r «t Smolarek wil met Polen naar WK SPORT M J Slapende handbalreus wordt langzaam maar zeker wakker Van Bommel niet in de basis tegen PAOK R9 Aanvaller probeert bij Feyenoord elke wedstrijd een stap hoger te komen Publiekswissel Van Nistelrooy RDC-reserves naar play-offs DONDERDAG 6 DECEMBER 2001 0pne iet F 'viel dinsdag in tegen Ar- Jlechts Kanu. Foto: Reuters ids zoekt ere club - Edgar Davids wil weg intus. De international is taliaanse club op een zij- jeraakt. Meestal speelt de Igor Tudor op zijn Ook afgelopen dinsdag hampions League-wed- ïgen Arsenal begon Da- t de bank. Na twintig mi- jrerving hij de geblesseer- or. De Nederlander, die 997 bij Juventus speelt, en stempel op de wed- ^nikken en kreeg een gele *Ia afloop van het duel rids: „Er zijn andere n me geïnteresseerd. Op k pient weet ik zeker dat ik Ik voel me nog altijd in tn. Als er hier geen plaats ie is, moet ik cfie elders iZo simpel is het". irton mag dit oen niet weg tc - Feyenoord wil Brett jn niet voor het eind van loen laten vertrekken uit p. Voorzitter Jorien van •rik bevestigde gister- In Freiburg dat een aan- else clubs zich bij Feye- heeft gemeld voor de Au- jhe international. Van •rik zegt dat Feyenoord n plan is om de speler al rinterstop te verkopen. Imoet wel een heel inte- t bod komen, willen we fe voor het seizoen 2002- tarwegen." :h breekt Sampras irk - Tenniscoach Paul me heeft zijn samenwer- Pete Sampras na ze- r verbroken. Hij gaat i :i de Amerikaanse tennis- Mezighouden met de ont- jlng van de talenten. An- R noemt zijn vertrek een J voor de carrière van Ris. ,Soms is het goed om nand anders te gaan een andere stem, een ;eluid, dat kan hem op- notiveren." Oud-speler i ine nam in begin januari ;t coachschap over van Ulikson, die in mei van t overleed aan kanker, is won onder Annacone op Wimbledon, twee S Open en één op de ian Open. Het afgelopen rliep teleurstellend voor 'ge Amerikaan. rpool-fans lagd in Rome Vier fans van de Engelse Iclub Liverpool liepen in Italië verwondingen )r steekpartijen. De inci- deden zich zowel voor wedstrijd tegen AS Ro- Pfcr. De Britten zouden I I lichte verwondingen I t been hebben opgelo- ^rie van hen konden ter "worden behandeld. Een man overgebracht naar ïkenhuis in de Italiaanse "Stad. Ongeveer duizend m de Britse club maakten i naar Rome. icteur MW >t alweer op 5sRICHT - Wim van Wouw ^)an het einde van dit jaar rjemeen directeur bij MW. eft deze functie bij de Jrichtse voetbalclub Is zeven maanden be- Van Wouw was aange- i Urn MW van de financiële gang te redden en dat lijkt ;e<eun van de gemeente te lajUkken. Van Wouw ver af dat MW-directeur voet- n^n Weijzen het volledige ■jl^urschap op zich neemt. inger langer plienst Arsenal sul in - De Franse coach Arse- inger heeft zijn contract |n^enal met vier jaar ver- Hij tekende bij tot 2005. Jer heeft de Engelse club ."september 1996 onder intaede. Zijn grootste succes van Dennis lamp en Giovanni van fkhorst tot nu toe was de titel en de beker in 1998. )0 haalde Arsenal de finale e UEFA beker. Voor zijn t naar Arsenal werkte jer bij het Japanse Gram- dght Nagoya en de Franse AS Monaco en Nancy. Nederlandse vrouwen doen op wereldkampioenschap in Bolzano nauwelijks onder voor topploegen bolzano/anp - Het Nederlandse handbalvrou wenteam is als een slapende reus die lang zaam maar zeker wakker begint te worden. Op het wereldkampioenschap in Italië wrijven de speelsters zich verbaasd de ogen uit en zien tot hun opluchting dat ze weinig meer onder doen voor de mondiale top. Na het gelijke spel tegen Oekraïne verloor Oranje gisteren nipt van Frankrijk, de nummer twee van het afgelo pen WK (21-22). Net als bij de opening bleef na afloop de over tuiging dat er meer in had gezeten. Het ver schil tussen Nederland en de Fran^aises blijkt letterlijk nog maar die ene bal op de paal of lat te zijn. Dat geeft hoop voor de komende jaren. De doelstelling van het Oranjeplan is dat de vrouwen pas bij de volgende eindronde van 2003 in Nederland en de Spelen van 2004 in Athene toeslaan. De handbalsters laten in Bolzano zien dat ze goed op schema liggen. De grootste tekortko ming is dat ze nog niet in staat zijn om de vol ledige 60 minuten op hoog niveau te spelen en toe te slaan op de beslissende momenten. Doelvrouwe Jokelyn Tienstra baalde het hardst van het verlies tegen Frankrijk. De 31-jarige Friezin keepte een grandioze wedstrijd, maar zag tot haar afgrijzen dat Nederland voorin op de beslissende momenten verzuimde door te bijten. „We hebben niet ons beste spel gespeeld. Dit moet je gewoon winnen. Klaar. Nu moet het maar de komende poulewedstrijden gebeuren, tegen China en Macedonië. Vooraf wisten we dat we die moeten winnen om de tweede ron de te halen." In de rommelige eerste helft hield Tienstra liefst 61 procent van de op haar afgevuurde ballen tegen. Een levensgroot con trast met de wedstrijd tegen Oekraïne, waarin ze maar twee saves maakte. De Fransen hadden goed gezien dat het op bouwende gevaar bij Oranje van rechts komt. Natasja Burgers kreeg persoonlijke dekking en werd vakkundig met de ellebogen bewerkt. Bondscoach Bouwer vond dat Burgers zich ook te veel verstopte. Hij verwacht meer van de 26-jarige spelbepaalster. „Ze speelde met de handrem op, minder brutaal." De linkeropbouw is bij het Nederlands team veel zwakker. Elly-An de Boer en Ana Razdor- ov faalden in de eerste wedstrijd. De ervaren Nicole Heuwekemeijer is door ziekte nog altijd niet beschikbaar. Toen De Boer tegen Frank rijk door haar enkel ging, moest Bouwer de 20- jarige Sylvia Hofman noodgedwongen voor de leeuwen werpen. De debutante van Hellas deed het uitstekend. Ze was met vijf goals uit acht pogingen de bes te schutter. Het lijkt erop dat zij voorlopig het beste alternatief is. door Marcel van der Kraan freiburg - Met Leonardo en Shin- ji Ono had hij deze zomer grote concurrenten op de linkervleugel. Ebi Smolarek (20) verblikte of verbloosde niet van het sombere uitzicht. Al sinds zijn jeugdjaren bij Feyenoord moet hij knokken om zich waar te maken. En de zoon van oud-prof Wlodi Smola rek, die na Feyenoord en FC Utrecht jeugdtrainer op Varken oord is geworden, heeft van zijn vader het karakter én de kwali teit meegekregen om aan de top te komen. Gelet op zijn huidige status zal hij daarin ook wel slagen. In de pikorde is Smolarek junior flink gestegen. De jeugd krijgt voor rang in de Kuip, waarbij de op tredens van de Poolse jeugdin- ternational steeds beter in de smaak vallen. De Braziliaan Leonardo, die te rug wil naar zijn vaderland, heeft hij al achter zich gelaten en Shinji Ono blijkt veel meer een middenvelder dan een man voor de vleugel te zijn. Twee weken geleden stond Ebi Smolarek aan de basis van Feye- noords overwinning op SC Frei burg, toen hij in de Kuip een ge raffineerde pass door het hart van de Duitse defensie op Ono gaf. De Japanner scoorde en kreeg alle publiciteit, maar de jonge Smolarek wist dat hij die avond een belangrijke bijdrage had geleverd aan de mogelijke overwintering van Feyenoord in het UEFA Cup-toemooi. „Ik gunde Ono dat moment", zegt Smolarek, die voor de re turn in Freiburg opnieuw tussen de bank en de basis balanceert. „Ik ben geen jongen die zo no dig in het voetlicht hoeft te staan." Hij omschrijft zichzelf als 'een nuchtere voetballer'. Het feit dat hij een vader heeft die alles heeft meegemaakt, zal daar iets mee te maken hebben. Ebi Smolarek: „Eén mooie wed strijd zegt hem helemaal niets. Als ik dan thuiskom zegt hij dat ik er nog lang niet ben en geef hem eens ongelijk." Hij kan een glimlach niet onderdrukken als het om de kritische houding van senior gaat. „Over vijf jaar zegt hij nog hetzelfde. Dan zal hij me nog vertellen dat het beter moet." Toch gaf zijn optreden tegen de Duitsers hem veertien dagen ge leden veel vertrouwen. Een week later tegen RKC scoorde Smolarek twee van de drie Rot terdamse doelpunten en maakte hij duidelijk dat hij in dezelfde vaart als z'n leeftijdgenoot Johan Elmander dit seizoen wil door breken. In de voorbereiding op dit sei zoen dacht Smolarek al een gro te kans op een basisplaats te hebben. „Ik speelde bijna alles, had een goed gevoel, vooral na de wedstrijd die we tegen Benfi- ca speelden. Maar toen de com petitie begon, werd ik terugge wezen naar de bank. Daar zat ik dan, ik was behoorlijk teleurge steld. Ik wist dat ik me wéér moest terugknokken." Hij zegt dat het altijd zo is geweest. Smolarek werd als enige speler van het huidige Feyenoord nooit gescout. Hij meldde zich zelf aan in de jeugdopleiding en moest in de lagere elftallen be ginnen. Hij kende dit seizoen ook zijn moeilijke perioden. „Je bent jong en je droomt van Feye noord 1. Op zeker moment merkje dat je te weinig aan spe len toekomt. Als dat te lang duurt, ga je twijfelen of je wel moet blijven hangen." Johan Elmander worstelde met dezelfde vraag. Voor de Zweed en de Pool was veel interesse van andere eredivisieclubs. Smolarek: „Ik weet het. Je wilt dan weten: wat zijn ze bij Feye noord met je van plan? Maar dan zie je weer hoe snel het kan omslaan. Van het ene op het an dere moment stond Elmander bij Feyenoord in de aanval en nu is hij niet meer weg te den ken. Ik kreeg ook m'n kans en probeer nu elke wedstrijd een stap hoger te komen." Daarbij heeft de rechtsbenige linksbuiten van Feyenoord ook andere doelen voor ogen. „Ik wil met Polen naar het VVK in Japan en Zuid-Korea." Van het Poolse elftal onder 21 jaar maakt hij al geruime tijd deel uit. Smolarek zal vroeg of laat wel in de voetsporen treden van zijn vader, die tot de meest ervaren A-internationals van Polen hoort. „Maar nu ik zo dicht te gen de nationale ploeg aanzit, wil ik er alles voor doen om dit WK al mee te maken. Het zou een geweldige ervaring zijn." manchester - Ruud van Nistelrooy (foto) verdiende gisteren een publiekswissel tijdens de wedstrijd van Manchester United tegen Boavista. De spits had met twee doelpunten een groot aandeel in de 3-0 zege die zijn ploeg aan kop bracht in groep A van de Champions League. In dezelfde groep won Bayern München met 0-1 bij Nantes. Onder leiding van Mark Overmars maakte Barcelona in groep B een o- 2 achterstand tegen Galatasaray goed: 2-2. AS Roma en Liverpool hielden het op 0-0. Scheidsrechter Jol verliet tijdens dit laatste duel het Europeese voet baltoneel. De Hagenaar moet door zijn leeftijd af scheid nemen van het internationale voetbal. Foto: EPA Van Gastel vliegt selectie achterna eindhoven/gpd - Mark van Bommel begint vanavond nog niet in de basis van PSV in de wedstrijd tegen PAOK Saloniki. Hoewel bij PSV de laatste week de verwachting groeide dat Van Bommel er van meet af aan bij zou zijn, voelt de middenvelder zich nog niet helemaal klaar voor deze klus. Hij begint op de bank en komt in het veld als de wedstrijd zich niet voorspoedig ontwikkelt. Van Bommel trainde de afgelopen dagen op volle toe ren. Zaterdag speelde hij mee met Jong PSV. Dat is niet genoeg voor een start in de basisopstel ling, vindt hij. „Ik kan beginnen, maar ik ben bang dat ik de wed strijd dan niet zal volmaken. Ik ben nog maar twee weken in training en ik heb nog maar één wedstrijd gespeeld. Ik ben me disch fit, maar dat is iets anders dan wedstrijdfit. Ik weet niet of dit het juiste moment is om weer te beginnen", aldus Van Bommel. Het meespelen van een voetbal ler van het kaliber Van Bommel is, gezien het ongewone aantal blessures bij PSV en het belang van de wedstrijd, een belangrij ke zaak voor de club. Coach Erik Gerets maakte er gisteren des ondanks niet veel woorden aan vuil. „Ik wil er niet al te diep op ingaan. We hebben met elkaar afgesproken dat hij beschikbaar is en dat we hem kunnen inzet ten als dat nodig is." André Ooijer, opmerkelijk snel hersteld van een blessure aan de hamstring, verschijnt wel aan de aftrap. Hij neemt de positie in van de geschorste Johann Vogel. Bogelund wordt rechtsback. Voor het eerst sinds het seizoen Tweede helft PSV live op internet eindhoven - De tweede helft van PSV - PAOK Saloniki is vanavond niet live op televi sie te zien. maar wordt wel volledig uitgezonden op de website van PSV, www.psv.nl. De NOS zendt vanaf 19.30 uur de eerste helft van PSV uit In de rust wordt overge schakeld naar de wedstrijd tussen Feyenoord en Frei burg. De NOS staat de live- beelden van PSV af aan de website van PSV, waar ze in tegraal te zien zijn. In de rust van Feyenoord wordt een sa menvatting van de tweede helft van PSV uitgezonden. onder Bobby Robson gaat Ooij er als verdedigende middenvel der fungeren. „Zeker is dat niet, ik moet afwachten wat de trai ner zegt, maar als ik weer eens op het middenveld terecht kom, vind ik dat best leuk. Natuurlijk hebben we veel geblesseerden, maar laten we maar positief blij ven en deze wedstrijd winnen. Ernest Faber heeft in de wed strijd tegen AZ een gekneusde rib opgelopen. Hij kan wel in ac tie komen. „Roda JC heeft ons het goede voorbeeld gegeven door Bor deaux uit te schakelen. Aan ons en Feyenoord om dat voorbeeld te volgen. Ondanks het aantal geblesseerden is het niet zo'n gi gantische puzzel om tot een elf tal te komen", zo kijkt Gerets vooruit. freiburg/gpd - Jean-Paul van Gastel is vanochtend naar Freiburg gevlogen. De mid denvelder moest in allerijl worden toegevoegd aan de se lectie van de Roterdammers, omdat trainer Bert van Mar wijk met te veel blessuregeval len wordt geconfronteerd en er weinig hoop is op het meespe len van Brett Emerton. Boven dien leek ook Kees van Won deren gisteren op de training weer met problemen te kam pen. De weer fitte Van Gastel, die De Poolse bondscoach is kind aan huis in Rotterdam-Zuid. De afgelopen jaren bezocht hij de Kuip om Jurek Dudek en To- masz Rzasa aan het werk te zien. Sinds het vertrek van Dudek naar Liverpool zijn de bezoekjes Van der Hoorn: 'In Sittard winnen, dat is mooi' den bosch/gpd - Fred van der Hoom heeft zijn 500ste wed strijd in het betaald voetbal al gespeeld. Vorige week dinsdag thuis tegen De Graafschap. Dat blijkt uit cijfers van Infostrada BV 'Sport Intelligence', een bu reau dat allerlei statistieken bij houdt. Gisteren werd gemeld dat de 38-jarige speler van Den Bosch morgen zijn jubileum wedstrijd zou spelen. De fout ligt bij Voetbal Interna tional. Dat geeft in het seizoen 1985/1986 Van der Hoom veer tien wedstrijden. Infostrada maakt gebruik van de papieren van archief-goeroe John Frede- rikstadt. Die meldt achter Van der Hoom in '85/'86 vijftien duels. Bij Voetbal International wordt de fout erkend. De jubilaris zelf houdt 'zijn' cij fertjes niet bij. „Als ik er de 21 wedstrijden die ik in de Europa Cup namens Dundee United en Eendracht Aalst heb gespeeld en alle bekerwedstrijden ook nog eens bij neem, kom ik in de buurt van de zeshonderd wed strijden." Voor Van der Hoom is de wedstrijd in Sittard zijn vijf honderdste. „Die ruchtbaarheid is er nu aan gegeven." Of het mooier was geweest als hij tegen De Graafschap - thuis én op tijd - was gehuldigd? „In Sittard winnen, dat is mooi." maandagavond een volledige wedstrijd kon spelen met het tweede elftal, is net als Patrick Paauwe bijna een maand uit de roulatie geweest Hij had last van meerdere kleine spier blessures. Emerton, die rechts back zou spelen, wordt hoogstwaarschijnlijk vervan gen door Civard Sprockel. De 18-jarige centrale verdediger mocht het tijdens het partijtje op die positie proberen. Pro bleem is alleen dat ook Sprockel (rugklachten) nog niet honderd procent fit is. iets minder frequent geworden, maar Smolarek weet dat hij op het goede moment moet pieken. „Ik moet een keer worden uitge nodigd voor een vriendschappe lijke interland. Dan kan ik laten zien wat ik in huis heb." dammen - De reserves van de Rijnsburgse Damclub (RDC) hebben zich goed hersteld van de nederlaag tegen titelfavoriet Gouwe Damcombinatie uit Bos koop. De Rijnsburgers wonnen met 5-14 van de Hoomse Dam club (HDC) uit Alphen aan den Rijn en met dezelfde cijfers ook van OGB uit Bodegraven. De RDC'ers waren sinds lange tijd weer compleet en toonden een goede vechtlust met onder andere winstpartijen van Piet van Egmond, Rinus Kromhout en Arjen Hogewoning. Hierdoor gaat RDC 2 (weliswaar met een wedstrijd meer gespeeld) aan de leiding in de regionale hoofd klasse, het team is reeds verze kerd van een plaats in de play offs. Het Leids Damgenootschap 2 SCOREBORD kwam één keer in actie. De Lei- denaars versloegen OGB Bode graven met 7-16. Opvallend was het eerste verlies van topscorer Wim Heemskerk. Aan het kop- bord was de sterke Evert Dolle- kamp weer present en hij scoor de een driepunter voor LDG. Zeges van Hans Kolfoort, Harrie Dekker, Maurits Meyer, Hans Willemse en een remise van Pe ter Bronstring maakte de zestien vol. LDG 2 staat op de derde plaats, maar speelt nog twee wedstrijden tegen concurrenten voor een plek in de play-offs. Het Alphense HDC is na de ne derlagen tegen LDG en RDC reeds uitgeschakeld voor een plaats in die play-offs. De wed strijd GDC - HDC is door de competitieleider verplaatst naar 8 januari. PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 5 december: 1-2-4-5 - 6 - 7 - 8 - 10 - 11 - 20 - 21 - 24 - 26 - 40 - 58 - 60 - 66 - 72 - 73 - 77 (onder voorbe houd). Duitse lotto Winnende getallen: 3-5-18-25-46-48. Reser- vegetal: 29. Supergetal: 8. Spiel 77. 7116655. Super 6: 964814 (onder voorbe houd) Belgische lotto Winnende getallen: 7-13-14-23-37-42 Re servegetal 40 Jokemummer: 9983001. (on der voorbehoud) VOETBAL Champions League Tweede ronde, tweede speeldag. Groep A. FC Nantes (Fra) - Bayern München (Dui) 0-1 (0-0). 65 Paulo Sergio 0-1 Scheidsrechter: Collina (Ita) Toeschouwers: 38.200. Gele kaart: Moldovan (Nantes), Nico Kovac, Robert Kovac, Paulo Sergio (Bayern München). Manchester United (Eng) - Boavista (Por) 3-0 (1-0). 31 Van Nistelrooy 1-0, 55. Blanc 2-0, 62. Van Nistelrooy 3-0. Scheidrechter: Lopez Nieto (Spa) Toeschouwers: 65.000. Gele kaart: Keane, Scholes (Manchester United), Da Silva (Boavista). STAND Manchester 2 1 1 0 4 4-1 Bayern 2 1 1 0 4 2-1 Boavista 2 10 1 3 1-3 Nantes 2 0 0 2 0 0-2 Eerstvolgende wedstrijden, 20 februari: Boavista - Bayern München, Nantes - Manchester United. Groep B. FC Barcelona (Spa) - Galatasaray (Tur) 2- 2 (0-2). 5. Ümit Karan 0-1, 41. Fleur- quin 0-2, 49. Saviola 1-2, 66. Saviola 2- 2. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toe schouwers: 75.000. Rode kaart: 62. Em- re Asik (Galatasaray). 90. Hakan Unsal (Galatasaray) 2x geel Gele kaart: Cocu Rochemback (Barcelona), Ayhan Akman, Clmit Karan (Galatasaray). AS Roma (Ita) - Liverpool (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Jol (Ned) Toeschou wers: 57.819 Gele kaart: Tommasi (AS Roma). STAND Barcelona 2 1 1 0 4 5-3 Galatasaray 2 0 2 0 2 3-3 AS Roma 2 0 2 0 2 1-1 Liverpool 2 0 1 1 1 1-3 Eerstvolgende wedstrijden 20 februari: Barcelona - AS Roma. Liverpool - Galata saray. Engeland Chelsea - Charlton 0-1. West Ham - As ton Vil. 1 - 1 BASKETBAL NBA. Boston Celtics - Denver Nuggets 95-80. Atlanta Hawks - San Antonio Spurs 112- 120, Detroit Pistons - Seattle Superso- nics 95-91, Orlando Magic Chicago Bulls 102-74, New Jersey Nets - Phoenix Suns 106-87. Golden State Warriors - Philadelphia 76-ers 93-87, Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 98-94. DAMMEN DMH-competitie. Hoofdklasse OGB Bodegraven - LDG 2 7-16; Kijk Uit Zegveld - GDC Boskoop 11-11; HDC Al- phen a/d Rijn - RDC Rijnsburg 2 5-14; Damlust Gouda 2 - Kijk Uit Zegveld1 uitg.; GDC Boskoop - HDC Alphen a/d Rijn uitg.; OGB Bodegraven - RDC Rqnsburg 2 5-14 Stand: RDC II 5-7. GDC 4-6, LDG II 4-5, Kijk Ui t3-4, Damlust II 3-2, HDC 3-1. OGB 4-1. res Nederland: Mulder 6. Hofman 5. Pu- sic 3. De Boer 2. Feijen 2. Roelofsen 1. Burgers 1. Assink 1 Topscorer Frankrijk Lejeune 6 China - Oekraïne 32-29 (18-16), Dene marken - Macedonië 31-22 (14-11) Stand: 1. Denemarken 2-4 67-46. 2 Frankrijk 2-4 53-38, 3. China 2-2 56 65, 4 Nederland 2-1 49-50, 5. Oekra ïne 2-1 57-60. 6. Macedonië 2-0 39-62 Groep B: Angola Roemenie 28-27 (15-12), Hon garije - Kongo 35-15 (21-9), Zweden Spanje 27-24 (13-13) Groep C: Rusland - Oostenrijk 27-20 (13-13), Joegoslavië - Japan 35-18 (14-8). Zuid- Korea - Groenland 27-12 (15-5) Groep D: Sloveme - Brazilië 36-23 (16-10), Noor wegen - Uruguay 48-11 (20-4). Italië Tunesië 25-20 (12-11). I SCHAKEN HANDBAL Bolzano. WK vrouwen, voorronden, twee de dag: Groep A: Nederland - Frankrijk 21-22 (10-8). Sco- Moskou. WK schaken. Vierde ronde, tweede partij. Mannen: Anand (Ina) Dreiev (Rus) 1-0 (1 1/2-1/2), Adams (Eng) - Svidler (Rus) 1/2-1/2 (1-1), tiebreak Morozevich (Rus) - Ponomariov (Oek) 1-0(1-1), Ye Jiang- chuan (Chn) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Nikolic (Bos) - Lautier (Fra) 1/2-1/2 (1-1). Ehlvest (Est) - Barejev (Rus) 0-1 (0-2). Gelfand (Isr) - Azmaipa- rasjvili (Geo) 1/2-1/2 (1-1), Shirov (Spa) - Topalov (Bul) 1/2-1/2 1-1 Tiebreaks: Adams Svidler 1-1 (Svidler wint snelschaken). Morozevich - Pono mariov 0-2, Nikolic - Lautier 0-2, Gelf and - Azmaiparasjvili 0-2, Shirov - Topal ov 1-1 (Shirov w.s.). Vrouwen: Tsjiboerdanidze (Geo) Peng (Ned) 1-0 (1-1), Skripchenko (Mol) - Kosteniuk (Rus) 0-1 (1/2-1 1/2), Zu Chen (Chn) - Khurtsidze (Geo) 1/2-1/2 (1-1), Foisor (Roe) - Xu Yuhua (Chn) 1/2 1/2(1-1). Tiebreaks: Tsjiboerdanidze - Peng 1-1 (Ts|iboerdanidze w.s.), Zu Chen Khurt sidze 1-1 (Zu Chen w.s Foisor - Xu Yuhua 1-1 (Xu Yuhua w.s Ebi Smolarek (links): „Eén mooie wedstrijd zegt mijn vader helemaal niets. Als ik dan thuiskom zegt hij dat ik er nog lang niet ben en geef hem eens ongelijk." Foto: ANP/Edwin Hoogendoorn unrfafo

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21