'Nederland A' laat niet met zich sollen F SPORT Debutant LZ 1886 krijgt Europees lesje in waterpolo Race tegen de klok voor De Loor tf AZC wordt genadeloos op nummer gezet AZ maakt weinig reclame voor zichzelf Adriaanse praat niet meer over systeem Ajax bo' Isior inzinking iven (ijk - Excelsior lijkt de in- ng helemaal te boven en nt, zeker nu concurrent ok al weer gelijkspeelde MW, rechtstreeks af op i in de eerste divisie. De dammers vonden gister- in TOP een weerloos offer. Ze wonnen in Oss 1. Dordrecht'90 toonde og productiever. Aan de nedijk werd het tegen Go Eagles 8-0, de hoogste in het betaald voetbal dit in. FC Zwolle liet opnieuw lunten liggen, nu tegen >nd Sport: 2-2. Cambuur rarden hervond de juiste jgen VW: 3-1. ADO Den bleef in het Zuiderpark lagen, 1-0 tegen Heracles, me werd, na later bleek, :en kwartier matchwin- BC kwam in Roosendaal erder dan 1-1 tegen MW. em won voor het eerst dit en in eigen stadion, 1-0 te- olendam. en staking Engels voetbal Een dreigende staking oetballers in de Engelse lier League is afgewend. De ind voor profvoetballers in de Premier League heb- isteren overeenstemming ;t over de bijdrage van de ier League aan de vak- Die is nu vastgesteld op edrag van ruim 180 mil- [ulden voor dit seizoen en ee seizoenen daarna. De had - met steun van 99 nt van haar leden- ge il de competitie volgende plat te leggen, als er niet ende geld van de Premier ie op tafel kwam. nardo vier ils geschorst rdam - De KNVB heeft ïoorder Leonardo een sing opgelegd. Leonardo vier wedstrijden aan de ilijven als gevolg van de aart die hij deze week is natrappen ontving tij de ontmoeting tussen de en van Feyenoord en Leonardo heeft de moge- id in beroep te gaan. it hij daartoe besluiten rordt zijn straf opgeschort. derland niet laatst bij EK Het Nederlands elftal Dit niet tot de geplaatste in de kwalificatieronde iet EK in 2004. Na een cal- evan de voetbalbond staat Oranje veertiende lijst. De eerste tien voe- invan de tien groepen jf aan. De UEFA heeft de j, ening gemaakt op grond e resultaten bij de kwalifi- redstrijden voor EURO het WK volgend jaar in en Zuid-Korea. Frankrijk de lijst aan als titelverde- Daarna volgen Zweden punten), Spanje (2,563), lië (2,500), Duitsland nvIerland (2,222), Roeme- 222), Italië (2,188), België en Turkije (2,111). Ne- id kwam uit op 2,000 en elk geval bij een van de tien in een groep terecht- 1 land stelt i kandidatuur Rusland stelt zich toch iaat voor de organisatie it Europees kampioen van 2008. De Russische r ufclbond had eerder aange- gd zich terug te trekken, het nog geen steun had ;en van de Russische pre- Eerder hebben Honga- Schotland zich aange- ',e Noorwegen, Finland, De- ken en Zweden willen lelijk het EK binnenhalen, Is Turkije en Griekenland, irijk en Zwitserland heb- ch ook samen kandidaat I. Schotland is eventueel het EK te delen met Ier- zaterdag 24 NOVEMBER 2001 door Peter van der Hulst stuttgart - Martijn Laurense kan zich een be zoekje aan de kapper besparen. De waterpo- loër van LZ 1886 riep in een overmoedige bui dat zijn hoofd kaal mocht worden geschoren als de volgende ronde in de Europa Cup voor bekerwinnaars zou worden bereikt. De Leide- naars kunnen dat na gisteravond al vergeten. De 12-3 nederlaag tegen de Duitse gastheer doet het ergste vermoeden voor de onmoeting vandaag met de Russische topploeg Lukoü Spartak Wolgograd. LZ mag vrezen voor een afstraffing. Waterpolocoach Wim Siera hoefde zich giste ren niet te schamen voor zijn team. LZ speelde naar zijn mogelijkheden, meer zat er voor de middenmoter van de Nederlandse competitie niet in. Het enige waar Siera een beetje mee zat, was dat de Nederlandse bekerfinalist niet langer dan anderhalve periode in het spoor kon blijven van de ploeg uit Stuttgart. Het grote verschil zat 'm in de overtalsituaties. Beide ploegen hadden zes keer een man meer in het water, waarbij LZ in een geval zelfs twee spelers gelijktijdig moest missen. De Leide- naars profiteerden slechts een keer, terwijl SV Cannstatt in vier van dergelijke situaties doel trof. Siera: „Als we die kansen in het begin be nutten, blijf je langer bij." Een overwinning zat er nooit in, besefte Siera als geen ander. „Maken wij alles dan wordt het misschien 12-6." Het krachtsverschil kwam niet alleen in de fysieke gesteldheid van de spelers tot uitdrukking, ook de zwemsnelheid van de Duitsers was vele malen groter. Daarbij was het niet in het voordeel van LZ dat de Eu ropa-Cupwedstrijden in een groter bad wor den gehouden. Zowel in de lengte als de breedte is het Vijf Meibad, de thuisbasis van de Leidenaars, vijf meter korter. Verschillende malen profiteerde Cannstatt van de ruimte tij dens rap en goed uitgevoerde uitbraken. „Wij hebben misschien vier snelle zwemmers. Zij een stuk of negen." Ook het tempo waarin de Duitsers - interna tional Peter Ambrus voorop - omschakelden van een defensieve naar een offensieve opstel ling deed Siera beseffen dat LZ, debutant op Europees niveau, duidelijk tekort kwam. „Ze wachten het resultaat niet af. Een doelpunt te gen interesseert ze niet. Zodra het schot is ge weest, zijn ze meteen uit de verdediging weg." En de schoten van LZ zorgden voor het enige Leidse gevaar. Want of het nou Martijn Lau rense of Frans Langerhorst was die op de mid- voor-plaats lag, ze kwamen niet aan de bak omdat er geregeld slordig werd overgespeeld. Laurense scoorde vorig jaar zestig keer in de Nederlandse competitie, maar tegenover het Duitse overwicht kon de 'spits' niets uitrich ten. „Zodra ik de bal had, kleunden ze er met een in. Ik had maar een fractie van een secon de tijd. Ik vind het fantastisch om hier te zijn, maar qua sp^lkqmen we duidelijk tekort." „En dan héhbaj|^v£ de topper nog niet eens gehad", besefe.'-Siéta. Hij sprak zichzelf alvast wat moed inboor de ontmoeting van vanmid dag met de,ïui£§Rche ploeg. „Maak je borst maar nat. in Europa gewoon een kleintje." Misscfflsn goed, want ook de kale coach had gekscherend een belofte gemaakt. Hij pareerde eerder in de week de woorden van Laurense met de uitspraak: ,Als we de vol gende rónde halen, laat ik mijn haar groeien. SV Cannstatt - LZJ886 12-3 (2-1, 3-1, 4-0, 3-1). Doel punten SV Cannstatt: Penter Ambrus 5, Elmar Go 11a 3, Lucas Kieloch, Steffen Dierolf, Olaf Adam en Fatih Engi- nai. Doelpunten LZ: Mathieu Sprós, Frans Langerhorst en Michel van der Zeeuw. Scheidsrechters: Rezek (Tsj.) en Radonic (Slow.). Toeschouwers: 300. b. ileplaatsen r turnsters iart - Renske Endel en )ue Nuijteri zijn er giste- deli Stuttgart in geslaagd elk laleplaats veilig te stellen wereldbekerwedstrijd, eindigde op de brug als Nuijten op sprong als i. De eerste acht plaats- h voor de finales van- z< a morgen. e Malysz op e schans De Poolse skispringer Malysz heeft de eerste bekerwedstrijd van het aa n op de grote schans van 3 gewonnen. De titelver- r landde met 123,5 en neter weliswaar ander- neter minder ver dan zijn concurrent Martin It, maar eindigde door ;ere waardering toch als Barbara de Loor werd laatste op de drie kilometer, maar ze putte toch moed uit haar prestatie. Foto: GPD/Catrinus van der Veen den haag/gpd - Het was geen tijd die bij haar paste, wist ze, maar Barbara de Loor was al lang blij dat ze zich voor het eerst dit seizoen in een interna tionale wedstrijd kon laten zien. Ze putte moed uit haar optre den op de drie kilometer van de World Cup in Den Haag. En moed zal ze nodig hebben om zich over vier weken in Heeren veen te kunnen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Salt Lake City. De Loor werd in de voorbije maanden opnieuw geteisterd door fysieke problemen. Ruim twee jaar geleden, in de zomer van 1999, onderging ze een zwa re operatie die een einde maakte aan hartritmestoornissen. Voor al de mentale gevolgen van die ingreep speelden haar lang par ten. Vorig jaar kwam ze knap te rug met een vierde plaats op het EK allround en een vijfde plaats in Boedapest, haar beste presta tie op een WK allround ooit. In de laatste fase van de voorbe reiding op dit seizoen ging het opnieuw fout. De Loor werd ge veld door een ernstige bronchi tis. De 27-jarige Amstelveense kampt sowieso met chronische inspanningsastma. „En dan komt zo'n longinfectie dubbel hard aan", zei ze gisteravond na haar race, die haar met 4.27,43 een 'onwaardige' laatste plaats bezorgde. „Ik heb de signalen genegeerd. In september zijn we naar Salt Lake City gegaan om te trainen. Toen al voelde ik me niet goed. Maar ik had het daar zo naar mijn zin, dat ik gewoon ben doorgegaan. Ik ben mezelf voorbij gehold." Terug in Nederland onderging ze een uitgebreid medisch on derzoek. De onrustbarende uit slag dwong haar een paar stap pen terug te doen. Ze moest de NK afstanden in Groningen en twee World Cups (Berlijn in Innsbrück) aan zich voorbij la ten gaan en kampt nu met een enorm gebrek aan wedstrijdrit me. Begin december gaat ze met de kernploeg van Ingrid Paul tien dagen naar het Noorse Ha- mar om zich daar in trainings wedstrijden te testen. „Qua techniek en conditie ben ik nog steeds de oude Barbara, maar mijn longen hebben een flinke knauw gehad. Ik moet ze nu pijn doen, zodat de grenzen worden verlegd." Het wordt een race tegen de klok, beseft ze. „Of ik het ga red den? Dat zal in Heerenveen blij ken." De drie kilometer was net als in Berlijn en Innsbrück voor de Duitse veelvraat Anni Friesinger. De rijdster uit Inzeil won in een nieuw baanrecord (4,12,52), Claudia Pechstein werd zoals verwacht tweede (4.13,90), maar de overmacht van het Duitse duo was niet zo akelig groot als in eerdere wereldbekers. Tonny de Jong werd in 4.13,95 derde door Renate Groenewold (vierde in 4.14,01) in een rechtstreekse confrontatie nipt te kloppen. „Het is prettig om te zien dat het gat met Friesinger niet nog steeds zes seconden is", refe reerde Groenewold aan de World Cup in Berlijn, nog maar twee weken geleden. De Jong: „Misschien worden zij lang zaam een beetje moe. Maar dat het verschil zo klein is, verbaast me. Het is duidelijk dat Renate en ik steeds beter gaan rijden." Ook bij de Nederlandse mannen werd gisteravond geklaagd over vermoeidheid na vier wedstrijd- weekeinden op rij. Gianni Rom- me was op de 5000 meter op nieuw de sterkste, maar minder oppermachtig dan in Berlijn en Innsbrück. Met 6.38,52 was hij bijvoorbeeld slechts anderhalve seconde sneller dan de nummer twee, de verrassend sterke Jo- chem Uytdehaage (6.39,93). Romme: „We hebben nu vier weken hard gereden, dat voel je. Ik ben blij dat ik volgende week een keer niet hoef te schaatsen." Ook Ritsma en De Jong lieten zich uit in dergelijke bewoordin gen. Ritsma viel -net als in Inns brück- tegen en werd zelfs laat ste in 6.52.97. Niet zoals het hoort, maar onrustbarend met het oog op het kwalificatie-toer nooi is het niet, vindt-ie zelf. „Twee weken geleden reed ik nog goed, de kracht en conditie kunnen niet weg zijn." door Gertjan van Geen becej - De Europese aspiraties van AZC Sprey Hout mogen voorlopig even in de ijskast. De Alphense landskampioen trof in de eerste wedstrijd van de tweede ronde om de Champions League water polo een Europese topploeg van formaat en ging volledig voor schut. Olympic Nice de Alpenaren van begin tot eind naar adem happen. De eindstand was ont luisterend: 15-2. Eelco Uri, Gerben Silvis, Marco Scheffer, Matthijs de Bruijn en Arno Havenga vormen de kern van het vreemdelingenlegioen van de Franse waterpolokampi- oen, met een beetje fantasie Ne derland A. Ze hebben aan de Cote d'Azur gezelschap van twee Slowaken, een Hongaar, een Kroaat, een Roemeen en vier Fransen. AZC gaat met zijn ex-, vaste en neo-intemationals door voor Nederland B. De Franse Nederlanders zijn full- prof, de Alphenaren zijn vol bloed amateurs. Ze hebben al len een baan of ze studeren, maar ook zij bedrijven de sport bijkans als beroeps met soms meer dan tien trainingen in de week. Het verschil tussen echte profs, geen dagelijkse sores aan het hoofd, en goedwillende ama teurs werd gisteravond in het Joegoslavische Becej pijnlijk duidelijk. Al moet daarbij aange tekend worden, dat wat AZC gis teren liet zien geen maatstaf is voor de staat van de ploeg. Ook Gerben Silvis, midvoor van Ni ce, was verbaasd over het ge brek aan tegenstand van Al phense zijde. ,AZC kan waan zinnig goed poloën. Voor hun is het verschrikkelijk rot, dat het zo gelopen is. Als wij niet zo goed hadden gespeeld, was het ver schil ook kleiner geweest. Wat je wel zag, was het verschil in trai- ningsarbeid. Wij kunnen blijven gaan en de druk blijven opvoe ren. Als je zo veel traint als wij, maak je die fouten niet meer die zij maakten", aldus Silvis, bezig aan zijn tweede seizoen aan de Cote d'Azur. De eerste aanval van Nice en het doelpunt dat eruit voortkwam deed al het ergste vermoeden. Nice-speler Vitomir Padovan kon ongehinderd aanleggen voor een schot, keeper Ronald Sol greep volledig mis. Na zeven minuten was het 4-0, bij rust had Nice daar nog twee doel punten aan toegevoegd. Pas met nog twaalf seconden op de klok in het derde part scoorde Joeri Stoffels de eerste Alphense goal: 9-1. AZC, kansloos op de mid- voorplaats (Tjerk Kramer, Kim- mo Thomas), verloor zich in slechte schotkeuzes. De mees ten werden simpel geblokt.' Zo niet, dan lag keeper Adrian Fra- tila in de weg. Het was collectie ve zelfmoord, doordat de Fran sen de daarop volgende contra - aanvallen kien uitspeelden. „Te- - gen een internationale topkee- per ben je kansloos met zulke schotenanalyseerde Silvis. Voor Eelco Uri, die vooraf nog zijn twijfels had over een even tuele zege van zijn ploeg, liep het duel minder vrolijk (if. De aanvoerder van de Franse .kam pioen, die als eerste van hét quintet Nederlanders naar Nice vertrok om zijn droom waar te maken, kwam na een Alphense aanval in aanraking met de knie van Tjerk Kramer. Een forse snee boven zijn rechteroog was het gevolg. De hevig bloedende Uri kreeg ter plekke vier hech tingen in het hoofd genaaid, Hij verwacht in ieder geval morgen weer te spelen. Kramer was licht aangedaan over het voorval. „Ik kon er echt niets aan doen", zo verontschuldigde hij zich bij zijn collega-international. „Ik zwom weg en hij lag onder me. Hét was een flinke klap." Uri onder kende dat van opzet geen sprake was. „Maak je niet druk, Tjerk. Dat kan gebeuren." alkmaar/anp - Het management van AZ krijgt nog een lastige taak een nieuwe hoofdsponsor te vinden, wanneer het elftal zo ondermaats blijft presteren. De ploeg van coach Henk van Stee speelde gisteravond zwak en FC Den Bosch werd ternauwernood verslagen, 3-2. Uitgerekend een treffer van Robin Nelisse bezorg de AZ de felbegeerde drie punten. De spits die door Van Stee uit het basiselftal werd gelaten, ver schalkte één minuut voor tijd Den Bosch-doel man De Jong. Daarmee voorkwam hij weer een slecht resultaat voor de zwalkende ploeg die in de laatste vijf duels slechts een keer won. Wegens deze slechte serie was de ambitieuze club afgedaald tot de onderste regionen van de eredivi sie. Dit tot afgrijzen van suikeroom Dirk Scherin- ga, die afgelopen week bekendmaakte als hoofd sponsor te willen stoppen. Volgens AZ moet die stap worden gezien als een extra mogelijkheid om de club een nieuwe financiële injectie te geven. Na negen minuten combineerden Perez en Elk- hattabi vlotjes, waarna het centrale verdedigings duo van Den Bosch verbouwereerd toekeek hoe de Marokkaan scoorde, 1-0. De Alkmaarders ver wachten daarna een eenvoudig avondje en lieten de teugels al snel wat losser. De Bosschenaren daarentegen stroopten de mouwen op en kwa men dankzij doelpunten van Uneken en De Frei- tas op een 2-1 voorsprong. Op het eigen knollenveld kon AZ geen verzorgd voetbal spelen, de ploeg van Van Stee leed drama tisch veel balverlies, waardoor de Brabanders am per onder druk kwamen. Vlak voor rust kregen de AZ-toeschouwers alsnog hoop op een overwin ning, toen Van Galen een vrije trap achter doel man De Jong joeg (2-2). In de tweede helft domineerde AZ weliswaar, maar waren de Bosschenaren het gevaarlijkst in de counter. Met het inbrengen van Nelisse en Kromkamp sloop er eindelijk wat vechtlust in de ploeg van Van Stee en kwam Den Bosch steeds meer onder druk. AZ kreeg een aantal goede kan sen, maar moest wachten tot de allerlaatste mi nuut alvorens een aanvaller succesvol was. AZ-spits Ali Elkhattabi wordt afgetroefd door Peter Uneken (links) van Den Bosch. Foto: ANP/Martin Mooij SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 23 november: 13-21 - 22 - 24 - 25 - 27 - 32 - 33 - 36 - 43 - 44 - 45 - 47 - 52 - 54 - 66 - 67 - 75 - 77 - 78. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie. AZ - Den Bosch 3-2 (2-2). 9 Elkhattabi 1-0, 15. Uneken 1-1, 25. De Freitas 1-2. 44 Van Galen 2-2. 89 Nelisse 3-2 Scheidsrechter: Buiting Toeschouwers: 6000 Gele kaart: Robbemond, Opdam (AZ), Uneken, Michels (Den Bosch) Eerste divisie. Cambuur - VW 3-1 (1-1). 20. Hofstede 0-1, 36 Geert Jelle de Vries 1-1, 70. Goudmijn 2- 1, 90. Berger 3-1. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 5183. Rode kaart: 76. Derksen (Cambuur) Gele kaart: Durmusoglu (Cambuur) Linssen, Kool (VW). Dordrecht'90 - Go Ahead Eagles 8-0 (5-0). 9 Van der Net 1-0, 12. Mark de Vries 2-0. 17. Boogers 3-0, 21Van der Pennen, 31De Vries 5-0,61 Van der Net 6-0 (strafschop). 68 Van der Net (strafschop), 77. Van Dalen 8-0. Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 1800. Rode kaart: 76 Langenberg (GA Eag les). FC Zwolle - Helmond Sport 2-2 (2-1). 16 Ri chard Roelofsen 1-0, 30 Henar 1-1, 37. Lim- Duan 2-1, 86. Streppel 2-2 Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 3420. Gele kaart: Den Dunnen (Zwolle), Dassen (Helmond Sport) TOP Oss - Excelsior 1-5 (0-1). 11 Lopes 0-1 54. Lopes 0-2, 59. Rijaard 0-3. 70 Buffel 0- 4. 76. De Meester 0-5, 90 Cruijff 1-5 (straf schop) Scheidsrechter: Droste. Toeschouwers: 1485. Gele kaart: Dave Eveleens, Brunswijk, Tuasamu, Heesakkers (TOP). RBC Roosendaal - MW 1-1 (1-1). 14 Dau- mantas 0-1 (strafschop), 25. Vos 1-1 Scheidsrechter: Wiedemei|er. Toeschouwers: 4500. Rood: 90. Vos (RBC) 2x geel Gele kaart: De Graaf (RBC), Winkens, Van Dooren (MW). ADO Den Haag - Heracles 1-0 (1-0). 14 Ver- berne 1-0, Scheidsrechter: Van der Hilst Toe schouwers:'4433. Gele kaart: Verberne, Bodde (ADO). Wooding. Kolmschot (Heracles). Haarlem - Volendam 1-0 (1-0). 39. Hooyboer 1-0 Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 1938. Gele kaart: Longuet. Stuut (Haarlem). Truong Minh (Volendam). BOBSLEE Igls. Wereldbeker vrouwen, zesde wedstrijd: 1 Prokoff/Herschmann (Dui) 1.51,51, 2. Erd- mann/Hees (Dui) 1.51,97, 3. Martini/Cernota (Dui) 1.52,36. 4 Warner/Johnson (VSt) 1.52.57, 5. Done/Davies (GBr) 1.52.58. 13. Broeders/Pennings 1.53,62. 15. Jurg/Kiemel 1.54,02 PAARDENSPORT Berlijn. CSI-W. Kwalifciatle voor wereldbekerwedstrijd, op tijd: 1. Tebbel (Dui) Meurer's Le Patron 0-61,64, 2. Hassmann (Dui) Mobilcom Goldika 0- 63,35. 3. Lennon (Ier) Liscalgot 0-63,96, 4. Nieberg (Dui) Esprit FRH 0-65,55, 5. Helena Weinberg (Dui) Silwa Little Gun 0-65,69, 6. Lampard (GBr) Abbervail Dream 0-66,89, 7. Delmotte (Fra) Discrete IV 0-67.05, 8. Van der Vleuten (Ned) Audi's Jikke 0-67,57. SCHAATSEN Den Haag. Wereldbeker, derde wedstrijd. Vrouwen, 3000 m: 1 Friesinger (Dui) 4.12,52, 2. Pechstein (Dui) 4.13,90, 3. De Jong (Ned) 4 13,95, 4. Groenewold (Ned) 4.14,01, 5. Klassen (Can) 4 14.17, 6 Tabata (Jap) 4.16,04, 7. Vis (Ned) 4.17.41,8 Baris- jeva (Rus) 4.18,21, 9 Nemoto (Jap) 4 20.00. 10. Jakspna (Rus) 4.20.05. 11. Ankoné (Ned) 4.21,30, 20. De Loor (Ned) 4.27.43 Stand WB: 1 Friesinger 300, 2 Pechstein 240, 3 Groenewold 175, 4 Tabata en Klassen 160. 6. De Jong 148. 7 Vis 116, 13 Ankoné 49. 19. Oosting 36. 28. Cramer 10, 33. De Loor 4 B-groep: 1 Hunyadi (Oos) 4.21,89, 2 Visoko- va (Rus) 4.23,76. 3 Irrgang (Dui) 4.25,73 Mannen, 5000 m: 1 Romme (Ned) 6.38,52, 2. Uytdehaage (Ned) 6,39,93, 3. Ervik (Noo) 6.40,35, 4. De Jong (Ned) 6 42,18, 5. Zyg- munt (Pol) 6 42,79, 6. Verheien (Ned) 6 44,05, 7 Dittrich (Dui) 6 44,18, 8. Gródum (Noo) 6.45.87. 9 Detisiev (Rus) 6.46,76, 10 Itokawa (Jap) 6.47,29, 14. Veldkamp (Bel) 6.50.08. 20 Ritsma 6 52.97. Stand: 1 Rom me 300, 2. De Jong 220, 3. Uytdehaage 157, 4. Verheijen 151, 5. Sa|oetin 141, 6 Ervik 131, 10 Ritsma "95 B-groep: I Kokanetz (Rus) 6.44.88. 2 Trevena (VSt) 6.46,33, 3. Boden (Dui) 6 47,89. 6. Vreugdenhil (Bel) 6 48,75,19. Ten Kortenaar (Oos) 6.57,71 TAFELTENNIS Skövde. ITTF Pro Tour, Open Zweedse kampi oenschappen. Mannen enkel, tweede ronde: Oh Sang IZKo) - Keen (Ned) 4-1 (11-8 11-4 11-8 9-11 11-6). Kim Taek Soo (ZKo) - Heister (Ned) 4-0 (15- 13 13-10 11-8 11-9) TENNIS Praag. Mannen challenger, 62.500 gulden. Tweede ronde: Kroslak (Tsj) - Sluiter (Ned) 2-6 6-3 6-4. Kwartfinale: Carraz (Fra) - Wessels (Ned) 6-4 6-7 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Cesmak/Fukarek (Tsj/2) - Altelaar/Kempes(Ned) 6-1 6-4. Caracas. Mannen challenger. 62.500 gulden. Tweede ronde: Van Lottum (Ned/8) Daniel (Bra) 5-1 opgave Daniel. Kraian (Kro) - Van Scheppingen (Ned/l) 7-6 6-2. TURNEN Stuttgart. Wereldbekerwedstrijd. Vrouwen, kwalificaties. Brug: 1. Dunn (Aus) 9.425, 2. Endel (Ned) 9.275, 3. Sjoesovitina (Okez) 9.175,13. Nul|-.. ten (Ned) 7.825. Sprong: 1 Sjoesovitina 9.262, 2. Zamolodspkova (Rus) 9.112, 3' Johnston (Aus) 8.975. 8. Nuijten 8 725. Balk: 1. Sun (Chn) 9.550, 2. Koetsnetsova (Buj) 9 025. 3 Sioesovitma 8.700, 11 Endel 8.150. 16. Nuijten 7.500 Vloer: 1 SjoesoViti- na 9.150. 2 Ulmeanu (Oek) 9 075. 3 -Zamo- lodspkova 8.575,13 Nuijten 7.650 WATERPOLO Becej (Joe). Champions League mannen,.kwa lificaties. Eerste speeldag: Olympique Nice (Fra) - AZC Alphen (Ned) 15-2, Becei (Joe) .-Sirens Malta (Mal) 11-4. Canstatt (Dui). EC II mannen. Groep B, eerste speeldag: Canstatt (Out) LZ 1886 (Ned) 12-3. (Rus) - Tourcoing (Fra) 19 De pijnlijke confrontatie met de Franse kampioen, deed de stemming in het Alphense kamp flink dalen. Trainer Eric Noorde- graaf lachte wel, maar zijn ge laatsuitdrukking had meer weg van for§e grimlach. „Dit verschil komt door een hoop factoren, maar alles wat fout kon gaan, ging ook fout", zei Noordegraaf. „Dit was ons eerste echte meet punt. Voor hét eerst waren we compleet tegen een van de bete re-clubs van Europa. Tegen dit soort ploegen kun je je zo veel fouten niet veroorloven. We konden ook niet meer omscha kelen of ons herpakken. Nice heeft dat afgestraft. We kunnen de hand in eigen boezem ste ken." De afstraffing hoeft geen gevol gen te hebben voor de ambities van AZC om alsnog de echte Champions League te bereiken. Vanavond staat het duel met gastheer Becej op het program ma. De uitgeklede topploeg van weleer won zijn eerste duel met 13-4 van het op voorhand als zwakste broeder ingeschatte Si rens, kampioen van Malta. Winst is noodzakelijk, anders is AZC de rest van het seizoen ver oordeeld tot de nationale com petitie en daar steekt de ploeg met kop en schouders bovenuit. Noordegraaf besefte dat hij minder dan 24 uur de tijd heeft om zijn spelers over de klap heen te praten en hen voor het cruciale duel tegen Becej klaar te'stomen. ,Als je zo speelt als vandaag, krijg je ook klop van die Joegoslaven. Er was een hoop spanning en daar moet je mee om kunnen gaan. Vandaag konden we dat niet." Olympic Nice (Fra) - AZC Sprey Hout 15-2 (4-0, 2-0, 3-1, 6-1). Doelpunten Olympic Nice: De Nardi 3, De Bruijn, Silvis, Kom- losi, Viaud, en Padovan 2, Ha venga en Idzinsky. AZC Sprey Hout: Joeri Stoffels en Tjerk Kra mer. amsterdam/gpd - Weer is het systeem van Ajax onderwerp van. discussie. Het gaat de laat ste weken niet meer zo goed in Amsterdam en daarom gaan er stemmen op die roepen dat Co Adriaanse maar weer moet te rugvallen op de variant met in gebouwde zekerheden, dus zon der vleugelspitsen. Met Wam- berto in de as van het veld, waar hij aanvankelijk een revelatie was. Dé trainer zelf is moe van de discussie. Hij praat niet meer over systemen. „We spelen ge woon elf tegen elf', zei Adriaan se deze week. Ajax kan morgen tegen PSV weer beschikken over Yakubu. De iniddenvelOTT is hard nodig in het gevecht met de rivaal uit Brabant, waarin de Amsterdam mers de virtuele koppositie in de eredivisie verdedigen. Dat Ajax vrijwel alléén scoort via Ra fael van de Vaart, die nu al tien doelpunten op zijn naam heeft staan, zegt nog niet veel over de spitsen, aldus Adriaanse. „Ik vind dat ik Hossam en Ibra- himovicTiog niet mag afrekenen op hun doelpunten. Daarvoor vzijn ze nog te kort in dienst van Ajax." REGIONAAL VOETBAL Zaterdag (14.30) Lugdunum-Hazerswoudse Bovs Abbenes UVS. Noordwi|k-Schoonhoven, FC Lisse-FC Kranenburg. Woerden-Quick Boys. Baren- drecht-RowJenburg, Ter Leede-VCS, ARC- floocj Groen 2001, Katwijk-Tonegido 2. Zondag (14.00) VVS8-RKAW. SJC-UNI0, Aikmania-Nieuw- koop, Bernardus-Gouda, ASC-Warmunda. Graaf Willm II Vac-MMO. Forum Sport-Kic- kers'69 NSV4Ö-0S0, Hillegom-DIOS. GOL SPORT-Dumdorp SV. Leidsche Boys-De Jagers (test). RFC'95-VNA, Laakkwartier-Voorscbo- ten'97. UVS-De Adelaars

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 37