Stunt blijft net uit SPORT DC lonkt naar nieuw te vormen hoofdklasse |uks troeft Velocitas af attractieve streekderby BS Leiden is ritme helemaal kwijt AZC onderuit in finale S5 TOP verliest in slotfase van PKC Trigon is kansloos tegen titelkandidaat Spotvogels niet opgewassen tegen kampioen ZIGO tbrek aan raring en uk breekt turnus op maandag 7 JANUARI 2002 "Aivve technische leiding helpt Fiks aan winst aschel van Cent Velocitas en Fluks een attractieve streek- ie leek af te stevenen op itendeling maar in teidjks voordeel werd be- Leiderdorpers kenden de rust hun sterkste pe- loor een goed schot en afv ang. Remco Glasber- 1, Marjan Snatersen (2), ":er en Iwo Nelson b na 5-7 voor 9-8, 10-9 jn 12-11. De bezoekers uit rijk namen in het vervolg het initiatief over. Zij vin der de palen meer scho en hielden hun verdedi- jtien minuten gesloten, terloop (2), Petra Both. ra fan Haarlem en René Ij erman profiteerden van ;ere balbezit en maakten Vervolgens gingen zij p erdedigen. maar daar I thuisploeg weinig moeite Isbeth de Mooij. Marlin- terhof en Arjen Bakker la -n het verschil tot 16-17 )V In de resterende zeven n waren de laatste twee 0 rs nog dicht bij een ge- ïhaalde bij HKC(H) met de tweede overwinning zaalseizoen onder een technische leiding. Jaap oud-speler van het eer- emt voorlopig de coa- vaar, omdat trainer Si- 'rommel met een ver- knie is uitgeschakeld, dat de eerste aanval in doen was, want Theo i (7), Tineke de Visser (2), ;4n Boomgaard en Maikel s verzorgden zowat de gehele productie. Het andere vak viel vaak onrustig aan en maakte slechts één veldgoal. In de voorlaatste minuut maakte Vreeken de winnende treffer vanaf de stip, nadat Martens omver was geduwd bij de paal. Tempo raakte dieper in degra datienood door een 10-12 ne derlaag tegen Vitesse. De Alphe- naren stonden alleen bij 4-3 in de plus en verloren na 6-7 (rust) door twee tegentreffers de aan sluiting. De beginaanval was met Martijn Hooijer (5). Barbara van Rijswijk (2) en Erik Holthau- sen behoorlijk op schot. De pro blemen lagen in het andere vak en werden door invallers Mar- loes Nieuwenhuizen en Jasper van Doorn niet voldoende ver holpen. Ook een strafworp bleef hier onbenut. Reeds in de eerste helft nam Pernix behoorlijk afstand van ZKC'31 door effectief aanvallen en sterk verdedigen. Frans Treur (2), Irene van der Burg, Saar Karstens. Ewoud van der Kooij, Mark Piket en Huig Schoonder- woerd brachten hun club in twintig minuten van 7-5 naar 14-7 bij rust. De bezoekers raak ten door deze ontwikkeling dus danig geïrriteerd, dat één van hen met een rode kaart wegens schoppen werd uitgesloten. In het tweede half uur hielden de oranje-witten hun voorsprong moeiteloos vast, resulterend in een ruime 24-13 zege. De Danaïden toonde zich in het duel tegen Keizer Karei bijzon der wisselvallig. De Leidenaars grossierden in plaatsfouten en schoten alleen bij vlagen met scherp. Zij zetten een 2-5 ach terstand via 7-6 (rust) om in 10- 6, maar vervolgens werd het 10- 11. Coach Rob van der Stelt be sloot routinier Heiko Locher in te zetten om de aanval weer op gang te brengen. De invaller scoorde twee keer en bracht te zamen met Ame Heijman (3) en Suzanne de Roode de omme keer: 16-14 winst. Karen Noort, vervangster Sandra Kalthoff, en Chantal de Vries waren in de verdediging sterk op dreef. De degradatie van Madjoe uit de tweede klasse lijkt slechts een kwestie van tijd, want ook het zesde duel tegen Sagitta ging verloren: 14-20. De formatie van Peter Star kon tien minuten vol gen (3-3) en raakte vervolgens tot aan de rust ver achter (6-13). Het was kenmerkend voor het zwakke spel dat een tegendoel punt ontstond uit balverlies, omdat de verdediging te lang had getreuzeld met het nemen van een vrije bal. Erwin Kellner en Jos Star scoorden vijf en vier keer, merendeels strafworpen. Arenda Heemskerk onder scheidde zich door goed steun- werk onder de paal. Crescendo blijft in de titelrace van de derde klasse C door een 13-18 zege op Nieuw Flora. De groen-witten speelden zeer ge dreven in de wetenschap dat zij zich geen misstap konden ver oorloven. Zij gaven nog wel een 2-4 voorsprong uit handen (4-4), waarna goals van Carmen Zit man (4), Sylvia Baak (2) en Mi chel Wijnen even na rust 6-11 opleverden. De thuisclub dreig de even nog terug te komen (10- 13), maar in krap drie minuten maakten Nischa Verwey en Wij nand Alberts aan alle onzeker heid een einde: 10-15. door Michel van Cent korfbal - Met krap negen minu ten te gaan leek TOP hard op weg naar een stunt tegen PKC. De Sassenheimers stonden 20-17 voor op de landskampioen en lijstaanvoerder van de hoofdklas se B. Zij verkeken zich echter op de schotvaardigheid van een 'su persub' bij de Papendrechters. Invaller Remko Meeuwsen kreeg nog wel een nieuwe verdediger tegen zich, maar hij bleef on stuitbaar: met vier doelpunten op rij loodste hij de Papen drechters naar een 21-23 over winning. Iedereen was zó con fuus van deze ontknoping, dat op het wedstrijdformufier 20-22 werd ingevuld. Het zag er lange tijd zo mooi uit voor TOP. De formatie van Jen- ne Warrink, met Jeroen van der Wolf voor de zieke Sander Harmzen, gaf PKC uitstekend weerwerk en dicteerde na 4-4 zelfs langdurig het scoreverloop (7-4, 12-9, 12-11 rust). De ge schorste trainer Erik Wolsink van PKC zag het vanaf de tribu ne met gemengde gevoelens aan. Hij wisselde in de rust Bart de Wit, ondanks zijn drie doel punten, voor Remko Meeuwsen. „Hij vond dat Bart te weinig ge bruik maakte van de ruimte die hij van de TOP-verdediger (Je roen van der Wolf, red.) kreeg. Remko moest er meer snelheid ingooien", verklapte teammana ger Albert Verdoom het kleedka mergeheim" van PKC. Al gauw ondervond TOP de im puls van de invaller, want na 13- 12 moest de thuisploeg de lei ding uit handen geven (13-15, 14-16). De Sassenheimers kwa men echter sterk terug en liepen in zes minuten door naar 20-17. Zij verzuimden evenwel de kan sen te benutten de marge te ver groten. „Je kunt met negen mi nuten het spel niet bevriezen. Op vijf of zes meter moet je ge woon schieten. Alleen moet je ze er wel ingooien en dat deden we niet", stelde Warrink, die een dag eerder zijn contract met een jaar verlengde. In de zinderende slotfase moest TOP lijdzaam toezien hoe Rem ko Meeuwse 20-19 en 20-20 maakte. Jeroen van der Wolf scoorde uit een strafworp nog 21-20, maar het werd door Kal- verboer, ook al een invalster, ge lijk. Bij deze stand werd Benja min van Tol werd ingezet om Meeuwse af te stoppen, maar dat bleek een ondankbare taak, want Meeuwse was hot en schoot nogmaals twee keer op rij raak: 21-22 en 21-23. Daar mee incasseerde TOP nog weer eens complimenten voor het spel, maar bleven de punten uit. TOP - PKC 21-23 (12-11). Doelpunten van Stanley Lardé (5). Tim van der Horst, Jeroen van der Wolf (4), Judith Kok (3), Steven Baan (2). Marion Broekhuizen. Bregtje van Drongelen en Petra van Niekerk. René Spaanderman van Fluks kaapt de bal weg voor Fanja van Wal- linga van Velocitas en zijn teamgenote Petra Both. Foto: Mark Lamers nueveen - Sporting Trigon blijft hekkensluiter in de hoofdklasse B. De Leidenaars waren niet opge wassen tegen titelkandidaat DOS '46 en verloren met 24-11. „Niemand in het land zal verwacht hebben, dat wij daar punten zouden pakken. Wij hebben de wedstrijd eigenlijk in vijftien minuten verloren. Maar ik heb Lianne de Groot en Mirjam Duin goed zien invallen. Daar hebben wij meer aan met het oog op de competitie dan die uit slag", pikte coach Bram van Geffen nog een licht punt uit het verlies. Trigon kon slechts vijf minuten aanklampen bij DOS'46, want na 3-3 liep de achterstand gestaag op naar 14-4 (rust). De tweede aanval kwam in deze fase niet verder dan één doelpunt van Mir jam Duin. Zij verving Barbara Aniba, terwijl Liane de Groot de plaats innam van Diana Hoppen brouwer. Het bewuste vak maakte de fout in een te hoog baltempo te spelen, wat alleen snel bal verlies opleverde. Van Geffen probeerde via een ti- me-out de betrokken spelers tot rust te manen, maar dat mocht niet baten. Na de pauze bleef het gat steeds rond de tien pun ten schommelen. Het lukte Trigon slechts een maal twee keer op rij te scoren (17-6, 17-7), zo duidelijk waren de krachtsverschillen. In de laat ste zeven minuten maakte de Leidse aanval één goal, waardoor het verschil nog iets groter werd: 24-11 eindstand. DOS'46 - Sporting Trigon 24-11 (14-4). Doelpunten van Jo- han ter Hotte en Maarten van Vliet (3), Mirjam Duin (2), Li anne de Groot, Wendy van Hooven en René Becker. r »Bey j M - De Rijnsburgse Damclub (RDC) heeft - schuin oog naar de stand - een nipte 13-10 haald op IJmuiden. Hiermee behouden de ■ers de vijfde plek op de ranglijst en dat L* cht op promotie naar de nieuw te vormen u asse. or de tijdcontrole was de wedstrijd beslist, van Reenen en invaller Rinus Kromhout al snel een schijf voor, maar Van Reenen niet naar een zege loodsen (remise). Rinus 3o out scoorde wel een driepunter. rer in de gehele landelijke eerste klasse, °J Kloosterziel, maakte zijn faam ook nu ia een wat 'magere' opening ontworstelde irziel zich aan het initiatief van de tegen- en vlocht allerlei slimmigheidjes in de De IJmuidenaar liet zich beetnemen, waardoor Kloosterziel nu bovenaan de topsco- rerslijst staat met 22 bordpunten uit acht wedstrij den. Richard Meijer kwam door een verkeerde openingskeuze in een rommelige partij terecht die hij verloor. De vijf resterende borden werden ge controleerd naar puntendelingen geloodst. Het Leids Damgenootschap (LDG) liet een dave rende verrassing noteren door het sterke Damlust uit Gouda met 17-8 te verslaan. Hierdoor staari de Leidenaars op een fraaie tweede plaats. De eerste drie promoveren. Door een tactische omzetting van captain André van der Kwartel (de topborden verhuisden) open de Evert Bronstring na een tweetal remises de score voor LDG. Hij lokte Dennis de Bruijn naar het 'kerkhofveld', won een schijf en moest nog zorgvuldig rekenen, maar haalde de driepunter binnen. Na drie remises van onder anderen Van der Kwartel tegen de sterke Teun van de Krol aan het eerste bord zorgde Hans Tangelder voor de verrassing van de dag door Peter Van Eek op een nul te trakteren. De talentvolle jeugdspeler Ernst-Jan de Bruijn ver sloeg weliswaar in een positionele partij de LD- G'er Fred Ong, maar de Leidse zege kwam zeker niet in gevaar. Sterker nog: Hein van Winkel keer de een verloren positie in een remiseachtige, waarna hij in een simpele slagbeurt tegen zijn on troostbare tegenstander zelfs nog de winst kon pakken. Jan Slingerland zou als laatste in een par tij baldadig naar vijf dammen lopen. Zo ver liet zijn opponent het echter niet komen: hij gaf niets te vroeg op. Voor Samen Sterk is het elke wedstrijd buigen of barsten, want de Hazerswoudenaren moeten een slechte competitiestart goedmaken. Nu werd VE- LO uit Wateringen met 19-10 opgerold. Dat er met het mes op tafel werd gespeeld toonde het score bord: slechts één remise van Ronald van Egmond tegen zes winstpartijen en drie nederlagen. Cees de Gelder en Bram Doeves waren de laatste ronden vaak nog als laatste bezig hun partijen te winnen, maar nu waren ze eens als eerste op het scorebord aanwezig met driepunters. Kopman Jo Fijen verloor, maar zeges van de regionale kampi oen Erik Hoogendoom, Linda Schnieders, Micha van Tol en een in vorm zijnde Richard Treur de den de wedstrijd op slot. De Hazerswoudenaren staan op een voor promotie in aanmerking ko mende derde positie. Hekkensluiter de Katwijkse Damclub (KDC) ver loor ook nu weer met ruime cijfers. Het Rotter damse Constant bleek met maar liefst 26-2 veel te sterk. Ondanks de inzet van talentvolle jeugdspe lers gingen acht partijen verloren en eindigden slechts de partijen van de routiniers Jan Passchier en captain Jaap van Duyvenbode in remise. - De handballers atumus, rode-lantaam- in de eerste divisie, len een dramatisch e wedstrijd tegen DWS. eindstand was 17-25. er Nico Mooren hoopte team een kans maak- en het eveneens laagge- te DWS, maar tever- De ploeg had een col- ve off-day. rel DWS ook niet goed vormden de spelers van nus geen eenheid. Het eekt aan ervaring, maar aan wat geluk, aldus en. Alles wat fout kon ging ook fout. De enige unten waren het spel lans Nieuwenhuis, die 6 rs maakte, en Maurice lengel, die 4 penalty's te. H rouwen van Foreholte 5P den gelijk tegen Ancora: Dit was eigenlijk meer nken aan geluk dan aan H spel van Foreholte, dat iele wedstrijd achter In de eerste helft werd cht gespeeld en de twee schutters van Ancora den veel. <rijfist (16-10) werd een 4-2- wiging gehanteerd, zo- 5- deze speelsters weinig r$ :n meer kregen. Voor ^olte speelden Esther (zeven treffers) en Ma- van Stijn en Kim Geer- (beide vijf doelpunten) 'e terke wedstrijd. y rouwen van Stompwijk l3i sloren hun wedstrijd te- 1VL met 10-19. De wed- liep van het begin t, wat volgens de trainer 5.1 il het gevolg was van ge- aan inzet en vechtlust, name de aanval liet te en over. De verdediging daarentegen wel goed en de keepsters speel- ïen goede wedstrijd. MSV in halve finale landelijke beker Jerome Hoste doet een schotpoging namens BS Leiden. De ploeg van Martin Hoekstra verloor. Foto: Mark Lamers basketbal - Nadat al eerder in het bekertoernooi van Wyba was gewonnen, versloeg promo tiedivisionist MSV gisteravond ook voor de competitie de te genstander uit Wychen, 56-70. Werd het in de vorige wedstrijd spannend (88-81), nu had de te genstander, zeker in de tweede helft weinig in te brengen. Burhan Alibegovic, coach van de Noordwijkers, roemde de goede teamverdediging, waar door MSV onder andere veel steals kon pakken. Alibegovic: „De spelers hielden zich goed aan de gemaakte afspraken: een strakke verdediging en veel insi de proberen te scoren omdat zij daar zwak verdedigen. De aan pak gaf het gewenste resultaat en daar ben ik tevreden over." Overigens plaatste MSV zich eind vorige week zonder te spe len voor de halve finales van het nationale bekertoernooi. Het vanwege financiële problemen opgeheven Werkendam deed niet meer mee. Bij loting kreeg één van de zeven overgebleven clubs een 'bye', die uiteindelijk bij MSV terechtkwam. Scores MSV: Koek 20, Vegter 16, Aanhaanen 12, Van der Holst 11. Winst op Landstede 2 had BS Leiden naar een gedeelde derde plaats in de stand van de eerste divisie kunnen brengen. Twee- enhalve week niet trainen miste zijn uitwerking echter niet en de basketballers verloren: 65-71. Zes wedstrijden gingen tot dus ver voor Leiden verloren, opval lend genoeg slechts één met meer dan zes punten verschil. Ook tegen Landstede waren er weer volop kansen op de winst. Het aantal benutte vrije worpen (12 uit 21) en teveel gemiste schoten luidden een nieuwe ne derlaag in. Bovendien speelde center Timo Versteegen, net te rug uit China, met liefst zeven hechtingen in zijn linkerhand. Tot halverwege de wedstrijd hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht (28-28), daar waar Leiden eigenlijk een ruime voorsprong had moeten nemen. Ook de arbitrage hinderde Lei den daarin. Er werd een aantal technische en vijf opzettelijke fouten uitgedeeld. Toch wilde coach Martin Hoekstra vooral de schuld bij zichzelf zoeken: „We zitten als team momenteel niet lekker in ons vel, zijn ge woon te wisselvallig. We kunnen klaarblijkelijk het beste spelen als we niet onder druk komen te staan, anders gaat het fout." Scores: Bakker 15, Moinat 9 Waar de laatste wedstrijd van vorig jaar nog verrassend ge noeg gewonnen werd van BS Leiden, leed Blitz nu tegen het eveneens in de onderste regio nen verkerende Gunco 2 onno dig verlies (69-62). De Voorscho tenaren mogen slechts hopen op een mirakel om niet als één van de vijf ploegen te degrade ren. Ook tegen de Rotterdammers was er een duidelijke kans op winst, maar liet een aantal spe lers het vooral in mentaal op zicht afweten. De tegenstander overrompelde de Voorschotena ren niet alleen qua basketbal, maar brachten ook met veel ka baal in het veld een groot aantal spelers van de wijs. Na een snel le 13-4 achterstand schakelde coach René Mulder over op een 3-2-zoneverdediging, die meer resultaat opleverde. Blitz nam het in de tweede helft echter veel te gemakkelijk op, verspeelde een minimale voor sprong en kwam met tien pun ten achter te staan, 55-45. Het knokte zich bewonderenswaar dig terug tot 56-58, maar liet zich in de resterende minuten toch weer aftroeven. De komen de wedstrijden zullen nog moei lijk genoeg worden, zeker door dat vier spelers om verschillen de reden (voorlopig) niet langer beschikbaar zijn. Scores: Kunnen 11, De Roo 11, Baars 10. door Peter Klein badminton - Spotvogels kreeg in de streekderby in de vierde divisie van de landelijke bad- mintoncompetitie tegen ZIGO weinig kans. De Leiderdorpse debutant verloor met 1-7 van het Alphense team, dat al voor de kerstvakantie de titel had binnengehaald. Spotvogels was in de voorbije weken naar het landelijke ni veau toegegroeid. Werd de eer ste competitiehelft met slechts een luttel puntje, behaald tegen Onder Ons, afgesloten, in de tweede helft werden de kansen op behoud, onder meer met winst op Flair 3, weer in eigen hand genomen. In de uitwed strijd bij ZIGO hadden de Lei derdorpers het Alphense team lang kunnen bedreigen. In eigen zaal leek het treffen kansrijk, maar was het reeds na de enkel spelen beslist. Mede door de winst van mededegradatiekan didaat Duinwijck, krijgt Spotvo gels het nog zwaar. Peter Bus moest Liam Baker na vier games revanche toestaan. In Alphen was het nog een driegameszege. Dave Fredriksz, in het uitduel pas na vijf games verliezer, moest nu na drie games de grote progressie van Yorick Limburg erkennen. De Leiderdorpse vrouwen, in de heenwedstrijd kansloos, deden het beter. Sonja de Vrindt boog een 0-2 achterstand naar 2-2 om, maar ging in de beslissende game tegen Danielle Meijer toch ten onder. Irene de Vrindt nam een 2-1 voorsprong, maar capi tuleerde tegen Corina Nielen eveneens na vijf deeltjes. Het vrouwendubbel werd een thril ler, die ZIGO met 5-7 7-5 8-6 6-8 en 7-2 tenslotte ook in haar voordeel besliste. Spotvogels redde de eer in de mixed van Sonja de Vrindt met Fredriksz. Nielen en Rogier van der Leede werden geklopt. In de derde divisie haalde BC Lisse met 8-0 fors uit tegen BCR' 91. Edwin Dierckxsens, Rogier Moorman, Sandra Kroon en Nanda Abercrombie kregen van de hekkensluiter geen noemens waardige tegenstand. In dezelf de afdeling ging Veglo met 0-8 onderuit tegen kampioen Orbi- ton 2. Alleen invaller Randy Thepass (voor de nog gebles seerde Ronald Derksen) schopte het in zijn single tot een vijfde game. De Leidse reserves verlo ren in de vierde divisie met 2-6 van Ommoord. Anneke Slats kreeg door een gewonnen single en mixed met Ame Hartogsveld de twee punten op haar conto. De drie teams van Flair in de landelijke competitie leden alle een nederlaag. De hoofdmacht hield in de tweede divisie tegen het sterke Orbiton de schade met 3-5 beperkt. Bas van Zeist won zijn single en dubbel met Pieter van Maasdam. Robert-Jan Hamersma had eveneens succes in de een tegen een. De reserves verloren in de derde divisie met 6-2 bij Delft 2. Elise Zandstra scoorde de twee punten in haar enkelspel en de mixed met Ar nold Duijm. Het derde team kwam in de vierde divisie met 3- 5 tekort tegen Onder Ons. Jan- neke Stuyfzand, Marian Brons, Cees van Vliet en Mare Beun pakten de punten in drie van de vier dubbels. Amersfoort - De waterpoloërs van AZC Sprey Hout zijn er niet in geslaagd het prestigieuze nieuwjaarstoemooi in Amers foort op hun naam te schrijven. De Alphenaren verloren in de fi nale nipt met 8-9 van het Franse Olympic Nice. De Franse kampioen, werkgever van vier Nederlandse internatio nals, prolongeerde daarmee zijn titel. AZC revancheerde zich enigszins voor de blamerende nederlaag tegen Nice in de voor ronde van het Europa-Cuptoer nooi voor landskampioenen, de Champions League. In het Joe goslavische Becej verloor AZC eind november met 15-2. Na de zege op Kikvorsen vrijdag werd AZC op doelsaldo poule- winaar door tegen Waspo Han nover gelijk te spelen. De Alphe naren, met Willem Vermeulen op doel, verspeelden in de slot fase een 7-5 voorsprong: 7-7. In de halve finale gisteren bleef de ploeg van Eric Noordegraaf het organiserende AZ&PC voor: 7-3. Nauwelijks drie uur later ging AZC stroef van start in de eind strijd. Via 2-5 kregen de Alphe naren wel kansen. Bij 8-6 had AZC twee keer een man meer en lag het zelfs even met twee extra spelers in het water. De ploeg scoorde echter niet in tegenstel ling tot Olympic Nice, dat de marge van drie doelpunten niet meer uit handen gaf. „Het was een nuttig toernooi. We-hebben toch weer veel bijge leerd", zei Noordegraaf, die kee per Ronald Sol nog Meeds als eerste keuze beschOTwt. Ver meulen was de eerste drie maanden van het seizoen op wereldreis. „Ronald heeft veel geïnvesteerd en als hij de lijn doortrekt, is hij de man. Maar Willem kan het nog", consta teerde Noordegraaf. LZ 1886 is winnaar geworden van het millennium-toernooi van Katwijk. De Leidse hoofd klasser won achtereenvolgens van Brandenburg (9-6), Katwijk (19-10) en De Zijl/LGB (12-9). Brandenburg, dat de Zijl/LGB met 10-6 versloeg, eindigde als tweede. De Zijl/LGB op zijn beurt legde beslag op de derde plaats. Ondanks de vierde en laatste plaats liet gastheer Kat wijk een goede indruk achter. De eersteklasser verloor nipt (14-13) van hoofdklasser Bran denburg.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21