De Danaïden deelt alleen stoelen met KZ 9 SPORT F1 van De Danaïden Rfbalvereniging De Danaïden UB VAN WEEK MAANDAG 8 OKTOBER 2001 if Montgomerylaan in Leiden ligt het veld van korfbalvereni- %anaïden. Op een donderdagavond wordt er druk getraind, is dat er veel kinderen zijn die lang nadat de training is af- nog spelen op de velden. „We merken dat er de laatste vijf meer jeugd lid wordt, en er zitten ook behoorlijk wat talen- i* CLUB VAN DE WEEK spelen in de klasse, maar het is lang lat het eerste team op ste niveau uitkwam, b n de jaren zeventig, nu %t vlaggenschip in de lasse. Wat altijd hetzelf- 1 is dat veel leden erg ac- 'Q Jommigen trainen fa- aderen zijn al erg lang N ;len zelf niet meer, krijgt \rtmateriaal ongeboden Bn: De Danaïden. f richt: 1 19 juni 1947. mtal leden: 210. \utie: afhankelijk van minimaal 200 gul- Iliaximaal 350 gulden. Iden: Bas van Velzen, in 071-5176747. it: voor de vereni- de jaren 70 het ie hoogtepunt, toen in de senioren in de asse. Verder was het een groot re! het was erg druk be- zocht. 1 mnt: dat was na de asseperiode, toen yereniging nauwelijks jeugdleden. www.danaiden.nl 7ALLE N D ob van der Heiden 28 jaar its: Sassenheim ilanner bij een vlees- iriek 5Ï NWEZIG Rob van der Heiden tijn club The Bassets op het allerlaatste nog de winst op tudenten. Na een bar edstrijd benutte de Ier in de extra tijd een p e nadat ploeggenoot de Berg gelijk had 3-' M e held of overheerste rstelling over die hele redstrijd? meer dat laatste. Mijn nag eigenlijk geen bben, omdat we ge il teleurstellend hebben ]sj. Na de wedstrijd ging auwelijks over die He ik ons op het laatste bezorgde, het ging over waarom wij zo gefaald 1 wam er uit die ge- n? btsie mag toch wel lui- j we de tegenstander flink s nderschat. De Delftse i zijn vorig jaar gepro- Ee naar de ereklasse, dat ra[ harbij mee. Maar ze indaag juist heel agres- invallend ingesteld. eens eerder zulke be- punten gescoord? ir een moment springt m te binnen. Dat was lieden, toen The Bas- weerde naar het 'all üveau. Dat werd beslist jp ktrijd tegen Amster- Jfjenutte een penalty. ik veel meer de gevier- dan nu." Èiwachtig voor die aal niet. De druk elemaal af. Iedereen j al verzoend met een l Bovendien moest ik vva n moeilijke positie aan maal doen nog wel veel voor de vereniging. De Danaïden orga niseert zelf geen groot korfbal- toernooi, maar wel een jaarlijks kamptoernooi. De bedoeling is dan om binnen acht minuten zo vaak mogelijk in de korf te schieten. Bij korfbal wordt er gespeeld met gemengde teams, vier man nen en vier vrouwen. De hoogte van de paal, de grootte van het veld, maar ook de grootte van de bal verschilt per leeftijdscate gorie. Er zijn vijf groepen: de welpen (tot en met 7 jaar), pu pillen (8 tot en met 10 jaar), as piranten (11 tot en met 14 jaar), junioren (15 tot en met 18 jaar) en de senioren (vanaf 18 jaar). Het terrein waarop De Danaï den speelt, is van de gemeente, het gebouw is eigendom van de vereniging. Het veld wordt ge deeld met een andere korfbal vereniging: KZ Leiden. Maar de contacten met deze vereniging zijn niet verstrekkend. „We spre ken af wie aan welke kant van het veld speelt en we lenen af en toe stoelen bij elkaar. Maar daar blijft het eigenlijk bij", zegt se cretaris Bas van Velzen. Wel overleggen alle Leidse korf balverenigingen met elkaar in de Leidse Korfbal Federatie (LKF). „Dit overleg is erg nuttig. We bespreken hier algemene za ken, zoals de verdeling van de zalen over de verschillende ver enigingen en problemen die el ke korfbalvereniging kent. Het kan handig zijn te horen hoe za ken bij andere clubs worden aangepakt. Verder staan we met zo'n centraal overleg sterker als er contacten moeten worden gelegd of onderhouden met bij voorbeeld de gemeente of de korfbalbond. Maar ook bespre ken we besluiten die gevolgen hebben voor korfbal, zoals over scheidsrechters." Bij De Danaïden worden veel extra activiteiten georganiseerd. Er is een Jeugd Festiviteiten Commissie, die verschillende activiteiten voor de jongste le den organiseert, zoals een herftspeurtocht en een dagje TEAM VAN DE WEEK Dit team van De Danaïden heeft alle vijf de wedstrijden die dit seizoen zijn gespeeld ge wonnen. Afgelopen zondag speelden zij het belangrijkste duel van hun zes wedstrijden durende competitie tegen hun enige echte concurrent: Veloci- tas uit Leiderdorp. Die partij werd gewonnen met 2-1. Daar mee is de F1 kampioen. De teamleden zijn: Akke Edelman, Malou van Haalem, Celicle van den Hout, Danique Witsenburg, Anouska van der Zeeuw, Men- no Burghout, Ties van Reijsen en Martijn Schenk. Vaste inval lers zijn Pieter Koomneef en Damien van der Zeeuw. Het kampioenschap wordt na de laatste thuiswedstrijd, die aan staande zaterdag om 13.00 uur begint, gevierd. Het team traint elke dinsdag en donderdag een uur. Bij deze leeftijdsgroep staan de palen in het midden van de vakken, de korf hangt op 2,5 meter hoogte. Tijdens de training wordt er niet alleen ge korfbald, maar spelen de kinde ren ook regelmatig spelletjes die met korfbal te maken hebben. Zo leren ze spelenderwijs het spel. Foto: Taco van der Eb zwemmen. De junioren en seni oren worden niet vergeten, voor hen zijn er ook verschillende festiviteiten en op de slotdag is het feest voor de hele vereni ging. Eén van de hoogtepunten van het jaar is de zomerweek voor kinderen. Met het kamp gaan ruim honderd kinderen mee en 25 volwassenen. Door al deze activiteiten trekt de vereniging veel jeugdleden. „Er zijn open dagen waarop jeugd leden hun vriendjes en vrien dinnetjes mee mogen nemen. In verhouding tot andere vereni gingen zijn er veel kinderen lid, meer dan de helft van het totaal aantal leden", zegt van Velzen. Vanaf een jaar of vijf zijn kinde ren welkom. „Soms is het lastig om voldoende trainers te vin den, ook omdat we voor alle teams willen vasthouden aan twee keer per week trainen." Maar de voordelen blijken op een donderdagavond ook dui delijk: het is gezellig druk langs het veld, veel ouders komen kij ken naar de training van hun kinderen. Ook op zondagmid dag, als de belangrijkste wed strijden worden gespeeld, is het druk. Van Velzen: „De ouders zijn vaak erg enthousiast. Niet alleen voor het team van hun ei gen kind, maar ook voor de ver eniging. Zo staan er ouders ach ter de bar, of ze helpen in hun vrije tijd het clubhuis op te knappen. Veel mensen dragen een steentje bij aan onze vereni ging." door Charlotte Noorlander UIT GESPROKEN Aad de Mos in f NRC Handelsblad: „Iedereen moet be- seffen dat Neder- land van trendset ter tot trendvolger is gedegradeerd. Wij schrikken als Ajax plotseling met vijf ver dedigers speelt, omdat we ten onrechte meenden dat de evolu tie in het internationale voetbal aan ons voorbij zou gaan. Idem: „Sommige Nederlandse interna tionals vinden het zelfs wel pret tig dat ze volgend jaar niet naar Japan en Zuid-Korea hoeven. Nu kunnen ze tenminste met het gezinnetje op vakantie. Daar word je toch niet goed van?" Idem, over het door bonds coach Van Gaal ontwikkelde Masterplan: „Dat plan versterkt slechts de huidige trend in het Nederland se jeugdvoetbal, want momen teel leiden we watjes op. Voor elk talent staan tegenwoordig een dokter, drie fysiotherapeu ten, een diëtist en een oogarts klaar. Ronald de Boer in Algemeen Dagblad: „Ik heb geleerd niet te veel nega tief te denken. Frank hing een schorsing van een jaar of langer boven het hoofd. Dat leek heel erg. Maar een goede kennis van me was zo maar in een keer weg. Door kanker. Waar maken wij ons dan nog druk om?" Idem, over zijn vertrek bij Ajax: „Het Ajax-bestuur had spelers salarissen van drie miljoen gul- den bruto moeten gaan betalen. Dan was er geen leegloop ge weest (Seedorf, Kluivert, Reizi ger, Bogarde, Davids, Overmars, Kanu, Finidi vertrokken, red.). Dan waren die jongens geble ven. Nu kocht het bestuur voor 20 miljoen nieuwe spelers, plus nog salariskosten erbij, en het eind van het liedje was dat de ploeg niet presteerde. Wat is dan duur en wat is goedkoop?" Rabobank-ploegleider Theo de Rooy over Erik Dekker in Alge meen Dagblad: Wereldkampioen worden is heel reëel. Dit is gewoon de tijd om te oogsten. Schaatser Jan Bos, in de Tele- „Met gemengde gevoelens ben ik bij DSB gebleven. Je gaat met de beste bedoelingen de voorberei ding op het nieuwe seizoen in, onder meer door je aan te pas sen. Maar dat werkt niet. Een topsporter kan niet leven met compromissen. Idem: „Ik snap Marianne Timmer wel. Ze wil gewoon voor zichzelf de zaakjes goed voor mekaar heb ben. Dat moet ook als je wilt presteren. En soms moet je daarvoor egoistisch durven zijn. Oud-marathonschaatser Dries van Wijhe, in de Telegraaf: „Er rijden nu alleen nog race wagens over het ijs. Een mara thon in 56 minuten, dat is toch ongelooflijk?" Youri Mulder, in Nieuwe Re vu: Het is echt een drama wat daar gebeurt. Bergkamp wordt door zijn trainer gewoon op de bank gezet, omdat Wiltord moet spe len. Wiltord! God, ik ben altijd weer blij als Arsenal verliest. Idem, over het naderende ein de van zijn carrière: Lekker het zwarte gat in dui ken, daar verheug ik me echt al op. Gewoon tot laat in de nacht in de stad rondhangen en dan 's middags om een uur of drie pas opstaan. En dan voor de televi sie hangen en het flink moeilijk met mezelf hebben en zo." Bokser Nordin Ben Salah, in Sportweek: „Ik ben Marokkaans en moslim. Mensen denken toch snel dat ik daarom ook meteen aan de kant van de terroristen sta. Bi zar. Natuurlijk kan ik zo 'n daad niet begrijpen. Walgelijk." Schaatser Gianni Romme over het risico van de Olympische Spelen in Amerika, in Sport week: „Voor mij is duidelijk ik ga. Je kunt altijd wel weglopen van dingen met een hoger risico, maar je kunt ook morgen onder een auto komen." Ruud Bröring, FC Lisse-trainer en kaartmaatje van Van Gaal, in Het Parool: Louis schrijft tijdens het kaar ten, houdt de stand bij. Punctu eel, zoals je van hem mag ver wachten. Hij rekent de hele lijst desnoods acht keer na als hij denkt dat iets niet klopt. Maar als hij verliest, staat hij heel the atraal op, laat hij wat geld op tafel vallen en zegt hij: 'Ik ben weg. reken het zelf maar

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27