I Schaatstalenten krijgen een kans SPORT Tuijt voelt zich gepasseerd en vertrekt bij Ter Leede Richard Koldenhof uitblinker Pernix verder in bekertoe Jeroen Piket staat 39ste op de wereldranglijst. Foto: ANP/Cor Mulder. Van Wely in toptien den haag - Schaker Loek van Wely is voor de eerste keer in zijn loopbaan tot de toptien van de wereld doorgedrongen. Op de door de wereldschaakbond uitgebrachte oktober-ranglijst bezet de grootmeester uit Til burg de tiende plaats met een Elo-rating van 2714 punten. De wereldranglijst wordt aange voerd door Garry Kasparov (Rusland). Zijn voorsprong op naaste rivaal Kramnik slonk tot 29 punten. Leiderdorper Jeroen Piket staat op de 39ste plaats (2649). Jan Timman is de derde Nederlander in de tophonderd met een ELO-rating van 2600. De Goede negentiende Lissabon - Suzanne de Goede uit Zoeterwoude is gisteren tij dens de wereldkampioenschap pen op weg in Lissabon als ne gentiende geëindigd in de tijdrit voor juniorvrouwen. De Britse Nicole Cooke werd eerste. Zij had voor de 11,8 kilometer 18 minuten en 45,65 seconden no dig. Vera Koedooder werd op 25 seconden achtste. De zege van Cooke was geen verrassing. Vo rig jaar won ze de wereldtitel in de wegrace voor juniorvrou wen. Ze hield nu in de tijdrit ruim acht seconden over op de Russische Natalia Bojarskaja. Brons was er voor de Litouwse Piet Vervoort (links) en Bert Verduin: „We willen voor een goede uitstraling zorgen." Foto: Dick Hogewoning Met de talenten in de ploeg wordt gekozen voor de weg van de geleidelijkheid. Vervoort: „Harmonie binnen de ploeg is belangrijk. Daarom zaten we tij dens de marathons op de Weissensee ook niet in een ho tel, maar in een huisje. We had den een eigen kok meegeno men. We willen een sfeer creë ren waarin de schaatsers wat voor elkaar over hebben. Je ziet het ook bij andere teams. Het is voorbij dat ploeggenoten elkaar alleen maar zagen bij wedstrij den." „We proberen onze schaatsers zo goed mogelijk te begeleiden. Het is heel makkelijk om een rij der kapot te trainen. We hebben René Vergeer ook om moeten turnen. Hij trainde veel te veel. Een betere indeling van de trai- ningsarbeid is goed voor hem geweest." Verduin, coach van de mannen, is het met zijn collega bij de vrouwen eens. „Een klein beetje eigenwijze sporter is goed, maar het moet niet zo zijn dat ze zelf gaan bepalen wat ze doen. Ralf Zwitser vraagt geregeld aan mij waarom hij bepaalde dingen moet doen. Dat is alleen maar goed." Lang niet elke regionale schaatser past daarom binnen de ploeg. De instelling van een rijder moet goed zijn. Vervoort: „Belangrijk is voor ons dat er een goede kop op een schaatser zit". Voor Katwijker Vergeer is een aparte rol weggelegd. Op na tuurijs lijkt hij de aangewezen kopman, maar daarnaast moet de ervaren rijder de jongeren in de wedstrijden sturen. „René is, zoals bij het wielrennen, de wegkapitein van de ploeg", zegt Verduin, die tijdens de laatste Elfstedentocht als derde in Leeuwarden over de finish ging en de laatste Nederlandse kam pioen op natuurijs is. In de door Gé Wijnands geleide ploeg van Van Vliet/Amstgeld is die rol weggelegd voor Koudekerker Ubbo Kuper. Hij moet in de rit ten jongelingen als Joost Juffer mans (Stompwijk) en Hoogen- boom wegwijs zien te maken. Vervoort en Vergeer gaan ervan uit dat hun pupillen in de eerste wedstrijden de kat nog wel even uit de boom zullen kijken. Maar, wanneer is het seizoen op kunstijs dan geslaagd? Verduin: „Ik vind het al heel wat als we een podiumplaats halen". Vervoort noemt het belangrijk dat elke schaatser progressie maakt. „En dat iedereen gezond blijft. Het belangrijkste is dan ook dat we Jolanda weer op het ijs krijgen." Diana Elmentaite. AZ krijgt geen cent van Connolly alkmaar - David Connolly hoeft geen schadevergoeding te betalen aan AZ. De Alkmaarse voetbalclub had in een arbitra gezaak tien miljoen gulden ge- eist omdat de Ierse internatio nal zijn jawoord al zou hebben gegeven aan AZ toen hij zich alsnog terugtrok en een con tract ondertekende bij Wimble don in de Engelse First Divi sion. De arbitragecommissie bepaalde dat AZ geen exclusivi- teitsrecht op de Ier had bedon gen. En dat een speler vrij is om met meerdere clubs in gesprek te gaan zo lang hij nergens een contract heeft getekend. Bram Lomans verwacht op tijd fit te zijn voor de Champions Trophy. Foto: ANP/Olaf Kraak Knie-operatie Bram Lomans den haag - Het is nog onzeker of bondscoach Joost Bellaart voor het toernooi om de Cham pions Trophy hockey, dat van 3 tot en met 11 november wordt gehouden, een beroep kan doen op Bram Lomans. De strafcornerspecialist van het Wassenaarse HGC en Oranje is gisteren in Den Haag geope reerd aan een scheurtje in een meniscus. Normaal gesproken duurt de revalidatieperiode na een dergelijke ingreep tussen de twee en drie weken. De 26- jarige international gaat er zelf van uit dat hij op tijd fit is voor het toernooi in Rotterdam. Trainer Brescia vijf duels geschorst Milaan - Carlo Mazzone, de trainer van Brescia, is door de Italiaanse voetbalbond voor vijf wedstrijden geschorst wegens onheuse bejegening van de supporters van Atalanta Berga mo. Het incident waarvoor Mazzone is gestraft speelde zich af op 30 september. Maz zone ergerde zich tijdens de wedstrijd Brescia - Atalanta. Toen zijn club in de slotfase op 3-3 kwam rende de trainer zes tig meter naar het supporters vak van de Atalanta-fans om de gelijkmaker te vieren met woes te en provocerende gebaren. door Peter van der Hulst sassenheim - Leon Tuijt heeft voetbalvereniging Ter Leede de rug toegekeerd. De keeper was het er niet mee eens dat hij afge lopen zaterdag voor het duel met Marken door trainer Arie Lagendijk werd gepasseerd. „Ik kon daar niet mee leven", aldus Tuijt. De 27-jarige Zoetermeerder be grijpt niet dat hij plaats moest maken voor Thomas Waasdorp. De eerste keeper van de afgelo pen seizoenen ontbrak in de voorbereiding vanwege een operatie aan zijn vinger. „De trainer zei tegen mij dat hij te vreden was. Er valt mij slechts één bal kwalijk te nemen, tegen Kozakken Boys", zegt Tuijt. Door zijn misser verloor Ter Leede overigens wel in Werken dam. Tuijt werd pas in een laat stadi um door de Sassenheimse hoofdklasser benaderd. Naast Waasdorp was namelijk ook keeper Vincent Quist gebles seerd. „Kwantitatief en kwalita tief kwamen we daardoor in de problemen", aldus Lagendijk. Pas in de voorbereiding maakte Tuijt zijn opwachting. Lagendijk zegt hem destijds geen basis plaats te hebben gegarandeerd. „De beste keept", herhaalt de coach nog maar eens de woor den van toen. „Maar, er is ook afgesproken dat ik een eerlijke kans zou krijgen. Ik kom niet voor drie of vier wedstrijden in het eerste elftal totdat Thomas weer fit is", reageert de keeper. Tuijt zegt er geen moeite mee te hebben als hij gepasseerd wordt wanneer hij slecht presteert, of een andere keeper beter is dan hij. „Laat Thomas eerst naam maken in het tweede elftal en haal hem dan pas naar het eer ste. Ik heb begrepen dat hij de laatste drie weken in het tweede telkens een blunder maakte. Hoe kan ik dan als keeper verder gaan? Als hij het slecht doet in het eerste, mag ik dan weer wel keepen? Dit was geen legitieme reden om mij te passeren. Ik be grijp best dat Thomas vanwege die operatie een rottijd heeft ge had, maar ik ben ook wel eens geblesseerd geweest. Ik heb toen in het tweede laten zien dat ik weer terug was." Lagendijk zegt dat Tuijt zeker niet uit beeld was voor een ba sisplaats. „Ik zal niet zeggen dat Tuijt het niet naar behoren deed. Hij heeft gedaan wat in zijn vermogen lag en daar ben ik content over. Maar Thomas heeft hier vier jaar naar ieders tevredenheid gekeept. Ik wilde hem een kans geven." Na een aantal duels zou Lagendijk dan een definitieve keuze maken. Zo ver is het dus niet gekomen. La gendijk betreurt dat Tuijt daar uit zijn consequenties trok. „Het lijkt wel of spelers niet meer naar zichzelf kunnen kijken." De coach ziet wat dat betreft een modetrend. „We maken het elk seizoen wel een keer mee dat een speler om die reden ver trekt." De Zoetermeerse keeper kijkt voorlopig werkeloos toe. Hij mag dit seizoen, geen overschrij ving meer naar een andere club aanvragen. Toch heeft hij geen spijt van zijn beslissing. „Hier had ik geen zin meer in." WOENSDAG IO OKT0^_ DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 07 E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Regionale marathonteams kennen geen prestatiedruk Naam: Dianne Vissers. Sport en club: tafeltennis bij Docos. Geboortedatum: 3 juli 1984. Lengte: 1.80 meter. Gewicht: 70 kilo. Opleiding: ik doe de mbo-op- leiding directiesecretaresse. Bij wat voor bedrijf ik later wil gaan werken, weet ik nog niet. Ik zit nu in het tweede jaar waarin ik ook stages ga lopen. Dan zal ik wel een beeld krij gen van wat ik wil gaan doen. Sportfamilie: mijn broers, Ro nald en Richard, voetballen bij Quick Boys en Ajax. Mijn moe der tafeltennist al heel lang, maar wel voor de gezelligheid. Clubs: op mijn zesde ben ik begonnen bij Play Fair, dat is bij mij om de hoek. Daar speel de ik altijd bij de landelijke jongens, want er was geen vrouwenteam. Ed van den Berg heeft op een gegeven moment een plaatsje voor me geregeld bij het eerste van Docos. Beste trainer: Ed van den Berg. Hij is mijn coach en ik krijg nog steeds drie keer in de week training van hem. Van kindsaf aan heeft hij me bege leid en dat doet-ie erg goed. Spelstijl: aanvallend. Sterke punt: met mijn fore hand-spin scoor ik veel. Zwakke punt: mentaal ben ik nog niet zo heel sterk. Als het even niet lukt, kan ik soms moeilijk mijn fouten vergeten. Vooral vroeger had ik daar veel last van, maar het gaat al een stuk beter. Hoogtepunt: toen ik een jaar of tien was, werd ik derde op een landelijk meerkamptoer- nooi. Ik was net nieuw en men verwachtte nog niet veel van mij. Juist daarom was het zo mooi. Dieptepunt: ik word achter volgd door blessures. Ik ben een tijd lang flink gegroeid en daardoor kreeg ik last van mijn knieen. Ik heb mezelf daarom warmond - Nagenoeg alle regio nale marathontalenten schaatsen het komende seizoen onder de paraplu van de Stichting Schaats Promotie West Nederland. Met twee ploegen, Heembouw en Van Vliet/Amstgeld, wordt de strijd aangebonden met kapitaal krachtige teams als TVM, Frisia en Nuon. Door het grote verschil in bud get zijn beide regionale ploegen gedwongen een bijrol te spelen. Warmonder Piet Vervoort, met Bert Verduin ploegleider bij Heembouw, beseft dat als geen ander. Met het bieden van een goede organisatie en voldoende faciliteiten, moeten de talenten worden klaargestoomd voor het grote werk. „We willen voor een goede uitstraling zorgen. Presta ties zijn nu nog niet vereist." Toch hebben beide teams rij ders die in het komende sei zoen, dat vanavond begint met de marathon van Alkmaar, voor een incidenteel succesje kunnen zorgen. Zo was de dit jaar naar het A-peloton gepromoveerde Ralf Zwitser - zijn broer Jens zit ook in de Heembouwploeg - in de afgelopen competitie goed voor drie overwinningen bij de B-rijders. Daarnaast verwachten Vervoort en Verduin veel van de bij Van Vliet/Amstgeld schaat sende Lars Hoogenboom uit Roelofarendsveen. „Hij is een van de grootste talenten die er rondrijden. Alleen beseft hij dat zelf nog niet. Dat hij in zijn eer ste jaar al goede uitslagen reed, bewijst dat hij sterk is." Op natuurijs liggen de kaarten voor de Heembouwploeg er heel wat beter voor. Met name bij de vrouwen. De Hoogmade- se Esther van der Salm en de Warmondse Wendy Vergeer boekten in belangrijke mara thons al verschillende toptien noteringen. Jolanda van Goozen zou dit seizoen een van de troe ven op kunstijs zijn, maar bij haar is leukemie geconstateerd. Zij wordt momenteel in het zie kenhuis behandeld. Eline Kuin completeert het team bij de vrouwen. leiden - De 5-1 overwinning op Marken heeft Ter Leede hoge cijfers voor de verkiezing van voetballer van het jaar opgele verd. Carlo van Zeist, Mark Jan sen, Dennis Kramer en Patrick Kalkema kregen van de rappor teur een 8. Bij het in een 1-1 ge lijkspel geëindigde duel ASWH - Rijnsburgse Boys viel de enige 9. Richard Koldenhof was de on betwiste uitblinker. Zijn teamge noten Norbert van Lochem en Wesley Slingerland kregen een puntje minder. Excelsior M-Quick Boys 4-2. Tuinenberg 7 Schaap 5 Van Dam 6 69. D. v/d Plas 7 Ravenbergen - Flaton 6 9. A. Guijt 6 Beltman 6 Mussche 5 78. Bekx Van Rijn 5 Lievaart 5 Timmermans 7 Petrici 4 ARC-Kozakken Boys 2-1. Lagerwey Ouald El Hadj Van Schie Toxopeus Bakker Van Grootveld Verheij 69. Balkhoven Schaafsma Groeneweg Knoop 56. Knol Cabeza 91. Ben Saïd Ter Leede-Marken 5-1. Waasdorp 7 80 Langeveld De Jong Van Zeist P Bloemheuvel Honsbeek Jansen Kramer Schilthuizen 8 M Bloemheuvel 7 Kalkema 7 Van Beelen 8 Koers 8 71.Campfens Noordwijk - FC Lisse 3-1 Noordwijk: Korff Regeer 46. P de Jong Van Ophuizen Korbee Van der Niet W de Jong FC Lisse. Kromhout Van Kins Polman Van Baekel 70 B. Janssen Emanuelson Tan Reinders 67. Jacobs 90. Kleijn Van der Laan De Kort Van Dam Pitti 6 75 Clobus 7 Van Wieringen 6 Schnater 8 Luxenburg 7 Leonard 8 64. Hoever 6 Linger Richard Koldenhof. Archieffoto: Taco van der Eb Katwijk-Beursbengels 1-1. Spelersklassement 6 Varkevisser 6 Van Leeuwen 5 1. Mark Jansen (Ter Leede) 8,00 7 Helder 8 P. van Duijn 4 2. Maurizio Cabeza (ARC) 7,67 Noorlander 5 65. Van Loenen 6 Carlo van Zeist (Ter Leede) 7.67 7 L'Ami 7 Van Dijken 4 4. Juul Emanuelson (FC Lisse) 7,33 7 Vooijs 5 Hermes 4 5. Fabian Gelderblom (ARC) 7,20 7 46. De Bie 6 Dubbeldeman 5 Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,20 7 De Ridder 6 Peter Timmermans (Quick Boys) 7,20 8. Maurice Balkhoven (ARC) 7.17 ASWH-Rijnsburgse Boys 1-1. Mare Helder (Katwijk) 7.17 Hartevelt Cadel 74. Boulayoune Koldenhof Kappenburg Van Lochem Fluitman 57 De Munck De Graaf De Roode Charité Ketting Slingerland SPELER VAN HET JAAR Clubklassement (Dag) Gemiddeld 1. ARC (6,85) 6.88 2. Ter Leede (7,36) 6,81 3. Noordwijk (6,85) 6,75 4. Quick Boys (5.75) 6,57 5. FC Lisse (6,38) 6,41 6 Rijnsburgse Boys (7,08) 6,38 7. Katwijk (5.46) 6,30 Gerben van de Reep. Archieffoto Henk Bouwman Voetbaltrainer Jan Hoos is vori ge week op 54-jarige leeftijd overleden. De trainer van 's- Gravenzandse SV was ook een bekende in de Leidse regio. Hij was werkzaam bij Verburch, VELO, Lyra, VUC en Tonegido Steef Buijs, trainer van SC Feye- noord heeft ruzie met een aan tal van zijn selectiespelers. En kele voetbal lers komen op de training en zelfs bij de wedstrijden steeds te laat. Reserve-doel man Moham med Adé is niet meer wel kom op Var kenoord. Pim Doesburg jr. is nu stand-by Een andere trainer, Reinier Kreijermaat, is met onmiddel lijke ingang opgestapt bij voetbalvereni ging Strijen. De 66-jarige ex-Feyenoorder kreeg veel kri tiek op zijn aanpak Bij de Utrechtse voetbalvereniging Holland weten ze niet meer wat winnen is. Het is ruim een jaar geleden dat het eerste elftal een partijtje won. De club is inmid dels afgegleden naar de tweede klasse waar het puntloos on deraan staat VCL-voorzitter Gert Jan de Graaff is door trai ner Ronald van der Pot vriende lijk verzocht zijn voetbalschoe nen uit de kast te halen. Vorige week speelde hij weer, als laat ste man, in het eerste elftal van de Vlietclub Behalve de zes districtswinnaars kunnen zich nog veel meer clubs plaatsen voor de Amstel Cup waaraan ook de profclubs meedoen. Er worden 48 clubs uit het ama teurvoetbal toegelaten. De zes titelhouders van de hoofdklas sen, achttien periodekampioe nen of plaatsvervangers, en de drie hoogstgeplaatste clubs in de hoofdklassen die nog niet zijn geplaatst Voetbalvereni ging Noordwijk heeft in Frans van Kouwen een nieuwe jeugd- voorzitter. De club is op 6 en 7 november gastheer van het Ne derlands elftal ondi Op de eerste dagwi wedstrijd tegen de trainer John Eelma Wielrenner Gerben (Hillegom) is tiem in het eindklassei neo-competitie (renners tot 23 ji ning in het UCI-(te ment De be| ploeg eerstq teai allegi strijdt men.) behoij Bortoll Rabolf Lottoï US Pol Cofidil tot de| Hetb deK deregj nerstl jaar ni deeln topca verzoek van de ploa belangenvereniging draaid Niet alleei voorzitter Frans L afscheid bij Stomp*! Anton de Winter, j afdeling binnenspel ermee Handbaldi Rijswijk heeft zichJ twee spelers van hei turnus: Paul van L Marcel Nieuwenhuj Muiden is het teami Open-Nederlands h geworden. Het tear de zeilers Albert K (Noordwijk), Freda (Woubrugge) een ra breng Hockeyclul gint in samenwerkii keyclub Alphen mef drijfshockey. De we worden gespeeld o avonden. Informal chard Tijink (Alectoï 5216643 De damj» men Sterk uit Hazet heeft zich niet gepl^, NK-finale. Rik Binn van Mourik, Jeroen Tim van Mourik ein de halve eindstrijd plaats. zoekers uit toch nog gelijk. Holthausen werd l. naar. Crescendo gil^ onderuit tegen Olyir® de competitie eenj speelt. De Leidenaar. ervaring van Carmef" Wijnand Alberts en|M 8-8 af door twee tegfl rij. Ook Fluks werC" keld. KIOS bleek me' sterker. De Noord»"' men na een 1-6 njul* wel sterk terug, maa|ne niet meer op gelijk^ men. ter, dus voor je het wa een game verloren, svu Favoriete speler: Jarfc Waldner. Hij is nu iiih gen, maar nog steedf, ke goed. Politiek: dat volg ikt^ Ook volgend jaar maj^ niet stemmen. L- Hobby's: ik kijk veelfu broertjes als ze moe^ ballen en verder leesi Louis van Gaal: hij ral blijven. Ik heb er ver* dat wat hem met Ajaj] ook zal lukken bij t lands elftal. Cd: ik ben een fan vi Borsato. Ik heb al z Favoriete internets niet echt. Ik gebruikF* net hoofdzakelijk vo$ Levensmotto: leef n/V Trouwste supporter^ moeder. Als het kanl" altijd kijken. Ze gaatto naar het voetballen üj.i broertjes te zien. Ze It dus bijna een dagtaafi Volgend weekeindei FVT/Vissers: wij state aan en zij hebben alH wat punten laten lig® denk dat het 7-3 vooS wordt. Ik zorg zelf vcB punten. Doelstelling Docos: worden. We spelen® derde divisie en daal zo'n 70 a 80 procentB partijen. Dat is te vefi nog wat van op te stP moeten dus promov^ de tweede en misse» eerste divisie. h Doelstelling persoor school afmaken en el baan vinden. Voorlo ook wel blijven tafelt bij Docos. Het is dei lende club in de regi nog hoger spelen, da naar het zuiden en d helemaal geen zin in door Jeroen Bal korfbal - Pemix heeft zich ten koste van KZ Leiden geplaatst voor de derde ronde van het districtsbekertoemooi. Beide ploegen kwamen moeizaam op gang. Na 25 minuten was het 2- 1 voor KZ. Huig Schoonder- woerd (3x), Irene van der Burg en Christian Lindhout brachten Pernix vervolgens op 2-7. De oranje-witten gaven die voor sprong niet meer uit handen. Het werd uiteindelijk 6-12. Tem po won in de andere regio-ont moeting met 15-14 van Fiks. De Alphenaren kwamen na rust (5- 6) van 7-9 op 11-9, maar de be- een andere houding aange leerd, maar toen kreeg ik weer last van mijn spieren en mijn rug. Er is nog geen jaar geweest waarin ik voluit kon gaan. Ranking: bij de oudste meisjes sta ik ongeveer tiende van Ne derland, bij de senioren onge veer 70ste. Ik hoop ooit bij de beste 25 te komen. Grotere ballen: iedereen dacht dat het een nadeel zou zijn voor aanvallende spelers, maar volgens mij valt dat wel mee. Ik heb hard getraind met de nieu we ballen en volgens mij is het voor een aanvaller makkelijker om om te schakelen. Nieuwe puntentelling: daar ben ik niet zo'n voorstander van. In plaats van twee gewon nen games van 21, gaan we over naar 3 gewonnen games van 11. Ik ben een slechte star-

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22