Matthijsse kan even geen zeilboot meer zien SPORT Marathonploegen zijn boos op schaatsbond Oud-doelman Van Breukelen bepaalt nu zijn eigen tempo Rob van Meggelen verrast vriend en vijand Baden in luxe voor een héél zacht prijsje BouwCenter Dijkstra Katwijk (advertentie) Bonds-trainer Wotte haalt ex-baas bij Oranje onder 18 jaar straft door club én iters geeft boete Ru Borussia Dort- 61 Marcio Amoroso laire redenen een te «fin ruim 20.000 gul- d. De Braziliaan mi|b wilde actie in het ®'n League-duel met Sp rode kaart. De Eu- 7w®albond UEFA heeft 37ft met een schorsing dstrijden. utrecht/cpd - Het duo Mark Wotte-Hans van Breukelen is na ruim anderhalf jaar herenigd. De oud-trainer en de voormalige technisch directeur van FC Utrecht gaan samenwerken bij het Neder lands elftal onder 18 jaar. Bondscoach Wotte heeft voor Van Breukelen een stageplaats als keeperstrainer in petto. De ex-in- ternational volgt de cursus trainer-coach I, met onder andere Alfons Groenendijk, en loopt al sta ge bij PSV. Toch is Van Breukelen niet van plan ooit hoofd trainer te worden in de profsector. „Geen enkele ambitie in die richting, dus laat niemand hier iets achter zoeken. Het punt is dat de KNVB omhoog zit met keeperstrainers bij de jeugdselecties. Men had gehoopt op Frans Hoek als supervisor. Maar die blijft bij Barcelona." Wotte heeft Van Breukelen, zijn voormalige 'baas' in Galgenwaard, niet wat je noemt van de straat geplukt. De oud-doelman van Oranje zwemt in het werk. Hij laat zich inhuren door bedrijven voor workshops over teambuilding, geeft kriskras door het land presentaties, stelt zich beschikbaar als forumleider en is voorts werkzaam bij Eye Se curity Experts, een firma met know how over ca merabeveiliging. Een afwisselend leventje dus. „Want daarnaast train ik op woensdagavond de keepers van Leen de en loop ik voor de cursus dus stage bij PSV 2, eerst onder Erwin Koeman en nu onder René Eij- er. Af en toe keep ik nog een wedstrijdje. Afgelo pen zondag in het vierde van Leende bijvoorbeeld omdat hun vaste doelman er niet was. En komen de zaterdag met Oud Oranje tegen een Moluks team." Toch heeft Van Breukelen het lang zo druk niet als in de drie jaar dat hij technisch directeur was van FC Utrecht. Dat waren tropenjaren. „Ik heb na mijn vertrek twee maanden vakantie gevierd om bij te komen. Nooit zal ik nog technisch directeur van een voetbalclub worden. Ik vond het leuk werk, maar het slokte mij en mijn gezin volledig op. Het was rennen en vliegen, dag en nacht. Nu bepaal ik mijn eigen tempo en leef ik in een we reld die minder opportunistisch is. Een verade ming." 'Dit was onvermijdelijk, ik moet weer honger krijgen' nans. Archieffoto: aak L ;°f i simpel ^remans 'S lij - Miriam Oremans keld in de tweede 'a ,et tennistoernooi in De Berlicumse ver- 1 6-4 van de als kaatste Amerikaanse k jriati. Oremans v r het eerst sinds de u iar opwachting in ionaal toernooi. Zij tc kwalificaties toe- lig AS Roma Hofland Kevin Hofland ide week in Rome ortersvereniging a een medaille. De 7 ran PSV is na zijn 2( oelpunt in het League-duel met ri- oma een held voor 3 ers van AS Roma. -medaille kan hij ook een geel-rode loet zien. ligt nog tweede >yHeinerligt nog de in de Volvo Oce- heeft met de Assa irs :hterstand van 18 "8 cilometer) op de )t0joper Illbruck. De 70 in vijf is vandaag de jJJ1 asseerd. In de loop varen de schepen ot; lilandje Fernando igeveer 320 kilome- j i Dordoostkust van acht boten zijn ne- 0( ;n onderweg in de e van Southampton ad over 7350 zee- la kilometer). De 111- t» rerwege en moet te" ;mijl (6933 kilome- De Duitse boot oktober in Kaap- jt. ars zien af gelse trip )oy ïfojstralië, wereldkam- heeft een toernee 3 $nd uit vrees voor de iin de spelers afge- straische ploeg zou oo tober en 3 novem- wedstrijden tegen leien. De Pakistan dt h gaat in november 'j^reneens niet door. in de wereldbeker i :hieten in Doha, uitgesteld. Het nd op de kalender :n met 19 oktober. eunt clubs 'Ven miljoen :A :uropese voetbal- heeft in totaal ze- gulden beschikbaar 0 :lubs waarvan wed- iij le terroristische G1 de Verenigde Sta- uitgesteld, schade- jtaCn. De UEFA had na ir* n op 11 september c iels op 12 en 13 6 ifgelast. Veel clubs f ir al afgereisd. door Peter van der Meeren maasdam - Margriet Matthijsse voer in een Europe zes jaar van het ene succes naar het andere. Olympisch goud glipte door haar vingers, maar desondanks mag de erelijst van de 24-jarige zeil ster uit Maasdam er zijn. Mat thijsse won twee keer olympisch zilver en greep twee wereld- en drie Europese titels. Nu is ze op, doodop. „Deze burn-out was on vermijdelijk." Champ weet niet wat hem over komt. De golden retriever wordt sinds een paar weken dagelijks door Margriet Matthijsse rich ting hondentoilet geleid. Tot voor kort werd 'Kampioen' vooral door moeder Matthijsse uitgelaten, omdat Margriet de hele wereld over reisde in haar jacht op succes. „En weet je wat ook heerlijk is? 's Avonds met de voeten over de bankleuning naar de televisie kijken", lacht de zeilster, die Champ vier jaar geleden cadeau kreeg na het be halen van haar eerste wereldti tel. Opgelucht is ze, nu ze besloten heeft om in elk geval een half jaar lang geen zeilboot meer aan te raken. Margriet Matthijsse heeft geluisterd naar haar li chaam, dat sinds 1994 amper rust werd gegund. „Ik kreeg het laatste jaar steeds meer pijntjes. Signalen dat het lichaam op was. Het zeilen heeft er natuur lijk wel ingehakt." Margriet Matthijsse won bijna alles wat er te winnen viel. Het gouden kroontje op haar carri ère ontbreekt echter. Ze beseft dat zelf als eerste. „Maar het is niet zo dat ik er nu nog 's nachts gillend wakker van word. Na tuurlijk was ik in Sydney blij met zilver, maar na de Spelen kwam ook de teleurstelling. Ik kan me zelf niet verwijten dat ik er te weinig aan heb gedaan." Na Sydney zocht Matthijsse een nieuwe uitdaging. „Ik had geen zin om dertig jaar in een Europe te zitten." Ze zocht een geschik te boot en denkt die in de 470 te hebben gevonden. Voor het Margriet Matthijsse zegt de zeilsport voor een halfjaar vaarwel. Ze heeft weer tijd om haar hond Champ - half zichtbaar ii maakt ze zich geen zorgen. „Ach kom, ik zeil niet voor de buitenwacht, maar voor mezelf." Foto: ANP/Olaf Kraak eerst moest ze serieus met een partner varen. „Solo is makkelij ker, je hebt alleen met jezelf te maken, maar met z'n tweeïn be valt me ook goed. Het is gezellig en het geeft ook wat extra's als je samen met iemand iets kunt bereiken." Afgelopen voorjaar debuteerde ze in de 470 in de week van Hy- ères. Het werd voor de volgers een vreemde gewaarwording: de naam van Matthijsse moest op blad twee van de uitslagen wor den gezocht. „Ik voer met een vriend en het doel was om de boot te leren kennen en om te zien of het me beviel. Ik kwam er meteen achter dat het heel anders vaart dan in een Euro pe." Daarna volgde de Spa Regatta. Margriet Matthijsse vond in Alexandra Verbeek een nieuwe partner. Ondertussen was ze van zo'n dertig trainingsuren per week teruggezakt naar de helft. „Het leek wel vakantie", lacht Matthijsse, die op het IJs- selmeer opnieuw geen potten kon breken. „Maar nogmaals: om de prestaties ging het me niet. M'n reputatie? Ach kom. ik zeil niet voor de buitenwacht, maar voor mezelf. Als ik aan mijn reputatie had gedacht, was ik veilig in de Europe blijven zei len." Samen met Annemieke Bes uit Haren voer Matthijsse het EK en WK. „We rondden in de eerste race als derde de bovenboei. Het begon er op te lijken." Het EK besloten ze als twintigste, de mondiale titelstrijd werd voortij dig gestaakt. .Annemieke liep een ernstige handblessure op. zodat we moesten stoppen." Ondertussen kampte ook Mar griet Matthijsse met fysieke klachten. „Pijntje hier, pijntje daar, de tol van al die jaren. In m'n hoofd vind ik zeilen nog steeds heel leuk, maar fysiek ben ik er even mee klaar. Ik heb het idee dat ik nieuwe gretigheid moet kweken, dat ik weer hon ger moet krijgen. Daarbij is Margriet Matthijsse ook tot het besef gekomen dat ze als zeilster niet het eeuwige leven heeft. „Er moet straks brood op de plank komen." Ze heeft daarom de studieboeken uit de kast gehaald. Binnen twee jaar hoopt ze het havo-diploma te hebben. „Ik volgde ooit een Schoevers-cursus, maar als je dan in Australië bent en na acht uur varen op een kamertje zit, staat je hoofd daar niet meer naar. Nu zet ik door, thuis elke avond in de boeken en dan als volgende stap de studie fysio therapie." Volgend voorjaar trekt ze haar zeilpak weer uit de kast. „Want zeilen zit toch in mijn bloed." En dat niet alleen: er dient nog een klusje geklaard te worden. „Zeker weten, goud in Athene." Margriet Matthijsse wil alles op de 470 zetten. „In de Europe zou het makkelijker gaan, maar daar is de lol van af. Ik wil me opnieuw bewijzen." En na Athe ne een oceaanrace, net zoals haar oude rivale Carolijn Brou wer? „Oh nee, dat trekt me hele maal niet. Ik heb in m'n leven al genoeg gezworven." alkmaar/gpd - Jan-Maarten Heideman en Miel Rozendaal keken elkaar even verbaasd aan. Een van beiden had de ope ningswedstrijd van het mara thonseizoen op De Meent in Alkmaar moeten winnen. Maar het werd Rob van Megge len. Omdat de Amsterdammer het twistende tweetal in de laat ste meters te kijk zette. Heideman leek de laatste jaren patent te hebben op de eerste zege van het seizoen. Drie keer op rij was hij de sterkste, en ook de vierde zege had hij binnen bereik. De veelvraat uit Olde- broek had de goede ontsnap ping gekozen. Vijfden rijders ontworstelden zich al na een kwart koers aan de greep van het peloton. Ze werden nooit meer bijgehaald, en dus leek niets of niemand een zege van Heideman in de weg te staan. Hooguit Rozendaal, de man die barst van de ambitie na zijn overstap naar de nieuwe TVM- ploeg. Er werd ook gelet op Cé- dric Michaud, en een beetje op René Ruitenberg. Maar op Van Meggelen werd eigenlijk geen acht geslagen. Het bleek een du- - re misvatting van het favoriete duo. Van Meggelen zelf was niet het minst verrast. Halverwege de koers had hij nog geen stuiver gegeven voor zijn kansen. „Ik dacht dat het helemaal niks zou worden, zat al behoorlijk stuk." De Amsterdammer hield zich daarna vooral rustig en gokte volledig op de sprint. „In de laatste ronde kwam de ontlading. Na de laatste bocht lag ik nog vierde, maar ik pakte ze allemaal. Geweldig. Ik ben er echt enorm blij mee." door Eric Korver alkmaar - De ironie droop er vanaf bij Peter Leegwater. De voorzitter van de marathonsectie was verheugd, zei hij, dat zoveel mensen waren afgekomen op de traditionele persconferentie voorafgaand aan het marathonseizoen. Maar Leegwater blikte in een halflege sporthal, slechts gevuld door bobo's en vertegenwoordigers van de media. De mensen waar het gistermiddag daadwerkelijk om moest gaan, de marathon schaatsers en hun sponsors, hielden woord. Zij ontbraken, uit onvrede met het beleid van de KNSB. Daarom ging het over geld, respect en principes, in plaats van over schaatsen. Maar de voorzitter weet dat de schaatsers boos zijn. Omdat de KNSB in hun ogen zonder vol doende overleg de gratis toegangskaarten ver ving door een passepartout van 250 gulden en daarnaast ook nog eens het Open NK in Zweden plande op 2 februari, de dag waarop in Salt Lake City de Spelen beginnen. Leegwater legde die kritiek naast zich neer. „De KNSB is nog altijd verantwoordelijk voor het beleid. De afgelopen zomer is de bond geconfronteerd met een finan cieel slechte situatie. Het budget van de sectie marathon is gehalveerd. Als we desondanks een volwaardige competitie willen organiseren met behoud van prijzengeld, moeten we op alle mo gelijke punten bezuinigen. En dat er in het verle den ruimhartig met vrijkaarten is omgespron gen, is daarbij geen criterium. Elke licentiehou der krijgt nu één extra kaart voor een begeleider. Dat is voldoende." Ook van een gebrek aan overleg wilde Leegwater niets weten. „Wij heb ben op 24 september een goed gesprek gehad met de VMS (Vereniging voor Marathon Spon sors, red.) waarin we onze bedoelingen duidelijk hebben gemaakt. Als ze zich dan naderhand rea liseren dat ze dat niet willen, verwacht je een te lefoontje. We kregen echter een fax met een ulti matum dat afgelopen dinsdag om twaalf uur af liep. Dat is dus niet de gang van zaken die wij in gedachten hadden. Middels een brief hebben wij duidelijk gemaakt niet aan hun wensen te willen voldoen." Voorlopig staan beide partijen lijnrecht tegen over elkaar. En de schaatsbond is niet van zins een duimbreed toe te geven, ook al is er dan het verwijt dat de zo belangrijke sponsors niet wor den gekoesterd. Leegwater ..Omdat die mensen geen vrijkaarten meer krijgen? Ik weet zeker dat iemand als Dirk Scheringa straks blij die vijf euro bij de kassa neertelt." Maar geld, verzekert Jan Blom, manager bij ploegsponsor Nefit, is absoluut niet waar het om draait. „Het is het principe, de manier waarop de KNSB te werk gaat. Een beetje respect. Je kunt zaken opleggen of overleggen. De bond kiest voor het eerste en dat is niet meer van deze tijd. Daar ageren we tégen. Want de ploegen horen ook rechten te hebben, niet alleen plichten. We moeten werken op basis van gelijkwaardigheid." Rob van Meggelen duwt zijn schaats net iets eerder over de finish dan Jan-Maarten Heideman en Miel Rozendaal. Foto: ANP/Hans Steinmeier Het is bijna niet te geloven. Alles wat u ziet is wat u krijgt. Een super complete badkamer voor een hele scherpe prijs. We nemen het even met u door: prachtige badcombinatie (180 x 90 cm). Sphinx toiletcombinatie, rvs designradiator, 5-hoekige douchecabine (100 x 100 cm), douchekop met glijstang, thermostaatkranen, robuuste wastafel combinatie, spiegel, zeepdispenser, glazen tanden borstelhouder, handdoekhouder en alsof dat nog niet genoeg is kunt u voor maar liefst 750,- 340,-) aan tegels uitzoeken! Let op: de actie is geldig t/m 30 november 2001 (zolang de voorraad strekt). Scheepmokerstroat 9, Industrieterrein t Heen, 2222 AB Kotwijk ZH. Tel.. 071 4029310 Openingstijden di-vr van 9.00 lot 17.30 uur, do koopavond von 19.00 lol 21 00 uur; zo 9.00 tol 16 00 uur

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 23