LEIPSE REGIO/RIJN EN VEEIMSTREEK 'Ijshal beter in Leidse regio dan in Alphen' Hazerswoudse heldin mist prijs Sportclubs Oegstgeest riskeren boete 'Ik wil de gemeente Leiderdorp geen loer draaien' Pechtold kritisch over plannen Kleurrijke blikvangers R3 Zoeterwoude viert feest Lokale omroep Alphen: weer geldkwestie jishandeling [inbraak •3 fSWOUOE-DORP - Twee men uit Hazerswoude- j hebben op eerste kerst een 30-jarige plaatsgenoot zijn fiets getrapt en daarna broken in een woning aan dorpsstraat. Het slachtoffer de molestatie ging na de qJ laad naar de politie en nam alt e agenten mee naar de wo- van één van de daders, r vonden de agenten onder bed van de verdachte een te «recorder. De man (24) I laangehouden en even la- ik zijn kompaan, een man 3 jaar. Zij hebben na de py estatie onder meer een g. netron en een videorecor- gestolen uit een woning aan )V( lorpsstraat. Dat was overi- 5 niet de woning van de gjj idie zij eerder mishandel- trkeerd citaat fotobijschrift made - Bij de foto van Cees ;n Boogaard afgelopen indag op deze pagina stond citaat dat niet van hem af- de istigwas: „Ik ben opgestapt, lat het niet is gelukt onze ling over te brengen aan de n n." Deze uitspraak is van tke Reus, die na de verkie- van Luuk Beelen als lijst er br uit het WD-bestuur in h made stapte. ukbezochte rstflora ofarendsveen - Zo'n 4500 sen hebben de Kerstflora :ht. De bloemententoon- ïg begon vrijdag en ein- gisteren in de veilinghal- nRoelofarendsveen. De or- tsatie, de Koninklijke Alge- K ie Vereniging voor Bloem- r ncultuur Veen-, Rijn- en «streek, vermoedt dat het tien procent drukker was rgelijking met voorgaande f1 n. Floraproms, het muzikale .yftakel op zondagavond, was man bijna uitverkocht. I ila College wint h tenschapsquiz en aan oen rijn - Het Scala ;e uit Alphen is opnieuw tar van de nationale we- j' chapsquiz. Voor de vijfde achtereen wonnen zij van [T ere scholen in Nederland, ffrómende klas, A5B wiskun- ig een reisje naar het Gro- 'fce Visvliet maken. De uit- Ia werd op kerstavond, 24 de- ler, bekendgemaakt. door Peter Groenendijk alphen aan den run - De Leidse wethouder Pechtold hoopt nog steeds op een ijshal in de Leidse regio. Volgens Pechtold zijn de plannen in Alphen aan den Rijn niet concreter dan die in Leiden. Bovendien vindt hij de Leidse re gio een betere locatie. „Maar als ze in Alphen sneller zijn, zij het Pechtold is kritisch over de plannen voor een ijshal in Al phen, zoals die vorige week zijn gepresenteerd. „Ik wil nog wel eens zien of die hal in Alphen er komt. De financiering is er bij lange na niet rond, de gemeente Alphen aan den Rijn wil maar een klein beetje bijdragen. Het zijn zeer bescheiden ideeën, ik denk dat wij in Leiden even ver zijn." Volgens de Leidse wethouder is de Leidse regio - Pechtold denkt aan onder meer Warmond als locatie - een betere plek voor een ijshal dan Alphen. „Voor de inwoners van de duin- en bol lenstreek zou het sneu zijn als de ijshal in Alphen komt en niet in de directe omgeving van Lei den. In die streek wonen veel schaatsliefhebbers en die zou den een stuk verder moeten rei zen als de hal in Alphen terecht komt Voor die mensen zou het beter zijn als de hal hier komt." Twee ijshallen, dus zowel in de Leidse omgeving ais in Alphen, is volgens Pechtold onlogisch. „Het moet maar één van de twee worden. Twee ijsbanen vlakbij elkaar lijkt me wel erg ruim." Pechtold wil de zaak afstemmen met zijn Alphense collega Voogd. „We moeten maar eens kijken wat het beste is om te doen. Maar voorlopig gaan we in Leiden door met onze haal baarheidsstudie. De keuze tus sen Leiden en Alphen is nog lang niet gemaakt." hazerswoude-rijndijk - Bibi Ouwerkerk, de Hazerswoudse die vorig jaar het leven van een 2-jarige jongen redde, heeft gisteren een zogenaamde Rembrandt Award aan haar neus voorbij zien gaan. De prijs, die tijdens een live-uit zending op RTL 4 werd uitge reikt, is bedoeld voor de held van het jaar. Bibi Ouwerkerk zag op 28 de cember 2000 hoe een jongetje in de vijver achter het gemeen tehuis door het ijs zakte. Met gevaar voor eigen leven viste zij het kereltje. Damian Ver schoor, uit het ijskoude water. Voor deze moedige daad is zij al eerder onderscheiden door de Stichting Camegie Helden fonds. Gisteravond werd tijdens een show in Amsterdam de Rem brandt Awards uitgereikt, waaronder die in de categorie Helden. Ouwerkerk was geno mineerd, maar de prijs ging naar de Koninklijke Neder landse Reddingsmaatschappij. Die redde vorig jaar drie zee zeilers tijdens een storm. oude wetering - Traditiegetrouw hebben de leerlingen van het Bona- venturacollege in Roelofarendsveen een kunstwerk gemaakt van glas- in-lood. De gekleurde ramen sieren sinds enkele dagen de Jacobus de Meerderekerk in Oude Wetering. Tijdens de nachtmis konden de paro chianen genieten van de kleurrijke blikvangers, die door 116 leerlingen tijdens de lessen handenarbeid, tekenen en techniek zijn ontworpen en gemaakt, „ledereen is enthousiast, we genieten er echt van," zegt Trees Zandvliet, medewerkster van de kerk. „Het is inmiddels traditie. Als het er niet hangt beschouwt iedereen dat als een gemis." Bang dat het gias-in-lood het imago van de Jacobus de Meerderekerk schaadt, is ze niet: „Het is een vrij modern gebouw uit de jaren zestig, gewoon glas past ook prima bij onze kerk." Nog tot in het nieuwe jaar blijven de glas-in-loodramen hangen. Foto: Hielco Kuipers oegstgeest - Sportclubs in Oegstgeest die een kantine ex ploiteren lopen kans een flinke boete te krijgen. Zij voldoen niet aan de eisen die de nieuwe drank- en horecawet stelt. Zo moet bij de gemeente een be stuursreglement zijn ingediend. Oegstgeest heeft slechts van één club zo'n reglement gekregen. En dat baart sportwethouder De Ruijter zorgen. Het bestuur van een sportver eniging is verplicht een docu ment op te stellen dat een ver antwoorde alcoholverstrekking waarborgt. Huis- en gedragsre gels, schenktijden en de kwalifi catie-eisen voor barvrijwilligers maken deel uit van zo'n regle ment. Bovendien moeten de na men van de vrijwilligers die de bar runnen, bij de gemeente be kend zijn. Als de politie of de inspectie op korte termijn zou controleren of sportverenigingen die een kanti ne in eigen beheer hebben aan hun wettelijke verplichtingen voldoen, zou het in Oegstgeest boetes kunnen regenen, zegt een gemeentewoordvoerder na mens de wethouder. „En de hoogte van die boetes is niet misselijk. Inmiddels heeft de eerste sportclub in Nederland een boete van ruim 1000 euro binnen." De vernieuwde drank- en hore cawet heeft belangrijke gevolgen voor sportverenigingen. Zo moeten twee leden de verant woordelijkheid dragen voor de dingen die in de kantine gebeu ren. De mensen die achter de bar staan moeten de instructie verantwoord alcoholgebruik (IVA) hebben gevolgd. De ge- meente Oegstgeest heeft de sportverenigingen aangeboden die cursus te organiseren. „We willen de clubs niet extra op kosten jagen. In het kader van het jaar van de vrijwilligers heb ben we daarom besloten de cur sus voor onze rekening te ne men." Hoewel Oegstgeest al een tijdje reclame voor dit plan maakt, heeft nog geen enkele club zich aangemeld voor de cursus. „Het is net als bij de gebruiks vergunningen zucht de woordvoerder. „Niemand loopt hard om aan de eisen van de wet te voldoen. Totdat zich een ramp voltrekt. Dan komt ieder een opeens in actie." donderdag 27 DECEMBER 2001 zoeterwoude - Zoeterwoude heeft twintigduizend gulden uit getrokken voor de viering van het 725-jarig bestaan volgend jaar. De gemeente heeft een co mité samengesteld, dat een aan tal festiviteiten moet organise ren in de periode van 31 augus tus tot en met 8 september. alphen aan den rijn - Alphen krijgt weer een nieuwe lokale omroep. Maar wie de kar moet trekken is nog onduidelijk. Cil Wigmans, algemeen directeur van het Groene-Hartlyceum, lijkt de voornaamste kandidaat. Hij heeft reeds een gesprek ge had met burgemeester Schoof. Rond de jaarwisseling valt de beslissing. „Er is een organisatie. Maar hoe zit het met de programmama kers? En hoe is de verhouding met de politiek? Wat zijn de ta ken van de voorzitter?" Kandi daat Wigmans heelt nog geen antwoorden op deze vragen ge kregen. En zegt dus nog geen ja. „Er is 35.000 gulden per jaar be schikbaar, terwijl je 250.000 gul den nodig hebt. Ik weet niet welk belang de gemeente hierbij heeft. Maar het is te gek voor woorden dat je over dit soort bedragen moeilijk doet." Alphen is te krenterig, vindt hij. „Zeker als je ziet hoe het stadshart wei tot stand komt en de omroep zich moet zien te bedruipen." Als het aan adviseur Cees Broeksma van de Kamer van Koophandel van Rijnland ligt komt er snel een advies over de nieuwe zender. De organisatie is er. Bij wijze van spreken kan er morgen weer worden begon nen. Oude leden van de LOA zijn beschikbaar en kunnen in januari aan de slag. Televisie uitzendingen komen er voorlo pig niet. Daar zijn meer investe ringen voor nodig. De LOA stopte twee jaar geleden na een conflict tussen de hoofd redactie, het personeel en voor zitter Hans Jacobs. Hij hoopt op een goede voorzetting. „Ik kon als voorzitter niet de stekker uit het stopcontact halen. Daarom is alles is nog in tact Zonder geld kun je niet draaien en daar ging alles om. Dat was ons pro bleem, De gemeente wilde toen niet verder. Ik ben benieuwd of het nu wel lukt." Molkenboer Nieuweweg wordt fietspad' leiderdorp - Wethouder Mol kenboer legt de kritiek van Zijldijkbewoner De Bree naast zich neer. „Van begin af aan heb ik hem duidelijk gemaakt dat we aan een op lossing werken. Maar dat moet wel in een breder kader gebeuren. Dat het hem niet snel genoeg gaat spijt me zeer. Maar we kunnen zijn probleem niet met voorrang oplossen." Al ruim drie jaar is Leider dorp bezig met het ontwikke len van een verkeerscircula tieplan. Dat is nagenoeg klaar. De voorstellen worden in februari aan de Leider- dorpse politiek gepresen teerd. In die plannen wordt de Nieuweweg een fietspad. „Met de mogelijkheid voor omwonenden om er toch on der bepaalde voorwaarden met de auto overheen te rij den", legt Molkenboer uit. Volgens de wethouder wordt de maatregel niet genomen, omdat het verkeer op de Nieuweweg fors is toegeno men, zoals De Bree beweert „Het heeft veel meer te ma ken met plannen die we met de Zijldijk hebben. Dat moet een soort recreatieroute naar het water worden." De Bree krijgt dus volledig zijn zin. „Dat heb ik steeds beweerd", stelt Molkenboer. „Het komt ervan, maar het duurt even. Dit is namelijk typisch een kwestie van lan- getermijndenken. (advertentie) Zijldijkbewoner De Bree betreurt juridisch steekspel rond verkeersbeperkende maatregelen a rdorp - Hij noemt zichzelf ilachtoffer van het algemeen lf< ig. Én van de 'afschuwelijke jantie' van de Leiderdorpse erswethouder Molkenboer. :e[ zet Zijldijkbewoner K. de De zijn eenzame strijd voor ver- ■ri' beperkende maatregelen op Pa ieuweweg langs juridische endoor- „Ik vind het jammer ke 'et zover is gekomen, maar lü e gemeente niet fatsoenlijk IV1 mij wil communiceren moet lad van State maar een uit zij ik doen." ,Zi °jj shet Leiderdorpse Zijlkwar- c' vorig jaar autoluw is ge- )e t, kiezen automobilisten 'n eiden en vrachtverkeer van u aanderij massaal de Zijldijk 0 Ie Nieuweweg om de N446 eD reiken, constateert De Bree. walgt van de uitlaatgassen de toegenomen verkeers- ve ie en ziet met lede ogen aan 30 scheuren in het pleister- 32 zijn zelfgebouwde huis u eren. „Er zit een enorme us J de bijkeuken, boven anrecht. En nu zit er ook al er in de woonkamer. Het hele P gaat op deze manier naar rdommenis." ree had dit al zien aanko- In 1999 al, toen de provin- 'G vee rotondes op de N445 n gde. „Sindsdien weten 1 s meer automobilisten dat eel sneller gaat om via de 511 k en de Nieuweweg naar 3e W6 te rijden. Dan heb je inste geen last van stop- M n en geen rotonde die de 'l' emit haalt." Het instellen ,n eenrichtingsverkeer op de der Valk Boumanweg, vorig 11 maakte de situatie er niet n aid beter op. „Dat was de PB >el die de emmer deed re 'pen", analyseert De Bree. ze 'sdien is het verkeer vanuit 0 verder toegenomen en 'd ik 's zomers niet meer bui- "1 itten, of mijn raam open- 1" 10 at overleg met de gemeente !.j rdorp niets opleverde ("Ik '1' tot het laatst geprobeerd nl iet netjes op te lossen, als mensen onder elkaar, Zijldijkbewoner De Bree, met op de achtergrond zijn zelfgebouwde woning. „Sinds het eenrichtingsverkeer op de Van der Valk Boumanweg kan ik 's zomers niet meer buiten zitten, of mijn raam openzetten." Foto: Hielco Kuipers maar elke keer kreeg ik te horen dat ik meer geduld moest heb ben"), besloot De Bree het ho gerop te zoeken. En met succes. De Haagse arrondissements rechtbank bepaalde begin dit jaar dat Leiderdorp het eenrich tingsverkeer op de Van der Valk Boumanweg weer ongedaan moest maken, omdat de ge meente onvoldoende rekening had gehouden met de belangen van de bewoners van de Zijldijk en de Nieuweweg. De overwin ning van De Bree was echter een kort leven beschoren. De ge meente ging namelijk in hoger beroep en wist afgelopen week via een voorlopige voorziening bij de Raad van State te voorko men dat de verkeersmaatregelen weer moesten worden terugge draaid. Het juridische steekspel krijgt echter nog een vervolg. Over vijf weken volgt de bodemprocedu re bij de Raad van State. Wint De Bree en daar gaat hij wel vanuit, dan moet Leiderdorp het eenrichtingsverkeer op de Van der Valk Boumanweg alsnog te rugdraaien. Anders is het over en uit voor de bewoner van de Zijldijk. Los van de uitslag, betreurt hij het op voorhand 'dat het zover heeft moeten komen'. „Ik heb van begin af aan contact ge zocht met wethouder Molken boer, en zelfs met de burge meester. Maar op al mijn brie ven heb ik nooit fatsoenlijk ant woord gehad. Wel stelde Mol kenboer zich ronduit arrogant op, tijdens openbare bijeen komsten over het verkeerscircu latieplan. Elke vraag van mij pa reerde hij met de dooddoener dat ik maar geduld moest heb ben. Ik ben er echt niet op uit om de gemeente een loer te draaien, maar op deze manier rest mij geen andere mogelijk heid dan het hogerop te zoe ken." Dat Leiderdorp dat niet leuk vindt, heeft hij een paar weken geleden gemerkt. „In een ge sprek met een ambtenaar kreeg ik te horen dat ze van hoger hand niet blij met mij waren. 'U moet een beetje inbinden, want voor hetzelfde geld winnen we en staat u met lege handen. We kunnen er zelfs een tweebaans- weg van maken, dan bent u he lemaal klaar', kreeg ik te horen. Dat was natuurlijk bedoeld als bangmakerij, maar ik moest er «igenlijk alleen maar om la chen." De Bree heeft een vermoeden waarom Leiderdorp al die tijd geen oog en oor heeft gehad voor zijn belangen. Een oplos sing voor zijn probleem is na melijk heel eenvoudig. „Maak een fietspad van de Nieuweweg, of zet er desnoods een 50 kilo meterbord neer. Ik ben met wei nig tevreden." Maar het komt de gemeente juist heel goed uit dat verkeer van De Baanderij en uit Leiden via de Nieuweweg een alternatieve route heeft. „Want als al het verkeer via de Riet schans moet, dan krijg je enor me files. Die weg blijft een bottleneck." Hij moet oppassen dat hij zijn leven niet te veel laat beïnvloe den door het meningsverschil met Leiderdorp. „Het houdt me flink bezig. Ik heb een ordner vol papieren over deze zaak. Na tuurlijk woon ik niet op een ei land en kan ik de boel om mijn huis niet dichttimmeren. Ik sta echt wel met beide benen op de grond. Maar het moet hier na tuurlijk wel leefbaar blijven. En daar moet op een fatsoenlijke manier over gepraat kunnen worden. Dat is alles wat ik vraag." Nu bij elke Rover 75 Saloon opties met 50% korting: Lederen bekleding van 5 100 - voor 2.550.- Metallic/ pearlescent lak van 2 000.- voor 1 000,- Audio Pack: Alpine radiocassette (4x25 Watt). 6 CD- wisselaar, twee tweeters achter van 1 700,- voor 850,- En zo is er nog véél meer voordeel De Rover 75 Saloon vanaf 57.990.- 26.315,- of vanaf 1.369.- 621 .- in de lease Auto-Home Leiden B.V. Touwbaan 2, Leiderdorp Telefoon 071 - 581 06 40 Wat u krijgt.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15