Laatste zetje blijft weer uit bij Boogert SPORT Nog geen minuut gefloten en nu al een wedstrijd schorsing Ploeg Raas maakt sportieve ommezwaai r Champions Race is een uitputtingsslag n R9 nhuizen gisteren in actie - Foto: EPA i Venhuizen y finaleronden 11 ii - Karin Venhuizen ,stl e finaleronden op het EK l^den b reikt. De 17-jari- naal kampioene eindig- .ren in Lausanne tijdens ficaties in groep A op Ifde plaats. Dat was toe voor plaatsing. Van de ers gaan er 30 door eindronden, de korte ia%rijdag en vrije kür op ybalster ief getest Een speelster uit de mdse volleybaleredivisie orig jaar positief be- bij een dopingtest. ne bleek een te hoge rade cafeïne te bevat- jetrokkene wordt niet Om wie het gaat of club de volleybalster wil Dick Duurkoop van jrfandse volleybalbond i i met kwijt. ..Omdat de gedaan. We hebben ;met haar gesproken, en niet dat er van kwa- dIj tsprake is geweest.'' aderzoek wees uit dat ster op de wedstrijddag werd gecontroleerd er koppen koffie had ®n. Australiër nerikaan? ine - Taylor Dent is op e plaats van de wereld en niet meer dan een be- )0i i tennisspeler. Toch is ,re Eet van touwtrekken ch merika en Australië. uj iden willen hem op- ihun Davis-Cupteam. ,fi le ronde is in de eerste jei februari. Dent is ge- be de Verenigde Staten 3r de daar op. maar hij is I chtigd voor Australië te roj £ijn vader, Phil Dent, is la( malige tenniscrack die -a, tralie Davis Cup speel- je( ik finalist was in het Au- Iel 3P«n Maier: „De tijd is te tO: EPA rniet Spelen rat Hermann Maier ini t mee aan de Olympi- iterspelen in Salt Lake maakte de Oostenrij- ren bekend in Kitzbü- tijdis te kort", gaf hij me t heeft weinig zin in 00 sCity te starten." Maier lat le vier jaar geleden in or olympisch goud op de str slom en Super G. In raakte hij bij een mo nk zwaargewond aan L trbeen. ,,Op 4 januari getest in de sneeuw" zoi r gisteren. „Ik heb mijn 1 zi heden onderzocht. n reeg ik problemen in lió nen. Een duidelijk te- knog niet klaar ben." n bezorgt s beker id< •li W - Paul Kroon heeft vo Flyers Heerenveen de (Rl idse ijshockeybeker In dë finale tegen Til- s ppers maakte de speler itei de minuut van de extra dl leslissende doelpunt, aa lna de reguliere speel- irti 2 -2. Beide Heerenveen- weften vielen in de eerste binnen een tijdsbestek gseconden. In de laat- J wist Tilburg te komen, waarna finale alsnog in Hee svoordeel besliste. Het jaar geleden dat Flyers een de beker mee naar d mocht nemen. donderdag 17 JANUARI 2002 Arbiter Wout Schaap gestraft voor missen bekerduel door Peter van der Hulst NOORDwiJK - Wout Schaap heeft als scheidsrechter een nieuw re cord gevestigd. De Noordwijker moet zijn eerste wedstrijd in het district West 2 nog fluiten, maar is nu al geschorst. De KNVB haalde Schaap van de wedstrijd Spijkenisse - Barendrecht af, omdat hij afgelopen zaterdag niet kwam opdagen bij het be kerduel tussen Westlandia en SHO. Per brief was Schaap half december door de KNVB op de hoogte gesteld van het duel. „Maar ik heb niets in huis ge had", zegt Schaap. Op de terugkeer van de voorma lig betaaldvoetbalscheidsrechter naar de amateurs lijkt een vloek te rusten. Het is niet de eerste keer dat de Noordwijker en de afdeling wedstrijdzaken van West 2 tegenover elkaar staan. Zo was er eerder onenigheid over de taken die Schaap moet uitvoeren. Zelf wilde de arbiter, die de profs vaarwel zegde van wege drukke werkzaamheden, zich naast het fluiten nadrukke lijk bezighouden met de begelei ding van talentvolle scheids rechters. Ook voelde hij er niets voor om bij een aantal duels als grensrechter op te treden. Pas na tussenkomst van de directie amateurvoetbal in Zeist kreeg Schaap zijn gelijk. Het eerste duel onder leiding van de Noordwijker liet daarna op zich wachten. West 2 had het programma voor de weken daarop al gemaakt. De wedstrij den waarin hij als vervanger voor een verhinderde collega werd aangewezen, werden afge last. Zaterdag was het dan zo ver, maai' wie er ook naar het bekerduel Westlandia - SHO kwam, het was niet Wout Schaap. „Maar ze denken toch niet dat ik eerst al die moeite doe om dan bij het eerste duel niet op te komen dagen", zegt Schaap. De KNVB kan zich nauwelijks voorstellen dat de brief waarin Schaap op de hoogte werd ge steld van zijn aanstelling niet is aangekomen. „We hanteren dit systeen al vijfenhalf jaar en de beschuldigingen dat een scheidsrechter niet is geïnfor meerd, zijn sindsdien op de vin gers van een hand te tellen. Westlandia, SHO, de consul en de rapporteur hebben allemaal wel een brief gekregen. Er kan natuurlijk altijd wat mis gaan bij de PTT, maar de brief is door ons verstuurd. Wij houden daar verzamellijsten van bij", zegt C. Eijkenbroek, bij het district ver antwoordelijk voor wedstrijdza ken. Volgens Eijkenbroek zou een scheidsrechter in de ochtend uren telefonisch contact hebben gehad met Westlandia om te horen of het veld was goedge keurd. Schaap ontkent dat hij het was. Hij was immers niet op de hoogte van de wedstrijd. „Ik ben de hele zaterdag thuis ge- door Marlijn van Beeten Melbourne - Sommige sporters hebben net dat zetje nodig om het beste uit zichzelf te halen. Tennisster Kristie Boogert is een aardig voorbeeld. Ze heeft alle slagen om door te dringen tot de top-vijftig, maar mist het zelfver trouwen en het killersinstinct om door te bijten. In de tweede ron de van de Australian Open liet ze vandaag de Italiaanse nummer 29 van de wereld Rita Grande ontsnappen: 7-6 en 7-5. Na de uitschakeling van Boogert kan een pijnlijke balans worden opgemaakt van de Nederlandse inbreng op de Australian Open. John van Lottum, Dennis van Scheppingen, Peter Wessels, Ed win Kempes en Anousjka van Exel sneuvelden in de kwalifica ties. Sjeng Schalken, Raemon Sluiter, Miriam Oremans en Se- da Noorlander vlogen er in de eerste ronde van het hoofdtoer nooi uit. Alleen Boogert schopte het tot de laatste 64, na een zege op Gloria Pizzichini, de nummer 221 van de wereld. Het zijn zware tijden voor bondscoach Tjerk Bogstra en technisch directeur Hans Felius. De laatste belooft dat het Neder lands tennis binnen vijf jaar weer gezond is. Misschien moet Michiel Schapers, in 2000 nog opzij gezet als Davis-Cupcap- tain, wel worden gezien als Neerlands hoop in bange dagen. Hij is verantwoordelijk voor de jeugdopleiding. De 28-jarige Boogert lijkt vaak nog zo n jong talent. Ze heeft bevestiging nodig, keer op keer. Iemand die zegt dat ze moet volharden in haar aanvallende tactiek, ook na een paar neder lagen op rij. In Nederland, heeft ze gemerkt, ontbreken die coa ches met kwaliteit. Even steun de ze op Rohan Goetzke, maar die staat maandag weer met zijn werkgever Richard Krajicek op de baan. „Ik heb vorig jaar Tjerk Bogtstra benaderd, maar die heeft nu zowel het Davis Cup als het Fed Cup-team onder zijn hoede. Verder is niemand be schikbaar of goed genoeg. Dat is een gemis. Top-vijftig, het klinkt prachtig en voor Oremans, Noorlander en Boogert is het een haast hei lig doel. Nog haalbaar ook voor de laatste. Neem Grande, een vrouw met een matige tweede service die zich vanaf de baseli ne beperkt tot het terugslaan van de bal. Die staat dus tussen de beste dertig tennissters. Con stant had Boogert overwicht, maakte ze het spel. Maar bij het volleren zwabberde de arm en op cruciale punten sloeg de spanning toe. ,,Ik heb niet alle kansen benut," was ze realis tisch, „en dat is ontzettend jam mer." Ze besloot haar eerste opslag- spel met een dubbele fout, ver speelde in de eerste set een 5-3 voorsprong en kon op 3-1 in de tiebreak niet doordnikken. Op een 6-5 achterstand in de twee de set deed Boogert zichzelf te kort met twee dubbele fouten. Angst, twijfel en dat voor een vrouw die al meer dan tien jaar prof is. Boogert had in Melbourne een realistische kans op een plek in de vierde ronde. Bij winst op Grande was ze gestuit op de Oezbeekse Iroda Tulyaganova. „Die heb ik op de Olympische Spelen nog geklopt. Toch is het grappig, want vorig jaar werd ik Kristie Boogert liet vandaag de Italiaanse Rita Grande ontsnappen. Foto: AFP afgeschreven en nu wordt al weer gepraat over kansen om ver te komen." Logisch, want Boogert heeft de klasse in huis. Waar vrouwen als Oremans (86ste op de ranglijst) en Noorlander (105de) aan hun plafond zitten, bivakkeert de Oud-Beijerlandse met een ranking van 145 in haar per soonlijke kelder. Ze geeft zich zelf nog een jaar om weer bo vengronds te geraken. „Ik ben 28, zie dit jaar als een laatste kans. Het is heel simpel, de ge vaarlijkste tegenstander ben ik zelf. Nu toch ook weer, het hing allemaal van mij af. Grande heeft alleen verdedigd. Slim, want daar heb ik een hekel Sponsor eist podiumplaats in Tour de France door Ad Pertijs vijfhuizen - Zes jaar hadden Jan Raas en Rabobank nodig om het Nederlandse wielrennen uit het slop te trekken. Jaren waarin Michael Boogerd zich toonde in de voorjaarsklassiekers en de Tour. Jaren waarin Erik Dekker doorstootte naar de absolute wereldtop. En jaren ook waarin Rabo-ploeg uitgroeide tot de na tionale wielertrots. Alle doelstellingen zijn gehaald, maar ja. Dan kun je zeggen: dat was het en we gaan vanaf nu langzaam afbouwen. Maar zo zitten we niet in elkaar", stelt bestuursvoorzitter Hans Smits van de Rabobank. De sponsor wil nu het enige hiaat in de im posante erelijst van de ploeg gaan invullen: een podium plaats in een grote ronde. „Heel Nederland zit ook bij de Tour aan de buis gekluisterd. We wil len daarom dat onze ploeg een keer meedoet voor de podium plaatsen. Desnoods met een buitenlandse renner", vindt de bankier. En dus was de opgedrongen sportieve ommezwaai binnen de ploeg het gesprek van de dag tijdens de jaarlijkse presentatie, die dit keer plaats vond op het nog maagdelijke Floriadeterrein in Vijfhuizen. Jan Raas legde uit wat de nieuwe verbintenis op hoofdlijnen inhoudt: „We gaan op termijn werken met twee af zonderlijke groepen: een voor de wereldbekerklassiekers en een voor de grote ronde, waarin we mee moeten gaan doen voor het klassement. Het budget gaat naar gemiddeld 10 miljoen euro per jaar en over twee jaar stoten we de juniorenploeg af." De weest en heb niemand gespro ken." Jan van Schie en Nico van der Knaap, bij Westlandia ver antwoordelijk voor de velden, kunnen zich niet herinneren Wout Schaap aan de telefoon te hebben gehad. Vlak voor het duel heeft Westlandia-secretaris C. Koehler nog wel geprobeerd Schaap te bellen, maar bij de KNVB konden ze hem niet aan zijn telefoonnummer helpen. Gevolg is wel dat de Noordwij ker het komend weekeinde niet mag fluiten. „Op dit moment moet ik daar alleen maar om la chen", reageert Schaap. Bij het district nemen ze de kwestie serieus, vooral ook om dat de arbiter zich later tegen Eijkenbroek negatief uitliet. „Schaap heeft gezegd dat hem een oor is aangenaaid door West 2. Dat nemen we hem kwalijk:" Er is volgens Eijken broek geen enkel verband tus sen de moeizaam tot stand ge komen werkverhouding met Schaap en de gebeurtenis van afgelopen weekeinde „Niemand bij ons heeft de intentie om een heksenjacht te ontketenen. Wij hebben een streep gezet onder de hele voorgeschiedenis." melbourne/gpd - De Cham pions Race begint steeds meer te lijken op een slopende spurt naar uitputting. Dit in 2000 in gevoerde nieuwe puntensys teem, dat de beste acht tennis sers aan het eind van het jaar moet samenbrengen bij de Mas ters Cup, kent een wrange belo ning. Geen van de acht gelukki gen die in november vorig jaar mochten meedoen in Sydney, staat in de derde ronde van de Australian Open. Patrick Rafter laat zijn schouder helen tijdens een al eerder aan gekondigde pauze, Juan Carlos Ferrero trok zich ruim voor het toernooi terug en André Agassi deed hetzelfde op de openings dag. Lleyton Hewitt was ver zwakt door waterpokken, Gus tavo Kuerten werd geremd door een onwillige heup en Goran Ivanisevic kon zich met zijn ge sloopte linkerschouder niet langs Jerome Golmard serveren. Sebastien Grosjean was verre van fit door de festiviteiten na de verovering van de Davis Cup en had last van de nek. Yevgeny Kafelnikov kon zich in Melbour ne blijkbaar niet opladen voor een duel met de nummer 234 van de wereld. De Rus Marat Safin en de Duit ser Tommy Haas, door alle ver rassingen opeens belangrijke kandidaten voor de eindzege, zagen het tevreden aan. De laat ste kwam een paar punten te kort voor deelname aan de Mas ters Cup en ging op vakantie. Net als Safin wandelde hij door de eerste twee partijen in Mel bourne. Safin zag er de humor wel van in. „De ene na de andere topper haakt geblesseerd af en ik loop hier okselfris rond. Ach, ik ken het probleem, zat een jaar gele den in hetzelfde schuitje." De Rus won in 2000 de US Open, vertrok als een speer naar Tasjkent, reisde door naar de Olympische Spelen en sloot het jaar af met een halve finale op de Masters Cup en de tweede plaats op de wereldranglijst. „Mijn lichaam kon dat schema helemaal niet aan. Ik raakte ge blesseerd in januari, liep een jaar lang achter de feiten aan en sta niet eens meer in de top tien. Nu heb ik me vanaf no vember perfect kunnen voorbe reiden. Eerst goed uitrusten, daarna keihard trainen. Ik voel me goed genoeg om nummer een van de wereld te worden. Ook de vierde dag van de Au stralian Open had twee schok ken in petto. Amaud Clement, vorig jaar verliezend finalist te gen André Agassi, verloor in de tweede ronde van de Argentijn Gaston Gaudio. De Fransman mag zich opmaken voor een duikeling op de wereldranglijst. De volgende geblesseerde in de lange rij was de als dertiende ge plaatste Amerikaan Andy Rod dick. Hij kon niet meer verder met een gekwetste rechterenkel. De Kroaat Ivan Ljubicic profi teerde en gaat naar de derde ronde. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky day, woensdag 16 januari: 7 - 17 - 24 - 28 - 29 - 33 - 39 - 41 - 42 - 43 - 46 - 52 - 55 - 56-65-69-72-75-77-80 Lotto: 1-3-8-10-16-38 Reservegetal: 30. Kleur: rood Euro-loteri: 3 6 8 8 2 3. Duitse lotto: 19 - 22 - 25 - 26 - 28 - 42. Reser vegetal: 45 Supergetal: 3 Spiel 77: 1 5 1 6 4 14 Super 6: 7 1 3 92 7 Belgische lotto: 1 - 10 - 12 - 16 - 28 - 37. Re servegetal: 22. Jokernummer: 7595056. (onder voorbehoud) VOETBAL Erik Dekker, Michael Boogerd en nieuweling Levi Leipheimer (van links naar rechts). Leipheimer moet de Rabo-ploeg succes in de Tour bezorgen. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Amerikaan Levi Leipheimer is aangetrokken om tijdens de ko mende Tour een gooi te doen naar de top-drie. Hans Smits wilde namens de sponsor niet spreken van een gewijzigde beleidsvisie. .Alleen van een bijstelling van de ambi ties." Afgelopen najaar legde hij het tijdens de contractbespre- kingen zo voor aan Raas. Die ging akkoord en de bank ver lengde het contract tot en met 2005 (waarmee de tien jaar wordt volgemaakt) en men kwam een optie voor nog eens twee seizoenen overeen. De vraag is nu in hoeverre de koers wijziging het einde van een tijd perk inhoudt. Raas sprak van een' ploeg die 'intemationaler' moet worden. Hij doelt op het feit dat Nederland geen kant-en- klare podiumkandidaat in huis heeft. Smits benadrukt dat hij Rabo het liefst zo oranje' moge lijk wil houden. „We willen niet toe naar een ploeg waarin drie kwart bestaat uit buitenlandse renners. Eigenlijk verandert er niet zo veel dus. Deze beslissing is ook niet ingegeven door een gewijzigde marketingvisie. Het gaat ons nog altijd primair om de Nederlandse markt. Het is niet onze intentie om als bank de grens over te gaan of in te spelen op de komst van de eu ro." Smits denkt dat een buitenland se kopman evenzeer 'werkt' als een Nederlandse vedette. „Zo lang het maar een renner met uitstraling is. Ik had onze naam de afgelopen zomer graag op het shirt van Lance Armstrong zien staan." Michael Boogerd is de man die tot vorig jaar de verantwoording droeg als klassementsrenner. Hij zegt altijd geworsteld te hebben met de Tour. Aan de ene kant houdt hij van de koers waarin hij drie weken lang zijn ziel en zaligheid stopt, aan de andere kant merkt hij dat de waarde ring voor zijn prestaties in de Grande Bouclé de laatste jaren te wensen over laat. Hij juicht de komst van Leipheimer dan ook toe. „Het zal voor mij goed zijn als iemand als hij tijdens de Tour de druk van het klasse ment overneemt. Ik wil geen klassementsrenner meer zijn," Boogerd zegt dat het tot 1998 mogelijk was om 'als het mee zat' ook als klassiekerrenner mee te spelen in het klassement. „Daarna kwamen de jaren van de jongens die zich helemaal fo custen op de Tour. Dat zijn er nu een stuk of tien. Tegen hen heb ik geen enkele kans." Volgens ploegleider Adri van Houwelingen zitten er binnen de huidige ploeg echter nog wel voldoende renners om een po diumkandidaat te ondersteu nen. „Zet Armstrong in deze ploeg en hij wint de Tour ook." Het is nu aan Raas om de 'am bitiebijstelling' vorm te geven. Toppers kosten geld. Smits wil daartoe het budget verhogen, maar hij verlangt ook van Raas een herschikking van het bud get. Het saneren van de junio renploeg (de Rabobank wil de KNWU straks ondersteunen bij overnemen van die selectie), het verkleinen van het amateurteam ('halvering van het programma, scheelt enorme in de kosten') en ook het verminderen van het aantal koersen voor de profs, moeten de financiële ruimte scheppen voor een aanval op het Tour-podium. Samenstelling profploeg: Coen Boer man, Michael Boogerd, Jan Boven. Bram de Groot. Steven de Jongh, Erik Dekker, Maarten den Bakker. Marcel Oefenwedstrijd Kerkrade: Roda JC - RBC 2-0 (1-0) Doelpun ten Nygaard, Anastasiou. Hengelo. FC Twente - WV 5-0 (3-0). Doelpun ten: De Gier 2. Van der Laan (strafschop), Hou wing. Cairo. Paramaribo. Toernooi om de Parbocup. Finale: SNL (Sur) - Fortuna Sittard 0-2 (0-2). 30. Cramb 0-1, 45. Cramb 0-2 Frankrijk, comjretitie: Auxerre - Lorient 2-2, Lyon - Bastia 0-0, Montpell - Monaco 1-1, Troyes - Metz 2-0. Lille - Bordeaux 2-2 Ryad. Golf Cup eerste speelronde: Saudi-Arabië - Koeweit 1-1 (1-0). BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - New York Knicks 101-100. Toronto Raptors - Houston Rockets 109-103, New Jersey Nets - Wasington Wizards 111-67, Denver Nuggets - Sacramento Kings 107-112, Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 105-100, Phoenix Suns - Portland Trailblazers 99-108, Utah Jazz - Seattle Supersonics 80-95, Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 117-88, Los Angeles Lakers - Miami Heat 96-102 HOCKEY Kuala Lumpur. Oefeninterland, mannen. Nederland - Japan 5-2. Doelpunten Neder land: Eikelboom, Buma, De Nooi|er, Geeris, Brouwer. KUNSTRIJDEN Lausanne. EK. Vrouwen, kwalificaties. Groep A: 1 Sloetskaja (Rus) 0,4 punten. 2 Voltsjkova (Rus) 0.8, 3. Fontana (Ita) 1,2, 4 Gusmeroli (Fra) 1.6, 5 Kettunen (Fin) 2,0, 6 Meier (Zwi) 2,4, 12. Venhuizen (Ned) 4,8. Groep B 1. Boetirskaja (Rus) 0.4, 2. Maniasjenko (Oek) 0,8, 3. Pöykiö (Fin) 1,2, 4. Sebestyn (Hon) 1,6, 5. Liasjenko (Oek) 2,0, 6 Babiakova (Slw) 2.4 Eerste 15 beide groepen naar finaleronden Paren, eindstand: 1 Totmianina/Marinin (Rus) 1.5, 2. Abitbol/Bernadis (Fra) 3.5. 3 Petrova- /Tisjonov (Rus) 4,0. 4 Zagorska/Siudek (Pol) 6,0, 5. Berankova'Dlabola (Tsj) 7,5 (Chi) 1-0, Jonkman (Ned) - Peng (Ned) 1-0. Stand: 1 Sokolov 2, 2. Nijboer. Tregoebov. Stefanova. Krasenkov 1 1/2. 6. Jonkman. Van der Wiel 1, 8. Peng, Skriptsjenko, Cuijpers. Yu 1/2,12 WerleO Moskou. WK. Finale, eerste partij: Ponomanov (Oek) Ivanstsjoek (Oek) 1-0. Eindstrijd gaat over acht partijen. TENNIS Melbourne. Australian Open, 9,5 miljoen euro, vierde dag. Vrouwen, tweede ronde: Grande (lta/20) - Boo gert (Ned) 7-6 7-5, Clijsters (Bel/4) - Schwartz (Oos) 6-1 6-1, Henin (Bel/6) - Marrero (Spa) 6- 3 3-6 6-1. Mauresmo (Fra'7) - Srebotnik (Slw) 7-5 6-3. Shaughnessy (VSt/10) - Stewart (Aus) 6-2 6-0, Dementieva (Rus/12) - Miskina (Rus) 6-4 6-2. Toeliaganova (Oez/16) - Koeznetsova (Rus) 6-4 6-1, Serna (Spa/23) - Camerin (Ita) 6-3 6-3, Sugiyama (Jap/24) - Pisnik (Slv) 7-6 6-0. Tanasugarn (Tha/25) - Mandula (Hon) 2-6 6-2 6-2, Danulidou (Gri) - Panova (Rus/29) 6- 2 4-6 6-0, Husarova (Slw) - Majoli (Kro) 6-4 6- 3, Pratt (Aus) - Muller (Dui) 6-1 6-2, Watson (Aus) - Gagliardi (Zwi) 3-6 7-5 6-2, Weingart- ner (Dui) - Zanetti (Ita) 6-4 6-2, Capriati (VSt/1) - Tu (VSt) 6-16-3 Dubbel, eerste ronde: Grandin/Van Exel (ZAf- /Ned) - Bovina/Stevenson (Rus/VSt) 6-7 6-3 6- 4, Fusai/Vis (Fra/Ned/17) - Inoue/Stephens (Jap/NZI) 6-1 6-4. Mannen, tweede ronde: Haas (Dui/7) - Bachel- ot (Fra) 6-1 6-2 6-3, Sampras (VSt/8) - Chela (Arg) 6-3 7-5 3-6 6-4, Safin (Rus/9) - Chris- tophe Rochus (Bel) 6-2 7-6 6-1, Ljubicic (Kro) - Roddick (VSt/13) 7-6 3-2 opgave Roddick, Gaudio (Arg) - Clement (Fra/15) 6-4 4-6 6-2 7- 6, Lapentti (Ecu/23) - Acasuso (Arg) 7-6 6-2 6-3, Pavel (Roe/25) - Simoni (Bra) 6-1 4-0 op gave Simoni, Martin (VSt) - Malisse (Bel/29) 6- 3 6-2 6-2, Escudé (Fra/30) - Calatrava (Spa) 2-6 2-6 6-4 7-5 6-4, Rios (Chl) - Kucera (Slw) 7-6 7-5 6-2, Ferreira (ZAf) - Nalbandian (Arg) 6-7 7-6 7-5 6-3, Costa (Spa) - Byron Black (Zim) 6-1 6-4 6-4, Youzhny (Rus) - Fish (VSt) 6-4 6-3 6-2, Martin (Spa) - Kratochvil (Zwi) 3- 6 6-3 6-3 6-3, Golmard (Fra) - Ivanisevic (Kro/10) 6-3 7-6 5-7 6-4. VOLLEYBAL Balakovo. CEV Cup, vrouwen, achtste finales, tweede wedstrijd. Balakovskaia Balakovo (Rus) - Sliedrecht Sport 3-0(25-10 25-15 25-19). Eerste wedstrijd: 3-0. Sliedrecht Sport uitge schakeld. Apeldoorn. Top Teams Cup, mannen, groep 4: Piet Zoomers/Dynamo (Ned) - Galaxia Czesto- chowa (Pol) 3-0 (25-18 25-23 2 WIELRENNEt RUGBY Diiiin, Addy Engels, Richard Groenen- daal. Mathevv Hayman (Aus), Karsten Kroon, Levi Leipneimer (VSt), Mare Lotz, Ronald Mutsaars. Grischa Nier- mann (Dui), Sven Nys, Matthé Pronk. Rov Sentjens, Bobbie Traksel, Thor- wald Veneberg. Geert Verheven (Bel), Marc Wauters (Bel), Beat Zb'erg (Zwi), Markus Zberg (Zwi). Ereklasse. HRC - RCC 24 -12 SCHAKEN Wijk aan Zee. Corustoernooi. G rootm eestergroep A, vierde ronde: Adams (Eng) - Drejev (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Tim man (Ned) 1/2-1/2, Gurevich (Bel) - Bareiev (Rus) 1/2-1/2. Piket (Ned) - Gellan'd (Isr) 1-0, Van Wely (Ned) - Grisjoek (Rus) 0-1, Kasimdz- hanov (Oez) - Khalifman (Rus) 0-1Morozevitsj (Rus) - Lautier (Fra) 1-0 Stand: 1 Adams, Grisjoek 3 punten, 3 Tim man, Leko, Bareiev, Khalifman, Morozevitsj 2 1/2, 8 Gurevich, Piket 2, 10. Gelfand. Kasimdzhanov, Drejev 1 1/2, 13. Lautier 1 14. Van Wely 0. Grootmeestergroep B, tweede ronde: Nijboer (Ned) - Tregoebov (Rus) 1/2-1/2, Cuijpers (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Krasenkow (Pol) - Werle (Ned) 1-0, Sokolov (Bos) - Skriptsjenko (Mol) 1-0, Stefanova (Bul) - Yu Tour Down Under: Tweede etappe, Hahndorf - Strathalbyn: 1. Ro- gerstAus) 150 km 3.21 52. 2 Sacchi (Ita). 3 Tafi (Ita). 4. Botsjarov (Rus). 5 Morin (Fra), Nederlanders: 21. Knaven op 8 03, 39. Hofl- man 8.06, 67. Van Heeswijk, 73,'Tankink, 82 Van Dijk, 86 Koerts, 90. Moerenhout Derde etapj>e, Willunga - Willunga: 1. McEwen (Aus) 149 km in 3.38.55. 2. Paolini (Ita), 3. Sunderland (Aus). 4. Hondo (Dui), 5 Bates (Aus). 6 McGee (Aus), 17. Van Heeswijk, 23 Moerenhout. 43 Knaven 4 10. 55 Van Dijk. 63 Hoffman, 64. Tankink, 79. Koerts 9 12 Algemeen klassement: 1 Sacchi (Ita) 7 59 54, Rogers (Aus) 0.01.3. Tafi (Ita) 0.05. 4 Botsjarov (Rus) 0.07, 5. Van Hyfte (Bel). 6 Jonker (Aus). 23 Van Heeswi|k op 8.13, 34 Moerenhout. 44 Knaven 12 16, 47. Hoffman 12.18, 62 Van Dijk 12.23, 68. Tankink 72. Koerts 17.24 IJSHOCKEY Eindhoven. Bekerfinale. Heerenveen Flyers - Tilburg Trappers 3-2 (2-0 0-0 0-2 1-0). 13. Lounsbury 1-0. 13 Engle- hart 2-0, 50. Nichols 2-1, 59. Hemström 2-2, 66. Kroon 3-2. Toeschouwers: 1500. Scheids rechter: Bergman Strafminuten: Heerenveen 4. Tilburg 12.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21