Faillissement dreigt voor topvolleybal IOK1-RRC1 SPORT Jeroen Blijlevens wil niet goed rijden maar winnen Heerenveen stijgt naar tweede plaats Honkballers missen halve finale op WK Peter Blangé blij met kwaliteitszetel llen lang 1 de kant Excelsior is ware koploper RUGBY@DIOK DIOK 2 - RRC 2 L TOfl von BEfflfflELEA Hewitt jongste nummer een Grasshoppers te sterk voor Lisse in beker sen trekken I terug iuck - De Russische jpel [jguci wer mid' zaterdag 17 NOVEMBER 2001 ser Dimitxy Sjepel is gis- id door de Russische sbond na de loting terug ken voor de World Cup tweekeinde in Inns- De Europees allround- ;ii i0en werd vorige week bij ei rid Cup in Berlijn al door 0 -mationale schaatsunie 01 (gesloten van competitie, hij een te hoog hemo- egehalte had. De terug- iZ igwekt de suggestie dat ilö iwte hoge waarden zijn lei itateerd. Het resultaat im bloedcontrole van gis tend werd door de ISU P ikend gemaakt. linatie Endel r Sportvrouw Renske Edel is geno- voor de titel van Sport - het jaar. De turnster historische zilveren me- tvon bij de wereldkampi- idi ïappen in Gent heeft bei rrentie van zwemster In- Bruijn, winnares van drie in iud bij de wereldtitel- oi en langeafstandszwem- üth van Dijk, de beste in sn eldbeker. Bij de mannen strijd tussen wielrenner ei ekker, winnaar wereldbe- temmer Pieter van den nband, drie keer zilver r£j WK, en schaatser Rintje rij wereldkampioen all- Voor de sportploeg van ir zijn de Nederlandse ouwen (5de bij het WK), viscupteam (halve fina- 1 de Rabowielerploeg lar wereldbeker voor in) genomineerd. uwenhuijs tjunioren-EK pest - Judoka Mike Nieu- n lijs heeft zich gistermid- Boedapest gekroond tot ees kampioen bij de juni- 11 )e 18-jarige Amersfoorter ig de Griek Iliadis Drony- le finale met overmacht. I enhuijs, in de eerste ron- e geloot, versloeg in de (ad van Hongarije ach- volgens de Portugees Espirito, de Rus Alek- Gasarov en de Pool Karol e' imet een vol punt. Ook indstrijd liet Nieuwen- s' iets aan duidelijkheid te !rs 1 over. Na twee keer I lesliste hij met ippon de roegtijdig in zijn voor- meerle/anp - De afgelopen weken werd Patrick Lefevere, manager van de Bel gisch-Nederlandse wielerformatie Do mo-Farm Frites, bijkans gek gebeld. Zaakwaarnemer Rik van Dongen, Farm Frites-directeur Piet de Bruijne, Peter Post, Servais Knaven en de renner in kwestie zelf; ze hadden allemaal dezelfde vraag. Heb je nog plek voor Jeroen Blijle vens? „Om in liefdestermen te spreken, Blijle vens heeft me verleid", aldus een glimla chende Lefevere. „Wanneer iemand zo veel moeite doet om bij een ploeg te ko men, dan zit hij vol goede bedoelingen. En Jeroen deed me, voor zijn doen, een méér dan eerlijk bod." Daarom tekende de spurter gistermiddag in zijn eigen huis in het Belgische Meerle een eenjarig con tract bij Domo-Farm Frites. Blijlevens won de afgelopen twee seizoe nen slechts één prijs (een ritzege in de Driedaagse van de Panne) en sceptici voorspelden het einde van zijn carrière. De splinter zelfheeft echter nooit getwij feld of hij nog onderdak zou vinden. „Ik zat niet in de rats, omdat ik wist dat an dere ploegen in mij geïnteresseerd wa ren." Net als vorig jaar, na zijn overgang naar Lotto, vertrouwt hij weer op zijn sprint. Maar ditmaal staat Blijlevens echt voor honderd procent achter zijn comeback als spurter. Na zijn mislukte seizoen bij het Italiaanse Polti zwoer 'Jerommeke' dat hij weer alles op de massasprint ging zetten, maar tegelijkertijd trainde hij in de heuvels. Nu heeft Blijlevens zijn les geleerd. „Ik heb teveel gegokt om een goede coureur te worden. Dat is goed ge lukt, vind ik, maar wanneer de balans wordt opgemaakt sta ik gewoon op nul. Ik hoef geen goede coureur te zijn. Ik wil slechts winnen." Daarom benut hij de winter om achter de brommer te trainen, op de baan te fietsen en krachttraining te doen. Het kweken van spiermassa heeft slechts één doel: „Ik wil zo snel een rit winnen. Dan ben ik los." De ex-coureur van TVM, Polti en Lotto Sparta-doelman Frank Kooiman plukt de bal weg voor het hoofd van Heerenveen-spits Marcus Allback. Foto: GPD/Jan de Vries am/anp/gpd - Pieter de 21-jarige Belgische ;er van Feyenoord, komt waarschijnlijk niet meer Collen is geveld door iterieuze blessure in zijn eek, waarover doktoren hoofd breken. De deze van NEC gekochte ack kan niet meer hard- ;n schieten. „Ik heb al schillende onderzoeken Er is een botscan ge ien echo, een röntgenfo- n MRI-scan gemaakt. De le dagen worden al die leken vergeleken, dan de doktoren toch iets wij- rorden." Collen houdt er l mee dat hij nog voor irstop moet worden ge- d. afwezigheid van veertien in keert Louis Laros van- de wedstrijd tegen Feye- erug in het elftal van Vi- linkeraanvaller was d afwezig door een bles- de knie. mist in Rotterdam nog (geblesseerd), Stefano- Cornelisse (beiden ge- Bij Feyenoord staan ir spelers op de lijst van :n: Emerton, Van Gastel, Tininho, Paauwe, Van Van Haaren en Ono. inzetbaarheid van Van en bestaan nog twijfels, c maakt de 18-jarige 1 zijn debuut. heerenveen/anp - Heerenveen heeft zich te gen Sparta redelijk hersteld van de neder laag bij hekkensluiter Fortuna Sittard. De Friezen wonnen gisteravond in het Abe Len stra Stadion met 3-0 van de Rotterdamse degradatiekandidaat en staan nu tweede in de eredivisie. Of Heerenveen op die plek blijft, moeten de concurrenten Feyenoord en Vitesse vandaag in de Kuip uitmaken. De thuisploeg wist de eerste helft aanvanke lijk geen raad met de aanvallende speelwijze van de Rotterdammers. Voorin bij Sparta wisselden Boukhari, Blinker en Koevermans voortdurend van positie, waardoor Heeren veen de grootste moeite had met de man dekking. Bovendien misten de Friezen op het middenveld duidelijk de inbreng van de geschorste Radomski. Sparta speelde de beginfase goed. De ploeg van trainer Rijkaard zette de prima prestatie tegen PSV (2-1 winst) door, met routinier Winter als veldheer op het middenveld. De Kasteelploeg kreeg ook enkele kansen via Koevermans en Blinker. De beloning voor Sparta bleef echter uit. Sterker nog, de Rotterdammers kwamen schlemielig op achterstand door een eigen doelpunt van Zijm. Hij kopte de bal na een vrije trap van Nurmela achter de verbouwe reerde doelman Kooiman. Daarna moest Sparta ook nog eens verder zonder Marilia. De Braziliaan verdraaide zijn knie en lijkt voor weken uitgeschakeld. Het uitvallen van Marilia was een gevoelig verlies voor de Rot terdammers, omdat hij en Goossen Heeren veen-topscorer Allback tot dan aardig in be dwang hadden gehouden. Daarna was de organisatie bij Sparta achter in zoek. Vlak voor rust kopte uitgerekend Allback de 2-0 voor Heerenveen binnen, na een voorzet van Venema. Ook het grillige Sparta-talent Boukhari haalde het einde van de eerste helft niet. Hij haakte eveneens af, volgens Rijkaard wegens oververmoeidheid. In de tweede helft kwam Sparta er niet meer aan te pas. Heerenveen was echter niet bij machte het veldoverwicht in doelpunten uit te drukken. De ploeg speelde veel te slordig en in een te laag tempo. De Friezen kwamen niet verder dan de 3-0 van Denneboom in de 55ste minuut. Het thuispubliek kon daar na alleen nog applaudisseren toen de nieu we Finse aanwinst Mika Vayrynen een kwartier voor tijd mocht invallen. ontmoet bij Domo-Farm Frites zeven landgenoten, onder wie Servais Knaven, Jans Koerts en Leon van Bon. „Het is be langrijk dat bij de ploeg Nederlanders rij den die mij kunnen helpen", aldus Blijle vens. „Ik ben iemand die sfeergevoelig is. Ik moet samenwerken met mensen die vertrouwen in mij hebben." „Dat heeft hij bij Lotto gemist", vult Lefevere aan. „Een sprinter is aan de ene kant een lefgozer, maar aan de andere kant heeft hij houvast nodig." De ervaren manager gaf bij de ondertekening van het contract nog één tip: „Schoenmaker blijf bij je leest. Je moet God danken dat je een specialiteit hebt. Dat moet je uit buiten." rotterdam/anp - Excelsior heeft zich weer een ware koploper in de eerste divisie getoond. De ploeg van Adrie Koster won de topper tegen Emmen met 4-0. Door deze zege staat Excelsior weer vijf punten los. Excelsior had de laatste drie duels niet gewonnen. Voor ei gen publiek kreeg de ploeg de 'helpende' hand van Emmen. Slor werd al na dertig minuten met een rode kaart van het veld gestuurd na een overtreding op Pinas. Coach Koopman besloot hierop zijn topscorer Weerman op te offeren. Na de rust profiteerde Excelsior van de man-meer-situatie. De centrale verdediger Breuer zette zijn ploeg binnen een kwartier met zijn eerste doelpunten van het seizoen op een 2-0 voor sprong. Daarna scoorde El Ak- chaoui (strafschop) en Feskens. De Rotterdammers maakten hiermee een einde aan de onge slagen reeks van Emmen van elf wedstrijden. FC Zwolle bleef in het spoor van Excelsior door met 5-0 uit te ha len tegen TOP Oss. Slot had een belangrijk aandeel in de zege met twee treffers. Boekweg mis te in de 24ste minuut nog een strafschop voor Zwolle. Hij werd voor het duel gehuldigd voor zijn 500ste wedstrijd in het be taald voetbal. Eindhoven leek op weg naar de eerste overwinning van dit sei zoen voor eigen publiek. De Brabantse ploeg pakte een 2-1 voorsprong, maar kon deze niet vasthouden. Door toedoen van onder meer twee doelpunten van Alberda ging Veendam toch met de 4-3 winst naar huis. Dordrecht'90 liet in de strijd om de tweede periode dure punten liggen bij VW. Nadat Evers de Venlonaren op voorsprong had gezet, zorgde Boogers nog wel voor de gelijkmaker, maar op nieuw Evers en Hofstede pakten met hun goals de winst voor VW (3-1). taipeh/anp - Het Nederlands honkbalteam is er niet in ge slaagd de halve finales van het wereldkampioenschap te berei ken. In een afgeladen Shinchu- an Stadium verloor Oranje met 2-0 van het gastland Taiwan. Oranje speelt nu om de plaatsen vijf tot en met acht en begint vandaag tegen Panama. Nederland trof niet alleen een sterk spelende tegenstander, maar ook zo'n 15.000, veel la waai producerende honkbalfans die hun spelers negen innings lang uitbunding aanmoedigden. Bovendien stak werper Chung- Nan Tsai in een dusdanige vorm dat hij pas in de achtste inning de eerste Nederlandse honkslag toestond. Die kwam toen van de knuppel van Raily Legito. In de negende slagbeurt was Oranje nog even dreigend en leek de Taiwanese voorsprong (advertentie) ondag 18 november 14.30 UUR 12.30 UUR fiffc eens op www.diok.demon.nl Toegang gratis! tereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover 3 Octoberhal) H» KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Rijndijk 4 Hazerswoude-RIJndijk Telefoon:071 -3414909 (2-0) nog even in gevaar te ko men toen Sharnol Adriana en Hensley Meulens op de opvol ger van Tsai, Chien-Fu Kuo Lee, een honkslag sloegen. De Tai wanese verdediging voorkwam echter een Nederlands punt. De verdedigers speelden in de hele wedstrijd een hoofdrol, waardoor Tsai een enorme steun in de rug had. Midvelder Kan-Lin Huang ving op schitte rende wijze een door Dirk van 't Klooster geslagen bal, die zeker het op dat moment gelijkma kende punt zou hebben gepro duceerd als de bal niet was ge vangen, want loper Harvey Monte stond op het tweede honk. Tsai en Oranje-werper Rob Cor- demans deden niet veel voor el kaar onder, want ook Corde- mans kreeg pas in de vijfde in ning zijn eerste honkslag tegen. Alleen deed die veel meer pijn, want de klap van Tai-Shan Chang was namelijk goed voor een homerun. Cordemans her stelde zich hierna weer, maar moest in de zesde inning de bal overgeven aan Patrick Beljaards, die een honkslag moest incasse ren. Bondscoach Robert Eenhoorn maakte hierna een tactische zet toen een rechtshandige slagman werd ingezet. Hij haalde de linkshandige Beljaards weer van de heuvel en verving hem door Patrick de Lange. Een mislukte 'squeeze' en een vangbal maak ten een einde aan de inning. In de zevende slagbeurt liet Tai wan het tweede punt aanteke nen. Chang sloeg een honkslag en scoorde vanaf het eerste honk op een tweehonkslag van I-Chung Hong, die kort daar voor ogenschijnlijk drie slag had gekregen. De Cubaanse hoofd- scheidsrechter vroeg assistentie aan de Amerikaanse eerste honk-scheidsrechter die geen swing had gezien, waarna Hong op de volgende bal uithaalde en met zijn tweehonkslag voor het tweede punt zorgde. Lleyton Hewitt met zijn trofee. Foto: AP sydney/anp - Lleyton Hewitt is de nieuwe nummer 1 van de tenniswereld. Met 20 jaar 8 maanden en 23 dagen is de Au straliër bovendien de jongste speler aan de top sinds de in voering van de wereldranglijst in 1973. Hewitt bereikte gisteren de hoogste positie door in de laat ste groepswedstrijd van de Mas ters Cup in Sydney zijn landge noot Patrick Rafter te verslaan: 7-5 6-2. Pas na zijn zesde matchpoint was hij zeker. ATP- baas Mark Miles gaf Hewitt di rect de trofee van beste profes sional in 2001, omdat in zijn po sitie dit jaar geen verandering meer kan komen. De eerste plaats op de ranglijst was in handen van Gustavo Kuerten. De Braziliaan verloor bij de titelverdediging van de Masters Cup alle drie groeps wedstrijden. Gisteren werd hij verslagen door de Rus Jevgeni numegen/gpd - Nadat enkele weken geleden een consortium rond KPN heeft afgehaakt als ka pitaalkrachtige nieuwe sponsor van de beide nationale volleybal teams bestaat er grote vrees voor de toekomst van die ploegen. De schuld van Top Volleybal Neder land (TVN) zou inmiddels zijn op gelopen tot twee miljoen gulden. TVN nam in 1995 de organisatie rond de nationale volleybal teams over van de volleybal- bond. Als redelijk zelfstandige organisatie is TVN verantwoor delijk voor het opzetten van on der meer de programma's van de teams, de organisatie rond het zogenaamde talententeam en dus ook de verzorging van de contracten met de internatio nals. Bij de afscheiding in 1995 werd afgesproken dat de volley- balbond vijf gulden per lid zou bijdragen. Tegenwoordig komt dat neer op een kleine negen ton per jaar. Vorige week heeft het bestuur van de volleybalbond (NeVoBo) besloten alvast een deel van die bijdrage voor 2002 vooruit te be talen om de belangrijkste activi teiten rond de nationale volley balteams doorgang te kunnen laten vinden. „Maar TVN gaat niet failliet", zegt NeVoBo-voor- zitter Herman van Zwieten, bur gemeester van Woerden, on danks alles. „De situatie is niet rooskleurig maar we steunen onze dochter." Hij noemt de situatie zeer triest. De vooruit betaalde bijdrage van enkele tonnen van de NeVoBo is genoeg om de zaak weer enkele maanden draaiende te houden. Maar als zich binnen drie maan den geen hoofdsponsor aan dient, zal het mes er stevig in moeten. Niet meer deelnemen aan de World League is een van de opties, vindt hij. „Dat heeft het afgelopen jaar 120.000 dollar gekost", aldus Van Zwieten. Maar bijvoorbeeld de deelname van het mannenteam aan het WK in Argentinië mag volgens Van Zwieten nooit en te nimmer geschrapt worden. Volgens de volleybalvoorzitter zou TVN al aardig gered zijn met een spon sor die een miljoen gulden per jaar wil bijdragen. TVN-directeur Jan Tilmans zegt nog steeds naar een sponsor te zoeken die ongeveer het dubbe le wil betalen. Hij wil van geen paniek weten. „Toen goud werd gewonnen in Atlanta was de schuld misschien nog wel groter dan nu. Toen wij in 1995 met TVN startten was er een schuld van twee miljoen. Die was al te ruggelopen naar vijf ton." Sinds het sponsorcontract van SNS ten tijde van de Spelen van Syd ney afliep is die schuld dus weer stevig opgelopen. Aan de World League zal volgens Tilmans al tijd worden deelgenomen. Maar het zo geprezen project rond het talententeam bij SSS Barneveld zou wel eens het kind van de re kening kunnen worden. Naar dat project gaat acht ton per jaar. „Bij die jongens staan nu auto's voor de deur, maar dat zou wel eens een keer voorbij kunnen zijn." Toch geeft Tilmans toe dat ook de World League gevaar zou kunnen lopen ,als er zelfs niet een relatief kleine sponsor ge vonden zou kunnen worden. De beroerde situatie van TVN heb ben de vrouwelijke internatio nals al in hun portemonnee ge voeld. Verscheidene moesten genoegen nemen met een con tract dat minder opleverde dan vorig jaar. Tilmans: „Vergeet niet: de spelers hebben jaren lang vorstelijk verdiend. Ze zul len eraan moeten wennen dat ze niet meer zullen verdienen wat ze gewend waren." Tekenend voor de zorgen die veel volleybalbestuurders zich maken over de financiële situa tie rond TVN, was een van de laatste vergaderingen van de VTV, de vereniging van eredivi sieverenigingen. Zij krijgen hun tv-gelden van de NOS (in totaal enkele tonnen) via TVN. Beslo ten werd om aan de NOS te gaan vragen om het geld recht streeks naar de clubs over te maken, bang als ze waren dat het anders in de bodemloze put van een eventueel faillissement van TVN zou verdwijnen. Rei- nier van Dijk, voorzitter van lanskampioen Dynamo, rea geert woedend als hij hoort dat dit pikante plan is uitgelekt. VTV-voorzitter Dick Heijn zegt in eerste instantie niets te weten van de slechte situatie bij TVN. Maar na aandringen zegt hij: „Er zijn afspraken gemaakt die an deren niks aangaan. En zeker de pers niet." oegstgeest/anp - Peter Blangé treedt als de proce dures normaal verlopen binnenkort toe tot het bestuur van NOCNSF. Als voorzitter van de atle- tencommissie krijgt de oud-volleyballer een kwa liteitszetel. „Een doorbraak? Ik denk het wel." De recordintemational spreekt van een positieve ontwikkeling. „Het is weer een stap op weg naar verdere democratisering in de sport. Bovendien is het een afspiegeling van wat internationaal plaats vindt. Steeds vaker treden atleten toe tot belang rijke bestuurdersfuncties. Dat lijkt me heel goed." Hoe NOCNSF tot het besluit is gekomen, is vol gens Blangé van secundair belang. Het IOC, met het Nederlands lid Anton Geesink voorop, wees de koepel recentelijk op bepaalde plichten in dit opzicht. „De manier waarop doet niet terzake", zegt Blangé. „Het is nu gewoon aan de atleten dit op een goede manier in te vullen." katwijk - In de basketbalbeker betekende de tweede ronde voor de vrouwen van Lisse het eindseizoen. De formatie van Hans van Vegten, die vol ver trouwen naar streekgenoot Grasshoppers was afgereisd, kwam er in Katwijk niet aan te pas: 77-37. Nadat de thuisclub Lisse halverwege het duel al had duidelijk gemaakt, dat het be- keravontuur een voortijdig ein- SCOREBORD de zou krijgen, lieten de gasten in de tweede helft de koppies hangen. Het kostte Grasshop pers, met de uitblinkende Bri Fecteau, geen enkele moeite Lis se een pak slaag te bezorgen. PRIJSVRAGEN Lucky Day, vrijdag 16 november: 7 - 19 - 24 - 26 - 27 - 38 - 39 - 43 - 44 - 46 - 47 - 49 - 52 - 53 - 56 - 57 - 67 - 74 - 79 - 80. (onder voorbe houd) VOETBA Kafelnikov: 2-6 6-4 3-6. Kuerten zei na zijn uitschakeling te zijn gehinderd door een liesblessure. De kwetsuur is zo ernstig dat hij in januari mogelijk de Australian Open moet missen. Juan-Carlos Ferrero kwalificeer de zich als laatste voor de halve finales van de Masters Cup met een prijzengeld van 9 miljoen gulden. De 'Spanjaard versloeg in de laatste groepswedstrijd de Kroaat Goran Ivanisevic in twee sets, beide keren in de tiebreak: 7-6 (tiebreak 7-4) en 7-6 (7-5). Hewitt werd gisteren door 15.000 toeschouwers bejubeld. Hij is de nieuwe held van de 'Ozzies', zeker als hij over twee weken ook nog de Daviscup weet te veroveren. „Lleyton heeft het verdiend", compli menteerde de uittredende num mer 1 Kuerten. Kafelnikov vond dat ook wel maar gaf hem wei nig kans het lang vol te houden. „2fijn spel is krachtenslopend." Eredivisie. SC Heerenveen - Sparta 3-0 (2-0). 31Zijm 1- 0 (eigen doelpunt), 42. Allback 2-0, 55. Den neboom 3-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 14.200. Gele kaart: Bezzai (Spar ta). Eerste divisie. WV - Dordrecht '90 3-1 (1-1). 33. Evers 1-0, 38. Boogers 1-1, 69. Evers 2-1, 67. Hofstede 3-1 Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 1611 Gele kaart: Sandvliet (Dordrecht) Eindhoven - Veendam 3-4 (1-1). 37. Cvetkov 0-1, 45. Jongbloets 1-1, 47. Taihuttu 2-1, 60. Alberda 2-2. 67. Klinkers 2-3, 79. Alberda 2- 4, 89. Jusic 3-4. Scheidsrechter: Wiedemeij- er Toeschouwers: 1237. Gele kaart: Van Huijksloot (Eindhoven). Excelsior - Emmen 4-0 (0-0). 69. Breuer 1-0, 76. Breuer 2-0, 81. El Akchaoui 3-0 (straf schop), 85. Feskens 4-0 Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 2834. Rode kaart: 30. Slor (Emmen). Gele kaart: Broers, Ten Rouwel- aar (Emmen). FC Zwolle - TOP Oss 5-0 (3-0). 3. Van Steeg 1- 0, 4. Brunswijk 2-0 (eigen doelpunt), 32. Slot 3-0, 58, Slot 4-0, 85. Richard Roelofsen 5-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 3450. Taipeh. WK. Kwartfinale: Nederland - Taiwan 0-2, Japan - Zuid-Korea 3-1. PAARDENSPORT Stuttgart. CSI-A. Springconcours, tweede kwalificatie. 1 Grip- shöver (Dui) Warren 0 strafpunten - 58.79 se conden, 2. Tebbel (Dui) Le Patron 0-58,86, 3. Ludger 8eerbaum (Dui) Goldfever 0-59,56. 4. Weinberg (Dui) Ramonus 0-59,90, 5. Smit (Ita) Lux 0-61,22, 6. Dubbeldam (Ned) De Sjiem 0-63,76. Op punten Klasse S. 1. Engemann (Dui) Can- dela 24 punten in 48.30, 2. Delmotte (Fra) Dune de May 24-49,83, 3. Nagel (Dui) Mul- lins 24-51,04, 4. Al Eid (SAr) Belino De Bi- sans 24-52,43, 5. Voorn (Ned) Tinello 24- 52,99, 6. Ehning (Dui) Junior 24-53,26. Springconcours. Klasse S. 1. Michael Whitaker (GBr) Handel II. Merschformann (Dui) Camirez B 0/35,87, 3. Sloothaak (Dui) Gio Granno 0/36,91, 4. Tebbel (Dui) Meurer's Le Patron 4/34,27, 5. Ludger Beerbaum (Dui) Goldfever 4/36,58. SCHAATSEN Innsbruck. Wereldbeker, loting eerste dag: Mannen, 1500 m, A-groep: achtste rit: Kibalko (Rus) - Wennemars (Ned); negende rit: Ritsma (Ned) - Andersen (Noo); tiende rit: Hersman (Ned) - Leeuwangh (Ned) 8-groep: eerste rit: Thomas Falger (Oos) - Solinger (Ned) Vrouwen, 3000 m: eerste rit: Slot (Can) - Cra mer (Ned); vijfde rit: Barisjeva (Rus) - Ankonê (Ned); zesde rit: De Jong (Ned) - Jaksjina (Rus) zevende rit: Vis (Ned) - Nemoto (Jap); negen de rit: Klassen (Can) - Groenewold (Ned). TENNIS Sydney. Masters Cup, 9 miljoen gulden. H - -^0 (Spa/4) - Iv, ikov (Rus/5) - Kuer ten (Bra/1) 6-2 4-6 6-3 Einstand: 1. Kafelm kov 3 gespeeld 3 gewonnen, 2. Ferrero 3 - 2, 3. Ivanisevic 3 - 1,4, Kuerten 3-0 John Newcombe Groep: Hewitt (Aus/2) - Rafter (Aus/6) 7-5 6-2. Eindstand: 1 Hewitt 3 - 3. 2. Grosjean (Fra) 3 - 2, 3. Agassi (VSt) 3-1,4 Rafter 3-0. Indeling halve finales: Hewitt (Aus) - Ferrero (Spa), Kafelnikov (Rus) - Grosiean (Fra). VOLLEYBAL Fukuoka. WB vrouwen, derde dag. Rusland - Verenigde Staten 1-3 (25-18 22-25 20-25 27-29), Zuid-Korea - Brazilië 0-3 (2-25 14-25 15-25), China - Japan 3-0 (25-21 25- 21 25-21) Stand: 1 China 3 -6, 2. Japan 3 4, 3. Brazilië 3 - 2 (setstanden 5-6), 4. Ver enigde Staten 3 - 2 (5-7), 5 Rusland 3 - 2 (5- 8). 6. Zuid-Korea 3 - 2 (4-7). REGIONAAL VOETBALPROGRAMMA Frankrijk: Monaco - Marseille 1-1. BASKETBAL Vrouwen, bekercompetitie: Gibo Groep/Grass hoppers- BV Lisse 77-37. Dunaujvaros (Hon). Europacup bekerwinnaars, mannen, derde ronde. Eerste wedstrijd: Dunaferr (Hon) - Sittardia 28-17(15-11). Zaterdag (14.30) ASWH-ARC, Excelsior M-Katwijk, Noordwi|k-Scheveningen. FC Lisse-Ter Leede. Quick Boys-Ko zakken Boys, Ri|nsburgse Boys-Marken, RCL-KRV, Oegstgeest-De Sleutels, Valken '68-Hazers- woudse Boys, HPSV-Lugdunum, SEV-Leiden, Alphia-BSC '68, MVKV-SV '35, SVOW-Woubrugge, Roodenburg-Koudekerk, Wassenaar-TAW. Abbenes-Kagia (14.00), UVS-LSW '70. AaHander veen-Arlston '80, Blauw-Zwart-Semper Altius (14.00), OSV-SIZO, LFC-Marine (14.00). Leidsche Boys-Foreholte, WSB-SJC. Zondag (14.00) Leonidas-WSB, DCV-UVS, Meerburg-Concordia D, DoCoS-TOGB, SJC-Alphense Boys. VEP- D0SR, Lugdunum-ESTO, Nieuwkoop-ONA, Altior-Voorschoten '97, Alkmania-Bernardus, Jai Hmd-Blauw-Zwart (14.30), UDO-Stompwijk '92, ASC-UDWS (14.30), FC Rijnland-Roodenburg, Foreholte-FC Lisse, Teylingen-SJZ. Van Nispen-Warmunda, Floreant-Kickers '69, Nicolaas Boys DSO, MMO-NSV '46, R0AC '79-Graaf Willem 2/VAC. Hillegom-Ripperda, RCH-Concordia H. Al phen-Leidsche Boys, Erasmus-VNA, RFC '95-VCL, G0L Sport-LFC (14 30)

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 37