Sturing leidt Vitesse naar topdrie SPORT Leidse zwemmers gaan stilaan oogsten ïv Fortuna wacht nog op dubbele cijfers Excuses voor wangedrag Cramb Shorttracker Franceschina schaatst naar wereldrecord RBC kan niet profiteren -f idag enoord plaatst )am - Feyenoord is een van de acht ge- te clubs bij de loting voor rde ronde van de UEFA- je sqDe Rotterdammers wor- 3Cia^koppeld aan AEK Athe- ekl k?sg°w Rangers, Lille, FC jLiberec, Servette of Tel Aviv. PSV en Roda lieten geen beschermde s Zij spelen tegen Valen- [emazionale, Parma, sia Dortmund, Leeds fl, Olympique Lyon of AC TEr wordt woensdag in piet alleen voor de vierde jmaar ook direct voor de irlan|nales geloot. In de Bnales kunnen Neder- i clubs elkaar mogelijk rten. naf te horen 2 'webradio' lend afdtrVÉN eerste ex" fent met het uitzenden telden van een gedeelte [wedstrijd PSV-PAOK Sa- via internet, afgelopen irdagavond, gaat PSV nu itrefj audio wedstrijden live pmet ('webradio') ver- Morgenmiddag om half 5Cy|[edt de internetsite van Vww.psv.nl) een recht- fc webradioverslag van de vedstrijd PSV-FC Twente. ente haalt ie doelman n heiD( - De Fin Mikko Rah- a staat op het punt om antract voor 2,5 jaar te te- i bij FC Twente. De 20-ja- kigdinternational was in jelopen week op proef en ïi goede indruk achter, de bedoeling dat Rahka- nie transfervrij weg mag nui club FC Jokerit, tweede jan wordt achter Sander dcltra-expertise irdiola positief zaterdag DECEMBER 2001 SS door Egbert van der Weerd arnhem - Edward Sturing heeft zijn eerste slag geslagen als inte rim-trainer van Vitesse. De opvol ger van Ronald Koeman zag gis teravond in het Gelredome zijn ploeg met 2-1 winnen van De Graafschap. Sturing maakte een mooie start in de periode dat zijn voetbal loopbaan beslissende vormen gaat aannemen. Hij voelt zich klaar voor een permanente klus, maar moet alleen de clubleiding nog overtuigen. Dat kan alleen met resultaat, weet Sturing. „Ik wil daar niet over praten", reageerde de 38- jarige Eerbeker na afloop. „Op dit moment telt alleen het be lang van Vitesse, niet dat van Edward Sturing." Toch weet ook hij dat de winst op zijn oude ploeg zwaar weegt. Sturing heeft in elk geval vier duels de leiding en liet drie zwa re pluspunten noteren, met een derde plaats op de ranglijst als gevolg. Zonder resultaat zal de clubleiding hem niet handhaven en in dat geval weet Sturing dat hij waarschijnlijk nooit hoofd trainer van Vitesse wordt. Aan de andere kant kan het bestuur moeilijk om hem heen als de in terim-trainer een sterke serie neerzet. Net als zijn voorganger Ronald Koeman bij Ajax, had Sturing niet te klagen over de tegenstan der. Koeman mocht het bij Ajax opnemen tegen het zwakke For- tuna Sittard: 4-0. Sturing trof een door de absentie van John van den Brom en Martijn Meerdink gehavend De Graaf schap. Het resultaat was vergelijkbaar, Sturing moest alleen wat langer wachten voor hij zekerheid had. Die kwam niet eerder dan het eindsignaal van scheidsrechter Ruud Bossen. Vitesse kwam na rust verdiend op een 2-0 voor sprong, maar zag De Graafschap naderbij sluipen (2-1) en zicht houden op een gelijkspel. Dat was niet verdiend geweest, maar ook niet onmogelijk. Voor rust was de derby aardig, na rust ronduit spectaculair. Veel wijzigen deed de nieuwe coach van Vitesse vooraf niet. Ook niet waar het maatregelen betrof. Tijjani Babangida ver speelde zijn basisplaats door weer eens te laat te komen. De huurling van Ajax heeft wel va ker moeite met het verkeer tus sen Amsterdam en Arnhem. Hij mocht ook zijn wedstrijdpremie (8.000 gulden) inleveren. Niet alleen de filegevoelige 'Ba ba' had last van last van start problemen. Misschien vanwege de gewijzigde situatie begon ook Vitesse aarzelend. De ploeg wil de wel, maar toonde zo veel en thousiasme dat De Graafschap alle ruimte kreeg. Vitesse speelde beter en ver zorgder, de uitgespeelde kansen waren voor De Graafschap. Via Dennis Schulp kreeg de ploeg van Jurrie Koolhof de mooiste kansen. Doelman Jim van Fes- sem hield zijn ploeg knap op de been, maar haalde zelf de rust niet. Een communicatiestoring met verdediger Dejan Stefanovic bracht de doelman in grote pro blemen. Peter van Vossen dacht te profiteren, maar kwam on zacht in aanraking met de nop pen van de doelman. Een trieste aftocht voor Van Vossen, die met een fikse beenwond naar het ziekenhuis werd afgevoerd, was het gevolg. Hij is tot de win terstop uit de roulatie. Een fractie later werd de even eens aangeslagen Van Fessem vervangen door Dragoslav Je- vric. De Joegoslaaf stond in mei 2000 voor het laatst in de goal, maar moest toen zijn meerdere erkennen in nieuweling Edwin Zoetebier. Na diens vertrek bleek Van Fessem over de bete re papieren te beschikken. Na achtenveertig duels keerde Je- vric weer terug. Sturing besloot in de rust zijn ploeg verder te wijzigen. Bob Peeters nam de plaats in van John van Beukering. Minder dan drie minuten verder kopte de verguisde Belg zijn eerste treffer van de competitie in het doel: 1-0. Toen zeven minuten later de tweede Belg, Gert Claes- sens, voor 2-0 zorgde, leek de wedstrijd beslist. In feite begon het duel toen pas echt. Met een merkwaardige bij drage van scheidsrechter Ruud Bossen, die een onschuldig duel tussen Kreek en Valeev met een strafschop opsierde. Dennis Schulp passeerde Jevric feilloos: 2-1. Niet veel later raakte inval ler Diakité de paal. Tien minuten voor tijd maakte Bossen zijn eerdere misrekening ten opzichte van Vitesse goed met een tweede aan het adres van De Graafschap. Hij vond de buiteling van Victor Sikora een strafschop waard. Dat meeval lertje bracht Vitesse geen soe laas. Ook penaltykiller Louis La- ros kon zijn terugkeer niet vie- - Pep Guardiola heeft te horen gekregen dat contra-expertise van zijn esten positief is uitge- De Spaanse middenvel- Brescia liet via zijn larnemer weten dat hij teleurgesteld is. De oud- ller van Barcelona ont- ig steeds verboden mid- te hebben gebruikt. Guar- is twee keer betrapt op het ik van nandrolon. Na lijden tegen Piacenza (21 er) en Lazio Roma (4 no- ir) werd in de urine van idenvelder sporen van rboden middel gevonden. Ier langer 'Idscoach furt - Rudi Voller blijft met het WK van 2006 coach van Duitsland. De ge oud-international ip 2 juli van het vorige snoemd tot interim-op- van Erich Ribbeek. Via (iffs slaagde Voller er in iet Duitsland te plaatsen iet WK van 2002. Voller - rok nog een verbintenis tot piet Bayer Leverkusen, dat litleende aan de Duitse Dat contract wordt per bember beëindigd. nkrijk tegen (Ierland in Metz Ifoort - Het Daviscup- rtussen Frankrijk en Neder- E^ordt gespeeld in het ie Metz. De baansoort, een h Clay Court, is vergelijk- piet de ondergrond waar- Roland Garros wordt ge el. Titelverdediger Frank - ji Nederland treffen elkaar tot 10 februari. assi zegt ris Cup vaarwel In - Voor André Agassi is bfaamde tennistoernooi p Davis Cup verleden tijd. I-jarige Amerikaan voelt Ie oud voor het landen- •ooi bij de mannen. Hij a in april vorig jaar voor de Ie keer voor het Ameri- fce team uit. „Ik wil zo lang tlijk tennis op niveau blij- Ipelen", legde Agassi uit. Davis Cup heeft me veel ken, maar heeft ook veel nij geëist." Generatiege- Pete Sampras is in 2002 na fcauzejaar juist weer be- Ibaar voor het tennisteam. iase kan weer iporter worden poAL - Kamiel Maase, lid -eiden Atletiek, kan mor- ïjdens het EK veldlopen de b van A-sporter terug krij- langeafstandloper moet de titelstrijd in het Zwit- Thun bij de eerste zes ein- De A-status levert veel leien voor sporters op. Zo 'n zij van NOC*NSF de dch beter voor te bereiden idstrijden. Maase verloor ^status nadat hij in augus- Ijdens het WK atletiek in (l jpnton niet verder kwam _pen tiende plaats. Lenneke van Schaik, zwem ster van LZ1886, verbeterde op de 100 meter rugslag tot twee maal toe haar persoonlijk re cord met ruim een seconde. Foto: Henk Bouwman door Peter van der Hulst alphen aan den rijn - Leidse zvvemmers beginnen zich lang zaam maar zeker te mengen in de nationale titelstrijd. Lenneke van Schaik is daar misschien wel het beste voorbeeld van. De 15-jarige zwemster van LZ 1886 plaatste zich - als snelste in de series - voor de finale van de 100 meter rugslag. Evenals in de ochtenduren verbeterde ze in de eindstrijd van de NK kortebaan haar persoonlijk record met ruim een seconde. Toch moest ze, overigens zeer tevreden, ge noegen nemen met zilver achter Hinkelien Schreuder. Wat is er mooier om dicht bij huis - het Alphense zwembad De Thermen - te laten zien waartoe je in staat bent. LZ 1886 en De Zijl/LGB begrepen dat maar al te goed. Naast Van Schaik behaalden namelijk ook Femke Heemskerk (zesde op de 50 meter vrije slag), Louis van Schaarenburg (vierde op de 200 meter wisselslag) en de mannen estafetteploeg van LZ (achtste op de 4 x 200 meter vrije slag) de A-finale. Bovendien waren er nationale jeugdtitels voor Joost Krommenhoek, Heemskerk en Van Schaik. Gezien hun vaak jonge leeftijd hebben de Leidse zwemmers een mooie toekomst voor zich liggen. Al schuilt daar volgens LZ-trainer Gerard Meurs ook een gevaar in. „Door mijn jaren lange ervaring weet ik dat je voorzichtig moet zijn met gas ten van 15 en 16 jaar. Je kan nog niet verwachten dat ze dan echt voor de sport kiezen. Het kan nog alle kanten op. Ze kunnen verkering krijgen of gaan stude ren." „Deze zwemmers kunnen fysio logisch een hoop hebben, maar het moet ook in de bovenkamer goed zitten. Ik zeg altijd het is negentig procent transpiratie (werken) en tien procent inspi ratie (wat willen ze). Mensen die hard willen werken, kunnen ver komen. Ik ben trainer geweest van Edith van Dijk en zij is door veel arbeid en doorzettingsver mogen ver gekomen. Meurs meent dat het nu nog he lemaal geen zin heeft om over Olympische Spelen te filosofe ren. Hij kijkt alleen maar naar de nabije toekomst. Op dit NK kortebaan vindt hij het belang rijk dat zijn zwemmers goede tijden realiseren waardoor ze zich plaatsen, of deel kunnen blijven uitmaken van de ver schillende nationale selecties. „Ze kunnen zich snel ontwikke len, maar ik doe alles graag stap voor stap en op een gedegen manier. Als is zie dat wij vijf mensen in de A- en B-finales hebben, plus een estafetteploeg dan hebben we hier best goed gezwommen." Breken zijn talenten definitief door dan denkt Meurs ze voor Leiden te kunnen behouden. „Dit seizoen zijn we begonnen met extra kracht- en watertrai ningen en ook in de toekomst is best wat mogelijk bij ons. Zeker als er sponsors komen. Een trai ningskamp in Flagstaff zal niet lukken, maar de Sierra Nevada moet haalbaar zijn." Ook Sjaak Juffermans, trainer bij De Zijl/LGB, is op voorhand niet bang voor een uittocht. „Trai ners moeten blij zijn met hun zwemmers, maar dat geldt ook andersom. Als iemand het goed kan vinden met zijn coach zal hij niet zo snel weggaan." Juffer mans wijst er op dat met de overkapping van het buitenbad van De Zijl er meer faciliteiten komen. „Daarnaast trekken goe de zwemmers andere talenten aan. In de trainingen kunnen ze elkaar naar betere prestaties til len." En evenals LZ is De Zijl/LGB zo'n club die over getalenteerde jongeren beschikt. „Femke Heemskerk is een heel bijzonde re. Zij heeft heel veel in huis. Ze heeft een goede techniek, maar ook een bijzondere wilskracht." Daarnaast heeft De Zijl nog Bas van Velthoven en Iris Visser. Beiden doen in Alphen aan den Rijn niet mee vanwege een bles sure. Juffermans kijkt als het gaat over de toekomst van het Leidse zwemmen naar DWK uit Bameveld. Ook die club - in vele finales vertegenwoordigd - weet Vitesse-coach Edward Sturing schreeuwt in het duel tegen De Graaf schap zijn manschappen naar voren. Foto: ANP/Michael Kooren ren met een benutte strafschop. Doelman Stefan Postma pakte de slecht ingeschoten bal. Zo bleef Edward Sturing tijdens de hete slotfase sidderen in zijn negende wedstrijd als hoofd coach. De eerste acht vonden eind 1999 plaats. In die tijd had Sturing nog geen trek in de baan, nu voelt hij zich wel rijp, maar is afhankelijk van de club leiding. Met een zege op De Graafschap heeft Sturing in elk geval zijn eerste punt gezet. Vitesse: Van Fessem (45. Jevric); Nanu. Kreek. Stefanovic en Van Hin turn; Claessens. Van der Schaaf en Laros: Si kora (86. Mbamba). Van Beukering (46. Peeters) en Martel. De Graafschap: Postma: Bot. Berck Beelenkamp, Bakens en Frankel; Splin ter (64. Promes), Van Leerdam, Van Vossen (45. Diakité) en Hupkes (89. Be- rendsen); Valejev en Schulp. sittard/anp - Fortuna wacht nog altijd op de dubbele cijfers. Met de pijnlijke nederlaag tegen FC Den Bosch (1-3) bleef het puntentotaal van de Limburgers op negen staan. Ze hadden er zestien wedstrijden voor nodig. Fortuna en FC Den Bosch toon den gisteravond waarom beide clubs tot de zwakkere broeders van de eredivisie behoren. De mist in Sittard was net niet dicht genoeg om het treurige schouw spel aan het gezichtsveld te ont trekken. Aan inzet was bij beide partijen geen gebrek, maar eni ge finesse was ver te zoeken. Tegen FC Den Bosch moest het voor Fortuna gebeuren, om het geloof in eigen kunnen nog voor de winterstop terug te vinden. Het verlies doet het ergste vre zen, degradatie wordt steeds realistischer. Uitgerekend Ruud Hesp leidde de nederlaag in. De ervaren doelman ging in de 24ste mi nuut lelijk in de fout. Hij liet na een hoekschop van Michels de bal los en De Freitas profiteerde van het gegrabbel: 0-1. De onmacht van Fortuna was schrijnend. Het enige gevaar kwam in de eerste helft uit een afstandsschot van Gerritsen dat net naast ging. Twee minuten na de rust mocht het Limburgse publiek dan toch even hopen op een wederopstanding. Landerl veranderde een schot van Van der Hoeven van richting en zag de bal over de doellijn hobbe len: 1-1. Het geluk was echter van korte duur. Fortuna kreeg spoedig een tweede tegenslag te incasseren. Volmer vloerde Maximiano in het strafschopgebied, Van den Eede schoot vanaf elf meter raak (1-2). Scheidsrechter Braamhaar weigerde de Brabanders even later een tweede strafschop te geven na een buiteling van De Freitas over het uitgestoken been van Emeran. FC Den Bosch verdedigde de voorsprong met gemak. Verder dan een afgekeurd doelpunt van Cramb kwam de thuisclub niet. De Belg Van den Eede besliste met zijn tweede treffer van de avond, zijn zevende van het sei zoen, het armetierige duel in de 81ste minuut Lenneke van Schaik tweede tijdens NK kortebaan Nederlanders in de achterhoede talenten aan zich te binden. „En wat is Bameveld nou groter dan Leiden?" ,Als de kinderen nog op school zitten, is een plaats als Dor drecht of Bameveld gewoon te ver weg", meent ook Paul Chau- dron, bestuurslid van de techni sche commissie van LZ. Hij dankt de huidige prestaties aan de gestructureerde aanpak bin nen zijn vereniging. Toch wijst ook hij op de keuzes die de jon ge zwemmers moeten maken. „Lenneke van Schaik heeft veel progressie gemaakt. Ze deed aan waterpolo, maar heeft nu duidelijk voor het zwemmen ge kozen. Toesja Klein zal op den duur eenzelfde keuze moeten maken." Meurs benadrukt dat veel af hangt van de zwemmer zelf. ,Als vereniging kunnen we veel realiseren, maar de zwemmers zullen het moeten waarmaken. Ze moeten zelf de wil hebben. Dat moet niet uit de ouders of de trainers komen. Wij zijn in staat om ze ver te laten komen, maar ze moeten het zelf willen." SCOREBORD sittard/anp - Trainer Hans Verel bood de fans van Fortu na gisteravond openlijk zijn verontschuldigingen aan. Niet voor het belabberde spel van zijn ploeg tegen FC Den Bosch, wel voor het hernieuwde wan gedrag van Colin Cramb. De Schotse spits werd in de tweede helft gewisseld, slofte tergend langzaam richting de zijlijn en stak net voor de dug out een middelvinger op rich ting eretribune. „Daar zitten mijn dure sponsors", zei Verel, die het incident van horen zeg gen had. .Als het klopt wat men zegt. moeten we ons 1 raden over passende maatre gelen. Dit is onacceptabel. P bied de mensen, die zich 1' aantrekken, mijn persoonlijk excuses aan." Cramb dupeerde eerder zijr ploeg tegen AZ door na hei haalde beledigingen aan hel adres van scheidsrechter Jol twee keer de gele kaart te zien. rijswijk/anp - RBC profiteerde niet van het gelijke spel van koploper Excelsior bij Helmond Sport (1-1). De Roosendaalse nummer twee verloor verras send de thuiswedstrijd tegen Volendam (1-2) en zag aanvaller Henk Vos in de 77ste minuut met een rode kaart vertrekken. Excelsior kwam op achterstand door een treffer van Konings. Swerts maakte na rust gelijk. ADO Den Haag verspeelde tien jaar na het overlijden van Aad Mansveld twee punten aan VW. Evers schoot de Limburgers ver in blessuretijd langszij. Zwolle had veel moeite met het laagge klasseerde Eindhoven. Lim-Du- an scoorde winnende goal: 2-1. REGIONALE VOETBALAGENDA Zaterdag (14.30) ARC-Katwijk, Excelsior M-Ter Leede. Noordwijk-Kozakken Boys. FC Lisse-Marken. Quick Boys-Ca- pelle, Ri|nsburgse 8oys-De Beursbengels, NSW-Voorschoten '97. KRV-Die Hagbe. Ncotoorp- RCL, MVKV-Alphia, Leiden-Valken '68. lugdunum-De Sleutels. Hazerswoudse Boys-Oegstgeest, Aalsmeer-SIZO, Woubrugge-Koudekerk, SVOW-TAW, Roodenburg-Kagia. Wassenaar LSW '7Q. Abbenes-Ariston '80 (14.00), UVS-Semper Altlus, Aarlanderveen-Blauw-Zwart, LFC-Foreh#lle (14.00), GWS-SJC, Leidsche Boys-DVC, WSB-DWO Zondag(14.00) UVS-DHC, RKAW-WSB, SJC-DoCoS. Alphense Boys-UNIO,RVC'Ri|sw.|k-Meerburg. Alkmaniè-AI- tior, Bernardus-Nieuwkoop (14.30), Voorschoten '97-Gouda. ONA-Lugdunum (14.30), Haast- recht-DOSR. Blauw Zwart-Excelsioc. Van Nispen-Teylingen, Warmunda-Foreholte. SJZ-FC Ril land. FC Lisse-ASC. Roodenburg-Stompwijk '92. UDWS UDO, ROAC '79-DWO (14.30), WSE MMO. NSV'46-Kickers '69. Hillegom-Alliance'22. NAS-Concordia. De Jagers-GOL Sport, LFC-JAC. VCL-Erasmus. DuindorpSV-leidsche Boys. VNA-Alphen (14 30) PRIJSVRAGEN Lucky Day, trekking 7 december: 1-4-10 -12-13-17-18-20-25-27-29-32 - 34 - 37 - 42 - 46 - 49 - 53 - 71 - 79. (On der voorbehoud). sofia/anp - De Italiaanse short tracker Nicola Franceschina heeft op de eerste dag van de wereldbekerwedstrijden in Sofia het wereldrecord op de 1500 meter scherper gesteld. De Itali aan kwam in de tweede ronde tot 2.13,376 en was daarmee tweetiende van een seconde sneller dan het oude record van zijn landgenoot Fabio Carta. In de serie van Franceschina eindigde de Stompwijker Cees Juffermans als vierde. Dave Ver steeg uit Lisse plaatste zich ook voor de tweede ronde, waarin hij in zijn heat als nummer drie werd uitgeschakeld. Juffermans, al aangewezen voor de Olympi sche Spelen in Salt Lake City, staat in het wereldbekerklasse ment achtste. Versteeg bezet op deze afstand de zestiende plaats. Wereldrecordhouder Fran ceschina eindigde uiteindelijk in de finale als derde. De 1500 me ter werd gewonnen door de Ko- reaan Dong-Sung Kim. Bij de vrouwen haalde Maureen de Lange uit Leiderdorp de tweede ronde op de 1500 meter. Daarin werd ze uitgeschakeld. Ze behaalde wel haar eerste we- reldbekerpunten op deze af stand. Anke Jannie Landman en Anouk Wiegers bleven in de eer ste ronde steken. De 1500 meter bij de vrouwen werd gewonnen door de Chinese A Yang Yang, die ook het wereldbekerklasse ment aanvoert. VOETBAL Eredivisie. Vitesse - De Graafschap 2-1 (0-0). 48. Peeters 1-0, 55. Claessens 2-0, 69. Schulp 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 25.500 Gele kaart: Sikora (Vitesse), Postma, Promes, Berck Beelenkamp (De Graafschap). Fortuna - FC Den Bosch 1-3 (0-1). 24. De Freitas 0-1, 47. Landerl 1-1, 54. Van den Eede 1-2 (strafschop), 81. Van den Eede 1-3 Scheidsrechter: Braamhaar Toe schouwers: 6000. Gele kaart: Volmer (For tuna). Eerste divisie. Cambuur - Dordrecht 1-1 (1-0). 14 Berger 1-0, 85. Van Aerde 1-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 5534. FC Zwolle - Eindhoven 2-1 (1-0). 45 Schol 1-0, 62. Van de Langenberg 1-1. 63. Lim-Duan 2-1. Scheidsrechter: Bui- ting. Toeschouwers: 3000. Rode kaart: 37. Wijnands (FC Zwolle) Gele kaart: 01- sen (FC Zwolle), Neelemans, Jacobs (Eind hoven). ADO Den Haag - VW 3-3 (1-0). 39 Petrov 1-0, 54 Castelen 2-0, 59. Verdellen 2-1, 61. Castelen 3-1, 84. Hofstede 3-2, 90 Evers 3-3 Scheidsrechter: Sterk. Toe schouwers: 3283. Gele kaart: Evers (WV). Haarlem - Go Ahead Eagles 1-1 (1-0). 37. Longuet 1-0, 65. Dijk 1-1. Scheidsrech ter: Liesveld. Toeschouwers: 1950. Gele kaart: Longuet. Douglas (Haarlem), Kooij- man, Dijk (Go Ahead Eagles). Helmond Sport - Excelsior 1-1 (1-0). 16. Konings 1-0, 46 Swerts 1-1 Scheids rechter: Schenkels Toeschouwers: 1700 Gele kaart: Voigt (Helmond Sport) RBC - Volendam 1-2 (1-1). 14 Vos 1-0, 24. Ouhsaine Ouichou 1-1, 52. Putter 1- 2. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 4000. Rode kaart: 77. Vos (RBC). TOP Oss - Stormvogels Telstar 1-1 (0-0). 49 Dreef 1-0, 80. Ten Heuvel 1-1. Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 1255 Gele kaart: Van Eijs (TOP Oss) BILJARTEN Lugo. Wereldbeker driebanden. Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Jensen (Den) 3-2, Nelin (Den) - Havermans (Ned) 3-2 Leppens (Bel) - Burgman (Ned) 3-2 Kim (ZKo) - Piedrabuena (VSt) 3-0 Garcia (Spa) - Ceulemans (Bel) 2-3 Polychro- nopoulos (Gri) - Aveiga (Ecu) 3-1 Komori (Jap) - Villora (Spa) 2-3 .Haack-Sörensen (Den) - Tasdemir (Tur) 3-0 Caudron (Bel) - Sachez-Faraco (Spa) 3-0 Carlsen (Den) - Efler (Oos) 3-0 Rodriguez (Per) - Forton (Bel) 3-1. Blomdahl (Zwe) - Penalva (Spa) 3-0, Yüksel (Tur) - Sayginer (Tur) 0-3 SCHAATSEN Sofia. Wereldbeker shorttrack. Mannen, 1500 m: 1 Kim (ZKo). 2. Carta (Ita). 3. Franceschina (Ita) Uitgeschakeld tweede ronde: Versteeg (Ned). Juffermans (Ned). Vrouwen, 1500 m: I A. Yang Yang (Chn). 2 Park (ZKo). 3. Joo (ZKo) Uitgeschakeld tweede ronde: Maureen de Lange (Ned) Bangkok. Challenger. Mannen, 62.500 gulden. Kwartfinales: Van Lottum (Ned/4) - Ver kerk (Ned/7) 6-1 6-3. VOLLEYBAL SCHAKEN Moskou. FIDE WK. Mannen, kwartfinales, tweede partij: Shi rov (Spa) - Anand (Ina) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2) Svidler (Rus) - Gelfand (Isr) 1/2-1/2(1-1) Bareiev (Rus) - Ponomariov (Oek) 1/2-1/2 (1-1) Ivantsjoek (Oek) - Lautier (Fra) 1/2- 1/2 (1-1) Svidler. Ponomariov en Ivantsjoek winnen tiebreak. Vrouwen, halve finales, tweede partij: Kos teniuk (Rus) - Xu Yuhua (Chn) 1-0 (1-1) Zu Chen (Chn) - Tsjiboerdanidze (Geo) 1/2- 1/2 (1-1). Kosteniuk en Zhu Chen winnen tiebreak. CEV Cup. Eerste wedstrijd: Capelle Ozolnieki Po- liurs (Let) 3-0, Nesselande - Antwerp (Bel) 2-3 CEV Cup, vrouwen. Eerste wedstrijd: Benidorm (Spa) - Lon- ga'59 3-2, Munster (Dui) - Weert 3-1, Famalicao (Por) - Sliedrecht 0-3. ZWEMMEN SKI Val d'lsère. Wereldbeker Super-G mannen: 1. Eberharter (Oos) 1.26,53. 2. Cuche (Zwi) 1.26,57. 3. Beltrametti (Zwi) 1.27.18. 4 Gruber (Oos) 1.27,46. 5 Strobl (Oos) 1 27.79.6 TENNIS Alphen aan den Rijn. NK kortebaan. eerste dag. Mannen 50 vrij/1Kenkhuis (AZ&PC) 22,28. 2. Mariens (AZ&PC) 22.74. 3 Da- men (MNC Dordrecht) 22,78, 4 Holst (DWK-Xcess) 22,82. B-fmale: 3. Joost Krommenhoek (LZ 1886) 23.86, 5 Jef frey Tameling (LZ 1886) 24.13. Jeugdti- tel 1 Krommenhoek, 2. Tameling. 400 vrij: 1 Zui|dweg (MNC Dordrecht) en Fei ten (Aqua-Novio'94) 3.54,95. 3. Oostmg (PSV) 4.01,80 100 rug: 1 Zwering (PSV) 54,94. 2 Sander Ganzevles (DWK-Xcess) 55.81. 3 Tamminga (DWK) 56.02 B-fi- nale 3 Jeffrey Tameling (LZ 1886) 1 00.15 100 school: 1 Van den Berkt (DWK) 1.03.36. 2 Tichelaar (AZ&PC) 1 03.47. 3 Van Aggele (AZ&PC) 1.03.65 200 vlinder: 1. Aartsen (De Kempvis) 1 58,89, 2 Mertens (PSV) 2.00,08, 3 Postma (DZ&PC) 2.07,1^200 wissel: 1 Van Aggele (AZ&PC) 2IR08 (NJR), 2 Kuijper (DWK-Xcess) 2 0*3)73 Van der Zandt (PSV) 2 10.38. 4 Louis van Schaw- enburg (LZ 1886) 2.10.92 4x200 vrij: 1 MNC Dordrecht 7.30.10. 2 DWK-Xcess 7 30.34. 3. OZ&PC 7 52,69. 8 LZ 1886 8.04 38 Vrouwen 50 vrij: 1. Groot (AZ&PC) 25,26. 2. Van Rijn (De Kempvis) 25,46, 3 Nien- ke Valen (AZ&PC) 25,70, 4. Kosten (AZ &PC) 25,96. 6 Femke Heemskerk (De Zijl/LGB) 27.25. Jeugdtitel 1. Femke Heemskerk, 3. Lenneke van Schaik 400 vrij: 1 Van Stralen (AZ&PC) 4 14,42, 2 Van der Weijden (MNC Dordrecht) 4 16.70. 3. Lemmen (RZ) 4 17.94. 4 Van Dijk (Hoorn) 4 21.60 100 rug: 1 Schreuder (De Whee) 1 01,96. 2. Lenneke van Scha.k (LZ 1886) 1 02,68. 3 Koster (Hoogeveen) 1.03.38 Jeugdtitel 1 Len neke van Schaik (LZ 1886). 2. Toesja Klem (LZ 1886) 100 school: 1 Baans (De Kempvis) 1.09,22. 2. Ilse Kikkert (PSV) 1 10,70, 3 Bosnia (PSV) 1.10,84 200 vlinder: 1. Veldhuis (De Whee) 2 16,98, 2 Scheepbouwer (De Whee) 2.18.25. 3. Fortes (De Kempvis) 2.21.10 200 wissel: 1 Kevelham (PSV) 2 15.6 2. Schreuder (De Whee) 2.15,83, 3 K»m (AZ&PC) 2 20.91 Jeugdtitel 2 Klein (LZ 1886) 4x100 vrij: 3 45.13 2 De Whee 3 50.80. 3 AZ&pC II 3.52.53 iX AZ&PC

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 29