SPORT 'Ik kan geen wonderen verrichten' waalfde Leidse marathon uiterst onzeker )C 2 aan leiding in lofdklasse Gebrek aan ervaring kan shorttrackers volgens nieuwe bondscoach Yves Nadeau opbreken 992 woensdag 24 OKTOBER 2001 aen - De Rijnsburgse club 2 (RDC) gaat na ronden mede aan de ig in de hoofdklasse van sgionale dambond. Na ege op LDG 2 in de eer inde werd er in de twee- ande met 11-11 tegen Uit (Zegveld) gelijkge- d. en remise van Mariëlle ihout en winstpartijen tons van der Plas, Cees Ier Bosch en Jan Schijff, iden de Rijnsburgers op ege. Nico Mul stond ge ien met een schijf meer tevvel Arjan Hogewoning nadeel had, leek hij niet an verliezen. Maar met ieuwe speeltempo werd de tijdcontrole zodanig ie klokken gestoeid, dat woning z'n concentratie partij verloor. Ook de van Mul eindigde ver- nd in remise, waardoor slechts een matchpunt !e strijd overhield, avoriet GDC (Boskoop) 1 niet verder dan een 10- intendeling tegen het Damgenootschap 2 Op het eerste bord ar de regionale dam- lioen Erik Hoogendoorh send van de gerouti- le Leidenaar Wim ïskerk. Ook Peter Bron- scoorde voor LDG. Kolfoort en Leo Mulder en, maar door een vier- ede remises - van onder ;en Fred Slingerland te- Piet Swart - werd een «nstelijk gelijkspel be- oomse Damclub (HDC) ilphen aan den Rijn 1 tot een knappe pun- ling. Er werd met 10-10 gespeeld tegen een ster- amlust 2 uit Gouda met r anderen grootmeester Prosman in de gelede- IDC telde drie invallers, loste dit probleem op een tactische opstelling zen. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Dave Versteeg reed onder leiding van de nieuwe bondscoach Yves Nadeau in Calgary op de 1500 meter een nieuwe Nederlands record. Archieffoto: Dick Hogewoning door Peter van der Hulst leiden/calgary - Yves Nadeau kreeg in Canada jaren de tijd om de beste shorttrackers van het land op te leiden tot internatio nale topschaatsers. Afgelopen zo mer nam de gelouterde trainer in Nederland het roer over van bondscoach Wilf O'Reilly, en is hij verwikkeld in een race tegen de klok. De Canadees moet komend weekeinde tijdens een interna tionaal kwalificatietoernooi in Salt Lake City met een jonge en veelal onervaren ploeg de Ne derlandse startplaatsen voor de Olympische Spelen veilig zien te stellen. „De gemiddelde leeftijd van mijn team ligt rond de twin tig jaar. Mijn schaatsers moeten het opnemen tegen rijders die soms al tien jaar internationale ervaring hebben. Ik heb in po tentie goede shorttrackers, maar moet afwachten hoe zij onder druk presteren." Het beleid van de KNSB is er de laatste jaren op gericht geweest om twee relayploegen (vrouwen en mannen) tijdens de winter spelen op het ijs te krijgen. Na deau tempert bij voorbaat al te optimistische verwachtingen. Ook al werd Cees Juffermans af gelopen winter in Den Haag tweede tijdens het Europees kampioenschap. „Europese lan den hebben niet die kwaliteit zoals landen in Azië of Noord- Amerika. Cees is een groot ta lent, maar moet nog aan snel heid en kracht winnen." „Wat mijn verwachtingen zijn voor het olympische kwalifica tietoernooi kan ik niet zeggen. In de drieënhalve maand dat ik nu daadwerkelijk aan de slag ben, is er veel verbeterd. Indivi dueel en in ploegverband wor den goede tijden gereden, maar mijn rijders missen de interna tionale ervaring." Dat bleek wel tijdens de wereldbekerwedstrij den in China en Japan. Op het gebied van snelheid, tactiek en wedstrijdstrategie valt volgens Nadeau nog veel te winnen. En het zelfvertrouwen moet groei en. „Soms zijn ze zo geïmpo neerd dat ze in een wedstrijd niet de juiste zet doen. De Canadees gebuikt de laatste dagen voor het belangrijke toer nooi om zijn rijders voor te be reiden op de mentale druk. „In hun gedachten vragen ze zich af wat er gebeurt als het fout gaat. Ik heb gezegd dat ze zich moe ten concentreren op de wed strijd." De resultaten van de laatste we ken moeten de rijders in ieder geval moed geven. Tijdens een internationale wedstrijd vooraf gaande aan de World Cup van Calgary verbeterde de aflos- singsploeg zowel bij de mannen als de vrouwen het nationale re cord. „De mannen reden acht seconden sneller, maar met het wereldrecord van de Canadezen is het gat nog steeds elf secon den." Daarnaast sneuvelden twaalf persoonlijke records en reed Dave Versteeg op de 1500 meter een nieuwe nationaal beste tijd. Ook het bereiken van de halve finales relay in de we reldbeker van Calgary is hoop gevend. De progressie komt laat, maar mogelijk net op tijd voor het kwalificatietoernooi. Nadeau vindt dat wel verklaarbaar. „Ik heb een eigen persoonlijkheid en filosofie. Het duurt altijd eventjes voordat de schaatsers daaraan gewend zijn. Daarnaast heb ik bij de mannen pas sinds enkele weken twee rijders van het Peak Skate Team (een com merciële ploeg - red.) bij de ploeg. De jongens hebben maar enkele weken met elkaar kun nen rijden, en voor een relay moet je juist vaak oefenen. Ca nada verbeterde het wereldre cord onlangs met hetzelfde team dat in Nagano goud won tijdens de Spelen. Zij zijn al zes of zeven jaar bij elkaar, wij pas zes weken." Een, zoals Nadeau het om schrijft, 'drastische verandering in het trainingsprogramma' heeft de nationale ploeg op het goede spoor gebracht. Twee maal per dag wordt er stevig ge traind, met een onderbreking van slechts een halve dag per week. En overal houdt Nadeau een oogje in het zeil, of het nou op de ijsbaan is, of in het krachthonk. Zo doet hij het al jaren met succes. Tussen 1980 en 1995 was hij als coach de ver antwoordelijke man bij de Ca nadese ploeg. Het resultaat: tal van olympische en wereldtitels. De Nederlandse equipe bezit volgens Nadeau, die een 1-jarig contract bij de KNSB tekende, genoeg potentie om op termijn weer een voorname rol te gaan spelen. En hij sluit zelfs niet uit dat iets van de glorietijd terug keert. Nadeau herinnert zich de periode nog maar al te goed dat de Nederlandse relay bij de mannen van 1986 tot en met 1990 welhaast onverslaanbaar was. „Ik baalde er van dat ze ons versloegen." Maar dan moet er wel constante stroom van talen ten zijn en niet, zoals in Neder land gebeurde, een hele genera tie verloren gaan. Constante in vesteringen van de schaatsbond zijn daarvoor onontbeerlijk. O'Reilly klaagde er na de Spelen van Nagano over dat de facilitei ten minder werden. Nadeau be grijpt dat. „Je zegt toch ook niet drie weken voor een examen, shit ik moet nog leren", aldus de Canadees, die de laatste jaren werkzaam was in Engeland, Frankrijk en Bulgarije. „In Frankrijk vroegen ze mij ook an derhalf jaar voor de Spelen om een gouden medaille, maar dat gaat niet in zo'n korte tijd." Een eerste plek eist de KNSB niet, maar de schaatsbond wil tijdens de Spelen wel twee relay ploegen op het ijs hebben. Daarvoor moet Nederland in het kwalificatietoernooi bij de eerste acht eindigen. Bovendien moeten er op de individuele nummers (500, 1500 en 3000 meter) startplaatsen worden veroverd. Nadeau beslist pas op het laatste moment wie de klus voor Nederland moeten klaren. Hij laat dat afhangen van de vorm. Als we rijden zoals tij dens het toernooi in Calgary dan zie ik mogelijkheden. Het zal niet makkelijk zijn. Voor sommige rijders is het de eerste grote wedstrijd. Enkele junioren zaten tot voor kort niet bij de nationale ploeg. Ik kan die jon gens verbeteren, maar ik kan geen wonderen verrichten." De ploeg voor het olympisch kwalificatietoernooi in Salt La ke City: Mannen: Dave Versteeg, Cees Juffermans, Knut Alsemgeest, Otto den Braver en Benny Brug- gemans. Vrouwen: Melanie de Lange, Maureen de Lange, Anouk Wie- gers, Mariëlle Lootsma, Anke- Jannie Landman en Chantal Boer. Enige duidelijkheid over het terugspelen op de keeper in de voetbalsport. Volgens KNVB- docent Floor Baas mag alleen niet met de voet worden terug gespeeld. Dus wel met het hoofd, de borst, de knie en zelfs met het scheenbeen Niet al leen Jeffrey van As (NAC) is uit de roulatie. Ook Bram Marbus is voorlopig uitgeschakeld. De enkel van de Noordwijker moet minstens twee weken in het gips Patrick Wijsman (Docos) en J.P. Stahlie (Leiden) maakten deel uit van het Haagse HALO- voetbalelftal dat door een 3-1 zege op België Europees kampi oen studenten werd Volgens oud-voetballer Theo van der Burch is het probleem bij ADO Den Haag wat betreft de invul ling van de linksbackplaats sim pel: 'Maak Maarten Bak links achter en hij heeft een gouden toekomst' De Leidse voetbal club Roodenburg is nog steeds op zoek naar een hoofdspon sor. De vierdeklasser hoopt vol gend jaar het 75-jarig bestaan te vieren met de opening van een vernieuwd clubhuis FC Lisse hoopt vanaf het seizoen 2002/2003 een sponsorhome in gebruik te nemen. Het nieuw bouwproject wordt gefinanci- eerd door de sponsors zelf De v.v. Noordwijk heeft een boek werkje uitgeven onder de naam "Doeltreffend Netwerken bin nen v.v. Noordwijk". Hierin veel aandacht voor de leden van de businessclub Bij Meerburg volgt Ton van der Blom Jo Hermsen op als jeugdvoorzit- ter. Peter Berg stopt als secreta ris bij plaatsgenoot SJZ Einde lijk heeft ook Lugdunum een jeugdhonk. Van de initiatiefne mers, de jeugdrecreatiecom- missie, mocht Henny van de Wijngaard de openingshande ling verrichten Tijdens de laatste thuiswedstrijd van kop loper UVS tegen Wilhelmus zat de 16-jarige Danny de Groot op de reservebank. Een dag eerder stopte de doelman van de BI een strafschop tegen het Rot terdamse Excelsior Een op roep van een LFC-fan in Au stralië. Wim van Diemen, klein zoon van ere-voorzitter Selier, is op zoek naar een leuk aan denken van zijn oude club. Re acties naar Aad van den Dop, Berlijnstraat 121, 2711 PRZoe- termeer Gezien in de dug out bij de wedstrijd HMSH 2-UVS 2: Melbi Raboen Kees Vemooy (Leimuiden) won de laatste wegklassieker voor veteranen. In de Omloop van de Graaf schap klopte de renner van De Bollenstreek Frank Nijssen en Theo Joosten In de eerste na tionale cyclo cross in Harder wijk was Sebastiaan Langeveld uit Lisse de grote verrassing. De debutant won bij de junioren. Suzanne de Goede kon tijdens de Beach Classic Leontien van Moorsel lang volgen. Meer dan een tweede plaats zat er voor de Zoeterwoudse juniore niet in De Haagse wielervereniging Trias heeft de jacht naar regio nale jonge renners nog niet stopgezet De club is in gesprek met de Bollenstrekers Harm Bronkhorst (Nieuw Vennep), Stefan de Kok (Burgerveen) en Niels Groenendijk (Noordwijk) en het Swifttalent Bart Schoon- dergang (Leiderdorp). Bij de club fietsen al veel renners uit de Leidse regio Liefst vier ju doka's uit Alphen aan den Rijn zijn geselecteerd voor de Ne derlandse kampioenschappen judo op zondag 27 oktober in Den Bosch. Het gaat om Aziz Mesaoudi, Arne-Jan van Tien hoven, Martijn Oosterveen en Kick van der Weijde. Eelco van der Linden uit Zoeterwoude heeft eveneens een selectie af gedwongen Oud-schaatser Jos Valentijn maakt komend sei zoen deel uit van de Commissie Topsport van de KNSB. De sprinter en oud-inwoner van Ter Aar volgt Jan Groot op De speelsters van het veterinnen hockeyteam van De Kieviten hebben Maxima Zorregeuita gevraagd om hun team te ko men versterken. Een deputatie van de Wassenaarse club is bij paleis Huis ten Bosch geweest om Maxima een clubtenue aan te bieden De mannen van at letiekvereniging Rijnsoever hebben de 60 van Texel gewon nen. Het Katwijkse team be stond uit Wout Duindam, Leen van Rijn, Werry Leunissen en André Korpershoek. De vrou- wenploeg (Anja Kralt, Leny van der Plas, Yvonne Zwanenburg en Marja van Leeuwen) werd tweede ien drie weken valt beslissing Organisatie wil vijf afzonderlijke sponsors man Leefmans - „Het liefst had ik na- bevestigd dat er defini- n twaalfde editie komt, >p die mededeling moe- nog even wachten." Or- or Tjeerd Scheffer van de Marathon verwacht dat t ongeveer drie weken het ende woord daarover kan Half november hoopt hij ïen te kunnen geven van in, maar vijf hoofdspon- ie het evenement gaan leunen. rathon van Leiden werd scennium lang gespon- oor 3M. Die firma vond tien jaar welletjes. Vorig oest Scheffer en zijn vrij- 5 het met veel minder fi le middelen doen waar- t uitvoering een soberder 1 kreeg. Zo werd het prij- 1 voor de winnaar afge- De Leidse organisator liet op weten dat ,als er geen hoofdsponsor kwam, nement vrijwel zeker ter iu gaan. Iels heeft Scheffer het n voor de komende Lei- arathon één hoofdspon- vinden, laten varen. Hij et plan gelanceerd om de pnummers (kinder- en G- lusinessloop, 10 kilome- ve marathon en hele ma- I te verdelen over vijf msors. Een aantal onder- Scheffer wil niet zeggen :n hoe veel - heeft nu een lieter. „We zijn en blijven een low-budget marathon. Als ik hoor dat de marathon van Rot terdam twee miljoen gulden uit trekt voor alleen de toplopers, dan denk ik: daar organiseren wij vier hele marathons voor. Maar ik wil er in Leiden geen uitgeklede marathon van ma ken. Geen van de vijf onderde len mag afvallen", aldus Schef fer. In de speurtocht naar geldschie ters wordt de organisatie onder steund door de firma Sponsor- bank.nl uit Voorburg. Dit bedrijf helpt sporters en sportclubs aan sponsors en omgekeerd. Spon- sorbank.nl is nog wel op zoek naar één hoofdsponsor die zijn naam voor een aantal jaar aan de Leidse marathon wil verbin den en daarmee ook de verdere toekomst van het evenement verzekert. Volgens directeur Nanno Ben- ninga is dat geen eenvoudige klus. „Normaal onderhandelen we tussen bedrijven en sporters en niet voor een compleet eve nement. Toch maken we graag een uitzondering voor de Leidse marathon. Op onze reguliere mailing is nog geen reactie bin nen gekomen, maar nu gaan we bedrijven gerichter benaderen", aldus Benninga. Hoe de vlag er over een of meer dere jaren bij hangt, blijft voor alsnog ongewis, maar de kans op een twaalfde versie is groot. Scheffer: „Ik heb er goede hoop op. Ik kijk uit naar het moment dat we weer gewoon kunnen melden waar mensen zich kun nen inschrijven, in plaats van dat we het over de organisatie en het al dan niet doorgaan van het evenement hebben." SCOREBORD PRIJSVRAGEN /van dinsdag 23 oktober: 1 - 3 - 7- 18-30-32-39-44 -46- 57-60-62-68-69-75-76. arbehoud) VOETBAL Parijs. WK, vrouwen. Tweede dag: Nederland - Israël 13-17, Ne- derland-lndonesië 15-15, Nederland-Chi- na 4-25. Stand Venice Cup (viertallen): 1 Frankrijk 108, 2. Oostenri|k. Verenigde Staten 98, 12. Nederland 63. SCHAATSEN jp. Derde ronde: te Graafschap 2-0 (1-0). 37. Wal- (strafschop), 90. Rafael 2-0. ichter. Vink. Toeschouwers: "de kaart: Frënkel (75. De Graaf- i geel). Gele kaart. Obodai (Ajax link (De Graafschap), ilwijk - Emmen 1-0 (0-0). 70. irp (strafschop) 1-0. Scheids van Egmond. Toeschouwers. «Ie kaart. Van Wanrooy (RKC Van der Linden, Feijer (Emmen) iffen. geschorst Broerse (FC Gronin- iguet (Haarlem), Viedma (RBC), (Veendam). Blaauw (Veendam), (Helmond Sport), Sandvliet (Dor- 0, Stam (Eindhoven) DAMMEN Amsterdam. Vijfde Bijlmerdamtoernooi, Grootmeestergroep. Derde ronde: Oudshoorn (Ned) - Thijssen (Ned) 0-2, Samb (Sen) - Tsjizjov (Rus) 0- 2, Bouzinski (Lit) - Valneris (Let) 1-1, Meijer (Ned) - Hoogteijling (Ned) 1-1, Nd- jofang (Cam) - Kalmakov (Rus) 0-2 Stand: 1. Meijer, Thijssen, Kalmakov, Tsjizjov en Valneris 4 punten, 6. Hoog teijling 3, 7. Oudshoorn, Bouzinski en Samb 2, 10. Ndjofang 1. Calgary. Testwedstrijden. Mannen. 500 m: 1. Wennemars (Ned) 35.45, 2. Lee (ZKo) 35,51, 3 Lobkov (Rus) 35,82, 11 Leeuwangh (Ned) 36.46, 15. Tuitert (Ned) 36,84 1500 m: 1. K. Marshall (Can) 1.46,95, 2. Lalenkov (Rus) 1.47,62, 3. Leeuwangh 1.48,16, 4. Romme (Ned) 1 48,28, 9. Tuitert 1.49,87. 5000 m: 1 Sjepel (Rus) 6.31,76. Vrouwen, 500 m: 1. Kotjoega (WRu) 39,11, 2. Barisjeva (Rus) 39,43, 3. Tim mer (Ned) 39,49, 6. Thomas (Ned) 40,06, 10. Vis (Ned) 40,99. 1500 m: 1. Barisieva 1 57,07, 2 Timmer 1.59,05. 3000 m: 1. Klassen (Can) 4.03,68. HANDBAL SQUASH Vrouwen, eredivisie: AAC 1899 - SEW 24 - Melbourne. Mannen, WK landenteams. Groep E: Nederland - Oostenrijk 3-0. Ber den - Schedlbauer 9-3 9-3 9-0, Marges - Rossler 9-2 9-6 9-2, Buit - Fuchs 10-8 9- 7 9-3. Schotland - Maleisië 2-1 Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Schotland 2-2, 3. Ma leisië 2-2, 4 Oostenrijk 2-0. TENNIS Stockholm. Mannen. 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Schalken - Van Lottum 6-1 6-3. Arthurs (Aus) - Wessels (Ned) 6-3 6- 4 Larsson (Zwe) - Bryan (VSt) 6-4 7-5, Nieminen (Fin) - Pless (Den) 7-6 6-3, Rios (Chl) - Russel (VSt) 6-2 3-6 6-4. Johans son (Zwe/3) - Hipfl (Oos) 6-7 6-4 4-1 op gave Hipfl St. Petersburg. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/2) - Sargsi- an (Arm) 7-6 6-2, Savolt (Hon) - Diaz (Spa) 6-4 7-5, Llodra (Fra) - Hrbaty (Slw) 6-3 7- 6, Rusedski (GBr) - Stoljarov (Rus) 6-1 6- 4, Mantilla (Spa) - Labadze (Geo) 6-4 7-6, Youzhny (Rus) - Calatrava (Spa) 7-5 7-5, Koubek (Oos) - Vanek (Tsj) 6-1 7-6 Basel. Mannen. 2,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Clement (Fra'5) - Gaudio (Arg) 6-4 6-1, Moya (Spa/7) - Sanguinette (Ita) 7-6 6-4, Gaudenzi (Ita) - Robredo (Spa) 7-6 6-4, Davidenko (Rus) - Blanco (Spa) 6-1 6-4, Thomann (Fra) - Balcells (Spa) 6-4 2-6 6-2, Kratochvil (Zwi) - Por tas (Spa) 5-7 7-6 6-1, Henman (GBr/2) - Dupuis (Fra) 6-4 6-1, Rosset (Zwi) - Corre tja (Spa/3) 6-4 3-6 6-1 Linz. Vrouwen. 1.2 miljoen gulden. Eerste ronde: Stevenson (VSt) - Torrens- Valero (Spa) 7-6 6-2, Toeljaganova (Oez) - Myskina (Rus) 6-2 6-2, Bedanova (Tsj) - Petrova (Rus) 6-3 1-6 7-6, Lichovtseva (Rus) - Chladkova (Tsj) 3-6 7-5 7-5, Sugiyama (Jap) - Schett (Oos) 3-6 7-6 6-3 Luxemburg. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Raymond (VSt/6) - Marrero (Spa) 6-2 2-6 6-4, Hantuchova (Slw) - Glass (Dui) 6-4 6-3, Bachewa (Bul) - Schi- avone (Ita) 7-6 6-2, Koernikova (Rus) Kandarr (Dui) 6-4 7-5, Tu (VSt) - Kremer (Lux/7) 6-3 6-3, Black (Zim) - Bovina (Rus) 6-4 6-0, Garrigues (Spa) - Salerni (Arg) 7-6 6-2, Hopkins (VSt) - Razzano (Fra) 6-2 4-6 6-4. WIELRENNEN Woerden. Veldrijden, Nacht van Woerden. 1. Wellens (Bel). 2. Nijs (Bel), 3. Vervec- ken (Bel). 4 De Vos (Ned). Naam: Sandy van de Water. Sport en club: voetbal bij Do- cos. Ik ben vijf jaar geleden be gonnen. Een vriendin van mij speelde bij Docos en ik ben een keer mee gegaan. Geboortedatum: 28 septem ber 1985. Opleiding: 5 havo. Ik doe dit jaar eindexamen. Wat ik daar na ga doen, weet ik nog niet. Voetbalfamilie: mijn oudste broer speelt bij Docos en mijn jongste broer bij ASC. Mijn va der voetbalt daar al 30 jaar. Trainers: Max Severijn, John van Weerlee, Arno Rijsbergen en nu zijn het Peter van der Kooy en Herman Barneveld. Beste trainer: Ma,x was mijn eerste trainer en bij hem heb ik het erg naar mijn zin gehad. Peter en Herman hebben zelf hoog gespeeld. Van hun kan ik nog heel veel leren. Positie: spits. Sterke punt: hardlopen. Ik heb ook aan atletiek gedaan, maar daar had ik het niet naar mijn zin. Een teamsport is veel leuker. Zwakke punt: makkelijke bal len in het doel schieten. Ik heb nu tien keer gescoord in vijf wedstrijden, maar het moet bij mij altijd moeilijk gaan. Hoogtepunt: dat had eigenlijk vorig jaar moeten zijn. We hadden kampioen moeten worden, maar uiteindelijk kwamen we niet verder dan de tweede plaats. In plaats van een hoogtepunt werd dat dus een dieptepunt. Blessures: vorig jaar had ik een liesblessure, waardoor ik de belangrijke wedstrijden aan het einde van het seizoen niet heb kunnen spelen. Ik voel het nog steeds wel, maar ik heb er niet echt last van. Favoriete voetbal- len mijn vader. Ik J]g t>en niet echt fan van een voetballer, ook niet van een «K j club of zo. Ik kijk het wel altijd op televisie, maar een voorkeur heb ik 0| niet echt. Van Gaal: dat Ne derland zich niet gekwalificeerd heeft, ligt niet aan hem. Die spelers hebben het ge woon hoog in de bol gekregen om dat ze zoveel ver dienen. Zij moeten presteren en dat hebben ze niet ge daan. Euro: dat vind ik maar niks. Mijn Foto: Mark Lamers ouders hebben een winkel waarin ik ook werk. We heb ben de hele boel moeten om- prijzen en dat is een verschrik kelijk werk. Maxima: het maakt me echt niet uit met wie Willem Alexander trouwt. Als -ie het maar naar z'n zin heeft. Hobby's: naast het voetbal heb ik geen hobby's. Ik train twee keer in de week, zondag een wedstrijd en af en toe doe ik aan zaalvoetbal. Favoriete internetsite: ik ge bruik het internet alleen voor school. Favoriete cd: heb ik ook niet echt. Ik hou eigenlijk van alles, van trance tot R&B. Mooiste plekje van Leiden: je stelt veel te moeilijke vragen Even aan mijn moeder vragen Nee, zij gaf een verkeerd ant woord. Doe maar de Burcht. Uitgaan: ik ga vaak naar Rot terdam en af en toe naar Am sterdam. Grootste blunder: mijn hele leven is een aaneenschakeling van blunders, maar ik kan er niet echt zómaar een uitpik ken. Ik ben best wel een war hoofd. Ik mis nogal eens voor open doel. Levensmotto: je leeft maar een keer, dus geniet ervan. Ter Leede: het lijkt me wel leuk om ooit eens op zo'n hoog niveau te spelen. Maar ik ken een speelster van die club, Jeanet van der Laan, een beet je en ik weet hoe goed zij is. Maar ja, ik ben nogÉ>ng. leeftijdsverschil: crat is bij ons niet zo groot. We hebben ie mand van 27 jaar en van 22 jaar en de rest is zo rond de 17. Met hun speel ik al vijf jaar sa men. Tegenstander zondag: om eerlijk te zijn weet ik dat niet. We horen op de training van vandaag wie de tegenstander is. Dit seizoen: wij zijn vorig jaar gepromoveerd en dit jaar is het de bedoeling dat 'we bij de eerste vijf komen. Misschien kunnen we dan volgend jaar weer promoveren. Toekomst persoonlijk: zolang ik nog meekan, zal ik blijven voetballen. door ieroen Bal

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27