Dorpen verliezen zelfstandigheid Drie doden door infectie met salmonella-bacterie Weer mysterieus geval van miltvuur Leidsch Dagblad Lot fors aantal NBBS-medewerkers onzeker Amsterdam Duiven Eindhoven Sliedrecht a hampeer& Caravan Ril 19-24 oktober Leidsch Dagblad In veel landen demonstraties tegen acties VS Zomer in de herfst fl NR. 42746 LOSSE NUMMERS 2,25 1,02 ZATERDAG 2,751,25 1 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag 13 oktober 2001 VAN ROY EN VISSERS C.S. ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden ^Tei. (071) 5122362y i vindt prijs een stimulans engst drugs nan voor ns IRA' psst> enten in de reek openen dbureaus kooplieden out willen töopavond rlogen en naar onder A4 pds Glorie iRussische stig is tót toorn, neiddoen WEER regelmatig zon 1*4-5 advertenties) (in Leiderdorp is NIET 1 14 oktober, maar :ondag 21 oktober llshd. Onze excuses voor ie|°njuiste berichtgeving •rdorps weekblad. ELPUEIN tDORP ie, executive search lerzock assessment (advertentie) Op zondag 14 oktober zijn deze IKEA vestigingen open van 10-17 uur. v.lKEA.nl 0900 - 235 45 32 (€0.10 (0.22 ct)/min.) Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gn0s. 2» Straat_ Postcode Telefoon Valkenburg, Warmond en Zoeterwoude wacht herindeling door Robbert Minkhorst den haag/regio - Voor Valken burg, Warmond en Zoeterwoude is een herindeling aanstaande. Dat valt af te leiden uit de rap portage van de provincie over de bestuurlijke toekomst van ge meenten in Zuid-Holland. In het lijstje van scenario's dat de pro vincie heeft bedacht, komt de op tie van zelfstandig voortbestaan niet meer voor. In het nog vertrouwelijke stuk lijkt de opdracht aan de drie kleinste gemeenten in deze re gio simpel: zij moeten aanslui ting zoeken bij een of meerdere buurgemeenten. Gedeputeerde Staten leggen geen herindeling op, maar tegelijkertijd wordt volgens ingewijden een toe komst als zelfstandige gemeente niet reëel geacht. GS zijn het in grote lijnen al eens over hun uit gangspunten. Naar verwachting neemt het provinciebestuur dinsdag een definitief besluit. Voor Valkenburg liggen vier sce nario's klaar. In overleg met de regio moet daaruit een keus worden gemaakt. Van belang is bovendien wie straks het Mari nevliegkamp mag bebouwen. De eerste mogelijkheid is dat Valkenburg opgaat in Leiden, waarbij Leiden ook de bouwlo catie krijgt. Optie twee houdt in dat Valkenburg met Katwijk of Rijnsburg een nieuwe gemeente vormt. Opnieuw wordt dan het vliegkamp Leids grondgebied. In het derde scenario smelten Katwijk, Rijnsburg en Valken burg samen in een nieuwe ge meente. Zij kunnen vervolgens zelf huizen bouwen op het vliegkamp. Mogelijkheid vier is 'een ander in te brengen scena rio'. Warmond loopt net als Valken burg het 'risico' bij Leiden te worden gevoegd, met als enige verschil dat Warmond ook een deelgemeente van de stad kan worden. Herindeling bij Oegst- geest of Alkemade kan ook. Ver der is de vorming van een nieu we gemeente Teylingen, waarin Warmond, Sassenheim en Voor hout opgaan, nog een mogelijk heid. Optie vijf is een 'nog nader te bepalen variant'. Hoeveel vrij heid de regio heeft om zelf een nieuwe variant te bedenken, is onduidelijk. GS hebben de toekomst van Zoeterwoude het minst ver uit gestippeld. Voor die gemeente figt geen uitgewerkte lijst scena rio's klaar. Het provinciebestuur oppert om Zoeterwoude deel uit te laten maken van één grote Groene-Hartgemeente, bij voor keur samen met Rijnwoude en Boskoop. Een herindeling bij Leiden is uit den boze. De discussie over de bestuurlij ke toekomst van de gemeenten in de Leidse regio en in de Bol lenstreek moet pas na 1 decem ber aan de orde komen. Eerst wordt afgewacht wat de bespre kingen tussen beide regio's op leveren over nauwere onderlin ge samenwerking. Een rappor tage daarover verschijnt waar schijnlijk half november. Pagina Duin- Bollenstreek: Reacties gemeenten op herindelingsnota Tientallen patiënten en medewerkers verpleeghuis Zwolle besmet zwolle/gpd - Drie bewoners van het verpleeghuis van de Zwolse Isala-klinieken zijn overleden aan een infectie met de sal monella-bacterie. Tientallen pa tiënten en enkele medewerkers zijn met de bacterie besmet, maar verkeren niet in levensge vaar. Afgelopen donderdag stierven twee bewoners van het ver pleeg- en reactiveringscentrum naast de Isala-locatie Weezen- landen aan hevige diarree en koorts; gistermorgen een derde. De overleden patiënten waren 82, 84 en 90 jaar oud. Aanvanke lijk werd gedacht aan een virale infectie, maar de afdeling mi crobiologie wist met enkele kweken aan te tonen dat het ging om de salmonella enteriti- dis. Het aantal besmettingen met de bacterie loopt in de tientallen; in het verpleeghuis ongeveer veer tig en in ziekenhuis De Weezen- landen nog eens 32 personen. Ook enkele medewerkers bleken de bacteriële infectie onder de leden te hebben. Alle patiënten worden behandeld met antibio tica en intensief gecontroleerd, waardoor geen van hen in le vensgevaar is. Bestuurder Jan Sindram van de Isala-klinieken zei gisteren te vermoeden dat de besmetting is ontstaan in de keuken, die door het ziekenhuis en het verpleeg- (advertentie) 2001 van 11.00 lot 18.00 uur www.kampeercaravanrai.nl huis wordt gedeeld. „Daar gel den strikte hygiënische voor schriften, dus u begrijpt dat we er erg van zijn geschrokken dat dit heeft kunnen gebeuren." Volgens microbioloog G. Ruijs van de Isala-klinieken zijn ge rechten met kip of eieren door gaans verspreider van de bacte rie. Alle patiënten die deze week uit ziekenhuis De Weezenlanden zijn ontslagen, worden per brief geïnformeerd over de besmet ting. Verschijnselen van koorts en diarree moeten direct bij de huisarts worden gemeld, advi seert het ziekenhuis. De huisart sen, ziekenhuizen en verpleeg huizen in en rond Zwolle zijn gisteren ingelicht. De laatste ernstige salmonella besmetting in Nederland deed zich voor in december 1999 in het Scheveningse Nebo ver pleeghuis. Toen raakten door een epidemie zeventien mensen besmet, van wie er drie kwamen te overlijden. Ik neem een: Bij machtiging tot maandabonnement automatische betaling automatische betaling 16,93 ifl 37.30) krijgt u bovendien een kwartaalabonnement staatslot met automatische betaling 48,53 ifl 106.95) jackpot cadeau betaling per acceptgiro 48,99 ifl 107.95) bq automated* txxang s n*t aanfc-grormmar Handtekening;Q 1 I I 1 1 1 1 Stuur deze bon in een envelop. V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl karachi/anp-rtr-afp - Hon derdduizenden betogers heb ben gisteren wereldwijd gede monstreerd tegen de aanvallen op Afghanistan. Actievoerders in het Pakistaanse Karachi pro beerden banken en regeringsge bouwen te vernielen. In Bangladesh zijn zeker tien mensen omgekomen toen een bus inreed op betogers. De aan vallen op Afghanistan zullen dit weekeinde minder intensief worden. Dit heeft de Britse staatssecretaris van Defensie Le wis Moonie verklaard. Moonie liet weten dat dit gebeurt in ver band met een islamitische feest dag, de hemelvaart van profeet Mohammed, die vandaag wordt gevierd. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, Mary Robinson, wil dat de VS een pauze inlassen in hun bombardementen om „een grote stroom van humanitaire hulp" mogelijk te maken. Zie ook pagina's Buitenland Dutch Leisure Group wil reiswinkels snel weer openen door Herman Joustra en Robbert Minkhorst leiden - Met de overname van 48 reiswin kels van NBBS uit Leiden, is het lot van een kleine tweehonderd werknemers nog zeer onzeker. Voor de mensen die op het hoofd kantoor werken, is in eerste instantie bij de nieuwe eigenaar, de Dutch Leisure Group (DLG), geen plaats. Het hoofdkantoor gaat dicht. DLG verwierf de winkels nadat de rechter donderdagnamiddag het faillissement had uitgesproken van NBBS Reizen. De grootste schuldeiser SGR is woedend en beticht de curator en DLG van het verkopen van 'mooie praatjes'. FNV Bondgenoten is be zorgd. De Dutch Leisure Group, eigenaar van de bekende touroperators Marysol, Su- nair en Travel Trend, wil de gekochte reis winkels 'zo snel mogelijk weer openen', zei DLG-topman F. van Eijk gisteren op een persconferentie. DLG heeft zelf geen reisbu reaus. De naam van NBBS blijft op de gevels staan. „We zien dit als een mogelijkheid om onze omzet toe te laten nemen. We willen onze merken verder versterken, ook in deze moeilijke tijden. Op de planken komen onze reisgidsen te liggen, aangevuld met NBBS- reizen." De pakketten van NBBS en DLG zijn vergelijkbaar, vindt Van Eijk. De Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR) is verbijsterd over het nieuws dat het NBBS zou zijn overgenomen en een door start zou maken. Met de nadruk op zou, zegt directeur P. Silbermann. „Want dit is je reinste volksverlakkerij van de curator. Het is een leugen, het NBBS is niet overgeno men. De waarheid is dat NBBS gewoon fail liet is gegaan. Zeshonderd man heeft van ochtend ontslag gekregen. Uit de failliete boedel is een miniem deel verkocht." Pagina Leiden: 'Het NBBS bestaat niet meer' Erbij: De opkomst en ondergang van een 'studentenreisclub' FBI blijft verband met terreuraanslagen tegenspreken Spoorloos wint Televizierring Amsterdam De televisiepro gramma's Swiebertje (NCRV) en Spoorloos (KRO) zijn gister avond tijdens het Televiziergala in Amsterdam met de voor naamste prijzen beloond. Pre sentatrice Karin de Groot kreeg namens het Spoorloos-team de jaarlijkse Gouden Televizierring uitgereikt, terwijl Joop Doderer (Swiebertje) de eenmalige Sig naal-prijs in ontvangst nam voor het beste tv-programma van de afgelopen vijftig jaar. Joop Dodererwas met onder anderen Riek Schagen (Saartje) en Piet Ekel (Malle Pietje). Pagina Media Grote vechtpartij Dordtse rechtbank oordrecht - In de Dordtse rechtbank is gistermiddag een massale vechtpartij uitgebro ken. Ongeveer twintig familiele den en vrienden van twee mis bruikte kinderen konden de in hun ogen lage straf voor de da der niet verkroppen en gingen op de vuist met de parketpoli tie, de veroordeelde en diens raadsvrouw. Er vielen vijf minu ten lang over en weer klappen, maar er zijn geen arrestaties verricht. De politierechter, de officier van justitie, en de advo cate verlieten onder politiebe geleiding de rechtszaal. Postbodes bang voor miltvuur den haag - PTT Post moet maatregelen nemen om post bodes en werknemers op sor- teercentra te beschermen tegen een bio-terroristische aanval met bijvoorbeeld miltvuur. Vak bonden AbvaKabo, CFO en BVPP eisen dat dinsdag in een overleg met de directie van het postbedrijf. Het bedrijf moet snel noodscenario's maken om voorbereid te zijn op een bio- terorristische aanval, vinden de bonden. Die noodscenario's zijn er op dit moment niet. Pagina Binnenland washington/gpd-anp - Er is een nieuw Amerikaans geval van miltvuur (anthrax) ontdekt, dit keer bij het Amerikaanse televi siestation NBC in New York. Een medewerkster van een nieuwsprogramma heeft de bacterie opgelopen via de huid. Ze had zich laten testen op milt vuur, na de ontvangst van een envelop met wit poeder op 25 september. Uit een eerste onderzoek bleek dat de substantie geen anthrax- bacteriën bevatte, maar toch kreeg de vrouw later ziektever schijnselen. Gisteren werd vast gesteld dat het om de minder gevaarlijke huidvariant van milt vuur gaat. De NBC-medewerk- ster maakt het goed, aldus het tv-station. De FBI onderzoekt dit vierde miltvuurgeval. Net als bij de drie besmettingen in Boca Raton, Florida, is er geen verband te leggen met de terreuraanvallen op 11 september, aldus een woordvoerder van de FBI. Presi dent Bush was er gisteravond als de kippen bij om verdere pa niek over miltvuur te voorko men. „Het land is nog altijd in gevaar, maar uw regering rea geert snel en met kracht om de burgers te beschermen", zo ver zekerde Bush zijn landgenoten. Het personeel en bezoekers van het gebouw van American Me dia Inc. in Boca Raton zijn de af gelopen week onderzocht op blootstelling aan de miltvuur bacterie. In totaal zijn meer dan duizend tests verricht. Miltvuuronderzoekers in beschermende kleding staan op het punt om het gebouw van de New York Ti mes binnen te gaan, nadat er gisteren een melding was binnengekomen van een verdacht pakje met poeder. Foto: Reuters/Peter Morgan Het is onduidelijk of de milt vuurbesmetting in New York via een brief met wit poeder is op gelopen. Verscheidene rege ringsfunctionarissen hebben gisteren uit voorzorg iedereen gewaarschuwd voorzichtig te zijn met verdachte brieven of pakjes. Daarbij gaat het om brieven zonder een afzender, een rare inhoud, een vreemde poststem pel of met wit poeder erin. In dat geval moet de politie wor den gewaarschuwd, aldus de autoriteiten. In de afgelopen weken zijn er al honderden meldingen geweest van verdachte brieven met wit poeder, maar dat was vooral vals alarm, aldus een woord voerder van de FBI. Er is gister ochtend ook een verdacht pakje binnengekomen bij de New York Times. Dat wordt door de politie onderzocht. katwijk - Een graadje of twintig, weinig wind en de hele dag het zonnetje erbij. Nederland wordt een paar dagen verwend met prachtig nazomerweer. Zelfs aan het strand is het, zoals hier in Katwijk, goed toeven. Vandaag wordt het volgens de weer- profeten zelfs nog warmer dan gisteren. De maxi ma kunnen lokaal op 25 graden uitkomen, uitzon derlijk hoog voor de tijd van het jaar. De meeste kans op 25 graden maakt het zuidoosten van het land. In deze regio wordt het een aangename 20 graden. Foto: Dick Hogewoning N - NEW YORK - PARIJS - OEGSTGEEST S AURANT/HOTEL DE BEUKENHOF 15 min vanaf Schiphol; Zeven dagen p/w geopend ELKE ZONDAG t Lunch - High Tea - Diner 071 - 5173188 E info@debeukenhof.nl

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1