Zorgen over financiering Boulevard 7 DUIN BOLLENSTREEK Nostalgisch jubileum gymnastiekclub Valken Hotel Zeezicht en gemeente steggelen over uitbreiding incestsiachtoffer toch Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 Dekking opknapbeurt 'boterzacht' Ruimte bij Estec groter PvdA met vrouwen in Sassenhein gemeenten 0 bestraft voor wraakat n Nog geen groen licht \f_ nieuwbouw kinderopv; s WEKEN VOOR 22,00 Autodief opgepakt donderdag 17 januari buitenkaag - Een 30-jarige Am sterdammer is vannacht op de Lisserdijk in Buitenkaag aange houden omdat hij rondreed in een gestolen wagen. De Opel was de vorige dag in Katwijk ge stolen. Bij fouillering van de Amsterdammer trof de politie een verboden stroomstootwa pen aan. Ook bleek hij geen rij bewijs te hebben. Hagenaar van snelweg gehaald Haarlemmermeer - Een 47-jari- ge Hagenaar is gisteravond aangehouden omdat hij langs de rijksweg A4 ter hoogte van de afslag Lisserbroek, liep. Hij was in het zwart gekleed waar door passerende auto's hem pas op het allerlaatste moment zagen. De politie heeft de man op de bon geslingerd en naar Schiphol gebracht. Daar kon hij met de trein zijn reis vervolgen. Automobilist tegen boom noordwijk - Een 60-jarige au tomobilist uit Noordwijk vloog gisterochtend op de Kapelle- boslaan uit de bocht en knalde tegen een boom. Gladheid is de vermoedelijke oorzaak van het ongeval. De bestuurder en zijn vrouw, die naast hem in de au to zat, werden met pijn in de nek naar het LUMC vervoerd. Bromfietsers botsen katwijk - Niet uiterst rechts op de weg rijden is twee bromfiet sers gistermiddag duur komen te staan. Op het Westerbaanpad botsten een 39-jarige bromfiet ser uit Katwijk en een 63-jarige bromfietster uit Rijnsburg fron taal tegen elkaar. Bij de botsing werd de Rijnsburgse gewond aan haar been en werd naar het LUMC gebracht. door Saskia Buitelaar katwuk - Wethouder J. van der Plas heeft maandag heel wat uit te leggen over hoe hij de opknap beurt van de Boulevard in Kat wijk denkt te betalen. De Kat- wijkse politici hebben weinig ver trouwen in het stappenplan van burgemeester en wethouders. Die willen, uitgesmeerd over vijf jaar, de Boulevard voor minstens 4,2 miljoen euro (circa 9,5 miljoen gulden) een facelift geven. Tijdens een raadscommissiever gadering gisteravond kreeg col legawethouder A van der Plas al een voorproefje van de vragen die volgende week aan bod ko men. Het CDA meent na bestu dering van het plan dat de fi nanciële dekking 'boterzacht' is en het plan 'aan de lage kant' begroot. Rietveld (SGP/GPV) ziet diverse risico's. Hij hoopt niet dat het straks allemaal 25 procent duur der uitvalt. „Zoals we eerder hebben meegemaakt", verwees hij naar het debacle met de par keergarage aan de Princehaven. Hij is bovendien bang dat er door de hoge uitgave andere dingen bij inschieten. „Een paar maanden geleden kon het colle ge de helft van het geld niet vin den en nu ineens wel. Ik ben er niet gerust op. We hebben nu het hele budget van de komen de jaren voor onderhoud aan asfalt en riolering begroot voor dit plan. Wat nu als er voor 2008 toch onderhoud nodig is aan het laatste stuk Boulevard?" Ook RPF-leider Ten Hove ver wacht dat er tussentijds nood maatregelen nodig zijn op plek ken waar het asfalt of de riole ring het echt begeeft. Hij vindt dat de gemeente geld weggooit door pas in 2004 te beginnen met de eerste klussen. De gemeente heeft uit diverse potjes op de begrotingen voor de komende jaren geld bijeen gesprokkeld. Met 4,2 miljoen euro kan naar verwachting drie kwart van de Boulevard worden opgeknapt. Voor het laatste deel in 2008. van de Seinpoststraat tot de Sportlaan, is nog geen geld. Commissielid Slings van Gemeentebelangen vreest dat Katwijk straks met een half afge maakte Boulevard blijft zitten, als tegen die tijd het geld echt op is. noordwijk - Estec krijgt wat meer lucht. Minister Jorritsma opende gisteren drie nieuwe gebouwen van de ruimtevaartgigant in Noord wijk. Het belangrijkste onderdeel van de nieuwbouw is een uitbrei ding van het testcentrum voor satellieten. In Noordwijk staat een van de meest geavanceerde testcentra ter wereld, waar satellieten op zware triltafels lanceringen nadoen en grote temperatuurschomme lingen te verduren krijgen. De Noordwijkse architect Hans van Eg- mond ontwierp de nieuwe gebouwen, die in totaal 10,7 miljoen euro hebben gekost. Foto: Dick Hogewoning sassenheim De Sasse PvdA komt na de verli met nieuwe gezichten i meenteraad, alle drie v De twee wethouders v tij in deze raadsperiodi en Koster, komen nii Olthof trad vorig jaar tu af vanwege een nieuwe het ministerie van binni zaken en Koster nam I houderschap toen over ging verder als raadslid, houdt het na 6 maait I voor gezien. Ook Kost f niet terug na twaalf ja gemeenteraad. Lijsttrekker wordt de fractievoorzitter Vink, dj jfj beoogde nieuwe ffactii j,( ter is. De plaatsen twee Vl vier zijn voor Hannie Ti el Margreet Vos en Thea ei Wild. Tijdeman is daai houderskandidaat. Pas vijfde plaats komt het raadslid Van der Meer. Van der Meer is ti)< i belangrijkste reden dat Olthof ook hij en Ko (hoog) op de lijst staan h volgens Van der Meer ni hand dat Koster als van Olthof beschikbaar voor een voortgezet we n schap, maar de hobbel dat alle PvdA'ers een baan hebben. Een we schap kost veel tijd, t een parttime-beloning over staat. Van der Meer zelf rela d) dat hij weer in de raad 1 ff PvdA heeft nu vier zete gi de partij opnieuw een der levert, komt volg Is nieuwe duale stelsel n< vijf in de raad. katwuk - Hotel Zeezicht is met de ge meente Katwijk verwikkeld in een strijd om het pand aan de Boulevard uit te breiden. De gemeente werkt aan een actieplan om toerisme en recreatie te stimuleren. In die nota is het eigenaar A Parlevliet toegestaan om naast zijn hotel gelegen woningen te kopen en te verbouwen. Maar om te voorkomen dat het aangezicht van de Boulevard wordt aangetast, is een uitbreiding in de hoogte verboden. En dat is nu juist wat Parlevliet wil. De hotelier wil op de rechterhelft van zijn pand een verdieping bijbouwen, zoals hij enkele jaren geleden links al heeft gedaan. Daarmee kan hij zijn der tig kamers met zes uitbreiden en enkele andere kamers intern verbouwen. „In het hoogseizoen zitten we vol, maar niemand kan zijn bedrijf draaiende houden op acht weken inkomsten. In het naseizoen komt de Duitse gast al leen voor luxe en uitzicht op zee. We moeten op termijn uitbreiden om ook in de toekomst rendabel te blijven." De aankoop van huurpanden is voor Parlevliet geen oplossing. „Die moeten volgens de regels minstens vijfhonderd kuub inhoud hebben, dat is veel. Dan moet ik voor 1,2 miljoen gulden een huis kopen, om dat vervolgens af te breken en opnieuw te bouwen. Ja, ik kan voor vijf ton een appartement hier in het midden kopen, maar dat levert me twee kamertjes op." Parlevliet heeft de pech dat zijn hotel 25 meter ten noorden van de Koningin Wilhelminastraat staat. Op het deel van de Boulevard waar vooral woningen staan, gelden andere regels dan binnen de grenzen van het centrum. „Hotel Noordzee mag wel de hoogte in, dat kan de komende jaren weer vooruit. De gemeente denkt zeker dat heel Katwijk daarmee is gered." De hoteleigenaar heeft de gemeente gevraagd om de grens van het toeris tisch gebied een klein stukje te verleg gen, zodat ook hij een dakopbouw kan maken. Maar de gemeenteraad heeft juist vorig jaar na veel discussie beslo ten om die grens te trekken, legt wet houder J. van der Plas uit. „Het karakter en het aanzicht van de woonboulevard gaan we niet verstoren. We willen Noord en Zuid zo houden en in het midden het toerisme bevorderen." De wethouder wil voor Zeezicht geen uit zondering maken. „Dan begeef je je op een glijdende schaal." Parlevliet heeft nu bij de provincie Zuid-Holland bezwaar gemaakt tegen het zogenoemde bestemmingsplan dakopbouw. Hij stapt desnoods naar de Raad van State om voor zijn zaak te vechten. De Katwijker, die het hotel in 1970 van zijn ouders overnam en het in de toekomst aan zijn zoon wil over doen, zegt dat hij tegen een muur aan loopt. „De politiek zegt dat de verblijfs- recreant gekoesterd moet worden. Gas ten die langer in Katwijk verblijven, brengen geld in het laatje. Ze willen dus wel het toerisme bevorderen, maar daarvoor geen concessies doen." Dat een actieplan toerisme en recreatie in Katwijk hard nodig is, blijkt uit de nota die burgemeester en wethouders dit najaar presenteerden. De afgelopen tien jaar is het aantal hotel- en pen sionbedden met een kwart gedaald, van 530 naar 398 bedden, omdat diver se hotels sloten en er niets nieuws voor in de plaats is gekomen. Particulieren verhuren al helemaal geen bedden meer aan toeristen. Ook op de cam pings in de Katwijkse Noord- en Zuid duinen zijn minder plaatsen dan tien jaar geleden. De commissaris van de ko ningin Vrolijk knipte het lint door, maakte er een lus van en zei: 'Ik hoop dat Valkenburg hier niet zijn nek insteekt'. We schrijven het jaar 1961. De aanleiding van het hoge bezoek is de opening van het Dorps huis in het Rijndorp. Valken burg is een ontmoetingscen trum en een gymzaal rijker. En fiat is rpdpn geest halen. Vrolijk is allang dood, maar zijn komst destijds heeft heel wat teweeggebracht. Want na de gymnastiekvereni ging, volgde de oprichting van een tafeltennis-, een volleybal en een badmintonclub. De om- nivereniging voerde de naam Valken. De voetbalclub met de zelfde naam werd zes jaar later opgericht De omnivereniging is inmiddels ter van de zaal. Beetje weinig, vindt Vrolijk op dat moment. De tijdens de openingsspeech uitgesproken woorden van Vro lijk bleven uiteindelijk niet zon der gevolgen. De opening van het Dorpshuis, de huidige Terp, wekte de ondernemingslust on der de burgers op. De Valken burgers vonden dat de opening van de gymzaal gevolgd moest worden door de oprichting van een gymnastiekvereniging. En zo geschiedde het ook, in het jaar 1962, een paar maan den na de opening van het Dorpshuis. Paul Mizee kan zich de gebeurtenis van veertig jaar geleden nog helder voor de Moeder Janny bemoeide zich ook met de club, die zichzelf komende maand in de belang stelling zet. Paul en Janny Mizee zullen on getwijfeld op zaterdag 5 februa ri aanwezig zijn op de receptie. „Tenminste zegt Paul Mizee, „ik mag toch verwachten dat ik word uitgenodigd." De receptie zal bol staan van de nostalgie. Aan leden en ex-leden is name lijk gevraagd om oud film- en fotomateriaal af te staan. Hoe moet de buitenwacht de leden van de Valken zien? Als een stelletje welwillende recre anten of als een groep serieuze sporters? Beide, oordeelt pr-be- Gymnastiekvereniging Valken in vroeger tijden. Foto: Particulier Archief stuurslid Miranda Kromhout. Sinds de Nederlandse tumda- mes met een vijfde plaats op de wereldkampioenschappen on verwacht goed presteerden, is de belangstelling voor gymnas tiek aangewakkerd. Met 200 le den is de club in een dorp van 3500 zielen springlevend. Maar een nieuwe Renske Endel, trot se bezitter van een zilveren WK- plek op het onderdeel brug, nee, die kunnen we uit Valken burg voorlopig niet verwachten. En wat maakt het ook uit. Val ken is een club waarbij de plaatselijke jongeren met ple zier hun sport beoefenen. En als er jeugd is, die serieus te werk wil gaan, dan kan er seri eus worden getraind. Op die manier heeft Valken zich altijd staande gehouden. Pre cies zoals de oprichters graag zien. Paul en Janny Mizee han teerden beiden de voorzitters hamer. „Onze kinderen zaten op de club en we deden graag sociaal werk. Ik heb wel meer baantjes gehad." Paul Mizee was in totaal tien jaar voorzitter. Hij verwacht dat de club een lange adem heeft en minstens nog eens veertig jaar bestaat. „En het mooie van deze club is dat ze de touwtjes aan elkaar knoopt zonder een cent subsi die. Ik heb altijd gesteld dat Val ken de eigen broek moet op houden." Rob Onderwater door Maarten Dekker oen hjlag/katwijk - Eigenlijk wilde niemand dat ze straf kreeg, de 40-jarige vrouw uit Rotterdam die op 4 februari van vorig jaar in Katwijk de auto van haar oom bekladde met verf. De officier van justitie vroeg giste ren om vrijspraak, omdat de vrouw het niet met opzet zou hebben gedaan. Haar advocate sloot zich van harte bij dat voor stel aan, maar de rechter beslis te anders. Ze moet een minima le boete van 50 euro betalen, omdat het nu eenmaal niet mag wat ze deed. De rechter betwistte niet dat het verklaarbaar was, wat de vrouw deed. Ze was in haar jeugd sek sueel misbruikt door haar Kat wijkse oom. De pijnlijke gevoe lens die ze daaraan overhield, kropte ze jarenlang op. Toen ze uiteindelijk besloot om alsnog aangifte te doen tegen haar oom, bleek dat justitie niets meer met de zaak kon omdat die verjaard was. Die voorgeschiedenis in combi natie met een verstoorde relatie met een groot deel van haar fa milie leidde ertoe dat de inmid dels 40-jarige vrouw be jaar haar zelfbeheersing Ze bekladde haar 001 met verf, onder andere ze woord 'pedofiel'. „Ach ir zien had ik dat natuuif1^ mogen doen." Het openbaar ministeri e Haag zat lange tijd mei 1 in haar maag, maar be1 Rotterdamse toch voor ter te brengen. Dat de louter op formele vrouw had het bekladm kend. De officier vanstI stelde echter dat ze niet ningsvatbaar was. „Het|0| de in een emotionele vat dat op als psychisi macht. Mevrouw moi vrijgesproken." De rechter was het mee eens. Hij acht de dat de vrouw nogmt fout gaat, maar voor heid kreeg ze ook een delijke boete van 350 oom vroeg gisteren on ding van de schade aan to, maar dat verzoek w wezen. De rechter von niet op een simpele nu bepalen hoe groot precies was. katwuk - De Katwijkse politiek heeft nog veel vragen over een nieuw gebouw voor kinderop vang aan De Krom. Collegepartij CDA kreeg geen bevredigende antwoorden van haar eigen wet houder A van der Plas, tijdens een raadscommissievergadering gisteravond. De partij begrijpt niet waarom de gemeente in zee wil met ar chitect Groosman en de Kat wijkse Ontwikkelingsmaat schappij. Twee andere project ontwikkelaars dienden eveneens ontwerpen voor de nieuwbouw in. As commissielid Van der Plas de plussen en minnen voor de drie plannen op een rij zet, springt het ontwerp van Amstel- land er beter uit dan dat van Groosman, meent hij. De gemeente heeft zich bij haar keuze sterk laten leiden door de voorkeur van de stichting Kin deropvang Katwijk (KOK) voor dat laatste plan. Maar weet de stichting KOK ook hoe de finan ciële plaatjes er uitzien, vraagt Van der Plas zich af. Hij heeft deze vertrouwelijke stukken in elk geval wel bekeken en maakt zich zorgen of het plan voor de stichting te behappen is. De financiën zijn sowieso nog schimmig. Er is nog niet beslo ten of de gemeente het pand bouwt en verhuurt aan de stich- uk ting KOK of dat KOK u bouw betaalt. Ook staat vast wat de 35 a 40 opleveren, die de finara Ir ger zijn van het plan. Deze onduidelijkheid ook SGP/GPV-leider Plas zorgen. Zijn fractie soluut niet dat de geme t i draagt in de kosten voo t C opvang. Hij is bang dal e tiek voor een voldon ol wordt geplaatst, als str ali dat het bouwplan niet ;r dekkend is. De wethouder reagee lei „Katwijk kan het zich niet permitteren om zotr f deropvang te komen z he een besloten deel van dering heeft hij de politikne re uitleg gegeven over ik kwestie. Tijdens de komende gadering vellen zij hun* deel over de huisvesl kinderopvang. De andi missieleden gaven wek deels steun aan het vof de plan. Ten Hove (Rl >d het banaanvormige van Groosman zelfs het mooiste. Gemeente: de en SGP/GPV hamerde >es dat ze liever veel betaa 1 n partementen voor starte 2-; dan enkele dure tweftei eenkapwoningen. F] bi

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20