Thesis straalt ontspanning uit BOOT-RIALTO B.V. Nieuw autojaar in beeld Motorfiets op vier wielen Uw regio dealer voor Leiden, Alphen a/d Rijn e.o. Weversbaan 12 Leiderdorp.Tel.: 071-5.898.900 Zaagmolenweg 2-4 Alphen a/d Rijn. Tel.: 0172-44.16.89 Van Berckelweg 34 Noordwijk.Tel.: 071-3.640.040 BOEKEN door Peter Lodewijks In de donkere dagen van het najaar verschijnen de traditionele auto- jaaroverzichten in de winkel. Zo'n jaarboek is altijd weer een moeilijk geval. Het geldt voor heel 2002 maar is in feite voor het verschijnen al ingehaald door de actualiteit. Toch geven de jaarboeken, elk in hun ei gen stijl, een goed overzicht van wat er te koop is in autoland. De kleinste, voor de 30ste keer op rij alweer, is het handzame KNAC-jaarboek Alle Auto's. Dit overzicht biedt een actuele, alfa betisch gerangschikte opsom ming van alle auto's die mo menteel in ons land op de markt zijn of snel komen. Dat gaat aan de hand van een rijtje (technische) gegevens plus een of twee zwartwit foto's per pagina. Voorin deze zakcatalo- gus (13x18 centimeter) staan 4 pagina's waarin heel beknopt wordt aangegeven welke auto's er dit modeljaar verder nog ko men en gaan. Voorts in Alle Au to's een zeer uitgebreide prijs lijst, adressen van importeurs, belastingtarieven en de prijzen van gebruikte auto's. Alle Auto's: 432 pagina's, prijs: €9 (19,80 gulden), uitgeverij De Alk Een maatje groter is het beken de 'Wereld op Wielen' jaarover zicht Auto 2002, waarvan afle vering 24 in de winkel ligt. Het is een prettige, handzame uitgave (formaat 17x24 centimeter) die een compleet beeld geeft van het huidige modeljaar. Elk merk wordt ingeleid met een stukje historie (met foto), verkoopcij fers en modellenoverzicht. Ver volgens een kleurenfoto per mo del per pagina met daarbij een uitgebreid rijtje (technische) ge gevens. Achterin de gids vindt men een uitgebreide prijslijst. Een sterk onderdeel van deze uitgave is het overzicht 'Altijd Nieuws', dat een interessante blik in de (nabije) toekomst werpt. Auto 2002: 448 pagina's, prijs: €12 (27,50 gulden), uitg. Readershouse/Hearst Tests gegevens alle auto's Tot de grootste behoort het oudste (en tevens dikste) jaar overzicht genaamd Autotest. Het verschijnt voor de 33ste keer en hanteert dezelfde formule als vorig jaar. Dat betekent een hele berg informatie op A4-formaat, samengesteld door twee partij en. De tests en rij-impressies ko men van de redactie van het blad ANWB Autokampioen, het catalogus-gedeelte levert A&A Automobiel Advies te Haarlem. In Autotest zijn alle wetenswaar digheden van 58 merken sa mengebracht, aangevuld met 20 pagina's laatste nieuws (van de laatste show in Frankfurt) en conceptwagens. Prijslijst, belas tingtarieven en kentekens be slaan nog eens 21 pagina's. Autotest 2002: 552 pagina's, prijs €15,20 (33,50 gulden), uitgeverij Kosmos-Z&K Het Jaarboek van het bekende blad AutoVisie is al 24 jaar een betrouwbare vraagbaak voor au toliefhebbers. In bijna 500 pagi na's wordt in de 2002-editie het nieuwe modeljaar neergezet volgens de vertrouwde formule. AutoVisie wil alle personenauto- merken van de wereld in de gids opnemen en komt dit jaar tot een aantal van 106. Daaronder natuurlijk alle in Nederland ver krijgbare merken, maar ook na men als Hawk, Panoz, Qvale of UAZ. Het jaarboek (ook A4) be staat zoals gebruikelijk uit drie gedeeltes: een featuredeel, ge volgd door tests en rij-impres- sies en tenslotte de uitgebreide catalogus met alle gegevens en prijzen. Autovisie Jaarboek: 488 pagina's, prijs €15,20 (33,50 gulden), uitg. Telegraaf Tijdschriften Weg Wiel Jwiendelijk 10 in Oostenrijk e Jaguar met techniek on rmini komt f>t in VS t.ani v - Onderzoekers van h irsiteit van Californië in °P y gaan aan de hand ans elektroauto Hyper- ldt jarktmogelijkheden auto in de VS bekij- st 1 lypermini heeft een ere ;ét onder de vloer dat ir volledig opgeladen len. Zijn actieradius is 'P| len de topsnelheid 100 noteren de ervaringen 1 lantal inwoners die n,® oor de fabrikant ter be- [gestelde autootjes investeert ytorenfabriek 'SliWinvesteert de ko sjer jaar meer dan een ïlden in zijn motoren- het Oostenrijkse maakt in Steyr met iemers 600.000 mo- ijl de fabriek ontwor- slechts 400.000 ipasta voor ppe krassen - Krassen op de lie van een auto zijn li van grote ergernis, left met de 'scratch n poetspasta waarmee jobilist ondiepe kras- jeg kan poetsen. Hij llakken op waterbasis fed als metallic. De jt bij Halfords 17,50 17,94). {LENDER ikel, Veemarkthallen, (30 225 82 62. to Motor Friesland, 10 Center, Leeuwar- 194 15 00. ise auto's in minia- ïac, Showroom Ci- ionplein 26-30, Am- 1546 53 65 85. 'S licks 2000, Brabanthal- j Josch. 911. 2002 [Winterfestijn, Rosmalen. 073 523 33 Itimerbeurs Motoren, Rosmalen. 073 523 33 omotor, Europaplein dam. 020 549 12 12. K Rally Zweden. K3I2002 °j nerbeurs, Autotron, 11 L 073 52 33 310. feg Wiel. Postbus 507, Iflem, of: lucties.hd@damiate.hdc.nl ig onder verantwoording iffende organisatie. De iet verantwoordelijk voor n of gewijzigde data. Voor formatie: bel het vermelde nmer. La Vallée Verte Roque-sur-Cèze f Tdèche/Cevennen ikrijk a,e 4.667.908.89 igsnummer Nederland: 018 www.la-vallee-verte- naai isch eva issatoerisme, geen fi- wel veel rust zonder tel Zo karakteriseert Re- t Almere camping La rte in La Roque-sur- Nederlandse eige- =t)ben aan het einde van aiometer lange oprij- dein paradijsje gecre- oet het enthousiaste de Almeerder ver- ée Verte in een na- ligt zal daartoe veel Ruim dertig hectare pingterrein en nog chtig royale staan- liggen allemaal op egen de beboste hel de rivier de Cèze. terrein genieten de van prachtige ver beneden bij de rivier elvelden en ar veilig gesparteld in het ondiepe wa- Ook zo'n kampeerparadijsje gevonden en geen bezwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke in formatie over ligging en voorzieningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, La.v. Mir jam van Twisk, Postbus 15, 1200 AA Hilversum. Of mail naar eindredactie@ge.hdc- .nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeau bon van vijfentwintig gul den. Bijzonderheden: Barbecue niet toegestaan, honden (aange lijnd) wel. Veel mogelijkheden voor sportieve recreatie. Gidsvermelding: ANWB, ACSI Route: D6, Bagnols-Ales. Na 3,5 km noordelijk de Dl43 richting Donnat en de Dl66 naar La Ro que-sur-Cèze. Weg vervolgen tot bord La Vallée Verte. Af stand vanaf Utrecht 1074 km. CAMPING Voor zwemplezier zijn de gas ten overigens niet louter aange wezen op de rivier, de camping beschikt ook over een zwem bad met peuterbad. Andere sportieve voorzieningen die La Vallée Verte biedt zijn een ten nisbaan, een speeltuin, volley- balveld en tafeltennistafel. De jeugdige gasten worden ver maakt door een Nederlandsta lig recreatieteam dat spook- tochten, droppings, sportactivi teiten en theatervoorstellingen organiseert en tekent voor de wekelijkse disco-avond en de opvang van de allerkleinsten. De mogelijkheden tot actief be zig zijn op en rond deze cam ping, lijken Kok erg aan te spre ken. Wie er samen of met het gezin op uit wil trekken kan on der meer kiezen uit wandel tochten, wijnexcursies, grotbe- zoek, kanotochten, abseilen of kletteren. „Door zijn centrale ligging is La Vallée Verte de ide ale uitvalbasis voor het ontdek ken van de omgeving. Direct in de buurt liggen het schilderach tige La Roque-sur-Cèze met zijn watervallen van Sautadet, het gezellige stadje Bagnals-sur-Cè- ze (op 8 km.) en natuurgebied Les Concluses. Ook de Gorges de la Cèze en de Gorges de l'Ar- deche met de Pont d'Arc, het Haribo snoepmuseum in Uzes, Een van de vele verhalen die over de Lelijke Eend de ronde doen is dat hij niet kan omvallen. Nu is dat inderdaad vrij moeilijk, maar zeker niet onmo gelijk. Ga maar eens volgas vooruit en voer dan de beruchte Eland-proef uit. Maar het is een feit dat de Deux-Chevaux over een hoge 'veertolerantie' beschikte. Op de foto laat een Eend uit 1969 op het circuit van Zandvoort zien hoe schuin hij kan gaan. De 2CV is een van de meest curieuze auto's die de Franse auto-industrie heeft voortgebracht. De tegenhanger van de Duitse Volkswagen Kever rolde in 1948 voor het eerst van de lopende band. Citroën had toen nog een zwaan in het logo, waarop een journalist meldde dat de zwaan van Citroën met de 2CV een lelijk eendje had uitge broed. Die naam is de 'rijdende paraplu' vervol gens nooit meer kwijtgeraakt. Foto: Alfred Lagerweij de grot van Aven d'Orgnac en de steden Avignon en Oranje zijn een bezoek waard. In an derhalf uur rijd je naar de Mid dellandse Zee voor een dagje strand bij La Grande Motte', zo schrijft de Almèerse tipgever. De camping is, volgens Kok, „van alle vier sterren gemakken voorzien. „En wie geen eigen kampeermiddel heeft, kan er tent, stacaravan of bungalow huren." René Kok besluit zijn tip met een exacte omschrijving van het publiek dat zich prettig zal voelen op La Vallée Verte: „Deze camping is zeer geschikt voor kieskeurige rust- en com- fortzoekers. Ook de actieve va- kantievierder zal zich op La Val lée Verte zeker vermaken." Kenmerken: Ligging: op beboste terrassen tegen rivierhelling Sanitair: schoon, modern (twee familiedouches) en geschikt '.'j j gehandicapten Faciliteiten: zwembad, peuter- bad, sportvelden, tennisbaan, recreatieruimte, tv, recreatie team, winkel, restaurant, snack bar, verhuur van koelkasten, hengelmogelijkheden. HEiNENOORD - Suzuki is een van de weinige merken die zowel auto's als motorfietsen produceren. De Japanse fabrikant heeft de kennis en ervaring op beide gebieden nu verenigd in een bijzondere road ster, genaamd GSX R/4. De sportieve conceptauto was kort gele den te zien op de Tokyo Motor Show. De krachtbron van de ul- traiichte GSX R/4 is vrijwel identiek aan die van een GSX 1300 R Hayabusa, 's werelds eerste ultieme sportmotorfiets, een van de snelste ter wereld. De 1.3 liter motor van de concept- roadster is een aangepaste versie. De krachtige 4-cilinder bereikt zijn maximum van 175 pk bij 9.800 toeren per mi nuut. Hij levert een maximale trekkracht (138 Nm) bij 7.000 toeren per minuut. De lichte, aluminium carrosserie van de GSX R/4 is eveneens een staaltje van geavanceerde motorfietstechnologie. Luchtinlaten onder de bumper en achter de hoofdsteunen van de stoelen zorgen voor de no dige koeling en geven de tweezitter een stoer en haast agressief uiterlijk. De grote wielen zijn zo geplaatst dat ze de GSX R/4 een zeer sportief weggedrag geven. De 'motorfiets op vier wielen' is uitgevoerd in een combinatie van de kleuren rood, zwart en zilver. Over eventuele productie is nog niets bekend. Foto: Nimag door Peter Lodewijks Slechte auto's worden niet meer gemaakt. Ze zijn technisch mo dern, zitten allemaal vol handige elektronica en de uitrusting is dik in orde. En dus moeten ze het meer dan ooit van iets an ders hebben: het uiterlijk bij voorbeeld. Italianen hebben wat dat betreft een streepje voor. Kijk maar naar de Lancia Thesis. Samen met Alfa Romeo be hoort Lancia bij de Fiat Groep. De concernleiding wil nu dat de drie merken zich meer van elkaar gaan onderscheiden. Fiat moet zorgen voor functionele, eigentijdse auto's, Alfa Romeo voor de sportieve, dynamische voertuigen, terwijl Lancia veel meer moet staan voor luxe en exclusiviteit. Terwijl de auto's technisch juist naar elkaar toe groeien, want het is natuurlijk veel efficiënter en goedkoper om voor drie verschillende au tolijnen uit één grote techniek- bak te eten. Lancia moet dus weer het pres tigieuze merk worden dat het vroeger was. En daarom neemt de Thesis volgend jaar de plaats in van de verdwenen Lancia Kappa (k). Deze luxe wagen komt voort uit het studiemodel Dialogos, dat drie jaar geleden op de laatste AutoRAI van de vorige eeuw stond te pronken. Als tussenstap op weg naar pro ductie bouwde de fabrikant tussendoor op basis van de Dialogos eerst een nieuwe auto voor de paus, ter gelegenheid van het Heilige jubileumjaar 2000. Deze gepantserde Thesis- voorloper is iets meer dan vijf en een halve meter lang, weegt ongeveer 2.000 kilo en heet Lancia Giubileo (Italiaans voor jubileum). De Thesis, die in april volgend jaar op de markt komt, heeft een karakteristieke vormgeving met een hoge (klassiek ogende) grille en motorkap, vloeiende vormen met strak in die lijn ge- integreerde bumperspoilers. Samen zorgen ze ervoor dat de Thesis relatief compact oogt, terwijl de auto toch bijna vijf meter lang is. De vormgeving is een sóórt hommage aan het rij ke Lancia-verleden met een vleugje Kappa en Dedra. Verantwoordelijk hiervoor is de Amerikaan Michael Robinson, directeur van Centro Stile Lan cia en voorheen als ontwerper werkzaam bij Ford en Volvo: ORANGE Thesis moet Lancia glans van vroeger teruggeven. Foto: Lancia „Bij Lancia willen we afstand nemen van elke vorm van stan daarddesign. Lancia heeft een prachtige geschiedenis van baanbrekende auto's, maar we zullen niet meer met sportieve automobielen komen als bij voorbeeld de Delta Integrale. Dat hoofdstuk is voortaan voor Alfa Romeo". Het nieuwe vlaggenschip van Lancia mikt op automobilisten die stijl hoog in het vaandel hebben staan, die hoge presta ties verwachten en de nodige eisen stellen aan comfort en veiligheid. De k(appa)-vervan ger moet gaan concurreren in een marktsegment, waar Mer cedes, BMW en Audi over het algemeen de dienst uitmaken. De Thesis zit in feite in het overgangsgebied tussen twee klassen, die van auto's als de Audi A6, Mercedes E, BMW 5- serie en de grotere klasse waar onder meer de BMW 7-serie en Mercedes S-klasse zitten. Door het wegvallen van de kap pa (k) ontstaat wel een gat tus sen de Dedra en de veel hoger in de markt geplaatste Thesis. De vraag is of Lancia dat nog gaat opvullen of dat klanten daarvoor worden doorverwe zen naar Alfa Romeo (166) of Fiat, dat ook weer een grotere 'kappa-achtige' in de gelederen krijgt. Niet alle k-rijders zullen probleemloos overstappen in een Thesis, vanwege het ge waagde uiterlijk danwel het ver schil in prijs. Want de Thesis zal een stuk duurder uitvallen dan zijn voorganger, naar verwach ting van 105.000 tot 140.000 gulden (48 tot 64 euromille). In de muziek staat Thesis voor een zekere ontspanning en dat straalt deze nieuwe Lancia ook (advertentie) FRANKRIJK uit. Hij rijdt, met een 5- of 6- pitter of een dikke JTD-diesel geruisloos als een limo en heeft allerlei comfortverhogende snufjes aan boord. Daar zal het niet aan liggen.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 19