Helft recreanten verlaat camping op Kaageiland Aarzelend akkoord met aankoop Les Chanterels rotest tegen natuurstrook langs Drecht RIJN VEENSTREEK Van die oude-mensendingen, dat is vast niets voor jullie' WOON- MAAIND Alphen praat over McDrive bij Nil Zendmast langs het Oostvaartpad Afkoelingsperiode voor opgestapte PvdA'ers jrden onder de mer in Avifauna en aan den rijn - Voor het Ite achtereenvolgende jaar |t in het Alphense volgel- mfauna een veiling van draver-jaarlingen gehou- ln het parkrestaurant ko- vanavond vanaf zeven uur mjaiige paarden onder de er. Aan de SWS-veiling - pdie staan voor Selected jers Sale - gaan een stren- jlectie en keuring vooraf, den met de allerbeste af dring, die compleet ge- jmoeten zijn, mogen in Al- worden verkocht. De prij- in de afgelopen jaren lie- uiteen van 10.000 gulden eer dan twee ton. Alleen ng voor genodigden. vrijdag 19 oktober 2001 door Janneke Dijke kaag - Het aantal stacaravans op camping Kagereiland neemt fors af. Slechts achttien caravaneigenaars hebben besloten de gehuurde grond onder hun caravan te kopen van de nieuwe eigenaar, bouwbedrijf los Jansen. De ande re helft van de caravaneigenaars aarzelt nog over de hoge grondprijs of is uit frustratie inmiddels vertrokken. Op de grond die vrijkomt wil Jos Jansen in de toekomst recreatie huisjes bouwen. Een commissie van vijf man heeft namens de 45 caravanei genaars langdurig onderhandeld met Jos Jansen. Ruim een jaar geleden kocht het bouwbedrijf de camping van de broers Hoogenboom, naar verluidt voor drie miljoen gul den. Aanvankelijk leek het erop dat Jansen alle caravanei genaars zo snel mogelijk weg wilde hebben, maar de recre anten raakten uiteindelijk toch met hem in gesprek. Wie de grond onder zijn caravan wilde kopen, mocht blijven, zo kwamen de partijen overeen. Inmiddels is gebleken dat de grondprijs zo hoog is dat lang niet alle caravaneigenaars dit bedrag kunnen of willen op hoesten, vertelt E. Piket, die namens de caravaneigenaars het woord voert. „Gemiddeld betalen we tussen de 70.000 en 110.000 gulden voor een staplek. Dat vinden wij veel geld, en sommige mensen vinden het te veel. Aanvankelijk werd over een lager bedrag gesproken, maar toen bleek dat sommige mensen ook de sloot van tien meter breed erbij moeten kopen." De grond kost gemiddeld 350 gulden per vierkante meter. De Ideinste plek is 170 vierkante meter, de grootste 260. Zo'n tien man heeft de camping inmiddels achter zich ge laten. „Er is een handjevol mensen uit principiële overwe gingen weggegaan", zegt Piket. „Die zeiden: 'Ik wil hier niet meer zijn, ik voel me belazerd'. Zij vonden dat Hoo genboom de grond beter direct aan hen had kunnen ver kopen. Per slot van rekening huurden ze de grond al dertig jaar." Een ander groepje van ongeveer zes man is vertrok ken omdat ze vonden dat ze te oud waren om al deze ver anderingen te ondergaan, of omdat ze de prijs te hoog vonden. Ook is inmiddels een aantal leegstaande caravans gesloopt, die van de vorige eigenaar Hoogenboom waren. Ongeveer negen mensen twijfelen nog wat te doen. Zij hebben aan Jansen gevraagd of ze de grond mogen huren tot het moment dat hij gaat bouwen. „Zij hebben daarvoor toestemming gekregen", aldus Piket. Bij Jos Jansen was niemand in de gelegenheid dit te bevestigen. De mensen die blijven, waaronder Piket, willen hun plek niet kwijt. „Ze liggen niet voor het oprapen. En de sfeer bevalt ons hier geen trainingspakken, geen kratten bier." Het is overigens nog onzeker of Jansen de resterende grond mag bebouwen met recreatiehuisjes. Op dit mo ment laat het bestemmingsplan dat niet toe, en het is niet bekend of de gemeente Alkemade bereid is het bestem mingsplan hierop aan te passen. door Marieta Kroft rijnwoude - De gemeenteraad van Rijnwoude is aarzelend, maar unaniem akkoord gegaan met de aankoop van de delicatessen- groothandel Les Chanterels in Hazerswoude-Rijndijk. De WD en de PvdA twijfelden gisteravond, omdat zij bang zijn dat de pro vincie Zuid-Holland er woning bouw verbiedt. In dat geval zou de ruim vier miljoen gulden die de gemeente voor de aankoop moet betalen, weggegooid geld zijn. Het gevaar dat er geen huizen mogen komen, is aanwezig om dat vlakbij de fabriek de Rhy- nenburchermolen staat. Binnen een straal van honderd meter van een molen is het volgens de zogenoemde molenbiotoopre- geling verboden om te bouwen. Dat betekent dat er in de omge ving van Les Chanterels nauwe lijks bebouwing mag komen. Wethouder Uljee verwacht dat de provincie bereid is van die regeling af te wijken en woning bouw toch toestaat. Hij baseert zich op een ambtelijk overleg en op een uiüating van gedeputeer de Hallensleben. Hallensleben die de plek heeft bezocht, zou volgens Uljee hebben gezegd dat ze zich niet kan voorstellen dat er geen huizen zouden mo gen komen. De wethouder had, tot ongenoegen van Piëtte (WD), de toezeggingen niet op papier. „Als we die vraag offici eel willen indienen, dan zijn we zo weer een half jaar verder", verklaarde Uljee. De PvdA had er verder grote moeite mee dat burgemeester en wethouders geen sociale wo ningbouw willen plegen. Op de plek van de fabriek, die waar schijnlijk eind volgend jaar naar het bedrijventerrein Molenwete ring in Alphen aan den Rijn ver huist, en het aangrenzende braakliggende terrein van de voormalige waterzuivering ko men zo'n zeventig huizen. Om uit de kosten te kunnen komen, willen burgemeester en wethou ders er alleen dure huizen. Van Beek (PvdA) spoorde Uljee aan om zich maximaal in te spannen om er dertig tot veertig procent sociale woningen te bouwen. De PvdA'er stelde voor om dan geld uit het gemeentelij ke spaarpotje voor de volkshuis vesting te halen. „We moeten niet het Gooi aan de Oude Rijn worden merkte hij tot irritatie van WD'er Vorenkamp op. Ulj ee beloofde zijn best te doen. maar achtte de kans dat er goedkopere huizen komen, klein. WD en PvdA Rijnwoude vrezen miljoenenverlies als provincie woningbouw verbiedt mnismaking tussen Alphense scholieren en bewoners van verzorgingstehuis Sint Joseph verloopt soepel. De leerlingen maken eerst een je en steken daarna de handen uit de mouwen. Foto: Hielco Kuipers Meisjes van vijftien maken kennis met bewoners verzorgingstehuizen Bart Garvelink n aan den rijn - Zonder spiekbriefje, wel een beetje zenuwachtig, houden mbo-leerlingen van het Groene Hart un een korte toespraak. „We willen met mensen werken", zeggen Fabien- lada en Nelab gistermiddag bij hun bezoek aan verzorgingstehuis Sint Jo in Alphen aan den Rijn. „Daarom heb- k voor het vak verzorging gekozen. We n hier om met u te praten, een spelle- doen of boodschappen te halen. We 1 graag contact met oude mensen, om edat niet zoveel hebben. Maar het is iel een beetje eng. Dat is het." zorgingstehuis Sint Joseph en verzor- centmm Rijnzate beginnen 39 leerlin- an het voorbereidend middelbaar be- onderwijs van het Groene Hart Ly- aan een speciaal leerproject. Het hele Ijaar gaan zij wekelijks op bezoek bij ewoner van een verzorgingstehuis, middag de eerste kennismaking. Na ispraakjes zoekt elke groep de bewo- p met wie zij een jaar contact houdt, en Saada, allebei vijftien, gaan langs vrouw Vermeulen. Ze woont in een tement aan de Kastanjelaan, ofwel de vierde etage van het verzorgingstehuis. De twee zitten wat onwennig op de bank, maar mevrouw Vermeulen vangt dat wel op. „Willen jullie iets drinken?", vraagt de gast vrouw. „Jij heet Rifka, hè? Mijn dochter had een vriendinnetje dat zo heette, maar dat was vast iemand anders." Op de achter grond klinkt een bandje met muziek van Wim Sonneveld. „Allemaal oude liedjes, die heeft mijn kleinzoon voor me opgenomen." Ze vertelt waar haar kinderen wonen, eentje zelfs in Canada.Allemaal een eind weg hoor, ze komen niet zo vaak." „Is het leuk om hier te wonen?", vraagt een van de meiden. „Dat valt best mee. Ik doe alles op mezelf. Ik ben er nog niet aan toe om, hoe zegje dat, oud te gaan doen. Ik houd van puzzelen en handwerken, maar dat zijn oude-mensendingen, dat is vast niets voor jullie. We zullen maar eens kijken wat we gaan doen." De naam van het project is DOEJ, wat staat voor Door Oud En Jong. Het is opgezet door het Groene Hart Lyceum, in samenwerking met de stichting voor het Alphense welzijns werk en twee verzorgingstehuizen. Docent Verzorging Ina Rietberg: „We doen dit met de hele klas, twintig leerlingen in Rijnzate en negentien hier in Sint Joseph." De meisjes (jongens zitten er niet in de klas) zijn ingedeeld in groepjes van twee. Om de beurt komen ze op donderdagmiddag langs bij 'hun' bewoner. Daar doen ze huishoude lijke klusjes, zoals opruimen of poetsen. Maar ze kunnen ook een spelletje doen of gewoon praten. Van iedere visite schrijven de leerlingen een verslagje, ter controle. Het project gebeurt namelijk wel onder school tijd, met leerdoelen. Rietberg vertelt dat haar leerlingen het nu al leuk vinden en dat ze vol vragen en ideeën zitten. „Je moet net jes praten, zeggen ze dan. Dat is ook een doelstelling van het project: bevordering van het contact tussen de verschillende ge neraties. Ze kunnen wat van elkaar leren." In het zaaltje beneden zitten jong en oud in groepjes te kletsen. „Ik zou me hier vervelen hoor", barst Nelab plotseling uit tegen me vrouw De Witte. „Ik kan niet stilzitten, kijk maar, ik zit nu ook met mijn handen te friemelen." Mevrouw De Witte vertelt wat ze doet op een ochtend. Er gaat veel tijd zitten in het aankleden. „Maar ik doe alles zelf. 's Middags ga ik boterhammen maken." Nelab vertelt mevrouw De Witte dat ze uit Afghanistan komt. „Dan volg je zeker al het nieuws?" Even baant de buitenwereld zich een weg naar binnen. „Ja meid, het leven is niet altijd gemakkelijk, hè?" alphen aan den rijn - De acht Alphense PvdA-leden die zich woensdagavond hebben terug getrokken van de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen, nemen een afkoelingsperiode in acht. De vraag of de drie raads leden onder hen, Zandvliet, De Hoog en Sijl-van Veen, de raadsperiode tot maart uitzitten, blijft dus nog onbeantwoord. „Je moet niet in de emotie van het moment dat soort besluiten willen nemen", zei fractievoor zitter Zandvliet gisteravond na beraad met de groep. „Dit is se rieuze materie. We willen de rust nemen om alle ins en outs te bekijken, in het belang van de Partij van de Arbeid in Alphen." Dat moet in elk geval voordat de gemeenteraad donderdag in een extra vergadering de Alphense begroting behandelt. Binnen enkele dagen hakken de acht knopen door over hun positie in de gemeenteraad, hun rol bij de verkiezingen en een eventuele terugkeer naar de PvdA. In een reactie op de PvdA-crisis zegt fractievoorzitter Van der Schilden van de WD: „Het is dwaas om vlak voor de verkie zingen zo met elkaar over straat te rollen. Hier trekt de PvdA geen kiezers mee. Ik zou tot het eind toe geprobeerd hebben om Ewout van der Dussen rper ïnta Lm 'it c ten en dieren uitsterven. „Dat is een gevaar voor mijn be drijf, mijn aardappels krijgen dan bruinrot", stelt P. Roos aan de Vriezekoop bij Leimuiden. Veroorzaker van die niet te be strijden aardappelziekte is het plantje bitterzoet dat in zo'n natte omgeving juist voorkomt. Ook de agrariërs G. de Vries aan de Vriezekoop en P. Langeslag nabij de Leidsevaart, alsmede K. van Rijn van de landbouworga nisatie WLTO uitten hun bezwa ren tegen de zone. „Zo'n verbin dingszone is prima, maar er gaat een enorme schaduwwerking van uit en die benauwt ons", al dus Van Rijn. „Waar wordt de streep gezet? Laat de overheid eerst maar eens een beleid schetsen waarbij de bedrijven kunnen blijven bestaan." De politiek wil ook meer duide lijkheid hebben en steunt de agrariërs volop. „Wij weten ook nog niet wat de effecten zijn van de ecologische verbindingszo ne", aldus CDA'er Grovenstein. Wethouder Haasbroek gaat daarover praten met de provin cie. De ontwerp-structuurvisie heeft ook weer alle bewoners van de Burgemeester Bakhuizenlaan in Leimuiden in de pen doen klim men met 26 bezwaren als resul taat. De bezwaren zijn vooral gericht op het plan het bedrij venterrein Drechthoek daar uit binnenskamers tot een compro mis te komen. In de politiek moet je altijd on speaking terms blijven, want in je eentje red je het niet." De WD-er spreekt uit ervaring, na het onprettige vertrek van de twee wethouders Van der Veen Meerstadt en Lyczak het afgelo pen jaar. Hij weet daardoor ook dat een partij het met nieuwko mers kan redden. „Wij hebben onze problemen toch ook goed opgelost, met twee nieuwe wet houders." Over de gevolgen van de crisis voor de PvdA bij eventuele col- lege-onderhandelingen zegt Van der Schilden: „Als de VVD en het CDA krachtig genoeg zijn om samen een coalitie te vor men, zit je niet te springen om nog een partner, zeker niet als er bij die partner herrie in de tent is." Fractievoorzitter Strik van D66 voorziet een moeilijke tijd voor de PvdA. „Als je met slechts twee stemmen verschil tot lijst trekker wordt gekozen, heb je geen sterke positie. Ed (de Leest) is bij ons bijna unaniem geko zen, hij weet zich volledig ge steund door de leden. Bij de PvdA is nu duidelijk dat de helft van de leden geen vertrouwen heeft in de ene danwel de ande re kandidaat." alphen aan den rijn - De ge meente Alphen aan den Rijn is in overleg met McDonald's over de vestiging van een McDrive op de hoek van de Nil met de Leidse Schouw. Volgens een woordvoerder van de fastfood keten gaat het om een serieus plan, dat op tafel kwam nadat de provincie Zuid-Holland eer der dit jaar had verboden om een McDrive op de Zegerbaan neer te zetten, in het landelijk gebied tussen Alphen en Ter Aar. McDonald's wil de komende ja ren tientallen McDrives openen in Nederland. Alphen is de grootste gemeente waar wij nog niet zijn gevestigd. Voor ons is Alphen een ideale plaats." Hij kan nog niet met zekerheid zeg gen dat het restaurant er komt, maar „de contacten met de ge meente zijn goed." Wethouder Blom kan wegens vakantie geen toelichting geven op het stand punt van de gemeente hierover. Alphen en McDonald's zijn al jaren in gesprek, maar dat leid de nog nooit tot afspraken. Mc Donald's wil graag een McDrive openen, terwijl voor Alphen een fastfoodrestaurant in het nieuwe centrum aantrekkelijk is. Na het besluit van de provincie hebben volgens de woordvoerder alle ogen zich gericht op de nieuwe plek nabij het BP-tankstation op de grens van Alphen en Rijn woude. „Maar dat wil niet zeg gen dat we niet open staan voor een instore in het centrum van Alphen, we willen alleen eerst een McDrive." Hoe groot het restaurant moet worden is nog onduidelijk. Dat hangt af van hoeveel ruimte de gemeente McDonald's wil gun- rijnwoude - KPN mag een 43,5 meter hoge mast plaatsen aan het Oostvaartpad in Hazerswou- de-Dorp. Met uitzondering van de WD ging de hele gemeente raad van Rijnwoude hiermee gisteravond akkoord. De libera len stemden tegen vanwege de 'onaanvaardbare aantasting van het Groene Hart' die de mast veroorzaakt. Het Oostvaartpad is volgens wethouder Uljee de enige ge schikte plek in Hazerswoude- Dorp. Op verzoek van de politici onderzocht de gemeente Rijn woude nog of de gemeentewerf een goede plaats zou zijn. Maar dat bleek niet het geval, omdat een mast in de weg zou staan bij eventuele toekomstige ontwik kelingen. De WD en de PvdA hadden bo vendien kritiek op de inspan ningen die de gemeente heeft verricht om een plek voor een zendmast te vinden. „Wij zou den de KPN moeten zeggen: 'Dit is een zoeklocatie, wij zien uw voorstel wel tegemoet'. Het col lege maakt de oprichting van een zendmast nu tot een pro bleem van zichzelf aldus WD 'er Piëtte. „Het is nu eenmaal zo gelopen", zei Uljee ter verweer. (advertentie) De strook langs de Drecht lijkt het gemeentebestuur van Jacobswoude geschikt als natuurstrook, maar veel inwoners denken daar anders over. Foto: Hielco Kuipers te breiden. De bewoners zien de genheid van Leimuidenaren. in het structuurplan dat door de meester Bakhuizenlaan) 'in de noodzaak daarvan niet in. Daar- Bovendien neemt hun woonge- grens van de provinciale weg beleving niet bij Leimuiden naast draagt het bedrijventer- not af. Bijzonder gepikeerd zijn N207 de oostelijke bebouwing hoort'. De wethouder heeft zich rein weinig bij aan de werkgele- de bewoners verder met de zin (de omgeving van de Burge- daarvoor geëxcuseerd. 65.000M2 WOON-& WINKEL- VOORDEEL OP DE RIJNEKE BOULEVARD m amsierdam-rotierdam, afslag zoeierwoude riindijk. volg de borden rijnere boulevard eegenovcr meineren www.rijneke.nl VEElzijdiq Vooitdiliq

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 19