Jong Oranje verspeelt mooie marge SPORT Vertrek Louis van Gaal slecht voor trainersvak Boateng debuteert toch in Oranje Fikse geldboete voor Feyenoord Bos opent wereldbekerseizoen namens Nederlandse schaatsers Jeugdig Nederlands elftal na 2-2 somber naar return in Engeland 5Doodzonde van die goal vlak voor rust' Cambuur niet langs Heracles se profs pver staking De Engelse voet- lebben zich vrijwel uitgesproken voor een js hun vakbond, de proldeen aanzienlijk hoger in voi|iit de opbrengst van de n defchten ontvangt-De g 40 miljoen gulden fen maar wenst 90 jer jaar te ontvangen. eveiocent van de op- jan tv-rechten van de .eague. Indien er :aakt, gaat het alleen rijden die op televisie litgezonden. De Pre- fkie wil een staking ^hooggerechtshof uit je directie meent na- CAOit de televisiecontrac- Iteun van alle clubs Ft M(|loten en dat een sta_ ■om illegaal is. zaterdag 10 NOVEMBER 2001 ■e ^Al< ez Vicario anje 'Arantxa Sanchez Vica- 9 «pet Spaanse tennis- pren gered in de tdstrijd van de Fedcup "e %sland. Na de neder- Conchita Martinez te- ina Müller trok de ve- Jf de stand gelijk door bn Barbara Rittner. [leidde Sanchez het jet Virginia Ruano Pas- j de overwinning tegen TOonJdiiller met Bianka La- i: (Oianje behield hierdoor le finale. Deze moet jenstfevochten in de laatste ïdstrijd tegen België, i iustralië won: 3-0. Jus- s jn en Kim Clijsters renuijiun enkelspel tegen k/elijk Rachel McQuil- icia Molik, waarna Els n Kim Clijsters ook in jjelspel superieur waren 1 iQuillan/Molik. Dit j els tegen icheppingen I- Peter Wessels en 3' n Scheppingen heb- Ive finale bereikt van toernooi in Eckental. vn|i daarin tegen elkaar. _fersloeg de Russische 53ndrej Stoljarov met il gemak: 6-4 6-3. Van *igen had erg veel te jet de Amerikaan Jeff (in. Hij besliste het b tiebreak van de der ft 1-6 7-6. ;son geeft lik epo toe - De Zweedse ren- gbk as Axelsson heeft toe- ïet dopingmiddel epo vasH gebruikt. De Scandi- igeerde positief op een eenat afgelopen WK op de e (Hssabon. Hij eindigde ichttiende. „Ik heb be- genomen" zegt Axels- krant Göteborg-Posten ise ploeg van Axels- jio had al laten weten te ontslaan als ook de ertise postief zou lummer zes van de Italië in 2000 heeft isloten zijn loopbaan Ügen. I voor Lisse haalrace :p - De basketbalsters hebben in een meer le dan fraaie wedstrijd Ier moeite de eerste "delijte eredivisie in de ileept. In de streekder- "oofddorp keek de usteji Hans van Vegten heel jn een achterstand aan. ft laatste kwart keerden h en trokken de bezoe- B verlenging met 62-58 le eikngste eind. Een be- bverwinning, die Lisse t plaats op de ranglijst jrdoen aan het nog Hoofddorp. Top- bij Lisse was Ypke iga met 18 punten. door Henri van der Steen kopenhagen - Wordt het de laatste interland van Louis van Gaal? Donderdag werd hem ge vraagd welke oefenwedstrijden er volgend jaar eigenlijk al vast staan. Engeland (13 februari) en Spanje (27 maart) komen in elk geval naar Nederland. „Mooie tegenstanders", aldus Van Gaal. „Daar zou ik als bondscoach wel bij willen zijn." Dat zou ook nog kunnen als hij opstapt, maar in overleg met de KNVB tot de conclusie komt dat het handig is tot de zomer in functie te blijven. Van Gaal is altijd verweten dat hij arrogant is. Van Gaal is ook arrogant, maar niet omdat hij zo zelfbewust en direct is in zijn gedrag. Van Gaal is arrogant omdat hij het kennelijk voor on mogelijk heeft gehouden dat hij zich met Oranje niet zou kwalifi ceren voor het WK of tijdens het eindtoemooi vroeg kon sneuve len. Want ook in dat laatste ge val had hij zijn doelstelling dus niet gehaald. Daarmee bewijst hij zichzelf en zijn selectie schromelijk te overschatten. Elk Nederlands elftal, ook elk Ne derland clubelftal, kan tegen woordig van iedereen verliezen, dat hebben de recente uitslagen in de Europese bekertoernooien weer eens duidelijk gemaakt. Aad de Mos gaat iets te ver door te zeggen dat Van Gaal zelfs slecht is geweest voor de rege ring en de waarde van de gul den, maar de bondscoach is wel heel slecht voor zijn collega's als hij inderdaad opstapt. Vanaf dat moment zal elke trainer worden afgerekend op die ene vraag: heb je de doelstelling gehaald? Nee? Wegwezen dan. De Mos vindt nu al dat elke zichzelf res pecterende trainer ontslag moet nemen als hij de doelstelling niet haalt. Dat is lariekoek. Ro bert Maaskant zou dus nu niet meer bij RBC mogen zitten. Erik Gerets had dan al drie keer ont slag moeten nemen. En als straks ook Freiburg van Feye- noord wint, moet Van Marwijk zijn net verlengde contract inle veren. Van Gaal werkt de ver harding van de voetbalmaat schappij in de hand als hij zijn eindeloze enerzijds-anderzijds gezever straks laat volgen door de mededeling dat hij zijn heil weer bij een club gaat zoeken. Overigens zou het de tweede keer op rij zijn dat Van Gaal zijn contract niet uitdient; bij Barce lona stapte hij immers ook op voordat zijn contract afliep. Het kan niettemin zijn laatste interland zijn, weer eentje met een extreem hoog buitenlander gehalte, waarschijnlijk alleen maar buitenlanders! Dat ge beurde overigens al eens eerder, in '99 onder Rijkaard, tegen Bel gië; het werd 5-5. Ooit, in 1955, speelde in een vriendschappelijke wedstrijd te gen de Denen, voor het eerst een in het buitenland voetbal lende prof mee met Oranje: Faas Wilkes van Valencia. De rechtsbinnen kwam met de Fly ing Dutchman op Schiphol aan en werd er door de NTS welkom geheten. Faas zei: „Yo estoy muy contento de jugar otra vez para la Olanda despues seis Louis van Gaal doceert aan Stam, Davids en Ronald de Boer. Foto: ANP/Ed Oudenaarden anos." De verslaggever zei: „Ja, alles goed en wel, Faas, maar wat heb je nu gezegd?" Faas zei: „Ik zei dat ik blij ben na zes jaar weer voor het Nederlands elftal te spelen." Wilkes was door bondscoach Donenfeld geselecteerd voor een Oranje dat bestond uit spe- Iers van tien verschillende clubs: nul van Ajax, nul van Feye- noord, eentje (Dillen) van PSV. Midden jaren zestig kwamen 'de buitenlanders' echt opzetten. Cootje Prins van Kaiserslautem en Pierre Kerkhoffs van Lausan ne werden in 1965 geselecteerd, twee jaar later kwamen Jan Mul der en Pummy Bergholtz van Anderlecht erbij. Zo ging het verder. Precies 20 jaar geleden speelde Oranje voor het eerst met meer 'buitenlanders' dan autochto nen: Van de Korput (Torino), Krol (Napoli), Thijssen en Müh- ren van Ipswich, Rep van St. Etienne en de sensationeel te ruggekeerde Neeskens van Cos- mos hielden tegen Belgie de WK-hoop levend: 3-0. Bonds coach was Kees Rijvers die nooit vergeten zal worden vanwege zijn aanvankelijke politiek om juist geen beroep meer te doen op in het buitenland spelende internationals. Dat gaf allemaal veel te veel gedoe... kopenhagen/gpd - Het Neder lands elftal sluit vanavond een zeldzaam treurig interlandjaar af met een oefenwedstrijd tegen Denemarken. Het duel staat in het teken van het EK 2004 in Portugal, dat eindeloos ver weg lijkt. Oranje probeert er iets van te maken door een nieuw sys teem te oefenen, zonder buiten spelers. Op weg naar een 5-3-2 formatie, wordt vanavond 4-4-2 gespeeld, omdat de Denen in het veld worden verwacht met één spits, die door Jaap Stam zal moeten worden getemd. Frank de Boer is de vrije man, Reiziger en Van Bronckhorst zijn waarschijnlijk de backs. Zeker is niks, want Van Gaal gooide gisteren zijn opstelling helemaal om. „Ik was ontevreden over de trainingen van Hoenderloo en je weet dat ik voortaan op vorm kies." Dat levert George Boateng ver moedelijk zijn debuut op in de basis. Van Gaal wilde aanvanke lijk spelen met Van Nistelrooij en Hasselbaink voorin en een middenveld met Davids als ver dedigende middenvelder, Land zaat en Zenden aan de zijkanten wint emaii ian den rijn - De wa- oeg van AZC was gis- veel te sterk voor PSV. naren wonnen met leek geen moment te een goed resultaat, was het klasseverschil iide teams ook te Eindhovenaren zich liever voor het n concurrent LZ 1886. mer was topscorer met vier doelpunten weer rlaae Bax :nd oorde - De zaalvoet- in Bax verloren gister- I Lichtenvoorde met 5- C Kuipers. De ploeg uit ingsl leidde aanvankelijk na drie treffers uit goe- 'elaTken van Dennis ïmejts. Vlak voor rust £C al terug tot 2-3. In 'nje helft nam de thuis- Q 4-3 voorsprong. 1JS 9rs maakte de 4-4, maar 1«H even later weer ach- slotminuut ging een prtrap van Bax maar |rs naast. door Roy Hammink utrecht - Jong Oranje stuntte gisteravond slechts voor de helft. De ploeg van coach Mark Wotte leidde in Utrecht na 44 minuten met 2-0 tegen de sterker geachte leeftijdsgenoten uit Engeland, maar moest genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2. Dinsdag volgt de return in Derby, de win naar plaatst zich voor het Euro pees kampioenschap in mei 2002. Jong Oranje is de enige ploeg die dit seizoen de Nederlandse vlag op een belangrijk interna tionaal voetbalpodium hoog kan houden. Het echte Oranje kwalificeerde zich niet voor het wereldkampioenschap, Ajax kwam niet door de voorronde van de Champions League en PSV en Feyenoord werden uit geschakeld in de eerste ronde van het lucratieve kampioenen bal. In Utrecht was gisteravond dui delijk te merken dat het echte Nederlands elftal het WK mist. Handelaren in Oranje-prullaria probeerden voor stadion Gal genwaard hun spullen te slijten voor dumpprijzen, om zo nog iets te verdienen aan het vader landse voetbal. De KNVB wilde niets overhou den aan de wedstrijd. De voet balbond koos voor een beleid met scherp gereduceerde toe gangsprijzen en mede daardoor was het stadion vol. Ieder van de 14.000 voornamelijk jeugdige toeschouwers kreeg bij binnen komst een oranje vlaggetje. Het driftige gezwaai daarmee en de gillende kinderstemmetjes le ken het kleine Oranje vleugels te geven. Coach Mark Wotte mij merde in de aanloop naar de wedstrijd dat er in Nederland te weinig waardering bestaat voor resultaatvoetbal. Zijn pupillen pikten die opmerking goed op, streden voor iedere meter en toonde de bezieling die bij het grote Oranje wel eens ontbreekt. Het was de enige juiste strijd wijze. Engeland gold vooraf als de grote favoriet. De ploeg klop te Jong Oranje in augustus in een oefenwedstrijd nog met 4-0. Bovendien wonnen de Britten Dirk Kuyt juicht nadat hij Jong Oranje op 2-0 heeft gezet. Het doelpunt van de Katwijker was niet genoeg voor de winst. Foto: ANP/Toussaint Kluiters hun groep afgetekend, terwijl Nederland de play-offs bereikte als tweede achter Portugal. Ondanks die papieren achter stand kreeg Jong Oranje de bes te kansen. Ax leverde in vrije po sitie een dramatische kopbal af, Kuyt schoot voorlangs en Van der Vaart mikte net naast. In de 24ste minuut was het wel raak. Van der Meyde trok laag voor, Van der Vaart nam aan, draaide en schoot binnen: 1-0. Het was de zoveelste belangrijke goal in dit seizoen van de jonge Ajacied, met negen treffers topscorer in de eredivisie. Hersi en Ax misten vervolgens goede mogelijkhe den de voorsprong te vergroten. Katwijker Dirk Kuyt scoorde daarna wel. Van der Vaart draai de een vrije trap op de paal, de bonkige Utrecht-spits trapte de rebound binnen. Op slag van rust kwam Enge land terug in de wedstrijd. Ax beging een domme overtreding en Davis kopte raak uit de vrije trap van Carrick. Het was de tweede keer dat Engeland in de buurt van doelman Ten Rouwelaar kwam. De doelman van Emmen werd in de 35ste minuut gepasseerd door Pen nant, maar verdediger Van Nieuwstadt schopte de bal via de lat van de doellijn. De tweede helft werd gedomi neerd door de Engelsen. De ploeg van ex-intemational Da vid Platt toonde aan over meer inhoud te beschikken. Dat is niet vreemd, omdat de tien veldspelers wekelijks met hun club in de zware Premiership aan de bak moeten. De gelijk maker viel in de 57ste minuut. Aanvoerder Dunn soleerde aan en Kluivert achter de spitsen. Kluivert speelt daar waarschijn lijk ook, Davids verhuist naar links, Ronald de Boer vervangt Landzaat. Boateng krijgt van Van Gaal ook een plekje op het middenveld, waardoor Zenden nu weer buiten de boot valt Voorin wordt Van Nistelrooij in gewisseld voor Makaay. De ogen zullen ook gericht zijn op Jaap Stam. Tot deze zomer was er zelden aanleiding een vraag te besteden aan zijn vorm, maar sinds augustus heeft Stam zwaar weer gekend. Hij werd ge loosd door Manchester United vanwege medewerking aan een dom en oninteressant boek, dat echter door zijn manager als be ledigend werd ervaren. Maar Stam zou wellicht nooit zijn ver kocht als hij de sterren van de hemel had gespeeld. Bij Lazio maakte hij de eerste maanden ook nog geen superieure indruk. Louis van Gaal is niettemin hoopvol gestemd over Stam. „Hij heeft een slechte periode gehad, maar volgens mij is hij op de weg terug. Er is weer rust en op de trainingen maakte hij een goede indruk." utrecht/gpd - Dirk Kuyt wist het na afloop precies. De 2-1 van Engeland, op slag van rust, was het breekpunt in de wed strijd van Jong Oranje (2-2). „Het is doodzonde dat die eer ste goal van Engeland zo vlak voor rust valt", zei de Katwijk- se spits van FC Utrecht. „Het was een stilstaande situatie en dan geef je zo een doelpunt weg." „Als je daarna gewoon blijft voetballen, is er niks aan de hand. Maar dat deden we niet. Ik denk dat we te veel onder de indruk waren van de 2-1En dan krijg je het dus moeilijk. Later in de tweede helft ken den we wel een betere fase, maar zo goed als in de eerste helft hebben we nooit meer gespeeld." „Ik denk dat we te veel onder de indruk waren van de 2-1 Als je hier met 2-0 wint, dan geef je het dinsdag niet weg. Dan ga je gewoon naar de eindronde. Nu moeten we in Engeland winnen. Dat wordt moeilijk, maar we geven niet op." „Me weet wat er daar mogelijk is en met een beetje geluk kun nen we toch nog deelname aan het EK afdwingen." TOP Oss onder druk de linkerkant en scoorde be heerst: 2-2. De gasten bleven het beste van het spel houden, zon der overigens grote mogelijkhe den te krijgen. De beste kans was zelfs voor Nederland, maar in de laatste minuut schoot Van der Vaart niet raak maar over. Jong Oranje: Ten Rouwelaar; Mendes da Silva, Van Nieuwstadt, Knol en Bos- schaart; Hersi (82. Boussaboun), Van der Schaaf en Van der Vaart; Van der Meyde (46. Heitinga), Kuyt en Ax (82. Denneboom). Jong Engeland: Kirkland; Young, Bridge, Carrick en Terry (81. Barn-); King, Pennant, Davis en Dunn; Defoe en Christie (30. Ameobi). rijs wijk/anp - Cambuur Leeu warden is er gisteravond voor eigen publiek, ruim 5000 man sterk, niet in geslaagd Heracles Almelo te verslaan. Het duel eindigde in 1-1. RBC Roosendaal maakte na de bekerwinst op AZ ook geen fout in de competitie. Eindhoven was het willige slachtoffer: 5-2. TOP Oss presenteerde een nieu we hoofdsponsor. EuroRende- mentGroep uit Almere sloot een driejarige verbintenis met de tobbende Brabantse club. Het bestuur zegde bovendien de se lectie van trainer Wim van Zwam de wacht aan. De spelers moesten harder werken om een boete te ontlopen. In de derby tegen Helmond Sport, toch ook geen hoogvlie ger, was dat aan het resultaat niet af te lezen: 0-1. Konings scoorde vlak na rust. Cambuur liet een grote kans op de overwinning liggen. Jan Bruin verzuimde na ruim een uur de beslissing te brengen. Hij miste een strafschop. Zijn team stond op dat moment met 1-0 voor door een treffer van Sandor van der Heide. Door de misser kregen de Almeloërs hoop en gelegenheid terug te komen. Ze deden dat met dank aan topsco rer Roy Stroeve. Die maakte een kwartier voor tijd zijn elfde van het seizoen. RBC kwam al na twee minuten op achterstand tegen Eindhoven (doelpunt Jusic), maar schrok niet. Nog voor rust stelden De Graaf (2) en Den Ouden orde op zaken. In de tweede helft liepen de Roosendalers verder uit door treffers van Kooistra en Vos, die een strafschop benutte. RBC heeft nu nog maar één punt achterstand op koploper Excel sior, maar wel een wedstrijd meer gespeeld. Dordrecht'90 versloeg Volen- dam met 1-0. De tot dusver zeer trefzekere Mark de Vries faalde ook nu niet. Bij Haarlem - MW waren de schutters gisteren niet te vinden. Het bleef 0-0. De topper tussen Veendam en Excelsior werd afgelast en ver schoven naar morgenmiddag. SCOREBORD nyon/anp - De tuchtcommissie van de UEFA heeft Feyenoord een fikse boete gegeven wegens de incidenten tijdens de Cham pions Leaguewedstrijd tegen Bayem München op 10 oktober. De Rotterdamse club moet 40.000 Zwitserse franc, bijna zestig mille, betalen omdat er enkele voorwerpen op het veld werden gegooid. Een supporter smeet een mes naar het Duitse doel. Een speler van Bayem kreeg twee aanstekers naar zijn hoofd. Feyenoord heeft tot maandag avond de tijd om beroep aan te tekenen. De kans daarop is klein. Voorzitter Jorien van den Herik sprak vanuit Zuid-Afrika van een betrekkelijk milde straf. Hij vermoedt dat Feyenoord er redelijk goed vanaf is gekomen omdat de overige Europese duels, uit en thuis, vlekkeloos zijn verlopen. „Ik geef toe dat we zwaarder gestraft hadden kunnen worden. Want het is na tuurlijk een absurde daad ge weest van een absurde toe schouwer. Daarom zijn we ook absoluut van plan de geldboete te verhalen op deze dader." PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 9 november: 4 - 6 - 7 - 13 -19 - 23 - 24 - 26 - 30 - 32 - 37 - 38 - 45 - 50 - 53 - 59 - 64 - 65 - 69 - 76. (onder voorbe houd) Toeschouwers: 1432. Gele kaart: Van Es (Haarlem), Van Dooren (MW). Dordrecht'90 - FC Volendam 1-0 (0-0). 55. De Vries 1-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 1800. VOETBAL BASKETBAL berlijn/anp - Jan Bos verschijnt vandaag in Berlijn als eerste Ne derlandse deelnemer op het ijs bij de opening van de wereldbe ker schaatsen. De splinter werd bij de loting van de 1500 meter in de 23ste rit ingedeeld bij de Amerikaan KC Boutiette. Op de afstand komen nog vier Neder landers in actie, Jakko Jan Leeuwangh, Rintje Ritsma, Ne derlands kampioen Martin Her sman en Erben Wennemars. Ritsma treft in zijn rit Europees kampioen Sjepel uit Rusland, Wennemars rijdt in de slotrit te gen de Rus Kibalko en Leeuw angh treft de Pool Gravem. Her sman werd in de loting gekop peld aan de Noor Andersen. Bij de vrouwen komt debutante Martine Oosting op de 3 kilome ter als eerste Nederlandse in de baan, tegen de Japanse Nemoto. De jeugdige Frederique Ankoné schaatst tegen de Kazachstaanse Prokasjeva, Tonny de Jong loot te Anni Friesinger uit Duitsland. Marja Vis rijdt tegen de Duitse Anschütz, Renate Groenewold werd in het laatste paar inge deeld, met Claudia Pechstein, eveneens uit Duitsland. Kwalificatie EK 2002 onder 23, achtste fina les, eerste wedstrijd. Utrecht: Jong Oranje - Jong Engeland 2-2 (2- 1). 25. Van der Vaart 1-0, 37. Kuyt 2-0, 44. Davis 2-1, 58. Dunn 2-2. Scheidsrechter: Go- mes Costa (Por). Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Van Nieuwstadt, Ax (Jong Oranje), Terry (Jong Engeland). Helsingborg: Zweden - België 3-2 (1-1). 6. Berglund 1-0, 45. Vandooren 1-1, 50. Këll- ström 2-1, 64. Soetaers 2-2, 89. Wilhelmsson 3-2. loannina: Griekenland - Turkije 3-0 (0-0). 47. Vakouftis 1-0, 88. Salpigidis 2-0. 90. Amana- tidis 3-0. Eerste divisie. TOP Oss - Helmond Sport 0-1 (0-0). 48. Ko nings 0-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 1254. Gele kaart: Guyt (TOP). RBC Roosendaal - Eindhoven 5-2 (3-1). 2. Ju sic 0-1, 26. De Graaf 1-1, 41. Den Ouden 2-1, 45. De Graaf 3-1, 56. Kooistra 4-1, 66. Vos 5- 1 (strafschop), 74. Altunel 5-2. Scheidsrech ter: Oskam. Toeschouwers: 4500. Cambuur Leeuwarden - Heracles Almelo 1-1 (1-0). 29. Van der Heide 1-0, 76. Stroeve 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 5073 Gele kaart: Smit en Leurink (Heracles). Haarlem - MW 0-0. Scheidsrechter: Buiting. Promotiedivisie: Astronauts 2 - Aris 87-70 Vrouwen, eredivisie: Hoofddorp - Lisse 58-62 GOLF Jerez. GC Montecastillo. Volvo Masters, 7 mil joen gulden. Tussenstand 2de ronde (niet uitgespeeld we gens storm): 1 McGinley (Ier) -8 (29 holes), 2. Grönberg (Zwe) -7 (36), 3. Clarke (Nle) -6 (36) O'Hern (Aus) -6 (29), Harrington (Ier) -6 (29) Lonbard (Aus) -6 (28), 7. Langer (Dui) -5 (32). HANDBAL Aarhus. E-Boks Challenge, vierlandentoernooi vrouwen, eerste dag: Denemarken - Frankrijk 20-18, Nederland - Duitsland 22-25 (10-9). Doelpuntenmaaksters Nederland: Pusic 6, Mulder 5, Feijen, Razdor ov en Assink 3. Roelofsen en De Boer 1 HONKBAL Taipeh. WK. Groep A: Frankri|k - Dominicaanse Republiek 1-3, Zuid-Afrika - Italië 2-11, Zuid-Korea - Verenigde Staten 0-11, Nicaragua - Taiwan 2- 4 Stand: 1 Taiwan 3-6, 2. Dom Republiek 3- 6, 3. Verenigde Staten 3-4, 4. Zuid-Korea 3-4, 5. ItaliS 3-2, 6. Nicaragua 3-2, 7. Frankrijk 3- 0. 8. Zuid-Afrika 3-0. Groep B: Nederland - Filipijnen 6-0, Rusland - Japan 0-12, Panama - Canada 3-2, Australië - Cuba 5-9. Nederland l-l-0-0-2-l-0-l-x 6 Filipijnen 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Werpers Nederland: Remmerswaal 3-0-2-1 8 innings, De Rijcke 2-0-0-0 1 inning; Filipij nen: Guerrero 1-6-4-1 6 innings, Badrina 1-1- 2-0 1 2/3 inning, Backlay 0-0-0-1 1/3 inning. Slaggemiddelden Nederland: Legito 1.000 (1 uit 1), Monte 1.000 (1 uit 1), Isenia 667 (2 uit 3), Rooi .500 (1 uit 2), 't Hoen .250 (1 uit 4). Stand: 1 Cuba 3-6, 2. Japan 3-6, 3. Australië 3-4, 4. Nederland 3-4, 5. Panama 3-4, 6. Ca nada 3-0, 7. Filipijnen 3-0, 8. Rusland 3-0. PAARDENSPORT Oldenburg. CSI-A. Springconcours op tijd:* 1Geessink (Dui) Sta tus 6 0-55,20, 2. Brutsaert (Bel) Omnistor Ibera 0-56,05, 3. Jobertie (Fra) Jarnace de la Bonnette 0-56,48, 4. Bitter (Dui) Argelith Luna Luna 0-57,44, 5. Gerco Schroder (Ned) Eurocommerce Drossela 0-58,03; 9. Rayma- kers/Kris Kentauer 0-61,09, 13. Albert Voorn- /Keaton 0-63,16. Springconcours op tijd: 1. Stevens (Dui) Angelique 0-49,40, 2 Herbert (Dui) Royal Fun 0-50,24, 3. Plate (Dui) Abilaly 0-50,99, 4. Kerri Pessoa (VSt) Green Paerl 0- 51,29, 5. Cordon (Spa) Aldrilla 0-51,38; 7. Ben Schröder/Jewel's Coral 0-51,78, 14 Ray- makers/Van Schijndel's Fabienne 0-55,73, 16. Voorn/Tinello Rodenburgh's Indianer 00- 56,36. Wenen. CSI-A. Springconcours op tijd: 1Böckmann (Dui) Ty- me Square 0-46,45, 2. Guerdat (Zwi) Mecano 0-46,64, 3. Bauer (Oos) Remus Racing 2 0- 46,86, 4. Sloothaak (Dui) Gio Granno 0- 47,23, 5. Sakakini tfgy) Landy Randy 0- 48,17; 21. Eras/CollBBne Cesaro Valentino 0-55,48, 26. Bril/KorW2-60.11 TENNIS Madrid. Fed Cup, finaleronde. Groep A: Argentinië - Tsiechië 2-0. Fernandez - Hrdlickova 6-4 6-3, Salerm - Chladkova 6-4 6-3. Rusland - Frankrijk 2-0. Petrova - Testud 6-7 6-4 6-4, Dementjeva - Mauresmo 6-3 0-6 6-4. Groep B: België - Australië 3-0. Hemn - Mc Quillan 7-5 6-0, Clijsters - Molik 6-3 6-3. Cal- lens/Clijsters - McQuillan/Molik 6-4 6-2 Duitsland - Spanje 1-2. Müller - Martinez 6-1 7-5, Rittner - Sanchez-Vicario 5-7 3-6, La- made/Müller - Sanchez-Vicario/Ruano Pascual 3-6 6-2 0-6. Eckental. Challenger, 62.500 gulden. Kwartfinales: Wessels (Ned/6) - Stol|arov (Rus/1) 6-4 6-3, Van Scheppingen (Ned/8) - Salzenstein (VSt) 6-4 1-6 7-6, Popp (Dui) - Oliver Rochus (Bel/7) 6-4 7-6. Phau (Dui) - Carlsen (Den) 6-3 4-6 7-6. Bratislava. Challenger, 250.000 gulden: Kwartfinale: Sargsian (Arm/8) Siemerink (Ned) 6-4 4-6 6-4 Pattaya. Vrouwen, 265.000 gulden. Kwartfinales: Nagyova (Slw/2) - Huber (ZAf) 6- 4 6-3, Schnyder (Zwi/7) - Kremer (Lux/4) 6-3 6-4, De Los Rios (Par/8) - Hsieh (Tai) 1-6 6-3 6-4. Poets|ek (WRu) - Panova (Rus/5) 6-2 6-3 WATERPOLO Hoofdklasse A: AZC - PSV 14 2

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 37