Rijnsburger betaalt toch minder lasten DUIN BOLLENSTREEK Vreugde en verdriet in de Valkenburgse Claudiusdreef Katwijk akkoord met forse OZB-stijg Het Motorhuis College Katwijk reageert laconiek op kri Gokt no s een Rechtbank geeft cd-handelaren verwachte straf Herfstregens vertragen aanleg kruispunt of gaat u toch liever naar de Opel dealer voo| minimaal 3.000,- extra inrj bovenop de ANWB/Bovag koersli] Kom naar de Nationale Inruilweken bij uw Opel dealer Man wint ton en auto; vrouw loopt 50.000 gulden mis door Rob Onderwater valkenburg - Vreugde en ver driet vechten in de Valkenburg- se Claudiusdreef om voorrang. Koos Franke, wonend op num mer 13, kan zijn geluk niet op, want hij is 100.000 gulden en een 'dikke' BMW rijker. Franke heeft de prijzen gewonnen in de Postcodeloterij (zondagavond is de televisie-uitzending), waarin hij op zijn postcode meespeelt met vier loten. Jo van Dijk speelt al dertien jaar mee met twee postcodeloten en vijf sponsorlo- ten. Maar omdat zij toch nooit wat won, stopte zij half septem ber de betalingen. Daarvan kreeg de Valkenburgse uiteinde lijk weer spijt. Ze meldde zich half oktober weer aan. En laat de Postcode-notaris juist in die tussenliggende periode 2235 AS als winnende postcode aanwij zen. Jo van Dijk kan wel janken. Toen de delegatie met de win nende prijzen (en auto) de Clau diusdreef kwam binnenrijden, wist ze het zeker: Eindelijk val ik na dertien jaar in de prijzen. Ze dacht 50.000 gulden (er wordt 25.000 per lot uitgekeerd) te hebben gewonnen, maar het liep allemaal anders. Omdat het lot van de familie Van Dijk niet bij de notaris in de koker zat, toen de winnende postcode werd getrokken, werd er geen winnende envelop aan Jo van Dijk overhandigd. En dat doet haar pijn. „Man. schei uit, ik kan er niet van slapen. Ik ben helemaal op", treurt ze. Vanaf dinsdag middag heeft ze dagelijks con tact met mensen van de Postco deloterij. „Ik leg net de telefoon neer. Ik begrijp er helemaal niks van. Ik heb mijn oude lot ge houden. Dan zou je denken dat je gewoon weer meespeelt. Als het om de ontbrekende 30 gul den gaat, voor de periode dat ik niet meedeed, dan betaal ik die grif" Van Dijk kan weinig begrip op brengen voor de in haar ogen te principiële houding van de Postcodeloterij. „Dertien jaar deed ik mee en nooit iets ge wonnen. Die mevrouw van de Postcodeloterij zei nog dat ze er nog iets voor me zou doen, ze zou aan de notaris vragen of de loten toch nog geldig waren. Die mevrouw van de Postcodelo terij, Bea Post, legt uit dat het iets anders ligt. „Het probleem is dat mevrouw niet meedeed aan de loterij, toen de notaris de winnende postcode trok. Als je geen staatslot koopt, kun je geen prijs winnen. Zo simpel ligt het." Niettemin wil de Postco deloterij Jo van Dijk tegemoet komen. „Ze zal nooit 50.000 gul den krijgen. Dat kan gewoon niet. Maar we zijn geen instel ling om mensen zoals mevrouw Van Dijk te laten barsten. Mo menteel zijn we aan het overleg gen wat we voor-haar kunnen doen. Wat voor mogelijkheden we hebben, ga ik u niet zeggen. Anders staat iedereen op de stoep, die niet meedoet maar wel geld wil hebben." Zes huizen verderop in de Clau diusdreef heerst een vrolijke sfeer. Koos Franke (75) zag de karavaan dinsdagmiddag zijn straat inrijden. De Valkenburger wist toen al hoe laat het was. Ze lieten hem lang in onzekerheid. Bij de ex-marineman belden ze het laatst aan. Vier enveloppen kreeg de familie onder de neus geduwd, elk met een waarde van 25.000 gulden. En als klap op de vuurpijl werd de familie Franke meegenomen naar een fonkelnieuwe auto. Wat de Val kenburgers met het geld gaan doen, weten ze nog niet. Mis schien 'iets leuks' met de vier kinderen. 2üjn Toyota Carina zet hij te koop als hij over veertien dagen zijn nieuwe BMW krijgt. „Is die auto soms iets voor jou?" Petaio's moeten Noordwijk uit noordwijk - De zigeunerfami lie Petaio moet Noordwijk bin nen enkele dagen verlaten. Vanmorgen heeft het gezel schap, dat sinds 18 oktober aan de Schiestraat verblijft, een zo geheten lastgeving gekregen van burgemeester Van der Sluijs. Daarin staat dat de fami lie 'binnen redelijke termijn' moet verkassen. Volgens voor lichter E. Kranenburg heeft de provincie Zuid-Holland voor een nieuwe plek gezorgd. Waar die nieuwe locatie ligt, wilde Kranenburg niet zeggen. Louis Petaio, de leider van de familie, wist vanmorgen nog niet waar hij met zijn gevolg naar toe moest. Een verlenging van het verblijf aan de Schiestraat is volgens het gemeentebestuur van Noordwijk uitgesloten. De straat, die de afgelopen weken wegens werkzaamheden deels gesloten was, wordt binnenkort weer voor het doorgaande ver keer opengesteld. Kinderdagverblijf Sassenheim open sassenheim - Een kindertoneel voorstelling luidt zaterdag 17 november de officiële opening in van het nieuwe kinderdag verblijf aan de Menneweg in Sassenheim. Na de voorstelling, die om half vier begint, komen Sinterklaas en wethouder Kos ter van Welzijn de officiële han deling verrichten. Reünie bij het Fioretti College lisse - Het Fioretti College in Lisse houdt morgen een reünie voor oud-leerlingen. Aanleiding is het 45-jarig bestaan van de school. De reünie is van 20.00 tot 24.00 uur en alleen bedoeld voor oud-leerlingen van de lo catie Fioretti. Inschrijven vooraf is niet nodig. College maakt knieval voor coalitiepartij CDA door wim van wanrooy rijnsburg - Het college van Rijnsburg heeft een diepe knieval moeten maken om de begroting voor het jaar 2002 goed te laten keuren. Onder aanvoering van de grootste coalitiepartij CDA ste vende de raad na het midder nachtelijk uur definitief af op een lastenvermindering voor de bur gers. Mede door de inbreng van de PvdA werd de beoogde trend matige verhoging van de OZB met 2 procent helemaal afgebla zen. Verder moesten B en W zich op gezag van het CDA een een malige uitkering aan de ontvan gers van de Zalmsnip van 30 euro (66 gulden) laten welgevallen. En alsof het allemaal niet ge noeg was, werd ook het geld voor de renovatie van sportpark Middelmors bevroren. Er moet eerst maar eens een totaalplan komen, vinden de politieke par tijen. De Rijnsburgse politiek is verder niet van plan om zomaar ja te zeggen tegen de gevolgen van het nieuwe dualisme, dat vol gend jaar met de verkiezingen wordt ingevoerd. Dat betekent extra raadsleden en de komst van een griffier. De kosten van een raadsgriffier en andere za ken die met het dualisme te ma ken hebben willen de fracties niet betalen. Wat door het rijk opgelegd wordt, moet ook door die overheid betaald worden, vinden ze. De gemeente Rijns burg wil in ieder geval van extra kosten gevrijwaard worden. Een motie van de Christenunie/SGP om het ministerie van binnen landse zaken daarop te attende ren werd unaniem aangeno men. Dezelfde partij was de eni ge die tegen de extra uitkering van 30 euro voor de eigen bur gers was. De scheuring in het college - 2 CDA'ers en 1 lid van de Christenunie/SGP - was daardoor zichtbaar en voorspel baar. CDA'er K. van der Spijk had tij dens de begrotingsdebatten al steeds betoogd dat het zijn partij menens was waar het ging om belastingverlaging. Door de on roerende zaakbelasting niet te verhogen en via een dividend van het energiebedrijf Nuon, dat voor 2000 met zo'n vier ton fiks hoger uitviel dan de begrote 275.000 gulden, de burger tege moet te komen, grepen de chris ten-democraten hun kans. Vol gens Van der Spijk was de keuze om wat met de Nuon-gelden te doen een betere optie dan een eerder door zijn partij voorge stelde verlaging van de OZB met 5 procent. „Daar hebben de rij ke inwoners van Rijnsburg met grote huizen er het meeste voor deel van. Nu krijgt iedereen evenveel." Eigenlijk konden alle partijen zich daar wel in vinden. Alleen de collegepartij Christen unie/SGP viel uit de boot. „Wij houden er wel van om cadeau tjes te geven, en zeker in deze tijd van het jaar", sprak fractie voorzitter J. de Mooij. „Maar dat doen we niet. Er komt nog zo veel op ons af. We kiezen daar om niet voor één jaar om zoiets te doen. We willen een verlaging voor langere tijd waarborgen en dat kunnen we niet overzien." F. Vletter (Gemeentebelangen) wilde daarentegen serieus kijken naar een lastenverlichting. „Ik heb een voorwaarde. De strate gische studie over de toekomst van Rijnsburg moet daar voor de komende jaren ruimte voor bieden." Hij kreeg bijval van PvdA-voor- zitter K. Kleiwegt. „De Nuon- constructie spreekt ons meer aan dan het OZB-verhaal. Laat een financiële commissie met raadsleden en onafhankelijke deskundigen er maar eens naar kijken." H. Rost-De Bruijn wilde namens de WD wel meewerken aan de lastenverlichting, maar wees er op dat de vergadering toch vooral duidelijk maakte hoe slecht de begroting in elkaar ge stoken was. ,Als die Nuon-gel- den er zijn, moeten we die voor dit doel echter beschikbaar stel len", oordeelde ze. Koos Franke en zijn vrouw met de enve loppen van de Postcodelote rij. De auto, ter waarde van eenton, komt over veertien da gen voorrij den. Foto: Dick Hogewoning den haag/sassenheim - Twee mannen uit Sassenheim en Lis se zijn gisteren door de recht bank in Den Haag veroordeeld tot werkstraffen van 240 en 140 uur. Ze hadden bekend betrok-, ken te zijn geweest bij een grootschalige en georganiseerde handel in illegale cd's en dvd's. De rechtbank onderschreef in het vonnis de visie van het openbaar ministerie, dat de Sas- senheimer een belangrijke rol had gespeeld binnen de crimi nele organisatie. Toen leden van de organisatie waar de mannen deel van uit maakten, erachter 'kwamen dat het tweetal er ook nog een eigen handeltje op nahield, werd het duo bedreigd en werd de Sas- senheimer zwaar mishandeld. Hij werd met een zweep in het gezicht geslagen. Die afranseling en de bedreigingen drukten de eis van de officier van justitie aanzienlijk. De rechtbank nam die eis gisteren volledig over. Behalve de werkstraffen bete kende dat ook voorwaardelijke gevangenisstraffen van zes maanden voor de Sassenheimer en drie voor de Lissenaar. Hij verzorgde de opslag en het transport van de illegale han delswaar. Op 18 december ko men drie mannen voor de rech ter die verdacht worden van de mishandeling van de Sassenhei mer. door Saskia Buitelaar katwijk - Ondanks hun aanvan kelijke kritiek op het functione ren van burgemeester en wet houders, hebben de Katwijkse politieke partijen gisteren alle maal hun goedkeuring gegeven aan de begroting. Ook voor de omstreden verhoging van de OZB met 18 procent was een ruime meerderheid. Een ander resultaat is dat burge meester Wienen binnenkort met de horecaondernemers en jon geren gaat praten over de over last in het centrum. En wethou der Van Paridon beloofde in de toekomst een 'optimale relatie met bewoners' over het parkeer beleid. Door middel van een en quête wil ze de gevoelens van bewoners boven water krijgen en hen beter informeren over de mogelijkheden zoals bezoekers pasjes en blauwe zones. Wethouder A. van der Plas zeg de de WD toe om met de pro jectontwikkelaar van de Zanderij te praten over meer woning bouw voor jongeren en oude ren, in plaats van bedrijfsgebou wen. En volgende maand weet hij meer over de opknapbeurt van de Boulevard. Verder namen de partijen ge noegen met herhalingen van oude afspraken. Over het stede lijk tapijt bijvoorbeeld, de op knapbeurt van het centrum cfie in een impasse zit, omdat de ondernemers weigeren mee te betalen. Binnenkort krijgt de raad de drie bekende keuzemo gelijkheden voorgelegd: afbla zen, doorgaan en zelf betalen of doorgaan en de ondernemers extra belasting opleggen. Voor die laatste optie heeft de wet houder zich laten informeren over de juridische gevolgen. Ook over de renovatie van za lencentrum Tripodia wordt be gin volgend jaar meer bekend. Met de wens van SGP/GPV om toch nog eens te kijken naar nieuwbouw voor sport-, cul tuur- en muziekorganisaties wordt niets gedaan. Wethouder Van Paridon herhaalde nog eens dat alles afzonderlijk wordt ont wikkeld, nadat eerder een plan voor samenvoeging stukliep. Burgemeester Wienen beloofde uit te zoeken of Katwijk in de volgende verkiezingsperiode met een wethouder minder kan. Dat scheelt salariskosten. Voor andere bezuinigingsvoorstellen van diverse fracties voelde wet houder financiën J. Van der Plas niets. Hij ging wel akkoord met het voorstel om snel een meer jarenplanning te presenteren over de belastingtarieven voor de komende jaren. De meeste partijen gingen met moeite akkoord met de OZB- verhoging van 18 procent, die fors is voor Katwijkse begrippen. Voor de meeste Katwijkers bete kent dat een stijging1 lastingen met enkeltjv PvdA vindt dat een che' na de 8 procenl I gelopen jaren. Raadslid Zwaan (Lijs ver gezien dat B en kaasschaaf op alle bezuinigde. Katwijk niet opdraaien voo uitgevallen kosten keergarage aan de en het stedelijk tapi Voor Boland van telde mee dat over ook de afvalstoffenh reinigingsrechten oi Voor de echte mini^ kwijtscheldingsregeli verhoging op te v geerde de wethou Zijn pleidooi over di van een hogere O*" voorzieningen in Ka te houden en vemiei nen uit te voeren, tri te raadsfracties over F katwijk - Burgemeester en wet houders van Katwijk maakten zich gisteren weinig zorgen over de kritiek van de gemeenteraad op hun functioneren. Althans in het openbaar. Volgens wethou der J. van der Plas was die kritiek 'fors aangezet' en niet terecht. Hij voelde hij zich gesteund door de raadsbrede instemming met de begroting. Toch gaat Van der Plas achteraf zijn eigen handelen nog eens evalueren. „Natuurlijk, dat doe je altijd als je kritiek krijgt. Maar het hoort ook een beetje bij de algemene beschouwingen en de aanstaande verkiezingen." Over de opmerkingen dat het college als los zand aan elkaar hangt, zegt hij: „Er zijn vier par tijen in het college vertegen woordigd. Dat zijn vier mensen met eigen meningen. Naar bui ten toe tonen wij ons heel eens gezind, maar intern zijn er wel verschillende geluiden en dat proeft de raad." Diverse politieke partijen mis sen daadkracht, visie en elan bij het college, zo bleek gisteren uit hun algemene beschouwingen. B en W hebben het afgelopen jaar goed op de winkel gepast, maar te weinig nota's omgezet en resultaten. Alleen wethouder Post reageer de al tijdens de raadsvergade ring. Hij voelde zich aangespro ken, omdat het college als ge heel werd bekritiseerd. „Maai- in uw beschouwingen kwam ik geen zaken tegen waarbij het echt aan daadkracht ontbrak. U moet wel helder zijn naar het college." Bovendien, vond Post, had een collegepartij als het CDA wel eens eerder aan de bel mogen trekken als het vond dat het echt zo slecht ging. Zijn collega A. van der Plas kan het zich voorstellen dat raadsle den, ook uit collegepartijen, kri tisch naar hun wethouders kij ken. Zeker met hun meer con trolerende taak (het duale be stel) in het vooruitzicht. Maar wat hem betreft scoort het Katwijkse college voor zowel daadkracht en elan een vol doende. In de krant wil hij er verder niets over zeggen, wel in het college, laat hij weten. Wethouder Van Paridon ergerde zich aan de kritiek, „Want ik weet voor mezelf dat er heel veel werk wordt verzet", totdat haar bleek dat de politiek de opmer kingen niet onderbo het eind van de d; waar is alle kritiek^ ven?" Zelf zou ze oc resultaten willen „Maar daarvoor heb dig en dat heb ik n zeggen." Burgemeester Wien opmerkingen van d^> drie weken in Katwf goed beoordelen. „Er is weliswaar k ook een redelijke met waar we mee b( v. teraard is het wel ei o' aandacht", aldus de ter. Hij is nog niet v een weekeindje teani organiseren voor zj^ „Het is te vroeg on dat het allemaal waa - partijen zeggen." vrijdag 9 sassenheim - Door de regen loopt de aanleg van het kruispunt Oost- Randweg, gaat pas open als ook het fietspad klaar is. Als 1^ houtlaan/Schoutenlaan in Sassenheim vertraging op. Bij hevige en nog meer roet in het eten gooit, zijn de werkzaamheden cU aanhoudende regenval is het namelijk niet mogelijk'de belijning aan weken afgerond. te brengen. De Schoutenlaan, die doorgetrokken is naar de Zuidelijke Foto: Dick Hogewoning Bovendien ontvangt u op vele modellen een milieusubsidie van 716,-. 'Mits aangeschaft na 15 oktober 2001 en uiterlijk geregistreerd op 30 november 2001 (advertentie) u 'dl <in.vV_ 3.000,- extra inruil op vele nieuwe Corso's uit voorraad* 3.000,- extra inruil op vele nieuwe Astra's uit voorraad* Katwijk, Ambachtsweg I, (071) 4023200. Leiden, Vondellaan 80, (071) 5351800. Lisse, Meer en Duin 50, (0252) 412150. Noordwijk, TER DUIN, Huis ter Duinstraat 50, (071) 3620200.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12