Eigenaren horecaboot naar rechte LOGI@ 7 DUIN BOLLENSTREEK Klein, onverwarmd en bij elkaar geknutseld Christelijke kinderopvang op komst in Katwijk SPRINGTIJ Politie gedoogt groen zwaailicht doktersau Goudengids pag. 255 Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 22,00 zaterdag 12 JANUARI 2002 Koninklijk aanbod van bibliotheek katwijk - In de week van het koninklijk huwelijk van kroon prins WUlem-Alexander met Maxima Zorreguieta doet de Katwijkse bibliotheek iedereen die nog geen lid is een royaal aanbod: een gratis lidmaat schap voor 3 maanden. Dit aanbod geldt voor alle vestigin gen van de bibliotheek, dus aan Schelpendam 1. Hoorneslaan 297 en Fresiastraat 20. Zo heeft iedereen de gelegenheid om tot 30 april. Koninginnedag, gratis kennis te maken met alle moge lijkheden die de Katwijkse bi bliotheken te bieden hebben. Tentoonstelling nu 's morgens valkenburg - De tentoonstel ling 'Ja ik wil' over het huwelijk wm prins Willem Alexander en Maxima in de Nieuwe Kerk in Amsterdam wordt voor regioge noten komende vrijdag niet 's middags, maar 's morgens ge houden. Het vertrek per bus op het Castellumplein is nu om negen uur 's morgens. Om 13.00 uur is de geplande tijd van aankomst in Valkenburg. Er zijn nog plekken vrij. De kosten zijn 11,50 euro voor leden van oranjeverenigingen en 16 euro voor niet leden. Informatie: 071-4012332. Informatiemarkt studie en beroep hillegom - Het Fioretticollege houdt op maandag 11 februari van 19.00 tot 21.00 uur een in- formatieberoepenmarkt in de Pauluszaal aan de Garbialaan 24 in Hillegom. Scholieren kun nen op deze markt informatie krijgen over alle MBO-opleidin- gen en diverse ROC's in de re gio. De Mooij lijsttrekker rijnsburg - Net als vier jaar ge leden gaat het CDA ook de ko mende gemeenteraadsverkie zingen in Rijnsburg tegemoet met Riekus de Mooij aan het roer. De Mooij is sinds 1998 wethouder van ruimtelijke or dening en volkshuisvesting. Le- nie den Heijer, de andere wet houder van het CDA, en fractie voorzitter Daan Binnendijk ko men op plaatsen twee en drie. Twee fractieleden komen niet terug in de gemeenteraad. Oud- fractievoorzitter Krijn van der Spijk en Bert van Egmond heb ben het te druk met andere za ken. Stichting Kinderopvang Katwijk blij met stap op weg naar nieuwbouw door Saskia Buitelaar katwuk Het is al jaren afzien voor de kinderen en het perso neel van de stichting Kinderop vang Katwijk (KOK). Het nood gebouw vlakbij sportpark De Krom heeft onvoldoende loka len met een eigen uitgang, waardoor de kinderen niet zelf buiten kunnen spelen. In de piepkleine kantoortjes voor het personeel vallen de gammele bureaus bijna uit elkaar. En toen vorige maand een van de twee cv-ketels het begaf, zaten de acht groepen hutje mutje in de verwarmde helft van het ge bouw. Logisch dus dat iedereen bij de KOK blij is dat de gemeente ein delijk een flinke stap heeft gezet op weg naar een nieuw onder komen voor de 250 Katwijkse kinderen en 45 werknemers. Ar chitect Groosman van de Kat wijkse Ontwikkelings Maat schappij mag zijn ontwerp voor een banaanvormig gebouw ver der uitwerken. Tenminste, als ook de politiek in de vergaderin gen de komende weken akkoord gaat. Ineke Remmelzwaal, sinds een half jaar directeur van de KOK, is daar optimistisch over. On danks het feit dat kinderopvang buitenshuis omstreden is bin nen confessionele kringen in Katwijk. „Daarom zijn we hier ook al vijf jaar mee bezig. Deze gemeente heeft kinderopvang niet hoog in het vaandel. Maar gelukkig zijn de tegenstanders in de minderheid. Het CDA noemt de opvang in haar verkiezings programma nu ook een belang rijke maatschappelijke taak." Met alleen het bouwontwerp is de KOK er nog niet. De financië le kant van het verhaal is nog lang niet rond. Duidelijk is wel dat de bouw van ruim dertig woningen de kosten voor de nieuwbouw moet dekken. Toch is Remmelzwaal opgelucht dat er eindelijk schot in de zaak zit Het management kan zich nu gaan bezighouden met an dere belangrijke taken, die ja renlang zijn versloft. Een goed personeelsbeleid, kwaliteitscer tificering, financieel manage ment en scholing. De eerste stap op die weg is al gezet. Maandag verhuizen de directeur, de afde lingshoofden, het gastouderbu reau en de plaatsingsmedewer ker naar een kantoorruimte in De Rijnpoort, een verzamelge bouw op industrieterrein 't Heen. Al die jaren is alle tijd en ener gie in de nieuwbouw gaan zit ten. Nu komen we aan de be drijfsvoering toe en daar is een flinke inhaalslag te maken. Ik heb mijn hart vastgehouden tij dens de inspecties, want het is hier echt een bij elkaar geknut seld gebeuren. Maar we voldoen gelukkig ook dit jaar nog aan de vergunningseisen van de GGD en de brandweer. Nu is het hoog tijd om toe te werken naar het landelijke kwaliteitsstelsel om gecertificeerd te kunnen werken." De afgelopen jaren heeft de KOK, vooralsnog de enige aan bieder van kinderopvang in Kat wijk, zich wel gered zonder sterk beleid om aan kwaliteitseisen te voldoen en personeel binnen te halen en te houden. Maar in middels staat de concurrentie om de hoek, weet de directeur. In Rijnsburg raakte de stichting op die manier haar werk kwijt. De commerciële bedrijven die landelijk opereren weten precies in welke gemeenten een gebrek is aan kinderopvang. Katwijk is daar één van. Nieuw aangemel de (vaak nog ongeboren) kinde ren staat anderhalf tot twee jaar op de wachtlijst. De KOK biedt plaats aan 250 kinderen, hoofd zakelijk baby's en peuters voor het kinderdagverblijf en in min dere mate naschoolse opvang. Dat is extreem weinig voor een gemeente van 41.000 inwoners. Remmelzwaal: „Landelijk is de afgelopen vier jaar het aanbod van kinderopvang verdubbeld. In Katwijk ligt het stil. Als je hier de gemiddelde cijfers op loslaat, zou je ook in deze gemeente el ke twee jaar een nieuw kinder dagverblijf met zes groepen kunnen openen." Weliswaar blijft de vraag naar kinderopvang nog wat achter in het christelijke kustdorp, waar veel moeders zelf voor hun kroost zorgen, maar toch groeit die gestaag. „Vooral doordat be drijven kinderopvang willen om personeel binnen te halen. Maar ook door de sollicitatieplicht, die alleenstaande ouders dwingt om opvang te zoeken wanneer zij gaan werken." Katwijk is dus nog lang niet uit de brand met de nieuwbouw voor KOK. „Dat is puur vervan ging, maar het levert nog geen extra opvangcapaciteit op." katwuk - Het protestants-christelijk on derwijs Katwijk (PCOK) en de stichting Hervormde Scholen onderzoeken samen de mogelijkheid van kinderopvang op christelijke grondslag. Binnen twee maanden hopen de beide instellingen er uit te zijn. Het zou gaan om een finder- dagverblijf en naschoolse opvang. Met christelijke kinderopvang willen PCOK en de Stichting Hervormde Scho len een behoefte vervullen. „Die behoefte bestaat", zegt A. de Vreugd, de voorzitter van de bouwcommissie van het PCOK. Algemene tónderqjpvang, verzorgd door KQjK (Kinderopvang Katwijk) is er al, een cmsteüjkeregenhanger nog niet. „En in heel Nederland komt dat ook maar heel weinig voor. Je moet heel goed zoeken", zegt De Vreugd. Voor het zover is, moeten de financiële onderbouwing, de mogelijke huisvesting en de wettelijke eisen waar een kinder dagverblijf en naschoolse opvang aan moeten voldoen nauwkeurig worden on derzocht. „Naast het gewone werk van de<schoolverenigiiïgea en d^chole&j|B njöde .eisen aan opvan&eh persqgj gfflroaar tl ja inzTftefr", '?egr De Vri De beide schoolinstellingen geven meer bekendheid aan hun plannen als alles in kannen en kruiken is. Ook de huisves ting. Volgens De Vreugd hebben PCOK en SHS twee locaties op het oog, maar hij wil niet prijsgeven welke dat zijn. De Vreugd verwacht dat het opstarten van de christelijke kinderopvang tussen Het is best erg. En nog een schande ook. Regeren is vooruitzien, maar in Noordwijk is regeren vooruitschuiven en in Katwijk verwijt de pot een heel klein zielig keteltje. Alleen Lisse heeft het een beetje begrepen. Erg, hè. Zoooo erg. Vindt u het ook niet erg? Noordwijk Totaal vindt het in ieder geval heel erg. Echt erg. Het is ook best erg. Noordwijk Totaal, u weet wel, die drie lokale partijen in Noordwijk die nu nog maar één partij zijn (wat gaat dat hard achteruit hè). Die partij vindt de woningnood heel erg. Echt erg. Het is ook erg. Starters in Noordwijk, niet al leen in Noordwijk trouwens, komen niet aan de bak. Geen huis meer te vinden, en als ze er zijn dan zijn ze te duur. On betaalbaar voor een eenvoudige jongere. Bejaarden, excusez, ouderen komen ook niet meer aan de bak. Geen seniorenwoning te vinden. En als ze er zijn, dan zijn ze niet te betalen. Ook die bij Groot Hoogwaak worden weer duurder dan was afge sproken. Onbetaalbaar voor een gewone bejaarde. Oudere. Dus wat wil Noordwijk Totaal? Noordwijk Totaal wil huizen. Snel en veel, en 35 procent daarvan nog goedkoop ook. Nou ja, op zijn minst betaal baar. De trage voortgang van de bouw van de twee nieuwe wij ken stemt Noordwijk Totaal droef, zegt lijsttrekker Gerard Duijndam. Dus belooft Noord wijk Totaal duizend huizen bin nen vijf jaar. Duizend! Da's veel. Da's ook wel nodig. Zeker als het in die nieuwe wij ken zo traag gaat. Hoe komt dat eigenlijk, dat het zo traag gaat? Was er niet ooit een plan voor een wijk Brons- ia*» Het was op de nieuwjaarsreceptie dat Arie van der Lee de gemeenten in de Duin- en Bollenstreek vroeg om nou eens op te houden met het wantrouwen tegen Leiden. Arie heeft de laatste tijd veel te maken gehad met de Leidse wethouders Hillebrand en Schultz en dat viel ontzet tend mee. Heel leuke mensen waar je prima zaken mee kon doen. Hoe zei die dat ook alweer: „Ik roep andere gemeenten op die stad (Leiden dus, red.) te erkennen ais centrumgemeente van dit gebied. Het klimaat is rijp om afspraken te maken. Proost!" Arie, Arie. Dus de boodschap blijft hetzelfde, maar omdat het van die aardige mensen zijn mag het plotseling allemaal. „Leiden komt hier huizen bouwen, maar nu we ge zellig wat hebben gedronken is het wél goed. Proost!" Foto: Taco van der Eb geest? In 1993 door de provin cie goedgekeurd? Hadden al die huizen er dan niet allang kunnen staan? Natuurlijk wel. Zelfs met het 'normale' tempo van honderd huizen per jaar. En dan was er nu geen belofte van tweehon derd per jaar nodig geweest. Waarom is Bronsgeest ook al weer gesneuveld? Was dat niet door die kerel van Noordwijks Belang, kom hoe heet hij ook weer. Gerard Duijndam, dat was het. Oooooh.Erg hoor. Da's echt erg. Schande Het is een schande en dat is het. (Ook heel erg, dus.) Gelukkig komt de gemeente Katwijk ertegen in het geweer. Eindelijk een gemeente die werkelijk voor de burger op komt. Casema wil het kabeltarief voor iedereen verhogen. Waééat?! De kabelaanbieder die in de streek zo n beetje een mo nopoly in handen heeft ver hoogt het tarief? Hoe durft-ie! Schorem is het, schoftentuig, schorriemorrie, schavuiten, schurken, scheidsrechter! Kom op met die gele kaart! En daar komt Katwijk, redder in nood, gemeente met zwart masker en witte cape als super held de burgertjes redden. De gemeente is zelfs bereid naar de rechter te stappen om een ein de te maken aan deze waanzin, Katwijk beschouwt boot als bouwwe katwijk - De horecaboot die drie Katwijkers in het Prins Hendrik kanaal willen uitbaten, wordt in zet van een rechtzaak. De eigena ren nemen het niet dat de ge meente de horecaboot als 'een bouwwerk in de zin van de Wo ningwet' aanmerkt. De onderne mers dachten aan alle eisen te hebben voldaan, maar nu de ho recaboot aan een bouwbesluit moet voldoen, wacht een nieuwe serie procedures en aanpassin gen. En dat willen de onderne mers niet. Volgens advocaat Van der Plas houdt de gemeente Katwijk zich niet aan de afspraken. Er was toegezegd dat de horecaboot in het geldende bestemmingsplan past en in het kanaal mocht lig gen, mits aan de vergunningen zou worden voldaan, beweert de raadsman. „De boot was al bij na aangemeerd, zo vergevor derd waren we." Het stelt de advocaat teleur dat de gemeente 'er ineens anders over denkt'. „Nu worden mijn cliënten voor veel extra kosten geplaatst, want een bouwwerk vergt veel extra aanpass Dit is een financiële aderla Van der Plas verwacht i zaak binnen 'een of twee i den' bij de rechtbank wot handeld. Volgens een woordvoerde de gemeente moet de hi boot wel degelijk als bom worden beschouwd. ,Alsi vaste oeververbinding is, v< onder de categorie bouv Dat is bij deze boot nu ee het geval." De Katwijkers. Cees van Willem van der Bent en Ja Beelen, lopen al vier jaar n plannen voor de drijvende caboot rond. Het gehele p kost rond de 300.000 gi Bekenden hebben aangd een deel van de financiën zich te nemen. De boot, ei geheten Spits, is al uitge en ligt te wachten op een v Gorinchem. Hij heeft dien daan als binnenvaartschi boot is veertig meter langi meter breed. De horec moet volgens planning vo fitnesscentrum Olympia k te liggen. 150 en 200 duizend euro kost. Dat geld moet koiUËfr van de overheid, van de van geplaatste kinderen. Dat zouden er volgens de prille prognoses 50 tot 75 moeten worden. Grote instellingen hebben volgens De Vreugd al heel positief gereageerd op het initiatief. „Daar werken veel mensen die ook graag van een dergelijke opvang ge bruik zouden maken." streek De politie gedoogt voorlopig het groene zwaailicht op de auto van de gezamenlijke doktersdienst voor de Duin- en Bollenstreek als die op weg is naar een spoedgeval. Vooral om duidelijkheid te krijgen van het openbaar ministerie, heeft de politie de dienstauto inmiddels al een keer gefotografeerd bij een verkeersovertreding en de foto plus het bijbehorende pro ces-verbaal doorgestuurd r^r de otïx«:i.v;uyu>mw. JJifi beslissen wat hij met de gecon stateerde overtreding gaat doen. De huisartsen in de Duin- en Bollenstreek zijn een maanden geleden gestar een gezamenlijke dienst avonduren en de weekei Hoewel mensen in princi) naar de praktijkruimte in hout dienen te komen, be de dienst over een auto chauffeur die de arts ve naar patiënten die daarto in staat zijn. De auto is oo geruft met een groen zwq voor spoedgevallen. ment nog geen enkele wei status. In Venlo werd or, een doktersauto ook bebof (advertenties) deze diefstal op klaarlichte dag. Van twaalf eurocent per maand. Een schande. Om de o zo gewil de commerciëlen op de kabel te houden moet elke casema- abonnee twaalf eurocent per maand extra betalen. Nee, een rechtgeaarde gemeen te laat dat niet over zijn kant gaan. Die schreeuwt moord en brand, dreigt met de rechter. En verhoogt zelf de onroerende zaakbelasting met 18 procent. Een schande is het. Ondergronds Herman Finkers zei het ooit zo treffend over Almelo: een stop licht springt op rood, een stop licht springt op groen, in Almelo is altijd wat te doen. Altijd dachten we dat dat ook voor Lisse op ging: een bol gaat in de grond, een bol komt er weer uit, in Lisse gebeurt nooit ene fluit. Dat zal misschien ooit zo zijn geweest. Maar die tijd is nu voorbij. Het wemelt namelijk van de junks in Lisse, van die echte hardnekkige harddrugsmensen. Gebruikers. Zeker twintig, zijn het er. Die hangen rond bij de rond- hangcontainer aan de Greve- ling. Dat racistische ding, dat de gemeente weg wil halen. Net goed. Die container - komt dat effe mooi uit - kunnen ze dan weer ergens anders gebruiken. Want eindelijk, najaren zeuren, heeft Lisse besloten om bij het Blok huis afval te gaan inzamelen in een ondergrondse container. Toeval, nietwaar? Dat die drugscontainer net zo lang is gedoogd tot ze ergens anders een container nodig hadden? Het hedendaagse rijmpje gaat zo: een afvalcontainer gaat in de grond, die van de junks gooi en we eruit, in Lisse nooit meer een pil of een spuit. Anton Diedrich en Gerard Baas TRAINING CONSULTANCE 4 weekse Computer Curssussen Voor Jong en Oud Windows 06> Windows 2OOO Office 2OOO Word 2OOO Excel 2000 Powerpoint 2OOO Internet. Explorer Outlook Expres© E-Mail: Logia#freeler.nl Website: www.logia.nl Tel: 071-5137024 Adres: Oude vest 33 f 2312 XR Leiden

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18