LECTIE Weer tegenvaller voor Oegstgeest LEIDSE REGIO legstgeest doet SWOO handreiking DA Zoeterwoude staakt verzet tegen plan voor A4 ;woner Zwetkade moet uit slooppand 'Een drama dat personeel diep heeft geraakt' CF Activiteiten Oegstgeestse school voor aankleding nieuwbouw Papenwegse polder nog altijd onaangetast De andere juwelier rs^ .Meestergoudsinid - Horloger - Diamantair Centrum Leden. NVwvnansteeg 21 (naast VSJ». Tel 071-5120778. wwwvanCerne.com 9b HM m HH^ ^tmrn mmmm n HM H| vrijdag IA DECEMBER 2001 (nog tijdelijk in guldens geprijsd) Voor uw "schitterende" afslui ting van het jaar 2001 maakt u kennis met onze nieuwste 'Euro Collectie 2002 Met zorg geselee teerde juwelen en sieraden uit de nationale en interna tionale presentaties. ecteur wordt ir Rijnlands Ut - Marten Eikerbout Vaessen op als rector Rijnlands Lyceum est. Eikerbout heeft eer- 'rn ring opgedaan als rec- op dit moment nog ,U/l jsinspecteur met als .hoofdtaak het kwali- erzoek bij het voortge- 'eh !nvijs. Daarnaast heeft rmeer een bijdrage ge- '0U an de ontwikkeling van -talig onderwijs en de f? fase in Nederlands en )u [s verband. >rq m ptie niet in reel centrum "Lp - De nieuwjaarsre- J inde gemeente War- roningstichting War en een groot aantal ver- n op 3 januari vindt jts in het nieuwe sociaal I centrum aan de He- maar in zaal Klimop, de gemeente is het niet rom de receptie al in uw te houden, omdat :'n ïizing van de verenigin- %stelüngen dan in volle riet sociaal cultureel iel wordt woensdag op- De eerste twee weken lari wordt er verhuisd, ële opening is op 15 fe- door Nancy Ubert oegstgeest - Oegstgeest heeft opnieuw te kampen met een fik se tegenvaller. De gemeente moet bijna drie miljoen meer op tafel leggen om de aanleg van de brug naar nieuwbouwwijk Poel geest mogelijk te maken. Dat geld is nodig voor de verhuizing van Jachthaven Poelgeest. De vier politieke partijen die in Oegstgeest actief zijn hebben er gezamenlijk bij verantwoordelijk wethouder Meester op aange drongen zo snel mogelijk de ex- ploitatiecijfers van Poelgeest op tafel te leggen. „Dit roept mijn partij al maanden", aldus WD- fractievoorzitter E. van Bellen, „maar het is nu de hoogste tijd dat we ons een goed oordeel gaan vormen. Willen we van de ze ellende iets kunnen leren. Want de ontwikkeling van het MEOB-terrein en Rijnfront staan ook voor de deur." De exacte cijfers zijn gister avond tijdens de raadsvergade ringen niet bekend gemaakt, omdat B en W de raadsstukken vertrouwelijk houdt. Maar dui- Aanleg brug Lange Voort valt door verhuizing jachthaven miljoenen duurder uit delijk werd wel dat de operatie de gemeente een kleine drie miljoen meer gaat kosten dan aanvankelijk is gedacht. CDA- raadslid E. van den Bosch vroeg zich af of de gemeente de situa tie verkeerd heeft ingeschat of dat de tegenpartij 'slim spel' heeft gespeeld. Vanuit PrO, WD en Leefbaar Oegstgeest klonk het geluid dat de gemeente een miserabele on derhandelingspositie had omdat het een uitgemaakte zaak was dat de brug in het verlengde van de Lange Voort moet komen en dat het jachthavenbedrijf daar voor plaats moest maken. Een woordvoerder van Jachtha ven Poelgeest zei na afloop van de discussie dat hij het betreur de dat de indruk werd gewekt dat zijn bedrijf op 'vette winst' is uitgeweest. „We moeten niet al leen een nieuw onderkomen bouwen, we moeten ook aan tal van extra randvoorwaarden vol doen. Mensen hebben geen idee wat dat allemaal kost." De extra miljoenen die Oegst geest het jachthavenbedrijf moet betalen, is de tweede grote tegenvaller in een maand tijd. Staatssecretaris Remkes heeft eerder laten weten dat hij 5,4 miljoen 'locatiesubsidie' terug eist, omdat Oegstgeest in de wijk Poelgeest haar bouwafspra ken niet is nagekomen. De voltallige raad wil nu weten hoe het met de exploitatiecijfers van de nieuwbouwwijk is ge steld. „Want naast tegenvallers zijn wellicht ook meevallers te melden", zei PrO-fractievoorzit- ter M. Noort. Wethouder R. Meester hoopt dat ze de korting alsnog kan voorkomen. „We maken ons zorgen, maar voorlopig is bezui nigen niet aan de orde." jt ïouder verrast met aanbod extern bureau en half jaar extra subsidie incy Ubert ,t eest - Een extern bureau iderzoeken hoe de Stich- 'n Velzijn Ouderen Oegst- j. SWOO) haar organisatie ,n. Mogelijk kan dit een bij- zijn tot een betere be- ,(t lering", hoopt welzijn- m ider D. de Ruijter. Ook de ouderenorganisatie alf jaar langer subsidie n ouderenadviseur, ïjter kwam gisteravond, de raadsvergadering, g op de proppen met aangepast raadsbesluit ee hij de SWOO meer te gemoet kwam dan tijdens de eerder gehouden commissie vergadering. Van de 664.000 gulden subsidie die de organi satie heeft aangevraagd wordt nu in totaal 615.000 gulden ge honoreerd. „Hiermee kunnen we in elk geval 2002 uitzingen. Of we 2003 volmaken is nog de vraag", was de reactie van se cretaris J. Ekel die wel 'ver baasd' was over de 'onver wachte handreiking' van de wethouder. „Indertijd hebben we moeten vechten om te zor gen dat TNO een onderzoek kon doen naar de behoeften van de ouderen in Oegstgeest en nu krijgen we een adviesbu reau aangeboden." De inzet van externe expertise, zo hoopt De Ruijter, helpt de SWOO in de toekomst een doelmatiger beleid te voeren. Met zijn onverwachte voorstel maaide hij het gras voor de voeten weg van raadslid J. Bouwknegt (Leefbaar Oegst geest). „Ik had eigenlijk een motie voorbereid, maar dat hoeft nu niet meer." Voor M. van den Brandeler (WD) was het voorstel van De Ruijter niet compleet. „Er moet een structurele oplossing ko men, dat onderzoek moet dus maatgevend zijn." Namens haar fractie diende ze een mo tie in om te zorgen dat niet al leen duidelijk wordt hoe groot de financiële problemen zijn waarover de SWOO al jaren klaagt. Ook zou de gemeente raad voor het eventuele tekort een oplossing moeten vinden. PrO kon zich in die motie vin den, de twee andere partijen niet. CDA en Leefbaar Oegst geest zijn samen goed voor een meerderheid zodat de motie het niet haalde. Het aangepaste voorstel van De Ruijter deed dat wel, met tegenstemmen vanuit PrO. door Nancy Ubert oegstgeest - „Een heel groot drama dat ons personeel diep heeft geraakt." Dat zegt J. van der Velden, woordvoerder van de Rijngeest Groep, over het do delijk ongeluk dat dinsdagmid dag op het terrein van Ende geest plaatsvond. Een peuter van anderhalf jaar oud werd door een medewerker aangere den en overleed een paar uur la ter. De moeder van het jongetje werkt bij de Rijngeest Groep. Het kind bezocht de crèche die ook op het terrein Endegeest te vinden is. Zoals wel vaker het geval is, maakten de kinderen en hun begeleiders dinsdagmid dag een wandeling. Het ongeval gebeurde op het parkeerterrein. Een automobilist, ook een me dewerker van de Rijngeest Groep, reed van de parkeer plaats weg en raakte daarbij het kind. „Dit heeft hij totaal niet gemerkt", vertelt Van der Vel den. „Hij is gewoon doorgere den." Medewerkers hebben het kind naar het LUMC gebracht, waar het overleed. De vermoedelijke dader hoorde 's avonds van het dodelijk onge luk. „Hij besefte dat hij er mis schien iets mee te maken kon hebben en heeft zelf contact ge zocht met de politie", aldus Van der Velden. De politie heeft de man verhoord en weer vrijgela ten. „Dit afschuwelijke ongeluk laat ook zijn sporen na bij de mede werkers van de crèche. Het spreekt vanzelf dat de directie ook met hen contact heeft opge nomen." Ook zijn bijeenkom sten gehouden voor de perso neelsleden die indirect iets te maken hebben met het drama, bijvoorbeeld de collega's van de moeder van het jongetje. Het ongeluk vond plaats op het moment dat het groot opgezette afscheidsfeest van de voorzitter van de raad van bestuur J. Kleij- ne een kwartier aan de gang was. „Dat maakt het nog wran ger." m i Preenen iDE - Het CDA Zoeter- heeft een opvallend mfent ingenomen in de dis- 'ei ver een langere tunnel de A4. De christen-de- n zijn tegen die plan- aar staan wel achter de jeJwaarop de gemeente die in e aanleg wil financieren, et 'pecteren een democra- atpluit van de meerder de raad. En omdat we ocfnoeten, willen we graag ib ven meepraten. De fi nanciële dekking is prima. Daar in kunnen we ons volledig vin den", aldus G. van der Hulst gis teravond tijdens een commis sievergadering. De financiële regeling houdt in dat Zoeterwoude 9.714.000 euro (21.411.000 gulden) bijdraagt in de meerkosten van het project waaraan ook Leiden, Leider dorp, de provincie en de minis teries van VROM en verkeer en waterstaat meewerken. Om de risico's zoveel mogelijk uit te sluiten, heeft Zoeterwoude het Ontwikkelings- en Participatie- bedrijf Publieke sector (OPP), een dochter van de Bank Neder landse Gemeenten, in de arm genomen. Zoeterwoude en OPP vormen een nieuwe ontwikke lingsmaatschappij. In het som berste geval schiet de gemeente er drie miljoen gulden bij in. Van der Hulst: „Het is een door timmerd stuk dat in het belang is van Zoeterwoude." Het geld moet komen uit de bouw van een kantorenpark in de Meerburgerpolder langs de rijksweg. Het CDA is daar tegen. De partij wil de polder instand houden en betwijfelt bovendien of het bedrijfsleven wel vol doende animo heeft en of er wel genoeg personeel is. „In Haag landen heeft de Kamer van Koophandel al een signaal gege ven dat een overschot dreigt aan kantoren. Hier speelt dat ook, zij het in mindere mate. Na de ge beurtenissen op 11 september is het allemaal extra onzeker ge worden. Stel dat er te weinig be langstelling is voor die kantoren, dan zal er iets anders moeten gebeuren. Andere bedrijvigheid of woningbouw met het risico dat ook moet worden gebouwd op de voetbalvelden van Meer burg. In de overeenkomst wordt met die mogelijkheid rekening gehouden." Volgens wethouder Stuijt is de kans dat de voetbalclub moet verhuizen vrijwel uitgesloten. „Meerburg blijft in die polder. Er zijn mogelijkheden om in de Meerburgerpolder nog wat op te schuiven. Het zorgwekkende waarover Van der Hulst het heeft, zie ik niet. Maar goed, als Meerburg toch weg zou moeten, dan wordt de club er echt niet slechter van. In dat geval moet de ontwikkelingsmaatschappij het geld voor een nieuw com plex op tafel leggen." De twee collegepartijen, Pro gressief Zoeterwoude en de WD, juichen de plannen alleen maar toe. W. Ooijendijk van PZ: „Wij verwachten dat de kwaliteit van leven voor de mensen aan de Hoge Rijndijk door de ver diepte ligging van de A4 alleen maar verbetert." En C. Dantuma (WD): „We zijn trots dat Zoeter woude dit als kleine gemeente aandurft." (advertenties) voorschoten - Een jaar of tien geleden zag het er naar uit dat de Papenwegse polder in Voorschoten vol zou komen te staan met huizen, maar anno 2001 is het gebied tussen de Leidse Stevenshof en de Voorschotense Papelaan nog altijd ongerept. Het idee voor de bouw van 2400 huizen was destijds afkomstig van de stuurgroep Leidse Regio en stuitte op fel verzet van het Voorschotense gemeentebestuur, natuurbeschermers en agrariërs. Toen een milieustudie uitwees dat bebouwing een wel heel ernstige aantasting zou betekenen van de natuur, was het idee van de baan. Foto: Henk Bouwman oegstgeest - De Montessori- school in Oegstgeest werkt voor 'kleedgeld'. De school verhuist in januari 2003 van de Lange Voort naar de Pieter de Hooghlaan. De gemeente vergoedt de meeste kosten, maar de school heeft 100.000 euro nodig om het onderko men naar eigen smaak en be hoefte aan te kleden. Voor het documentatiecentrum, de bibliotheek, de werkhoe ken, het speelplein en de to neelfaciliteiten hoopt het be stuur op een ruimer budget. Een sponsorcommissie werkt aan plannen die geld in het laatje moeten brengen. Dankzij een kerstkaartenactie is al 1800 euro binnen. In ja nuari begint een serie lezin gen in kasteel Oud-Poelgeest, met onder anderen bergbe klimmer Edmond öfrier (13 januari) en NAC-directeur Roelant Oltmans (27 januari). In februari volgen twee ande re voordrachten. Ook in voorbereiding is de Grote Oegstgeester Dictee Avond, een kinderkunstmarkt, kin dersponsorloop, autorally en een tweedehands kleding- markt. 'zoeterwoude - Mar lt van de Zwetkade in oude heeft acht dagen rnn zijn sloopwoning te Dit heeft de Haagse ik gisteren in kort ge- epaald. De uitspraak dat Kwant uiterlijk vol- reek vrijdag met al zijn moet zijn vertrokken. De bewoner kwam vorig een tijdelijk contract aan kade wonen. Hij weiger- rtrekken en beriep zich bescherming. De rech- echter bepaald dat de huurovereenkomst tij- ■Ifgezegd. rerblijft volgens de rech- de opzegging 'zonder titel' in de woning. Daar igenover dat woning- eniging Willibrord be- lui eft bij het snel slopen woningen. Dat Kwant 'oft aan de beurt is voor ere woning is zijn eigen Hij moet bovendien de 'an het kort geding beta- ac 12.100 gulden. igt zich neer bij de uit- injvan de rechter en ver- weekeinde naar de wo- an 1 zijn ouders in Zoeter- ni tijndijk. „Ik kan wel in ee leroep gaan, maar dat 0 veel tijd en geld. Daar- 11 d ik het maar voor ge- tie lukkig heb ik er wel een la verklaring uit kunnen li p eeks, hoofd van dienst li brord, ontkent dat. „Hij h gewoon tot de regio- h gentiecommissie wen- Personeel van het Amsterdamse sloopbedrijf Oudt Zwanenburg is gisteren begonnen met het verwijderen van asbest uit de schuren en wo ningen aan de Zwetkade in Zoeterwoude.Foto. Mark Lamers den. Dat is een onafhankelijk orgaan van zes gemeenten in de regio. Wij geven hem geen voor keursbehandeling. Hij heeft zich erg negatief over ons uitgelaten en onder meer gezegd dat wij niet betrouwbaar zijn." Het sloopbedrijf Oudt Zwan- burg uit Amsterdam is inmid dels begonnen met het verwij deren van asbest. Op 7 januari begint het slopen. Het is de be doeling dat in het voorjaar de eerste paal de grond ingaat voor de bouw van 26 gestapelde wo ningen. Politie en woningbouw vereniging houden de sloop- panden tijdens de jaarwisseling extra in de gaten om brand stichting te voorkomen.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 13