Sportbonden luchten gemoed SPORT Sponsor dreigt steun aan bobteam Glas in te trekken Astronauts uitgeschakeld Dammers HDC gaan alsnog naar play-offs Voorzitter weg bij judobond den haag - Dolf van Vliet stapt op als voorzitter van de judo Bond Nederland (JBN). De bui tengewone bondsraadsvergade ring van zaterdag is daardoor overbodig geworden. In die bij eenkomst zou gesproken wor den over het ontslag van de voorzitter. Hen groep afgevaar digden van de bondsraad heeft Van Vliet afgelopen weekeinde kunnen overtuigen van zijn te kortkomingen als voorzitter. De kritiek luidt onder meer dat hij slecht communiceert, niet in staat is om mensen te binden en geen goede ondersteuning verleent in het zoekproces naar een hoofdsponsor. Volgens in gewijden bij de IBN stapt Van Vliet binnen enkele weken op. Skiër Strobl niet naar Winterspelen wenen - Skiër Josef Strobl is gisteren zwaar geblesseerd ge raakt tijdens een trainingsafda ling op de skipiste van Kitzbühl. De Oostenrijker, afgelopen zon dag nog derde in de afdaling om de wereldbeker in Wengen, kan deelname aan de Olympi sche Spelen in Salt Lake City vergeten. Strobl, elfde in de tus senstand van de wereldbeker en medaillekandidaat voor de komende Winterspelen, hield aan zijn val een gescheurde kruisband en een barstje in het bot van zijn linkerknie over. Atletiekbond is sponsor kwijt enschede - Delta Lloyd maakte gisteren bekend de sponsor overeenkomsten in de atletiek- wereld niet te verlengen. De at letiekbond krijgt met een fors gat in de begroting te maken, de FBK-games moet het in een klap met vijftien procent van het totaalbudget minder doen. de Amsterdam Marathon raakt de helft van het budget kwijt en ook het Cross-Circuit moet in leveren. „Dat is even slikken ja", zegt motor achter de mara thon Joop Waterreus. „Maar we zullen doorgaan." De organisa ties hebben nog anderhalf jaar de tijd om nieuwe sponsors te zoeken. Voltallige bestuur Emmen stapt op emmen - Het bestuur van eerste divisieclub Emmen stapt op. Een driemanschap neemt het roer tijdelijk over en moet de club voor een bankroet behoe den. Een nog aan te stellen ma nager neemt de verdere reorga nisatie ter hand. Ontslagen bin nen alle geledingen van de club zijn te verwachten. Drenthe's enige professionele voetbalclub heeft een tekort van circa twee miljoen euro en verkeert in acute financiële nood. De be langrijkste taak van het drie manschap is voor 1 februari de door de KNVB af te geven licen tie veilig te stellen. Alleen met een sluitende begroting mogen professionele clubs deelnemen aan het seizoen 2002/2003. Er zijn drie oorzaken voor het te kort: te dure spelersgroep, een falende directie en manage ment en een vooralsnog te kostbaar stadion, dat vorig jaar voor circa tien miljoen gulden is gerenoveerd. woensdag l6 januari 2q\ Ruud Plouvier. Archieffoto: Hielco Kuipers Plouvier stopt bij Katwijk leiderdorp - Ruud Plouvier stopt aan het einde van het sei zoen als trainer bij de waterpo- loërs van Katwijk. Hij heeft dan drie jaar bij de vereniging ge werkt. In die periode promo veerde Katwijk van de tweede naar de eerste klasse. Het is nog onbekend of Plouvier overstapt naar een andere club of in een andere functie bij Katwijk actief blijft. „De club is me prima be vallen. Ik ben momenteel zelf op zoek naar mijn opvolger en dat lijkt me uniek", aldus de 40- jarige Leiderdorper. Jean Dockx overleden brussel - Jean Dockx is gisteren in Brussel overleden. Hij was voormalig voetballer en coach van Anderlecht. De oud-inter national werkte de laatste tijd als hoofd scouting bij Ander lecht. Dockx was 60 jaar. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenboi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5! E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Amsterdam - Terrance Herbert van de Astronauts scoort tegen Lietuvos Vilnius uit Litouwen. Herbert en zijn ploeg werden gisteren uitgeschakeld in het Europese bekertoer nooi om de Saporta Cup. De landskampioen verloor in de Sporthallen Zuid met 82-70 (58-52) van Lietuvos Vilnius. De koploper in groep C was over alle fronten een tikkeltje beter dan de Amsterdammers die sterk weerwerk boden. De Litouwers pakten meer rebounds (43-32) en schoten beter, 28 op 49 tegen 19 op 39 voor de Amsterdammers. Bij de Amsterdammers debuteerde Tony Miller die in de middaguren het groene licht kreeg van de Europese bas- ketbalbond. De Amerikaan tekende voor 13 punten en 6 rebounds in dertig minuten. Topscorer bij de Astronauts werd Egil Mikalajunas met 17 punten. Foto: ANP/Robert Vos Onderzoek naar verhouding tussen organisaties en NOC*NSF amsterdam/GPDDe bureaucratie van NOC'NSF is soms schrijnend en de bemoeizucht met sommige sporters te groot. Die grieven van de sportbonden werden gister avond ten overstaan van NOC *NSF-voorz'itter Hans Blankert nog eens verwoord. Omdat ze gisteravond toch op de nieuwjaarsreceptie van de koningin moesten zijn in het paleis op de Dam. staken de voorzitters en NOC'NSF-verte- genwoordigers gisteravond in het tegenover gelegen Grand Hotel Krasnapolsky de koppen bij elkaar. Blankert had de voor zitters en directeuren daartoe uitgenodigd naar aanleiding van een brief die de 15 grootste sportbonden in november vorig jaar schreven. De stormachtige ontwikkeling van de sportwereld in Neder land - in het bijzonder de top sport - leidt er hier en daar toe dat NOC*NSF een stapje te hard gaat. Niet iedereen kan met na me technisch directeur Joop Al- berda bijbenen. „Maar zo'n man als Alberda hebben we wel nodig in Neder land", aldus KNVB-directeur Harrie Been die als vertegen woordiger van de allergrootste bond de club van grote sport bonden voorzit. In een 'open gesprek' hebben de voorzitters gisteravond uit de doeken gedaan waarom er links en rechts irritatie is ontstaan over het NOC*NSF. Voorzitter Hans Blankert erkende gister avond dat er bepaalde zaken naar voren waren gekomen waar hij zich tot voor kort geen rekenschap van had gegeven. Hij doelde daarbij onder andere op de bureaucratie die kennelijk zijn organisatie is binnengeslo pen. KNWU-voorzitter Joop Ats- ma klaagde destijds dat een van de vijf kaderleden op het kan toor van zijn bond continu be zig is met het verzorgen van de correspondentie met NOC'NSF. Duidelijk is wel geworden dat sommige bonden eenvoudig weg de menskracht of kennis niet hebben om in de zich steeds verder professionalise rende sportwereld hun weg te vinden. Er komt nu een werkgroep die de verhouding tussen NOCNSF en de sportbonden gaat bekij ken. Er zal onder andere geke ken worden naar de mogelijk heid om deskundige mensen van NOC'NSF tijdelijk of per project bij met name de kleinere bonden te detacheren. Duidelijk zal ook moeten worden ge maakt waar precies de verant woordelijkheden liggen. Som mige bonden voelen zich be dreigd door NOCNSF omdat enerzijds de topsporters en an derzijds de verenigingen zich rechtstreeks tot NOCNSF wen den voor ondersteuning. Hans Blankert: „Dat ondermijnt de positie van de sportbonden en dat willen wij niet. Overigens stelde Harrie Been gisteravond dat veel van de kri tiek volgens hem meer is inge geven door een gevoel is dan ge baseerd op feiten. Na instelling van de werkgroep zullen de bonden in mei deze onderwerpen andermaal be spreken met NOCNSF. De wielerploeg van Ton van Bemmelen Sports heeft de eerste Nederlandse titel binnen. Cyclo crosser Daphny van de Brand, overgekomen van de Farm Frites/Hartolploeg, be haalde in Zeddam het rood-wit- blauw. De kans is groot dat Van de Brand bij t het WK in het Belgische Zolder het erepodium beklimt Se- bastiaan Langeveld (Lisse) werd geselecteerd voor de juni- orenploeg na een uitste kende twee de plaats bij het NK. Harm Bronk- horst (Nieuw Vennep) werd bij de neo-ama- teurs zesde. Hans van Eijk (23ste) en Piet Smits (38ste) eindigden in hun categorie in de achterhoede Assistent-trai ner Said Ouaali heeft voor een seizoen bijgetekend bij zater daghoofdklasser FC Lisse. Hij wordt als coördinator ook ver antwoordelijk voor de jeugdop leiding. John de Wolf, nu nog trainer van Halsteren, volgt aan het einde van dit seizoen Gijs Zwaan op bij hoofdklasser SWSMC. Frank Kuyl (RKSVM) wordt de nieuwe trainer van FC Kranenburg. Jos van der Helm is de nieuwe technische man bij RKAW. Ferry Nijhuis wordt straks technisch directeur bij de Leidschendammers. Zowel Van der Helm als Rob de Lange (bij T onegido) heeft volgens de WON niet de vereiste papieren René Vermunt (Capelle), Peter Brunings (DCV), Aad Andries- sen (Lyra), Wim Kalt (Sparta), Jan de Gier (Zwaluwen VI.) en Rob Matthaei (Hollandia) blij ven nog een jaar bij hun club Wat verder weg heeft Ron van der Gracht, ontslagen bij AFC '34, onderdak bij Spirit '30 ge vonden. Voorlopig neemt hij bij Hollandia de functie van Mar cel Lieshout waar. Lieshout moet een hartoperatie onder gaan. Jan van den Heuvel en ONA en Hans van Doorneveld en Velsen gaan nog een seizoen met elkaar door. Roy Wesseling tekende bij Huizen twee jaar bij Het was druk met amateur clubs uit West II op Gran Cana da. SC Feyenoord, DOTO, Ex celsior Maassluis, Lyra, DCV en Westlandia moesten vechten om een stukje strand bij Mas- palomas In Den Haag zijn be sprekingen gaande over een voetbalfusie in Zuid-West. Op sportpark Escamp spelen mo menteel VCS, Lens, HMS VIOS en GONA De gem< Bunschoten wil IJsselme gels en Spakenburg (ovei terde in Brazilië) weer in klasse ingedeeld hebbea heen was de gemeente Bi schoten hier tegen omdai een ondt duel een heten ris wedstriji Spakenb ook in <j klasse, 1 IJsselme gels hee twijfels1 nieuwja ceptie vi KNAU is miel Ma (Leiden J tiek) uitj pen tot 1 van hetj 2001 Kamiel Maase. Archieffoto: ANP scherms ra Louwi (11) is tii geworden bij een interna florettoernooi in Amsterd Tijdens het daaropvolgen schermtableau werd zij t Op de nieuwjaarsrecep het Sportbedrijf Leiden e LSF is aan wielerverenigj Swift de sportpreventiep gereikt. Laura Driessen 0 een erepenning voor het rig lidmaatschap van del In de gemeente Rijnwou wordt onderzocht of een sportverenigingen kan s< werken. Tafeltennisverei Avanti en tennisverenigii hado hebben inmiddels! voortouw genomen uj tiekvereniging Groen Wit in beeld bij het NK acrog Dinxperlo, organiseert zi zondag 20 januari in Leit wedstrijd met deelnamet Abcoude en Oostzaan metselbedrijf blijft nog ee hoofdsponsor bij Voorsd ten'97. Formido gaat sch Rutger Elsinga en zijn co Sijtje van der Lende finan steunen Edwin Vente (A heeft in Leiden het diplót feltennistrainer A behaalt Zaalvoetbalscheidsrechtt ry Zijlstra heeft de wedsü kumo-West Stars bij de st 0 gestaakt. De arbiter wet baal met de dood bedreij Volgens de thuisclub zou der West Stars-voorzitter Huizer zijn Bij de Peten Vliet marathoncup reikte rard Nijgh (Rijnsburg) na vijfde plaats. De jeugdige vin van Zanten (Oude Wt ring) werd in zijn categot tweede Wij roepen de rt nale sportclubs op met st ties te komen voor onzei 't Zit in de familie. Het g sporters van behoorlijk ni alphen aan den rijn - De Hoornse Damclub (HDC) uit Alphen aan den Rijn heeft zich alsnog geplaatst voor de play offs van de regionale hoofdklas- se. De Alphenaren wonnen - onder anderen door fraaie winstpartijen van Richard Mey er en Nico van der End - het in- haalduel met 14-8 van de Gou we Damcombinatie uit Bos koop. Een paar dagen later won HDC met forse cijfers (17-5) het laatste competitieduel van hek kensluiter OGB Bodegraven. In deze wedstrijd was HDC op oor logspad om het doelsaldo op te krikken. Met onder anderen de winstpartijen van Eric-Jan van Reenen, Richard Meyer, Henk Brunt, Nico van der End en An- dré Venema werd er flink aan dat doelsaldo gewerkt. HDC boog zo een negatief bordresul taat om naar plus drie. „We gaan zeker proberen de komen de drie play-offwedstrijden ook te winnen", aldus Van Reenen. De reserves van het Leids Dam- genootschap verloren teleur stellend met 6-15 de laatste competitiewedstrijd tegen Kijk Uit Zegveld. De Leidenaars ver speelden daarmee onverwacht een plek in de play-offs. Verlies- partijen van Hans Kolfoort, Pe ter Bronstring, Maurits Meijer en Hans Willemse tekenden het vonnis. De Rijnsburgse Damclub 2 had zich al voor de play-offs ge plaatst, maar verloor zijn laatste competitiewedstrijd. De Dam- lust-reserves uit Gouda waren met 9-12 te sterk. groningen/gpd - Wagner Partners, hoofdspon sor van het bobsleeteam van Arend Glas, dreigt de stickers met de sponsomaam van de bobslee en kleding van het team te halen. Algemeen directeur Han van Wijk zegt dat in reactie op de berichten over de banden die bobsleeër Glas had met de verboden extreem rechtse partij CP'86. Wagner Partners laat de beslissing afhangen van de publieke opinie en de motivering waarmee sportkoepel NOCNSF haar beslissing omtrent het wel of niet afvaardigen van het team-Glas naar de Olympische Spelen in Salt Lake City laat vergezel len. „Als er ook maar enige negatieve bijklank is te bespeuren in de verklaring van het NOCNSF, gaan die stickers eraf zegt Van Wijk. De overweging om de naam van de bobslee van Glas te halen doet overigens niet ter zake als het om de Olympische Spelen in Salt Lake City gaat. Het Intemaftonaal Olympisch Comité (IOC) ver biedt reclame-uitingen op de kleding of het mate riaal van atleten. De bobslee van Glas, ook die van Eline Jurg en Use Broeders, wordt voor vertrek oranje-blauw gespoten en krijgt het speciale logo van NOCNSF. Het dreigement kan derhalve al leen ten uitvoer worden gebracht tijdens het EK komend weekeinde of tijdens een wedstrijd in La Plagne een week later. Van Wijk wil benadrukken nooit enige aanwijzing te hebben gehad dat Glas er extreem rechtse idee- en op na zou houden. „Ik vind zijn eigen verkla ring dan ook van groot belang, maar misschien nog wel veelzeggender is dat Glas bij de samen stelling van zijn team nooit heeft getuigd van zulk gedachtengoed. Hij heeft bij voorbeeld een zwarte jongen, Timothy Beck, in zijn team opgenomen." In het team-Glas is met verbijstering op de berich ten over het verleden van Arend Glas gereageerd. Teammanager Mare Leegwater: „Wij allemaal zijn verbijsterd. Arend zegt dat hij totaal geen sympa thieën heeft voor het gedachtengoed van CP '86, dat hij zich weliswaar ooit heeft georiënteerd op diverse politieke stromingen, maar nooit lid is ge weest En ik heb de hele maandagnacht zitten surfen op internet en mij is gebleken dat je direct geregistreerd wordt door zo'n partij, terwijl je al leen maar informatie wilt hebben. Zoiets zal er ook bij Arend zijn gebeurd. Toch stapt Leegwater op bij het team als blijkt dat Glas nog steeds sympathie heeft voor rechts radi cale partijen. „Totdat dat is gebleken, steun ik hem voor tweehonderd procent. Maar ik kan het echt niet geloven. Ik heb Arend nog nooit in die twee jaar dat ik met hem werk kunnen betrappen op enige racistische uitspraak. Hij heeft drie ge kleurde jongens in zijn team, nota bene." Moeder Glas is niet te spreken over de plotseling ontstane klopjacht op haar zoon. Nee, hij is nooit lid geweest van CP '86, zegt zij. Her en der duiken pikante details op. Zo had Glas in elk geval een jaar geleden nog diverse boeken in zijn boekenkast staan met dubieus gedachten goed, als 'der Waffen SS' en enkele boeken over Adolf Hitler. Ook blijkt dat Glas bij zijn studenten vereniging Vindicat atque Polit lid was van een jaarclub met de naam 'Wo ist der Bahnhof?', geïn spireerd op een sketch van Van Kooten en De Bie die handelde over Nederlanders die na de oorlog 'goed' willen Zijn. „Hij stond op het corps wel be kend als een jongen met rechtse denkbeelden", zegt een corpsgenoot die anoniem wil blijven. Naam: Michel Pillekers. Sport en club: voetbal bij VCL. Geboren op: 9 april 1972 te: Wassenaar. Woonplaats: Leiden. Vorige clubs: Wassenaar, SVLV, VCL. Beroep: timmerman. Opleiding: mavo. Partner: ik ben getrouwd met Julia. Positie: keeper. Sterke punt: ik ben een lijn- keeper, eeh beetje zoals Piet Schrijvers. Gezien mijn lengte en het feit dat ik smal ben, lijk ik misschien meer op Jan van Beveren. Zwakke punt: het meevoetbal- len. Ik was acht jaar gestopt. Vroeger stond je er als keeper alleen maar om de ballen te gen te houden. In de tijd dat ik niet speelde, is het meevoet- ballen ontwikkeld. Ik probeer dat nu in te halen. Ik doe mee in partijtjes waardoor ik voor uit ga. In de zomer heb ik ook extra getraind, waardoor het nemen van achterballen steeds beter gaat. Beste trainer: mijn huidige coach Ronald van der Pot. Hij brengt een hoop terug bij de club wat in de afgelopen tijd was verdwenen. De sfeer is be ter, waardoor we ook beter zijn gaan voetballen. Van der Pot heeft bovendien jongens voor de club weten te behou den. Van Gaal: ik vond dat hij het bij Ajax goed deed. Bij Barce lona redde hij het alleen om dat hij veel Nederlanders naar de club haalde. Een bonds coach heb ik nooit in hem ge zien. Van Gaal is een goede trainer, maar dan voor de lan ge termijn. Als bondscoach heeft hij gefaald. In de korte tijd voor een wedstrijd ver langde hij te veel van zijn spe lers. Ze waren al moe als ze aan de wedstrijd moesten be ginnen. Hij wilde ook het hele plaatje binnen de KNVB ver anderen. Een trainer moet zich bezig houden met trai nen. Hij moet zich op een ding concentreren. WK-voetbal: ik kies een ander Foto: Henk Bouwman UIT DE DEKKING land uit. Engeland. Vanwege Beckham en de strijdlust. De Engelsen knokken tot het laat ste moment door. Fusie met De Sleutels: het zal moeilijk worden. VCL en De Sleutels zijn twee totaal ver schillende clubs. Goed is wel dat zij op de zaterdag uitko men en wij op zondag. Dan zou je twee selecties hebben. De Sleutels heeft een sterk eer ste team en wij hebben weer een sterk opkomende jeugd. Wij hebben nu slechts twee velden, waarvan er een als trainingsveld wordt gebruikt. Dat worden er dan vier plus een trainingsveld. Bovendien heeft De Sleutels veel spon sors. Het publiek bij die club is alleen anders dan bij ons, maar dat is volgens mij over komelijk. Leids voetbal: ik vind dat we erg laag meedraaien. Sportverruwing: in de vijfde klasse gaat het er wat harder aan toe dan in de vierde. Dat komt omdat het voetbal min der is. Een paar jaar terug speelde VCL tegen Haagse clubs en hoorde je nog wel eens iets over vechtpartijtjes. Dit jaar hebben we ook tegen Haagse verenigingen gespeeld en ging het er erg sportief aan toe. Ik denk dat de verruwing juist minder is geworden. Favoriete club: Ajax. Favoriete voetballer: Rafael van der Vaart. Het is fantas tisch als je op jonge leeftijd al zo kan voetballen. Daarvoor was Marco van Basten mi voriet. Wintersport: dit jaar niet verwachten in februari on eerste kind. Winterspelen: vooral sch sen. Ik ga zeker kijken, bei heel nieuwsgierig wat zee bakken. Uytdehaage of Wennemi Uytdehaage. Hij is een fai tische sportman. Wennen pusht zichzelf te veel. Hij maar, wil maar. Hij is een de schaatser, maar komti te onrustig over. Respect voor: mensen dk zichzelf blijven. Hekel aan: arrogantie. Politiek: ik vind dat ze alk maal veel beloven, maan nig doen. Leefbaar Nederland: ik vt het een goed initiatief toti ze Pim Fortuyn tot lijsttre kozen. Hij heeft uitsprakt daan die redelijk racistisc en daar sta ik niet achter. Drugstransporten: ik vin je altijd controle moet ho Bouwfraude: in de bouw wordt genoeg fraude gepl Je hoeft er geen geleerde 1 te zijn om te weten dat h< beurt. Mooiste plekje in de regi het centrum van Leiden.) hebt er alles bij de hand e staan mooie oude pandei VCL speelt te laag: absoli Dat komt doordat er bela ke spelers zijn weggegaan er weinig aanwas was. Wt beren de goede sfeer teru krijgen en met jonge spek een elftal op te bouwen. II gaat een tijd overheen, m zie het positief in. Leidsche Boys tegen VCL aanstaande zondag: een lijkspel, het mooiste is O-O Dan houd ik het doel scht Bovendien hebben we we spitsen, dus hoeven we ni snel op een doelpunt te n nen. Dan is 0-0 een gunst stand. Toekomst: privé gaat ere hoop veranderen met die ne erbij. En met het voetb kan het alleen maar voorn gaan. door Peter van der Hulst

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22