'Wampie' is niet meer af te stoppen SPORT Hoge cijfers voor Quick Boys Hendrik van Beelen drie maanden uitgeschakeld Braziliaanse Ajacied leeft op in nieuwe rol Max Huiberts. Foto: GPD/Vincent Jannink Aanklager: vijf duels Huiberts Zeist - Max Huiberts van AZ wacht opnieuw een flinke schorsing. De aanklager betaald voetbal heeft de aanvaller een schikkingsvoorstel gedaan van vijf duels onvoorwaardelijk we gens zijn rode kaart in de uit wedstrijd afgelopen zaterdag tegen Heerenveen. Huiberts schopte tegenstander Venema vol in de buik. De spits van AZ heeft tot en met vrijdagochtend de tijd te reageren op het voor stel. Hij was eerder dit seizoen al geschorst voor vier wedstrij den. Jack Honsbeeks blessure valt mee sassenheim - De knieblessure die Jack Honsbeek afgelopen zaterdag in het duel met Capel- le opliep blijkt mee te vallen. „Het bot is zwaar gekneusd", aldus de verdediger van Ter Leede, die een harde schop kreeg van Alex van der Made. Niet duidelijk is wanneer de Leidenaar weer kan spelen. „Vanavond heb ik een half uur tje op de fiets gezeten. We be kijken het van dag tot dag. Het kan zijn dat ik volgende week weer op het veld sta, maar het kan ook nog drie weken du ren." De bekerwedstrijd, ko mende zaterdag uit tegen eer steklasser DOTO, mist hij so wieso. „Mijn doel is om de za terdag erop, thuis tegen Beur bengels, weer bij te zijn." Robbert-Kees Boer breekt zijn duim calgary - Shorttracker Robbert- Kees Boer heeft bij een val tij dens een training in het Cana dese Calgary zijn duim gebro ken. De schaatser bereidde zich daar voor op de wereldbeker wedstrijd van komend weekein de. De Woubruggenaar keert voortijdig terug naar Nederland om geopereerd te worden. De KNSB heeft Benny Bruggemans als vervanger aangewezen voor het olympische kwalificatie- toenooi dat een week later in Salt Lake City wordt gehouden. door Peter van der Hulst katwijk - Hendrik van Beelen komt tot de winterstop niet meer in actie voor Willem II. De Katwijkse spits is onlangs aan zijn buik geopereerd en moet voorlopig rust houden. Bij zijn vorige club Cambuur Leeuwar den klaagde Van Beelen al over een pijnlijke buik, maar destijds werd een verkeerde diagnose gesteld. Bij Willem II is aanvan kelijk geprobeerd om de klach ten te verhelpen met behulp van ontstekingsremmers. Deson danks werd de pijn niet minder. „Na het Amstel Cupduel met Heerenveen kon ik twee weken niets meer doen. Er is een echo gemaakt en daaruit bleek dat er iets niet goed zat." Anderhalve week geleden is de spits aan zijn buikspier geopereerd. Op dit moment herstelt hij bij zijn ou ders in Katwijk van de ingreep. Van Beelen meldt zich eind deze week weer bij de medische staf van Willem II. De spits gaat er van uit dat hij nog enkele weken rust moet houden en daarna de training kan hervatten. „Ik ben minimaal voor drie maanden uitgeschakeld. De verwachting is dat ik na de winterstop weer met de groep kan meetrainen." Naam: Robert Smits. Club: Leiden Atletiek. Tot mijn 19de heb ik gelopen bij Kim- bria in Maastricht. Vervolgens ben ik in Groningen gaan stu deren en lid geworden van Ar- go'77. Sinds november 2000 zit ik bij Leiden Atletiek. Mijn vrouw is arts en zij kon hier een opleiding volgen. Zodoen de zijn we naar Leiden ver huisd. Afstand: de marathon is mijn beste afstand. Daarnaast doe ik ook nog wel halve marathons, baan-, weg- en crosswedstrij den. Geboortedatum: 11 augustus 1970. Lengte: 1.81 meter. Gewicht: normaal gesproken 67 kilo, maar mijn wedstrijdge wicht voor een marathon is 64 kilo. In de weken voor een ma rathon train je meer. Boven dien eet je in die weken zo wei nig mogelijk vet en veel kool hydraten, waardoor je op je wedstrijdgewicht komt. Opleiding: ik heb bedrijfskun de gestudeerd en vervolgens postdoctoraal registeraccoun tant. Beroep: management consul tant bij Delta Lloyd. Dat bedrijf is hoofdsponsor van de atle- tiekunie. Ze geven me ook alle ruimte om parttime te werken. Trainers: in Groningen waren er niet echt goede trainers. Ik ben toen met Eddy Kiemel, een 800-meterloper, gaan trainen. Nadat hij stopte met wedstrij den is hij zich steeds meer gaan toeleggen op het trainers vak. Nu in Leiden train ik bij Bram Wassenaar. Dat was in het begin nogal een overscha keling. Bij Kiemel was ik ge wend om veel meer kilometers te maken voor een wedstrijd. Wassenaar vond dat minder belangrijk, maar de intensiteit van zijn üainingen was hoger. Dat voelde in de aanloop naar een wedstrijd nogal onwennig aan, maar inmiddels heb ik ge merkt dat ook deze methode werkt. Bram is gewoon een van de toptrainers van Nederland. Het is niet voor niets dat hij nu betrokken wordt bij die trai ningen op Papendal voor het groepje met Kamiel Maase en Gert-Jan Liefers. Persoonlijk record: 2.18.05, gelopen in de marathon van Berlijn in 1999. Ik hoop, en ik denk, ooit 2.14 te kunnen lo- Foto: Hielco Kuipers UIT DE DEKKING pen. Beste jaarprestatie: 2.18.22 in Berlijn een paar weken gele den. Tot zondag voerde ik daarmee de nationale ranglijst aan. In Eindhoven was Luc Krotwaar net wat sneller. Hoogtepunt: in 1997 eindigde ik in de halve marathon van Egmond tot ieders verrassing als zesde en beste Nederlan der. En dan staat ineens Theo Reitsma voor je neus met een camera. Dat was wel een vreemde gewaarwording. Dieptepunt: toen ik 19 was, had ik de A-limiet voor de Eu ropese Jeugdkampioenschap pen gelopen. Ik moest alleen nog vormbehoud tonen in een 3000-meterwedstrijd. Daarin kwam ik 0,58 seconden tekort en ik werd dus niet afgevaar digd. Je reinste kolder. We heb ben hier over junioren! Die moet je juist stimuleren door dit soort kampioenschappen te laten lopen. Sponsor: Asics. Het levert mij schoeisel, kleding en bij be paalde prestaties nog een bo nus op. Favoriete sportdrank: Isostar. Het is een goede dorsüesser en qua smaak vrij neutraal. Ande re drankjes zijn vaak wat zurig en dat is niet prettig tijdens een marathon. Training: ik train twee tot drie keer per week op de baan en in het Leidse Hout. In het w einde train ik altijd in dei nen bij Katwijk en doo weeks loop ik door de poldi Gedachten tijdens het lo[ soms denk je aan niets en "y nog is de tijd zo voorbij. N no af en toe krijg ik de meest! "j. jante ingevingen tijdens hel pen. Het schijnt ook we schappelijk bewezen te zijl hardlopen goed is voorji senen. Je kunt wat held nadenken. Het probleem i altijd om die ingeving onthouden als je verder Meestal doe ik dan trouwring aan mijn hand. Als ik thuis kom dan dat ik wat had onthouden. Bestaansrecht Leidse thon: voor trimmers en teurs is het een heel marathon, maar voor heti trekken van toppers is heel veel geld nodig. Droomwens: ik zou nog eens mee willen doen aan Europees of WereldkampH schap. Levensmotto: ik ben erg au tieus, maar weet ook wel Ho Hinaon to rronioton Hip bi ar de dingen te genieten die heb. Cd: 'A night at the opera' Queen. Internetsite: www.atletieka 5,^ eel.nl. Veel recent add tjj nieuws met goede linksi m q wedstrijden. Trouwste supporter: ik tussen mijn vader vrouw. Zij komen regelc naar wedstrijden toe. Volgende wedstrijd: de m thon van Rotterdam op april 2002. Jtit Nederlandse marathonlop het is natuurlijk vrij apart d 10 met een tijd van 2.18 de b jaarprestatie had. Maar ja miel Maase heeft dit j« marathon gelopen en Gre? 1 Hest was geblesseerd. At ^d die twee zit toch een behoffl «git gat. Er is genoeg talent, n nrn op de een of ander manie' met men ze maar niet aan 9 ad- tijden. Ik kan eigenlijk niet! 11 te cies aangeven waar dat aan ligt. Toekomst: na 2004 zal il ,ot 1 meer op topniveau spff j-nr Dan gaat mijn maatschap? "°ol ke carrière gewoon voor. lver' ook door Jeroen Bal DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode] gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53218 E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl T Voormalig Leidenaar en ex- V Ajacied Wim Meutstege, trainer van het Leidschendam- se SEV, verlaat deze club per 1 januari 2002. Zijn vrouw Vales- ca van Rees (trainster bij Hon- selersdijk 2) wordt voor twee jaar naar Georgië wordt uitge zonden. Zij is werkzaam bij het ministerie van buitenlandse za ken De Voorhoutse voetbal scheidsrechter Dick van Eg- mond leidt morgenavond het UEFA-bekerduel Hapoel Tel Aviv-Chelsea Marnix van der Gun kan voorlo pig niet voor eer ste divisieclub Haarlem uitko men. De oud speler van Quick Boys heeft een gescheurde kruisband opge lopen Hille- gommer Rogier Koordes krijgt van Kenneth Goudmijn een schadeclaim van een paar dui zend gulden aan zijn broek. Koordes (Haar lem) sloeg in augustus de Cam- buur-aanvaller bewusteloos. De schorsing van Koordes zit er in middels op en een deel van zijn taakstraf is vervuld Op de eeu wige ranglijst van het zaterdag voetbal staat voetbalvereniging Noordwijk (1351 punten) op een vaste tweede plaats. Koplo per is al jaren IJsselmeervogels (1436 punten). DOVO is met 1320 punten een goede derde Twee weken geleden is op 64- jarige leeftijd Wim Rietveld overleden. Rietveld was lid van verdienste bij RCL en bekleed de bij de Leiderdorpse voetbal club een groot aantal functies Fer van Duuren en VCL zijn weer vrienden. De ex-voorzit ter, elftalbegeleider en sponsor van de Vlietclub was niet ge kend in de besluitvorming en stopte de sponsoring De UEFA start alweer een nieuwe competitie. Vanaf 2004 zullen ook punten worden toegekend voor vriendschappelijke wed strijden van landenteams. De competitie loopt over drie jaar en de twee beste ploegen spe len een finale Nederland is momenteel naar de zevende plaats gezakt in het UEFA-club- klassement. Hierdoor verspeelt Nederland een plaats in de Champions League aan Grie kenland. Wel krijgt ons land een UEFA-Cupplaats extia Het avontuur van de wieh ster Suzanne de Goede bij wereldkampioenschap op weg in Lissabon bleef bepè f0 tot anderhalve ronde. De 1; rigeZoeterwoudsekwamte f val door een onhandige aa van een Amerikaanse ren- i Toen het verwisselen vang wiel meer dan een minuut duurde, was het voor DeQ einde WK Leontien van sel start zondag met enkele Marnix van der Gun. Foto; United Photos de Boer - Hit honderdei J gionalewi $y renners ia Beach Cla er Ciie om 11 d| uurinSd ningenbe. In het N» a wijkseLaj veld is ha i keerpunt 'I' Nederla;. m vrouwen lerploegi M Toscanyl „t| zich verss tV metdeltj en aÏ186™! I» Allessand: L Greta Zod ne en Silvia Parietti Hansvaif, Leeuwen (amateurs) en Bi Schoondergang (junioren) 1'^ de nieuwe clubkampioen li e„ bij het Leidse Swift. Schoon gang won ook de dinsdagct petitie voor Bart Kuipers ra |0l Bollenstreek Voor de twee maal wordt in Woerden ea 115 nachtelijke cyclo cross gi den. Op dinsdag 23 oktobe de eerste start om 19.00 uuEnI Twee uur later staan de be crossers van Europa aan 4 start op de Westdam Huii -er Stammes is nog de enige fc nz daat om directeur Peter Ni ea' wenhuis op te volgen bij dt KNWU. Stammes komtoot im spronkelijk uit de triatlon* reld. De KNWU en de Nebs 00 (bond voor invalidensponi 'l^1 gaan fuseren De Leidse n club DIOK heeft een handt jaarboekje samengesteldm m alle huisregels, algemeneii a£! matie, speelschema's eniki['1' denlijst Yvonne van derS ^en uit Voorschoten is in Amsti dam uitgeroepen tot de bes powerlifster van het seizoa 2001 Op 25 oktober begii ijsbaan De Uithof in DenH de Grand Prix kunstrijden i M! junioren. Op de deelnemer staan 30 landen en 109 dei !oei door And ré Hoogeboom leiden - De overtuigende 4-1 overwinning op AS WH leverde Quick Boys niet alleen drie pun ten op, maar ook hoge cijfers voor het speler van het jaar klas sement. Vijf spelers van de Kat wijkse club kregen een 8, terwijl Erwin Beltman, Patrick Petrici en Raymond Flaton een 9 kre gen toebedeeld. Door dit resul taat schieten Flaton en Eef Schoneveld met stip de toptien binnen. Afgelopen weekeinde vielen er slechts twee onvoldoendes te 'betreuren' bij de zeven zater daghoofdklassers. Arthur van Orssagen (ARC) en Edwin Her mes (Katwijk) hebben het cijfer 5 achter hun naam. Noordwijk-ARC 5-0 Noordwijk: Korff 7 Reinders El Mahdadi 7 62. Bartels Korbee 7 Van der Laan Van Ophuizen Van Dam 16. P. de Jong 7 79 Kleijn Van der Niet 7 De Kort W. de Jong 7 Pitti ARC: Kranendonk 6 Ouald El Hadj Van Orssagen 5 72. Knoop Van Schie 8 Verhei) Balkhoven 7 58. Ben Said Bakker 6 Schaafsma 79. Knol Groeneweg Van Grootveld 6 Cabeza CLUBKLASSEMENT (Dag) Gemiddeld 1. Ter Leede (7,00) 6,83 2. Noordwijk (7,17) 6,81 3. Quick Boys (7,92) 6,80 4. ARC (6.17) 6.78 5. FC Lisse (6,85) 6,47 6. Rijnsburgse Boys (6,54) 6,40 7. Katwijk (6,92) 6,39 Rijnsburgse Boys - Katwijk 0-1 Rijnsburgse Boys: Hegie Koldenhof Cadel 64. Boulayoune Kappenburg 71, Fluitman Van Lochem Katwijk: Varkevisser Helder Noorlander 31. De Vreugd l'Ami Vooijs Van Leeuwen De Munck 46. Engelkamp De Roode De Graaf Ketting Slingerland Charité Van Duijn 8 75. Van Dijken De Jager 7 Hermes 5 De Bie 7 De Ridder 7 46. Dubbeldeman 6 Quick Boys-ASWH 4-1. Tuinenberg 7 Flaton 9 Van Dam 7 Schaap 8 Schoneveld 8 75 D. vd Plas 57. M vd Plas 7 Beltman 9 Mussche 7 Lievaart 8 Van Rijn 8 Petrici 9 Timmermans 8 85. Bounif Capelle-Ter Leede 1-1. Waasdorp De Jong Van Zeist P. Bloemheuvel Honsbeek 88. Zirrar Jansen Kramer 80.Rbu Schilthuizen Kalkema Van Beelen Koers FC Lisse-Excelsior Maassluis 3-4. Kromhout 6 73.Tan Van Kins 7 Van Wieringen 8 Van Baekel 6 Schnater 7 B Janssen 7 Luxenburg 6 68. De Romijn 7 76. Clobus 7 Emanuelson 7 Leonard 7 M Janssen 7 Linger 7 SPELERSKLASSEMENT 1Mark Jansen (Ter Leede) 7,75 2. Raymond Flaton (Quick Boys) 7,50 Eef Schoneveld (Quick Boys) 7,50 4 Maurizio Cabeza (ARC) 7,43 Carlo van Zeist (Ter Leede) 7,43 6. Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,33 Peter Timmermans (Quick Boys) 7,33 8. Juul Emanuelson (FC Lisse) 7,29 Mark Helder (Katwijk) 7.29 10. Fabian Gelderblom (ARC) 7,20 Erwin Beltman, een van de drie Ouick Boys-spelers die een 9 ontvin gen. Archieffoto: Kees van Hoogdalem SPELER VAN HET JAAR Amsterdam - Tien jaar is hij nu al in Europa. Hij spreekt vloeiend Frans en is redelijk op weg met Nederlands. Bovendien is 'Wam pie' een van de aardigste Ajax- spelers van het moment. Een trotse, maar sympathieke Brazili aan; met vuur in zijn schoenen en zijn hart. Wamberto Jesus Sousa Campos, kortweg Wamberto, of 'Wampie' voor vrienden en inti mi. Speelde een sleutelrol in de wederopstanding van Ajax, was een openbaring op 'tien', maar is inmiddels weer gewoon vleugel speler, rechts en of links. Praten met Wamberto is een enigszins verwarrende ervaring. Hij spreekt aardig Nederlands omdat hij twee keer per week les krijgt bij Ajax, met al die andere vreemdelingen in de Amster damse Arena. Soms wordt het te moeilijk, maar dan redt hij zich er uit met een paar woordjes Frans. Dat heeft hij geleerd in zijn Belgische periode. Hij speelde bij Seraing en Standard Luik alvorens bij Ajax terecht te komen. „Ik voel me eigenlijk een Europeaan. Ik ga wel vaak terug naar Brazilië, als dat mo gelijk is, maar ik voel me hier nu ook erg thuis." Maar toch; hij zou inmiddels wel eens bij het Braziliaans elftal willen uitkomen. Dat zou de be kroning zijn van een carrière die hem financieel al veel heeft ge bracht, maar waarin de sportie ve kroon nog op het werk gezet moet worden. „Ik hoop dat ik erbij kom. Ik hóór er ook in. Momenteel wordt er door al mijn bekenden in Brazilië werk van gemaakt. Ze vinden alle maal dat ik bij de selectie hoor. Misschien komt de bondscoach nog een keer kijken in de Arena. Dan zal hij zien, dat ik een top- speler ben geworden. Mijn fa milie is hier wel nooit geweest, maar ik stuur alle videobanden van de wedstrijden naar huis, dus ze weten nu echt wel wat ik kan." Dat is dit seizoen meer dan de vorige competitie. Toen kwam Wamberto vaak niet eens de spreekwoordelijke lantaarnpaal voorbij, werden er vraagtekens gezet bij de mogelijkheden van de Braziliaan. Maar deze - nog jonge - competitie is de 26-jarige aanvaller een openbaring geble ken in en buiten de Arena. Snel, behendig, vrijwel niet af te stop pen. „Dat komt", zegt hij, „om Wamberto in actie tegen Celtic, eerder in dit seizoen. „Als ik veel aan de bal ben, krijg ik vertrouwen en als ik vertrouwen heb voetbal ik be ter." Foto: ANP/Olaf Kraak dat ik nu de bal veel krijg. Als ik veel aan de bal ben, krijg ik ver trouwen en als ik vertrouwen heb voetbal ik beter." Het is de taal van de liefhebber, van het voetbaldier dat al op zestienjarige leeftijd de favela, de Braziliaanse krottenwijken, verliet om een voetbaltoekomst in Europa te beginnen. Hoe dat allemaal in zijn werk ging; daar over wil 'Wampie' liever niet meer praten, maar veel laat zich raden. Voetbalmakelaars overspoelden de favela's, op jacht naar jonge voetbaltalenten die door weinig geld werden verleid, maar veel opbrachten op de gulzige Euro pese markten. Wamberto vond zijn weg via de tweede divisie in België, ging van Seraing naar Standard Luik. Geld vergoedde veel, want het moet een eenza me tijd zijn geweest voor een jonge man, wiens wortels waren afgesneden. Zijn ouders, vier broers en vijf zusters bleven achter. „Ik zie ze niet vaak", zegt hij. „Ik probeer in de vakanties naar Brazilië te gaan, maar dat lukt niet altijd. Ik maak wel geld over naar mijn familie. Nu ik het goed heb, gaat het hen ook een stuk beter." Hij is overigens de enige uit het grote gezin die een carrière heeft gemaakt in het voetbal. Daarom zou hij zo trots zijn als het er ooit van komt; spelen in het Braziliaans elftal. Soms droomt hij wel eens, van het WK 2002. „Als Brazilië het haalt, is ieder een bang voor ons. Het gaat nu wat moeizaam in de kwalificatie, maar als we ons eenmaal heb ben geplaatst, zijn we op het WK weer goed. Dat is altijd zo." Uitspraken die zijn zelfvertrou wen markeren. De nieuwe Wamberto is belangrijk voor Ajax, een ervaren aanvaller voor een ploeg in wording. Het begon allemaal al in de voorbereiding. Het was anders, merkte hij. De sfeer was goed, het doel was duidelijk. Ajax moest beter. Co Adriaanse ging in gesprek met 'Wampie'. „De trainer zei tegen mij dat ik een belangrijke speler was voor Ajax, dat ik veel acties moest maken. Tegen Celtic thuis was ik er nog niet bij, omdat ik nog geschorst was (Ajax verloor, red.). Daarna mocht ik op 'tien' staan en dat beviel me heel goed. Nu ben ik weer naar vleugelspeler, maar wel met heel veel vrijheid. Andy van der Meijde en ik wisselen heel veel van positie. En met Van der Vaart en O'Brien op het middenveld, kunnen we onze gang gaan. We zijn bijna niet af te stoppen." Europees overwinteren, dat is heel belangrijk. „In Brazilië zien ze al het Europese voetbal. Ook de Uefa Cup-wedstrijden. Als we ver komen, dan zullen ze ook mij kunnen zien op televisie en dat is goed voor mijn kansen op een plaats in het nationale elftal."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 24