Hockeyers ontsnappen tegen Korea SPORT Neerlands hoop in bange voetbaldagen R9 Adegeest haalt honkballegende Hudson John naar Voorschoten et: André Bolhuis: 'Arbitrage lijkt wel een sekte' 'Winnen lijkt soms een vies woord' donderdag 8 NOVEMBER 2001 Speler verkiest vijfdeklasser boven hoofdklasser ADO uit Den Haag liburg weg io Miinchen - Na drie weken is nenburg al weer weg lünchen. De oud-in- [l maakte op 18 okto- t ontslag van Werner de Duitse Bundesli- h debuut als assistent- ider Peter Pacult. Pa- ledt dat 'Vaantje' het ijn zin had als twee- Vanenburg: „Ik heb ;edachten over voet- iaar niet naar wordt dan houdt het op. Ik tar Duitsland gegaan men neer te zetten, jben ik niet, daarom iet meer." etitie begint augustus (eredivisie en de eer- in het betaald voetbal komend seizoen in dinde van 16,17 en 18 iHet seizoen begint pil augustus met de fle Johan Cruijff b competitie eindigt redivisie op 29 mei en divisie een dag later, jronde van de Amstel programmeerd voor us. De finale is zon- |2003 in De Kuip in r kaart ichwalbe Scheidsrechters moe- |s het WK voetbal vol- in Japan en Zuid-Ko- dere straffen opleggen rs die 'schwalbes' ma- Irekken door blessures jb. FIFA-voorzitter wil dat die voetbal- Ie kaart krijgen, in t de gele. Om de i te ondersteunen, l de FIFA gebruik te n video's. „Als spelers er op ze wordt gelet, ze zich beter", aldus b<balbond wil 1 i Nederland N - De Koninklijke dse Baseball en Soft- 1 doet een poging het oal in 2005 naar Ne il halen. Bondsvoorzit- leitsma overhandigde i Taiwan het bidbook ollega van de interna- mkbalbond IBAF. Er ;een andere kandida- !dat kan veranderen, tar zomer valt de be- Dlgens Reitsma maakt l een goede kans. s nu in Taiwan, over in Cuba, dus daarna el weer eens deze bmen. En wij zijn een ipees land." Neder- tor gisteren zijn eerste 'op het WK met 3-2 (na. door Loman Leefmans voorschoten - Ze hadden hem op goed geluk gebeld. En tot ieders verrassing kwam het tot een akkoord. De levende honkballegende Hudson John (60) verkoos de Voorschotense vijfdeklasser Adegeest boven hoofdklasser ADO uit Den Haag. Los van de komst van John, kreeg de club er een handvol spelers uit de Haagse en Leidse regio bij waardoor, na de jeugd- en de vrouwen-, nu ook het niveau van de mannenafdeling van Adegeest omhoog schiet. „Het gaat echt op honkbal lijken", al dus bestuurslid Klaas Hosman. Hudson John maakte in 1964 deel uit van het Nederlands team dat voor het eerst Europees kampioen werd. De Arubaan van geboorte was samen met bekende generatiegenoten als Hamilton Richardson en Han Urbanus een van de pioniers van het honkbal in ons land. Voorafgaand aan elk seizoen wordt er in Rot terdam nog altijd een toernooi gehouden dat zijn naam draagt. John coachte afgelopen jaar Laakkwartier in Den Haag, maar die club werd opgedoekt. Vervolgens kwam de trainer in beeld bij ADO, maar uiteindelijk streek Ade geest met de eer. „We wisten dat er tussen ADO en John oud zeer zat. Wat er precies speelde, weet ik niet en wil ik ook niet weten. Wij hebben hem brutaal opgebeld en hem met name gewezen op de omvang van onze jeugd afdeling. Dat moet hem hebben aangespro ken", aldus Hosman. Adegeest profiteert komend seizoen niet alleen van de komst van John, maar ook van het feit dat een aantal clubs wordt opgedoekt of in de problemen zit. „Er komen onder meer twee spelers van Laakkwartier en vijf van Wassenaar waardoor we zeker tien man hebben die erva ring hebben in de derde klasse of hoger. We hebben de bond gevraagd of van in de vierde klasse ingedeeld mogen worden en dan heb ben we nog een serieuze kans om kampioen te worden. Vroeger moesten we onze beste jeugdspelers naar andere clubs laten gaan, misschien dat we ze in de toekomst van te bie den hebben." Terwijl enkele honkbalverenigingen in de Leidse en Haagse regio het moeilijk hebben, groeit Adegeest als kool. „Er hebben zich ook veertien man van de Key Town Hitters aange meld. Daar is die club natuurlijk niet blij mee. We hebben ze niet gevraagd, maar iedereen is welkom. Het zit hem natuurlijk in het feit dat Key Town Hitters in Leiden geen vaste accom modatie heeft en wij wel. We krijgen binnen kort zelfs licht. Ons vrouwenteam is kampioen geworden en onze jeugdafdeling was al groot. We hebben vooral veel aanwas uit de Leidse Stevenshof waar voor de jeugd weinig te doen is. Elke sport heeft moeite om jongeren tussen de zestien en twintig jaar vast te houden, maar wij hebben komend seizoen zelfs twee junio renteams. Met tweehonderd leden zitten we in de toptien van Nederland." Dat het Adegeest plotseling zo voor de wind gaat, daar heeft Hosman een simpele verkla ring voor: „Er is veel zelfwerkzaamheid ge weest, maar ik kan niet ontkennen dat we het tij mee hebben." Oranje maakt 2-0 achterstand goed rotterdam/anp - Het Neder lands mannenteam maakt het zichzelf bij de Champions Trophy in Rotterdam niet gemakkelijk. Oranje kwam gisteren tegen het nog puntloze Zuid-Korea eerst op een achterstand van 0-2. Op ka rakter vocht de titelverdediger zich terug in de wedstrijd. Met een benauwde zege van 3-2 ont snapte de ploeg van bondscoach Joost Bedaart aan een nieuwe de ceptie. Nederland, dat dinsdag tegen Engeland nog bijna een voor sprong van 3-0 verspeelde (3-2), heeft nog een kleine kans op de finale. Oranje moet zaterdag hoe dan ook winnen van Euro pees kampioen Duitsland, dat zich gisteren dankzij een specta culaire zege op Pakistan (5-4) zonder puntverlies plaatste voor de eindstrijd. Australië dient dan te verliezen van Zuid-Korea. Bij een gelijkspel beslist het doelsaldo. Nederland, met Derikx voor Kla ver in het basisteam en Geeris als rechterspits, speelde drama tisch slecht in de eerste helft. Oranje hanteerde een laag tem po, speelde veel in de breedte en kon vrijwel nooit de vrije man voorin vinden. De uitvoe ring van de strafcorner viel ook al tegen. Taekema, die de voor keur had gekregen boven Lo- mans, miste twee keer vanaf de kop van de cirkel. „Het was allemaal veel te lauw", gaf Bellaart toe. „Er zat geen overtuiging en geen agressie in ons spel. Misschien had het te maken met de spanning bij de spelers. Vooral de nieuwe jon gens stonden stijf van de stress. Dat is het nadeel van het thuis voordeel. Er moet worden ge presteerd door Oranje. Het hoge verwachtingspatroon achter volgt ons al het hele toernooi." Zuid-Korea, dat ook al niet groots speelde, was in aanval lend opzicht wel schotvaardig. Kang profiteerde in de dertiende minuut van een fout van doel man Vogels, 0-1. Tien minuten later was het opnieuw raak. Lee kreeg alle tijd om zich vrij te spelen en doeltreffend uit te ha len. Vlak voor de rust vertoonde de thuisploeg eindelijk een beetje inspiratie. De Nooijer brak door over rechts, waarna diens schot via doelman Yoon Kim voor de stick van Klaver belandde. De nieuwkomer frommelde de bal over de doellijn, 1-2. „Het pu bliek was terecht ontevreden over onze eerste helft. Dat was ik ook", verzuchtte Bellaart. „Gelukkig viel ons eerste doel punt op een heel goed mo ment." In de rust gooide Bellaart zijn Rob Derikx springt over de stick van de Koreaan Seok Kyo Shin. Foto: ANP/Koen Suyk elftal flink door elkaar. Hij haal de het centrale duo in de defen sie (Lomans/Van Weel) naar de kant en plaatste aanvoerder Del- mee en Taekema in het hart van de verdediging. Bankzitter Booij kwam erin als linksachter, De Nooijer werd centrale midden velder en Geeris mocht het in de spits proberen. „Ik moest iets forceren, zowel in de ploeg als in de wedstrijd", legde Bellaart uit. „De vlam moest in de pan. We hebben achterin daardoor veel risico ge nomen. Het was een kwestie van alles of niets." De tactische maatregelen en de peptalk van Bellaart pakten goed uit. Binnen zeven minuten zette Nederland de achterstand van 1-2 om in een voorsprong van 3-2. Mathijs Brouwer scoor de met een droog schot, Remco van Wijk tikte van dichtbij in na goed voorbereidend werk van De Nooijer. Nederland begon voor de eerste keer in Rotterdam scherp aan de tweede helft. In de wedstrijden tegen Pakistan (1-1), Australi e (2-3) en Enge land (3-2) zakte Oranje juist na de rust ver terug. In de slotfase kwam de inzin king van Nederland alsnog. Doelman Vogels maakte zijn fout bij het eerste doelpunt ech ter ruimschoots goed door een knappe redding op een doelpo ging van Kang. Ook bij de eerste strafcorner van de Aziaten greep hij uitstekend in. De tweede kor te hoekslag van Zuid-Korea ging naast. Op het tandvlees haalde Oranje het eindsignaal. De titel verdediger leeft niettemin nog steeds. Nederland: Vogels; Van der Weide, Van Weel, Lomans en Taekema; Derikx, Delmee en Eikelboom; Geeris, De Nooijer en Mathijs Brouwer. Wissels: Remco van Wijk, Klaver, Booij, Mare van Wijk. rotterdam/gpd - Als de hoc- keysport zo nodig een facelift moet ondergaan, dan maar be ginnen bij de scheidsrechters. Zo luidde het dringende advies van KNHB-voorziter André Bol huis gisteren bij de Champions Trophy. De voorman van de Ne derlandse hockeybond haalde hard uit naar de arbitrage in zijn sport. „Ze zijn alleen maar met zichzelf bezig en dulden geen kritiek van buitenaf. Een kaste, ja, het lijkt wel een sekte." De scheidsrechters fluiten het hockey dood. Bolhuis ergerde zich al bij het WK onder 21 jaar, vorige maand in het Australi sche Hobart. „Daar werden maar liefst bijna zestig gele kaar ten gegeven en meer dan 150 groene! En waarom. Vaak waren het niet meer dan ongelukkige botsingen tussen spelers die in hun enthousiasme wat onhan dig waren." Deze week bij de Champions Trophy in Rotterdam wordt Bol huis nog eens in zijn mening ge sterkt. „De scheidsrechters zijn vooral met zichzelf bezig. Som migen vinden het alleen nog maar interessant om voor de dug-out heen en weer te lopen en ze doen hun best om elke keer weer in beeld te komen." Het toepassen van de voordeel- regel bijvoorbeeld, ziet Bolhuis nauwelijks terug in wedstrijden. „Omdat de heren maar al te graag willen laten zien dat ze iets gezien hebben. Dus fluiten ze." Ergerlijk vindt Bolhuis ook dat de arbiters in hun eigen wereld je leven. „Ze zijn totaal niet be naderbaar door anderen dan scheidsrechters. Ze worden ook geïnstrueerd door oud-scheids rechters, terwijl ze juist eens naar coaches en bijvoorbeeld oud-spelers zouden moeten luisteren." Rafael van der Vaart heeft iets goed te maken tegen Jong Engeland SCOREBORD PRIJSVRAGEN I Rivalo verwerkt de ffer van Bolivia. [uay en lor naar WK cuador en Paraguay ich gisteren geplaatst iWK voetbal in Japan Corea. In de Zuid- inse groep, waarin vier keet naar het toernooi Irgentinië al zeker was lame, speelde in Quito Uruguay. Door dit re- Izekerde ook Para van een startbewijs, layanen kwamen zelf ie, ze spelen vandaag ezuela. Voor het laat- cket strijden nog Bra- ruguay, De nummer 1 in een dubbele play- lAustralië om een WK- js. Brazilië verloor gis- >aPaz met 3-1 van Bo door Roy Hammink doorwerth/gpd - Jong Oranje speelt morgen (in Utrecht) en dinsdag (in Derby) tegen Jong Engeland om een plaats op het Europees kampioenschap. „We hebben iets goed te maken", zegt Rafael van der Vaart, de troefkaart van bondscoach Mark Wotte. Een zinnetje uit een ingezonden brief in de Voetbal International van deze week. 'Als Rafael van der Vaart niet meedoet met Ajax, valt er niks te genieten'. Van der Vaart kan er om lachen. „Het is mooi dat die man dat schrijft, maar ik mag toch hopen dat het niet zo is", zegt de acht tienjarige jeugdintemational. „Dat zou niet goed zijn voor het team. Ik deed niet mee tegen Kopenhagen, maar dat wil niet zeggen dat we de volgende ron de van de UEFA Cup hadden gehaald als ik wel had gespeeld, In Denemarken was ik er wel bij en toen bleek dat Kopenhagen gewoon een hele lastige ploeg is." Morgen treft Van der Vaart weel een hele lastige ploeg. Niet met Ajax, maar met Jong Oranje, waar hij door de komst van ploeggenoot Johnny Heitinga (17) opeens niet meer het jong ste lid van de selectie is. Morgen is Jong Engeland de tegenstan der. In augustus toonde deze ploeg zich nog veel sterker dan Jong Oranje. In een oefenduel in Reading werd het 4-0. „Dat was een beetje geflat teerd", zegt Van der Vaart in de bar van sporthotel De Branding in Doorwerth, waar Jong Oranje zich voorbereidt. „Maar we speelden daar niet best. We hadden geemgrip op het mid denveld. We hadden veel pro blemen met de positiewisselin gen van Engeland. Daar moeten we nu beter mee om zien te gaan." „Hoe? Dat weet ik niet, dat zal de trainer ons in de komende dagen wel zeggen. Je kunt op Rafael van der Vaart (midden) scoort als Ajacied aan de lopende band. „Je kunt wel duizend videobanden bekijken, het moet toch op het veld gebeuren." Foto; ANP/Toussaint Kluiters twee manieren spelen: iets be houdender of vol op de aanval. Als je wat behoudender speelt, loop je het risico dat je slap be gint en Engeland de kans geeft in de wedstrijd te komen. Als het aan mij ligt, spelen we vol op de aanval. Engeland snel vastzetten en dan hopen dat het publiek achter ons gaat staan." Van der Vaart schrok niet toen Engeland als tegenstander uit de koker rolde. „Engeland is het mooiste land dat we konden treffen", meent de Ajacied. „Je speelt twee keer in een uitver kocht stadion en we hebben iets goed te maken. Ik vind het leu ker dan voetballer tegen een mindere ploeg, dan ben je ver plicht om te winnen." „Ja, wij zijn de underdog. Enge land is natuurlijk een moeilijke tegenstander. Als je eerst met 4- 0 van een ploeg verliest, kun je alleen maar hopen dat je het de volgende keer beter doet. We hebben video's gezien van En geland. Die doelpunten tegen ons, hun duels tegen Albanië, Griekenland en Duitsland. Maar daar hecht ik eigenlijk nooit zo veel waarde aan. Je kunt wel duizend banden bekijken, het moet toch op het veld gebeu ren." Jong Oranje geldt als Neerlands hoop in bange voetbaldagen. Het echte Oranje doet komende zomer niet mee aan het wereld kampioenschap, Nederland is niet meer vertegenwoordigd in de Champions League en Ajax, Twente en Utrecht werden be trekkelijk roemloos uitgescha keld in de UEFA Cup. „We hebben alleen nog een paar clubs in de UEFA Cup", weet Van der Vaart. „Nu Neder land is uitgeschakeld voor het WK, gaat alle aandacht opeens uit naar ons. Dat is leuk. De wedstrijd van vrijdag wordt live uitgezonden, dat motiveert al leen maar meer." In de Nederlandse competitie is Van der Vaart topscorer. De linksbenige technicus scoorde negenmaal, en het waren bijna allemaal belangrijke treffers. Dat schept verplichtingen, realiseert het grootste talent van Neder land zich. „Als je bij Ajax top scorer bent, moet je ook bij Jong Oranje een belangrijke man kunnen zijn. Maai- ik sta niet in het veld met een houding van: 'Hier zal ik het wel even gaan doen'. Zo werkt het niet." „Die negen goals, dat is gewoon niet normaal. In de jeugd scoor de ik best veel. Maar elke week een doelpunt maken, dat heb ik nog nooit gepresteerd. Ik heb het geluk dat ik bij Ajax wat aan vallender mag spelen. Daardoor krijg je automatisch meer kan sen. Maar er gaan dit seizoen veel ballen in. Ik schrik er zelf een beetje van." doorwerth/anp - Spelen om te overleven. Die instel ling moeten de spelers van Jong Oranje morgen tonen wanneer het elftal de EK play-off tegen de Engelse leeftijdsgenoten speelt. „Ik hoop dat we een over-mijn- lijk-mentaliteit kunnen op wekken", zei bondscoach Mark Wotte gisteren. Wotte constateerde dat Ne derlandse voetballers vaak zo'n mentaliteit ontberen, terwijl in het buitenland er geen belangrijker doel is dan winnen. „Daar tonen de spe lers een enorme overlevings drang", aldus de ex-train er van Den Haag en Utrecht. „In Nederland moeten de jeugdspelers vooral mooi spelen. Winnen lijkt soms een vies woord." In aanloop naar de play-offs met Engeland - met als inzet een ticket voor het Europees kampioenschap 2002 - lijken alle spelers ervan doordron gen dat het resultaat heilig is. Over de speelwijze is echter nog geen consensus. Bonds coach Wotte predikt een iet wat behoudende tactiek, ter wijl Rafael van der Vaart het liefst 'vol op de aanval' speelt Jong Engeland mist enkele baisspelers. Bayern Miin chen-middenvelder Owen Hargreaves en Aston Villa- spits Darius Vassell komen niet in actie. Het duo meldde zich, net als Seth Johnson (Leeds United) en Stuart Tay lor (Arsenal), af wegens bles sures. Lucky Day, woensdag 7 november. 4 - 6 - 12 - 17 - 21 - 25 - 27 - 38 - 40 - 41 - 52-59-61 -62 -64-67-70-73-75-76. (onder voorbehoud) Duitse lotto. 3-4-7-10-17-22. Reservegetal: 20. Su pergetal: 0. Spel 77: 4583911. Super 6: 285803 (onder voorbehoud) Belgische lotto. 1-2-9-13-18-19. Reservegetal: 40. Jo ker: 7951796. (onder voorbehoud) WK-kwalificatieduel Zuid-Amerikaanse zone. Quito: Ecuador-Uruguay 1-1 (0-1). 44. Olivera 0-1 (strafschop), 73. Kaviedes 1-1. Toeschou wers: 43.000. La Paz: Bolivla-Brazilië 3-1 (1-1). 26. Denil- son 0-1, 41. Lider Paz 1-1, 69. Baldivieso 2- 1, 89. Baldivieso 3-1 (strafschop). Toeschou wers: 35.000. Bogota: Colombia - Chili 3-1 (1-1). 19. Grisa- les 1-0, 38. Riveros 1-1, 67. Angel 2-1, 68. Gonzalez 3-1. Toeschouwers: 10.000. Stand: 1. Argentinië 16-39, 2. Paraguay 16- 28, 3. Ecuador 17-30, 4. Brazilië 17-27, 5. Uruguay 17-26, 6. Colombia 17-24, 7. Bolivia 17-17, 8. Peru 16-15, 9. Venezuela 16-13, 10. Chili 17-11. Eerste vier naar WK, nummer vijf speelt playoff tegen Australiê. Argentinië. Paraguay en Ecuador al geplaatst. Saitama (Japan). Kirin Cup: Japan - Italië 1-1 (1-0). 10. Yanagisawa 1-0, 51. Dom 1-1. Toeschouwers: 61.833. 3. Kuo (Tai) 227,5 kg (102,5 kg/125,0 kg). Individueel, trekken: 1. Xiao 105,0 kg, 2. Tsakiri (Gri) 102,5 kg, 3. Kuo (Tai) 102,5 kg. Stoten: 1. Tsakiri 125,0 kg, 2. Kuo 125,0 kg, 3. Xiao 125,0 kg. HOCKEY Rotterdam. Champions Trophy, rr vierde speelronde: Nederland - Zuid-Korea 3-2 (1-2). 13. Kang 0-1, 24. Lee 0-2, 35. Klaver 1-2, 38. Mathijs Brouwer 2-2, 42. Remco van Wijk 3-2. Scheidsrechters: Deo (Spa), Lock- hart (Eng). Toeschouwers: 5000. Duitsland - Pakistan 5-4 (4-2). 5. Domke 1-0, 28. Green 2-0, 30. Kunz 3-0 (sb). 32. Wein 4- 0, 34. Abbas 4-1 (sc), 35. Abbas 4-2 (sc), 51. Abbas 4-3 (sc), 54. Kunz 5-3 (sb), 56. Sarwar 5-4 (sc). Scheidsrechters: Grime (Aus), O'Con nor (Ier). Toeschouwers: 1500. Australië - Engeland 3-2 (2-1). 21. Wells 1-0 (sc), 26. Collins 1-1, 28. Elder 2-1 (sc). 41. Wallis 2-2, 53. Hiskins 3-2. Scheidsrechters: Elders (Ned), Saladino (Arg). Toeschouwers: 2000. Stand: 1 Duitsland 4-12 (12-5), 2. Australië 4-9 (10-7), 3. Nederland 4-7 (9-8), 4. Pakis tan 4-4 (8-9), 5. Engeland 4-3 (8-11), 6. Zuid-Korea 4-0 (5-12). HONKBAL Taipeh. WK. Groep B Panama - Nederland 3-2. Japan - Filippijnen 21-0, Australië - Rusland 3-1, Cuba - Canada 1-0. Groep A: Frankrijk - Nicaragua 1-5, Zuid-Korea - Zuid-Afrika 2-0, Dominicaanse Republiek - Verenigde Staten 6-4. TENNIS BASKETBAL Mannen, eredivisie: NAC - Zwolle 93 - 98, Omniworld - Noordkop 106-86. New York. NBA. Toronto Raptors - Golden State Warriors 109- 92, New York Knicks - Cleveland Cavaliers 82- 64, Indiana Pacers - Sacramento Kings 116- 104, Boston Celtics - Washington Wizards 104-95, Chicago Bulls - Detroit Pistons 73- 97, Utah Jazz - Atlanta Hawks 96-89. DAMMEN DMH-competitie, hoofdklasse Damlust Gouda II - OGB Bodegraven 12-12; Leids Damgenootschap II - HDC Alphen a/d Rijn 13-7; RDC Riinsburg II - GDC Boskoop 6- 18, Stand: GDC 3-5, Kijk Uit 2-3, LDG If 3-3, RDC II 3-3, Damlust II 3-2, OGB 2-1, HDC 2-1. GEWICHTHEFFEN Antalya. WK. Mannen, tot 77 kg, tweekamp (trekken en sto ten): 1. Nader (Qat) 365,0 kg (162,5 kg/202,5 kg), 2. Melikjan (Arm) 365,0 kg (165 kg/200,0 kg), 3. Perepetsjenov (Rus) 360,0 kg (160,0/200,0 kg). Individueel, trek- ken: 1. Jeljaskov (Bul) 165,0 kg, 2. Melikian 165,0, 3. Nader 162,5 kg. Stoten: 1. Nader (Qat) 202,5 kg, 2 Perepetsjenov 200,0 kg, 3. Ferei (Hon) 200,0 kg. Vrouwen, tot 63 kg, tweekamp (trekken en sto ten): 1. Xiao (Chn) 230.0 kg (105,0/125.0 kg) 2 Tsakiri (Gri) 227,5 kg (102,5 kg/125.0 kg) Bratislava. Challenger, 250.000 gulden. Eerste ronde: Furlan (Ita) - Sluiter (Ned) 2-6 7- 6 6-4. Tweede ronde: Siemerink - Hernych (Tsj) 7-6 4-4 opgave Hernych. Eckental. Challenger,#0.000 gulden. Tweede ronde: Phau (Dui) - Van Lottum 6-4 7- Pattaya (Tha). Vrouwen, 275.000 gulden. Tweede ronde: Panova (Rus/5) - Kleinova (Tsj) 7-5 1-1 opgave Kleinova. Poetsiek (Rus) -Oba- ta (Jap) 7-5 7-5. Kremer (Lux/4) - Sucha (Slw) 6-2 7-5, Schnyder (Zwi/7) - Dyrberg (Den) 6-3 6-4. Madrid. Fed Cup, finaleronde. Groep A: Rusland - Tsjechië 2-1. Bovina - Hrd- lickova 6-3 1-6 6-8, Dementieva - Chladkova 6-4 4-6 6-1, Petrova/Likhovtsjeva - Hrdhcko- va/Vaskova 6-3 6-2. Groep B: België - Duitsland 3-0. Henin - MQI- ler 6-3 6-1, Clusters - Lamade 6-3 6-1, Cal- lens/Courtois - Rittner/Lamade 6-4 6-7 6-1. Spanje - Australië 3-0. Martinez - Molik 2-6 6- 0 7-5, Sanchez - Pratt 3-6 6-1 6-1, Garcia/Pascual - McQuillan/Dominikovic 7-5 6-4. WIELRENNEN Dortmund. Zesdaagse. Eindstand: 1. Aldag/Zabel (Dui) 387 punten, 2. Risi/Betschart (Zwi) 280, 3. Beikirch/Kap- pes (Dui) 1 ronde, 4 Martinello/Villa (Ita), 5. Stam/Slippens(Ned) 14 ronden. Grenoble. Zesdaagse. Eindstand: 1. Aeschbach/Marvulli (Zwi) 397 punten, 2. Sassone/Neuville (Fra) 366, 3. Lombardi/Teissier (Ita/Fra) 1 ronde

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21