~HI Deze biljetten moet u maar 'ns goed tegen het licht houden. Jj 50 so 50 De euro is van ons allemaal. Baanvormig folie met hologram Houdt u het bankbiljet schuin, dan ziet u het eurosymbool en de waarde van het bankbiljet in een glanzende hologrambaan rechts aan de voorkant. Watermerk Houdt u dit eurobankbiljet tegen het licht, dan wordt het watermerk zichtbaar. Dit watermerk laat zowel een afbeelding zien als de waarde van het biljet in cijfers. Veiligheidsdraad In het papier van elk eurobankbiljet zit een donkere verticale draad. Wanneer u het biljet tegen het licht houdt, ziet u deze draad aan de linkerkant. Iriserende baan Beweegt u het bankbiljet in het licht heen en weer, dan ziet u op de achter kant een glanzende regenboogachtige baan die van kleur verandert. Het eurosymbool en de waarde van het biljet zijn dan zichtbaar. 10 i - mSl 20UK 193 i( Lu Deze echtheidskenmerken gelden ook voor de biljetten van 10 en 20 euro. Dari ziet u meteen waar u op moet letten. De échte eurobankbiljetten kunt u makkelijk herkennen aan een aantal belangrijke kenmerken. Die hebben we voor u op een rijtje gezet. In alle twaalf eurolanden zijn de bankbiljetten precies hetzelfde, daarom komt u deze kenmerken op alle eurobiljetten tegen. Meer informatie over de echtheidskenmerken vindt u op de Eurosite: www.euro.nl. pi 0 BCE ECB EZB EKT Watermerk Houdt u dit eurobankbiljet tegen het licht, dan wordt het watermerk zichtbaar. Dit watermerk laat zowel een afbeelding zien als de waarde van het biljet in cijfers. Veiligheidsdraad In het papier van elk eurobankbiljet zit een donkere verticale draad. Wanneer u het biljet tegen het licht houdt, ziet u deze draad aan de linkerkant. m- 40034 f Optisch variabele inkt Beweegt u het bankbiljet in het licht heen en weer, dan ziet u rechtsonder aan de achterkant dat de kleur van de waardecijfers verandert van paars naar olijfgroen of bruin. De kleurverande ring komt door een speciale inkt en is afhankelijk van de lichtval. Zegelvormig folie met hologram Houdt u het biljet schuin, dan ziet u een afbeelding en de waarde van het bankbiljet in cijfers in een zegelvormig hologram, rechts aan de voorkant. 100'"^ Deze echtheidskenmerken gelden ook voor de biljetten van 100, 200 en 500 euro.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14