'Ik heb mijn laatste thuiswedstrijd al gespeeld' SPORT Ril donderdag 22 NOVEMBER 2001 Alesi, dit jaar met de oudste coureur in de le 1, rijdt volgend jaar cedes de serie wed- om het Duitse Toerwa- ipioenschap (DTM). De tekende gisteren in ir twee seizoenen. Dit dat Alesi niet terug- Formule 1. Hij reed id Prix, waarvan hij er >n: de Grote Prijs van Ca- L 1995. Het laatste sei- :d hij voor Prost en Jor- LZ-keeper Arjo Bunnik levert tijdens Europa Cup in Stuttgart zijn laatste kunstje Michaud. GPD/Vincent Jannink thaud heeft er succes ten - Cedric Michaud gisteren een nationale iismarathon over honderd m in Dronten gewonnen, ras zijn tweede marathon- in vijf dagen. De 25-jarige man finishte in de massa voor Rob van Meggelen oen de Vries. De wedstrijd onten telde niet mee voor NSB Essent-klassement. vrouwen boekte Sandra inde haar eerste seizoen- De schaatsster uit Amster- loonde zich na vijftig ron- e snelste in de massa- t, Miranda van der Haring inielle Bekkering werden Ie en derde. irta eerste it van ARC n aan den rijn - ARC llfis- et 75-jarig bestaan op met ederlagentoernooi, waar- parta, Excelsior Rotter- Ajax 2 en ADO Den Haag oen. De eerste wedstrijd, iparta, staat voor dinsdag vember op het program- e aanvang is 19.30 uur. jkertijd spelen ARC Al en >en Sparta Al en BI. ADO 'aag is op 12 februari de tegenstander in de serie. obank blijft nsor renners ht - De Rabobank blijft tot et 2005 sponsor van de iploeg van Jan Raas. Het ;orcontract liep tot en met De behaalde successen e afgelopen jaren vormen Bis voor de contractver- ig. De leiding van Rabo- Nederland heeft gecon- erd dat de sportieve doel- igen, die bij de start van roject in 1996 waren gefor- erd, behaald zijn. Hoogte- noemt de bank het win- an de wereldbeker in 2001 zowel Erik Dekker als de llage verbiedt erwedstrijd ngen - Burgemeester van Groningen heeft de wedstrijd FC Groningen - rolle, die was vastgesteld voensdagavond 12 de er, verboden. Hij bestem- het duel in het Ooster- tadion als risicowedstrijd. 1998, tijdens de nacom- waren er voor het laatst tussen beide clubs. nil stopt na voorjaar au - Andrei Tsjmil stapt voorjaarsklassiekers in De Moldavische wiel- die de Belgische natio- aangenomen heeft op het smalle race- :eten. Tsjmil is bij zijn 39 jaar. Hij won in wereldbeker. Van de ;e eendaagse wedstrij- hij onder meer Parijs- Parijs-Tours en Mi- Remo. door Peter van der Hulst leiden - LZ1886 incasseert ko mend weekeinde de beloning van een uitzonderlijk goed jaar. Voor het eerst in de meer dan honderdjarige geschiedenis mag de Leidsche Zwemdub deelne men aan de Europa Cup. „Voor de vereniging een absoluut hoog tepunt", meent keeper Arjo Bun- nik. Maar geldt dat ook voor hemzelf? „Dat kan ik achteraf pas zeggen. Met jeugdselecties van het Nederlands team ben ik gere geld naar het buitenland ge weest. Ik denk dat dit een verge lijkbare ervaring wordt." Toch wordt het voor Arjo Bunnik een gedenkwaardig evenement. Op een moment dat de meeste spe lers en supporters er nog niet van op de hoogte zijn, laat Bunnik weten dat hij in Stuttgart zijn laatste kunstje levert. „Ik heb mijn laatste thuiswedstrijd voor LZ al gespeeld." Vlak voor de oefenwedstrijd te gen ZPB werkt Bunnik een 'ge zonde' sportmaaltijd naar bin nen: patat met saté. Daaruit blijkt volgens de LZ'er de relati viteit van de topsport in Neder land. „Ik kan drie keer per week trainen. Meestal kom ik recht streeks uit mijn werk. Haal ik ge regeld zo'n benzinepomp broodje. Bermuda paté vind ik het lekkerst." Topsport bij LZ betekent zelf je contributie betalen. „Op een paar sporten na gaat het er overal zo aan toe. Het is dat de club genoeg geld bij elkaar heeft gekregen voor de Europa Cup anders hadden de spelers dat zelf betaald. Aan het begin van het seizoen zijn we tien dagen op trainingskamp in Istanbul geweest. Ook dat hebben we zelf bekostigd. Voor de meesten is dat een hoop geld." Toch kijkt hij allerminst met een schuin oog naar AZC. De club van enkele kilometers verderop heeft ambitieuze plannen om binnen enkele jaren de Europe se top te bestormen. De trai- ningsuren zijn in Alphen aan den Rijn flink opgeschroefd en sponsors zorgen voor het nodi ge geld. „Jaloers ben ik niet. Het is maar wat je ambieert en in de sport zoekt. Ik speel voor de ge zelligheid", zegt de doelman. En dat is wat hij vond bij LZ. Op jonge leeftijd beval kringtrai ner Gijs van der Leede de Leid sche Zwemclub bij hem aan. Hij woonde toen nog in Woerden en reed elke keer met de oefen- meester mee naar Leiden. Later verhuisde hij naar Den Haag en momenteel is Rotterdam zijn 'standplaats'. Ondanks de af stand bleef hij LZ trouw, want in Leiden gaan sociaal leven en topsport nu eenmaal goed sa men. „Als je zoveel werkt en sport, gaat de club ook een be langrijk deel van je sociale leven vormen. Ik laat dat allemaal achter als ik hier weg zou gaan. We spelen al een jaar of acht in dezelfde samenstelling. De jon gens zijn stuk voor stuk vrien den van me geworden." Een kameradenploeg die onder coach Wim Siera de beste resul taten ooit boekte. LZ eindigde het afgelopen seizoen vijfde in de competitie en mocht zich als verliezend bekerfinalist inschrij ven voor de Europa Cup, omdat tegenstander AZC zich als landskampioen al verzekerd had van de EC 1. Bunnik vindt het te ver voeren om alles op het con to van Siera te schrijven. „Ook zijn voorgangers Hans Parrel en Rob Heemskerk hebben daar een aandeel in gehad." Toch is de doelman zeer inge nomen met de trainer die aan zijn tweede seizoen bezig is. „Hij is de juiste man, op de juis te plaats, op het juiste tijdstip. Wim is een geweldige vent. De ze ploeg is al lang bij elkaar. Het effect van een trainer die een groep dan nog veel wil leren zal minimaal zijn. Als speler sta je minder open voor veranderin gen. Als iemand zou zeggen dat ik 'zo en zo' moet keepen, zou ik al snel zoiets hebben van 'rot op, ik doe het al tien jaar zo'. Bij deze groep is juist het sociale as pect belangrijk. Wim is daar sterk in en hij geeft ook goede trainingen. Het enige wat hij een beetje ontbeert, is dat hij niet op een hoog niveau actief is ge weest. Die zwakkere kant com penseert hij door zich open te stellen voor de groep." Siera is niet de enige trainer waarover Bunnik met respect praat. Ook aan Parrel bewaart hij goede herinneringen. Dat blijkt als de 28-jarige keeper het heeft over de hoogtepunten in zijn waterpolocanière. Bunnik zoekt zijn beste momenten na melijk niet alleen op zijn spor tieve palmares. „Ik heb nogal een grote mond. Tussen Parrel en mij was het vaak oorlog. Maar, achteraf merk ik toch dat hij mij heeft gevormd. Hij was mijn coach toen ik nog in de puberteit zat. Ik kan het niet be wijzen, maar ik denk dat ik, als ik in plaats van de sport in de stad had rondgehangen, een heel ander persoon was ge weest." Toch kwam hij meer dan eens in botsing met Parrel. Een akke fietje weet Bunnik zich nog maar al te goed te herinneren. Zelfs de plek waar het gebeurde: in de auto, op de A4 ter hoogte van Leiderdorp. „Ik ging zater dagavond na de wedstrijd op vakantie en was de volgende za terdag voor de wedstrijd weer terug. Toen kreeg ik te horen dat ik niet zou keepen. Had ik dat van tevoren geweten dan had ik nog een paar dagen weg kunnen blijven. Van Leiderdorp tot Am sterdam - we speelden uit tegen De Ham - heb ik Parrel uit lo pen schelden. Nee, ik werd niet uit de auto gezet. Ik reed." De grote mond heeft Bunnik nog steeds. Dat blijkt wel in de wedstrijd tegen ZPB. Geregeld geeft hij een ploeggenoot een veeg uit de pan als die eventjes niet oplet. Door zijn ervaring heeft hij nog een voorsprong op tweede keeper Jan Schrama, maar ook Bunnik beseft dat zijn jongere ploeggenoot getalen- teerder is. „Jan is verschrikkelijk goed, een van de betere keepers van de hoofdklasse. Als ik trai ner was, zou hij vaker keepen. Jan pakt ook meer ballen dan ik, maar hij mist nog de ervaring." Binnenkort krijgt Schrama daar alle kans voor, want de Europa Cup wordt Bunniks laatste toer nooi op topniveau. Daarmee bespaart hij Wim Siera een moeilijke keuze. De coach twijfelt er al langer over wie hij nou de meeste speeltijd moet gunnen. „Toen ik jong was, heb ik moeten vechten voor mijn plekje, moest ik laten zien dat ik beter was. Daar heb ik nu geen zin meer in." Betekent het dat hij de concurrentie met Schra ma niet aan durft? „Met gemak, maar ik wil het niet meer. Ik gun het Jan van harte. Na de Europa Cup zijn er nog twee belangrijke competitiewedstrijden. Rond kerst laat ik me overschrijven naar het derde team. Niemand weet het op dit moment nog, maar mijn laatste thuiswedstrijd heb ik al gespeeld." De account-manager gaat ervan uit dat het toernooi in Stuttgart 'een mooie belevenis wordt'. Hij denkt dat LZ zondag het Franse Neptune Tourcoing kan ver slaan. Een dag eerder acht hij zijn ploeg kansloos tegen het Russische Lukoil Spartak Wol- gograd. Volgens Bunniks theorie doet LZ morgenavond dan ook goede zaken - de twee beste ploegen plaatsen zich voor de volgende ronde - als het wint van gastploeg SV Cannstatt. „De kracht van de Duitsers kunnen we niet goed inschatten. Ik zie daarom uit naar hun training. Dan weet je gelijk of we een kans hebben of niet. We zullen wel op voorsprong moeten ko men, want als je eenmaal de achterkant van hun staart ziet, achterhaal je ze niet meer. Bunnik staart zich vooraf niet blind op een goed resultaat. „Als jong ventje vrilde ik er alles aan doen om te winnen. Nu wil ik er voor te zorgen dat we als team boven ons niveau uitstijgen en er dan ook van genieten. In Duitsland kunnen we met 20-0 verliezen, als ik maar het idee heb dat we er alles aan hebben gedaan. Als ik moet kiezen, speel ik zelf liever slecht, zolang het team het maar goed doet. Dan mogen die 'oude lullen' bij LZ rustig tegen mij zeggen 'wat heb jij beroerd gekeept'." Bang voor kritiek is de Rotter dammer namelijk niet. Hij weet dat hij in het derde team nog genoeg te verduren krijgt. Op het lagere niveau wil Bunnik na melijk spelen. Keepen laat hij aan een ander over. „In het doel zou ik me alleen maar gaan er geren." Maar nu zullen je ploeggenoten zich wellicht aan jouw spel sto ren? Een lachende Bunnik: „Daar heb ik geen last van." SPORT EN SPEL BRIDGE Vmcent Ramondt heeft met Anton Maas de eerste ronde van het Topcir- cuit gewonnen. De bridger uit Alphen en zijn partner behaalden in negentig spellen 114.4 imps en hadden een voorsprong van minimaal 21 imps op de overige paren. Voor Ramondt en Maas was de winst een troost voor het verlies van het landskampioen schap van hun club BC 't Onstein. Hans de Vrind uit Leiden en Bas de Bruijn uit Katwijk werden met res pectievelijk Frans ten Brink en Jaap van der Neut achtste en veertiende. De volgende ronde van het Topcir- cuit wordt op 15-16 december afge werkt. Eindstand eerste ronde Topcircuit: 1. Ram- ondt/Maas 114.4 imps, 2. Burghout/Drijver 93 imps, 3. Van der Pas/Vriend 75.2 imps, 4. Borm/Tuwanakotta 54.7 imps, 5. Ter Laare- /Meys 53 imps, 8 Ten Brink/De Vrind, 14. De Bruijn/Van oer Neut. BILJART De ploegen van Transport Van der Luijt (Oegstgeest) waren niet succes vol in de tiende ronde van de drie banden-competitie. Het eerste team ging met 7-1 ten onder bij Jorissen, waarbij kopman Ming Pan het enige punt maakte in een partij over 57 beurten. Het tweede kwam tegen Samonda niet verder dan een 4-4 ge lijkspel. Arie-Willem van Es en Gijs van Hage tekenden voor de beide winstpartijen. Centraal (Oegstgeest) was beter op dreef en behaalde bij Maasstad 2 de hoogste seizoenszege met 0-8. Jan van Loon kwam na een 1-11 achterstand goed terug en zege vierde met 30-14. Rinus Schoonder- woerd den Bezemer, André Vermeer en Joke Martijn wonnen hun partijen beduidend eenvoudiger. In de kadercompetitie behaalde. Sportrust/Van Diemen (Sassenheim) een 4-2 overwinning op Maasstad. Mark Bakker en Herman Lijsen zege vierden in vijftien en zestien beurten. De overige twee regioploegen in deze spelklasse hadden minder succes. De Plas (Ter Aar) verloor met 4-2 van HWA/Reparatie met een winstpartij voor kopman Paul Sassen. De Engel (Lisse) ging met 6-0 ten onder tegen Kadert earn. Cas Juffermans kon zich troosten met een serie van 92 caram boles en Erik van Dijk met een goed moyenne van twaalf punten. Nico de Ridder mag zich de beste bil jarter van de Bollenstreek noemen (driebanden klein). De Noordwijker zegevierde in de slotronde over con current Jan van Hese. Marcel van Delden onderscheidde zich door met elf caramboles op rij een nieuw dis trictsrecord te vestigen. Jan ter Ree horst werd kampioen libre klein der de klasse van het district Veen- en Rijnstreek. Peter Klerks behaalde evenveel punten als Ter Reehorst, maar zijn moyenne was beduidend minder (2.41 om 2.06). Strijk maakte met 30 caramboles de hoogste serie en Nora van Oosten speelde in zes tien beurten de kortste partij van het toernooi. Zes regionale biljarters doen van vrij dag tot zondag in Ter Aar mee aan de Driekamp van De Plas. Mark Bakker, Ben Duivenvoorde, Cas Juffermans en Louis Opstal vertegenwoordigen het district Bollenstreek. Hans Borst, Paul Sassen, Gerard en Tinus van Tol komen voor het district Veen- en Rijnstreek in actie. Zij bekampen el kaar in libre (over 100 punten), kader (75 punten) en bandstoten (50 pun ten). Elke gewonnen partij in welke spelsoort ook telt mee voor het eind klassement. District Bollenstreek, finale driebanden klein hoofdklasse: 1. Nico de Ridder (Norht- go) 7-12, 2. Jan Groot (Luto) 7-10, 3. Jan van Hese (Sassenheim) 7-10. 4. Bob van Ineen Schenau (Sport) 7-8, 5. Marcel van Delden '(Taveerne) 7-5, 6. Jan Tolenaar (Centraal) 7-5, 7. Arie-Willem van Es (Sport) 7-4, 8. Hans Keijzers (Concordia) 7-2. District Veen- en Rijnstreek, finale libre klein derde klasse: 1. Jan ter Reehorst (Aals meer) 7-10, 2. Peter Klerks (Nieuwe Wetering) 7-10, 3. Siem Strijk (Vergulde Vos) 7-9, 4. Daaf Pieterse (Plas 7-9, 5. Hans Pieterse (Plas) 7- 9, 6. Nora van Oosten (Inn 't Lely Veldt) 7-4, 7. Harry van Uth (Inn 't Lely Veldt) 7-4, 8. Hans Spaargaren (Aalsmeer) 7-2. Competitie, driebanden groot A: Sport 2- RBV 5-2, HBS-Koetshuis 1-6, Fort-Hof van Heemstede 12 5-2, Hof van Heemstede 6- Sport 8 2-5, Monopole-Taveerne 2-5 Stand aan kop: 1. Sport 8 9-46, 2. Taveerne 10-42, 3. Hof van Heemstede 6 9-40, 4. HBS 9-36, 5. Nos'88 9-35. Driebanden klein B 1: R.a.veen 1-Roac 7 2-5, RBV 15-R.a.veen 10 4-3. Alpha Bar-Fort 12 3- 4, Roac 16-Inn 't Lely Velat 7-0, Jacobswou- dc-RBV 6 0-7, Schelp-Vergulde Vos 6-1, Fort 3-RBV 5 0-7. Fort 16-Fort 8 3-4, R.a.veen 18- R.a.veen 4 6-1. Stand aan kop: 1. Roac 16 11- 56, 2. RBV 15 11-51, 3. Fort 17 11-46, 4. R.a .veen 18 11-46, 5. Fort 8 11-46. Libre klein C 1: Band-Jacobswoude 11 2-5, Sport 3-Schelp 5-2, Plas 16-Inn 't Lely Veldt 0- 7, R.a.veen-Sport 12 7-0, Jacobswoude 2-Rijn- egom 7-0, Plas 1-Schans 7-0, Plas 17-Plas 8 5- 2, Scheepje-Fort 2-5. Stand aan kop: 1. Inn 't Lely Veldt 11-55, 2. Band 10-45, 3. Plas 8 11- 44. 4. R.a.veen 10-42, 5. Jacobswoude 11 10- 39. DARTS The Hornets is noemen van de Su perleague. De dartsploeg uit Noord- wijkerhout kwam tegen Centraal Be heer niet verder dan een 5-5 gelijk spel. Dat was gezien het onderling verschil op de ranglijst een tegenval- Herman Lijsen van Sportrust/Van Diemen had een aandeel in de 4-2 overwin ning op Maasstad. Foto: Taco van der EB Ier, maar het punt volstond om op kop te komen. The Hornets zal ko mend weekeinde wel onttroond wor den, aangezien de ploeg stil staat. Brandewijn United behaalde in de strijd om handharing een belangrijke overwinning op Brittannia. De Leide- naars zegevierden in Hoogeveen met 8-2 en staan nu boven de degradatie- streep. De Stalgasten heeft de koppositie in de regionale eredivisie versterkt. De titelverdediger uit Leiden zegevierde met 9-1 over De Gouwe en liep drie punten uit op Bullshit (Roelofarends- veen) dat niet verder kwam dan 6-4 winst op The Happy Family. Beide ploegen zullen het kampioenschap betwisten, want de overige teams staan al op behoorlijke achterstand. Jan Honsbeek (De Stalgasten) gooide vier 180-ers en Henny van der Star (United) drie. Sjors van Veen (Ramses Sjaffies) en Jelle Beinema (Geen Flauw Idee 5) waren de hoogste finis hers met 145 en 140. Uitslagen Supcrleague: No Entertainment- DVW Game Masters 4-6, Brittannia-Brande- wijn United 2-8, DT Venlo-Drie Zwaantjes 3- 7. The Homets-Centraal Beheer 5-5. Stand: 1. The Hornets (Noordwijkerhout) 4-8, 2. The Specials 3-7, 3. DVW Game Masters 4-7, 4. Drie Zwaantjes 3-5, 5. DT Venlo 4-5, 6. Bran dewijn United (Leiden) 4-4. 7. Centraal Be heer 4-4, 8. No Entertainment 3-3, 9. Brittan nia 3-0. Uitslagen eredivisie Rijn- en Bollenstreek: Tarsal Koos Minck-Downstairs 2 4-6, Clea ners-United 3-7, Gouwe-Stalgasten 1-9, Hap py Family-Bullshit 4-6, Ramses Sjaffies-Geen Flauw Idee 5 2-8. Stand: 1. Stalgasten 5-42, 2. Bullshit 5-38, 3. Downstairs 2 5-29, 4. United 5-27, 5. Happy Family 5-26, 6. Wizards 4-25, 3-16. 7. Geen Flauw Idee 5 5-25, 8. Raspoetin 4-18, 9. Gouwe 5-16. 10. Ramses Sjaffies 5-16. 11. Tarsal Koos Minck5-15. 12. Cleaners 5-13. Eerste divisie A: Balletje Mayo-Jumbo Darts 5-5. Winning Darts-Schuimpies uitgesteld, Jostibende-TOS 3-7, Buijtenbeentje-Respons 5-5, Sakkiemoto's-Red Arrows 10-0, Spiiker- bak-Vierkant 2 4-6. Stand aan kop: 1. Sakkie- moto's 5-35, 2. Winning Darts 4-34, 3. Res pons 5-27, 4. Buijtenbeentje 5-26, 5. TOS 5- 23. Eerste divisie B: Square Point-Leidsche Dart Boys 7-3, Botte Speer-Dolphins 8-2, Vrien- den-Bullterriërs 4-6. Jumbo's-Klipper 6-4, Dartsworld-Puntje d'r In 8-2. Brandewijnije 2-Shit Happens 6-4. Stand aan kop: 1. Square Point 5-34. 2. Jumbo's 5-34, 3. Bullterriërs 5- 32,4. Botte Speer 5.30, 5. Dartsworld 5-30. POOL F&M The Cue Company bezet na het eerste speelweekeinde de tweede plaats in de nationale eredivisie. De Leidse ploeg behaalde een 7-2 zege tegen CA Groningen en speelde bij HOB Oss met 4-4 gelijk. Jesse Thehu won in de eerste wedstrijd twee par tijen en Wim Braam en Mi Len Pan elk één. In de tweede partij kwamen zij alle drie tot een overwinning en een nederlaag. Stand eredivisie: 1. Rumors 2-13, 2. F&M The Cue Company (Leiden) 2-11, 3. Emmen 2-8. 4. Dijkje Duinzitp 2-8, 5. Hengelo 2-5, 6. HOB Oss 1-4. 7. CA Groningen 1-2, 8. Cupido Tic kets 0-0. SNOOKER Het eerste en rijfde team zijn de hoogst spelende trio's van De Snookerij (Leiden) nadat het 'nulde' zich noodgedwongen terugtrok uit de eredivisie. Beide formaties doen vol op mee in de titelstrijd van de eerste divisie. Het rijfde staat na zes ronden tweede met een punt achterstand op leider Spijkenisse 2. Het eerste bezet de zevende plek met zes punten ach terstand, omdat de laatste wedstrijd tegen Jumbo 5 met 3-6 werd verloren. Jeffrey Laterveer, Stijn Minneboo en Aad Wijsman wonnen elk een partij voor de verliezers. Bij de Warmon- ders pakte Alex den Hartog drie fra mes en Huib Kuilboer (2) en Martin Zevenhoven deden de rest. Zij bivak keren door deze winst eveneens op de tweede plaats. Leslie Liu heeft zijn eerste plaats in het klassement om de Rijnlandbokaal versterkt. De speler van het opgehe ven Snookerij 0 won in zijn thuishonk het vierde toernooi in deze wedstrij dreeks ten koste van Nico Seisveld. Ronald Blok won het zevende toer nooi van het Warmonds kampioen schap. Xander van Rossem moest hem in de finale met 2-0 laten voor gaan. Stand eerste klasse: 1. Spijkenisse 2 6-32, 2. Centre Court 6-31, 3. Jumbo 5 (Warmond) 6- 31. 4. Pijnacker 1 6-31, 5. Snookerij 5 (Leiden) 6-31. 6. Pijnacker 't Haasje 6-28, 7. Snookerij 1 6-26. Stand Rijnlandbokaal: 1. Leslie Liu 26 pnt, 2. Leon Alewijnse en Nico Seisveld 14 pnt, 4. Rogier van de Kamp en Edwin van Orssagen 13 pnt. Stand Warmonds kampioenschap: 1. Ronald Blok 63 pnt, 2. Lea Linahout 51 pnt, 3. Martin Zevenhoven 46 pnt, 4. Nico Seisveld 45 pnt, 5. Edward Bakker 43 pnt. bowling Verboon Versservice/Van Hemert lijkt niét sterk genoeg om zich te plaatsen voor de kampioenspoule in de nationale rijfmansleague. De Leid se bowlers verloren op de derde speeldag van Kol's (1-2), Bowling Scheveningen (1-2) en Gossips (0-3). Zij wonnen hun enige games met 995-979 en 979-952, maar waren in de andere game kansloos. In de slot- partij had de enige Mgjonale hoofd klasser ook lang unzicht op een winstpunt, totdat het in de laatste beurt misging. Jack Verboon had drie games boven de tweehonderd (214, 203, 202) en Willem van Hemert twee keer (257, 244). John Lepelaar, Remy Bink en Frans Kalmer hadden met 241, 232 en 223 hun beste pinfall. Verboon moet voor de kampioens- groep bij de beste vier eindigen, an ders wacht de degradatiepoule. Alphenaar Paul Meka is derde gewor den bij het tweejaarlijkse KLM Inter national Bowling Tournement in Am stelveen. Hij haalde een gemiddelde van 188 pins over dertien games. Er waren negentig deelnemers, afkom stig uit diverse Europese landen en de Verenigde Staten. Stand nationale vijfmansleaguc hoofdklasse 2: 1. Bowling Scheveningen 9-18. 2. Hawkeye 9-17, 3. Intermodulair 9-16, 4. Snijder 9-15, 5. Gossips 9-13, 6. Kol's 9-11, 7. Verboon Vers- service/Van Hemert (Leiden) 9-10, 8. Goed hart 9-8. door Michel van Gent

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27