OUDEJAARSBIJLAGE de beste wensen van... Heieen Dupuis, hoogleraar medische ethiek en Eerste-Kamerlid voor de WD: „Ik wens iedereen gezondheid, liefde en veel euro's in een veilige wereld." Pauline Slot, schrijfster:Als ik mijn ogen sluit en de toekomst tot mij laat spreken, is dit wat ik zie gebeuren in 2002: Ik zie een kroonprins en een Ar gentijnse in het huwelijk treden. Ik voorspel dat zij in het wit zal gaan. Ik krijg iets door over een munt die de eu ro heet. Het is allemaal wat vaag, maar ik vermoed dat het iets met invoering te maken heeft. Ook zie ik wegen rond om een station (Leiden?), die opgebro ken worden. Verder krijg ik door dat het naar het midden van het jaar toe steeds iets warmer zal worden. Ik zie fris groen ontluiken. Maar daarna zal het geleidelijk aan weer afkoelen. Ik krijg iets binnen over bladeren die zul len vallen. Helaas, hier stopt mijn hel derziendheid. Voor de rest is alles in het komende jaar onzeker." Menno Bentveld, televisiepresentator: „Het liefst zou ik het uitbreken van de wereldvrede wensen, maar dat is niet realistisch. Ik hoop daarom op een wa penstilstand in het Midden-Oosten, al lijkt me dat ook een Godswonder. Mijn vrouw en ik hebben vrienden in Israël. Onlangs ben ik daar geweest. Dat was één van de bijzonderste reizen die ik heb gemaakt. Alle bijbelse plaatsen waar je komt, daar heb je van gehoord. Iedere dag dat ik weer over Israël en de Palestijnen hoor op het nieuws, denk ik eraan. Laat ik dus maar op een won dertje hopen." Duinrell-graaf H.R.J. van Zuyien van Nijevelt: „Graag laat ik een optimis tisch geluid horen met betrekking tot 2002. Ik ben nu eenmaal een optimist en ik zie bijna altijd alles positief tege moet. De vreselijke aanslagen op 11 september in de U.SA hebben de we reld dichter bij elkaar gebracht en dat is natuurlijk positief. Voor onze toeris tische sector ben ik ook positief. Men zal wellicht wat minder vliegen, wat minder vene reizen maken, en dat is goed voor het toerisme naar Nederland uit onze buurlanden. De mkz-crisis heeft ons dit jaar nogal wat Duitse toe risten gekost, maar ongetwijfeld zullen zij ook volgend jaar weer terugkomen." Dertig hoofdredacteuren voor één dag kende deze krant afgelopen zomer. Bekende en wat minder bekende streekgenoten kregen de vrije hand om een pagina te vullen met onderwerpen die hen na aan het hart lagen. Op deze voorpagina van de oudejaarsbijiage laten we een aantal van hen opnieuw aan het woord. Om het oude jaar af te sluiten met een wens voor het nieuwe jaar. Peter Blangé uit Oegstgeest, recordinternational volleybal en lid van de atletencommissie van NOC/NSF: „Ik hoop in 2002 op een betere medailleoogst in Salt Lake City dan in Nagano vier jaar geleden. Of dat lukt, hangt goeddeels van onze schaatsers af en het lijkt dat hun hegemonie wat minder is dan in voorgaande jaren. Maar misschien dat er bij het bobsleeën of het snowboarden voor een verrassing kan worden gezorgd. Verder hoop ik dat de Olympische Spelen gevrijwaard blijven van terroristische aanslagen." Jetteke Bolten, directeur Stedelijk Museum De Lakenhal: „De gemeenteraadsverkiezingen in maart komen al naderbij. Het colle geprogramma dat daarop volgt, is van cruciaal belang voor de uit breidingsplannen voor Stedelijk Museum De Lakenhal, in combi- en poli ci veel wijsheid en inspiratie toe om vooral te kiezen voor cultuur.' Hans Heus, fotograaf: „Ik hoop dat er minder verkeersongevallen ge beuren. Dat mensen niet te hard rij den. Ik snap niet dat ze auto's ma ken die 220 kilometer per uur kun nen. En dan heb je van die 'Golfjes' die eerder op muziek rijden dan op benzine. Als dat beter gaat, scheelt het al gauw 1200 doden per jaar." Martin van der Valk, directeur van vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn: „2002 wordt een goed jaar, omdat er voor Avifauna een mooie toekomst in het verschiet ligt. We hebben een aantal maanden gele den de besprekingen met de ge meente over het nieuwe bestem mingsplan afgerond. Dus ik ga ervan uit dat het in 2002 wordt vastgesteld. We hebben daar jaren over onder handeld en nu zijn de vooruitzichten voor het vogelpark eindelijk heel gunstig, met meer en betere facilitei ten in en om het park en een uitbrei ding van het hotel. Verder zijn mijn vrouw en ik in 2002 samen honderd jaar. Daar gaan we wat leuks mee doen, dus dat is voor ons ook bij zonder." Wipneus Pim, feestduo: „Wij hopen dat 2002 voor ons weer net zo turbulent wordt als het afgelopen jaar. In 2001 stonden we voor 186.529 mensen op Parkpop, samen met onze jeugdheld Ome Willem. Joepie de Poepie. Verder waren we op de Pinkpopcam ping, op de Uitmarkt en was er ons eerste lustrumfeest in de Hei- Ilja Pfeijffer, dichter in Leiden: „Ik was onlangs bij de oprichting van de Commissie van Tegenspraak in de Burcht. Deze commissie keert zich fel tegen 2002. Dat vinden ze maar flauwekul. Ze vragen zich af of 2002 eigenlijk wel nodig is; wat was er mis met 2001? Maar ik ben het daar ei genlijk niet mee eens. 2001 was voor mij een ontzettend vol jaar met heel veel ontwikkelingen. Ik wens nog een keer zo'n jaar. En dan heb ik na tuurlijk het liefst positieve gebeurte nissen. Mooie dingen van het afgelo pen jaar zijn na acht jaar verhuizen naar een prachtig huis, romans schrijven, de liefde van je leven vin den." Henk Angenent, schaatser en boen „Geen mkz meer en een andere landbouwminister dan Brinkhorst. Het zou een zegen zijn als wij na de verkiezingen een andere minister krijgen. Sportieve wensen? Een Ne derlands kampioenschap op natuur ijs, natuurlijk, en dat zit er dik in. Ga maar na: een natte september maand, een warme oktober en ook mooi weer in november en decem ber: alles wijst op een strenge win ter." Harry Mens, makelaar en televisiepresentator: „Het jaar 2001 was niet ieders favoriete jaar. Dus 2002 wordt allicht beter. Ik denk zelf dat het een cruciaal jaar wordt. De nieuwe generatie die elf jaar hoogconjunctuur heeft meegemaakt, heeft nu kunnen zien dat de bomen niet meer tot in de hemel groeien. Dat zal haar mo tiveren om aan de slag te gaan voor een nieuwe toekomst. En ik heb daar wel vertrouwen in. Uiteindelijk is het altijd goed geko men met de economie. En af en toe een moeilijke tijd is ook wel eens goed om te leren hoe het moet met werken, carrière maken en succes krijgen." lieo van Seggelen, voorzitter an de voetballersvakbonden VCS en FIFPro: „Ik hoop dat n 2002 iedereen in deze wereld 'n verstand blijft gebruiken. Of aat gebruiken. Hopelijk rich- en de mensen dan op alle ni- eaus - van Palestina en Israël ot voetbalclubs - hun aan- acht op oplossingen, in plaats an op tegenstellingen." Broeder Leonardo van. Dijk: „Er is geen andere wereld dan deze wereld en er zijn geen andere mensen dan deze mensen. De wereld, dat zijn wij. Als de tijden slecht zijn, maken wij ze slecht. Er is in 2002 hoop, om dat we mogen verwachten dat uit de botsing van culturen en godsdien sten, van arm en rijk, nieuw per spectief gloort. Tenminste het per spectief van respect en wederzijdse acceptatie. De geschiedenis leert dat er veranderingen komen, we hopen op politieke en kerkelijke leiders die het moment van vernieuwd denken oppakken, met 11 september in her innering. Er is hoop, omdat zonder hoop het leven en de wereld weinig zin meer hebben. Voor het zogehe ten 'rijke Westen' komt dat het hard ste aan. We beseffen te laat dat delen rijker maakt." neken Music Hall. (In verband met dit jublieum komt er trouwens een overzichtscd en -video, koop 'm!) Ook komend jaar hopen we weer het hele land door te reizen op zoek naar plaatsen als Haerle, Keipen, Netersel en Imsum. Voor iedereen: veel zonnige dagen en een blakende gezondheid EIco Brinkman, ex-minister, voorzit ter van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf: „Wie tijdens een forse regenbui kan genieten van de regen boog is pas echt een positief ingesteld iemand. De werkelijkheid blijkt dan niet alleen een van zonneschijn na re gen, maar ook een van veelkleurig heid te zijn. Als de sector van je dage lijks werk in de beklaagdenbank zit en de maatschappij een beetje een kater heeft van het bellen blazen met de beurskoersen van je mobieltjes en je computers, is het wel eens goed in deze dagen rustig naar het gat in de regenwolken te staren. Hollandse luchten zijn nu eenmaal op z'n mooist als er in het blauw wat wolken drijven! Achter de horizon blijkt dan gelukkig nieuw leven in de b(r) ouwe- rij te bestaan. Daarom zie ik 2002 he lemaal niet zo somber in." Türan Gür^ay, bouwondernemer. „In de eerste plaats wens ik natuurlijk iedereen gezondheid toe. Dat is het allerbelangrijkst. En ik wens iedereen ook geluk toe. Als iedereen gelukkig is, is de wereldvrede ook een stuk dichterbij. Verder hoop ik op een winstgevend jaar. Ik hoor wel sombe re prognoses over de economie, maar ik denk dat die té somber zijn. Ik ben in elk geval een stuk optimistischer." Pink Melzer, nummer 2 op de kieslijst van Leiden Weer Gezellig/De Groenen: „Mijn wens is voor iedereen in 2002: Laat het niet tegenvallen, dan valt het altijd mee!" Onno Innemee, cabaretier. „Mijn wens voor 2002 is dat ik met mijn programma 'LIVE' in de Leidse stadsschouwburg mag optre den. Dan hoeven mijn vrienden niet naar de Kleine Komedie in Amsterdam om me te zien."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 37