Hotel in wittebroodsweken Palace torent sprookjesachtig uit boven Noordwijk Vierentwintig jaar na de beruchte brand heeft Noordwijk weer een Palace Hotel. Het vijfsterrenverblijf gaat in april officieel open, maar ontvangt nu al volop gasten. ZATERDAG 12 JANUARI 2002 De ceremoniële handeling volgt be gin april. Dan is het gloednieuwe Pa lace Hotel in Noordwijk ook officieel open. Maar nu al, in de wittebroods weken, hebben heel wat gasten kunnen genieten van het interieur van het nieuwe vijfsterrenhotel. De buitenkant werpt al veel langer zijn imposante sprookjesschaduw over de badplaats, 'congresstad' nummer één van Nederland. In de volksmond het Disney-hotel, van binnen een toonbeeld van luxe. tekst: Anton Diedrich foto's: Dick Hogewoning Directeur Jurgen Wondergem in een van de hotelkamers: „We kunnen nu met trots roepen: we zijn er." Het trapgat in de centrale hal, met daarin een lamp van 37 meter hoog. 1^ urgen Wondergem, samen met zijn vrouw Ilona het directeursduo, zit er ont spannen bij. Alles gaat goed. Uitstekend, zelfs. Sinds 12 november laat Palace gasten toe, maar het hotel gaf daar heel weinig ruchtbaarheid aan. „Zeker dat begin was een klein beetje een proeftijd", zegt Won dergem. „We hebben te maken met nieuwe keukens, nieuwe mensen, nieuwe compu tersystemen, nieuwe menukaarten... Maar dat liep al heel snel heel vlot." Dat komt, denkt hij, omdat iedereen die in het Palace Hotel werkt niet voor het eerst in een hotel of restaurant rondloopt. „Al deze mensen komen uit gerenommeerde bedrij ven", zegt Wondergem. En hij en zijn vrouw zijn daarop geen uitzondering. Sinds 1985 werken ze samen, ooit begonnen in een res taurant in San Francisco en nu mede-eige naar van het kleinste vijfsterrenhotel van Nederland in Bergambacht. En dus direc teur van het Palace Hotel, met zijn 121 ka mers, 13 conferentie- en vergaderzalen, gro te ballroom, fitnesscentrum, beautycentre en bubbelbaden een imposant hotel, dat past in het rijtje met onder andere Hilton New York en Hilton Kansas City, waar de twee ook hebben gewerkt. De Wondergems werden benaderd door de eigenaar van het hotel, De Raad Bouw. Een gemeenschappelijke vriend had tegen direc teur Paul Brandjes van De Raad gezegd dat hij wel iemand wist voor dat nieuwe hotel. „We waren niet naar iets op zoek", zegt Wondergem. „Maar tegen zoiets kun je geen nee zeggen. We kregen, omdat we al vroeg erbij betrokken raakten, ook invloed op hoe het hotel uiteindelijk zou worden." Dat is dus groot, luisterrijk en imposant. En exclusief, want de vertraging die de bouw ondervond - oorspronkelijk zou het afgelo pen september al officieel worden geopend - komt deels doordat de Wondergems geen enkele concessie aan kwaliteit wilden doen voor het interieur. Zo is het lobbymeubilair nog niet gearriveerd. „Er is maar één man op de wereld die die stoelen maakt", vertelt Wondergem. „Een Italiaan. En dan ben je een beetje afhankelijk van de grillen van die man." Afgelopen week waren alle kamers en de vergaderzalen al vol, de grote diners gaan als een trein, vertelt Wondergem. „De loop zit er goed in. Volgende week is hier een feest voor 160 man, oud-intemationals en hun echtgenotes. We kunnen nu met trots roepen: we zijn er." Het Palace Hotel - waar voor een nacht in een standaardkamer tussen de 235 en 300 euro moet worden betaald - was nog voor dat het klaar was lid van de 'leading hotels of the world', een exclusieve hotelclub. Dat helpt, maar het is ook lastig, zegt de direc Hij geeft ze niet prijs, maar geeft wel toe dat een tijdje geleden serieus is bekeken of bij goed weer een vrouwtje met parasolletje en bij slecht weer een mannetje met paraplu- tje uit de torentjes kon komen. „In Praag is een hotel waarvan de klok elke dag om twaalf uur iets bijzonders doet", zegt Won dergem. „Daar staan steeds plukjes mensen te kijken." De torentjes kunnen inderdaad open, zegt hij. En Palace gaat zeker een knipoog geven. Maar wat voor knipoog? teur. „Het voert de druk extra op. Er zijn strenge regels om lid te mogen blijven. Maar aan de andere kant genereert het ook veel internationale belangstelling." Dat is nooit weg, geeft hij toe, vooral als ook het Palace Hotel een graantje wil meepikken van de congresmarkt in Noordwijk. Tijdens de officiële opening staat Noordwijk nog één verrassing van het hotel te wachten. De torentjes gaan iets doen. Wat? „Daar zijn een paar ideeën voor", zegt Wondergem. de gang bij de vergaderzalen werd speciaal voor het Palace Ho- n reusachtige plafonnière ontworpen. Met de klok mee: Een doorkijkje in de gang bij de kleine vergaderzalen. De gang tussen de hotelkamers. Het informele restaurant Circles, links naast de ingang. De entree en receptie.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 53