Kindernet zelfstandig MEDIA 'Dat wordt één grote polonaise' Radiopsychiater terug op televisie RTL en Yorin bewaken live uitzendingen tegen activisten De Vries moet formule aanpassen Journalistes onderscheiden voor moed Hommage Rosenfeld uitgesteld Programmering wellicht tot zes uur Hilversum/ANP - De Holland Media Groep (HMG) heeft de veiligheidsmaatregelen tijdens rechtstreekse uitzendingen ver scherpt. De moedermaatschap pij van RTL 4, RTL 5 en Yorin wil zo voorkomen dat de uitzendin gen kunnen worden misbruikt. Voortaan staat op de studiovloer een bewaker, die moet voorko men dat ongewenste personen de live-uitzendingen verstoren, new york/ap - De Colombiaan se journaliste Jineth Bedoya Li ma, die twee weken na te zijn ontvoerd en onder bedreiging met een pistool te zijn verkracht weer aan het werk ging, is giste ren onderscheiden voor haar journalistieke moed. De prijs is haar toegekend door de Interna tionale Stichting van Vrouwen in de Media. Ook de Sudanese Amal Abbas, die corruptie aan de kaak heeft gesteld, en de Spaanse Carmen Gurruchaga, op wier huis een bomaanslag werd gepleegd door Baskische separatisten, kregen de prijs. Hilversum - Liefhebbers van de programma's van de afgelopen weekeinde overleden program mamaakster Netty Rosenfeld, zullen nog even moeten wach ten op de door de VPRO aange kondigde herhalingen. Pas over een week of drie zal de eerste van een reeks documen taires van Rosenfeld op tv wor den gebracht. Om welke pro gramma's het gaat is nog niet bekend. En woordvoerster van de om roep beaamt dat het een beetje merkwaardig is dat het nog we ken duurt voordat de program mamaakster wordt herdacht. Volgens haar was er geen juiste plek te vinden in het tegenwoor dig lang van te voren, door een netmanager bepaalde televisie schema. „We konden de pro gramma's alleen kwijt na half een 's nachts." door bijvoorbeeld leuzen te roe pen. De maatregel komt bovenop een uitgebreid pakket van aan gescherpte procedures om de panden te betreden. Dergelijke procedures zijn ook bij het Ne derlands Omroepproduktie Be drijf (NOB) verstevigd. Extra be waking bij de rechtstreekse uit zendingen doet de NOB niet. „Dat is de verantwoordelijkheid door Berrit de Lange Hilversum - Kindernet wordt vol gend jaar een zelfstandige zen der. Dat is het streven van MTV Networks, de nieuwe eigenaar van het jeugdstation. Kindernet vult nu nog tot drie uur 's mid dags de zendtijd op NET 5. „Maar als serieus jeugdstation zend je natuurlijk liever tot zes uur uit," aldus René Witzel, directeur van MTV Networks Benelux (MTV Ne derland, TMF en TMF Vlaanderen) MTV Networks maakte eerder deze week de overname bekend van Kindemet van Preview In vestment. De kinderzender heeft echter een contract met SBS, moedermaatschappij van NET 5, tot eind volgend jaar. In het najaar van 2002 hoopt MTV Networks desondanks met een afzonderlijk kinderkanaal als aanvulling op de popzenders TMF en MTV te kunnen starten. Met de aankoop van Kindemet heeft MTV Networks in Neder land nu vat op alle jeugdige tv- kijkers. Van peuters tot pubers (3 tot 12 jaar) via Kindemet, tot tieners en muziekliefhebbende twintigers via TMF en MTV. „We streven inderdaad naar een zo breed mogelijke markt met onze mediaproducten", aldus Witzel. „Daar sluit Kindemet naadloos bij aan." De animatie series en -films houden priori teit op Kindemet, maar niet on- vande omroep van onze studio's gebruik maakt", aldus de woordvoerder. De NOS zegt geen bewaking op de studio - vloer nodig te vinden. Het RTL4 programma Barend en Van Dorp, dat eveneens live is, werd eerder dit jaar al eens bezocht door ongewenste gas ten. Leden van de Heli's Angels deelden toen klappen uit omdat zij zich tekortgedaan voelden. denkbaar is volgens Witzel dat muziek een grotere plaats gaat innemen. Kindemet-directeur André Fei- ner is blij met de overname door MTV. De zender kan voortaan volop putten uit het aanbod van Nickelodeon, de van oorsprong Amerikaanse kinderzender die eveneens eigendom van is MTV Networks. Nickelodeon, kortweg bekend als 'Nick' komt wereld wijd in 120 miljoen huishou dens en krijgt de volledige zeg genschap over Kindemet, denkt Feiner. „Deze overname is voor al goed voor Kindemet omdat Nickelodeon eenzelfde uitstra ling heeft: geen geweld en kwali tatief goede kinderprogram ma's. Daarnaast was het voor Kindemet als onafhankelijk sta tion steeds moeilijker om toe te slaan op de kindertelevisie- markt. Als onderdeel van een grotere speler staan we veel ster ker." De overname betekent overi gens niet dat het jeugdstation volledig gevuld zal gaan worden met hoofdzakelijk Amerikaans materiaal van de nieuwe moe dermaatschappij, verzekert Fei ner: „Kindemet is als Neder landse zender verplicht veertig procent van oorsprong Neder landstalige producten uit te zen den. Daarin willen we ons ook blijven onderscheiden." Of Kindemet volgend jaar zal worden omgedoopt tot Nickelo deon, is nog niet bekend. Dennie Christian met Schlagerfestival terug bij TROS door Monique Brandt Hilversum - Juist in barre tijden tiert de humor meestal welig. In cyberspace is de ramp vein 11 september in Amerika, en de daarop volgende gebeurtenissen inmiddels onderwerp van veel inktzwarte grappen en grollen. Maar dan wel met een serieuze ondertoon, zo beweren de be denkers van de ontelbare, veelal smakeloze en commercieel be doelde sites. Volgens de Amerikaanse lol broeken achter killosama.com dient hun grappenpagina zelfs als uitlaatklep en stressopheffer. 'Wij roepen onze lezers op de Amerikaanse troepen te steunen en aan te moedigen. Terroristen zijn tuig', luidt ongeveer het toe lichtende commentaar op deze sites. 'We willen mensen leren op een positieve manier met stress om te gaan'. Vrede door kracht', staat er ook nog onder het ro kende pistool, waarmee je de beeltenis van Osama Bin Laden kunt bestoken. Even verderop komt het com merciële addertje onder het gras tevoorschijn: enthousiast ge worden 'hand gun owners' kun nen hun eigen schietschijven bestellen met het hoofd van de beruchte terrorist. Verkrijgbaar in twee versies. 'Persoonlijk ge bruik ik ze voor mijn Sig 9mm', meldt het brein achter de site, die tien procent van de op brengst zegt over te maken naar het Amerikaanse Rode Kruis. Ook de zakenman achter wipe- withbinladen.com schenkt een tiende van zijn verdiensten aan deze instelling. Zijn product: vier soorten peperduur Bin La den wc-papier. Zijn collega van makempay.com (20 procent naar het Rode Kruis) heeft even eens vier soorten toiletpapier, waarvan een rol duurder is dan twee normale grootverpakkin gen. Daarnaast verkoopt hij ook nog shirts en mokken. Naast de keur aan dit soort commerciële flauwekul en dito grappen waarmee de wereld op dit moment via het net wordt bestookt - Het laatste lucht- vaartnieuws: non-stop luchtver keer naar Afghanistan - zijn er voor de liefhebbers nog tal van akelig agressieve spelletjes waar in Bin Laden en ook de Iraakse dictator Saddam Hussein op alle mogelijke manieren kunnen worden aangepakt. Newsgrounds.com geeft een overzicht van een groot aantal anti-Osama games en filmpjes en merchandise. Petten, canvas tassen, T-shirts met lange mouw, T-shirts met lange mouw, getailleerd of niet: het kan niet op. Verbazingwekkend in hun hardheid zijn de spelle tjes en filmpjes, gemaakt door amateurs die hun steentje willen bijdragen aan de strijd. 'Deze films zijn niet gericht tegen moslims, slechts tegen mensen die het terrorisme steunen', zo luidt de weinig zinvolle toelich ting. De filmpjes laten vervol gens niets aan de ver over. 'Die Osama' laat n(t matie zien waarin de tei n zijn hoofd wordt gesels ss een andere game kan d n<x zijn wapen kiezen ('schi bewerk hem met een3 schiet hem of bombards ten om vervolgens het re; bekijken. Het animatiepoppetje 1 ma heet is vervolgens of 4 verpletteren met het |jg van een ton, wordt gepe J? door een wolkenki abbe: M| beschieten als in het 3Ör Asteroids, nu omgedo "tt Osamaroids. Het ge\vt karakter van het geboc: een zogenaamd ludiek uui goten door een South tige aanpak. 'Zelfs mijn 47°l vond het grappig', scr 1 enthousiaste bezoeken 'PS te, waarop je als bezot nen een half uur toch een paar honderd i 16 slachtoffers kunt makel adic chen dus. De cast van Frasier. Foto: GPD Nieuwe serie Frasier Crane te zien op Nederland 3 Na vier jaar komt het Schlager festival weer terug op de buis. Het festival vindt op zaterdag 27 oktober plaats in de Eurohal in Zuidbroek en wordt deze winter door de TROS uitgezonden. Op tredende artiesten zijn onder an deren Frans Bauer, Jan Smit, Jür- gen Drews en Marc Dave. De presentatie is weer in handen van Dennie Christian, die erg blij is met de terugkeer van het festi val. door Laura Wennekes Hilversum - Dennie Christian is terug. Naar eigen zeggen is hij bij de jeugd weer helemaal 'hip', vanwege de remix van Hoe- bahoep die door dj Rob Sten- ders werd opgepikt. Maar ook zijn trouwe fans kunnen weer ouderwets van hem genieten bij het Schlagerfestival, waar tevens zijn nieuwe cd wordt gepresen teerd. Als het aan Dennie Christian lag, was het Schlagerfestival niet zo lang weg gebleven. Ook vol gend jaar "wil hij ermee door gaan. De reden voor de bijna vier jaar afwezigheid is geld, het festival werd te duur voor de TROS. De productiekosten belo pen ongeveer een miljoen gul den. Christian wilde de productie niet zelf op zich nemen. De TROS wilde alleen investeren samen met een Duitse zender, maar de deal met het ZDF ging niet door omdat daar een nieu we directeur werd aangesteld die niets van de afspraak wist. „Deze kwestie sleepte zo'n drie jaar voort, totdat de TROS dit jaar ineens wel wilde. Ook de Duitse zender WDR heeft dit jaar de uitzendrechten aange kocht." De nieuwe opnamehal in Zuid broek kan zevenduizend gasten bergen, voorheen kon de om roep slechts 4500 man een plek bieden. De opbrengst is hoger, maar de baten wegen niet op te gen de lasten. „Het brengen van het Schlagerfestival blijft idealis me. Voor de negen maanden werk die je er aan besteedt, is de opbrengst nihil. Het is meer een Misdaadverslaggever gaat vaker met verborgen camera op pad Hilversum - In Nederland zou hij uit de Amsterdamse grach tengordel komen: de ietwat over het paard getilde radiopsychia ter Frasier Crane. Op Nederland 3 is vanaf vanavond weer een serie nieuwe afleveringen te zien van de in Amerika enorm popu laire comedyserie. De show draait om de radiopsy chiater Frasier Crane. De 52-ja- rige hoofdrolspeler Kelsey Grammer won voor die hoofdrol begin dit jaar nog een Golden Globe in de categorie beste tv- acteur. Zijn medespelers, de geflipte broer Niles (David Hyde Pierce), zijn eigenwijze Ierse huishoud ster Daphne Oane Leeves), zijn bij hem inwonende vader Mar tin (John Mahoney) en zelfs hondje Eddie, kunnen eveneens rekenen op een grote schare trouwe fans. Frasier heeft in Nederland nog niet de status bereikt van de kroegserie Cheers. Die wordt al jaren eindeloos herhaald en desondanks blijft leuk om naar te kijken. Maar de serie zit er dicht tegen aan. Inmiddels is Frasier in Nederland al toe aan het achtste seizoen en in de Ver enigde Staten aan het negende jaar. Frasier ontstond uit NBC's suc- cesvollekroegserie Cheers, waar in Grammer al vanaf 1984 aan de bar hing als Dr. Frasier Cra ne. Zijn personage was zo ge liefd, dat de producenten Fra sier in 1993 zonder de Cheers- cast lieten verhuizen van Boston naar Seattle, waar hij een eigen radioshow kreeg. Zelf grapte Grammer ooit dat hij in zijn le ven zoveel psychiaters heeft ge zien, dat het een fluitje van een cent is om er een te spelen. De acteur heeft namelijk een leven vol drank, drugs en familiedra ma's achter de rug. In Amerika blijft de serie razend populair. De televisiezender NBC mag er graag over op scheppen. Frasier trekt gemid deld 15.9 miljoen kijkers in de Verenigde Staten, met een re cord van 28,6 miljoen kijkers vo rig jaar. Op dit moment wordt Frasier op dinsdagavond uitgezonden rond half negen en dan is het op dat tijdstip het best bekeken programma van de VS. Magertjes De kijkcijfers op de Nederlandse televisie steken daar wat mager tjes tegen af met gemiddeld krap tweehonderdduizend kijkers. De herhalingen, die onder meer enige tijd bij NET 5 te zien wa ren geweest, trokken maar net de helft van het aantal kijkers. De hoge kijkcijfers in de VS ver taalden zich ook in een groot aantal prijzen voor Frasier. In middels zijn er 21 Emmy Awards verdiend en nog een flinke handvol andere prijzen. In de Verenigde Staten loopt op dit moment dan ook het negende seizoen van Frasier, in Neder land wordt nu het achtste sei zoen vertoond. Overigens is de serie in de Ver enigde Staten als gevolg van de aanslagen op 11 september later dan gepland aan haar negende seizoen begonnen. Een van de schrijver/producers, David An- gell, zat in vlucht 11 van Ameri can Airlines die zich pp 11 sep tember in de noord-toren van het World Trade Center in New York boorde. Dat was geen re den de serie te stoppen. De stemming in de VS is juist om- Dennie Christian staat klaar voor zijn Schlagerfestival Foto: Kippa investering in je eigen toekomst als artiest," vertelt Christian. Dennie Christian neemt naast de presentatie ook een deel van de productie van het festival op zich. De zanger is daar de ge schikte persoon voor. „Ik zit al 25 jaar in het vak en weet wat de smaak van de mensen is. Het was zeer plezierig om het festi val te organiseren." Tijdens het Schlagerfestival tre den twintig artiesten op, onder wie Frans Bauer en Jan Smit. Dennie Christian heeft deze ar tiesten gekozen omdat ze ook in Duitsland succesvol zijn, het land van de Schlagers. En ook wil Christian tegemoet komen aan zijn gastheer Nederland. Al le artiesten brengen drie num mers ten gehore. Uitzondering daarop is het nieuwe talent Ge orge Le Bonzai, die geheel vol gens de nieuwkomerstraditie twee nummers mag vertolken. Le Bonzai dankt zijn naam aan het feit dat hij maar 1.20 lang is. De artiest is een persoonlijke ontdekking van Christian. „Hij is een groot talent dat in Duitsland al bekend is en ik vond dat hij de kans moest krijgen om aan een grote show mee te doen." Dat het publiek het Schlagerfes tival gemist heeft, blijkt uit het feit dat het festival drie weken van te voren al compleet uitver kocht is. In maart was al bijna de helft van de kaarten weg. Christian: „Het publiek hunkert naar het festival, ze willen een gigantisch feest. Ik zal er niet van staan te kijken als de zaal verandert in één grote polonai se." Op de vraag of de zanger alleen van Schlagers houdt, is het ant woord niet makkelijk. Schlager is namelijk Duits voor een hit. Hierdoor zou elk succesvol lied een Schlager zijn. Maar ook de schlagermuziek zoals die bij de meeste mensen bekend is, be staat tegenwoordig uit rock, pop, house, rap èn volksmuziek. Volgens Dennie Christian is het 'niet alleen maar hoempapa'. Zijn muziekkeuze is erg afhan kelijk van zijn stemming. „Als ik uitga, kan het zijn dat ik zin heb om te housen of te hiphoppen, maar ook uit mijn dak gaan van Nederlandse feestmuziek." Bij een candlelight dinner' luistert hij liever naar ballads, of ze nou Engels, Duits, Frans of Spaans zijn. Zijn favoriete zangers zijn van Bryan Adams, Mick Jagger, Bennie Nijman, André Hazes en Jörgen Drews. De kracht van het festival is vol gens Christian dat er niet 'kapot' gereperteerd wordt. Er is alleen een soundcheck voor de arties ten. „Hierdoor krijg je bijzondere niet-gereperteerde beelden en is het niet zo statisch. Ik ben ook spontaan genoeg om hier op in te gaan." Christian presenteert zowel in het Nederlands als in het Duits, wat leidt tot 'verwar rende toestanden'. Toch leert hij zijn teksten niet uit het hoofd. „Ik heb de rode draad en mijn hoofd en speel in op wat er ge beurt in de show. Ik vind het zo lullig als je op een stukje papier moet kijken als je je tekst niet meer weet." „Ik begrijp ook de kritiek van de meeste mensen niet, ze noemen het domme muziek. Maar ik hoef met mijn liedjes niet de wereld te verbeteren. Ik wil be reiken dat ik iemand zijn pro blemen een half uur kan laten vergeten," aldus Christian. amsterdam/anp - Peter R. de Vries begint 8 november bij SBS 6 aan een nieuwe reeks 'Peter R. de Vries, misdaadverslaggever'. Over zijn terugkeer bestond eni ge tijd onduidelijkheid, omdat SBS-programmaleiding vond dat de formule moest worden aangepast. Dat is inmiddels ge beurd. Zo zal De Vries extra 'dossiers' openen en wordt er vaker een beroep gedaan op de verborgen camera om misstanden aan het licht te brengen. Verder wordt er meer op locatie gefilmd en is het decor aangepast. SBS zendt het programma voor lopig elke twee weken uit. Begin volgend jaar wil de commerciële zender het programma invoe gen in een dagelijks nieuwsblok waarin ook mensen als Willi- brord Frequin en Pieter 'Breek ijzer' Storms een rol krijgen. Dat programma wordt waar schijnlijk in de vooravond uitge zonden, maar definitieve beslis singen zijn er nog niet over ge nomen. gekeerd. „We zullen jen, David. Maar we laten ore kisten. Frasier moet door] zo viel te lezen op een va vele fansites over Frasie; VS." De eerste aflevering staal van de verwarring. Frasie maakt kennis met Rozdï ke. Terwijl de heren hetf met elkaar kunnen vinda rl breekt Roz (de assistente Frasier bij de radiozendei 1 relatie. Tegen de tijd dat Frasier vriendschap met Luke ten maar wil verbreken, is he: weer bij elkaar en ontstaa paar hilarische momente 3 Dolf Rogmans Frasier, vanaf vandaagi LC woensdag, 21.30 uur, Ra Nederland 3. Peter R. de Vries moest onder druk van SBS 6 zijn tv-programma veranderen. Foto: Henny Milten!

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 10