Gebouw van visserij school in de verkoop LI AÉpRjg DUIN BOLLENSTREEK Ooms, oma's, vaders en buren bakken mee WIE IS ER GEDIPLOMEERD IN GARANTIE? ieen overlast van junks bij methadonafgifte in Katwijk R5 Stolk lijsttrekker Katwijkse PvdA Nog een beetje kerstmis LANCIA® aa&a ff 1 FHUII JU Wl.U 11.1: lilW AÜJ Jü J i 1! 1! 11J1 LI Wilbrink voert lijst van CDA Sassenheim aan t I Neem een proefabonnementWEKEN VOOR 22 00 BEL 071-5128030 ugscontrole Sassenheim iheim - Op de laatste da- voor Kerstmis heeft de po- in Sassenheim een drugs- [role gehouden op de di ehangplekken in de ge- ente. In de Passage en bij jark Rusthoff werden jon- n met drugs aangehou- van wie er twee een pro verbaal kregen omdat ze rbij zich hadden dan de estane hoeveelheden. Ver werden er nog boetes uit- eeld, wegens het drinken alcohol in het openbaar, lolitie gaat de komende meer van dergelijke con es houden. ukenhof straks ig koninklijker - Het komend jaar staat De Keukenhof, nog meer anders, in het teken van Koninklijk Huis. Dat heeft mrlijk van alles te maken Het Huwelijk, hoewel in- kn op de bruiloft van 2 fe- ari niet mogelijk is. De kenhof gaat immers pas ma, op 21 maart, open. Be kers kunnen vanaf die eer- entedag bij de door Wil- Alexander en Maxima ge ile lindeboom het konink- lerk bekijken waar alle 28 en met een koninklijke m te zien zijn. De namen die tulpen variëren van de ises Amalia tot aan de La ie Maxima, overigens een die uit 1912 dateert. De kenhof is open tot 20 mei. donderdag 27 DECEMBER 2001 katwijk - Fractievoorzitter Stolk is lijsttrekker van de Katwijkse PvdA bij de komende gemeente raadsverkiezingen. Na ruim twee jaar in de fractie stelt hij zich opnieuw verkiesbaar. Na Stolk staan de zittende raadsle den Griep en Haasnoot op de lijst van de socialisten, gevolgd door Jan van der Spek, Piet Pee- ters en Peter van Wijk. In het verkiezingsprogramma schrijft de PvdA dat Katwijkers er niets aan hebben om de laag ste onroerende zaakbelasting van de regio te hebben, als dat betekent dat 'er gaten vallen in het dak van het zwembad, wijk- gebouwen op instorten staan en er niet eens een zorgloket is'. De PvdA gaat een redelijke verho ging van de ozb niet uit de weg, maar wil tegelijkertijd bezuini gen en geplande grote uitgaven heroverwegen, zoals het door trekken van de Westerbaan door de Zuidduinen. Andere onderwerpen zijn: een algemeen jongerencentrum, een disco in de buurt van De Zande rij, een referendum over de wenselijkheid om het toerisme in Katwijk te stimuleren en een gezelliger centrum. Dat kan vol gens de PvdA door de Badstraat, (een deel van) de Voorstraat, de Princestraat en het Noordeinde autovrij te maken. Katwijk moet in het centrum meer horeca toestaan en het Andreasplein veranderen van een parkeer- vlakte in een ontmoetingsplein. katwijk - Hoewel kerstmis al voorbij is, blijft het gemeentehuis van Katwijk een kerstplaatje bij uitstek. Alleen het witte element ont breekt nog, hoewel er gisteren af en toe een flink pak hagel viel en wat natte sneeuw. Maar omdat de temperatuur ruim boven nul bleef, was het wit snel weer weg. Foto: Frans Roomer wijk - De begeleiding van 3 bij 't Kwadrant in Katwijk lorzaakt geen overlast. Uit enquête van verslavingszorg lassia onder omwonenden dat zij geen hinder onder en van de methadonver- üng drie keer per week. rker, we kregen alleen posi- reacties", zegt coördinator R. van de Berg van Pamassia. De vijf omwonenden die de moeite namen om de brief te beant woorden, schreven dat het hun alles meevalt. ,,De verwachting dat de verslaafden zich in de buurt zouden ophouden, is niet uitgekomen." Ook de politie en de beheerder van winkelcen trum Hoomesplein hebben geen klachten. Zo'n dertig tot veertig verslaaf den uit Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg kunnen sinds juli op maandag- en vrijdagmiddag en op woensdagavond een bezoek brengen aan een portocabine achter het gebouw van de GGD aan de Schimmelpenninck- straat. Hulpverleners van Par- nassia begeleiden de verslaaf den bij hun terugkeer in het 'maatschappelijk leven. Behalve om af te kicken, hebben zij vaak hulp nodig vanwege schulden of met betrekking tot woonruimte, werk, relaties, opvoeding van kinderen of contact met justitie. Het verstrekken van methadon (harddrugs) maakt onderdeel uit van de begeleiding. Pamassia werkt daarvoor samen met bestaande hulpverlenings instellingen in Katwijk, zoals de gemeente, de GGD, de politie en jeugdwerkinstanties als De Boei, De Brug en Kubus 85. Van de Berg: „We zijn nog druk bezig om een netwerk op te bouwen. Door een nauw overleg tussen de verschillende hulpverleners hoeven de verslaafden niet steeds naar een ander loket te worden gestuurd. Dat netwerk is nog niet helemaal af, er zijn nog steeds een aantal voorzieningen die naast elkaar opereren. Pamassia blijft regelmatig on derzoeken of de junks overlast veroorzaken. door Saskia Buitelaar katwijk - Het IJmuidense Nova College gaat het gebouw van de visserijschool in Katwijk verko pen. De onderwijsinstelling wil af van het dure onderkomen aan de Sluisweg, om nieuwbouw in an dere regio's te kunnen bekosti gen. Het visserijonderwijs ver dwijnt niet uit Katwijk. De nieu we eigenaar van het gebouw is straks verplicht om een deel er van aan de school te verhuren. Volgens woordvoerder A. van Duijn van het Nova College hebben zich de afgelopen tijd al zeven geïnteresseerden voor het gebouw gemeld, waaronder de gemeente Katwijk. Die zou de vrije ruimtes goed kunnen ge bruiken als accommodatie voor verenigingen en sociëteiten, licht een woordvoerder van de gemeente toe. „Er is in Katwijk veel vraag naar dit soort voor zieningen. Maar we kennen de randvoorwaarden voor de ver koop nog niet. We moeten af wachten wat er allemaal is toe gestaan in het gebouw." De bestemming 'bijzondere doeleinden' die deze locatie in het bestemmingsplan heeft, maakt woningbouw en kanto ren in elk geval onmogelijk, zegt de woordvoerder. Hij verwacht daarom dat het gebouw voor commerciële projectontwikke laars oninteressant is. Ook al omdat het grootste deel van het gebouw verhuurd moet worden aan het Nova College. De verkoop is een bezuinigings maatregel. De middelbare be roepsopleiding voor onder an dere techniek, economie, zorg en welzijn bezat 54 schoolge bouwen in het gebied tussen Katwijk en Alkmaar. De afgelo pen drie jaar is het college be gonnen met een henerdeling. De regio's Haarlem, Beverwijk en Haarlemmermeer krijgen elk een hoofdgebouw en enkele kleinere locaties voor specifiek onderwijs. De visserijschool in Katwijk valt buiten die drie regio's en zou om die reden eigenlijk moeten worden afgestoten. Maar het Nova College maakt een uitzon dering voor de school, vanwege het specifieke karakter ervan. Wel is het noodzakelijk om het schoolgebouw te verkopen, om genoeg geld te hebben voor nieuwbouw op andere plaatsen. Woordvoerder Van Duijn bena drukt dat het beroepsonderwijs voor de circa 45 leerlingen en de bijscholing voor vissers op de vloot blijft bestaan in Katwijk. Eigenlijk zijn er zeker 150 leer lingen nodig om de kosten terug te verdienen voor de dure les sen, waarvoor specifieke lesma terialen en trainingsruimten no dig zijn. Door een tekort aan leerlingen en inkomsten sloot de school in 1998 de deuren. Met financiële steun van het be drijfsleven kon de visserijschool een jaar later weer open. Voor het Nova College is sluiting nu geen overweging. „Op de vier visserijscholen in ons land wordt heel specifiek onderwijs gegeven. Het hoort bij de bij zondere relatie die Nederland heeft met de visserij. Wij voelen de inspanningsverplichting om dat in stand te houden. Juist in Katwijk, waar de school al meer dan honderd jaar bestaat." [Rob Onderwater olg van voorpagina wijk - De kampioensbol van Van Maanen trekt aan- 't. Camera's van regionale en landelijke zenders in en uit. Na de onthulling van het Algemeen Dag- dat de beste bol in Katwijk wordt gebakken, is er complete gekte uitgebroken in de bakkerij op indu- - terrein 't Heen. Directie en personeel hebben heel uit te leggen. lertussen gaat de productie door. En hoe. Driedui- 1 bollen per uur, zeventigduizend per dag. De pro- tielijnen lopen dag en nacht door. De grondstoffen- rancier heeft inmiddels een telefoontje gehad dat hij spullen moet leveren: 20.000 kilo. In de voorraad- staan 8000 kilo rozijnen en 4000 kilo appels. De bol it niet alleen in de belangstelling, hij wordt ook gege- Vanaf het moment dat de bakkerij te horen kreeg in Katwijk de vlag in top kon, is de productie ver beid. Een telefoontje naar de winnaar van vorig jaar de dat er een gigantische toeloop naar de winkels ■acht kan worden. Productiedirecteur John Huls bosch denkt dat er een half miljoen bollen aan de man gebracht worden. „Dat is het maximum van onze capa citeit. Als we een miljoen bollen bakken, verkopen we ze net zo makkelijk." Die half miljoen bollen moeten wel verspreid worden over de 23 filialen die Van Maanen in de regio Katwijk, Leiden en Den Haag heeft. Daarvoor zijn vijftien extra chauffeurs nodig. Het is daarom alle hens aan dek in de bakkerij. Om aan de vraag te voldoen is er bij een collega-bakker uit Roe- lofarendsveen een tweede productielijn in gebruik ge nomen. Die bakkerij, Oud, wordt per 1 februari toch al overgenomen. Dus dat komt goed uit. De negen zaken van Oud worden in ruil voor het eerder afstaan van de productielijn vanuit Katwijk bevoorraad. Het personeel om de bollen te bakken lijkt een pro bleem, maar dat wordt op zijn 'Katwijks' opgelost. Dat betekent geen belletje naar een uitzendbureau, maar een beroep op het personeel om vaders, moeders, tan tes, ooms, neven, nichten, broers, zusters, buurmannen en buurvrouwen te laten aanrukken. Het personeel zelf doet een stapje harder. Wie om vier uur 's morgens be gint, kan om een uur naar huis, maar in veel gevallen gaan ze een paar uurtjes door. Er wordt zelfs een provisorische verbouwing gepleegd. Omdat er geen plek meer is om appelbeignets te bak ken, wordt er buiten in een nisje ruimte gecreëerd voor de appelbeignets en een aggregaat. De normale capaci teit is in deze drukke tijden niet meer toereikend om de op volle toeren draaiende productielijnen, die elk dertig kilowatt trekken, van stroom te voorzien. John Hulsbosch is trots op de wijze waarop in Katwijk een oliebol wordt gebakken. De bol wordt bijna auto matisch gebakken en heeft toch een ambachtelijke smaak. Niet voor niets sleutelen de Katwijkse bakkers, er werken er zestig, al vijf jaar aan het proces. „Het is ba lanceren op verschillende aspecten. Het beheersen van het proces. Dat is het geheim. Er zijn bakkers die een dag na kerst pas gaan nadenken over de oliebol. Dan wordt het haastwerk en dat is funest", zegt Hulsbosch. John Hulsbosch houdt niet van haastwerk. De oliebol houdt hem soms twintig uur per dag bezig. Over een ex traatje hoeven hij en de andere medewerkers niet in te zitten. Van Maanen: „Of ze een zak oliebollen krijgen? Wel meer hoor, daar hoeft niemand over in te zitten. (advertentie) De AutoExpert-dealer biedt u gegarandeerde zekerheid dat de auto die u koopt een uitstekende auto is. Iedere auto bij AutoExpert is voor aflevering op alle belang rijke punten gecontroleerd (en goed bevonden!Vandaar dat alle AutoExpert-auto's zijn voorzien van minimaal 12 maanden garantie en het DEKRA kwaliteitsmerk óf 2 jaar verlengde garantie. i keuze uit vele merken en modellen i auto's jonger dan 1 jaar: 2 jaar verlengde garantie i auto's ouder dan 1 jaar en jonger dan 5 jaar: 12 maanden volledige garantie certificaat van het DEKRA kwaliteitsmerk 14 dagen omruilgarantie gecontroleerd op 85 punten 100% in topconditie interessante financiering Nationale Auto Pas heldere voorwaarden De nieuwe dealer in de gebruikte klasse Voor algemene informatie: 0800 - 099,98 80 (gratis). AutoExpert vindt u bij onderstaande geselecteerde Fiat-, Alfa Roineo- of Lanola-dealer(s). Voorde uitgestelde betaling geldt een maximumbedrag van 10 000,- (C 4.5.17,80), een minimale aanbetaling van 25"óenaflovMM'. I .na.nuleii na i111k,i.»pd;iturn Financiering via l idis Nederland Toetsing bij het BKR te Tiel. iqqiRfniCIRI en aflossing 12 maanden na aankoopdatum Financiering via Fidis Nederland, [toetsing bij het BKR te 1 iel Auto Boot-Rialto, Leiderdorp. Fiat-, Alfa Romeo- en Lancia-dealer. Tel. 071-589 89 00. sassenheim - Fractievoorzit ter H. Wilbrink wordt lijst trekker voor het CDA in Sas senheim bij de komende ge meenteraadverkiezingen. Op de tweede plaats staat een nieuwkomer in de politiek. Hans den Hollander. De der de plaats wordt vervolgens ingenomen door het zittende raadslid Dirven. De huidige wethouder Van Beek vertrekt uit de politiek, zoals hij al eerder had aangekondigd. De plaatsen vier tot en met zeven worden respectievelijk bezet door de nieuwelingen Rudy Alewijnse. Emmie Bur ger-van der Ploeg, Carolien Ratsma-van Beek. (dochter van wethouder Van Beek) en Piet van der Salm. Opmerke lijk is dat er vrijwel zeker meer vrouwen dan mannen voor het CDA in de gemeen teraad zullen plaatsnemen na de verkiezingen. De zittende raadsleden Bulo, Karremans en wethouder Van Beek hebben al enige tijd geleden te kennen gegeven dat zij niet meer terug zullen keren in de Sassenheimse politiek. Eind januari zal het CDA Sassenheim de campag ne op een feestelijk wijze starten met de presentatie van de nieuwe kandidaten en het verkiezingsprogramma 'Samen gaan voor een sterk Sassenheim.' Meer informa tie over het CDA Sassenheim is te vinden op de website: www.cdasassenheim.nl. Vrijdag 27 December LEIDEN - Het nieuwe orgel in de Oosterkerk alhier zal weldra in gebruik genomen worden. Het orgel in de Pieterskerk wordt hersteld. GEMENGD NIEUWS - Het Kerstgeschenk van de Koningin-Moeder aan de Koningin bestaat uiteen compleet koffieservies uit de fabriek 'Rozenburg'. DEN HAAG - In Den Haag bestaat een damesweer- baarheid-club 'Kenau', opgericht als onderdeel van Volksweerbaarheid. Gedurende den winter van 1900-1901 werd er wekelijks geoefend met kamer- schietcylinder. Gedurende den zomer werd de gele genheid opengesteld tot het schieten in de open lucht met het gewone legergeweer, op de banen van 'Petit St.-Hubert' en de Waalsdorpsche vlakte. In het najaar van 1901 kwam de club onder president schap van mej. H.M.J. Bok. De club stelt zich voor met 5 afgevaardigden deel te nemen aan den Eer sten Nationalen Schietwedstrijd der Nederlandsche Jongeren, dezen winter te houden. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het" ui- j djlad Archieven, postbus 54, 2300 AB l eiden of door contante betaling i laghlad aan de Rooseveltslraat 82. U ontvangt de foto binnen drie wek» (geen tLeidsch LEIDERDORP - Kijken naar de kerststal, was het thema, van een kinderkerstmiddag in de Menswor- dingskerk. De kinderen bekeken de kerststal en hoorden het kerstverhaal. Foto: Archief Leidsch Dagblad zicht op verbetering, want tijdens een bijeenkomst met vertegenwoordigers van Ouwehand. de gemeen te en zestig buurtbewoners maakte wethouder drs. A.J. van Raalte (CCP) zonder pardon duidelijk dat over één tot twee jaar pas enig resultaat zal zijn te merken van maatregelen die zijn of nog moeten wor den getroffen. De klachten van de bewoners blijven intussen: "Er hangt hier geregeld een lijkenlucht waar je benauwd en onpasselijk van wordt. Er komt vaak rook boven de Industrieweg te hangen, waardoor ons wasgoed niet buiten kan drogen, 's Nachts is er op het fa brieksterrein vaak veel herrie waardoor onze ramen dicht moeten blijven om tenminste nog de kans te hebben om in slaap te komen". De bewoners hebben de afgelopen jaren op diverse fronten actie gevoerd tegen de Ouwehand-overlast. Eerst werd de gemeente Katwijk benaderd, toen werd er een handtekeningenactie gehouden, Gede puteerde Staten ontvingen vervolgens een brief en tot slot kwam men bij de Kroon terecht. RW' rx-kjt Maandag 27 december LEIDEN - Een snel om zich heen grijpende brand heeft op kerstavond het woonhuis aan de Sluisstraat 11bijna volledig in as gelegd. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan in de slaapkamer op de eerste verdieping, waar een jongen lag te slapen. Verder was er op dat ogenblik niemand thuis. On middellijk na de ontdekking van de brand rende de jongen naar de telefoon om de brandweer te bellen. Toen de brandweer even na zeven uur arriveerde stond de hele woning in lichterlaaie. KATWIJK - De bewoners van de wijk 'De Witte Hek' worden ongeduldig. Twee van hun woordvoerders - de dames D. Tjebbes-lmthoorn van de Heemskerk laan 2 en A.A. Müller-Gijsbertsen van de Jan van Galenstraat 6 - vertellen ons dat de buurt al vanaf de vestiging van het bedrijf aan de nabij gelegen In dustrieweg in 1968 overlast ondervindt van de rede rij Ouwehand. Al meer dan zeven jaar, zo zeggen de dames, wordt er actie gevoerd, tot nu toe echter zon der resultaat. En voorlopig ook zonder enige vooruit-

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17