Israël kiest voor harde lijn pi Bakke riNTERGROEN Verkeersleiders NS 'overzicht totaal kwijt' Leidsch Dagblad Samenscholing verboden bij winkelcentrum Alphen Soft Style ecco Leger trekt Palestijnse steden Ramallah en Jenin binnen Economie groeit trager Zigeunerfamilie Petaio wijkt uit naar Noordwijk Aantal WAO'ers nog steeds stijgt; Crisis bij PvdA Alphen Leidsch Dagblad Van I6;9£ nu 7,^ o«rden boek bij ;htvaartwet sleept iar en waar lopen or elkaar radviseur [gerangeerd erdorpse i gaat op reis larMoermansk jjj smaskers gaan h Leiden als irme broodjes ihensejunk ndert rekening i buurvrouw Vandaag droog ■19° <tï®| «O J-4 NR. 42750 LOSSE NUMMERS 2,251,02 ZATERDAG 2,75/€1,25 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag l8 OKTOBER 2001 VRAGEN alphen aan den rijn - naar aanleiding van de massale vechtpartij bij De Ridderhof in Alphen aan den Rijn dinsdag avond, geldt een samenscho lingsverbod rond het winkelcen trum. De komende twee weken treedt de politie streng op tegen jongeren die met meer dan vijf mensen rondhangen, overlast veroorzaken of alcohol nuttigen in de parkeergarage of op straat. Burgemeester Schoof en de po litie willen duidelijk maken dat de jongeren, die al tijden over last veroorzaken bij De Ridder hof, een grens zijn overschre den. Eergisteren raakten dertig gasten met elkaar op de vuist vanwege de diefstal van een gouden ketting. Daarbij raakten twee jongens door messteken gewond. Drie Alphenaren, on der wie twee minderjarigen, zijn aangehouden. Pagina Rijn- Veenstreek: Extra toezicht politie rond De Ridderhof voorburg/geneve/anp De economie in ons land blijft groeien maar het gaat wel in een lager tempo, zo blijkt uit van ochtend gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het eerste half jaar van 2001 lag de groei 1,4 procent hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar. Daarmee is het tempo meer dan gehal veerd ten opzichte van het ge middelde van 3,5 procent in het afgelopen jaar. Ook de groei in de commerciële dienstverlening bedroeg het tweede kwartaal nog niet de helft van die in 2000. Dit geldt zowel voor de sectoren handel en transport als voor de financi ële en zakelijke dienstverlening. In industrie en bouw is nauwe lijks nog sprake van groei. In de landbouw doet zich vol gens het CBS zelfs een flinke da ling voor. Dat heeft te maken met de gevolgen van dierziektes als mond- en klauwzeer. Aan de lijk ongeval igraafplaats ien 54-jarige Lisserbroe- steren om het leven ge- op de begraafplaats aan kelaan in Lisse. De man het werk met een trek- rond twee uur 's mid- ir de kop sloeg. De Lis ier raakte eronder be- t°"fcn overleed ter plaatse, 'idsinspectie doet on naar de toedracht van 9>><|zet voetbal dop internet KPN zet met in- begin volgend jaar de strijden van Ajax, Fey- (€tlen PSV op internet. les met een ADSL-aan- ost (kunnen de wedstrijden volgen. KPN bood vo- 150 miljoen gulden voor ■ndrechten van de ere- 'iteindelijk werden de •rechten verdeeld over de NOS. De internet- gingen naar KPN. lia noord wijk - De zigeunerfamilie Petaio is vanmorgen neergestre ken op parkeerterrein het Want- veld in Noordwijk. De groep, die onder leiding staat van Luis Pe taio - broer van de overleden zi geunerkoning Koko - is afkom stig uit Hillegom. Daar moesten ze gisteren op last van de ge meente vertrekken. De familie Petaio is op zoek naar een nieu we, vaste standplaats. De Noordwijkse burgemeester Van der Sluijs heeft vanmorgen overlegd met Luis Petaio. B en W van de badplaats zijn onge lukkig met het Wantveld als standplaats. Met Petaio is ge sproken over een andere plek voor de auto's en caravans. Vorige week bivakkeerde de fa milie enige dagen op het par keerterrein van sportpark De Zanderij in Hillegom. Omdat de gemeente overlast vreesde, wer den de Petaio's naar een car poolplaats nabij de steenfabriek van Van Herwaarden gestuurd, maar ook daar moesten ze uiter- Vrouwelijke bootie. Voor vrije tijd en werk. Voor info: 073 - 523 11 23 www.ecco.com/nl [met antrax top in Kenya In een aan een privé- irichte brief in de Keny- ttofdstad Nairobi is de scterie aangetroffen, ft minister van gezond- ten Ongeri vanmorgen lemaakt. Het is de eer dat de bacterie daad- k in een brief buiten de n ögnaleerd. Tot nu toe He buiten Amerika aan- i poststukken met poe- loos alarm. In Nairobi verdachte brieven on- Nederland zakt op internationale ranglijst door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - Israël heeft besloten de moord op minister van toerisme Rechavam Ze'evi aan te grijpen voor een harder optreden tegen de Palestijnse opstand. Als het Pa lestijnse Bestuur de daders en organisato ren van de moord niet binnen een week uitlevert zal Israël de Palestijnse gebieden voortaan beschouwen als 'een eenheid die terreur steunt', net zoals de Verenigde Sta ten dat met Afghanistan doen. Het Israëlische kernkabinet bepaalde gis teren in een spoedzitting dat er van nu af aan geen enkel contact meer zal zijn met het Palestijnse Bestuur tot er een eind komt aan het Palestijnse geweld. Israël zal van nu af aan met hardere militaire middelen antwoorden op Palestijnse aanslagen. Als blijk daarvan zijn vanmor gen vroeg Israëlische troepen de buiten wijken van de Palestijnse steden Ramal lah en Jenin binnengetrokken. In een eerste confrontatie in Ramallah schoten de Israëlische militairen twee Palestijnen dood, onder wie een agent was. Ook werd een tienjarige scholiere gedood. Premier Sharon van Israël zegt dat hij de Palestijnse leider Yasser Arafat verant woordelijk houdt voor de moord op Ze'e vi, al is de directe verantwoordelijkheid daarvoor opgeëist door het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP). De Verenigde Staten hebben Israël opge roepen de nieuwe prille vredespogingen van de afgelopen tijd voort te zetten. „Het zou een tragedie zijn als terroristen dat proces zouden kunnen doen ontspo ren", zei een woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse zaken. Ook Rusland heeft Israël en de Palestij nen gisteren opgeroepen na de moord op een Israëlische minister 'uiterste te rughoudendheid' te betrachten. EU-bui- tenlandcoördinator Solana heeft de moord op de Israëlische minister Ze'evi scherp veroordeeld, maar tegelijkertijd indirect Israël opgeroepen deze daad niet te vergelden. Het PFLP zegt de aanslag op minister Ze'evi te hebben uitgevoerd als vergel ding voor de liquidatie van zijn leider, Abu Ali Mustafa. Mustafa kwam om het leven toen Israëlische gevechtshelikop ters op 27 augustus twee anti-tankraket ten afschoten op zijn kantoor in Ramal lah. De Israëlische minister van buitenlandse zaken Peres brengt waarschijnlijk binnen enkele weken een bezoek aan Nederland. Dat zei minister Van Aartsen gisteren na dat hij telefonisch contact met Peres had gehad. Pagina Binnenland: Commentaar kant van de niet-commerciële dienstverlening (zorg en over heid) heeft het groeitempo zich daarentegen verdubbeld verge leken met vorig jaar. De vooruitzichten voor de toe komst worden overigens slech ter. Nederland is op de ranglijst van landen met de beste voor uitzichten voor de komende vijf jaar gezakt van drie naar acht. Dat blijkt uit een onderzoek van het World Economie Forum en de Amerikaanse Harvard Uni versity. Als beste kwam Finland uit de bus, dat de VS van de eerste plaats verdrong. Vooral techni sche bedrijven zijn volgens de onderzoekers de aanjagers van de Finse economie. Canada steeg van de zesde naar de der de plaats. Singapore ging van twee naar vier en Australië klom van elf naar vijf. Voor het onder zoek zijn 4.600 directeuren uit 75 landen ondervraagd, vóór de aanslagen in de VS. lijk woensdag vertrekken. De familie zwerft al jaren rond en wil nu wel eens een vaste plek voor hun twaalf caravans. „Zo snel mogelijk. Dan kunnen de kinderen naar school en hoe ven we niet meer te douchen in hotels of sporthallen", aldus Pe taio. (advertenties) Israëlische soldaten houden op ruwe wijze een Palestijn aan bij de stad Ramallah, nadat het leger vanochtend de stad introk - een maatregel die volgde op de moord op de Israë lische minister van toerisme. Foto: EPA/Jamal Arur Chaos met urenlange vertragingen na aanrijding ajmsterdjmm/gpd - Op het SpOOr rond Amsterdam is gisteravond een chaos ontstaan met uren lange vertragingen voor passa giers. De chaos was de optelsom van de gevolgen van een stroomstoring bij Alkmaar en een geval van zelfdoding bij Slo- terdijk. Daardoor raakte aanvankelijk het treinverkeer tussen Amster- (advertentie) dam en de bestemmingen in westelijke en noordelijke rich ting volledig ontregeld. Later kwam het treinverkeer helemaal plat te liggen. Volgens een woordvoerster van Railverkeers leiding stonden er files van trei nen die geen kant meer op kon den. „We waren het overzicht totaal kwijt." De problemen ontstonden kort voor de avond- spits. Pas tegen elf uur kwam het verkeer weer mondjesmaat op gang. Voor een ordentelijke uitvoering van de dienstregeling kwamen zowel treinen als het rijdend personeel volledig op de ver keerde plaatsen te staan. Het 'bijsturen' van personeel en ma terieel werd door de schaal van de ontregeling volkomen onmo- gelijk. De problemen ontstonden kort voor de avondspits met een stroomstoring. Toen vervolgens ook nog iemand bij Sloterdijk voor de trein sprong, slaagden de verkeersleiders er niet meer in de vele rangeerbewegingen op elkaar af te stemmen. Woordvoerder Wind van NS Reizigers: „Er komen en gaan hier veertig treinen per uur, waarvan een flink aantal geen kant meer op kon. We hebben onvoldoende rails om treinen in geval van storing even weg te zetten. Zodoende raakte alles geblokkeerd." Volgens Railver keersleiding komt het wel vaker voor dat na een incident een korte pauze wordt ingelast om het treinverkeer weer in het ga reel te krijgen. „Maar dit was wel extreem." Volgens de FNV was er paniek uitgebroken onder het perso neel dat bij calamiteiten verant woordelijk is voor de bijsturing van materieel en personeel. Die bijsturing is afgelopen voorjaar overgeheveld van Railverkeers leiding naar NS Reizigers. Vol gens de FNV-woordvoerder gin gen sommigen uit wanhoop naar huis omdat ze het niet meer konden aanzien. NS Reizi gers ontkent dat echter. Woord voerder Wmd: „Het was een chaos, enorm druk. Maar ieder een die er moest zijn zat op zijn plaats." voorburg/anp - Het aantal ar beidsongeschiktheidsuitkerin gen blijft onverminderd stijgen. Het aantal uitkeringen wegen arbeidsongeschiktheid bedroeg eind juni 2001 965.000. Dit zijn er 26.000 meer dan een jaar ge leden. Meer dan de helft van de ze stijging is toe te schrijven aan volledig arbeidsongeschikte \T0uwen. Bij de mannen daalt dat cijfer sinds een jaar licht. Het aantal deels arbeidsonge schikten stijgt minder sterk. Uitkeringen aan mensen die in de bijstand zitten of werkloos zijn dalen minder snel in aantal. Tussen maart 2000 en maart 2001 nam het aantal bijstands uitkeringen volgens het Centraal Bureau voor Statistiek af met ruim 24.000 tot 331.000. In de zelfde periode een jaar eerder was de daling nog 35.000. Vrijdag 19 oktober Standwerkers ft If Digitale cartoons Voordeel Veiling show Feestelijke ballonnen Millenium Music Masters Zaterdag 20 oktober Standwerkers rif Ken je Eurospel WS Presentatie Najaarsmode Magie Frederico Feestelijke ballonnen De muzikale bakfiets door Saskia Buitelaar alphen jlan den rijn - De Partij van de Arbeid in Alphen aan den Rijn is gisteravond uit elkaar geklapt. In het conflict over de kandidatenlijst voor de komen de verkiezingen koos de leden vergadering de zijde van het be stuur. De onbekende nieuwko mer Remco Blom wordt daar door lijsttrekker en fractievoor zitter. Acht PvdA-prominenten, onder wie de raadsleden Zand vliet, De Hoog en Sijl-van Veen, stapten vervolgens op. De acht stellen zich niet verkies baar voor de PvdA volgend jaar en beraden zich op hun positie. Dat geldt vooral voor de drie raadsleden, die nog enkele maanden in de Alphense ge meenteraad hebben te gaan. Het is onwaarschijnlijk dat zij de raadsperiode uitzitten, nu het conflict met het bestuur is geës caleerd. Het vierde raadslid, Ros, staat wel achter de keuze van het be stuur voor een nieuwe leider, die het slechte functioneren van de fractie en de beroerde sa menwerking moet aanpakken. Zij is gisteravond na het vertrek van de andere raadsleden uit de zaal, door de ledenvergadering op nummer twee van de verkie zingslijst gezet. Nadat ook de nummers drie en vier (Semeijn en Molleman) wa ren vastgesteld, schortte het be stuur de vergadering op. De rest van de lijst wordt later opge steld, wellicht met alsnog een of meer van de opgestapte leden. In een poging de kiezers kandi daten met kwaliteit te presente ren, wil het bestuur alsnog met de afzonderlijke afvalligen pra ten over een terugkeer naar de PvdA. Pagina Rijn- Veenstreek: Grimmige sfeer tijdens ledenavond Ik neem een: maandabonnement controle nabezcijngl Bij machtiging tot automatische betaling automatische betaling 16,93 ifl 37.30) krijgt u bovendien een Li kwartaalabonnement "W5 staatslot met automatische betaling 48,53 ifl 106.95) jackpot cadeau betaling per acceptgiro 48,99 (fl 107.95) a, automats?* c**amg B mp rfTT Handtekening: 712141 I I I I I 400114 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl TT 1 IJ.'I ih Fawcett eden waarom men schoonheid ïn hersenen lezen, is dat men beter kunnen idan denken Bas as schittert Aida HAARLEM: WESTELIJKE RANDWEG/HOEK VIAAMSEWEG, TEL: 023-510 15 30 HILLEGOM: BEEKLAAN 18, TEL: 0252-535 935 tuinceritru Viburnum tinus Sterke heester, wit bloeiend van september tot maait. Na de bloei blauwe bessen. KOOPAVONDEN II HAARLEM DONDERDAG HILLEGOM VRIjDAG

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1