SPORT Vivax in de laatste minuut langs Katwijk Slordig Leiderdorp net langs Lieshout BS Leiden ontevreden met ruime winst 1886 rspeelt orsprong lEtwemt zich j vijfde plek i Reenen koplopers Maximale score squashers Steijn Sports en SRCA Alleen zege voor Veglo 2 maandag 8 OKTOBER 2001 ïk Kloos •oio - LZ 1886 txad zater- vnd in Eindhoven aan te- Z?V. Na een voorsprong et in de slotseconden blij *!n punt (8-8). Zondagmid- ''Jas in het Vijf Meibad hburg geen partij. De f'enaren werden op een 1 jderlaag getrakteerd, cjstrijd tegen PSV leverde «zichten op. In eerste in- goed spelend LZ dat lafeelijk opgaand score ver- lelr4) terecht uitloopt naar me winst voor het grijpen hebben. In de slotfase de mannen van inte- :h Remco Roman (Wim wegens ziekte afwezig) )e(p op de wedstrijd. PSV kans en kwam langszij .atste dertig seconden zelfs nog met lege han- *1 komen te staan. PSV i®ij een man meer een j kans maar kwam niet 2flan een schot op de lat. W|bbel gevoel dus bij de „aanvoerder Jan Langer- 2 ^Vorig jaar speelden we AJe wedstrijd hier, het «I was dat we toen wel later werd Brandenburg grote nederlaag ge- ^ajAlleen de eerste periode indenburg onder andere Min schitterde goal van Ro- -yekotte nog in het spoor Leidenaars blijven. In de tf^de drie perioden was laten de vraag hoe groot de gaan uitvallen. Verde- i ïhad LZ geen problemen, ert»nd werd nog slordig ^kansen om gesprongen, taidsignaal kwam bij 13-5. iats bij de bovenste drie eirpr LZ zeker tot de moge- Rai behoren. Goals LZ te- ^V: Marko Kerkvliet (4), )"ein (2), Michiel Schrama i Zuidweg. Goals LZ te- d5Vdenburg: Martijn Lau- Frans Langerhorst (3), Spros (2), Marko Kerk- ja Mirco Zuidweg (2) en (Schrama (1). 3 ihoefde maar een maal ■ie,treden. De wedstrijd te- ed'Robben werd uitgesteld rky^nd met het 75 jarig be rt itn de club. Zaterdag had onïi niets in te brengen. telde weer nagenoeg alleen Pieter Boot is lesseerd. Al na de eerste jwas de wedstrijd beslist. Vatussenstand liet De Ham [W'ussies. AZC ging nog iode vol door (17-4). De jandammers werd een -■ We afstraffing bespaard, de teugels vieren en De i er met 19-8 nog ge- Goals AZC: Kimmo (5), Bob Brebde (3), eiom (3), Chris Boot (3), <*Vork (2), Tjerk Kramer n.jom Boom (1). - flN - LZ 1886 heeft in de tompetitieronde van de hoofdklasse goed ge- LVld. Toch kwamen de v%vemmers niet verder 0$ vijfde plaats in een veld Sfftien deelnemende ver- Bain. Vorig jaar eindigde getierde in het eindklasse- Sa vier ronden. „De con- ^naie is sterker geworden", eert woordvoerder Cees v°len. De volgende com- Z3c>nde is over een maand wijf Meibad. ns-i Wfl - In een spannende G'tvan het regionaal dam- H^nschap gaan drie man- Sei de leiding: Micha van zvt Hoogendoom en Eric- wen Reenen. Zij vergaarden 'dia linten in zeven ronden. QA'jenen sloot zich bij de rs aan door Alphenaar Sjjenema - die erg passief Onj- rond de tijdcontrole Leïvast te spelen. Van Ree- coverde daardoor materi- Giftma Venema de partij Leidenaar Evert Bron- - nfVon door met een af- - - ide tactiek eenvoudig de y ^van Arco Berger af te i.'aWjen werden verscho- 1 donderdag omdat de ïr De Mooij, Hoogen- AlWan Dusseldorp, Krom- i Meijer dit weekeinde )e ,'riand speelden in Polen 2 Nederlandse dambelof- st)l ^idrie koplopers heeft ti- 31, diger Erik Hoogendoom Ue^tief 'makkelijkste' pro- in; voor de boeg. De kam- (Fren de nummer twee 5 Jzich voor de halve fina- i t B#t NK. Cees van Duin (wit 13) van Katwijk legt aan voor een schot. De Katwijkers verloren met 10-9 van Vivax. Foto: Taco van der Eb door Peter Klein souash - De mannen van Steijn Sports zijn in de tweede divisie van de landelijke squashcompe- titie met een maximale 5-0 score van start gegaan. De Voorscho tenaren hoefden tegen Haag- sche SRC in hun vier enkelspe len slechts de eerste game van Tom Trowell, invaller voor cap tain Marco van den Berg, af te staan. Marco Wiesehahn, Arthur Smit en Martin Bailey boekten een 3-0 score tegen hun Haagse tegenstanders, waarvan vorig seizoen nog was verloren. De reserves van Steijn Sports le den in de promotieklasse een 4- 1 nederlaag bij Barendrecht 2. Andrea Togni redde op single drie met 3-1 de eer. Rob Wiese hahn en Mike Jenkins waren met 2-3 nederlagen dicht bij winst. De vrouwen van Hill Safety/S- RC Alphen, vorig jaar afgedaald naar de tweede divisie, haalden met maximale cijfers uit. Marjo lein Vertogen, Angelique Komen en Andrea Steffes zetten een 3-0 score neer. Nieuwkomer Moni que Meulenberg stond vier games op de baan en won de benodigde drie. De Alphense mannen, vorig jaar afgedaald naar de promotieklasse, waren in Delft met 3-2 te sterk voor het tweede team van de plaatselijke squashclub. Ron Prins (3-1) en Patrick Cicuttini (3-0) zorgden met hun ruimere zeges voor het extra punt. Kopman Ferdi Cap- tein (0-3) en invaller Urbano Farro (2-3) verloren hun partij. Bea de Dreu en Marjon Dinge- mans verlieten het vorig seizoen uit de eredivisie gedegradeerde Sport City voor respectievelijk Squash Zwolle en Haagsche SRC. In de gewijzigde samen stelling kreeg de Leidse ploeg zaterdag weinig kans bij het tweede team van Zwolle. Alleen Natasja Bovee had de 5-0 neder laag een dragelijker aanzien kunnen geven. Ze stond 2-0 in games voor, maar ging alsnog met 2-3 ten onder. Claire Fre- ling, Leonie van Dinthen (bei den met 1-3) en Nelleke van Duin (0-3) verloren. Het eerste mannenteam kwam in de tweede divsie door ziekte tegen Squash Delft niet in actie. Het tweede team leed bij Squash Delft 4 via het bonus- punt een 3-2 nederlaag. Aan voerder Frans Schijf won met 3- 2 na een 2-0 voorsprong. Leo Ouwehand was goed voor een 3-1 score. Joep Barenbrug en Bas Ehrig konden echter geen game winnen. Dekker Warmond wil het vorig seizoen verloren gegane terrein binnen een jaar terugwinnen. De Warmonders lieten Squash Delft 3 met 5-0 kansloos. Fred van Dijke en Jaap de Zwart te kenden voor een 3-0 zege. De na een zware knieoperatie terugge keerde Ton Creighton en nieuw komer Cees Brama wonnen met 3-1. Het in dezelfde klasse spe lend ESA/Estec had alleen via Didier Martin kansen op een betere eindstand dan 0-5. De Belgische inbreng bij de Noord- wijkers kwam echter met 2-3 te kort. Fransman Sylvain Prezelus, Duitser Lothar Winzer en Ne derlander Gijsbert Tan kregen van hun tegenstanders van De Leyens geen ruimte. door Dirk Kloos waterpolo - Katwijk en Vivax voerden in het Katwijkse Aqua- mar een waterpolothriller op. Beide ploegen ontliepen elkaar niets. Met 9-10 was Vivax dan ook de gelukkigste. Zowel Katwijk als Vivax hadden uitzicht op de winst. In de aan vangsfase namen de Katwijkers het initiatief. Vivax kon niet veel anders doen dan terug zakken en proberen het tempo uit de Katwijkse aanvallen te halen. Cees van Duin vond met een fraaie midvoor-aktie het eerst een gat in de Oegsgeestse defen sie (1-0). Nog voor het verstrij ken van de eerste periode voeg de Alex Sieval er nog een tweede Katwijkse treffer aan toe (2-0). Vivax had het moeilijk in deze fase. Tot 4-2 bleef de marge in stand. Daarna krabbelde de Vi vax. terug. Via 4-4 vlak voor het einde van de tweede periode wist de formatie van Michel van der Zeeuw in de derde periode het heft in handen te nemen. Bij 5-6 kwam Vivax voor het eerst aan de leiding. Katwijk kwam nog wel langszij (6-6) maar moest toe zien dat de laatste pe riode begon met een 6-8 stand in Oegstgeester voordeel. De equipe van Ruud Plouvier toonde echter veerkracht. Met nog 3.25 op de klok tekende Mark Sieval voor 9-8 en niets leek een overwinning voor de promovendus in de weg te staan. Plouvier dacht toen de buit binnen te hebben. „Nu breekt het bij Vivax dacht ik. Maar we hebben niet slecht ge speeld. Als we dit niveau kun nen handhaven, blijven we er in." Vivax kwam dus terug. Bram Tenderloo nam nog in de zelfde minuut de gelijkmaker voor zijn rekening en werd te vens matchwinnaar door één minuut voor tijd 9-10 achter Leo Schaap te kogelen. De laatste halve minuut speelde Vivax goed uit en bleef zo zonder puntverlies. Topscorer Katwijk: Mark Sieval (3). Topscorer Vivax: Niels Piasmeier (3). De Zijl/LGB bleef op het goede spoor door ZWV/Nereus met 5- 14 te verslaan. Trainer Jacob Spijker zag zijn ploeg gemakke lijk winnen. Ondanks de aanwe zigheid van Simon Meyn kon Nereus de Leidenaars niet bijbe nen al na een periode waren de punten binnen (1-4). De Zijl ging hiema goed door en stond halverwege op 2-8. Toch vond Spijker Nereus geen slechte ploeg. „Ik denk dat ze zeker met Simon Meyn nog wel wat pun ten gaan halen, maar dat geeft onze zege alleen maar meer re- lief. In de tweede wedstrijd helft liet De Zijl/LGB de teugels wat vieren. Het einde kwam bij 5-14. Topscorer Zijl/LGB: Serge Dietz (6). Sassenheim leverde een uitste kende prestatie door het sterke Vlaardingen met 4-3 terug te wijzen. In een volkomen gelijk opgaande wedstrijd was het de Sassenheimse goalie Donald van Leeuwen die het verschil maakte. Zowel in de begin- als slotfase verrichtte hij enkele uit stekende reddingen. In de laat ste periode nam Sassenheim met nog 2 minuten te gaan de beslissende 4-3 voorsprong. Topscorer Sassenheim: Arjen Odems (2). Koudekerk speelde wel een goede wedstrijd maar bleef met lege handen achter. Gouwestae- te won met 6-10. De equipe van Mark Kimpel liet het in de eerste periode liggen (0-3). Hiema kwam Koudekerk nog wel terug tot 6-7 maar in de laatste perio de konden de zeker aanwezige kansen niet meer worden benut. Gouwestaete profiteerde en fi nishte op 6-10. Topscorer Kou dekerk: Peter Bergsma (2). Alkemade won in Leusden met 4-8 van De Haaien. Na een moeizame start (2-2) was Al kemade naarmate de wedstrijd vorderde de betere ploeg. In de laatste periode werd de zege vei lig gesteld. Topscorer Alkemade: Jeroen Duvekotte (4). Vrouwen LZ 1886 kon ook in hun tweede wedstrijd in de hoofdklasse niet tot puntenwinst komen. Met Mariëlle Roman in de goal voor de zieke Paula Heemskerk wist LZ de Eindhovense vrouwen goed partij te geven. Alleen het benutten van de kansen bleek een probleem. Zo wist de ploeg van Otto Kol ling slechts twee keer te scoren uit twaalf nummerieke meerder heden. In de slotfase moest LZ PSV voorrang verlenen. Het eindsig naal kwam bij 11-7. Topscorer LZ 1886: Noeki Klein (3). De Zijl/LGB won gemakkelijk van de reserves van UZSC. In Utrecht werd het 2-12. Een als collectief sterk spelend De Zijl/LGB was op alle fronter sterker. Via 3-2 en 5-2 werd de 12-2 bereikt. Topscoorster De Zijl/LGB: Aukje van Belkum (4). Alkemade kon het niet bolwer ken tegen DWT. In een wed strijd waarin de doelpunten duur waren verloor Alkemade met 3-1. door Peter Klein badminton- Van de teams uit de 'Leidse' regio kwam in de landelijke badmintoncompetitie alleen het tweede team van Ve glo tot winst. Het bezoekende Apollo uit IJsselstein werd in de vierde divisie met 5-3 verslagen. Na de singles was de tussen stand nog 2-2. Ame Hartogsveld en Celine Karreman wonnen, Stefan Oomen en Anneke Slats verloren. Via het mannendubbel en beide mixen werd de eindze ge alsnog een feit. De hoofd macht van de Leidenaars ging met 2-6 onderuit tegen Sloter- meer 3. Rolf Driessen won als enige zijn enkelspel, het tweede punt kwam uit een dubbel. BC Lisse speelde in de derde klasse gelijk tegen Zijderveldt 6, dat met een sterke invalster in sporthal Meerzicht verscheen. Nanda Abercrombie werd daar van in het enkelspel het slacht offer. Edwin Dierckxsens, Rogier Moorman en Sandra Kroon bic ven in de een-tegen-een wel overeind. Van de vier dubbels werd alleen dat van de mannen tot winst gevoerd. In de vierde klasse kwam koplo per Z3GO in Haarlem niet verder dan een gelijkspel tegen Duin- wijck 8. Liam Baker en Yorick van Limburg bleven in de sin gles overeind. Het samenspel was ook voor de Alphensen. In de mixed stelden Van Nielen en Rogier van der Leede de draw veilig. Het eveneens Alphense Flair kende een 'zwarte' zondag. De drie landelijk spelende teams verloren allemaal. De met inval lers spelende hoofdmacht ging in eigen huis met 3-5 ten onder tegen Culemborg. De reserves redden het met 5-3 verlies net niet bij Slotermeer 4. Het derde team kwam met 2-6 tekort tegen DKC5. door Menno Schraven basketbal - De dames van BV Leiderdorp zetten hun eerste wedstrijd van het seizoen direct om in winst. In Lieshout werd het na een matige wedstrijd uit eindelijk 46-51 voor het team van coach Joris Zandbergen. „Als we ergens op te pakken zijn, dan is het wel het aantal keren balverlies", had hij tijdens de voorbereiding geconstateerd. Hij kreeg daarvoor de bevesti ging, getuige het feit dat-Leider dorp de bal meer dan dertig keer kwijtraakte. Na een 13-14 voorsprong bij afloop van het eerste kwart, viel Leiderdorp te rug naar een 41-34 achterstand bij ingang van de laatste tien minuten. De ploeg werd verder gehinderd door een grote fou- tenlast. Zo zat Renske van der Voort na het eerste kwart met drie fouten lang op de bank. Met een uiterst strakke verdedi ging werd de achterstand aan het einde van de wedstrijd als nog knap ingelopen. Terwijl Lieshout op vijf punten werd ge houden, scoorde Leiderdorp onder aanvoering van Birthe van der Voort 17 punten en won daarmee de wedstrijd. Scores: Thompson 13, Bransz 12, Bir the van der Voort 11 GIBO Groep/Grasshoppers had het in eigen huis moeilijk tegen regerend kampioen Landslake Lions: 52-71. De verdiende 34- 27 voorsprong bij rust, verkre gen via een goede pressieverde diging en een geduldige aan- valsbouw, kon verderop in de wedstrijd niet worden voortge zet. Eén speelster aan de kant van Sneekhout, de Amerikaanse prof Annie Lester was daar met 38 punten verantwoordelijk voor. Coach Rick Driessen: „Toen zij zich er persoonlijk mee ging bemoeien werd het voor ons heel lastig om te verde digen. Wellicht waren we ook overrompeld door haar goede spel, waardoor we te gehaast en paniekerig gingen spelen. Dat is een fase waar we nog doorheen moeten, veel speelsters zijn nog jong en onervaren. Toch was ie dereen na afloop enthousiast over de manier waarop we ge streden hebben." Scores: Driessen en Fectao beiden 11. Het op het hoogste niveau de buterende Lisse trof het voor ei gen publiek niet tegen het sterke Jolly Jumpers te moeten starten. Na een uitstekende eerste helft, die met 46-42 werd afgesloten, verloor de ploeg van Hans van Vegten geflatteerd met 74-117. Lisse begon nerveus, maar gooi de in het vervolg van de wed strijd alle schroom van zich af en dicteerde zelfs het spel in de tweede periode. De twee laatste kwarten gaven echter een ander beeld te zien. Coach Hans van Vegten: „We kwamen niet scherp uit de kleedkamer. Niets lukte er meer, wat ik ook pro beerde. Of het nu een zone, een zone-press of wat anders was, we holden achter de feiten aan." Jolly Jumpers zette de achter stand resoluut om in een 60-86 voorsprong en liep daarna nog verder weg van Lisse. Scores: Van de Heuvel 14, Hemminga 13, Droogh 12. Mannen MSV versloeg zondag in Noord- wijk nieuwkomer WGW uit Den Helder met 84-75. De thuisploeg speelde een moeizame wed strijd waarin het wel voortdu rend de leiding had, maar de te genstander telkens terug liet ko men na een opgebouwde voor sprong. Vooral de verdediging functioneerde niet naar beho ren, waar Richard Augustinus wegens werkzaamheden node werd gemist. Coach Burhan Ali- begovic: „Het enige wat telt zijn de punten, voor de rest is onze prestatie slecht te noemen. We speelden met onvoldoende zelf vertrouwen en soms missen we het juiste spelinzicht. Dat is iets waar we op de trainingen hard Carola de Jong van Grasshop pers schiet over haar te genstandster heen. De Kat wijkse ploeg verloor thuis van Landslake Lions. Foto: Taco van der Eb aan zullen moeten werken." Scores: Koek 22, Van Leeuwen 13, Jor dan en Van der Spruit beiden 12. In een fysiek harde en spannen de wedstrijd in Voorschoten kon Blitz het op het laatste moment niet bolwerken tegen Starren At- tacus uit Veghel, 49-52. De thuisploeg won de eerste drie periodes, maar zag een voor sprong van 41-37 in de laatste zeven minuten verloren gaan. Attacus kreeg de zege min of meer in de schoot geworpen doordat Blitz een aantal een voudige lay-ups en schoten van dichtbij mistte. Ook het benut ten van vrije worpen was met 13 uit 21 onder de maat. Coach Re- né Mulder was ondanks het ver lies positief over het vertoonde spel: „We hebben een stijgende vorm te pakken, vooral verdedi gend zijn we goed overeind ge bleven, ondanks het fysieke spel van de tegenstander." Scores: De Roo 14. Baas 11. door Menno Schraven leiden - BS Leiden blijft goed meedoen in de strijd om de bo venste plaatsen in de eerste divi sie basketbal. Zaterdagavond werd in de eigen Vijf Meihal Black Eagles verslagen met 89- 62. De thuisclub, waar aanvoerder Timo Versteegen met een enkel blessure de gehele wedstrijd op de bank bleef, ging overtuigend van start en leidde na drie mi nuten al met 13-5. Eagles uit Veghel liet in die beginfase een aantal keren de achterlijn volle dig open, waardoor de Leide naars eenvoudig konden scoren. Onder andere drie driepunters kort achter elkaar van Tim Bak ker, zorgden voor een 38-14 tus- sensprint. Bij rust was de stand 55-26. Opvallend was het debuut van de 16-jarige Carel van der Swaaij. De eerstejaars-junior, af komstig van BV Oegstgeest, mocht een zestal minuten sfeer proeven, maar kon nog geen onderscheidende acties laten zien. Toch geldt de ruim twee meter lange Van der Swaaij als een groot talent, temeer omdat hij pas voor het vierde jaar bas- ketbalt. In de juniorenwedstrijd voorafgaand aan Leiden-Eagles leidde hij zijn team op het laat ste moment met vier punten langs C3 Cobra's uit Voorburg (70-66). „Van der Swaaij heeft het in zich om net zo goed of misschien wel beter te worden als Bram Moinat", aldus junio- rencoach Ivo Boom. Dezelfde Boom zorgt er mede voor dat het basketbal lang zaamaan weer wat gaat leven in Leiden. Met een gecombineerd programmablaadje voor junio ren en senioren, toeters voor het nodige lawaai op de tribune en een goede begeleiding van jonge spelers kan BS Leiden de ko mende jaren wellicht weer eens omhoog kijken richting promo tiedivisie. Hoe moeilijk het kan zijn om te gen een veel zwakkere tegen stander geconcentreerd te blij ven spelen, merkte BS Leiden in de tweede helft. De ruime score van voor rust werd door sommi ge spelers aangegrepen om va ker en sneller voor eigen kansen te gaan. Het teamspel werd daarbij steeds vaker uit het oog verloren, waardoor de wedstrijd een rommelig karakter kreeg. Black Eagles ging bovendien een stuk agressiever verdedigen. Lei den vatte dit echter niet op als noodzaak om er zelf ook feller tegen aan te gaan. Na iets meer dan een minuut in het derde kwart nam coach Martin Hoekstra al een time-out om zijn spelers op de gemaakte afspraken te wijzen. Met name Moinat moest het een keer ont gelden van Hoekstra: „Kom nou eens wat-sneller terug, slome", reageerde hij op de de verslapte concentratie bij de Leidenaars. Ondanks zijn 27 punten kon Moinat niet echt terugkijken op een geweldige wedstrijd. Zo miste hij twee keer achter elkaar geheel vrijstaand onder het bord en schoot hij slechts één van de zes vrije worpen raak, puur uit gebrek aan concemratie. Eagles mocht zeifis nog terugko men tot 65-45, in een periode waarin Leiden zeker vijf minu ten lang 'droog' stond. Aan het slot liep Leiden toch weer verder uit en werd het uiteindelijk 89- 62. Hoekstra was ondanks de ruime zege allerminst tevreden: „We waren niet sterk genoeg om in de tweede helft op dezelfde voet door te gaan. De afspraak was dat we ook na rust scherp zou den beginnen. Maar we ver zandden in 'vrijheid, blijheid basketbal'. Ik flip daarvan en dat merkt het team en dat is voor de spelers ook niet leuk." Topscorers: Bram Moinat 27 (tien re bounds), Tim Bakker 25, Erik-Paul van Weeren 14. Michel Briickner 0 punten (14 rebounds).

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 29