-1 van WSB. De Noordwijkerhoutse treffer kwam op naam van René Hooymans. RCL gaat onderuit vrouwenvoetbal, eerste klasse - RCL stond ondanks goed voetbal met lege handen tegen tegen KFC: 2-3. Joyce Thissen vlakte een vroege tegengoal uit op aangeven van Diane Verstra ten. KFC liep vervolgens uit naar 3-1 onder meer door een eigen doelpunt van Thissen. \1ak voor rust zette zij ook de 3- 2 op het bord. Na rust bleef RCL aandringen, maar zonder resultaat. Alkmania miste vijf speelsters, maar won uit bij AS 80 met 1-4. Irma van Klink en Claudia van Heiligenberg scoorden voordat AS '80 iets te rug deed. Vervolgens bouwde Van Heiligenberg de voor sprong uit. De ingevallen Cindy Moors uit het derde team scoorde 4-1. Ruime zege voor koploper SJC vrouwenvoetbal, tweede klas se - SJC deed tegen Iduna wat van een koploper mag worden verwacht. De Noordwijkse vrouwen wonnen met 5-1. Wendy Duindam (2x), Wendy Duprie (3x) scoorden. Wietske van Steen deed wat terug. UVS overtuigde met 0-7 zege op GDA. De doelpuntenmaaksters waren Tamara Schaafstra (2x), Nancy de Graaf, Danielle van Putten (3x) en laclyn Leiwaka- bessy (penalty). Bernardus ver sloeg Westlandia met 2-0. Beide doelpunten werden na rust ge maakt door Sanne van Wielin gen. UDO speelt Delft van de mat vrouwenvoetbal, derde klasse - Ondanks een 1-0 en 2-1 ach terstand overklaste UDO oppo nent Delft in het tweede spel- deel: 7-2. Dominique Opdam en Sandra Susan maakten de gelijkmakers, waarna Susan een penalty miste. Met de wind in de rug liep de thuisploeg uit door goals van Susan (2x). Op dam, Angela van Delft en Coba de Vreugd. Docos speelde 2-2 gelijk tegen Iduna 2. Denise Nieuwenhuizen en Marlon de Bruin uit een strafschop scoor den voor de Leidse ploeg. Rijnsburgse Boys was kansloos tegen RKDEO: 0-7. Quick Boys zegevierde met 2-0 tegen hek kensluiter Die Haghe. In de ma tige wedstrijd scoorden Kim Schaap en Pieneke Remmels- waal. Oegstgeest wees Ter Leede 3 terecht met 0-6. De doelpunten kwamen op naam van Josine Meurs (3x), Anneke van Brakel (2x) en Wil van der Voort. UVS verliest van Dordrecht jeugdvoetbal tweede divisie - UVS verloor in de Kikkerpolder van kampioenskandidaat Dor drecht met 1-5. Alleen in de eerste helft ging het gelijkop. Toen keek de Leidse ploeg wel aan tegen een 0-1 achterstand. Na rust maakte Bart van der Meij de gelijk waarna Dor drecht ver uitliep. Katwijk ver loor van De Spartaan met 1-0. Ook FC Lisse verloor. Tegen Barendrecht werd het 4-2. Na de aansluitende treffer van Ro bin Hoekstra (2-1) kreeg Lisse kansen op meer. maar nog voor rust liep Barendrecht uit naar 4-1. Rob Vermeulen maakte de tweede treffer voor Lisse. Quick Boys kreeg op Nieuw Zuid een 0-4 nederlaag te verwerken te gen VCS. Alphense clubs strijden om titel jeugdvoetbal derde divisie - De strijd om de titel tussen Al phense Boys en ARC gaat on verdroten verde. 'De Boys' wonnen met 6-0 van Elinkwijk 2 door SadikTelli (2x), Musta- pha Yaghoe (2x), Paul Wijsman en Jordan Amanpunjo. Racing veegde DSO: 7-1. Doelpunten makers: Derk Hesseling (3x), Jo nathan Aalbers, Dano Huls en Ben Spanjaard. Noordwijk won van Hoofddorp: 1-3. Johan Duyndam had met zijn twee doelpunten een groot aandeel in de overwinning. Ruud Hee- ringa maakte de derde treffer. Voorschoten '97 liet Sportlust '46 kansloos: 2-5. Voor Voor schoten maakten Shemiel Con- stansia (2x) Bally Singh Summy, Hicham Nadji en Geert-Jan Jonk de treffers. 984 maandag 21 JANUARI 2002 door Ruud Pattiapon derde klasse zaterdag - Hazerswoudse Boys zal met gemengde gevoelens terugkijken op de met 0-1 verlo ren wedstrijd tegen Lugdunum. De Boys begonnen sterk aan de wedstrijd, maar hielden dat slechts een tiental minuten vol. Lugdunum domineerde de rest van de eerste helft met open kansen voor Harm de Vos (alleen voor de doelman). Michel Prins en Leon Kraay- enbrink. Na rust herstelden de Hazerswoudenaren zich, kregen kansen (Raymond Platteel en Marcel de Jong), maar maakten niet het verdiende doelpunt. Lugdunum sloeg met enkele minuten te spelen in de counter toe. Otto de Jonge bediende Boudewijn Kamphues, die oog in oog met de doelman niet faalde. Koploper Valken'68 behaalde een forse 6-1 zege op BSC'68. Een verdiende zege, vooral omdat de wed strijdinstelling vim de Valkenburgers beter was dan die van de Benthuizenaren. Al na drie minuten schoot Dennis de Ridder raak en een vrije trap van Casper van Iterson leverde de 2-0 op. Wilbert Star maakte de der de. na een vloeiende Valkenburgse aanval. Frank Duindam was de aansprekende man in de kwalitatief mindere tweede helft. Na de doeltreffende kopbal van Hans van der Mey scoorde invaller Duindam twee maal. met als intermezzo de tegentreffer van BSC. MVKV won in Leidschendam met 0-1 van SEV en dat was voor een belangrijk deel te danken aan Peter Plug. Plug, tegenwoordig keepend in het derde, werd door MVKV opgeroepen om tegen SEV de geblesseerde Jac- co Schaap te vervangen. Hij deed dat met verve. Ge lukkig maar. want de Katwijkers speelden niet hun beste wedstrijd. De enige treffer kwam, niet in het minst tot zijn eigen verbazing, van het hoofd van Bram Dijkdrent. Hij kopte na een hoekschop van Peter Ver burg via het been van een Leidschendammer raak. Oegstgeest versloeg op de Voscuyl het dolende Alphia met 3-1. Alle Oegstgeestse treffers kwamen op naam van Remco Visser, die een ware plaag was voor de ver dediging van de Alphenaren. De tegentreffer kwam van de knie van Alphenaar Stephan Slagter. Henk Jan Versteeg miste een strafschop. Alphia-doelman Patrick Verwey stopte het schot van de Oegstgeestenaar. Het Hillegomse S1ZO ging in eigen huis kansloos on deruit tegen SMS: 0-3. door Menno Schraven leiden Ondanks de slechte ge zondheid van het Leidse voet bal. zijn er nog clubs waar voor al het voetbalvirus heerst en waar de financiën enkel een po sitief punt van gesprek zijn. Te gen een decor van 115 reclame borden van even zovele spon sors speelde De Sleutels zater dag de stadsderby tegen Leiden. De bezoekers mochten een helft lang ruiken aan een overwin ning, maar moesten het initia tief daarna laten aan De Sleu tels. Twee doelpunten van Jack Houwaart waren genoeg voor de overwinning: 2-1. Waar de positieve prestaties soms achterblijven ten opzichte van de ambities en verwachtin gen, daar slaagt De Sleutels er dus wel in om mee te blijven doen voor het kampioenschap in de derde klasse. Er is continu- iteit - trainer Eelco Fielmon gaat straks op voor zijn vijfde achter eenvolgende seizoen bij de club - discipline bij de spelersgroep, een verstandig bestuur onder voorzitter Dick Bamhoom en genoeg geld om te promoveren nu de sponsors zich vanzelf aanmelden. Pas één keer dit sei zoen werd er verloren, van kop loper Valken (0-3). Rotsvast is echter het geloof dat er daar ge wonnen gaat worden. Zo zelfverzekerd als de spelers van De Sleutels zich na afloop voelden, zo ver beneden peil werkte de thuisclub de eerste helft af. „Het heilige vuur ont brak", zeiden Fielemon en - de tot 'man van de wedstrijd' uitge roepen - Peter-Jan Haasbroek later. Leiden kwam in de zesde minuut aan de leiding, na een vloeiende combinatie over links en een prima voorzet van Jan- Pieter Stahlie op Hafid Ait el Houssi. De behendige spits nam binnen vijf meter van de goal aan en schoot vrijstaand bin nen, 0-1. Het veel agressiever gestarte Leiden kreeg al een paar minuten later een kans op 0-2, via Rachid Barghane. In een duel om de bal werd hij, al dan niet met behulp van een overtreding, in het zestienme tergebied onderuit gehaald door invaller-keeper Marcel Straat hof. Veel erger voor Leiden was dat Barghane zich een kwartier later, met veel pijn als gevolg van de botsing, moest laten ver vangen. Onderzoek in het zie kenhuis wees uit dat Barghane 'slechts' een zware kneuzing aan zijn scheenbeen had opge lopen. „Hij loopt alweer, een ge luk bij een ongeluk", aldus Lei- den-trainer Frank van der Kroft. Zijn ploeg zakte in de tweede helft ver terug. De Sleutels nam bezit van het middenveld en kwam na bijna een uur spelen uit een comer op gelijke hoogte. John Fakkel (ex-LFC) zette voor, Jack Houwaart kopte onberispe lijk in. Een kwartier later teken de Houwaart geheel vrijstaand ook voor de 2-1, na een afgeme ten voorzet van de rechterkant. In de laatste minuten van het verder sportieve duel, bleek nog even dat het om een echte stadsderby ging. Een onbesuis de en harde overtreding van John Fakkel op Marcel van Leeuwen liet de gemoederen hoog oplopen, maar scheids rechter Durgunsu wenste Fakkel met niet meer dan een gele kaart te bestraffen. De giganti sche bult onder het oog van Lei- den-speler Patrice Henzing, na een 'ongelukkige' elleboogstoot in de allerlaatste seconde, ont ging de verder strak leidende fluitist. De Sleutels-Leiden 2-1 (0-0). 6. Ait el Houssi 0-1. 58. Houwaart 1-1. 73. Houwaart 1-2. Scheidsrechten Durgunsu. Gele kaar ten; Ouwehand, Fakkel (De Sleutels). Toeschouwers: 150. De Sleutels: Straathof, Haasbroek, Ou wehand, Ten Brinke (77. De Graaf), Schellingerhout (53. Lustig), De Roo. Kerkhof, Arbouw, Noppe (66. Van de Broek), Fakkel, Houwaart. Leiden; Sloos, Onvelee. Krijgsman, Kriek, Henzing, Van Leeuwen. Klinken berg, Stahlie, Ait Barghane (23. Rozier), Ait O Houssi, Harterrunk. Paul Ouwehand van De Sleutels krabbelt op onder de ogen van Leiden-speler JP Stahlie. Foto: Dick Hogewoning. door Aad Siera vierde klasse zondag - FC Us- se liet zich verrassen door Stompwijk '92. Op sportpark De Meerhorst werd het 1-0. „We hebben verzaakt, 't was niet best", vond Lisse-trainer Rob van de Wijngaard. De Stompwijkers creëerden volop kansen. Toby van Marwijk knalde op de paal en Martijn Droog miste voor open doel. Toch kwamen de Stompwijkers nog voor rust op voorsprong. Droog was de maker. Ook na rust bleef Stompwijk de gevaar lijkste ploeg. Droogs goal was beslissend, maar zelf maakte hij het eindsignaal niet meer mee. Na het wegtrappen van de bal ontving hij zijn tweede gele kaait. Teylingen boekte een nuttige zege op UDO: 2-4. Daarmee liep UDO een goede klassering mis in de strijd om de periode- titel. Teylingen zette pas in de laatste drie minuten de puntjes op de i: Paul Haver en Dariel Dubos scoorden. Dezelfde Ha ver zette zijn ploeg op een vroege voorsprong (0-1). Daan Kramp zette UDO weer naast de Sassenheimers. Na het vloe ren van Dubos bracht doelman Hans Edink Teylingen van elf meter op voorsprong (1-2). De laatste oprisping van UDO kwam op naam van invaller Jasper Dooijewaard. UDWS won dik verdiend van Roodenburg: 2-0. Het gemis bij de thuisclub van de gebles seerde uitblinker Isch Soliana werd opgevangen door onder anderen Gada Fellah die terug keerde op het oude nest De ploeg van Per Chrispijn had voor rust meer balbezit en dat mondde uit in een fraai doel punt van Tookay. Na rust ver anderde er weinig aan het spel- beeld. UDWS ving Roodenburg vroeg op en zag deze speelwijze beloond met een doelpunt van Regilio. FC Rijnland kwam tegen War munda niet verder dan 1-1. Meer verdiende de Leidse ploeg niet omdat Warmunda ondanks vele blessures de zaalges achterin op orde had. De Warmonders stonden slechts een doelpunt van Peter van Wanrooy toe. Na rust sloeg Warmunda toe via Jacco van Leenen: 1-1. Foreholte verloor in eigen huis met 1-3 van Van Nispen. De sterkste periode van de Voor- houters was de eerste helft, maar daarin verprutste de thuisploeg de fraaiste kansen. Slechts eenmaal kon Voorhou- ter Raymond Booms het net vinden. In de tweede helft wer den de rollen omgedraaid. Van Nispen raakte op stoom en via treffers van Ferdy van Elk, Ruud de Klerk en Sjors van Ma- ris kwam de zege bij de Zilkers terecht In de vierde klasse B blijft Kic kers '69 verbazen. Gisteren rol de het Forum Sport op met 4-0. En dat vond de scheidende trainer Ronald Rosdorf niet eens geflatteerd: „Alleen in de beginfase hadden de Voorbur gers een dikke kans. Voor de rest hadden wij het beste van het speL" Dat vertaalde zich in doelpunten van Edwin van Witmarschen, Dion van der Meer, Roger van de Spek en Erwin Möllers. Van Witmar schen miste een penalty. MMO mag na de 2-0 overwin ning op Graaf Willem II op meer rekenen. De Hoogmade- naren bezetten de vierde plek en dingen mee naar de prijzen. Het enige doelpunt in de eerste helft kwam op naam van goal- tjesdief Kees Broer. Ook na rust bleef MMO de betere ploeg. Al- bert van de Hoom dacht na tien minuten de wedstrijd te beslissen maar zijn doelpunt werd afgekeurd. De bevrijden de treffer kwam vijf minuten voor tijd op naam van Broer. FC Zoetermeer en ROAC '79 konden zich vinden in de 1-1 remise. Het resultaat stond gis termiddag niet centraal. Na een onschuldige botsing was RO- AC-doelman Bob Brugman lange tijd buiten bewustzijn. Hij hield er een hersenschud ding aan over. Zijn vervanger Mark de Haas moest een treffer toestaan, die in de tweede helft door Martin van de Geest werd uitgevlakt In de 'Haarlemse' vierde klasse verloor Hillegom met 2-1 bij DIOS. Het was een wedstrijd met volop werklust van beide kanten. DIOS kwam met 2-0 voor waarna Hillegom via een strafschop de marge verklein de. Daarna stond de paal tot twee keer toe een gelijkspel in de weg. Concordia speelde met 1-1 ge lijk tegen het Bennebroekse BSM. Vorig seizoen werd de derby gestaakt. Ook gisteren waren er incidenten. BSM-spits Erik Schotanus werd uitge scholden en uitgejouwd vanaf de tribune. Te scherpe tackles, slinkse trucjes en verbale ruzies ontsierden de tweede helft. Concordia profiteerde in de tiende minuut - op rand van buitenspel - van een misver stand in de defensie van koplo per BSM. Erik Rijnbeek om speelde de doelman en werkte beheerst af. BSM'er Dick Smit produceerde twintig minuten voor tijd de gelijkmaker: 1 -1 vierde klasse zaterdag - WOU- brugge walste met 9-0 over Aar- 1 anderveen heen. Danny Schijf (2x), Chris Molleman (4x), Ran dy Buntsma, Ton Wetselaar en Fred van der Meer waren dicht bij de dubbele cijfers. Koude kerk won met 2-1 van TAW dankzij doelpunten van Arjan Harselaar (strafschop) en Pa trick Ammerlaan. Voor de ploeg uit Ter Aar scoorde David van der Pijl. Jan van der Vlugt (TA- W) kreeg rood. SVOW verloor met 1-3 van Kagia Gerbert Bru- nekreef opende voor SVOW de score, maar Sander van den Burg (2x) en A-junior Jeffrey Nij- enhuis brachten Kagia de zege. Bij Roodenburg was Chris van Reeden de grote man. Zijn twee treffers waren goed voor een 2-0 zege op LSW70. Wassenaar en Ariston'80 stel den zich tevreden met een 0-0 gelijkspel terwijl Abbenes thuis met 1 -5 tenonder ging bij Sem per Aldus. Het Abbenesse doel punt werd gemaakt door Remco Zijsling. UVS kon tegen Blauw Zwart (1-3) geen vuist maken. Michel Spoor maakte voor de Leidenaars wel een prachtige openingstreffer. Joffrey Hoogen- boom. Guido Hoogenboom en Wijnand Bakker (strafschop) stelden voor Blauw Zwart orde op zaken. vijfde klasse zondag - Leidsche Boys won nipt van VCL. Na met 2-0 (goals door Michel Schlag- wein en Roberto Boom) achter te hebben gestaan, kwam VCL op gelijke hoogte. De 2-1 werd gemaakt door Fred van der Lub ben, de gelijkmaker door Casper den Hollander. Vlak voor tijd maakte Roberto Boom het win nende doelpunt voor Leidsche Boys, 3-2. VNA verloor met 3-1 van Duin dorp SV. Het VNA-doelpunt kwam van de voet van Ruud Wuller. Het duel tussen w Al phen en GOL Sport eindigde in 4-2. Pas na het doelpunt van Reinier van Lierop voor Alphen kwam de wedstrijd op gang. De 2-0 werd gemaakt door Bas van der Hulst. Aydin Narin en Abdel door Geert Langendorff voorschoten - In een bij vlagen aantrekkelijk duel kon Voorscho ten '97 lang weerstand bieden aan SHO, maar de koploper trok aan het langste eind en won overtuigend met 1-3. De thuis ploeg, zeker in verdedigend op zicht sterk spelend, kreeg een les je in effectief voetbal. Van de vier kansen, werden er drie door SHO benut. Voorschoten had zich een iets gemakkelijkere tegenstander kunnen wensen om de tweede helft van de competitie mee te beginnen. SHO, vorig jaar nog hoofdklasser, is lijstaanvoerder en heeft een bijzonder brede se lectie. Zo heeft een aantal spe lers ervaring opgedaan in het betaald voetbal en staat de jeugdopleiding die een samen werkingsverband heeft met SC Heerenveen, garant voor in elk geval één eerste-elftalspeler per jaar. Voorschoten wist dus dat het geen gemakkelijke middag zou worden. De partij begon wat moeizaam. Beide teams trokken zich bij balverlies direct massaal terug in de verdediging, zodat het zeer moeilijk was een opening te vin den in de wirwar van benen. Na twintig minuten spelen was er zelfs nog geen enkele voorzet vanaf de flanken gekomen. Het weinige gevaar kwam voort uit individuele acties en schoten vanaf de tweede lijn. De 0-1 viel dan ook onverwacht. Na wat gepriegel bleef de bal in de doelmond van keeper Marijn Mokveld liggen, waarna het voor de aanvallers van SHO een koud kunstje was om af te ronden. Voorschoten raakte hierdoor be hoorlijk van zijn stuk. Binnen vier minuten had de thuisploeg twee gele kaarten te pakken en de organisatie achterin was even weg. Voor die tijd was Voorschoten absoluut niet de mindere de rust bleef het bij 0-1, zo voor de geelgroenen nog verloren was. IntegendeeL schoten kwam zeer gemoti uit de kleedkamer en werd ker, zo sterk zelfs dat Niels remans de stand binnen minuten gelijktrok. Hij zeti lichaam goed tussen een uitverdedigde bal en een t stander, haalde de acht leek voor te gaan geven, schoot heel knap bij de i paal binnen. Dit brak de Eindelijk brachten de m velders wat meer durf ii spel. Met name Tim KI kwam een aantal malen z vaarlijk door. De ploeg uit Oud-Beije bleef ijzig kalm en wacht! duldig af. Deze speelwijze, ervaring ingegeven, gaf de slag. In de 72ste minuut I SHO schitterend op voon De bal werd het strafsch bied ingespeeld, afgegeve een speler die al bij de c vlag klaar stond om voor ven, waarna keeper Mokveld een snoeiharde in de rechterbovenhoek: slaan. Ditmaal liet Voorschote niet van de wijs brengen vocht tot de laatste secon spelers stortten zich volle de aanval om de gelijkm forceren, maar dat lukti SHO vergrootte in een si gevoerde counter de sprong. „Dit is dé topplo de competitie en we h zelfs kansen gehad om de maken. Het verschil zat '1 effectiviteit", aldus de trail Voorschoten '97 - SHO 1-3 (0- 1 Niels Karremans. Toeschouw Scheidsrechten De Groot. Gee Jansen en Erwin Buizer (Vooi '97). Voorschoten: Mokveld; Buizer, Roodakkers, Borst (79. Van Dor mas Borsboom, Van Delft Thi boom; De Bruin. Kluivers, Kat (83. Luyks). door Ruud Pattiapon tweede klasse zaterdag - Wlm Eilander was niet eens zo ver baasd dat RCL met 3-1 van DSO won. „Tegen leuk spelende ploegen kan RCL nu eenmaal goed uit de voeten", stelde de trainer. Eilander was vooral ly risch over de eerste helft, waarin Racing uitstekend speelde. „Toen heb ik bijna 45 minuten zitten smullen. Het was alleen jammer dat we in die periode niet meer doelpunten hebben gemaakt." Het eerste duel deze competitie met DSO liep volledig uit de hand. Henk de Cler en Patrick Kamperveen kregen een rode kaart. De gebeurtenissen bij dit treffen vormden indirect de aanleiding voor een bestuurscri sis bij de Leiderdorpse club. Het weerzien tussen beide eerste elf tallen verliep ook niet bepaald vlekkeloos. Met nog ruim een kwartier te spelen kreeg een DSO-aanvaller wegens slaande beweging naar i Plomp de rode kaart Dat bij de Zoetermeerse plo veel opwinding. De wei werd voor tien minuten legd. RCL kwam op voorsprong Kenny Zartarian Benjamin remet had gevonden. Het punt van Mieremet viel u kwartet kansen die verde werden benut. Plomp daarna wel de roos. DS( weinig uitrichten tegen he ke spel van de roodwitten De 2-1 van de Zoeterme vlak voor het rustsignaal, dan ook als een dondersl heldere hemel. RCL enigszins van slag. De l dorpse defensie gaf echta kansen weg. Na de noodzakelijke ond king voetbalde RCL niet maar kreeg toch de bestt sen. Henk de Cler zorgck 3-1. (advertentie) Hak trokken de stand gelijk: 2-2. Van Lierop en Peter Saunier be slisten het duel in blessuretijd in Alphens voordeel. Erasmus maakte korte metten met LFC: 3-0. Een matig LFC keek in de rust al tegen een 1-0 achterstand aan, na de rust maakte Erasmus het werk met twee counters af. Het gestaakte duel tussen VNA en GOL Sport (bij de stand 2-3) wordt alleen uitgespeeld als de uitslag aan het einde van het seizoen van invloed is op de stand of de periodetitels. Dat heeft de KNVB beslist. De wed strijd werd op 28 oktober ge staakt na een massale vechtpar tij. Beide clubs moeten een boe te van 113 euro betalen en krij gen twee punten in mindering. www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20