Aalbers wil terug naar Vitesse SPORT R9 'Freiburg is in Duitsland één van de beter voetballende ploegen' Burnama wil nu al weg bij Katwijk Basketbalcoach laat zich verrassen door Litouwen Hugo van Duyn nog maanden uit roulatie PSV begint tegen PAOK aan week van de waarheid donderdag 22 NOVEMBER 2001 Feyenoord-trainer Bert van Marwijk vanavond in eigen Kuip beducht voor Duitse counters [eldkamp. e CPD/Catrinus van der Veen (Veldkamp is op sponsor hag - Bart Veldkamp op zoek naar een nieuwe or voor zijn internationa- aatsploeg. Het postorder- fWehkamp heeft tegen wachtingen in besloten ereenkomst na dit seizoen verlengen. Als het aan de jde Veldkamp ligt, staat er ide week al een andere op de schaatspakken, ichien wil een nieuwe or het contract met Weh- wel afkopen en rijden we ide week in een nieuw ivind 't prima." Veld- is vastbesloten om met loeg nog jaren door te Zoals het er nu naar uit- chaatst hij door tot 2003 iet lahij als trainer-manager aa, am tot de Olympische n a van 2006 wil gaan bege- op-stuk bij T 4jax - PSV al Deurwaarders voeren bu gbij de voetbaltopper hi PSV een lik-op-stuk be- it in opdracht van de vii De deurwaarders leggen houden vandalen onmid- ite een stadionverbod en m oete op. Dit seizoen zijn otaal vierhonderd stadi- e, boden opgelegd. Meer mij e helft kreeg daar een bij. Het Centraal Infor- |lö punt Voetbalvandalisme •de (Openbaar Ministerie in Hd tdam zijn inmiddels door etbalbond verzocht de na- fan de 75 aangehouden enl ij Ajax - NAC door te ge- lok deze 75 krijgen een dop het bezoeken van rijden in een stadion. ou vertrekt 1 Willem II ic/RoosENDAAi - Ousma- nou vertrekt aan het einde »t seizoen bij Willem II. m jarige aanvaller uit Burki- s so is niet verzekerd van Jjf asisplaats en wil bij een eclub weer aan spelen men. Sanou staat sinds 'i5 izoen 1996/1997 onder tSJ Kt bij Willem II. RBC )0P de selectie uitgebreid met iSampo Koskinen. De 22- rechtsback is afkomstig CJokerit. in EK schaken Ironingen ngen - Het toernooi om ropese titel schaken, dat lecember in Groningen eginnen, gaat niet door. iet traditionele schaakfes- be ide zaal van Martiniplaza nd (blazen. Het EK zou gel en! Is kwalificatietoernooi bet WK 2002, maar dat 'dij ooi werd in september eni e kalender gehaald. Dat aat oor Groningen grote con- lop nties voor het al vastge- veti prijzenfonds en het aan- nei I-kwalificatieplaatsen. J et de inschrijving van de ders te wensen over. door Marcel van der Kraan rotterdam/gpd - Als speler heeft hij de Kuip dit seizoen nog niet van bin nen gezien. De thuiswedstrijden van Feyenoord heeft Jan de Visser in het seizoen 2001-2002 slechts vanaf een plekje in de dug-out meegemaakt. Vanavond, in de eerste ontmoeting van de derde ronde UEFA Cup, komt daar verandering in. De Noordhollan der, 34 jaar bijna, staat tegen SC Frei burg naast Paul Bosvelt in de basis. Maar De Visser heeft toch al lang het gras weer geroken? Klopt, alleen werd hem tot op heden speeltijd gegund in uitwedstrijden. Tegen AZ uit en Den Bosch uit mocht hij starten, in Breda viel hij in tegen NAC en in de Cham pions League stond hij tegen Spartak Moskou (uit) 23 minuten in het veld. De man die bijna zijn hele carrière bij Heerenveen in dienst was maar in 1999 naar Rotterdam-Zuid werd ge lokt, zal echter geen wanklank laten horen. De Visser is gepokt en gema zeld in het profvoetbal. Hij kent zijn plek in de hiërarchie en draaft plichts getrouw op als trainer Van Marwijk een beroep op hem doet. De Visser weet dat hij met Patrick Paauwe een 'linkspoot' voor zich heeft, die bij Van Marwijk altijd zal spelen. „Patrick heeft op de positie naast Bosvelt meer te bieden, zo eer lijk moet je zijn", zegt De Visser. Nu Kees van Wonderen ploeggenoot Paauwe heeft opgezocht in de zieken boeg is de spoeling dun geworden en is De Visser automatisch naar voren geschoven. Van Marwijk: „Over de vervanging van Van Wonderen, die te gen Vitesse nog op de plaats van Paauwe speelde, heb ik geen seconde getwijfeld. Ik weet wie ik daar moet neerzetten." Door De Visser als links benige op het middenveld te posteren en Johan Elmander naar de spitsposi- tie te dirigeren (Van Hooijdonk is ge schorst) wordt het elftal van Feye noord zo min mogelijk overhoop ge haald. Shinji Ono vult de leemte op de linkerflank op. Een degelijke organisatie en veel disci pline zijn de eerste vereisten om in Europees verband tegen Duitse tegen standers overeind te blijven. Van Mar wijk: „SC Freiburg staat in Duitsland bekend als één van de beter voetbal lende ploegen. In Zwitserland won met uit met 4-1 van St. Gallen, het wa ren allemaal countergoals." Daarmee is Feyenoord gewaar schuwd, al zijn de Rotterdammers door hun vele Europa Cup-ontmoe tingen met Duitse clubs ook al wijzer geworden. De Visser heeft een paar van die Europese 'zeperds' van dicht bij meegemaakt. „De statistieken zijn niet bepaald in ons voordeel. Daar hoef je je niet altijd aan vast te kno pen, maar het zegt wel iets over de kracht van het Duitse clubvoetbal in Europa. Het spel dat zij spelen, vooral het snelle omschakelen, ligt Neder landse clubs niet zo." Goede Duitse clubs, vindt De Visser, verdedigen ijzersterk en wachten op die paar mo menten in een wedstrijd. „Dan knal len ze er overheen. Of Freiburg die kunst ook verstaat, zullen we in de Kuip zien." Een klein voordeel is dat Feyenoord eerder dit jaar al tegen Freiburg in het veld stond. Op een 'campingveld' in de Portugese Algarve waren de twee ploegen tijdens hun trainingskamp in de winterstop sparingpartners van el kaar. Feyenoord ging hard onderuit. De Vissser: „We kennen het systeem dat Freiburg speelt. Maar er staan nieuwe namen in het elftal, de video en de analyses van de trainers moeten ons dus verder helpen. Toch blijven Duitsers hartstikke lastig om tegen te spelen. Ze hebben een heel gesloten verdediging en kunnen enorm goed counteren. Daar moeten we inder daad wat aan doen, want wij Neder landers zijn geneigd om altijd maar te willen aanvallen. Dan ben je ook heel kwetsbaar." Karei Aalbers: „Het doet mij pijn dat de club wegglijdt. Met mijn kennis, mijn know-how en mijn net werk kan ik hel pen." Foto: ANP/Ro bin Utrecht door Egbert van der Weerd arnhem - Karei Aalbers is de oor log een beetje moe. Strijdvaardig is de voormalig voorzitter van Vi tesse nog steeds. Maar als de schijn niet bedriegt hebben twee weken in de cel van Aalbers toch een mildere man gemaakt. Zijn reputatie is nog steeds besmeurd en voor zijn gevoel is hij met pek en veren door het Nederlandse landschap gereden. Toch is Karei Aalbers milder geworden. Of is het de schijn die in de hele affaire al zo vaak zo bedrieglijk is ge weest. Onveranderd blijft het doel een terugkeer naar zijn club. Vitesse mag dan van de supporters zijn, een deel van de Arnhemse voet balclub behoort ondeelbaar hem toe. Wat Karei Aalbers niet wenst, is dat zijn deel alleen in het verleden blijft rusten. „Ik wil nog steeds terug naar Vitesse. Zeker nu het drama dreigt. Het doet mij pijn dat de club weg glijdt. Met mijn kennis, mijn know-how en mijn netwerk kan ik helpen. Er zijn zo veel moge lijkheden. Laten we om de tafel gaan zitten." Voorzichtig lijkt de gewezen voorzitter, die bijna twee jaar geleden aan de kant werd ge schoven, op zoek naar openin gen. De voorbije maanden zag hij soms de deur op een kiertje staan. „Ik heb via vrienden sig nalen gekregen." Ook de op merking van Nuon-topman Tob Swelheim beschouwt hij als een signaal. Samen met Aalbers maakte Swelheim als bankier van grote plannen de club groot en vervolgens ook weer klein. Swelheim was ruim twee jaar geleden nog van plan 190 mil joen gulden in Gelredome en Vi tesse te steken. Het plan plofte, waarna Aalbers de rekening kreeg gepresen teerd. Nu erkent de Nuon-baas dat het wegsturen van Aalbers geen handige zet is geweest. „Dat verbaast mij niets, ik had het al eerder verwacht", zegt Aalbers. „Ik weet zeker dat hij wel eens bij zichzelf heeft ge dacht 'we hebben het toch ver keerd gedaan'. Dan denk ik 'bel me dan'. Laten we om de tafel gaan zitten en praten, elkaar desnoods honderd keer verrot schelden." Er lijkt een andere man te spre ken dan bijna een jaar terug. Toen deed hij het beruchte bod van 100 miljoen. Aalbers veegde de vloer aan met Nuon ('die Amsterdamse energieboeren') en wilde terug bij Vitesse met een grote bezem. 'Geef me 48 uur en er staat een nieuwe orga nisatie met nieuwe mensen'. Er is het afgelopen jaar veel ge beurd, ook met Aalbers. Hij be landde in de cel, is nog steeds verdacht en weet niet wat het openbaar ministerie voor hem in petto heeft. Wat Aalbers wel weet, is dat Vi tesse hem nodig heeft en vice versa. „Zou het nu fantastisch gaan met Vitesse, dan is dat voor mij reden mijn pogingen op te geven. Eerder niet. Bijna vijftien jaar liefde voor de club, dat raak je niet zo maar kwijt. Het is uitgesloten dat ik bij een andere Nederlandse club aan de slag ga." Zelfs het voorzitterschap lijkt niet meer heilig. „Dat maakt mij toch niet uit. Een bedrijf heeft zo veel organisatiemogelijkhe den, geef er maar een naam aan." Aalbers blijft volhouden dat hij ooit de beschikking had over 100 miljoen, maar loopt niet meer zo hard van stapel. Wel schermt hij nog steeds met gro te sponsors en bedrijven en ge looft hij in zijn Vitesse. „Ze heb ben geen hoofdsponsor. Bij PSV en Ajax bestaan wachtlijsten voor de loges, Vitesse krijgt ze niet voL" Karei Aalbers wel, denkt hij, en daarom moet hij terug. „Voor de wal het schip keert. Ik weet dat de club uitgaven heeft van 51 miljoen gulden (de begroting zegt 45, red.) en dat er maar 16 miljoen aan inkomsten tegen over staat. De hulp van de vrien den van Vitesse is fantastisch, maar het houdt een keer op met lenen." Vrienden worden met de huidi ge vrienden, het lijkt weer een luchtkasteel. „Nee", zegt Aal bers. „Als je twee weken in een hele kleine skybox hebt gezeten, word je vanzelf milder. Gelijk hebben is niet altijd gelijk krij gen." vilnius/gpd - De voorspelbare nederlaag van het Neder lands basketbalteam in en tegen Litouwen pakte giste ren uiteindelijk toch ruim uit. Bij de rust was de eerste EK kwalificatiewedstrijd al gepiept (48-27), aan het ein de was het verschil nog een puntje meer: 95-73. „We wisten dat we tekort zouden komen. De eerste tien mi nuten ging het nog wel, daarna was het rap over", rea geerde bondscoach Maarten van Gent vanuit Litouwen. De internationaal gelouterde coach moest erkennen, dat de Litouwers - de afgelopen zomer bij het EK in Tur kije tot ieders verbazing niet bij de beste acht - hem hadden verrast. „Ik had een strakke verdediging ver wacht: 1-op-l. De Litouwers kwamen na de eerste tien minuten met een zone verdediging. Daar hadden wij helemaal geen antwoord op." Om een dergelijke verde diging te bestrijden, had Nederland een echte schutter nodig. Van Gent had juist de enige schutter niet op het wedstrijdformulier gezet. Debutant Patrick Cortenraede van Eiffel Towers uit Nijmegen was nog naar Litouwen afgereisd. Van Gent: „Had ik de zone verdediging maar SCOREBORD PRIJSVRAGEN hot «meense bondscoach Hagi zo: wel blijven. Foto; EPA [and J itenrijk stuurt w idscoach weg ;eld n/boekarest - De Oosten- rt-1 voetbalbond heeft bonds- dei lOtto Baric ontslagen om- ers jde eindronde van het t a 102 in Japan en Korea niet idei gehaald. Oostenrijk kreeg i de de play-offs zwaar van oeo legen Turkije (0-1 inWe- aw ï-5 in Istanbul). Gheorge ..Ei blijft coach van het Roe- t b: se voetbalelftal. Hagi werd jen aanden geleden aange- defl Hij slaagde er niet in Roe snaar de eindronde van 'K 2002 in Japan en Korea •dsen. In de play-off was aië sterker. Lucky Day van woensdag 21 november: 1 - 3 - 10 - 17 - 18 - 23 - 25 - 29 - 32 - 35 - 40 - 44 - 48 - 49 - 59 - 62 - 68 - 71 - 74 - 75. (onder voorbehoud) Duitse lotto Winnende getallen: 14-25-34-43-44-46 Re servegetal. 3. Supergetal: 3. Spiel 77. 4414373. Super 6. 780201 (onder voorbe houd) Belgische lotto Winnende getallen: 19-27-32-35-36-40. Re servegetal 4. Jokernummer. 8187637. (onder voorbehoud) VOETBAL Groep C Panathinaikos (Gri) - FC Porto (Por) 0-0. Scheidsrechter: Poll (Eng) Toeschouwers: 17.2000 Gele kaart. Paredes, Costinho, Pe- na, Paulo Santos (Porto). Sparta Praag (Tsj) - Real Madrid (Spa) 2-3 (1- 2). 20. Zidane 0-1, 30 Michalik 1-1, 36. Morientes 1-2, 72 Sionko 2-2, 74. Morientes 2-3. Scheidsrechter: Braschi (Ita). Toeschou wers: 19.156 STAND Real Madrid 1 1 0 0 3 3-2 Panath 10 10 10-0 Porto 10 10 1 0-0 Sparta Praag 1 0 0 1 0 2-3 Eerstvolgende wedstrijden, 4 december: Porto - Sparta Praag, Real Madrid - Pana thinaikos. Groep D Juventus (Ita) - Bayer Leverkusen (Dui) afgelast wegens dichte mist. Scheids rechter: Meier (Zwi). Bi|Zonderheid: ver plaatst naar 28 november. Deportivo la Coruna (Spa) - Arsenal (Eng) 2-0 (2-0). 9 Makaay 1-0. 25. Tristan 2- O. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Toe schouwers- 32 000. Gele kaart: Sanchez (Deportivo), Henry, Lauren, Upson (Arse nal). STAND Deportivo 1 1 0 0 3 2-0 Leverkusen 0 0 0 0 0 0-0 Juventus OOOO 0 0-0 Arsenal 1 0 0 1 0 0-2 Eerstvolgende wedstrijden. 28 novem ber. Juventus - Leverkusen,- 4 december: Arsenal - Juventus, Leverkusen - Deporti- FIFA-ranglijst 1. Frankrijk 811 punten, 2. Argentinië 798 (3), 3. Brazilië 797 (2), 4. Portugal 741, 5. Colombia 736 (8). 6. Italië 735 (4), 7. Spanje 731 (6), 8. Nederland 722 (7), 9. Mexico 713 (11), 10. Enge land 712 (9). BASKETBAL Vilnioes. EK-kwalificatie. Groep A, eerste speeldag: Litouwen - Ne derland 95-73 (48-27) Topscorers Ne derland: Krieger 21, Vrind 11, Triemstra 9, Flanders 9, Rouwhorst 7, De Vries 7 Oekraine - Zwitserland 69-62 (32-27), Turkije - Bulgarije 84-79 (41-44). 102, Toronto Raptors - Detroit Pistons 88-84, Miami Heat - Minnesota Timber- wolves 73-80, Washington Wizards - Charlotte Hornets 88-95, Dallas Mave ricks - Seattle Supersonics 97-105, Port land Trailblazers - Houston Rockets 87- 94, Golden State Warriors - New York Knicks 70-94, LA Clippers - LA Lakers 93-98. Boston Celtics - Atlanta Hawks 85-92, Charlotte Hornets - Dallas Mave ricks 78-89, Cleveland Cavaliers - Mem phis Grizzlies 101-94, Philadelphia Sixers - Detroit Pistons 94-89, Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 117- 106, Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 96-92, San Antonio Spurs - Seattle Su- perSonics 110-93, Denver Nuggetts - Los Angeles Lakers 68-89, Phoenix Suns - New York Knicks 96-72. Utah Jazz - New Jersey Nets 89-90, Sacramanto Kings - Portland Trail 8lazers 95-83 GOLF Kauai (Hawaii). Grand Slam of Golf, 2,5 miljoen gulden: Eindstand: 1. Woods (VSt) 132 slagen (- 12), 2. Toms (VSt) 135, 3. Goosen (ZAf) 137, 4. Duval (VSt) 148. SCHAATSEN Dronten. Marathon. Mannen, 100 ronden: 1. Michaud (Frankrijk), 2 Van Meggelen (Amster dam), 3 Jeroen de Vries (Sint Nicolaas- ga), 4. Van der Veen (Joure), 5. Kuipers (Hengelo). Vrouwen, 50 ronden: 1 De Ronde (Am sterdam), 2. Van der Haring (Groningen), 3. Bekkering (Den Ham). SKELETON Isgl. Wereldbekerwedstrijd. Mannen, eindstand na twee runs: 1 Stëhli (Zwi) 1.46,83 (53,40+53,43), 2. Rettl (Oos) 1.47,11 (53,67+53,44), 3. Soule (VSt) 1 47.70 (53,77+53,93), 4. Shea (VSt) 1.47.93. 5 Cavoret (Fra) 1 48.16. 6. Schneider (Dui) 1.48,21na een run: 35. Van Wees (Ned) 56.01. 37 Kuipers (Ned) 56,57. Vrouwen: 1. Pedersen (Zwi) 1.50,44 (55,42+55,02), 2. Coomber (GBr) 1 50,73 (55,38+55,35), 3. Parsley (VSt) 1.51,04 (55,49+55,55), 4. Alcock (Can) 1.51,06, 5. Hanzlik (Dui) 1.51,16, 6. Riekewald (Dui) 1.51,18. SKI Copper Mountain. Wereldbeker vrouwen. Reuzelslalom: 1. Flemmen (Noo) 2.23.81 (1.13,65+1.10.16), 2. Forsyth (Can) 2.24,48 (1.13,88+1 10,60), 3. Nef (Zw.) 2.24,50 (1.13,65+1.10,85), 4. Putzer (Ita) 2.24,67, 5. Hofgard-Nil- sen (Noo) 2.24,80, 6. Montillet (Fra) 2.25,06. Stand WB reuzenslalom: 1. Nef 140, 2 Dorfmeister (Oos) 136, 3. Forsyth 130. TENNIS Praag. Challenger, 62.500 gulden: Eerste ronde: Sjoekin (Rus) - Op der Hey- de (Ned) 6-3 6-4, Caratti (Ita) - Verkerk (Ned) 6-3 7-6, Sluiter (Ned) - Heuberger (Zwi/7) 7-6 7-5, Lee (GBr) - Kempes (Ned) 7-6 4-6 6-2, Wessels (Ned/8) - Vejmelka (Tsj) 6-4 3-6 6-1, Siemerink (Ned) - Settergren (Zwe) 3-6 7-6 6-3. Tweede ronde: Wessels - Siemerink 6-4 6-4. Dubbelspel: Eerste ronde: Dezort/Ko- door Loman Leefmans alphen aan den rijn -William Burnama heeft tussentijds over schrijving aangevraagd van w Katwijk naar Alphense Boys. De 21-jarige, talentvolle verdediger maakte afgelopen zomer de overstap van ARC naar Katwijk waar hij geen basisplaats kon veroveren. Inmiddels traint hij mee bij tweedeklasser Alphense Boys en heeft hij een baan op zaterdag waardoor hij hoopt dat de KNVB zijn verzoek tot over schrijving inwilligt. De technische staf van Katwijk was vorig seizoen uiterst gechar meerd van de tengere belofte van ARC. Burnama stapte over van Racing, waar hij twee jaar tegen degradatie streed, naar sportpark De Krom waar juist een aantal verdedigers was ver trokken. Onder trainer Alfons Groenendijk kwam de linksback echter zelden aan spelen toe. „Ik had in de voorbereiding en in de strijd om de Amstel Cup nog wel een basisplaats. Op een gegeven moment speelde ik twee a drie wedstrijden minder goed. Volgens de trainer lag het aan een gebrek aan zelfvertrou wen, maar ik hou het op een kwestie van gewenning in een voor mij compleet nieuw team. De trainer en ik zaten kortom niet op één lijn. Ik wilde mij wel vanuit het tweede elftal terug- knokken, maar vervolgens ver huisde Mark Helder binnen het eerste elftal naar de linksback positie en dat ging zo goed dat ik wel doorkreeg dat een terug keer voor mij zo goed als onmo gelijk was geworden." Burnama verwijt de spelers niets, maar de toezegging van w Katwijk dat hij een eerlijke kans in de competitie zou krijgen, is volgens hem niet nagekomen. „Ik studeer in Utrecht en om dan drie a vier keer in de week via Alphen naar Katwijk te rei zen om daar in het tweede elftal te gaan spelen, dat werd me te veel. Ik ben in mijn eigen woon plaats gaan trainen bij Alphense Boys en op zaterdag werk ik in het bedrijf van mijn vader. Op grond daarvan probeer ik tus sentijds van club te wisselen zo dat ik in ieder geval op zondag weer aan voetballen toekom. Dat het werken bij zijn vader slechts een truc is om midden in het seizoen van vereniging te kunnen veranderen, werpt Bur nama ver van zich. „Een truc is het niet, toevallig is het wel. Het is momenteel ontzettend druk bij mijn vader op de zaak. Ook mijn broers en zussen helpen op zaterdag mee en omdat ik toch niet meer op zaterdag voet balde, kon ik mooi ook mijn steentje bijdragen. Ik kan alleen maar hopen dat de KNVB mee werkt", aldus Burnama die daar over van de voetbalbond binnen enkele weken uitsluitsel krijgt. Ook Hegie lang uitgeschakeld verwacht. Dan had Cortenraede wel gespeeld." Door de sterke Litouwse verdediging en de snelle fou- tenlast aan Nederlandse zijde - aanvoerder Triemstra en Flanders moesten er rap met vijf fouten af - was het snel gedaan. Voor Nederland kwamen alleen spelverdeler Krieger (21) en Vrind (11) in de dubbele cijfers. Zaterdag wacht in Amsterdam Oekraïne (winst gister avond tegen Zwitserland) als tegenstander. „We zullen de komende dagen als een speer aan het bestrijden van de zone verdediging moeten werken", aldus Van Gent. katwijk - Hugo van Duyn, de doelman van hoofdklasser kat wijk, is nog minimaal twee maanden uit de roulatie. De keeper kampt met een hardnek kige schouderblessure, Van Duyn speelde dit seizoen pas een paar wedstrijden. „Ik ben begonnen met een nieuwe the rapie, ik krijg elke maand een injectie, ik moet afwachten of het helpt. Ik ga in elk geval nog om een 'second opinion' bij een arts in Rotterdam." Van Duyn heeft al twee jaar last van zijn schouder. „Het is steeds erger geworden, ook door m'n werk als schilder." De Valken burger was ooit spits van het derde elftal, maar ook als veld- speler actief zijn, zou Van Duyn niet lukken. „Ik kan geen krant vasthouden. Als ik zou kunnen voetballen, had ik natuurlijk al lang weer in het eerste of twee de gestaan", grapt de Katwijk keeper, die wel de B2 van Kat wijk is gaan trainen. Lennart Hegie is zeker tot de winterstop uitgeschakeld. Tij dens een kijkoperatie werd gis teren bij de keeper van Rijns- burgse Boys een gedeelte van een meniscus verwijderd. Ook werd bij de Rijswijker een be schadigde kruisband geconsta teerd. „De arts dacht aan een periode van drie maanden om te herstellen. Zelf denk ik er weer eerder bij te zijn, ik hoop na de winterstop", aldus Hegie. Martin de Louw is weer in trai ning bij Ter Leede. De Warmon- der was vorig jaar gestopt om in een lager elftal bij Warmunda te voetballen. „Dat is er nooit van gekomen. Toen ik een paar we ken geleden Arie Lagendijk (trai ner van Ter Leede, red.) tegen het lijf liep, heb ik gevraagd of ik mee mocht trainen." Of dat tot een rentree leidt, weet De Louw (36) nog niet. „Ik heb nu twee keer meegetraind, ik kom een hoop conditie te kort. Laat ik nou eens een maand kij ken of ik weer op niveau kan ko men. En dan moet de trainer bepalen of-ie er nog wat in ziet." vacka (Tsj) - Groen/Siemerink (Ned/3) 6- 3 6-3, PalaA/rbka (Tsj) - Silcock/Sister- mans (Aus/Ned) 7-6 6-3, Altelaar/Kem- pes (Ned) - BerdychA/ik (Tsj) 6-3 6-4. VOLLEYBAL Nagoya. Grand Champions Cup, man nen. Tweede dag: Cuba - Zuid-Korea 3-0 (25- 17 25-17 25-22), Brazilië - Argentinië 3-0 (25-16 25-15 25-7), Joegoslavië - Japan 3-0 (25-15 25-18 25-17). ZWEMMEN Florence. GP Arena 3. Mannen, 100 vrij: 1. Frölander (Zwe) 47.70. 2. Shirsjov (Oek) 49,33; 200 vrij 1. Van den Hoogenband (Ned) 1.44,32, 2. Brembilla (Ita) 1.46.34, 3. Pellicciari (Ita) 1.47.10; 100 rug 1. Strahija (Kro) 54,09, 2. Horvath (Hon) 54.74. 3. Ko- zulj (Kro) 54,80; 200 rug: 1. Nikolaits- joek (Oek) 1.53,97; 100 school: 1. Cas- sol 1.00,98; 200 school: 1. Farabegoli (Ita) 2.11,35; 100 vlinder: 1. Frölander 51,95, 2. Keizer (Ned) 52,98, 3. Ser- dinov (Oek) 54,41; 200 vlinder. 1. Si- lantjev (Oek) 1.55,22, 2. Galenda (Ita) 1.57.40; 200 wissel: 1. Mankoc (Slv) 1.59,68. Vrouwen, 100 vrij: 1. Alshammar (Zwe) 54,76; 200 vrij: 1 Poll (CRi) 1.58,81. 2. Goffi (Ita) 2 02,63; 100 rug: 1. Völker (Dui) 1.00,78; 200 rug: 1. Cappa (Ita) 2.15,75; 100 school: 1. Becue (Bel) 1.09,89; 200 school: 1. Becue 2.31,61; 100 vlinder. 1. Alshammar 1.00,77; 200 vlinder: 1. Jacobsen (Den) 2.10,05, 2. Palaez (Spa) 2.12,78; 200 wissel: 1. Biscia (Ita) 2.15,85. thessaloniki/gpd - Hoop verlo ren, al verloren. Hoe belabberd PSV zich ook door het seizoen worstelt, trainer Erik Gerets ziet nog mogelijkheden om wat van dit voetbaljaar te maken. In die visie heeft hij deze periode een sleutelrol toebedeeld: in zes da gen speelt PSV uit tegen PAOK Saloniki, Ajax en FC Utrecht. „Ik heb niet het gevoel dat alles al verloren is. Als we die drie wed strijden goed doorkomen, doen we op alle fronten nog mee", vond de Belg. Zo makkelijk als vorig jaar, daar zijn vriend en vijand het over het eens, zal PSV het niet krij gen. Twaalf maanden terug, ook al in de derde ronde van de UEFA beker, walsten de Eindho- venaren thuis gedecideerd over PAOK heen (3-0) om het karwei in Thessaloniki af te maken (1-0 winst). Maar PSV tobt dit sei zoen zo met zichzelf, dat de Grieken zich nu een reële kans op de volgende ronde toedich ten. De Bosnische trainer van PAOK. Dusan Bajevic. merkte op dat 'PSV hetMiavond moei lijker zal krijgenWmdat het dui delijk minder is dan vorig jaar'. PSV mist in Griekenland nog steeds Mark van Bommel en ook Kevin Hofland. De verdedi ger kampt met een spierblessure in zijn buik. Yuri Nikiforov keert daardoor terug in de basis. Voorin wordt Arnold Bruggink gekoppeld aan Mateja Kezman. Van PAOK heeft Gerets wel een beeld, maar scherp is dat aller minst. „Ik kan niet zeggen of dit PAOK beter is dan vorig jaar." Gerets heeft afgezien van tacti sche veranderingen in zijn team. bijvoorbeeld het spelen met een diepe spits (Vennegoor of Hes- selink) en twee bewegende spe Iers daar kort achter. „Mijn spe lers lopen al niet over van zelf vertrouwen, dus of dit het juiste moment voor tactische veran deringen is, betwijfel ik", aldus de oefenmeester.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 25