PopPodium tekent 'beledigend contracl DUIN BOLLENSTREEK Uitbreiding bij Flora begonnen R4 Huren woningen Hoogwaak te hoog BEL 071-5128030 WD Sassenheim gaat Lokaa Glazen Hal bijna niet meer van glas Neem een proefabonnement, *7 WEKEN VOOR 45,00 HEMA in de Hoofdstra. Noordwijk aan Ze Leidsch Dagblad zaterdag 24 NOVEMBER 20 noordwijk - De Stichting PopPo dium Noordwijk is verontwaar digd. Verontwaardigd over de manier waarop zij wordt behan deld door de gemeente Noord- wijk. „De gemeente meet met twee maten", klaagt voorzitter A. Imthorn. „Het lijkt wel of ze ons liever kwijt dan rijk zijn." De ophef is ontstaan over het nieuwe huurcontract dat de ge meente PopPodium heeft aan geboden voor de huur van het jongerencentrum Join. Een nieuw contract was nodig nu de Stichting Join niet meer bestaat en de Stichting Dorpshuizen het beheer van het gebouw heeft overgenomen. Een formaliteit, dacht Imthom. Gesprekken in het voorjaar met wethouder Van Bockhove bevestigden deze ver onderstelling. „Het waren goede gesprekken, het leek erop dat het contract ongewijzigd zou blijven." Ook de mededeling dat de gemeenteraad eind augustus een en ander moest bevestigen, verontrustte de PopPodium- voorzitter niet. „Niemand ver telde mij dat er tijdens die ver gadering inhoudelijke besluiten zouden worden genomen." Maar de raad morrelde onver wacht toch aan de voorwaarden van het huurcontract. Zo mocht PopPodium per jaar maximaal achttien muziekavonden orga niseren. En welke overtreding ook op het gebied van geluids overlast, zou zonder pardon het einde van het huurcontract tot gevolg hebben. Metingen van de afdeling milieu gaven aan dat de geluidsnormen ver werden overschreden. „Maar er zijn de afgelopen drie jaar nooit klachten van omwo nenden geweest", klaagt Imt hom. „Het is pure onzin, de be schuldigingen zijn uit de lucht gegrepen." De voorwaarden die de gemeenten stelt, knellen dan ook niet; het is de argwaan van de gemeente tegenover PopPo dium die Imthom stoort. „De raad is door de dienst Milieu verkeerd voorgelicht. We heb ben zelf een meting laten doen tijdens een heavy-metalavond. Het geluidsniveau bij de over buren was niet erger dan een voorbij rijdende auto. Bezoekers gaan vast niet fluisterend over straat en bij het laden en lossen zal vast wel eens hinder ont staan. Maar als er over overlast wordt geklaagd in Noon aan Zee, dan gaan de horei legenheden daar toch ook direct dicht? De gemeente met twee maten." Ook stoort Imthom zich ae interpretatie van de oriënti de gesprekken in het voo; „In die gesprekken hebbei aangegeven dat we van plat ren achttien avonden te or seren. Nu vinden we dat ii contract als een bindende 1 waarde terug." De gemeente wuift de fc van Imthom weg. „Wij hel kennis genomen van uw vei waardiging", schrijven B e Imthom terug. Maar er is aan te doen, de raad heef sproken. „De raadsvergadi heeft u niet aangegrepen 01 door u gesignaleerde onjui den recht te zetten." Imt heeft dus zitten slapen en bij de commissie- en raad gadering aanwezig moeten: Imthom ziet zich nu gedi gen het contract te teke Morrend en onder protest, staande dinsdag praat de meenteraad over de boze die Imthom namens Popi um stuurde. Bromfietser geschept NOORDWiJKERHOUT - Met een gebroken sleutelbeen en ge kneusde ribben is een 17-jarige bromfietser uit Noordwijker- hout gistermorgen overge bracht naar het Rijnlandzieken huis. Omstreeks 08.30 uur werd hij geschept door een auto op de Langelaan. Een 19-jarige au tomobiliste uit Roelofarends- veen reed over de Langelaan uit de richting van de Gooweg en gaf de bromfietser geen voor rang toen zij linksaf een par keerterrein opreed. Een botsing was het gevolg. Harpe Davids in De Schelft NOORDWiJKERHOUT - De Christe lijke Muziekvereniging Harpe Davids uit Noordwijkerhout geeft vanavond onder leiding van dirigent Dirk-Jan de Boer haar traditionele jaarconcert. De toegang tot het concert van de muziekvereniging, dat om 20.00 uur in De Schelft begint, is gratis. Toneelvereniging ODI en en het koor Multiple Voice verlenen eveneens hun mede werking. Hoewel de toegang gratis is, worden bezoekers ver zocht om een vrijwillige bijdra ge te geven. ussE - De dagen van het glas in de Glazen Hal in Lisse zijn geteld. Het pand, dat jarenlang diende voor de op- en overslag van bloembollen en waar corsowagens werden opgebouwd, wordt gesloopt. Daarbij worden asbesthoudende platen in het dak verwijderd. Die platen leve ren volgens burgemeester Van Zon geen gevaar voor de volksgezond heid op. Het terrein van de Glazen Hal is gekocht door Trias Woon diensten, dat op die plek een nieuw kantoorpand wil bouwen voor 17,5 miljoen gulden. Naar verwachting wordt het nieuwe gebouw in de tweede helft van 2003 kant en klaar opgeleverd. Trias heeft dan de beschikking over een nieuw kantoor. Op de bovenste drie lagen ko men in totaal 31 appartementen van tussen de 120 en 150 vierkante meter. De begane grond is bestemd voor bedrijven met een admini stratief of dienstverlenend karakter en onder het gebouw komt een parkeerkelder waar 85 auto's kunnen staan. Foto: Hielco Kuipers noordwijk - De kans is groot dat de huurprijs van de aan leunwoningen die bij woon zorgcentrum Groot Hoogwaak worden gebouwd hoger uitvalt dan afgesproken. Naar ver wachting komt de huur ruim boven de grens voor huursub sidie te liggen. Die grens ligt op 1.193 gulden per maand. Begin 2000 spraken Groot Hoogwaak en de gemeente Noordwijk af, dat bij de nieuw bouw woningen in de sociale huursector zouden komen. Dat gaat waarschijnlijk niet lukken, geeft directeur M. Hoogendoom toe. Dat heeft vooral te maken met het feit dat het bouwplan, inclusief de vergunningen, dateren van on geveer negen jaar geleden. Daarnaast wil Groot Hoog waak zich specifiek op de zorg gaan richten, waardoor in de nieuwbouw duurdere voorzie ningen moeten komen dan was voorzien. Vroeger mocht iedereen van 55 jaar of ouder zich inschrijven voor een aan leunwoning, vanaf nu wil Hoo gendoom alleen mensen plaats bieden die daadwerke lijk zorg nodig hebben. De 66 iets oudere aanleunwo ningen die er al staan, zijn vanaf nu bestemd voor men sen met een lager inkomen, zegt Hoogendoom. „Wij ver wachten in de toekomst een prijsopbouw te hebben zodat er voor elk wat wils is." De 60 duurdere nieuwe aanleunflats zijn alleen te betalen door mensen met een een ruimere beurs, geeft de directeur toe. In Noordwijk staan nu 400 mensen op de wachtlijst voor een aanleunwoning. In januari hoopt Groot Hoogwaak de toe wijzing van de 60 zorgapparte- menten rond te hebben. rijnsburg - Een parkeerdak met plaats voor zevenhonderd au to's, ruim tweeduizend vierkan te meter kantoorruimte boven op 20.000 vierkante meter ko persaccommodatie. Daarvoor heeft de Rijnsburgse burge meester Van der Lee gistermid dag onder grote belangstelling het startsein gegeven bij de bloemenveiling Flora in Rijns burg. De uitbreiding is nodig omdat de huidige ruimten voor de kopers vol zitten en er nog aanvragen liggen voor nieuwe. Volgens W. Jansen, algemeen directeur van bloemenveiling Flora, een teken dat de onder het dak van Flora gevestigde be drijven doorgroeien en Flora aantrekkelijk is voor bloemen- kopers. Hij wees de aanwezigen er nog op dat de vestiging van Flora nog volledig op de kaart staat. „Het fusieproces, dat per 1 januari tot de vorming van Flo ra/Holland leidt, zorgt zeker niet voor een uitholling van de Rijns burgse vestiging. Het omgekeer de kan worden gezegd. In deze sterke combinatie zijn we beter in staat om Rijnsburg uit te bou wen." Volgens burgemeester van der Lee geeft de eerste paal de dyna miek en de expansiedrift aan van de veiling in Rijnsburg. „De investeringen van 214 miljoen gulden in de komende jaren door de nieuwe FloraHolland organisatie, die per 1 januari ontstaat, worden gedaan geven veel vertrouwen voor de toe komst." De nieuwbouw bij Flora gaat er vooral door het parkeerdak er anders uitzien dan de vorige uit breidingen van het kopersge- bied. In totaal wordt een hoogte bereikt van 13 meter. Burgeme van derl van Rijns slaat ond toeziend: van Flora gemeend teurJans eerste pai van de ui breiding. FotO: Floi Ja hoor, het zoveelste plan voor het volbouwen van de Bollenstreek is uitgelekt. Uiteindelijk komt het daar altijd op neer. Bollenstad of niet, en hoeveel hectare er ook naar Noord-Holland moeten verhuizen, alles is erop gericht te bouwen. Ze leren het ook nooit. Het wil blijkbaar maar niet doordringen in Haagse kringen. Iedere keer weer is er een lich ting nieuwe ambtenaren die denken alle problemen van Ne derland in een keer op te lossen door de Bollenstreek vol te bouwen. Terwijl hun voorgangers ze toch al hadden kunnen vertel len dat dat iedere keer op niks uitloopt. Of je het nu corridornota, tus senrapportage, conceptstruc - tuurvisie of wat voor mooie titel geeft, uiteindelijk is er maar één plek voor nota's die reppen over het volbouwen van de Bol lenstreek: het ronde archief. Het is allemaal zo voorspelbaar geworden. Iedere keer als het echt ernstig wordt, gooit de bollenlobby de Keukenhof in de strijd. Net zo simpel als effec tief: het verdwijnen van de bol lenvelden betekent dat de na tionale bloementuin tussen de huizen en bedrijven komt te lig gen. Alsof er aan de Amster damse grachten prefab-kan toorpanden gebouwd gaan worden. Zo krijg je op termijn de voor jaarstoeristen, altijd nog goed voor een paar miljard gulden in het laatje van de BV Nederland, echt wel weg. Niemand heeft een retourtje Lisse over voor een ritje door de zoveelste nieuwbouwwijk. Zijn wij nou zo slim, of zijn zij nou zo dom? Misschien is het verstandig om alle nieuwe Haagse ambtena ren een inburgeringscursus te laten volgen. Het kan heel sim pel, gewoon een tekstje op een A4-tje waarin staat dat al hun voorgangers tevergeefs hebben voorgesteld de Bollenstreek vol te bouwen en dat ze nu iets ori gineels moeten bedenken. Meer blauw op straat, lik-op-stuk-beleid, harder optreden. De tijd van de zachte aanpak is voorbij, als het om jongerenoverlast gaat. Behalve in Katwijk dan. Daar hebben ze hun eigen wonderdrankje voor alle problemen: Lijst 8. Vergadering te kort? Niek Zwaan wil nog wel even een rondvraag van bijbelse om vang stellen. Anonieme vandalen in de flat? Zwaan TV legt alle tronies nietsverhullend vast op video. Dus als er bij Scum orde op zaken gesteld moet worden, is de oplossing eenvoudig: even Niek langsstu- ren. Dat zal ze leren, die drukke jonge Kattukers. Dat hangen aan de bar een kunst is die ook zonder geestverruimende middelen kan worden beoefend, bijvoorbeeld. En dat 'een bakkie' niet uit de tap hoeft te komen. Verkiezingsstunt? Welnee, voor de stemmen hoeft-ie het niet te doen, Niek. Want maar een fractie van de bezoekers in het jongerencentrum mag in maart een kruisje achter de naam Zwaan zetten. Overigens viel er niet alleen voor de Katwijkse jeugd wat te leren in Scum. De leiders van de debatavond over zinloos geweld - want dat was de gelegenheid die Zwaan aangreep voor zijn educatieve trip - had den ook nog een waardevolle les voor Jo van Paridon. Alle volwassenen werd het zwijgen opgelegd tij dens de discussie. En Niek bleef zowaar stil. Zonder berispingen, zonder dreigen met rode kaarten. Van het zinloos verbaal geweld waar hij wethouder Jo zo dikwijls mee kwelt, geen spoor. Pas bij de borrel na afloop kwam hij los. Als iedereen goed heeft opgelet, is Katwijk weer een stukje rustiger sinds deze week. Foto: Frans Roomer Laten we als Springtij Ruimte lijk Advies BV {daar zijn we weer!) maar een gratis voorzetje geven: bouw de stoffige werk kamers van al die overbodige Haagse ambtenaren om tot leu ke appartementjes voor jonge woningzoekers. En stuur die ambtenaren het bos in. Dat mag best het Keu- kenhofbos zijn. Zien ze gelijk weer eens hoe mooi de Bollenstreek eigenlijk Peanuts Als de Oranjes met hun vingers knippen, is niets te gek in Kat wijk. In Rijnsburg, met hun enorme Oranjevereniging, clai men ze dan wel de grootste fans van het Koninlijk Huis te zijn maar praatjes vullen geen gaatjes. In Katwijk gaan ze ten minste tot actie over. Afzanden is al jaren ten strengste verbo den, maar toen Bea een wande lingetje wilde maken, ging er bijvoorbeeld terstond een bull dozer over de duinen. Ook het aanstaande huwelijk van Willem-Alexander en Maxi ma is aanleiding voor daad krachtig optreden. De gemeen te stort maar liefst 60.000 gul den in de feestkas. Dat bedrag kregen ze bij voetbalvereniging KRV deze week ook, maar daar hebben ze wél jarenlang hun enkels voor moeten breken op een maanlandschap waar zelfs Armstrong geen 'small steps' had kunnen zetten. Maxima volgde dat voorbeeld weliswaar, maar dat was in Zweden en niet in de Badstraat, dus dat telt niet. Buitenstaanders mogen zich achter hun oren krabben bij het gemak waarmee de Oranjes de Katwijkse knip openkrijgen, het is kennelijk de enige manier waarop wethouder Jan van der Plas zijn dorpsgenoten ervan kan overtuigen dat de huizen- belasting echt omhoog moet. De onbetwiste rekenmeester heeft natuurlijk allang uitge zocht wat dat oplevert, die ho gere belasting. Die paar duizend piek die hij er in februari eenmalig voor moet opofferen aan hét huwelijk zijn peanuts. En hij houdt er nog een feestje aan over ook. Boulevardnieuws Het definitieve ontwerp voor de Koningin Wilhelminaboulevard zou deze week gepresenteerd worden. In Springtij is een voorlopig boulevardverbod af gekondigd, tot er ook inderdaad een definitief ontwerp is vastge steld. Zucht. Misschien mogen we over twee maanden weer wat schrijven. Roza van der Veer, Gerard Baas, Eric de Jager en Anton Diedrich sassenheim - De Sassenheimse WD gaat de gemeenteraadsver kiezingen in onder de naam WD Sassenheim Lokaal'. Op die manier wil de partij extra mensen aantrekken die zich voor de lokale politiek willen in zetten. „Ze moeten wel WD-lid zijn en affiniteit met de WD hebben. Want straks bij. de lan delijke verkiezingen gaat het Lo kaal er weer vanaf. En ook het gemeenteraadsprogramma be gint met de WD-uitgangspun ten", aldus W. Maris van de lo kale liberale partij. Volgens haar speelt ook een rol dat de WD wil voorkomen dat er wellicht een andere lokale partij wordt opgericht, hoewel dat op dit moment niet aan de orde is in Sassenheim. „Daar naast zijn er nu eenmaal vaak mensen die helemaal niets van de landelijke politiek willen we ten. Maar als je erop wijst dat je toch bezig bent om Sassenheim leefbaar te houden, dan willen ze wel. Omdat het voor Sassen heim is. En je moet eerlijk zijn, de WD in Sassenheim heeft net als andere partijen toch steeds minder leden." De lijst van de WD Sassenheim Lokaal wordt bij de komende verkiezingen aangevoerd door nieuwkomer J. van Dijk. Van Dijk is op dit moment penning meester van de lokale V\1 volgt de gemeentelijke po de laatste anderhalf jaar ii sief. De Sassenheimer, die o meer een supermarkt in hout exploiteert, is niet bes baar voor een eventueel houderschap. Als de WD r verkiezingen in het colleg rugkeert dan is het hu raadslid J. Brussee daai kandidaat. Hij staat op de plaats op de verkiezingslijst Het raadslid K. van der I staat op de tweede plaats va lijst. Eerder werd al bekeni de huidige WD-wethoudi Wagemakers na zestien jaa de lokale politiek stapt. (advertentie) Blijft het rijm voor u een groot geheiti Kom nA De rijmredacteuren van li Leidsch Dagblad maken gratis uw gedicl vrijdag 30 november van 17.30-20.3011 Per bezoeker één r "tN "lOSERS

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 16