'WAO'er aan werk helpen is te duur' ECONOMIE SQOitmi Belastingservice FNV: Aangifte onbegonnen werk Roemloze toekomst voor 500 eurobiljet 'Groenten relatief goedkoop' YP 500 Bijna alle Nederlanders betalen al met euro's bekomst van xibedrijven aat op spel' Uitzendbureaus draaien op voor ziektekosten De 2600 wegen naar werk Veel meldingen onveiligheid NS Koken met Adam Smith Under nieuwe toren verkocht sterdam - Het aantal ver- hte motoren is vorig jaar 10 procent gedaald tot ,-#>62. Dat heeft de RAI Vereni- 'I g gisteren bekendgemaakt, meeste motorfietsen die in nieuw op de weg kwamen, en toermodellen (27 pro- t). Ook blijkt dat de Neder- jer een duidelijke voorkeur ft voor motoren van meer 950 cc. Een prognose voor jaar durft de RAI Vereniging niet aan. iderzoek naar pman bank SC zaterdag 12 JANUARI 2002 us De Franse justitie heeft officieel onderzoek ge ïnd naar de rol die een di- eur van de bank Société Gé- ale zou hebben gespeeld bij witwasschandaal. Het is al lerde hoge bankbestuurder r wie een onderzoek is inge- cl. De drie zijn nog niet aan- laagd. De rol van tientallen 62 Jeren wordt ook onderzocht, een van de grootste Franse iken, ontkent. Het onder la spitst zich toe op cheques in Israël of de Palestijnse 35 ieden werden verzilverd. 50 M verkoopt «|el van Socalbe men - CSM heeft haar Itali- se koffie- en thee-activitei- verkocht. Beide bedrijven ren onderdeel van Socalbe, n mei vorig jaar door het idingsbedrijf overgenomen epfabrikant. De koffie, met jaaromzet van 8 miljoen komt in handen van de aanse dropproducent Sirea. thee (omzet 5 miljoen euro) naar voedingsbedrijf Pron- >ods. 50 ikoord ontslag Philips Lommel ssel - Bij de Philips-vesti- in het Belgische Lommel jen directie en vakbonden akkoord bereikt over het ilag van 65 werknemers, der was sprake van het appen van honderd banen, ifslanking past in de inter- onale herstructurering van elektronicaconcern. Er it een sociaal plan dat voor in vervroegde pensionering vertrekpremies. Er werken nog 378 personen. vanta stopt 00 et genproeven iand - Advanta Seeds sluit laboratorium voor proeven genetisch gemanipuleerde assen in Rilland in de loop dit jaar. Daarmee komt er lederland nagenoeg een le aan research op dat ge- 1. Er is geen markt voor de ducten, aldus een woord- der van Advanta Seeds. haag/anp - Tientallen taxi ernemingen dreigen om te en als gevolg van sterk geste- kosten en toegenomen con- entie. De gevolgen zijn op platteland al merkbaar. On- dabele ritten in de avond en nacht worden daar ge rapt. Ook is er sprake van ;ere wachttijden, aldus se- aris Van Schaik van KNV gisteren. concurrentie is vooral moor- d bij het zogenoemde con- "tvervoer, van onder meer lingen en gehandicapten, lrachtgevers als gemeenten provincies letten niet zozeer de kwaliteit, maar proberen, door met elkaar samen te ken, een zo'n laag mogelijke s te bedingen. Vooral kleine- ledrijven komen hierdoor in moeilijkheden, aldus Van aik. Contractvervoer maakt 80 procent van de omzet n de taxibranche. Taxiwet die in januari 2000 is ivoerd, heeft het er volgens i Schaik niet gemakkelijker jemaakt. Deze wet maakt het reden van nieuwkomers op markt eenvoudiger. Volgens :rs van de brancheorganisa- ijn er het afgelopen jaar zo'n zend wagens bijgekomen. In Ierland rijden nu 23.000 S00630387745 door Cees Manders den haag - De toekomst van het fraaie lichtpaarse 500 eurobiljet is beperkt en roemloos. Want die ligt in de kluis van de bank, zit in de portefeuille van de han delaar in paarden en (andere) tweedehands vervoermiddelen, bevindt zich in het zwarte- en drugscircuit en natuurlijk in de ouwe sokken en matrassen van de oppotters. Het publiek, ook al heeft dat daarvoor misschien een nieuwe, passende porte monnee aangeschaft, zal er geen gebruik van maken. Je kunt er in de winkels niet mee betalen, want 'Daar hebben we effe niet van terug' zegt de stic ker die nu onderhand op elke kassa is geplakt. Het publiek kan ook moeilijk bij die biljetten. Want uit de geldautomaten zul len ze nooit komen. Het maxi mum van 'de muur' ligt op een biljet van 50 euro en later, wan neer de wisselgeldschaarste is opgeheven zal dat plafond tot biljetten van 100 euro worden opgetrokken. Maar de biljetten van 200, laat staan die van 500 euro zullen we niet uit de geldautomaten kun nen halen, zegt De Nederland- sche Bank. Die zijn alleen te krij gen bij de banken. En wat geldt voor Nederland, geldt ook voor de andere eurolanden. „Voor ons hoefde dat biljet niet", zegt Hein Blocks, voorzit ter van de Nederlandse Vereni ging van Banken. Hij heeft zelfs als 'superbankier' nog niet eens zo'n biljet in handen gehad. „Een 500 eurobiljet is handig en onhandig tegelijk. Handig voor als je grote bedragen moet beta len in de circuits waar nog vaak contant wordt betaald, onhan dig als je ermee moet betalen, want je raakt ze in de winkels niet kwijt." DNB heeft toch nog 20 miljoen van die (on) handige 500 euro biljetten laten drukken. Daarvan zijn er al 1,2 miljoen in circulatie gebracht. Ter vergelijking: van biljetten van 5 euro worden er 135 miljoen gedrukt en daarvan zijn er nu 100 miljoen in om loop. Maar waarom zijn die zware bil jetten er dan überhaupt geko men? Hadden de ontwerp- en drukkosten niet bespaard kun nen worden? Hadden er in plaats van die 'onbruikbare' 500'tjes niet meer biljetten van 5 euro moeten worden gedrukt? S00630387745 Volgens DNB zijn die aantallen nog steeds overeenkomstig de verwachte behoefte. Ook van de 5 eurobiljetten zijn er op dit ogenblik voldoende van bij de banken en de winkels. Het 500 eurobiljet is er gekomen omdat Duitsland dat wilde. Dit land had in zijn oude valuta een biljet van gelijke zwaarte. 500 euro is iets minder dan 1000 mark. "Voor Nederland hoefde het niet, maar we verzetten ons niet tegen het voorstel van de Duitsers', zegt een woordvoer der van DNB. Andere landen waren ronduit tegen, Portugal bijvoorbeeld, dat ook heeft geweigerd 500 euro biljetten in circulatie te brengen. Maar Portugal kan dan natuur lijk niet tegenhouden dat de 500 eurobiljetten uit andere euro landen ook in eigen land gaan circuleren. Eurogeld kent im mers in euroland geen grenzen. door Sylvia Marmelstein badhoevedorp - Uitzendbureaus worden gedwongen deels ar beidsongeschikten en langdurig werklozen links te laten liggen. De kosten om hen aan het werk te helpen lopen veel te hoog op. Dat komt doordat uitzendbu reaus opdraaien voor de ziekte kosten. En juist die mensen heb ben een hoger ziekteverzuim. „We moeten snel een oplossing vinden voor dit probleem", zegt A. van der Gaag, directeur van de brancheorganisatie ABU (Alge mene Bond Uitzendondernemin- gen). In de toekomst dreigt het pro bleem alleen maar groter te worden. Het plan van de com missie Donner voor een nieuwe WAO schrijft voor dat werkge vers hun zieke werknemers voortaan twee jaar in dienst moeten houden en het loon moeten doorbetalen. Nu is dat nog één jaar. Van der Gaag is bang dat veel uitzendbureaus daardoor werknemers met een hoger ziekterisico niet meer durven uitzenden. „Dat zou zonde zijn, want jaar lijks bemiddelen de 250 ABU-le- den zo'n 32.000 arbeidsonge schikten bij werk. Mensen die bij een 'gewone werkgever' vaak niet aan de slag komen omdat ze niet door psychologische of medische testen heen komen of omdat de werkgever niet het ri sico wil lopen dat hij een werk nemer aanneemt die zich snel ziek meldt. Doordat uitzendbu reaus geen ingewikkelde vragen stellen en testen afnemen ko men werklozen en WAO'ers via hen wel aan de bak", zegt Van der Gaag. Mede daardoor is de uitzend- branche een van de grootste le veranciers van WAO'ers. Vol gens het LISV belandden er in 2.000 bijna 8.000 uitzendkrach ten in de WAO. „Maar ik vind niet dat we financieel gestraft moeten worden voor het feit dat we proberen om die WAO'ers en werklozen aan het werk te helpen." De ABU-voorman wil daarom dat alle werkgevers voortaan meebetalen. Over de manier waarop dat kan, heeft hij ook al nagedacht. De uitzendbureaus moeten voortaan ziektegeldpre- mie betalen die gebaseerd is op het gemiddelde ziekteverzuim in Nederland. De rest van de premie moet dan worden bijge legd door de overige werkge vers. Van der Gaag vindt dat een eer lijk systeem omdat alle werkge vers wel eens gebruik maken van uitzendkrachten. Bovendien blijkt dat veel gedeeltelijk ar beidsongeschikten in de WAO zijn beland omdat zij juist pro blemen hadden met hun oude baan. Ruzie met de baas of pes terijen door collega's. „Zo'n baas is dan de oorzaak van de problemen. Maar als een uit zendbureau de werknemer dan helpt, moet het bureau alle kos ten betalen als de man ziek wordt." Het voorstel om de kosten te verdeler* doet de ABU in een rapport dat binnenkort wordt overhandigd aan de Sociaal Economische Raad (SER). Die buigt zich momenteel over een advies aan het kabinet met als onderwerp een grondige herzie ning van het WAO-stelsel. Ook de Flexwet is volgens Van der Gaag een bedreiging voor WAO'ers en werklozen die via uitzendbureaus werk proberen ABU-directeur Van der Gaag: „Geen ingewikkelde vragen en testen" Foto: GPD/Roland de Bruin te vinden. Volgens die wet moe ten de bureaus sommige uit zendkrachten loon doorbetalen, ook als er tijdelijk geen werk hen is. Dat geldt bijvoorbeeld voor krachten die langer dan drie jaar voor een uitzendbu reau hebben gewerkt. Zij komen in aanmerking voor een vast contract. „Uitzendbureaus zul len dan WAO'ers en langdurig werklozen die grotere financiële risico's met zich meebrengen weigeren." utrecht/gpd - „Mensen moeten niet zo klagen over de dure groenten. Het is iets duurder dan normaal door het weer, maar groenten zijn in Neder land relatief goedkoop", zegt Hans van Es van groenten- en fruitconcem The Greenery. Zo goedkoop zelfs dat veel telers het hoofd niet boven water hou den. „Witlof, sla en radijs zijn zo duur omdat veel telers gestopt zijn. Zij konden er niet meer van leven." De veiling bestaat eigenlijk niet meer. Ketens die werken met contracttelers maken nu 'een paar weken' fikse winsten. Maar die winsten zijn incidenteel." Volgens Van Es wordt 65 pro cent van alle groenten en fruit via contracten verkocht. Som mige grote supermarkten heb ben zelfs telers die exclusief voor hen werken. Hoeveelheid, prijs en kwaliteit worden vooraf bepaald. Telers zijn zo verzekerd van een minimumprijs en su permarkten van een constante aanvoer en prijs. „Mensen kopen nu 10 tot 20 procent meer diepvries- en blik- groenten dan normaal", consta teert Sija de Jong van het Cen traal Bureau Levensmiddelen handel, de supermarktenkoepel. „Bloemkool, rode kool, boon tjes, er is keuze genoeg in het vriesvak. Alleen verse tomaten zijn nog een beetje betaalbaar. Witlof en spruiten: veel telers zijn gestopt. Foto: GPD Die komen van de Canarische eilanden en uit Marokko, waar het wel goed weer is." Wie toch vers wil eten, maar geen vermogen kwijt wil zijn aan een lentesalade: eet de sei zoensgroenten, kool, winter peen en uien. „Die zijn goed koop, winterpeen kost bijvoor beeld 60 eurocent voor een ki lo", zegt een groenteboer. „Dat loopt nu goed, maar dat komt niet door de prijzen, stamppot verkoopt in deze tijd altijd Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft een ge middeld gezin (2,3 personen) met een besteedbaar inkomen van 24.000 euro per jaar ruim 500 uit aan groenten, aardap pelen en fruit, waarvan het aan deel van de verse groenten niet meer is dan 220. The Greene ry verwacht dat de hoge prijzen nog een paar weken zullen aan houden. Als de Nederlandse teelt in februari weer begint, zullen de prijzen wel wat zak ken." den haag/frankfurt/anp-dpa - Tien dagen na de invoering van de euro betalen de meeste Ne derlanders alleen nog met eu ro's. „We hadden niet verwacht dat we nu al op bijna 100 pro cent eurobetalingen zouden zit ten", zei een woordvoerder van het ministerie van financiën gis teren. De opmars van de euro is vele malen sneller gegaan dan waar mee in het meest optimistische scenario rekening was gehou den. Vanaf de introductie op 1 januari loopt de euro op de ra mingen vooruit. Tot 28 januari kan er nog met guldens worden betaald. Overgebleven guldens kunnen daarna nog wel worden ingewisseld bij de banken. In de twaalf eurolanden samen is inmiddels meer nieuw geld in omloop dan 'oud' geld. Dit heeft Eugenio Domingo Solans, direc tielid van de Europese Centrale Bank (ECB), gisteren laten we ten. Gemiddeld circuleert er per persoon ongeveer 650 euro. In totaal zijn er ruim acht miljard biljetten in omloop. Het bedrag aan nog in omloop zijnde natio nale munteenheden bedroeg donderdag omgerekend 190,6 miljard euro. Volgens Pedro Solbes, eurocom missaris voor monetaire zaken, zal de invoering van de euro eind volgende week zijn afge rond. Voormalig minister van buitenlandse zaken Van den Broek onthult op donderdag 7 februari in Maastricht een kunstwerk als permanente her innering aan het Verdrag van Maastricht'. Hij doet dat precies tien jaar na de ondertekening van dat Verdrag. De onthulling vindt plaats tij dens een vergadering van het bestuur van de Europese Cen trale Bank (ECB) in het Lim burgse Gouvernement. De ECB verruilt Frankfurt die dag voor Maastricht om daarmee luister bij te zetten aan de oprichting van de bank en de introductie van de euro, beide directe gevol gen van het Verdrag van Maas tricht. Het kunstwerk Stars of Europe isontworpen door de Italiaanse kunstenaar Maura Biava. Het symboliseert de eenheid van Europa. Het kunstwerk bestaat uit een cirkel van metershoge lichtmetalen palen met daarop gemonteerd in goudkleur de Eu ropese sterren. Verder zijn door het werk heen kleinere sterren verweven als symbool van de toekomstige uitbreiding van de Europese Unie. Op de palen worden uitspraken weergegeven van Europese filosofen die zich daarbij door het fenomeen Eu ropa hebben laten inspireren. voor met diskette aangifte had den gedaan, zo'n schijfje toege stuurd. Een grote campagne dus om mensen elektronisch de gege vens aan te laten leveren. Maar volgens Knaap ook onmisbaar, die diskette: „Op papier is het bijna niet te doen. Dan reken je je suf." Waar Knaap vooral op doelt, is de mogelijkheid om aftrekpos ten tussen partners te laten wis selen. Je mag dus op en neer sfchuiven met bijvoorbeeld de kosten van je huis, tot je er zo veel mogelijk voordeel uithaalt. „Maar dan moetje wel veel rekenen. Je mag verschillende E I G E IM verdelingen maken R E 11 D C in die aftrekpost, bijvoorbeeld 30/70 of gewoon 50/50. Maar dat bete kent enorm veel rekenwerk. Die diskette rekent dat allemaal voor je uit. Als je die niet gebruikt, ben je enorm lang bezig." En dan hebben we het nog niet over de vraag gehad of je voor de belasting daadwerkelijk part ners wil zijn, want de fiscus laat die keuze aan de betaler. Wel of niet fiscaal partner, tel uit uw winst. „Een ingewikkelde samenleving baart een ingewikkeld belastingstel sel", becommentarieert profes sor Stevens van de Erasmus UniversiteitJn Rotterdam rie kri tiek op het nieuwe beïistingstt sel. Hij was adviseur bij de ont wikkeling van het nieuwe stelsel, maar geeft toe dat het lang niet altijd makkelijker is geworden. „Vereenvoudiging was ook niet de hoofddoelstelling. Het moest eerlijker. En eerlijker is lang niet altijd eenvoudiger. En naast eenvoud willen we ook nog maatpakwetgeving. Dat botst met elkaar." Volgens Stevens is er nog wel wat te vereenvoudigen. „Wij la ten nu ongetrouwde samenwo- jnkiezen of ze wel of niet als fiscaaTpartneiqsezienwillen worden. Dat is veel tecomp: utrecht/anp - Bij FNV Bondge noten zijn de afgelopen weken zo'n honderd meldingen bin nengekomen over onveilige si tuaties op en rond het spoor. Eén melding betrof een defect remsysteem. Er was ook een melding over fa lende software voor het bedie nen van wissels en seinen. Deze 'mechanische' gebreken hebben niet geleid tot ongelukken, aldus een woordvoerster. Veel meldin gen gaan over agressie van reizi gers. Dagelijks komen er nog tientallen meldingen binnen. FNV Bondgenoten riep NS-le- den vorige maand per brief op om onveilige situaties te mel den. Morgen opent de bond ook een speciale telefonische meld lijn. Het moet uiteindelijk een 'Roodboek' opleveren met mo gelijke oplossingen en eisen voor verbetering. Het rapport wordt op 17 april gepresenteerd. ECONOMIE WIJZER Vandaag publiceren wij het eer ste artikel van onze nieuwe co lumnistjoop Hartog. Hij werd geboren in 1946 en is sinds 1981 als hoogleraar micro-economie verbonden aan de economische faculteit van de Universiteit van Amsterdam. Zijn onderzoek ligt op het terrein van de arbeids economie. Na zijn aftstuderen aan de toenmalige Nederland - sche Economische Hogeschool in Rotterdam vertrok hij in 1970 met een studiebeurs van de Ca nada Council naar Queen's University in Kingston (Ontario) waar hij een MA graad behaal de. Van 1972 tot 1981 was hij verbonden aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, waar hij in 1978 promoveerde op een proefschrift over inkomensver deling. Zijn onderzoek heeft betrekking op verklaring en ontivikkeling van loonstructuren en op de be tekenis van onderwijs voor in komen en arbeidsmarktpositie, waarbij hij ook aandacht schenkt aan persoonlijkheidsva riabelen die gewoonlijk tot het terrein van de psychologie wor den gerekend. Hartog publiceerde als (co-)au- teur meer dan 160 artikelen in (inter)nationale wetenschappe lijke tijdschriften en acht boe ken. Twaalf jaar was hij colum nist voor het dagblad Trouw. Hij was als gastonderzoeker ver bonden aan vele buitenlandse instellingen, zoals de Universi teiten Stanford, Cornell, Wis- consin (Madison) in de VS, aan de Wereldbank in Washington, aan Nagoya University in Ja pan, aan de University of Can terbury in Christchurch, Nieuw Zeeland, aan ANU in Australië en aan diverse instellingen in Europa (Lissabon, Stockholm, Miinchen). In 1992 werd hij verkozen tot lid van de Hollandsche Maatschap pij van Wetenschappen in Haarlem en in 2001 tot lid van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen. JOOP HARTOG hoogleraar micro-economie Universiteit van Amsterdam Zeg gewoon: trouwen of een ge registreerd partnerschap dat wordt fiscaal erkend. Kies je daar niet voor dan ziet de fiscus je ook niet als partner. Vereen voudiging is altijd lastig en poli tiek moeilijk te realiseren van wege een veelheid van politieke stokpaardjes." De inbouw van allerlei optieregelingen -de maatpakwetgeving- maakt het stelsel volgens Stevens juist voor de doorsnee-burger zo moeilijk te volgen. Het meest stimulerende kook boek dat ik ken is 'Een gastrono misch alfabet' van M.J.K Fisher. Totaal 26 hoofdstukken, met een recept als bijlage. Het alfa bet wordt gebruikt voor orde ning van aanstekelijke verhalen om het eten heen, niet voor de gerechten zelf. C is van Corrup tie, met fram bozen Roman off, M is voor Man alleen, met een stoof schotel van os senstaart. Elke twee we ken een co lumn, daarmee kun je in een jaar tijd precies door het alfabet heen. Ik zal ein digen met de Z van zonden, want die zijn er genoeg in de economie. De A is onvermijde lijk en onverbiddelijk voor Adam Smith, grondlegger van de eco nomie, maar nog dagelijks actu eel. Zijn boek Rijkdom van Staten, uit 1776, lijkt een beetje op dat gastronomisch alfabet, door de meeslepende manier waarop het is geschreven. Het harde skelet is een abstracte ontleding van het functioneren van een economie. Maar er zit veel sma kelijk vlees op. Uitvoerige voor beelden en treffende beeld spraak, die eeuwenlang fris ge bleven is. Adam Smith is de verheerlijker van concurrentie. In een goed geregelde markteconomie kan iedereen zich volledig concen treren op zijn eigen voordeel. Als niemand echte macht heeft, leidt dat tot grote welvaart voor anderen. „Wie zijn bedrijvigheid zo inricht dat hij de hoogste op brengst verkrijgt, beoogt alleen zijn eigen gewin; en hij wordt daarmee, als in zovele andere gevallen, geleid door een on zichtbare hand om een resultaat te bevorderen dat geenszins in zijn bedoeling lag", schrijft Smith. En: „We verwachten onze maal tijd niet uit de goedhartigheid van de bakker, de brouwer en de beenhouwer, maar van het najagen van hun eigenbelang. We spreken ze niet aan op hun menslievendheid, maar op hun eigenliefde en we praten tegen hen niet over onze behoeften maar over hun voordelen." De slager en de bakker willen ge woon goed verdienen. Wie zijn klanten het best bedient, maakt de hoogste winst. Wie achter winst aanjaagt, moet dus zijn klanten goed bedienen. Hun ei genbelang is ons belang. Het is natuurlijk een prachtige paradox dat het najagen van ei- ■Wootf* r\*r<r-r genbelang goed is voor het col lectieve belang. Dat een markt economie al dat afzonderlijke egoïsme coördineert, door een onzichtbare hand, tot gezamen lijke welvaart. Die basisgedachte van Smith is nu een van de cen trale leerstukken van de econo mische theorie. En daarbij wordt dan meteen de nadruk gelegd op de noodzaak van concurrentie. Als iemand zijn klanten niet goed bedient, door te hoge prijzen of verouderde pro ducten of slechte kwaliteit, dan kan een concurrent al tijd voordeel ha len, door minder hoge prijzen te vragen of betere kwaliteit te leve ren. Daarom moeten marktecono mieën ook een instantie hebben die concurrentie garandeert. Nederland was tot voor kort he lemaal niet zo op concurrentie ingesteld, en liet tal van afspra ken tussen ondernemers toe. Vooral de Europese regelgeving heeft daaraan een eind gemaakt. Nu hebben we zelfs ons eigen waakhond, de Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa). Adam Smith zou de schutspa troon van de NMa moeten zijn, met een borstbeeld naast de portier. Adam Smith staat boordevol uitspraken die de moeite waard zijn. Je zou er een kalender mee kunnen vullen. Hier nog een be roemde: „Beoefenaren van het zelfde vak komen zelden bijeen - zelfs niet voor plezier en ver strooiing - zonder dat het ge sprek eindigt in een samenzwe ring tegen het publiek, of in een samenspanning om de prijzen te verhogen. Het i^wimogelijk om zulke bijeenkomsten te voorkomen, door een wet die uitvoerbaar is en verenigbaar met vrijheid en rechtvaardig heid." We zullen zien wat het parlementair onderzoek bouw fraude hier tegenover zal stellen. Deze is voor het onderwijs: „Voor de uitvinding van de boekdrukkunst, schijnen 'ge leerde' en 'bedelaar' zo onge veer synoniem geweest te zijn. In die tijd gaven universiteitsbe sturen hun geleerden vaak toe stemming om te bedelen." Toe gegeven, hoogleraren hoeven niet meer echt de straat op. Maar door de enorme bezuini gingen wordt iedereen wel op gejaagd om sponsors te zoeken. Voor onderzoek. Voor een ge bouw. Voor een laboratorium. De Rijkdom van Staten is verre weg mijn smakelijkste econo- mieboek.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 9