Real sportief en financieel gezond SPORT Goede start Henman en Venus Williams Groenendaal eindelijk op podii 4 Sensationele Van Nistelrt redt Manchester United T. Rodman weer aangehouden Newport beach - Dennis Rod man is zaterdag voor de zoveel ste keer gearresteerd. De excen trieke speler werd aangehou den omdat hij de politie de toe gang tot zijn restaurant in Cali- fomië weigerde. De agenten de den onderzoek naar mogelijke inbreuk op de alcoholwetge ving. Na 2.00 uur 's nachts mo gen in Californië geen sterke dranken meer worden geser veerd. Een groot aantal auto's op de parkeerplaats van het restaurant trok de aandacht van de politie. De agenten mochten de zaak niet in. Toen de klanten vertrokken, werd Rodman als nog opgepakt. Rodman kwam tijdens zijn basketbalcarrière regelmatig in aanraking met de politie. Hij werd onder meer opgepakt voor openbare dron kenschap. seksuele intimidatie en verstoring van de openbare orde. Riquelme beste in Zuid-Amerika Montevideo - Juan Roman Ri quelme is gekozen tot Zuid- Amerikaans voetballer van het jaar 2001. De 23-jarige Argen tijnse speler van Boca Juniors is daarmee de opvolger van Ro- mario (2000) en zijn landgenoot Saviola (1999). Riquelme, die zowel op het middenveld als in de aanval uit de voeten kan. had een belangrijk aandeel in de winst van Boca Juniors in de Copa Libertadores (de Zuid- Amerikaanse Champions Lea gue). Trainer van het jaar werd de Argentijn Carlos Bianchi die tot 31 december 2001 werk zaam was bij Boca Juniors. Collina arbiter van het jaar frankfurt - De internationale federatie voor voetbalhistorie en -statistiek heeft de Italiaan Pierluigi Collina gekozen tot scheidsrechter van het jaar 2001. De 41-jarige kale leids man kreeg 129 stemmen en bleef daarmee de Zweed Anders Frisk en de Deen Kim Nielsen ruim voor. Dick Jol kreeg 19 stemmen en eindigde als ze vende. Het is voor de vierde maal dat Collina 'arbiter van het jaar' werd en daarmee komt hij op gelijke hoogte met re cordhouder Sandor Puhl uit Hongarije. AZ wil Meerdink van De Graafschap doetinchem - Martijn Meerdink (25) heeft een aanbieding van AZ op zak. De middenvelder van De Graafschap heeft een meerjarige aanbieding van de Almaarders gekregen. Meerdink staat onder contract bij De Graafschap tot 1 juli 2003 en kan voor een gelimiteerde transfersom van iets meer dan twee miljoen gulden weg. Ted van Leeuwen directeur AGOW Apeldoorn- Ted van Leeuwen is gisteren gepresenteerd als de nieuwe algemeen directeur van AGOW. De voormalige sport journalist heeft Peter Bosz naast zich als technisch direc teur. De in Eerbeek woonachti ge Van Leeuwen (49) was de laatste jaren werkzaam als staf- redacteur bij het vakblad Voet bal International. Daarvoor was hij voetbalverslaggever bij De Gelderlander. Ook de raad van advies, die tot dusver bestond uit Cor Kok (voorzitter), Victor Doorn en Wilfred van Riggelen, is uitgebreid. De opmerkelijkste nieuweling is Frans Hulshof, de vice-president van Samsung Benelux. De Koreaanse multi national wil participeren in de stadions waarin AGOW prof voetbal wil spelen. Na een over gangsfase op een verbouwd Berg en Bos zal elders in Apel doorn een nieuw stadion wor den gebouwd. Daarbij ontwik kelden Samsung en AGOW plannen om te komen tot een themapark waarin het stadion de kern is en technologie het thema. DTK wint in EC i klazienaveen - De tafeltennis- sters van de Henk ten Hoor/DTK hebben in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Europa Cup 1 voor een verrassing gezorgd. De vrouwen versloegen in Klazienaveen het Poolse Asts Siarka met 3 -1Over twee weken kunnen De Tref fers, dat speelde zonder de ge blesseerde Bettine Vriesekoop, in Polen een plaats in de eind strijd afdwingen. Alleen Jing Yun Hong was in de tweede wedstrijd niet opgewassen te gen NaXu (10-12 11-3 8-117- 11). NiXia Lian versloeg in de openingspartij Kinga Stefanska met 11-9 11-4 8-11 11-6. In het derde duel zette Diana Bakker met haar winst op Wanda Li- tynska-Sydorenko (11-811-8 10-12 11-8) of) een 2-1 voor sprong. Ni Xia Lian stelde de zege met haar winst op Na Xu (6-11 11-8 12-10 11-7) veilig. MAANDAG 7 JANUARI 20| Real-aanvaller Raul passeert Naybeth, de verdediger van Deportivo. De Madrilenen wonnen de topper met 3-1. Foto: REUTERS Eeuwfeest op klinkende wijze begonnen voor jarige club Real Madrid viert dit jaar zijn honderdste verjaardag. Een eer biedwaardige leeftijd voor een voetbalinstituut dat de voorbije jaren geregeld op het randje van de financiële afgrond balanceer de. De voetballers, het meest waardevolle bezit van de club, luisterden het begin van de fees telijkheden op met een klinkende 3-1-zege in de topper tegen De portivo La Coruna. door Erwin Waanders madrid/gpd - Het is nog geen twee jaar geleden dat Real Ma drid kampte met een schulden last van ruim 270 miljoen euro. De toenmalige voorzitter Loren zo Sanz moest het veld ruimen nadat hij tijdens verkiezingen een verpletterende nederlaag had geleden. Zijn opvolger Flo- rentino Perez wist wat hem te doen stond bij zijn entree in Es- tadio Santiago Bemabeu. Hij had tijdens de verkiezingen de fans beloofd Luis Figo naar Real te halen. Perez hield woord en lokte de Portugees naar de Spaanse hoofdstad. Maar Perez had nog veel meer te doen. De puissant rijke bouw ondernemer moest zo snel mo gelijk de enorme schuld sane ren, anders kon het eeuwfeest nog wel eens helemaal niet doorgaan. Voor de man die al 42 jaar fid is van Real Madrid een erebaan. „Ik besef dat Real niet de club van Florentino Perez is, maar van Di Stefano, Butrague- no en Raül. Ik ken mijn plaats." De operatie duurde nog geen twee jaar, maar Perez slaagde met glans in zijn missie. Niet door ondoorzichtige financiële transacties, maar heel eenvou dig volgens zijn eigen handels geest. Perez verkocht het 15 hectare grote trainingscomplex Ciudad Deportivo, dat op de duurste en dus meest gewilde grond van de Spaanse hoofd stad was gesitueerd. Het leverde Real ruim 430 miljoen euro op. Elders in de stad kocht Perez een veel goedkoper terrein en daar wordt druk gewerkt aan een fonkelnieuw- en ultramo dem trainingscomplex. De 54-jarige Perez gaf de club en de fans binnen anderhalf jaar weer het bewustzijn terug dat het predikaat Koninklijk onlos makelijk met de club verbonden is. Met een jaar van feestelijkhe den voor de deur komt het de preses dan ook heel goed uit dat juist nu het elftal op stoom be gint te komen. Real is koploper en rivaal Barcelona staat op eer biedige achterstand. De handelsgeest van Perez legde de club geen windeieren. Real was in een klap financieel ge zond en had zowaar geld om te investeren in het elftal. Perez sloeg genadeloos toe op de transfermarkt. Hij haalde deze zomer de Franse wereldkampi oen Zinedine Zidane naar Real Madrid. Met de transfer van Zidane keerde Real terug naar de jaren vijftig. Toen waren het vedettes als Ferenc Puskas en Alfredo Di Stefano die de Madrileense club zes keer Europa's meest presti gieuze prijs, de Europa Cup I schonken. Met een elftal dat be schikt over Raul, Figo en Zidane moest de wereld toch weer aan de voeten van de 'Koninklijke' komen te liggen? Trainer Vincente del Bosque is de gelukkige die het sterrenen semble aan het schitteren moet brengen, maar tot voor kort leek hij niet te slagen. Real begon dramatisch in de Primera Divi sion. Nu de ploeg eenmaal op stoom begint te komen, lijkt een hernieuwde Spaanse titel (de 28ste) voor het grijpen te liggen. Maar voorzitter Perez hoopt op meer. Hij wil op de dag dat Real verjaart (6 maart) de Copa del Rey binnenhalen. Real denkt groot. Het eeuwfeest moet voor alle geledingen binnen de club, maar ook voor al die fans over de hele wereld een onvergetelijk jaar worden. „De voorbije eeuw waren voor Real jaren vol hoop, inspanningen en opoffering en succes. Dat willen we met ieder een die Real een warm hart toe draagt, vieren", zei Perez on langs. De eerste aanzet tot de feeste lijkheden werd zaterdagavond in het volgepakte Bemabeu ge geven. Real versloeg Deportivo La Coruna met 3-1 en veroverde de koppositie in de Primera Di vision. De openingsminuten van de topper tussen Real en Depor tivo waren furieus. Morientes opende de score in de vijfde mi nuut maar binnen negentig se conden schoot Makaay raak uit een strafschop. Hiema begon Zidane zijn show. In de negende minuut rondde hij een onna volgbare goochelact af met een onhoudbaar schot. In de tweede helft bepaalde Raul de eind stand op 3-1. BUITENLANDS VOETBAL Frankrijk, competitie Bordeaux -Rennes 2 - 1Paris SG -Monaco 1-2; Montpell. -Lille 2-0; Lens -Metz afg; Guingamp -Lyon 2-4; Sedan -Auxerre afg; Bastia -Nantes 0-2; Lorient -Sochaux 1-1; Troyes -Marseille uitg. Stand aan kop: Lens 19-41 Bordeaux 19-31 Lyon 19-36 Paris SG 20-31 Auxerre 18-33 Sochaux 20-28 Lille 19-33 Montpell. 18-25 Troyes 18-25 Italië, competitie Inter - Lazio 0-0. Lecce - AC Milan 0-1 (0-0). 78. José Mari 0-1. Atalanta Bergamo - Chievo Verona 1-2 (1- 0). 5. Berretta 1-0, 60. Marazzina 1-1, 77. Cossato 1-2. Bologna - Brescia 2-1 (2-1). 11. Petruzzi 1-0 (e.d.), 30. Nervo 2-0, 43. Toni 2-1. Fiorentina - Perugia 1-3 (1-1). 8. Adani 1- 0, 32. Vryzas 1-1, 58. Di Loreto 1-2, 75. Grosso 1-3. Juventus - Udinese 3-0 (3-0). 15. Zam- brotta 1-0, 26. Nedved 2-0, 41. Davids 3- 0. AS Roma - Torino 1-0 (1-0). 24. Totti 1-0. Venezia - Parma 3-4 (2-3). 14. Bettarini 1- 0, 18. Di Vaio 1-1, 23. Di Vaio 1-2, 38. Bonazzoli 1-3, 45. Maniero 2-3 (straf schop), 88. Maniero 3-3, 90. Di Vaio 3-4. Verona - Piacenza 1-0 (0-0). 73. Zanchi 1- npetitie EU d - Deportivo La Contp ïntes 1-0, 7. Makaa^T Spanje, competitie Real Madrid - Dep 1). 6. Morientes 1 schop), 9. Zidane 2-1, 63. Ratf schouwers; 70.000. jei Celta Vigo - Rayo Vallecano 2-2jPi Bolo 0-1, 53. Catanha 1-1, 6ï 90. Bolic 2-2. Toeschouwers; ljei Villareal - FC Sevilla 0-2 (0-lfis quero 0-1, 88. Moises 0-2. Toein 9000. I" Las Palmas - Real SociedadPI schouwers: 12.000. iqi Malaga - Espanyol 2-0 (1-0). 3E, 0, 84. Dario Silva 2-0 (strafs®1' schouwers; 12.000. BIC Real Betis - Valencia 1-3 (1-2).fr( 1, 16. llie0-2, 43. Capi 1-2, 8(f* 3 (9trafschop). Rode kaart; 41?° nandez (Betis) 2x geel. Toeschqi 000. rP Real Valladolid - Mallorca 2-r Fernando 1-0, 59. Luis Garcij Luque 2-1. Toeschouwers; 10.0 Alaves - Osasuna 0-2 (0-0). 5 0-1, 69. Jusué 0-2. 14.227. Athletic Bilbao - Tenerife 1-2IÜ barci; Fuertes 0-1, 75. Marioni 0-2, 7| 1-2. Toeschouwers: 34.000. I. FC Barcelona - Zaragoza 2-0 I. Kluivert 1-0, 54. Saviola 2-0.p wers; 30.000. kn 0. R, Madrid Deportivo 19-35 19-33 Roma 17-36 Udinese 17-21 Valencia 19-33 Inter 16-34 Atalanta 17-21 Celta 19-32 Chievo 16-32 Piacenza 17-18 Bilbao 19-31 Juventus 17-31 Brescia 17-18 Betis 19-31 AC Milan 17-30 Torino 17-17 Alaves 18-30 Bologna 17-27 Parma 17-17 Barcelona 19-30 Verona 17-25 Lecce 17-17 Sevilla 19-27 Lazio 15-24 Fiorentina 17-14 Valladolid 19-25 Perugia 17-22 Venezia 17-10 |g< »e Dn Eerder was ook Prem gueclub Derby Counq||| sneuveld. Nota bene 0 veld verloor Derby m/1 liefst 1-3 van Bristol Rot speelt in de derde divf vanzelfsprekend volstrefP kende Rovers-speler Nan fington maakte in éF naam. Hij bracht zijn 1P1 mefijk op 0-3. Twee mP rust en één keer erna11 doel. De Italiaan RavanP0 twee minuten voor tijdln rug. n(j Mede dankzij een doeljf1' Dennis Bergkamp bereüpi nal wel de vierde ronde,P gelse club van de NedPf aanvaller won met 4-2 v1' ford, dat uitkomt in de visie. Henry en LjfS brachten Arsenal in dP tien minuten op een cf bele 2-0-voorsprong. N fiams deed niet veel la?e ruim 20.000 toeschouvp terug voor Watford, rr- rust stelden de oud-Aj Nwankwo Kanu en BF de zege voor Arsenal veil le bepaalde de eindstan slotminuut op 4-2. Sunderland liet zich vo^J publiek verrassen door e visionist West Bromwi londen/rtr - Ruud van Nistel- rooy heeft Manchester United op sensationele wijze in de FA Cup gehouden. De spits kwam tegen Aston Villa als invaller in het veld toen United met twintig minuten op de klok 2-0 achter stond. Van Nistelrooy zette de wedstrijd alsnog op zijn kop. Nadat Solskjaer voor de 'Man cunians' de achterstand had verkleind, maakte de Nederlan der binnen twee minuten twee prachtige doelpunten, zodat de eindstand 3-2 werd. De toeschouwers en coach Fer guson konden hun ogen nauwe lijks geloven. Ze stormden van pure blijdschap het veld op om Van Nistelrooy persoonlijk te omhelzen. Van the man' was de laatste weken al geweldig op dreef en hielp Manchester in de competitie aan de ene overwin ning na de andere. In de derde ronde van de FA Cup leek het even op met de kampioen. Aston Villa contro leerde in Birmingham het duel en liep gemakkelijk weg. Ian Taylor scoorde, Phil Neville van Manchester kopte in eigen doel. Coach Ferguson had Van Nistel rooy rust willen geven, maar bracht de ex-PSVer alsnog bin nen de lijnen. De spits scoorde in de 80ste minuut eerst uit een volley. Direct na de aftrap kreeg Van Nistelrooy opnieuw de bal in een counter. Hij omspeelde fraai ex-United-doelman Sch- meichel en schoot in het verla ten doel. Tweededivisieclub Cardiff City verraste Leeds United. Leeds vatte de taak te gemakkelijk op, zeker nadat Mark Viduka Leeds al na tien minuten op 0-1 had gezet. Acht minuten na de ope ningstreffer maakte Graham Ka- vanagh met een vrije trap al ge lijk. Tot drie minuten voor tijd bleef het 1-1, toen bracht verde diger Scott Young het thuispu bliek in extase. ploeg uit de Premier Les gon voortvarend met ejïl punt van Phillips in de I minuut. Clement trok 21ste minuut de stanls' door een strafschop te bi Na de pauze kopte J51 West Bromwich, de nun in de first division, naaj de ronde. Chelsea kwam tegen niet verder dan 0-0. Jeif selbaink kreeg de bes1, voor Chelsea, maar m} clubs moeten nu op herf l Liverpool had weinig Pc met Birmingham City (#s goals van de Fransman v Anelka en Michael Oweijp adelaide/chennai/doha/anp - De toppers Tim Henman en Ve nus Williams zijn dit tennisjaar uitstekend gestart. De Brit bracht het toernooi van Adelai de op zijn naam door de plaat selijke favoriet Mark Phifippous- sis met 6-4 6-7 6-3 te verslaan. De Amerikaanse was in Gold Coast met 7-5 6-2 te sterk voor de Belgische Justine Henin. In een door de regen vertraagde finale leek Henman het karwei in twee sets af te maken. Philip- poussis sleepte er in de tiebreak van de tweede set (8-6) toch nog een derde bedrijf uit. Henman besliste de partij daarin met 6-3. Hij kweekte met zijn winst zelf vertrouwen voor de Australian Open die op 14 januari begint. „Ik ga daar met een goed gevoel heen", stelde de Brit. Ook Williams is vroeg in vorm. De Amerikaanse gaf in de eerste set van de finale weliswaar de eerste twee games weg, maar stelde daarna orde op zaken. De frêle Belgische volgt speciale krachttraining om de machtige slagen van speelsters als Wil liams te kunnen weerstaan, maar kwam nog te kort. In Doha kende Younes El Ay- naoui een droomstart. De Ma rokkaan maakte voor de tiende keer zijn opwachting bij het toernooi en won ten koste van de Spanjaard Felix Mantilla (4-6 6-2 6-2). Guillermo Canas eiste als num mer één de plaatsingslijst de eindzege op in Chennai. In de finale was de Argentijn met 6-4 7-6 te sterk voor de Thai Para- dom Srichaphan, die voor het eerst in zijn loopbaan in de eindstrijd stond. Canas had in de halve finales nog de nodige moeite gehad met Andrei Pavel. De Roemeen won de eerste set, maar de Zuid-Amerikaan trok de winst met twee keer 6-3 naar zich toe. Het Spaanse tennisteam heeft in Perth de Hopman Cup gewon nen. Tommy Robredo en Arant- xa Sanchez-Vicario versloegen in de finale de Amerikaanse ploeg, bestaande uit Monica Se les en Jan-Michael Gambill (2-1) Sanchez-Vicario is de eerste tennisster die het traditionele landenevenement twee keer heeft gewonnen. Ze was al in 1990 de beste met haar broer Emifio. Sanchez heeft deze keer de prijs te danken aan de pas 19-jarige Robredo. Die maakte haar ver lies tegen Seles (6-1 7-6) goed in zijn enkelpartij tegen Gambill (6-3 2-6 7-6). Samen haalden ze vervolgens de winst binnen in Tim Henmari begin het nieuwe tennisjaar met een toernooizege ii Adelaide. Foto: EPA het gemengd dubbelspel (6-4 6- 2). Ook Seles had de Hopman Cup voor de tweede keer kunnen winnen. Aan de zijde van Goran Prpic nam ze in 1991 de beker in ontvangst. De 28-jarige Seles speelde superieur tegen haar twee jaar oudere vriendin San chez, tegen wie ze een positieve balans van 19-3 had staan. San chez vocht zich zoals altijd te rug, maar kwam in de tiebreak van de tweede set net tekort. Robredo maakte de Spaanse achterstand in Burswood Dome goed in een heroïsche partij te gen Gambill. Hij werkte twee matchpoints weg bij 5-3 in de derde set. Gambill maakte op zijn tweede wedstrijdpunt een dubbele fout. Mentaal gebroken gaf hij met Seles ook het ge mengd dubbel weg. nommay/anp - Na weken van tegenslag zat het Richard Groe nendaal bij de wereldbekerwed strijd in Nommay eindelijk een keer mee. In de laatste ronde kon de Raborenner profiteren van pech bij zijn Belgische ploeggenoot Sven Nijs. Achter wereldkampioen Erwin Vervec- ken en Mario de Clercq reed hij voor het eerst dit seizoen naar een podiumplaats in de wereld beker. Gerben de Knegt en Maarten Nijland kwamen respectievelijk als zesde en zevende over de fi nish. Vooral de klassering van Nijland was bemoedigend met het oog op de wereldtitelstrijd volgende maand in Zolder. „Het gaat de goede kant op", stelde de renner uit Hengelo. „Ik was eigenlijk een beetje bang voor dit parkoers omdat het zo snel was. Maar ik kon toch mijn rondjes blijven draaien. Dit is een mooie opsteker." Ook Groenendaal bespeurt vooruitgang. Zijn optreden op het harde en besneeuwde traject in Frankrijk geeft hem het beno digde vertrouwen voor de natio nale titelstrijd komend weekein de in Zeddam. Ondanks zijn mindere optreden in dit seizoen vindt hij dat hij het aan zijn stand verplicht is om zijn titel te prolongeren. „Gezien de resul taten van De Knegt en Nijland zal het zeker niet makkelijk wor den. Maar ik moet die trui ge woon weer pakken." De Knegt rekent op een span nend kampioenschap. Gezien zijn prestaties van dit seizoen geldt hij als belangrijke kans hebber. .Alles heeft met de vorm van de dag te maken, maar het kan een raar kampi oenschap worden." De renner uit Goirle was na zijn eerste profzege donderdag in Surhuisterveen met hoge ver wachtingen in Nommay gestart. In de eerste ronde vond er voor hem een valpartij plaats. Bijna de hele wedstrijd was hij alleen in de achtervolging. „Eigenlijk was het meteen al een hopeloze zaak. Ik kon op een gegeven moment nog wel bij Richard aansluiten, maar moest passen toen hij demarreerde. Die zesde plaats was het hoogste haalba re." Groenendaal meldde zich van voren toen Vervecken, De Clercq en Nijs zich van de rest van het veld afscheidden. Door een schuiver verloor hij de aan sluiting. „Ik heb het toen een paar ronden echt heel slecht ge had. Uiteindelijk kon ik toch herstellen en heb de achtervol ging kunnen inzetten. In de laatste ronde had ik een meeval lertje en dat mag ook wel eens een keer." Nijs reed op dat moment solide op een derde plaats, maar kreeg in de afdaling een dubbé zijn ketting. Hij kon df niet snel genoeg verhej moest Groenendaal voiJJ gaan. KlassementsleidP kwam uiteindelijk binP tiende en zag De Clercrc 22 punten naderen. ,,Dr' en Vervecken zijn abstF sterksten op dit momeni06 cludeerde de Belg. „Ik mPt( moment de laatste exr kracht. Ik hoop dat dit fs kort terugkomt.M Vervecken stelde met z# overwinning in de weriF nadrukkelijk zijn kan|!c voor het Belgisch kasr schap. Deze wedstrijcfVl zondag op 'zijn' parkF Koksijde verreden. Evenfe ge week bij de SuperjP veldrit in Diegem ontir zich in de slotfase eer1 van zijn medevluchfr' Clercq. De routinier, P voorgaande wereldbeP strijd in zijn woonplaat? gem-Petegem won, vr° zondag de nationale titelp „In het Belgische kan.ei schap gelden andere P temperde Vervecken (f1 verwachtingen. „Maar ii wel dat ik een goede keP1 gemaakt om tussen kersr6 en nieuw minder te rif1 het verleden heb ik rore tijd altijd een mindere fs' Het loont om rust in te h

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18