Koeman ontvlucht Vitesse SPORT Louis van Gaal kon geen team vormen met zijn spelers Persoonlijk record voor Ids Postma op 500 meter Contra-expertise bevestigt dopegebruik Stam De Graafschap zakt weg S3 Geldnood Arnhemmers kleiner dankzij afkoopsom Kostner wint ook tweede afdaling Twee WK's op één continent Barneveld atste zestien green - Raymond van ld heeft bij de Winmau in Frimley Green de estien bereikt. De ^darter, die zich voorbe- 1 ^nieuw succes bij de y, werd groepswinnaar de finale de Schot Gary in met 2-0 te verslaan. nstond tegen Steve Me ier) en Colin Rice (Dui) a set af. Co Stompé won oorronde nog wel van John Ferrell (2-1) F r~ing daarna onderuit te- landgenoot Ronnie )-2. Voor de andere Ne- se deelnemers was er bees. Uee/er verliest 'enriiaan schij- Raemon Sluiter is gis- Ide kwartfinale van de Cup in Milaan uitge- Kd. In dit challenger ten- Finsooi, gedoteerd met n juigulden, verloor hij in ing Mwichtig duel van de houri Sjoekin: 6-7 4-6. Voor it herige Rotterdammer was aatste internationale n, ni van het jaar. Van de rbij .sure uit de halve finale p had hij totaal geen r. Htr. „Die zit al in het ver- kaïk", zei hij. Sluiter speelt naalek voor kerst nog wel ormlnale masters in Val- opird, waarna hij zich gaat te pleiden op het Australian dei Melbourne dient hij de kwalificaties te gra. .ulrecht'go periodetitel n ge :ht - In de derde mi- in Ji de extra speeltijd te- ^j^nond Sport heeft Dor- jeb/O waarschijnlijk de v^jeriodetitel in de eerste erspeeld. Pal voor het fluitsignaal maakte Das- yoor Helmond Sport, had moeten winnen 1 jjjkans te hebben tegen gpgjr Leeuwarden en Em- B vandaag allebei een trijd spelen. Excelsior is Flaav op de goede weg. aagerd met 3-0 gewonnen door doelpunten Schol (eigen doel) al i$. Met TOP Oss is het dstigesteld. Bij Eindhoven 3-1 verloren en dat de de negende neder- ?enrij. Met MW gaat het e ninog steeds niet goed. >rakn won in de Limburgse t Klad door een vroege tref- epHendriksen. Haarlem, cluleraan in de eerste divi- vim een opmars bezig. Bij rrd de zesde uitzege be- D -2) door doelpunten en Koordes. =jel mogelijk Engeland 1 - Didier Martel heeft leiding van Vitesse laten at er belangstelling voor /an zeker twee clubs uit rise Premier League. De Iianvaller meldde de in- n het bijzijn van zijn irnemer aan technisch r Jan Streuer van Vites- jesprek vond plaats op van de Fransman. Mar ti weten hoe de club te- een eventuele transfer e 30-jarige aanvaller :n tot 2004 doorlopend t. Hij wilde geen namen L maar sprak van 'inte- 2 clubs' uit de Premier Vitesse heeft Martel Pgeen toestemming te onderhandelen. e c i - Loek van Wely en 3 Peng hebben zich zon- blemen geplaatst voor eee ronde van het FIDE- oeaken in Moskou. Beide logen ze hun tegenstander Demaximale score (2-0). werd na een ge- veroordeeld Spelen van een barrage, ml liep het daarin mis. In et lie spel was de jonge Oe- hem de ee&n Wely maakte met dsjemak zijn tweede punt leipoetjan. Stefanova zvinnen van Peng en iefn andere tactiek. In een duurde het heel er tot actie werd maar toen het zo- bleken Pengs stukken pgesteld. "itz stijgt r\ 'w laatsen n] )rDNC - Golfer Rolf Muntz met glans door de gekomen van het Open, een golftoer- een prijzengeld van gulden. De 32-jari- bander steeg 28 plaatsen teiussenklassement door nede ronde in 65 slagen te n. Muntz steeg van plaats 31 zestien met een totaal icft slagen. Leider na twee was de Taiwanees Wei- li met 129 slagen voor oe uit Myanmar (voor- firma) met 130 slagen. zaterdag 1 DECEMBER 2001 itely en verder Control-freak houdt het terecht voor gezien door Henri van der Steen Zeist - Willem van Hanegem had dus toch ge lijk: Van Gaal had nooit in zee moeten gaan met al die gasten die hij al jaren kende. De Kromme - als coach de tegenpool van Van Gaal - schatte het goed in toen hij al in een heel vroeg stadium zijn scepsis uitte. Gisteren erkende Van Gaal dat hij zich had vergist. „Ik had niet gedacht dat mijn spelers die denkwij ze hadden." Die denkwijze is makkelijk zat onder woorden te brengen: ze willen een coach die het gezellig maakt. Geen waslijsten met regeltjes, wel alle vrijheid om te relaxen. Dat wordt zeker van een bondscoach verwacht. Die kan immers in twee, drie dagen een speler toch niet beter maken, zo redeneren de spelers. Frank de Boer verwoordde het gevoel van diverse inter nationals toen hij in een interview vertelde dat Van Gaal veel te streng was; Louis moest eens wat losser worden. Het is godgeklaagd, zo zullen veel voetballief hebbers vinden, dat die voetballers nog über haupt een mening durven te hebben. De spe lers faalden net zo hard als de coach. Frank de Boer blunderde uit en thuis tegen Portugal, Van der Sar won geen wedstrijd en liet enkele houdbare ballen gaan, Davids was meestal matig of gewoon slecht, Stam was maar zelden schier onpasseerbaar. De grootste afgang is echter voor Van Gaal. Dat is ook wel logisch. Van Gaal is een control- freak, maar hij had als bondscoach geen mo ment controle. Sterker: pas in het allerlaatste stadium kwam hij er achter dat zijn spelers zijn aanpak niet meer pikten. Dat is een cata strofe voor iemand die beweert dat het com municeren zo hoog in zijn vaandel staat. In zijn wanhoop (en onverholen ergernis) vroeg hij zich gisteren ook nog af waarom de media hem altijd bestookten met kritische vra gen, terwijl de spelers met rust werden gela ten. Afgezien van het feit dat niet alle interna tionals tegenwoordig aanspreekbaar zijn, had Van Gaal veel gedonder voor kunnen zijn door zijn werk beter te doen. Louis van Gaal begon catastrofaal en het kwam nooit meer goed. Voor de eerste wed strijd, tegen Ierland, riep hij acht oud-spelers van Ajax op, in de verwachting zijn oude Am sterdamse truc nog eens dunnetjes over te kunnen doen. Maar alles ging mis. Hij selec teerde Davids, die echter vrolijk in Amerika aan het revalideren was van een blessure. Zo riep hij Van Bommel naar Hoenderloo die echter meteen kon omdraaien; Van Gaal wist niet dat ook de PSV'er geblesseerd was. Opstelling en tactiek bleken een ramp. Bouma maakte een volstrekt mislukt debuut, Witschge een volstrekt mislukte rentree. Op de tribunes stond een speciaal ingehuurde video-analist specifieke beelden te maken en zat Mark Wot- te de looplijnen van de Ieren te noteren die hij dan met een gsm'tje doorbriefde aan assis tent-coach Frans Hoek op de bank, maar de Ieren tikten Oranje al net zo soepel aan gort als even later de Portugezen, toen Van Gaal in eens op de proppen kwam met nog weer een andere vertrouweling uit het Ajax-verleden, Mario Melchiot. Ook deze jeugdige multimil jonair kon na afloop helaas geen kritische vraag worden gesteld, want Super Mario - zonnebril op de neus, walkman in de oortjes - liep de wachtende pers zonder op te kijken voorbij. Dat is het verschil tussen Louis van Gaal en deze generatie voetballers. Van Gaal beant woordt wel altijd elke vraag. Kwestie van goe de opvoeding en gedrevenheid. Het is spijtig dat hij niet eerder heeft onderkend geen team meer te kunnen vormen met zijn spelers. Maar het besluit deugt: als een coach zijn spelers niet meer kan prikkelen, moet hij stoppen. Willem van Hanegem had dus gelijk, maar de Kromme wordt niet de nieuwe bondscoach. Dat viel af te leiden uit de woorden van Henk Kesler. Er wordt een bondscoach gezocht en als dat niet zo snel lukt, zal voor half februari - als er tegen Engeland wordt gespeeld - een in terim-oplossing worden gekozen. Van Hane gem is dus geen kandidaat, want die wil wel en is vrij. Misschien vindt de KNVB de aanpak van Van Hanegem juist weer net even té losjes. door Egbert van der Weerd arnhem - Het aanstaande ver trek van Ronald Koeman naar Ajax heeft alles weg van een vlucht. De 38-jarige trainer van Vitesse laat na twee moeizame jaren een zieltogende voetbalclub achter. Koeman zal niet eerder dan na afloop van zijn laatste wedstrijd als trainer van Vitesse, morgen bij FC Utrecht, openheid van zaken geven. Zijn vertrek staat echter vast en komt als een ver lossing. Niet alleen voor Koeman. Voor Vitesse weegt de financiële mee valler, in de vorm van een aan zienlijke vermindering op de post loonkosten en een afkoop som, zwaar. Nog steeds onder handelt de Arnhemse club met Ajax over de waarde van het res terende contract tot 30 juni 2002. Het onmeetbare, structu rele verlies van imago en op sportief gebied weegt bij Vitesse niet op tegen de korte termijn. Het vertrek van Koeman is niet verrassend, hooguit het tijdstip. Koeman kwam binnen in de hoogtijdagen van Vitesse om de laatste stap naar de top te ma ken. Tot zijn ontsteltenis zag hij al vlot de huisbankier (Nuon) en de ambitieuze voorzitter (Karei Aalbers) vertrekken. Daarmee vielen de bouwstenen onder de ambitieuze plannen weg. Op straffe van onmiddellijk vertrek eiste Koeman dat alle toezeggingen werden nageko men. Het bleek een laatste stuiptrekking, met grote gevol gen. Hij mocht van Nuon voor 30 miljoen gulden spelers ko pen. Nog steeds hangen die slecht uitbetaalde investeringen de club als een molensteen om de nek In een door randzaken ver stoord seizoen miste Vitesse on der Koeman voor het eerst sinds vijf jaar Europees voetbal. Als beginnend trainer heeft hij zijn grote naam niet kunnen waar maken, als persoon bleef hij standvastig overeind. Koeman treft nu in Ajax een club in sportieve nood, maar verlaat een club met een onze kere toekomst. In die zin is de vlucht van de alom begeerde coach zelfs sjiek te noemen. In een klap verlost hij Ajax van een trainersprobleem en Vitesse van acute geldnood. Op korte termijn zijn de eerste gevolgen reeds meetbaar, want op 19 december reist Vitesse naar Amsterdam voor een tref fen met het Ajax van Ronald Koeman. rome/gpd - Voor Jaap Stam kwam het slechte nieuws gisteren niet als een verras sing. Ook de contra-expertise van de do- pingtest na afloop van de wedstrijd Lazio- Atalanta op 13 oktober toonde een te hoog percentage nandrolon in de urine aan. „Ik had dit wel verwacht. Het is heel vervelend. Het enige wat ik wil is spelen", zei de ge schorste voetballer nadat het nieuws van de opnieuw positieve test gisteren wereldkun dig was gemaakt door het Coni, het Italiaans Olympisch Comité. Stam, de tiende speler in de Serie A die op gebruik van het spierversterkende middel is betrapt en na Davids en Frank de Boer de derde van het Nederlands elftal, moet nu af wachten hoe hoog de straf van de Italiaanse voetbalbond gaat uitvallen. Dat zal uiterlijk 13 december, zestig dagen na de overtre ding, gebeuren. De 29-jarige international blijft volhouden onschuldig te zijn en van niets te weten. Stams manager Van Ginkel meldde dat bij de eerste test per milliliter urine 6,5 nanogram van een nandrolon-de- rivaat was gevonden en bij de tweede 4,5. De toegestane hoeveelheid is 2 nanogram. Volgens Van Ginkel zal Stam het juridisch gevecht pas beginnen als de voetbalbond de sanctie heeft uitgesproken. De gevonden stoffen heten norandrosteron en noretiocolanolon. Gewoonlijk duiden die op nandrolongebruik Het curieuze is echter dat een nandrolon-bevattend voedingssup plement vrij verkocht wordt in speciaalza ken en drogisterijen. De Turijnse officier van justitie GuarinieUo die het onderzoek naar dopinggebruik in de sport leidt, gelastte gis teren inbeslagname van het middel in heel Italië. Wfm lake louise - De Italiaanse skister Isolde Kostner heeft gisteren in Lake Louise ook de tweede afdaling voor de wereldbeker gewonnen. Zij was op de Canadese piste in 1.38,13 zeshonderdste seconde sneller dan de Zwitserse Sylviane Berthod en de Oostenrijkse Michaela Dorfmeister. De laatste bouwde haar voorsprong in het klassement om de algemene wereldbeker verder uit. Voor de 26-jarige Kostner, de houdster van de wereldbeker afdaling, was het de veertiende triomf in het circuit om de wereldbeker; elf in afdaling, drie in Super-G. Lake Louise ligt haar bijzonder want ze won er eerder al in 1999, 2000 en donderdag. Foto: AP doetinchem/anp - De Graaf schap is weggezakt naar de on derste regionen van de eredivi sie. Dankzij de 1-2 overwinning in Doetinchem kwam FC Gro ningen op gelijke hoogte. Bei den ploegen hebben nu zeven tien punten. Behalve de wedstrijd verloor de thuisclub ook nog eens Martijn Meerdink, die in de hectische slotfase van het veld werd ge stuurd wegens protesteren. Tijdens de periode waarin de thuisclub zocht naar de juiste posities, incasseerde zij de eer ste tegentreffer. Nadat een uit stekende mogelijkheid van Hu- go de ploeg had moeten waar schuwen, kwam Boussaboun vrij voor Postma. Met een goede inzet liet hij de doelman kans loos: 0-1. Schulp, Meerdink, Frankel en Bakens misten allemaal één keer. In de 72ste minuut volgde echter de beloning. Beuken kamp stopte de inzet van de net ingevallen Promes, maar was kansloos op de rebound van Van Vossen. Na de 1-1 meldde Groningen zich echter indruk wekkend terug via Tuhuteru en Hugo. Al counterend kreeg de ploeg enkele keren lucht onder de Achterhoekse pressie, wat zelfs resulteerde in de volle winst. Allach profiteerde in de 81ste minuut van een fout in de defensie: 1-2. salt lake city/anp - Ids Postma heeft gis teren in Salt Lake City voor het eerst een 500 meter onder de 36 seconden ge schaatst. De olympisch kampioen op de 1000 meter reed tijdens een internationa le trainingswedstrijd 35,99. Zijn vorige persoonlijke toptijd, 36,36, had hij in ok tober 2000 in Calgary geschaatst. Postma won de wedstrijd niet, maar werd twee de. Alleen de Japanner Kuroiwa was snel ler met 35,69. Op de 1500 meter kwam Postma tot een tijd van 1.49,33. Postma mag volgend weekeinde bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary niet starten op de 1500 meter. De schaatser van DSB heeft van de internationale bond op grond van zijn prestaties van vorig jaar een wildcard voor de A-groep, maar de Nederlandse bond (KNSB) moet hem wel officieel inschrijven. Er zijn nog plaatsen over voor een Nederlandse schaatser in Calgary, maar toch mag Postma van de KNSB niet meedoen. „Op basis van een afspraak die we afge lopen zomer met de coaches hebben ge maakt", verklaart Jan van der Hout van de verantwoordelijke commissie topsport van de KNSB. „Toen zijn we overeenge komen dat alleen diegenen die zich bij de NK afstanden rechtstreeks kwalificeerden voor de werèldbeker in actie mogen ko men. Ids heeft zich daar niet geplaatst." Van der Hout en de twee andere com missieleden willen niet van de afspraak afwijken. „Doen we dat wel, dan krijgen we dat bij een volgende gelegenheid weer te horen." Van der Hout betreurt het dat Postma ontbreekt. „Natuurlijk zouden we hem graag laten rijden, we hebben het er bij de vorige wereldbeker in Den Haag nog over gehad. Maar het gaat niet. Hoe jam mer dat ook is." Nederland heeft vijf startplaatsen op de metrische mijl, waar schijnlijk worden er daarvan slechts drie gebruikt. Jakko Jan Leeuwangh, Erben Wennemars en Jan Bos hebben zich ge plaatst, Gerard van Velde is reserve. Postma begrijpt niet dat de bond hem niet laat schaatsen. „Ik ben volgens mij vijfde reserve, mij lijkt het normaal dat je op een gegeven moment aan de beurt komt als de mensen voor jou wegvallen. De kans is ook nog eens groot dat Jan Bos de 1500 laat schieten. Waarom schrijft de bond me niet in als er plaatsen over zijn? Ik vind dit vreemd, blijkbaar willen ze me niet laten rijden. Zeker in een olympisch jaar zou je verwachten dat elke kans om een schaatser aan de start te krijgen, wordt aangegrepen." Postma kondigde in Salt Lake City aan dat hij nu de 1500 meter in Calgary buiten mede dinging rijdt. Voorafgaand aan de loting voor het WK werd de nieuwe wedstrijd bal getoond. De bal, 'Fevernova' genaamd, is vierkleurig en moet de samenwerking tussen de twee gastlanden symboliseren. Foto: AP SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 30 november: 6 - 8 - 11 -17-18-24-25-30-38-41-47-55-59 - 60 - 62 - 64 - 67 - 70 - 71 - 76. (onder voor behoud) VOETBAL Eredivisie. De Graalschap - FC Groningen 1-2 (0-1). 14 Boussaboun 0-1, 72 Van Vossen 1-1. 81 Allach 1-2 Scheidsrechter: Van Egmond Toe schouwers: 10 900 Rode kaart: Meerdink (Oe Graafschap) 2* geel Gele kaart: Meerdink, Van Vossen (De Graafschap) en Florén (FC Gronin gen) Eerste divisie. Dordrecht'90 - Helmond Sport 2-2 (0-0). 50. Henar 0-1, 51. De Vries 1-1, 68. Van Dalen 2- 1, 90. Dassen 2-2 Scheidsrechter: Wiede- mei|er Toeschouwers: 3750. WV - Haarlem 1-2 (1-1). 11 Tamerus 0-1. 20 Zegers 1-1, 63. Koordes 1-2. Scheids rechter: 01de Olthot Toeschouwers: 1593 Ge le kaart: Verhappen, Snip (VW). Heracles Almelo - RBC Roosendaal 0-4 (0-2). 9. Van Loenhout 0-1, 32. Daelemans 0-2, 62 Den Ouden 0-3, 67. Van Loenhout 0-4. Scheidsrechter: Kruijt. Toeschouwers: 3376. Rode kaart: 55. Kolmschot (Heracles). MW Veendam 0-1 (0-1). 4. Hendriksen 0-1 Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 2200. Rode kaart: 75 Spillmann (MW) Eindhoven - TOP Oss 3-1 (1-1). 20 Dave Eve- leens 0-1, 39. Jongbloets 1-1. 60. Nelemans 2-1, 70. Taihuttu 3-1. Scheidsrechter: Karre- mans. Toeschouwers: 1517 Gele kaart: La ponder (Eindhoven), Molendijk (TOP). Excelsior - FC Zwolle 3-0 (1-0). 5. Buffel 1-0, 50. Schol 2-0 (eigen doel), 55. Pinas 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2653. Gele kaart: Den Dunnen, Marco Roelofsen, Van der Haar (FC Zwolle). BASKETBAL Eredivisie, vrouwen: Hoofddorp - Lieshout 52- 62. DARTS Frimley Green. Winmau World Masters, voor ronde. Mannen, groep 6, eerste ronde: Van de Voort (Ned) - Allen (Eng) 1-2 Groep 10, eerste ron de: Pestman (Ned) - Bratan (Gib) 1-2 Groep 12, tweede ronde: Van Barneveld (Ned) - Mc- Danell (Ier) 2-0. halve finale: Van Barneveld - Rice (Dui) 2-0: finale: Van Barneveld - Ander son (Sch) 2-0 Groep 13, eerste ronde: Tak (Ned) - Salev (Rus) 2-0, tweede ronde: Tak - Beaton (Eng) 1-2 Groep 14, tweede ronde: Stompé (Ned) - Ferrell (Eng) 2-1. halve finale: Stompé - Baxter (Eng) 0-2. Vrouwen, tweede ronde: De Boer (Ned) - Furse (Eng) 3-0; halve finale: De Boer - Robbins (Wal) 2-3. Groep 5: Hoenselaar (Ned) - Bentley (Eng) 3-0; halve finale: Hoenselaar - Great- batch (Eng) 2-3. GOLF Sun City (ZAf). NedBank Golf Challenge, 10 miljoen gulden. Stand na 2de ronde: 1. Els (ZAf) 133 slagen 11), 2. Westwood (Eng) 134, 3. Weir (Can), Langer (Dui) 135, 5 Goosen (ZAf) 136, 6. Montgomerie (Sch) 137, 7. Furyk (VSt) 138, 8. Garcia (Spa), Price (Zim) 139, 10. Harring ton (Ier) 142, 11. Clarke (Nle), B|órn (Den) 143. PAARDENSPORT Maastricht. CSI. Springconcours na barrage: 1. Helena Wein berg (Dui) Albfuhren's Ramonus 0-31,26, 2 Van der Schans (Ned) Broere VDL Corland 0- 31,36, 3. Tebbel (Dui) Lou Lou 0-31,55, 4 Markus Beerbaum (Dui) Royal Discovery 0- 31.76, 5. Eric van der Vleuten (Ned) Audi's Jikke 0-31,61, 6 Houtackers (Ned) Granni-G 0-33,86, 7 Van Dijck (Bel) Vereist Iceberg 0- 34.95, 8 Dubbeldam (Ned) De Sjiem 0- 37,65, 9 Hoorn (Ned) Hascal 4-32,47, 10 Voorn (Ned) Tinello Rodenburgh's Colorado 7- 45.76. Jachtspringen: 1. Ludo Philippaerts (Bel) Espadon 53,85, 2. Geermk (Ned) Lord Adelheid 54,47, 3. Albert Voorn/Tinelto Ro denburgh's Indiana 55,47, 4. Dubbeldam/Ca- jou 57,28, 5. Kurten (ler) Preishammer 57,60, 6. Van der Schans/Broere Loreas 57,83, 7 Eric van der Vleuten/Audi's Impres sion 59,8, 8 Raymakers (Ned) Van Schijndel's Fabienne 60,04 Springconcours, 1,50 m, na barrage: 1. Demeersman (Bel) Platina van de Cumul 0 strafpunten, 35,69 seconden, 2. Wenz (Dui) Ray Charles By Zyx 0-36,47, 3. Geurts (Bel) Lebora 0-36,79, 4. Mathijs van Asten (Ned) Koodwill 0-37,76, 5. Albert Zoer (Ned) Lincoln 0-40,15. Springconcours, 1,50 m, op tijd: 1Vrieling (Ned) Labor's VDL Atlan tic 0 strafpunten, 60,81 seconden. 2. Ben Schroder (Ned) Jewel's Pleonast 0-61.41. 3 Guerra (Mex) St. Honores Liquido 0-61,69, 4 Smits (Ned) Inspiration 0-63.74. 5 Remmen (Noo) Isabella 0-64,05. SCHAKEN Moskou. WK FIDE, tweede ronde, tweede par tij. Mannen: Van Wely (Ned) - Lpoetjan (Arm) 1-0 (2-0), Tiviakov (Ned) - Ponomariov (Oek) 1/2- 1/2 (1-1), Anand (Ina) Heme-Nielsen (Den) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Kobalija (Rus) - Adams (Eng) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Morozevitsj (Rus) - Sasikiran (Ina) 1-0(1 1/2-1/2), Macieja (Pol) - Ivantsjoek (Oek) 1-0 (1-1). Leko (Hon) - Anas- tasian (Arm) 1/2-1/2 (1-1), Baklan (Oek) - Ba- rejev (Rus) 0-1 (1/2-1 1/2). Gelfand (Isr) - Do- minguez (Cub) 1-0 (1 1/2-1/2), Vescovi (Bra) - Topalov (Bul) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Shirov (Spa) - Gyimesi (Hon) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Khenkin (Dui) - Kazimdzjanov (Rus) 1/2-1/2 (1-1), Milov (Zwi) - Polgar (Hon) 1-0 (1-1), Lautier (Fra) - Sjipov (Rus) 1/2-1/2 (1-1) Tie breaks: Tiviakov - Ponomariov 0-2. Ivantsjoek Macieja 2-0, Leko - Anastasian 1/2-1 1/2, Khenkin - Kazimdzjanov 1/2-1 1/2, Polgar - Milov 1/2-1 1/2, Lautier - S|ipov 1 1/2-1/2. Vrouwen: Stefanova (Bul) - Peng (Ned) 0-1 (0- 2), Kiseleva (Oek) - Galliamova (Rus) 0-1 (0-2) Tsjiboerdamdze (Geo) - Sedina (Ita) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Mkrtsjian (Arm) - Kovalevskaia (Rus) 0-1 (1/2-1 1/2), Wang Pin (Chn) - Paethz (Dui) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Danielian (Arm) - Xu Yuhua (Chn) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2) SKI Lake Louise. Wereldbeker vrouwen. Afdaling: 1. Kostner (Ita) 1.38.13, 2 Berthod (Zwi) 1.38.19. 3. Dorfmeister (Oos) 1.38.35, 4. Turgeon (Can) 1.38.36, 5. Street (VSt) 1.38,46 Ischl. Wereldbeker snowboard. Parallel slalom vrouwen: 1 Ruby (Fra), 2. Far mand (Dui), 3. Renoth (Dui), 11 Nicolien Sauerbreij (Ned), 42. Boerma, 45. Marieke Sauerbreij. TAFELTENNIS Farum. Open Deense kampioenschappen Mannen, tweede ronde: Heister (Nedi - Bra- tanov (Bel) 4-1 (12-10 11-8 15-13 8-11 13- 11). Hakansson (Zwe) - Keen (Ned) 4-2(11-5 10-12 9-11 12-10 11-6 11-3). TENNIS Milaan. Challenger, 125.000 gulden. Kwartfinale: Sjoekin (Rus) - Sluiter (Ned) 7-6 pusan/gpd - Rond de middag weten de WK-deelnemers wie ze vanaf 31 mei in de eerste ronde treffen en of ze hun groepswed strijden in Japan of Zuid-Korea moeten afwerken. De hele show duurt anderhalf uur en start al om 11 uur Nederlandse tijd. de loting zelf gebeurt tussen 11.55 uur en 12.30 uur. Het WK van 2002 Is een geza menlijke organisatie van Japan en Zuid-Korea, maar de loting onderstreept nogmaals dat Azië zich niet met één gezicht aan de wereld voorstelt. Twee mini- WK's krijgen we: één in Japan, één in Zuid-Korea, elk met een eigen karakter en kenmerken. Het voetbal dat zo graag pronkt met de titel van sport die alle landen verenigt, is er niet in ge slaagd een brug te slaan tussen twee historische vijanden. Japan is niet geïnteresseerd in het Zuid-Koreaanse WK en omge keerd. Terwijl voor EURO 2000 w en Nederland zelfs wetten op el kaar afstemden, stopt in Azië de samenwerking waar ze zou moeten beginnen. Japan en Zuid-Korea laten elkaar weten wat ze willen doen en hoe, maar nemen nauwelijks iets van el kaar over. Ticketing, veiligheid, transport, communicatie: in Zuid-Korea - het land van de kalme morgen - zal niets het zelfde zijn als in Japan, het land van de rijzende zon. Tijdens de door de FIFA geleide lotingshow valt daar ongetwij feld weinig van te merken, maar enkele dagen in Pusan opstaan om de wederzijdse desimeresse te voelen. Japan is totaal afwezig in alle documentatie die je in de Zuid-Koreaanse havenstad mas saal krijgt toegestopt. Het lijkt wel alsof er 'aan de overkant' geen WK wordt gespeeld. REGIONALE VOETBALAGENDA Zaterdag (14.00) Katwijk-ASWH, Schevenmgen-Excelsior M, Ter Leede-Noordwijk. Kozakken 8oys FC lisse, Mar ken-Quick Boys. Capelle-Ri|nsburgse Boys. De Beursbengels-ARC, Voorschoten '97-DOTO. RCL- JAC, KRV-Nootdorp. Oegstgeest-MVKV. Alphia-SV '35. SEV-BSC '68. HPSV-Le.den, Valken '68- Lugdunum. De Sleutels-Hazerswoudse Boys, SIZO-RCH. Koudekerk-SVOW. TAW Roodenburg. Kagia-Wassenaar, LSW "70-Abbenes. Anston '80-UVS. Blauw-Zwart Woubrugge 114 00) Fore holte-GWS. SJC-Leidsche Boys, DVC-WSB Zondag (14.00) Halsteren-UVS (14.30). VVSB-Nieuwenhoorn. HBS-SJC, DoCoS-Alphense Boys, Meerburg-Ca- bauw, VEP-Alkmama, Altior-Bernardus. Nieuwkoop-Voorschoten '97. Lugdunum Haastrecht. D0SR-EST0, Den Hoorn-Blauw-Zwart, UDO-Van Nispen, Teyhngen-Warmunda. Foreholtc SJZ, FC Rijnland-FC Lisse. ASC-Roodenburg (bi| Roodenburg), Stompwijk '92-UDWS, Fioreant-ROAC 79. MMO-Forum Sport, Nicolaas Boys-NSV '46, Kickers '69-DSO. Concordia H-DSOV, RCH-Hillegom. Alphen-De Jagers, GOL Sport-Real Zoetermeer (14.30), RFC '95-LFC. JAC-VCL. leidsche Boys VNA( 14.30)

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27