Ter Aar legt werk aan rotonde stil RIJN VEENSTREEK Leerstraf voor geselen van vriendin oubragse pastorie in de verkoop Postagentschappen Rijnwoude Toeren actie tegen sluiting Eerste bezoeker scheurt plankgas door parkeergarage Alphen Flessentrekker krijgt celstraf Culturele dag Nederlandse Vietnamezen Ravage >mfietser »tst op auto l;ror lots m|oudekerk aan den rijn - Een «tienjarige bromfietser uit oudekerk aan den Rijn is gis- en op de Hoogewaard ge- ond geraakt bij een botsing iet een auto. Hij zag vermoe- elijk te laat dat een 54-jarige jtomobilist uit Koudekerk jor hem afremde. Het slacht- Efer moest met schaafwonden kneuzingen naar het Rijn- nd Ziekenhuis in Leiderdorp. ierenauto op sasebasis phen aan den rijn - De Al- ïense Dierenbescherming eemt vandaag een nieuwe die- •nambulance in gebruik. Het een geschenk van het auto- jrhuurbedrijf MultiLease, dat in Leiden naar Alphen aan en Rijn verhuist. De overhan ging is om 11.30 uur aan de emingweg. Bestuurslid Sylvia onkert is blij met de dierenau- i, waarvan de Alphense Die- inbescherming drie jaar ge- ruik mag maken en waarvoor een bescheiden eigen bijdra- betaalt. „We bekostigen al en de brandstof', aldus Fon- ert. erstmarkt in tidderhof i1phen aan den rijn - Winkel- entrum De Ridderhof in Al- hen aan den Rijn vormt op za- rdag 15 december en zondag i december het decor voor de ertiende Kerstmarkt. Het pu- liek kan op beide dagen rond- euzen bij meer dan veertig èrstkramen. Een aantal hob- fisten verkoopt ook zelfge- laakte cadeautjes. De bezoe- Brs kunnen daarnaast genieten |g in modeshows, een kinder- por en een kerstdweilorkest, e kerstmarkt is op zaterdag eopend van 9.00 tot 17.00 uur ii op zondag van 11.00 tot .00 uur. Sandra van der Sloot zet haar 'handtekening' op het asfalt van de nieuwe Alphense parkeergarage Castellum. Foto: Mark Lamers door Wim van Wanrooy alphen aan den rijn - Alphens snelste autocoureur Sandra van der Sloot heeft gisteren op haar eigen wijze, door een haag van roodwitte ballonnen heen, de nieu we parkeergarage Castellum in gebruik genomen. „Hartstikke leuk om dit te doen. Je kunt wel niet slippen of zoiets, maar met je auto zet je toch een handtekening op het wegdek", sprak de Alphense. Het nieuwe stadhuis wordt in de zomer volgend jaar opgeleverd. Maar op de parkeergarage voor 245 auto's daaronder kon volgens de gemeente niet langer ge wacht worden. De gemeente koos er bewust voor om de garage voortijdig te openen, ondanks het feit dat het plafond en het schilderswerk nog niet zijn afgewerkt. „Mensen met een handicap kunnen er nog niet in", stelde wethouder CDA-wethouder Hans Groen in 't Wout, toen duidelijk was dat het water nog op de grond lag. „De garage wordt in het voorjaar van 2002 verder afgewerkt. Pas dan kan er ook gebruik van de liften ge maakt worden." Maar in de komende drukke decembermaand is er vol gens de wethouder veel behoefte aan extra parkeer plaatsen. „Met de opening van deze garage is een eerste stap gezet in de richting van het creëren van voldoende parkeerruimte in het nieuwe stadscentrum aan de Hoge Zijde. Deze parkeergarage zal in de toekomst worden aangesloten op de garage onder het nieuw te bouwen winkelhart. Dan komen er nog 600 parkeerplaatsen bij", zei wethouder Groen in 't Wout gisteren. Tot 1 februari van volgend jaar is het parkeren in de nieuw garage gratis. In de loop van volgend jaar wordt een nieuw betalingssysteem ingevoerd. door persbureau Cerberus den haag/alphen aan den rijn - De 32-jarige Schiedammer die in Alphen aan den Rijn de com puterbedrijven A+Professional en Discovery Computers op lichtte, is gisteren door de Haag se rechtbank veroordeeld tot twintig maanden gevangenis straf, plus tien maanden voor waardelijk. De man was eigenaar van het Schiedamse koeriersbedrijfje EW. Hij kocht bij bedrijven door heel Zuid-Holland voor tonnen aan computers en aan verwante apparatuur in, zonder dat hij van plan was die spullen ooit te betalen. Hij verkocht de spullen onmiddellijk door aan een vaste heler. Hij kreeg daar voor veel minder dan de werke lijke waarde van de computers. In Alphen leverde A+Professio- nal half maart twee computers en drie monitoren ter waarde van ruim dertien mille. Eerder dit jaar, in januari was Discovery Computers ook al voor 5.500 gulden het schip in gegaan. Zij hadden acht printers aan de flessentrekker geleverd. Infopro- ducts BV in Bodegraven was voor zestig mille de ldos. De Schiedammer was al eens eerder veroordeeld voor soort gelijke delicten. De officier van justitie eiste tweeënhalf jaar on voorwaardelijke celstraf tegen hem tijdens de strafzaak van twee weken geleden. Tien be drijven hadden toen ook scha declaims ingediend bij de ver dachte. De totale schade be droeg vier ton. De rechtbank heeft bepaald dat de verdachte de claims moet betalen. Uitstel vanwege wirwar aan kabels door Tim Brouwer de Koning ter jlar - Het werk aan de roton de bij de Oostkanaalweg in Ter Aar ligt voor de rest van het jaar stil. De aannemers kunnen voor lopig niet verder omdat er meer kabels liggen rond het kruispunt bij de Kerkweg dan zij aanna men. Wethouder Jonker tilt de klus, die deze maand klaar had moeten zijn, over de kerstvakan tie heen. Tot die tijd blijft het knooppunt een kruispunt en gaat de weg, die al vier weken dicht is, weer open. Wethouder Jonker stelt de werk zaamheden met een gerust hart uit tot het nieuwe jaar. Een be langrijke reden om vaart te ma ken was een financiële tege moetkoming van het Rijk, maar volgens Jonker loopt die door de staking van de werkzaamheden geen gevaar. „Ik kreeg deze week de bevestiging dat wij geen geld mislopen door de vertra ging", zegt de wethouder. Hij kon aantonen dat de gemeente tijdig was begonnen met de werkzaamheden, in de week van 5 november. De vertraging wijt hij aan overmacht. „Het zit niet mee met dat mooie ding van een rotonde." De wethouder gaf opening van zaken toen omwonen den het gemeente huis bestookten met vragen over de lange afsluiting van de Oostka naalweg. Vooral het bedrijf In- tratuin Ter Aar voelde zich ge dupeerd, omdat klanten er slechts via een omweg konden komen. Directeur Leen Kroon is dan ook blij met de gemeentelij ke mededeling dat de Oostka naalweg voor de belangrijke feestdagen weer opengaat. „Dit is een goede oplossingzegt hij opgetogen. .Aanvankelijk dacht ik dat de gemeente niet besefte dat het bij ons gaat om hon derdduizenden klanten. Geluk kig hoeven de vrachtwagens zich dan niet meer door de wijk te wurmen." Om de Oostkanaalweg tussen Aardam en Papenveer te moder niseren moet een rotonde het gevaarlijke kruispunt bij de Kerkweg vervangen. De aanne mers stuitten bij hun werk zaamheden op meer leidingen dan zij op grond van de ver strekte gegevens mochten ver wachten. „De oude gegevens van de provincie en rijkswater staat bleken niet helemaal te kloppen", zegt Jonker eufemis tisch. „De kabels liggen op een andere plek en een ander hoog te dan staat aangegeven. Boven dien zitten er veel meer in de grond dan we wisten. Een vol gende keer zou ik me daarover uitgebreider laten informeren." Volgens de wethouder stellen de aannemers Van Kessel en Zwammerdam hun werk in de waagschaal als zij KPN-leidin gen raken. Dus vindt Jonker het logisch dat zij het werk tijdelijk neerleggen. Het omleggen van leidingen kost zo veel tijd, dat het Jonker zinloos lijkt om deze maand door te werken. Hij weet bovendien dat de asfaltcentrale van half december tot februari stilligen. Daarom kiest hij er nu voor alle resterende werkzaamheden achter elkaar in het nieuwe jaar te plannen. „Ijs en weder die nende kunnen we half januari ver der gaan met de Ondernemers ^bereidingen op de astaltenng bh] met Open weg door de asfaltcen- in december Uale- .Vroese.r trale. luisterde dat werk 's winters nau wer, omdat het hete asfalt tijdens het vervoer snel afkoelde. Te genwoordig is het beter moge lijk om het asfalt ook tijdens het vervoer op temperatuur te hou den, zodat asfalteren ook 's win ters beter lukt." De gemeenteraad heeft geen moeite met het uitstel. Alleen Jonkers eigen fractie, het CDA drong donderdagavond aan op veiligheidsmaatregelen bij het tijdelijke herstel van het kruis punt. Volgens fractievoorzitter De Jong is het met name voor fiet sende scholieren belangrijk dat zij halverwege de kruising er gens terecht kunnen. De vlucht heuvel, die daartoe een moge lijkheid bood, is inmiddels weg. alphen aan den rijn - De eerste groepen Vietnamese vluchtelingen kwamen 25 jaar geleden naar Nederland. Om daar bij stil te staan, or ganiseert de Stichting voor Ontwikkeling van Vietnam op 29 december een culturele middag in Vogelpark Avifau na in Alphen aan den Rijn. De ervaringen van vluchtelin gen en htm opvang in gastge zinnen staan centraal. Bij het officiële gedeelte horen voor gelezen brieven van koningin Beatrix en premier Wim Kok en toespraken door leden van de Tweede Kamer. Bij het feestelijke gedeelte horen een kleine tentoonstelling, mu ziek, dans en disco. Het pro gramma loopt van één uur 's middags tot één uur 's nachts. Overleg met wethouder Uljee moet druk opvoeren door Bart Garvelink tUNwouDE - De vier postagent schappen in Rijnwoude zijn een handtekeningenactie begonnen tegen de geplande opheffing. Binnenkort overleggen de fili aalhouders met wethouder Ulj ee. De postagentschappen zitten in supermarkten in Benthuizen, Koudekerk aan den Rijn en Ha- terswoude-Dorp, en aan de Da Costasingel in Hazerswoude- Bijndijk. Moederbedrijf Post kantoren N.V. heeft laten weten tot de contracten niet worden *rlengd. De Cl000 in Hazers- ^ude-Dorp heeft een contract dat loopt tot november 2002. Daarna blijft er hoogstens nog een servicepunt voor postzegels, strippenkaarten en telefoon kaarten. Voor het versturen van een postpakket is de klant aan gewezen op een postkantoor in Leiden, Zoetermeer of Alphen aan den Rijn. In de dorpskernen bestaat veel onbegrip over de sluiting. Vooral voor ouderen le vert dat problemen op. Ook de agentschappen zijn niet blij. „Je stuurt mensen toch weg, zegt verkoopleider W. Bout van het agentschap in Hazerswou- de-Dorp. „Die moeten nu met de fiets of de auto ergens anders heen. Terwijl post een tamelijk basale voorziening is." Volgens haar gaat het puur om een be zuinigingsoperatie, zonder dat er gelet wordt op de omzet van het kantoortje of de behoefte van de klanten. De handtekeningenactie is nu twee weken gaande en de res pons is groot. „Sommige klan ten gaan een protestbrief schrij ven of praten met iemand uit de gemeenteraad. Ze springen voor ons in de bres." De actievoerders gaan binnen kort praten met wethouder Ulj ee. De gemeente hoopt dat de landelijke politiek druk uitoefent op het moederbedrijf van de postkantoren. den hjlag/hazerswoude - Een 28-jarige Hazerswoudenaar moest zich gisteren bij de Haag se politierechter verantwoorden voor de afranseling die hij zijn vriendin gaf met een riem. Hij sloeg daarbij zo hard, dat de 21- jarige vrouw de afdrukken nog dagenlang bij zich droeg. Het kwam de man op een celstraf van zes maanden - waarvan drie voorwaardelijk - te staan. Tijdens de strafzaak werd duide lijk dat een agressie-regulatie- therapie, zoals door de reclasse ring was voorgesteld, bepaald geen overbodige luxe was. Hoe wel de man toegaf zijn vrouw ernstig te hebben mishandeld, foeterde hij bij de Haagse poli tierechter maar door over het feit dat hij nog steeds in voorar rest zat. Daarbij sloeg hij zich zelf met luide klappen tegen het hoofd en snoof en blies hij van verontwaardiging. De mishandelingen duren al vanaf 1997. De jonge vrouw liep eerder al weg naar opvanghuis de Vluchtheuvel in Hilversum. De man vindt dat zij teveel geld uitgeeft. Maar ook is hij jaloers. Als hij denkt dat ze vreemd gaat, ontploft hij. De van nature agressieve man gebruikt tot overmaat van ramp ook nog eens cocaïne, en wel in die hoeveelheden dat er volgens de rechter sprake is van versla ving. Maar de Hazerswoudenaar bezwoer rechter Van Daal giste ren dat hij zijn leven nu gaat be teren. Hij wilde graag aan de door de reclassering voorgestel de agressietherapie meedoen en zou bovendien willen gaan af kicken. Hij wil zich zo gauw mo gelijk weer bij zijn gezin voegen. Zijn vriendin zou dat ook willen, zo zei hij. De officier van justitie had de zaak het liefst naar de meervou dige kamer verwezen om daar een torenhoge celstraf te eisen. „Dit drama is al vier jaar aan de gang. Deze relatie heeft geen toekomst Er komt pas toekomst in zicht als dat beseft gaat wor den." De aanklaagster gebruikte termen als 'beestachtig' en sprak van 'martelingen'. Ze eiste zes maanden celstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk tegen de Hazerswoudenaar in het verdachtenbakje, die al weer overeind kwam van woede. De rechter legde hem uiteinde lijk zes maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk op. Het grootste deel van die onvoorwaardelijke straf heeft hij al in voorarrest uitgezeten, zo dat hij volgende week vrijkomt. Hij moet dan wel onmiddellijk beginnen met de verplichte agressie-regulatietraining. benthuizen - Een 56-ja- rige man is gisteroch tend op de Hoogeveen- seweg in Benthuizen gewond geraakt na een aanrijding door een 34- jarige vrachtwagen chauffeur uit Sdriplui- den. De vrachtauto ging scharen, toen de chauf feur probeerde zowel de stilstaande auto van het slachtoffer als een tegenligger te ontwij ken. De vrachtwagen kwam na de schaar half boven een sloot tot stil stand. De chauffeur bleef ongedeerd. De brandweer bevrijdde de beknelde automobilist. Het slachtoffer liep breuken en kneuzingen op. Hij is voor behande ling naar het ziekenhuis gebracht. De Hooge- veenseweg was tussen de Gemeneweg (Ha- zerswoude) en de Hee- reweg (Benthuizen) tot 13.30 uur afgesloten. Foto: Eric Taal oubrugge - De pastorie naast e Nederlands hervormde kerk an de Comriekade in Wou- irugge staat te koop. De vraag- -jprijs is 2 miljoen gulden en na 1 anuari 907.560,43 euro, maar dat klinkt niet zo lekker. Ha monumentale pand uit '890 staat al twee jaar leeg. Toch Bde kerkvoogdij niet uit geld nood tot verkoop overgegaan. Het behoud van de pastorie ras wel onze doelstelling", zegt P. Verbooom, secretaris van de kerkvoogdij. „Maar de verkoop is noodgedwongen door een nieuwe overheidsmaatregel." Die maatregel, die in maart van dit jaar met terugwerkende kracht is afgekondigd, houdt in dat predikanten 1,9 procent van de woz-waarde van de pastorie bij hun inkomen moeten tellen en daarover belasting moeten betalen. Dee regeling is verge lijkbaar met de fiscale bijtelling van de waarde van een lease-au to die werknemers van hun baas krijgen. „We hebben inmiddels al een ander huis in Woubrugge gekocht en zijn op zoek naar een nieuwe predikant", aldus Verboom. Het statige optrekje, met een in houd van ruim 1.600 kubieke meter en een vloeroppervlak van 775 vierkante meter, heeft een woonkamer van bijna 55 vierkante meter, exclusies een grote serre, een werkkamer en vijf slaapkamers, allemaal ruim bemeten. En de zolder van 120 vierkante meter kan ook nog een aardige bestemming krij gen. Makelaar Goedhart ontkomt er niet aan om één minpuntje te noemen: er is geen afmeermo- gelijkheid langs de Woudwete ring. Daarmee doelt de bemid delaar op aanlegverbod dat nog altijd geldt aan de Comriekade. pastorie, rechts van de hervormde kerk in Woubrugge, staat te koop voor twee miljoen gulden. Archieffoto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17