Gelijkspel stemt Ajax niet gerust SPORT FC Utrecht krijgt lesje in doelmatigheid Sluiter: 'Een mooie kans om alle narigheid uit te wissen' FC Twente heeft weinig houvast meer vrijdag ^g OKTOBER 2001 gida. ;PD/Hans Broekhuizen angida is ig in selectie .a - Tijjani Babangida l morgen weer deel uit selectie van Vitesse, voor liswedstrijd tegen NAC. er Ronald Koeman neemt erdere sancties tegen de iller, die woensdag te laat i opdraven voor het duel C Groningen. Koeman Babangida woensdag om linaire redenen uit de se- Baba kan de gebruikelij- ite voor te laat komen te lt zien, maar wat Koeman _s de zaak daarmee afge- .Babangida is voldoende f', zegt de trainer. „Als s, zit hij zaterdag weer bij tóe." Isea blameert in Tel Aviv viv Chelsea heeft zich op lees niveau geblameerd, ndense club verloor giste- ide tweede ronde van het looi om de UEFA Cup met nHapoel Tel Aviv. De i delen op een moment Engelsen dachten dat lijkspel binnen was. srechter Dick van Eg- speelde een opvallende j stuurde Mario Melchiot linuten na rust uit het a eerder Boudewijn Zen- op geel te hebben ge- erd. Chelsea, zonder de seerde aanvoerder |y en het vijftal dat de reis sraël niet aandurfde, net tien man lang stand, noest in de laatste drie en twee treffers toestaan. el Cup chrapt door André Hoogeboom kopenhagen/gpd - Ajax heeft dit seizoen nog steeds alles onder controle. Zowel nationaal als in ternationaal. In eigen land onge slagen, in de UEFA Cup zelfs zon der tegentreffer. Gisteren in Ko penhagen bleven de Amsterdam mers vrijwel moeiteloos over eind. Dat het o-o bleef geldt in het Europese bekertoernooi als een goede uitslag. Dat Ajax voor het eerst dit seizoen niet zelf heeft gescoord, was niet meer dan een smet op het resultaat. Ajax was gisteravond efficiënt en zakelijk, maar werd ook in die rol gedrongen, vooral in de tweede helft door een opportu nistisch Kopenhagen. Door een ploeg die in het Parken-stadion eerder dit seizoen Lazio Roma met 2-1 wist te kloppen Welis waar maakten de Romeinen de schade goed in de thuiswed strijd (4-1), maar die resultaten gaven wel aan dat FC Kopenha gen op eigen grond degelijk werk kan afleveren. Ajax, dat met een opnieuw evenwichtige - en inmiddels be proefde - strategie de tegenstan der tegemoet trad, hield Kopen hagen zeker in de eerste helft goed in bedwang. De Amster dammers speelden in die fase van het duel hun beste spel, zelfs niet gehinderd door een dramatische grasmat. Het groot ste gevaar van Kopenhagen, de Zuidafrikaan Zuma, was alleen in de eerste tien minuten drei gend. Ajax-verdediger André Bergdol- mo, inmiddels uitgegroeid tot een vaardige en degelijke pion in het sterke collectief, had het aanvankelijk wat moeilijk met de behendige Zuma, maar had de speler al na tien minuten min of meer door. Daarmee kwam ook de ommekeer tegen een ploeg die aanvallen ook als een noodzakelijk kwaad ziet. FC Kopenhagen speelde zeer defensief en drong Ajax het initi atief op. Dat kwam de thuisclub al snel bijna op een achterstand te staan na een geniaal moment van Ibrahimovic, die in de basis was verkozen boven Machlas. Met een slimme voetbeweging zette hij Van der Meyde vrij, waarna diens voorzet door Zla- tan zelf ingekopt had kunnen worden. De kopbal was goed, de redding van de Deense doelman Kihlstedt zo mogelijk nog beter. Het was het enige spectaculaire moment voor rust. Op twee af gekeurde goals na dan. Wam- berto werd afgefloten wegens buitenspel, even voor rust vond de treffer van Roll geen genade in de ogen van scheidsrechter Ceferin. Het bleek achteraf de beste periode van Ajax, dat zich in de tweede helft moest confor meren aan het opportunistische vechtvoetbal van de Denen. Kopenhagen schakelde de beide vleugelverdedigers in bij het op zetten van de aanvallen, waar door de flankaanvallers van Ajax, Wamberto en Van der Meijde, meer aan de zijkant moesten blijven. Het spelbeeld veranderde, Ajax moest terug, maar de verdediging kwam des ondanks nauwelijks echt in de problemen. Alleen bij schoten van Jensen en Fernandez ont snapten de Amsterdammers aan een achterstand. Met gevaar voor eigen leven wist Grim erger te voorkomen en raakte daarbij, naar het scheen, ernstig gebles seerd. „Ik was even helemaal van de wereld, was mijn oriëntatie vol komen kwijt", erkende de doel man. „Ik ben nog even blijven liggen om weer een beetje bij te kunnen komen. Maar ja, dit soort dingen kunnen ook ge beuren." Omdat de beide buitenspelers niet meer naar binnen konden, kwam spits Ibrahimovic steeds meer geïsoleerd te staan. Waar mee Ajax ook niet meer voor het doel van de Deense tegenstan der kwam. Pas in het laatste kwart van de wedstrijd paste Adriaanse de eerste wissel toe, Machlas voor Ibrahimovic en la ter mocht Ikedia, die voor het laatste thuis tegen Celtic had ge utrecht/anp - De spelers van FC Utrecht reageerden met ontzag en respect op de voetbaldemon stratie van Parma, gisteren in de Galgenwaard (1-3). „Wat een killers", sprak spits Dirk Kuyt vol bewondering. „Fantastisch countervoetbal", vond aanvaller Dave van den Bergh. FC Utrecht kreeg voor eigen pu bliek, dat massaal achter de ploeg bleef staan, een lesje in doelmatigheid. De harde wer kers van trainer Frans Adelaar liepen het vuur uit hun sloffen, maar dwongen nauwelijks uit gespeelde kansen af. Parma daarentegen was in de snelle te genstoot levensgevaarlijk. Het had net zo goed 1-4 of 1-5 kun nen zijn, maar zo'n afstraffing had FC Utrecht op basis van de hartverwarmende inzet ook weer niet verdiend. „Vooraf hoop je op iets moois", sprak Adelaar berustend. „Maar dit Parma was een, nee, twee maten te groot voor ons. Hun dodelijke counter is ons noodlot geworden. Die specialiteit be heersen ze geweldig. Achterin hebben ze nauwelijks iets weg gegeven. Het is duidelijk dat de Nederlandse competitie nu weer onze hoogste prioriteit heeft." Vanaf de eerste minuut was dui delijk dat Parma, dat aanzienlijk minder uitstraling en kwaliteit heeft dan de internationale tqp- ploeg uit jaren negentig, niet naar Utrecht was gekomen om alleen maar te verdedigen. De nummer twaalf van de Serie A stoomde bij balbezit direct op naar de middenlijn. Parma wil de het speelveld 'klein' houden De Katwijkse FC Utrecht-speler Dirk Kuyt springt stijlvol over Bog- hossian van Parma heen. Foto: ANP/Robin Utrecht om de verwachte stormloop van FC Utrecht al ver van het eigen doel te kunnen ontregelen. De Italiaanse tactiek pakte goed uit. De gretige thuisploeg had moeite om in het strafschopge bied van Parma te komen. Feite lijk belandde de bal alleen via een hoge voorzet of een lange dieptepass in de zestien meter. De hechte afweer van Parma had daarmee weinig moeite. Ook uit een reeks hoekschop pen ontstond weinig gevaar. De Italiaanse druk naar voren veroorzaakte eveneens defensie ve problemen voor FC Utrecht. Parma bleek in staat via snel combinatievoetbal de twee spit sen Di Vaio en Bonazzoli te lan ceren. Dat bleek eens te meer in de 21ste minuut. Terwijl heel Utrecht wachtte op een fluitsig naal wegens buitenspel kopte Di Vaio uit een scherpe voorzet van Sartor koel raak, 0-1. Spelers, speeld, invallen voor Van der Meyde. Het veranderde uiteindelijk niets in hét scoreverloop en het wedstrijdbeeld. De 0-0 leidde tot gemengde gevoelens bij de Aja- cieden. Van der Vaart, die giste ren een keer niet uit kon uitblin ken, moest dat ook erkennen: „Ik was gedwongen tot verdedi gen, en kreeg weinig bespeelba re ballen. Het kan nu eenmaal niet elke week feest zijn." De middenvelder is er overigens over veertien dagen niet bij. Hij liep gisteren tegen zijn derde ge le kaart op. Adriaanse had ook gemengde gevoelens bij de 0-0. „Dat is toch een moeilijke uit slag. We zullen thuis gecontro leerd moeten aanvallen, om een tegengoal te voorkomen." Fred Grim gaf toe dat Ajax na rust enigszins was overrompeld door de pressie van de Denen. „Maar hebben we verzuimd te blijven voetballen, zoals we tegen Feye- noord en RKC wel bleven doen. Maar ja, dat zal voor een deel ook wel aan de tegenstander hebben gelegen." FC Kopenhagen: Kihlstedt; Rytter. Madsen. Laursen en Jensen; Bisgaard (80. Thominger). Lönstrup. Poulsen en Fredgaard (62. Fernandez); Röll en Zu ma. Ajax: Grim; l rabelsi. Bergdolmo, Chivu en De Cler; O'Brien, Yakubu en Van der Vaart; Van der Meyde (82. Ikedia), Ibra himovic (75. Machlas) en Wamberto. trainers en supporters van de thuisclub reageerden des dui vels, maar de Roemeense arbi trage weigerde het verdachte doelpunt te annuleren. Met Jochemsen voor de anonie me Gluscevic begon de nummer vier van de eredivisie met her nieuwde inspiratie en energie aan de tweede helft. Ondanks een Utrechts offensieve in de beginfase behield Parma de controle over de wedstrijd. In de 55ste minuut kreeg het team van Adelaar de knock-out, nadat Lamouchi eerst nog.een grote kans had verprutst. Bonazzoli kopte raak uit een voorzet van Falsini, 0-2. Een kwartiertje later maakte weer Di Vaio er 0-3 van. In bles suretijd miste hij nog een riante kans op zijn derde treffer. Zowel verdedigend als aanvallend schoot FC Utrecht (begroting: 27 miljoen gulden) tekort tegen de Italiaanse middenmoter (budget: 200 miljoen gulden). Dat vonden de Utrechtse fans eveneens. Ook na de 0-3 bleef de luidruchtige aanhang achter de eigen ploeg staan. Het doel punt van Jochemsen in de slot fase was de beloning voor die aanhoudende steun en ver zachtte de pijn van de zware thuisnederlaag nog enigszins: 1- 3. FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Zwaanswijk, Roest en Van Mol; Tanghe, De Jong, Bosschaart en Van den Bergh (74. Arts); Kuyt en Gluscevic (46. Jochemsen). Parma: Frey; Sartor (83. Ferrari), Sensi- ni, Djetou en Falsini; Boghossian, Bola- no. Cannavaro en Lamouchi (82. Ap- piah); Di Vaio (90. Marchionni) en Bo nazzoli. Nederland stuit in Davis Cup weer op Frankrijk utrecht/gpd - Het Nederlandse Davis Cup-team stuit mogelijk voor het tweede jaar op rij in de eerste ronde op de titelverdediger. Afgelopen fe bruari was een stunt tegen Spanje de aanzet voor een historische opmars richting halve fina les. Over iets minder dan vier maanden (8 tot en met 10 februari) is een uitduel bij Frankrijk een hoogstwaarschijnlijk nog zwaardere opgave. „Pittig", is het oordeel van Raemon Sluiter, de man die een heroïsch Davis Cup-jaar pijnlijk be ëindigd zag met opgave in de halve finale-wed strijd tegen datzelfde Frankrijk. De Rotterdam mer knakte door zijn enkel in de partij tegen Ar- naud Clement. „Dit wordt een mooie kans om al die narigheid uit te wissen," stelt Sluiter. Voorlopig zijn de Fransen veel meer bezig met het huidige Davis Cup-jaar en met name de fina le tegen Australië, vanaf 30 november in Mel bourne. Op gras mag de equipe van Guy Forget proberen de negende Davis Cup-titel uit de his torie op te eisen. De Nederlandse tennisbond (KNLTB) had onge twijfeld gehoopt op de Verenigde Staten of Rus land als tegenstander, want dan was zij weer ver zekerd van een financieel aantrekkelijk thuisdu el. „Nu kunnen gelukkig wel veel Nederlanders mee naar Frankrijk," stelt captain Tjerk Bogtstra. „Dat is goed aan te reizen. Voor ons is dit een zware loting, maar voor de Fransen ook. Die hebben vorige maand toch met het nodige for tuin van ons gewonnen." Volgens Jan Siemerink, druk bezig met zijn nieu we huis in Noordwijk, kiezen de Fransen wel weer voor gravel. „Ze weten dat wij daarop toch het minst uit de voeten kunnen. Dat wij op nieuw Frankrijk treffen is ongelooflijk, maar zegt me niet zoveel. Als je alle mogelijke tegenstan ders bekijkt, maakt het allemaal weinig uit." zurich/anp - Zware tijden wachten FC Twente. De club van Van 't Schip is na de forse 4- 1 nederlaag, gisteren bij Grass hopper Club Zürich nagenoeg uitgeschakeld in het toernooi om de UEFA-beker. In de natio nale competitie is het al een tijdje mis. Uit de laatste vijf duels werden slechts twee pun ten gehaald. Een oude wijsheid in het voetbal zegt dat er geen reden is voor paniek zolang de kansen maar worden uitgespeeld. Als dat zo is hoeft FC Twente nog niet te wanhopen. Ook tegen Grass hopper Club Zürich kregen de Enschedeërs de meeste en de mooiste kansen. Bijvoorbeeld voor Houwing, Cairo, Booth en Van der Laan. Ze werden alle gemist. Typerend was ook dat het enige Enschedese doelpunt kwam van de voet van een verdediger, linksachter Polak, nota bene nog gemaakt uit dood spel ook. In het Hardturmstadion had FC Twente vaak het beste van het spel, maar maakte Grasshop pers de doelpunten. Vaak in on bewaakte ogenblikken. Nunez werd de held van de avond door drie van de vier doelpunten voor zijn rekening te nemen. De Uruguayaan bereidde daarnaast ook nog de treffer van Petric voor. „We liggen eruit", zei Van 't Schip, „tenzij er een wonder gebeurt". Grasshopper Zürich: Huber; Castillo, Smiljanic en Jaggy; Spycher (81. Diopj, Tararache. Geroer. Mvvaruwari, Nunez en Ippoliti: Petric (72. Morales). FC Twente: Boschken Hulshoff. Grujic. El Brazi en Polak: Van der Laan. Ten Hag en Van der Leegte: Cairo. Houwing (69. Kollmann) en De Witte (46. Booth) SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 18 oktober. 3 - 7 - 10 - 12 - 15 - 16 - 23 - 30 - 31 - 34 - 36-37-45-52-55-56-67-71 -74-77. (onder voorbehoud) Lotto Jackpot geen winnaar; hoofdprijs: geen win naar, tweede prijs; geen winnaar, derde prijs, 100.000,00 gulden: 1 winnaar; vierde prijs, 1500,00 gulden: 7 winnaars; vijfde prijs, 1000,00 gulden: 22 winnaars. Euroloterij Zes cijfers goed: geen winnaar; laatste vijf cij fers goed. 1 winnaar; laatste vier cijfers goed: 9 winnaars; laatste drie cijfers goed 112 win naars, laatste twee cijfers goed: 1519 win naars, laatste cijfer goed: 14.242 winnaars Toto Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 win naar, bruto 4 666,30 gulden, derde prijs: 33 winnaars. 353,30 gulden. VOETBAL UEFA Cup, tweede ronde, eerste wedstrijd: FC Kopenhagen (Den) - Ajax (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Ceferin (Slv) Toeschouwers.- 20.067 Gele kaart- Rytter (FC Kopenhagen), Van der Vaart, Trabelsi, Wamberto (Ajax) Grasshopper Zürich (Zwi) - FC Twente (Ned) 4- 1 (2-0). 29. Nunez 1-0, 34. Nunez 2-0, 57. Petric 3-0. 68 Polak 3-1, 90 Nunez 4-1 Scheidsrechter: Kasnaferis (Gn). Toeschou wers 5500. Gele kaart Nunez (Grasshopper). Van der Leegte tFC Twente). FC Utrecht (Ned) - Parma (Ita) 1-3 (0-1). 21 Di Vaio 0-1, 55. Bonazzoli 0-2, 69. Di Vaio 0- 3, 76. Jochemsen 1-3. Scheidsrechter- Corpo- dean (Roe). Toeschouwers: 13.500. Gele kaart Vreven, Tanghe, Jochemsen (FC Utrecht), Lamouchi. Sartor, Marchionni en Di Vaio (Parma). Union Berlin (Dui) - Liteks Lovetsj (Bul) 0-2 (0-0). 50 Bornosoezov 0-1. 90. Petrov 0-2. CSKA Kiev (Oek) - Club Brugge (Bel) 0-2 (0-1) .34 Verheyen 0-1, 47. Verheyen 0-2. Girondins Bordeaux (Fra) - Standard Luik (Bel) 2-0 (2-0). 6. Pauleta 1-0 (strafschop), 32. Christian 2-0 Legia Warschau (Pol) - Valencia (Spa) 1-1 (1- 0). 12 Karwan 1-0, 61. Ilie 1-1 (strafschop) NK Osijek (Kro) - AEK Athene (Gri) 1-2 (0-1). 13. Zagorakis 0-1, 71 NikolaidisO-2, 72 Ma rio Mijatovic 1-2. Halmstad (Zwe) - Sporting (Por) 0-1 (0-0), 54 Niculae 0-1 PAOK Saloniki (Gri) - Pribram (Tsj) 6-1 (3-0). 23 Jasemakis 1-0. 28. Jasemakis 2-0, 38. Okkas 3-0. 52. Konstantinidis 4-0, 57. Siegl 4-1, 75. Luciano 5-1. 88. Okkas 6-1. Freiburg (Dui) - St. Gallen (Zwi) 0-1 (0-0). 90 Mokoena 0-1 Fiorentina (Ita) - FC Tirol (Oos) 2-0 (0-0). 46 Morfeo 1-0, 85. Nuno Gomez 2-0. Hapoel Tel Aviv (Isr) - Chelsea (Eng) 2-0 (0-0). 87. Gershon 1-0 (strafschop), 90. Clescenko 2-0. AC Milan (Ita) - CSKA Sofia (Bul) 2-0 (1-0). 20. Rui Costa 1-0, 50. Sjevtsjenko 2-0. Varteks Varazdin (Kro) - Bröndby (Den) 3-1 (0- 0). 64. Bjelanovic 1-0, 77 Mumlek 2-0, 81 Mikic 3-0. 84 Svensson 3-1 (strafschop). Leeds (Eng) - Troyes (Fra) 4-2 (3-1). 5 Viduka 1-0, 22 Bowyer 2-0, 30. Loko 2-1, 43. Vidu ka 3-1, 46. Bowyer 4-1, 81 Loko4-2. Inter (Ita) - Wisla Krakow (Pol) 2-0 (0-0). 61 Kallon 1-0, 65. Kallon 2-0. Paris Saint-Germain (Fra) - Rapid Wien (Oos) 4-0 (2-0). 18. Ronaldinho 1-0, 29. Mendy 2- 0, 55. Anelka 3-0, 59 Ronaldinho 4-0. Zaragoza (Spa) - Servette (Zwi) 0-0. Glasgow Rangers (Sch) - Dinamo Moskou (Rus) 3-1 (1-0). 9. Amoruso 1-0, 61. Ball 2-0, 80. Ronald de Boer 3-0, 90. Goesev 3-1 Ipswich Town (Eng) - Helsingborg (Zwe) 0-0. Celta de Vigo (Spa) - Slovan Liberec (Tsj) 3-1 (1-0). 34. Mostovoi 1-0, 65. Edu 1-1 (eigen doel), 75. Mostovoi 2-1, 89. Mostovoi 3-1 BADMINTON Farum. Deense Open. Vrouwen, enkel, tweede ronde Yao Jie (Ned) - Rice (Can) 7-5 7-1 7-4, Meulendijks (Ned) - Chen Wang (HKo) 7-0 7-5 7-1, Audina (Ned) - Grether (Dui) 7-1 7-1 7-0. GOLF St. Andrews, Kingsbarns, Carnoustie. Ounhill Links Championship, 12,5 miljoen gulden. Stand na eerste dag (niet op alle banen uitge speeld). Profs 1 Sandys (ZAI), Els (ZAf)-7. 3 Fowler (Aus). Gonzalez (Arg), Lomas (Eng), Johnstone (Zim), Howell (Eng), Davis (Eng), Garrido (Spa), Canonica (Ita), Moseley (Aus) - 5, 44. Lafeber (Ned)-1,91. Muntz (Ned)+1. Teams met amateurs 1 Walker (VSt) -13, 2 Gee (Eng), Keener (ler) -12. 4 Becker (Dui) - 11. 44 Okker (Ned). Brouwer (Ned) -6. 57. Van Basten (Ned). Van Erven Dorens (Ned) -5. 141. Muermans(Ned)-l. HOCKEY Milton Keynes. Oefenwedstrijd, mannen. Engeland - Nederland 2-4 (0-1). 15. Geeris 0- 1, 37. Eikelboom 0-2, 44. Taekema 0-3 (straf- corner), 55 Ronald Brouwer 0-4, 66. Mathews 1-4 (sc), 68. Mathews 2-4 (sc). Opstelling Oranje Vogels; Taekema, Jazet, Van Weel en Van der Weide; De Nooijer, Delmee, Derikx en Matthijs Brouwer, Eikelboom en Geeris. Wissels: Dreesmann, Ronald Brouwer, Booij, Jiskoot en Van der Struijk. HONKBAL Seattle. Playoffs. American League, finale: Seattle Marmers - New York Yankees 2-3. Stand in best-of-seven 0-2. SCHAATSEN Calgary. Wereldbeker shorttrack. Mannen 1500 m. eerste ronde, vierde serie 1 Min (ZKo), 3 Versteeg (Ned); vijfde serie: 1 Juffer mans (Ned); negende serie 1. Feng (Chn), 3 Den Braver (Ned) Tweede ronde, eerste serie: 1 Min, 5. Den Braver; vijfde serie I Lee (ZKo). 2 Juffermans; zesde serie: 1. Smith (VSt). 4. Versteeg Halve finales, tweede serie 1 Kim (ZKo). 4 Juffermans. Finale: 1. Kim, 2. Gagnon (Can), 3 Rodigari (Ita). 4. Guilmette (Can), 5. Lee. 6. Ohno (VSt) Aflossing, eerste ronde, derde serie: 1. Japan, 2. Nederland Nederland verder. Vrouwen 1500, eerste ronde, vierde serie 1. Joo (ZKo). 3 Wiegers (Ned); vijfde serie. 1 Radanova (Bul). 6. Boer (Ned); zevende serie: 1. A. Yang Yang (Chn), 5 Landman (Ned). Tweede ronde, tweede serie 1 Radanova, 6. Wiegers Finale: 1. A. Yang Yang, 2. Radanova, 3. Tana- ka (Jap), 4. Choi (ZKo), 5. Joo, 6. Ko (ZKo). Aflossing, eerste ronde, eerste serie: 1 Zuid- Korea. 2 Nederland. Gediskwalificeerd. Duits land. Nederland verder. SCHAKEN Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroongroep, vierde ronde Van Wely (Ned) - Polgar (Hon) 0-1, Bruzon (Cub) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0 Stand 1 Kortsjnoi 2 1/2, 2. Polgar. Bruzon 2. 4. Van Wely 1 1/2 Open toernooi, voornaamste uitslagen achtste ronde: Dvoirys (Rus) - Epishin (Rus) 1/2-1/2 Berelovich (Oek) - Gurevich (Bel) 1/2-1/2. Jonkman (Ned) - Riazantsev (Rus) 1/2-1/2, Guliev (Aze) - Hort (Dui) 0-1, Klenburg (Oek) - Galkin (Rus) 1/2-1/2, Goloshchapov (Oek) - Van der Weide (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Klinova (Isr) 1-0, Visser (Ned) '- Bertholee (Ned) 1-0, Mulyar (VS) - Jens (Ned) 1/2-1/2 Stand aan kop 1. Gurevich, Dvoirys, Epishin 5 1/2. 4. Hort, Riazantsev. Jonkman. Berelovich 5. 8. Visser. Van der Wiel, Magomedov. Go loshchapov 4 1/2. TENNIS Stuttgart. Mannen, Masters Series, 7 miljoen gulden. Derde ronde: Enqvist (Zwe) Roddick (VSt/14) 6-3 6-7 7-6, Henman (GBr/7) - Lapentti (Ecu) 7-6 6-2, Kafelnikov (Rus/5) - Novak (Tsj) 6-3 6-4. Haas (Dui/15) - Arazi (Mar) 4-6 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/5) - Novak (Tsj) 6-3 6-4, Fer- reira (ZAf) - Grosjean (Fra/8) 6-3 3-6 7-6, Mir- nu (WRu) - Ivanisevic (Kro/13) 4-6 7-6 7-6, Sampras (VSt/9) - Rios (Chl) 4-6 7-6 6-4, He witt (Aus/3) - Canas (Arg) 3-6 6-1 6-4. Kwartfinales; Mirnn - Sampras. Enqvist - Ka felnikov, Ferreira - Hewitt, Henman - Haas. Zürich. Vrouwen, 2,8 miljoen gulden. Tweede ronde Ookic (Joe'4) - Rubin (VSt) 6-4 6-4. Testud (Fra/9) - Majoli (Kro) 7-6 6-4, Hantuchova (Slw) - Schett (Oos) 6-1 7-6, Mi- kaelian (Zwi) - Panova (Rus) 6-1 6-3. Kwartfinales. Testud - Tauziat (Fra/5). Dokic Farina-Elia (lta/8), Hantuchova - Davenport (VSt/3), Mikaelian - Capriati (VSt/2). Bratislava. Vrouwen, 265.000 gulden. Tweede ronde Lamade (Dui Dechy (Fra'7) 6-3 6-4. Hrdlickova (Tsj) - Schiavone (Jta.'3) 4- 6 6-3 6-4. Osterloh (VSt) - Marrero (Spa) 6-7 6-4 6-2, Serra-Zanetti (Ita) - Daniihdou (Gri) 6-2 3-6 6-4, Grande (lta/4) - Hopkins (VSt) 6- 4 6-2, Sucha (Slw) - Chladkova (Ts|) 6-2 4-6 6-2, Kremer (Lux/2) - Hrozenska (Slw) 6-1 6- 3. Kwartfinales: Osterloh - Serra-ZanettiHrdlick ova - Sucha. Lamade - Grande (lta/4). Cervano- va(Slw)- Kremer Loting Davis Cup2002. Wereldgroep, eerste ronde: Frankrqk neder land. Brazilië - Tsjechië, Spanje - Marokko. Verenigde Staten - Slowakije, Zwitserland Rusland, Groot-Brittanniè - Zweden, Kroatië - Duitsland. Argentinië - Australië. Data Davis Cup 2002; eerste ronde 8-10 fe bruari. kwartfinales. 5-7 april, halve linales 20-22 september, finale 29 november-1 de cember. WIELRENNEN Ronde van Piemonte, Novara - Domodossola 1 Mattan (Bel) 190 km .n 4,23.07. 2 Sacchi (Ita). 3. Pronk (Ned). 4 Paolini (Ita). 5. Ra- daelli (Ita), 6 Pozzi (Ita), 7 Sanchez (Spa), 8 Valoti (Ita) 0.01. 9 Nicki Sfirensen (Den). 10 Jaksche(Dui) Ardooie (Bel). A-veldrit. 1 Bart Wellens (Bel) 53.00, 2. Vervecken (Bel) 1.04, 3. Vanthourenhout (Bel), 4. Com meyne (Bel), 5. Van Santvliet (Bel) 1 40. ZEILEN Volvo Ocean Race. Eerste etappe, Southamp ton - Kaapstad, 7350 zeemijl. Stand 19 oktober I Amer Sports One (Fin/lta) nog af te leggen: 1812 zeemijl, 2 lllbruck Ra cing (Oui) 36, 3. News Corporation (NZe) 86, 4 Tyco Racing (Ber) 175. 5 Assa Abloy (Zwe) schipper Roy Hemer 246. 6 Djuice Racing (Noo) 492. 7 SEB Racing (Zwe) 495.8. Amer Sports Too 500 n Wely. jNP/Peter Wassing «tukken fgezet en - De schaakvier- Hoogeveen heeft een ichte wending geno- ider Viktor Kortsjnoi n jeugdwereldicampi- in en Loek van Wely ,Jn onder tegen een agres- "dit Polgar. Van Wely is l( ji 'mooi als favoriet begon- zijf 'aar staat nu alleen op de ad te plaats. ter - Er komt definitief neertigste editie van de Cup. Gisteren is besloten traditionele opening van haatsseizoen dit jaar geschrapt. De strijd tus- schaatsgewesten in De- heeft na 39 jaar het lood- Egd door de toenemende lercie in het schaatsen, ipers komen in het over- ilympische seizoen niet Jeventer. Reden waarom e NOS afzag van een uit- ide reportage. Daarop be de organisatie van het nent om de hele wed- maar van de kalender te dubbel in ia afgelast lEHti - De tennisbond in l heeft het WK dubbel om redenen afgelast. Het ju ioi zou van 7 tot en met ]l rember in Bangalore wor- j ihouden. „Het is ongeluk je live het WK moeten ipen, maar in de huidige >n ie kunnen we de veilig- i an de spelers, fans en li loimedewerkers niet ga ren", aldus directeur Miles in een verklaring i spelersvakbond ATP. De ui lranglijst dubbel van dit i ordt nu na het toernooi I oktober tot 4 november ijs afgesloten. Leidenaar Tim de Cler tracht met een sliding Sibusiso Zuma van Kopenhagen de bal te onfutselen. Foto: ANP/Marcel Antonisse

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21